Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Harul credintei in Ospiciul Ortodox!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Aug 20, 2010 5:25 pm

Conform statisticilor din UE, Poporul roman este unul dintre cele mai credincioase popoare din Europa, si de parca aceasta nu ar fi de ajuns ...romanii au impresia ca in credinta lor sunt in CREDINTA cea ADEVARATA, recte CRESTINISMUL ORTODOX... (cauza principala a raului generalizat din Romania prin modelul oferit) ... si ca niste oameni "sarmani cu duhul" ce sunt ...dar si sarmanii Europei ... chiar ii MULTUMESC lui Dumnezeu pentru aceasta "binecuvantare"!

In naivitatea credintei lor, ei sunt convinsi ca prin udatul capului la botez ei cred ca au devenit "copii lui Dumnezeu" ...ceea ce poate fi acceptat ca fiind adevarat ... bineinteles daca acceptam ideea ca nu e vorba de Dumnezeul cel din ceruri ci de Creatorul care este Mama, cea care ne-a daruit viata si care este ea insasi o "minune divina" si Dumnezeul care ne ocroteste incapturile vietii si ne binecuvanteaza cu dragostea ei 24 de ore pe zi! ... si iata ca o asemenea "credinta" este valabila si ptr atei ...dar si nu pentru habotnicii ortodocsi, care in loc sa-si puna pe locul intai iubirea pentru Dumnezeul Mama ...cred si iubesc, diferite fiinte supranaturale care nu au nicio influenta asupra vietii lor!

Ce nu inteleg acesti "copii ai unui Dumnezeu al Bisericii" este faptul ca vine o vreme cand este deosebit de important sa se iasa din Copilaria Mintii si a Spiritului numita religie ... sa nu mai ascultam duminica la predici povesti despre cum Iona a fost salvat de balena traind in burta ei si alte povesti inutile ...ci este mult mai important sa ne atintim atentia asupra pregatirii ptr viata cu tot ce cuprinde aceasta incepand cu cultura generala si terminand cu pregatirea profesionala din ciclul LLL...adica Long Life Learning!

Pe acest site gasiti informatiile necesare care sa va convinga ca religia este inutila, ea este ptr oameni slabi, adevarate "oi ale lui Dumnezeu" si nu oameni proeminenti cu personalitate puternica care stiu ca in viata cel mai important sprijin vine de la puterea pe care ne-o da nivelul de inteligenta si de la cunostiintele pe care le detinem, dar mai si gasiti indemnuri sa constientizati faptul ca a venit timpul vostru sa intelegeti ca STIINTA este mult mai importanta decat credinta, ca in viata esti apreciat dupa ceea ce STII si nu dupa ceea ce CREZI ... si pentru ca viata va cere sa fii bine pregatit si nu va cere credinta a proasta!

In lumea contemporana in care societatea dezvoltata este singurul adevarat mantuitor totul se bazeaza pe CUNOASTERE si pe inalta pregatire profesionala, pe seriozitate si asumarea constienta a responsabilitatilor ... si cam asta este ceea ce Uniunea Europeana cere de la tinerii din ziua de azi inclusiv de la poporul roman!

Daca tinerii romanii, azi credinciosi, nu inteleg acest aceasta cerinta elementara ...ei vor devenii ceea ce au fost si stramosii lor mereu in istorie ... adica ultimul popor din Europa ...si vor fi folositi si tratati ca atare ...adica ca niste vite cu aspect uman, care au doar brate ptr muncile necalificate.

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Sept 18, 2010 6:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 151
Localizare : universuri paralele
Puncte : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Dum Aug 22, 2010 5:02 pm

Soimos a scris:
Conform statisticilor din UE, Poporul roman este unul din cele mai credincioase popoare din Europa [...]

Mai precis poporul roman este unul dintre cele mai habotnice popoare din Europa, macar daca ar fi vorba de credinta tot ar fi ceva. cat priveste Ospiciul Ortodox, ma intreb daca nu se povesteste deja asta.
Sau cum sa numesti o multime de oameni ce se taraste in genunchi si in coate (stiu ca exista multa durere, multa disperare, dar exista si multa manipulare pe fondul ignorantei si a lipsei de educatie) in jurul unei biserici, sub privirile infatuate ale unor popi bine-hraniti, ce-si aduna apoi castigul si dispar in tromba la volanul unor masini scumpe. In timp ce mujicii raman cu necazul si saracia lor, cu promisiuni de bogatii in ceruri si cu...buzunarul (era sa scriu altceva) gol.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Mier Sept 14, 2011 8:49 am

Citi atent acest verset biblic din Efeseni 6. si luati aminte!

12. Căci lupta noastră nu este împotriva trupului și a sângelui, ci împotriva începătoriilor, împotriva stăpâniilor, împotriva stăpânitorilor întunericului acestui veac, împotriva duhurilor răutății,... .

Ce concluzie tragem din acest verset?

Nu cumva acela ca "Căci lupta noastră nu este împotriva trupului și a sângelui, " ...adica nu post si nu infrangerea instinctelor sexuale de frica pacatelor ... ci lupta "împotriva stăpâniilor" ... adica asta tradus la nivelul ortodoxului roman contemporan ...inseamna lupta impotriva vanzatorilor de tara ...iar "împotriva stăpânitorilor întunericului acestui veac, împotriva duhurilor răutății" este indemnul la lupta impotriva sarlatanilor care va prostesc in biserica si va indreapta catre intunericul credintei, abatandu-va de la lumina stiintei.

Iata aceasta interpretare realista ne dovedeste ca romanii ortodocsi dar si altii, nu urmeaza Invataturile lui Isus ...ci pe cele ale sarlatanilor care ii prostesc si jefuiesc .... motiv ptr care aceasta cauza a "prostiei romanului" a ajuns notorie in toata in toata Europa mai ales prin imaginile prezentate de televiziuni in care vedem turme de idioti care se calca in picioare ptr a atinge o cutie de lemn in care se gasesc niste oase ... si culmea prostiei ... chiar ciolanele lui Ioan Botezatorul !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Sam Sept 08, 2012 11:11 am

Iata in ce consta "HARUL" unui preot ortodox, adica unul care va ia banii sa va intermedieze dorinta prin legatura sa cu Dumnezeu

http://www.youtube.com/watch?v=jTEU6Tl1hyY&feature=youtu.be

Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 26
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Dum Sept 09, 2012 11:26 pm

Soimos a scris:
Iata in ce consta "HARUL" unui preot ortodox, adica unul care va ia banii sa va intermedieze dorinta prin legatura sa cu Dumnezeu

Eu cand ii vad p-astia imbracati in rochii negre si barbi barbare, imi vine tot timpul sa ma uit dupa ei sa vad daca nu cumva le iese coada pe afara hohot
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Mar Sept 11, 2012 8:30 am

Astia de care zici poarta coada pe dinauntru!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Mier Sept 26, 2012 8:13 pm

Soimos a scris:
Astia de care zici poarta coada pe dinauntru!

Nu trebuie sa generalizezi.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Joi Sept 27, 2012 5:14 pm

EmaLovesJesus a scris:

hohot Hai ca asta-i buna de pus intr-o gazeta satirica tavaleala Da, mai stii, tu iti cunosti cel mai bine confratii intr-ale credintei si probabil ca i-ai vazut pe unii si cu coada pe afara hohot

Fernando, auzi mai ca nu te uiti degeaba dupa ei, intr-o zi ai sa le vezi si coada rostogol
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Joi Sept 27, 2012 6:22 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

hohot Hai ca asta-i buna de pus intr-o gazeta satirica tavaleala Da, mai stii, tu iti cunosti cel mai bine confratii intr-ale credintei si probabil ca i-ai vazut pe unii si cu coada pe afara hohot

Fernando, auzi mai ca nu te uiti degeaba dupa ei, intr-o zi ai sa le vezi si coada rostogol

Poate ca si tu ai,dar nu se vede!Smile)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 9:10 am

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ha ha ha aaaaaaaaaaaaahhhhhhh!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 2:21 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:

Atat poti?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 3:36 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:

Atat poti?!
Poi pune-ma la incercare sa vezi cat pot!
4 numere iti ajunge sau vrei 6 ca sa iei potul cel mare?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 5:07 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Atat poti?!
Poi pune-ma la incercare sa vezi cat pot!
4 numere iti ajunge sau vrei 6 ca sa iei potul cel mare?

Eh,nu am nevoie.Nu duc lipsa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 9:26 pm

De ce anume nu duci lipsa? de numerele de la potul mare de la Lotto 6 din 6?
Sau tu ce ti-ai imaginat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 9:45 pm

Soimos a scris:
De ce anume nu duci lipsa? de numerele de la potul mare de la Lotto 6 din 6?
Sau tu ce ti-ai imaginat?

Nu duc lipsa de nici un bine!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Vin Sept 28, 2012 10:03 pm

Las ca-ti va veni randul ca cetatean al Romaniei sa duci lipsa de bine, ai un pic de rabdare ca nici tu nu esti scutita de rau tot asa cum nici ceilalti 95% din credinciosi nu sunt scutiti!
Romania este tara in care mai ales hotii o duc bine, sar atata timp cat nu se imbolnavesc, ca dupa aia ii ia si pe ei Dracu !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Sam Sept 29, 2012 5:30 am

Soimos a scris:
Las ca-ti va veni randul ca cetatean al Romaniei sa duci lipsa de bine, ai un pic de rabdare ca nici tu nu esti scutita de rau tot asa cum nici ceilalti 95% din credinciosi nu sunt scutiti!
Romania este tara in care mai ales hotii o duc bine, sar atata timp cat nu se imbolnavesc, ca dupa aia ii ia si pe ei Dracu !

Stai dragutule ca lucrurile se strica peste tot. Dumnezeu iti poate lua tot ce ai, daca nu recunosti ca daca ai un serviciu de la El ai, daca ai sanatate de la El o ai, daca ai o familie El ti-a daruit o familie!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Sam Sept 29, 2012 2:59 pm

Deocamdata in Germoney lucururile nu se strica de loc, ci se imbunatatesc pe zi ce trece,. Eu nu am nimic de la EL, ci mi-am facut singur beneficiind de avantajele unei vieti intr-o Societate Dezvoltata in care religia si-a pierdut locul iar locul lasat liber de ea a fost ocupat de Stiinta si Cunoasterea care aduc oamenilor bunastare si fericire+mantuirea de toate necazurile si mizeriile
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Sam Sept 29, 2012 5:37 pm

Soimos a scris:
Deocamdata in Germoney lucururile nu se strica de loc, ci se imbunatatesc pe zi ce trece,. Eu nu am nimic de la EL, ci mi-am facut singur beneficiind de avantajele unei vieti intr-o Societate Dezvoltata in care religia si-a pierdut locul iar locul lasat liber de ea a fost ocupat de Stiinta si Cunoasterea care aduc oamenilor bunastare si fericire+mantuirea de toate necazurile si mizeriile

Las-o balta cu vrajelile tale.Criza economica se simte tot mai mult peste tot.Am baiatul cel mare in Anglia,pe cumnata mea in SUA si prieteni in Germania.Afla ca sunt la curent cu toate noutatile!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Sam Sept 29, 2012 9:24 pm

Tu esti aiurea rau de tot!
Unde vezi tu ca am vorbit eu de SUA sau Anglia?
Nici atat nu ai inteles ca eu vorbesc de Germania si de tarile serioase din UE, precum Olanda, Belgia, Austria, Danemarca, Norvegia, Suedia, Finlanda +++++

Nu exista nicio criza europaeana sau mondiala, ci o criza a DATORIILOR si asta va continua in tari ca SUA Angllia Spania Grecia Italia, etc . atata vreme cat acolo se fura si se risipesc banii aiurea, de exemplu in SUA pentru razboaie idioate+++
Asa ca esti departe de a intelege realitatea ...iar noutatile din capul tau sunt niste prostii bazate pe faptul ca nu STII nimic dar crezi totul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Dum Sept 30, 2012 5:57 am

Soimos a scris:
Tu esti aiurea rau de tot!
Unde vezi tu ca am vorbit eu de SUA sau Anglia?
Nici atat nu ai inteles ca eu vorbesc de Germania si de tarile serioase din UE, precum Olanda, Belgia, Austria, Danemarca, Norvegia, Suedia, Finlanda +++++

Nu exista nicio criza europaeana sau mondiala, ci o criza a DATORIILOR si asta va continua in tari ca SUA Angllia Spania Grecia Italia, etc . atata vreme cat acolo se fura si se risipesc banii aiurea, de exemplu in SUA pentru razboaie idioate+++
Asa ca esti departe de a intelege realitatea ...iar noutatile din capul tau sunt niste prostii bazate pe faptul ca nu STII nimic dar crezi totul!

Oh,am uitat ca in Germania este raiul pe pamant! Daca nu as fi fost de mai multe ori,te-as fi crezut! Smile)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Dum Sept 30, 2012 10:59 am

Poi daca ai fost si nu ti-ai dat seama ca intradevar este raiul pe pamant. e din cauza ca tu esti atat de oarba incat nu vezi realitatea.
Si asta ai dovedit-o din plin!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Dum Sept 30, 2012 1:12 pm

Soimos a scris:
Poi daca ai fost si nu ti-ai dat seama ca intradevar este raiul pe pamant. e din cauza ca tu esti atat de oarba incat nu vezi realitatea.
Si asta ai dovedit-o din plin!

Fericire?Departe de multi dintre voi?Poate doar o iluzie,sau fericire de o clipa,trecatoare.Patronul pentru care am lucrat era un betiv notoriu si care isi pierdea banii la jocurile de noroc,iar sotia lui traia cu un italian.Vai si amar!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Dum Sept 30, 2012 9:15 pm

Si pentru tine Germania se reduce la acel idiot?
Poi asta ar fi ca si cum eu as judeca valorea religiei penticostale dupa cum este cea mai proasta si imputita curva care s-a pocait!
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 12
Localizare : romania
Puncte : 12
Data de inscriere : 26/03/2013

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   Mar Mar 26, 2013 4:32 pm

Ca si crestin bani sau ajutoarele care vrei sa le oferi tu de buna voie nu se dau preotilor sau altor persoane ci direct persoanelor nevoiase de acea religia ortodoxa este in ceata toti se duc sa se inchine sfintelor moaste dau milioane sa ajunga acolo si mai platesc si pe preoti sa se roage pentru ei,parca ei personal nu pot sa se inchine trebuie neaparat preotul si pe bani,se vede credinta adevarata intre ortodoxi cand preotul ia bani pentru inmormantare,inchinare la idoli dupa cum scrie in biblie,mersul la birt,consumul de alcool in timpul liber,pentru ei este o meserie ca a oricarui om putini sunt cei ce practica adevarata preotie,vad ca se discuta despre criza,nici unul de aici nu stie nici macar 2% din realitatea crizei economice dar mai sa vorbeasca despre ea,in concluzie vad ca si atei recunosc ca exista drac,atunci cum nu ar exista si Dumnezeu,dar na cand esti incuiat pana nu te descuie cineva nu vezi nimic,cel mai inteligent om este acela care intelege cuvantul lui Dumnezeu care exista si iubeste omul chiar si pe cel ateu pentru ca intr-o zi va sta la judecata in fata lui Isus Hristos si jale mareeeeeeee va fi atunci,pana atunci crezi ce vrei,faptul ca se neaga atata ca nu exista Dumnezeu nu-l face pe acela mai destept decat alti din contra daca te pui cu cel incuiat te cobori la nivelul lui,daca nu esti peste nivelul lui.Trebuie sa intelegi ce inseamna sa fi destept si ce inseamna sa fi prost nu facut din vorbe ci de realitatea de zi cu zi.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Harul credintei in Ospiciul Ortodox!   

Sus In jos

Harul credintei in Ospiciul Ortodox!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Bun Venit :: Bun Venit :: CREZUL (nostru)-
Mergi direct la: