Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Inceputul in Magie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Inceputul in Magie   Mar Noi 09, 2010 9:56 am

Deoarece majoritatea incep cu crearea unui spatiu extern sacru in interiorul casei, voi prezenta in continuare un mod simplu de a crea un spatiu sacru extern, recomandat de un adept Wicca(Rose Ariadne), la indemana oricui.

SPATIU SACRU EXTERN

PASUL 1. Alege o cameră în casa ta, care nu are prea mult trafic (chiar utilizata doar de tine, daca este cu putinta). Ar trebui să fie camera în care te simti cel mai confortabil.

PASUL 2. Primul lucru ce trebuie sa faci, odata ce ai ales camera, este să o tii curata! În primul rând, organizeaza toate lucrurile corect, la locul lor, sa nu fie dezordine. Veti vedea diferenta de a face magie intr-o camera curata.

Acum, dacă puteți, faceti rost de niște "sare de mare", care se amesteca cu puțină apă și curățați pereții cu ea. (Sare este de fapt un simbol al "pământului" și va avea efect impregnare a zonei inconjurătoare, cu unele de energii. Dacă nu gasiti sare de mare, nu vă faceți griji, curati doar pereții normal (folositi chiar doar apa pura).

PASUL 3. Ok, acum că zona dvs. este curata si organizata este timpul să vă aranjati un altar! Nu fi ingrijorat dacă nu ai un altar, oricine poate face unul rapid și utiliza cu ușurință lucruri care vor fi gasite în jurul casei. Dacă aveți un altar, gasitii cel mai bun loc in camera. Dacă nu aveți unul, găsiți orice scaun, masă mica sau orice pe care aveți posibilitatea să configurați altarul.

PASUL 4. Apoi, aveți nevoie pentru a găsi un material deosebit care sa acopere altarul. Dacă nu aveti un material de altar, căuta prin casa o bucata de material sau de mica pătură care iti place. Pune-l ușor pe masa ta / scaun sau altar.

PASUL 5. Acum, una dintre cele mai importante parti. Ai nevoie să te uiți în jurul camerei și restul casei pentru lucruri care sunt "sacre" pentru tine. Aveți nevoie pentru a găsi elemente de fapt, brelocuri, fotografii, sau orice altceva pe care le simti "sacre" pentru tine.

Uita-te pentru lucrurile pe care le aveți(ex o cravată care creaza o emoție puternica, o fotografie...). (Dar asigurați-vă că emotiile sunt pozitive). Mai multe emoții pozitive, cu atat mai bine pentru altarul altarul tău și mai multă energie va avea vraja ta.

PASUL 6. Aduna toate lucrurile "sacre" elemente in camera și găsiti 2 lumânări pe care le puteți utiliza, (cele 2 lumanari reprezinta Dumnezeul vostru una, și alta Contrapartea feminina Zeita .
- Și dacă nu sunteti adept Wicca, nu vă faceți griji, veți avea în continuare o zeitate barbat si alta femeie zeitate asociate cu aceste lumânări).

Pasul 7. Asezati cele doua lumanari (in sfesnice) pe altar cu lumânarea care reprezinta pe Dumnezeu pe dreapta, și Zeita din stânga. Acum aranjeaza toate elementele sacre în jurul lumânărilor. Încercați să o faceti într-un mod organizat ...

PASUL 8. Apoi, este timpul sa "trasezi cercul tau Magick" in jurul spatiului sacru. Acesta este procesul care te pune sub protecția energiei magice.

Acest lucru este foarte important să se facă de fiecare dată când faci cate o lucrare magica, de fiecrae data. Acesta protejează tot ceea ce faci de orice energii negative care vin din afara și energiile viciate chiar din propria persoana, care pot determina ca vrajile sa nu se realizeze corect sau chiar sa aiba efecte inverse.

Înainte de trasa cercul dumneavoastră, asigurați-vă că ai tot ce ai nevoie în interiorul limitelor care vor alcatui cercul tau. Odată trasat cercul, nu ar trebui să pasesti în afara cercului până când nu veti fi gata cu vraja pentru a dispersa energiile. În cazul în care
aveți nevoie neaparat să pasiti în afara cercului, indiferent de motiv, apoi utilizați mâna ta, sau athame (un cuțit Witches) pentru a "tăiat" o intrare ca sa pleci.
PASUL 9. Un cerc este protecția dumneavoastră pentru orice ai face pe calea vrăjitoriei. Ea ține departe negativitatea și ajută să se manifeste puterea in faptele tale până când sunt gata pentru a le elibera.

Acestea sunt câteva lucruri de păstrat în minte cand trasezi cercul tau:

* Orice ai alege să spun în timp ce trasezi Cercul, trebuie să fie ceva care rezoneaza cu tine. Poti folosi ritualul de trasare cerc descris mai departe sau crea propriul ritual ...

* Ai nevoie pentru a putea vizualiza atât cercul cat și imaginile adecvate pentru a se potrivesc cuvintelor tale.

* Fiecare turnare cerc ar trebui să includă scopul pentru ceea ce vei lucra magic, exemplu:
"Eu numesc acest cerc pentru vindecare", "eu numesc acest cerc pentru protecție în timp ce eu comunic cu Dumnezeu si Zeita "," Eu numesc acest cerc în scopul de iubirii...” etc

* Puteti invoca elemente, entitati , Divin, ingeri sau orice tine de putere si doresc să consolideze și să completeze cercul tau.

PASUL 10. Începând din Est , mergi spre Sud, Vest, Nord, și
Înapoi la est din nou. Multe Vrăjitoarele prefera sa foloseasca trei treceri, în timp ce altele folosesc nouă. Se poate proceda asa :
Prima trecere(trasare a cercului) se face pentru onorarea Zeitei(fortei cosmice feminice) și a puterii ei de curățare.
Cea de a doua trecere pentru a onora pe Dumnezeu și pentru binecuvântările lui (consacrare).
A treia trecere(trasare) pentru a împuternici cercul și a face apel la tutorii Elementali și observatorii din cele 4 direcții.

PASUL 11. Înainte de a începe rotirea si crearea cercului (în timp ce sunteți în picioare la est de altarul dvs.), puteti spune:

"Fac apel ca acest cerc sa ma ajute sa comunic cu Dumnezeu si Zeita, aducându-ma mereu mai aproape de Divin. "

Cum ați spus acest lucru, ridica bratele pentru a apela puterile divine.

La sfarsit spune:

"Finalizez procesul de crearea a cercului, fie ca protecția mea să acționeze ca o graniță între mine și că fortele la care nu fac apel. "

Pasul 12. Apoi, foloseste degetul (sau utilizați un athame sau baghetă, dacă aveți una) și mergi in cerc complet, desenandu-l prin aer îndreptat în jos pentru a defini limitele.

Ca mergi prima data, se poate spune:

"Se creaza pentru mine un loc de pace și bucurie pentru lucrările mele, care conțin puterea in acest cadrul până când voi alege sa le eliberez. "

PASUL 13. La a doua trecere, spune:

"Fac apel la competențele elementelor, aerul, focul, apa și pământul, și Gardienilor
de Est, Sud, Vest, Nord și de a împuternici acest cerc și să-l puterniceasca. "

Aceasta este chemarea de Elemente și Gardieni cerându-le să păzească cercul,
să-mi dea putere, energie, și de protecție pe care o au de oferit. Fa o
pauză de moment pentru a onora fiecare dintre ei in fiecare directie si a recunoaste prezenta lor.
După cum ați completat această trecere a doua, spune:

"Prin Puterea Divină, și cu binecuvântările lui Dumnezeu si ale Zeitei(contrapartea feminina a Dumnezeirii) eu evoc acest cerc de comuniune. "

PASUL 14. A treia trecere fac apel la cele mai mari puteri cu care sunt conectat pentru a consolida scopul meu și să împuternicească cerc. Când am terminat al treilea
trece, stau la altarul meu, cu fata spre Est si spun:

"Declar acest cerc închis. Așa să fie!"

În acest moment, eu am inchis cercul, astfel incat nimeni nu va intra fara permisiune. Se poate face aceasta cu o pentagrama pentru invocarea Duhului în aer spre Poarta de Est.

În mod normal, vom face munca magica și vrăji, în limitele de cercului, la
altar ... și amintiți-vă, dacă vreodată trebuie să părăsiti cercul dumneavoastră pentru orice motiv, vă
trebuie să utilizeze degetul (sau baghetă sau athame) să taieti o ușă în cercul dumneavoastră înainte de a pleci - și odată ce ați iesit, pune sigiliu pe acest prag "reconstituie" ușă in sens opus. Și, evident, atunci când vin înapoi în cercul dvs., taie usa
din nou, astfel încât să puteți intra, și sigilați-l în spatele tău să-și continue munca ta ...

Dupa ce ati terminat munca de magie, este timpul pentru a deschide cercul de
eliberarea tutorilor și energiile dîn cerc.

Pur și simplu mers in cerc în sens invers de unde ați început - îndreptat din nou cu degetul
(Sau athame la sol. Atunci când se face acest lucru, multumeste lui Dumnezeu si Zeita.

Intentionez sa prezint si un ritual de crearea a unei roti medicinale shamanice. Practic, la un anumit grad, practicianul nu mai are nevoie de elemente externe. Totul poate fi facut din nimic si e ca o tehnica de rugaciune.

Ultima editare efectuata de catre Rayna in Vin Noi 19, 2010 5:25 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Mar Noi 09, 2010 2:33 pm

Cercul este de fapt o minge de energie care impregneaza zona de lucru.. Cuvantul cerc este impropriu, in realitate fiind vorba despre o sfera de energie. Cercul desenat de noi margheaza zona in care mingea energetica atinge solul, podeaua si trece prin ea, este locul unde sfera energetica intersecteaza pamantul. Delimitarea cercului poate fi facuta cu orice rezoneaza cu noi: flori, carti de tarot etc. In Punctele cardinale pot fi puse lumanari sau obiecte atribuite fiecarui element(aer, apa, foc, paman).
Ex.
La Nord-pentagrama, ceasca cu noroi, sau sare
Est-Cadelnita cu tamaie fumegand, care reprezinta intelectualitatea, elementul aer
Sud-o lumanare(ca simbol al elementului foc)
Vest-ceasca cu apa
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 54
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Mar Noi 09, 2010 6:30 pm

Mai este sub talpa picioarelor si crestetul capului.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Mar Noi 09, 2010 6:44 pm

Si daca intra nevasta si sparge cercul sau pisica ori catelul? Toti religiosii astia sunt dusi cu pluta. Normal ca daca te autosugestionezi si strangi langa tine elemente care iti ofera emotii puternice, incepe sa se schimbe viziunea asupra lumii. Apoi, te autosugestionezi ca vei avea nu stiu ce succes si incepi sa il vezi chiar si unde nu e... Toti astia... paranormalii, daca nu obtin rezultatele dorite, zic ca nu a fost voia lui Dumnezeu sau nu a permis karma...
Sa zicem ca faci vrazi pentru iubire si ramai cu mintea blocata pe idee... Apoi vine una si iti face avansuri si crezi ca ala e efectul vrajei, orri stau cu ochii dupa femei si te hilizesti(ca te gandesti doar la vraja de iubire) si se gaseste vreo una sa iti raspunda...
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Mar Noi 09, 2010 6:48 pm

Aia care traseaza cercul din poza parca ar fi Mam'Mare... Laughing
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Mier Noi 10, 2010 2:35 pm

LASA VRAJA SA PLECE!
Ori de câte ori faci o vraja, trebuie să o "lasi sa plece" după ce ați terminat cu ritualul.
Acesta este unul dintre motivele pentru care vrajile nu functioneaza, una dintre cele mai dificile parti ale efectuarii vrajii cu care au probleme mai ales incepatorii.
Odata ce se va intelege sa se practice corect, se va observa o mare schimbare repede si eficient in vraja. Este deosebit de greu de facut aceasta atunci când faci o vrajă pentru a aduce ceva in viata ta (Dacă este facuta pentru dragoste, prietenie, bani, atractivitatea, etc).

Să presupunem că ați facut o vraja pentru a aduce bani în plus în viața ta. Intai, trebuie sa va asigurati ca... credința voastra este puternica, ca spatiul sacru intern este puternic, apoi sa fiti atent la crearea spatiului extern, altar, crearea cercului. Apoi exprimi vraja pentru bani, crezând în mod constant – si insotita de emotie completa – ca vraja ta va aduce bani în viața ta (deși acesta nu va fi totdeauna în modul în care vă așteptați) ...

Odată ce vraja se finalizeaza și ați spus fraza finala, ati deschis cercul si ati incheiat ritualul, LASA SA PLECE VRAJA. Adica, nu te gandi la asta, ... nu te trezi în fiecare dimineață "întreabandu-te”, cand vor apare banii. Vezi-ti de viata ta si uita chiar de vraja complet.
Vei vedea ca atunci când esti obsedat și nerabdator, gandurile tale sunt de fapt exploatate, intorcandu-se inapoi si golind energia pusa in joc atunci cand ati efectuat vraja complet.

Ganditi astfel:
Când sunteți in ritualul de efectuare a vrajii, construiti energia magica in cercul d-stra. In momentul in care ati terminat ultima actiune de realizare a vrajii, energia magica care este construita (alimentata de emotiile d-stra si credinta puternica in vraja) vor fi trimise in Univers.
Dacă veți continua să va gânditi la vraja (chiar dupa zile după ce faceti vraja) veti trage o parte din acea energie înapoi si nu poate fi eliberata pentru a face vraja sa lucreze efectiv!

Doar crede ca banii vor veni. Crede doar atunci si niciodata nu crede despre asta din nou. Efectele de a fi capabil sa lasi "vraja sa plece" este absolut uimitoare.

Roata din shamanism este mult mai puternica. In momentul in care o efectuezi, se realizeaza cele descrise mai sus de la sine. Smile
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Sam Noi 13, 2010 7:59 pm

Suntem in perioada de descrestere a lunii, timp in care se fac "vraji" pentru distrugere(scapat de dusmani, de probleme din viata noastra, de defecte proprii, obsesii... adica de tot ce vrem sa scapam) si magie asa zis neagra. Smile
Este bine de urmarit din ce directie bate vantul. Fiecare problema este legata de un anumit vant. (Chiar si consultand vremea pe Kappa, vom sti cu exactitate ce vant este in ziua respectiva prezent. ) Daca doriti sa stiti mai multe despre aceasta, consultati cartile lui Scott Cunningham, in special "Wicca: Ghid pentru practicantul solitar".
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 14, 2010 12:37 pm

Ma voi chiar nu stiti ce e aceea sa fi vrajit!

Ati participat vreodat la o seara poezie ... ca sa traiti si sa intelgeti cu adevarat ce e acea sa fi vrajit?

Pai de ce nu va referiti la vraji din acestea care se bazeaza pe inalte si adevarate valori spirituale ?

O fi doar ptr ca nu au nicio legatura cu Luna in crestere ...dar in schimb foarte multa cu poezia frumoasa si cu miez ...dar si cu muzica deosebita atunci cand este interpretata de niste Muze, Nimfe sau Satiri!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 14, 2010 12:42 pm

Bine, inchid subiectul! Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 14, 2010 12:46 pm

Nu trebuie sa-l inchizi ...probabil ca sunt multi interesati de el ... eu doar glumeam si voiam sa spun mai in gluma mai in serios ca un adevarat spatiu magic plin de vraja poti sa o ai si fara descresterea lunii ... dar neaparat cu persoana iubita ... intr-o seara langa o sticla de vin, cu un buchet de flori pe masa si neaparat cu o lumanare ...si deasemenea cu o muzica care iti place ...si cu iubita pe care sa o mangai cand iti sta in brate.

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Noi 14, 2010 5:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 14, 2010 2:30 pm

Orice aduce emotii pozitive este bun in magie. Cu cat mai intense emotiile, cu atat mai bine.

Poti insa sa vrajesti si un obiect si sa il lasi la indemana altora, conditionat.Ex:"In momentul in care vor privi obiectul, se va produce asupra lor urmatorul fenomen"
Mentru mine e ceva nou totul.
Am incercat sa creez niste elementari, as acum descrie Franz Bardon. Am creat cativa la servici, ca imi sabota cineva munca. Vad ca functioneaza de minune. Mai fac si cate o minge de energie Reiki sau impregnata cu alte simboluri pentru exorcizari de spatii si o arunc asupra sefului...In momenul in care ii cade in cap, sa ma uite complet...

Smile

Poate va citi vreodata cineva interesat pe aici:
Fara sa stiu nimic despre magie, cand practicam yoga obisnuiam sa ma trezesc dimineata foarte devreme(3-4 dimineata) si folosind mantra pe Ajna sau a fortei cosmice Cinamasta, in timp ce mental cream o legatura telepatica cu persoana vizata, ii manipulam mintea in ce privea faptele referitoare la mine, anumite atitudini pe care voiam sa le obtin de la ea, aliniate in mod corect la Bine. In momentul in care actionam, si primeam. Cei care practica rugaciunea stiu la ce ma refer. Incercati si voi!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Vin Noi 19, 2010 1:10 pm

Vraja simpla pentru vindecare aurica

Primul lucru pe care trebuie să il faceți este să verificați credința d-stră și Spatiul Sacru Intern. Dacă nu aveți 100% convingeri, rezervati ceva timp pentru a face un ritual de credința.

Simti spatiul sacru interior? Ai orice sentimente negative care au venit până în ultimul moment sau ceva asemanator? Dacă este așa, rezerva ceva timp pentru pregatirea Spatiului d-stra Sacru intern.

2. Curățați toată negativitatea dvs. Si lasa doar lucrurile care sunt sacre pentru tine...

2. Ok, ai 100% incredere în tine însuți si Spatiul Sacru Intern
este curat de toate gândurile și emoțiile negative ... Acum sunteți gata să înceapeti.
Treceti sa configurati spatiul extern, asigurându-vă că este curat, ordine, creaza altar. (de data asta, trebuie să adăugați o a treia lumânare care te reprezinta ... încercați sa obtineti una care este de culoarea ta preferată și-o poziționati în fața dumneavoastră pe altar dvs.). Cand sunteți gata – exprimati Cercul Magic.

3. Acum, aprinde lumanare pentru Dumnezeu si alta pentru Zeita(contrapartea feminita a dumnezeirii), și apoi, pe măsură ce aprinzi cea de a treia lumânare (Cea care te reprezinta), spune următoarele:

"Aceasta lumanare ma reprezinta,
"Tot ceea ce sunt,
"Tot ce am fost,
"Și tot ce voi fi"

4. După aceea, stati in fata altarului, închideți ochii și încercați să vă vizualizati in mintea. Acum, intuiti-va aura proprie, ca o lumina in jurul vostru. Ce culoare are? Care este prima culoare pe care o vezi în jurul tău? Țineți această imagine a ta înconjurata de aura în mintea ta ...

5. Acum, deschide ochii si uita-te la lumânare. Vizualizeaza că aura este de aceeasi culoare cu cea din jurul lumanarii care te reprezinta ... veti incepe de fapt "a vedea" o aura din jurul lumânarii d-stra.

6. Pe măsură ce aveti privirea focalizata in lumina de la lumanare, vizualizeaza aura care isi schimba treptat culoarea, de la cea initiala la galben ... (dacă a fost deja galben, vizualiza aura din jurul lumanarii dvs. ca se transforma in galben stralucitor, mai stralucitor, galben auriu). Vizualizati o aura de un galben din ce mai luminos și mai intens ...

7. Adâncește galbenul, începe să-i vizualizezi schimbarea de la culoarea galben la o adâncime moale portocalie ... aprofundeaza treptat culoarea portocalie din aura lumânării. Vezi-o ca se transforma intr-o profunda culoare portocalie din ce in ce mai luminoasa.

8. Acum vedeati aura portocalie în jurul lumanarii tale ca începe să umple aura ta peste tot în jurul tau; Ca si în cazul în care Portocaliul a fost turnat din lumânare si umple spațiul tot cu portocaliu adanc, profund ... Simțiti căldura din aura d-stră care se umplere cu portocaliu intens stralucitor (indiferent de culoarea care a fost înainte, care a fost indepartata, acaparata in intregime de portocaliu).

9. Odată ce aura dumneavoastră a fost umpluta cu lumina portocalie de la lumânare, spune(mentalizand):

"Modificările mele aurice sunt pentru a stimula spiritul meu,
O culoare de fericire, bucurie, și veselie
Inspirație și miracol vine la mine ...

Când aceasta vraja se face,
emoția și spiritul meu vor alerga,
Dar mintea mea se va odihni,
gândurile mele vor lasa vraja să plece ... "

10. Stai pentru catva timp și simți căldura din aura ta, portocaliul acum adânc umplandu-va ... Portocaliu este culoarea fericirii, inspirației și intensitatii - Simte aceste emoții inundandu-ti inima, alimentate de portocaliul in jurul tau. Simt portocaliul cum curge în tine umplandu-te cu bucurie pura!

11. Acum, stinge lumanarea care te reprezinta, apoi lumânările dedicate lui Dumnezeu și Zeitei ... deschide cercul tau, pune altarul dumneavoastră la locul lui (dacă doriți) și ...

12. Uita de vraja. Lasa Magia să lucreze. Ați folosit doar Magia dvs. energetica pentru a schimba culoarea aurica ... acum, pregătește-te să simți fericirea completă pentru următoarele două zile (cel puțin). Dar nu gandi la vraja, doar lasa Magia să lucreze.

Ati schimbat doar aura dumneavoastră la culoarea de inspirație și bucurie. Inima ta va intentiona să fie deschisă la tot binele pe care tocmai l-ați
creat în interior.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Vin Noi 19, 2010 6:02 pm

Rayna a scris:
Vraja simpla pentru vindecare aurica

Primul lucru pe care trebuie să il faceți este să verificați credința d-stră
Pai deja ai inceput cu stangu!

Insusi Isus ne indeamna si ne invata in Predica de pe Munte sa renuntam la CREDINTA (pentru ca apartine de Legea Veche) si sa o inlocuim cu IUBIREA! ...ptr ca iubirea este un alt nivel mult mai superior al credintei ptr ca nu poti sa iubesti pe cine nu exista!

Deci tot ce incepe cu credinta si are credinta la baza ...este vax albina!

Important este nu ceea ce crezi ci ceea ce stii ...adica Aevarul (ca e demonstrabil) ... si iubirea pentru ca e ... divina!

Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Vin Noi 19, 2010 6:17 pm

Nu are legatura ceea ce spun eu cu credinta despre care vorbesti tu. Eu am adaugat in continuare
Citat :
Dacă nu aveți 100% convingeri, rezervati ceva timp pentru a face un ritual de credința.
In sursa din care m-am inspirat(e vorba despre vrajitoarea wicca Rose Ariadne) se da si un ritual magic pentru marirea credintei.

Referitor la Crestinism si credinta... am facut de curand un sondaj printre ortodocsi si am constatat ca nu stiu sa raspunda la intrebarea:"Ce este credinta?" Chiar se simt ofensati. O intorc si iti spun ca tu nu stii ce e credinta si ca... sa continui sa te rogi Domnului si o sa vezi atunci ce e credinta. Dpv neo- "A avea credinta"="A crede ce spune Biblia"
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Sam Noi 20, 2010 9:06 pm

Despre magie... ar trebui sa citesti de aici: http://www.magie.paganism.ro/ unde nu se pune problema de credinta si unde multe lucruri sunt descrise stiintific, atat cat este posibil la ora actuala!
Mai stiintific decat aici nu cred ca se poate: http://www.magie.paganism.ro/spiritul.html

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 12:04 am

prefer sa citesc de aici:

http://www.witchschool.ws/main.asp

http://www.druidry.org/

http://www.faeryshaman.org

si de pe site-uri valoroase.
Am eu autori despre care romanii nici nu au auzit inca.
Nu imi place sa ma inrolez intr-o turma de miorite gen Dakol, Misa...
Apoi, nu fac parte din categoria care face comert cu spiritualitate.
Iti imaginezi ca, daca am nevoie de prof, apelez direct la Jose Stevens. Mai "stiintific" de cum explica el(care este si doctor in psihologie) nici ca se poate! I-am si spus ca: Ceea ce el spune/scrie, eu nu am descoperit inca. Discipolul trebuie sa fie asemanator maestrului dpv vibratoriu. sunny

Tu crezi ca oricine citeste despre pentagrame si le deseneaza...gata, obtine rezultate? Trebuie si acolo sa fii initiat.
Nu pierzi vremea in domeniul acesta decat daca obtii rezultate, cu partea practica, adica. Sa copii ca si un papagal din ce zic altii, asa cum fac aia de imi dai link, si sa vorbesti la un mod general despre paganism nu arata decat ca nu stii mai nimic.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 6:45 am

Daaa... acolo nu-i vorba despre credinta a proasta sau despre delir, asa ca sa poti pricepe si tu!
Acolo este vorba de lucruri precise si care tin de stiinta, nu-s pentru credinciosi!

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 7:03 am

Pai, iti propun sa cauti tu cartea lui Keșișian Bedros, din care e citatul, si sa vezi cum e cu demonstrarea matematica a existentei planului spiritual. Asa, poate, vei fi mai putin incuiat in ce priveste spiritualitatea. Banuiesc ca nici ecuatia simpla mc2 nu iti spune nimic. Cu cat nivelul de vibratie al materiei este mai mare, ea(materia) tinde sa se transforme intr-o forma cat mai subtila..in lumina. Asa, unui "bolovan" uman de pe Tera ii va fi greu sa perceapa o finta de lumina. Singura modalitate de a o percepe este de a-si mari nivelul de vibratie, de a se eleva si a transcende stadiul grosier in care se afla. Cum? Cu ajutorul mintii, insotite de afect.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 8:42 am

Rayna a scris:
Pai, iti propun sa cauti tu cartea lui Keșișian Bedros, din care e citatul, si sa vezi cum e cu demonstrarea matematica a existentei planului spiritual.
De ce sa citesc numai cartea de care pomenesti cand spiritualitatea se intalneste in toate cartile valoroase, in muzica, in pictura, dans sau alte arte.

Sau ai cumva impresia ca religia (bazata pe minciuna si sarlatanie) este spiritualitate?

Citat :

Banuiesc ca nici ecuatia simpla mc2 nu iti spune nimic.

Aha ....inteleg ... deci spiritualitatea adevarata tot la CUNOASTERE o clasezi si nu la credinta!
Asa mai merge!

Citat :

Cu cat nivelul de vibratie al materiei este mai mare, ea(materia) tinde sa se transforme intr-o forma cat mai subtila..in lumina.
Sa sti ca asa este, eu cand imi pun sandwiciul in microunde si uit de el se transforma in ceva ce arde si da lumina, si asta din cauza vibratiilor la care este supus in cuptorul cu microunde.

Citat :

Asa, unui "bolovan" uman de pe Tera ii va fi greu sa perceapa o finta de lumina. Singura modalitate de a o percepe este de a-si mari nivelul de vibratie, de a se eleva si a transcende stadiul grosier in care se afla. Cum? Cu ajutorul mintii, insotite de afect.
Vezi de ce e bine sa-l scuturi pe copil pana isi baga mintile in cap si se apuca serios de invatatura?

In concluzie ... nu mergeti la biserica ca acolo nu exista vibratii divine datorita faptului ca institutia biserica este infintata de un criminal in serie (Constantin) si fiti siguri ca Dumnezeu nu intra niciodata intr-o asemenea cladire cu un asemenea istoric!

[/quote]
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 11:45 am

Rayna a scris:
Banuiesc ca nici ecuatia simpla mc2 nu iti spune nimic.
Tu doar crezi ca stii, iar a crede inseamna practic a nu sti!

Daca ai avea cunostiinte elementare de matematica ai sti ca mc2 nu este o ecuatie Laughing daca ai avea si cunostiinte de fizica relativista ai intelege ca ecuatia E=mc2 nu are nicio legatura cu esoterismul, vibratiile sau fiintele de lumina Laughing ci pune in evidenta cantitatea de energie potentiala pe care o are un corp cu masa m! Energie care poate fi eliberata (transformata in energie cinetica) total atunci cand corpul respectiv atinge o viteza egala cu viteza luminii (c).

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 1:17 pm

Deschide tu topic pentru matematica si poate pica si vreun elev virtual sa il meditezi gratuit, matematicianule! Smile
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 1:34 pm

Eu nu vreau sa meditez pe nimeni, dar vreau sa arat cat este realitate si cat este SF, superstitie, religie sau delir in domeniul magiei!
Presupun ca toata lumea ar avea de castigat din demistificarea acestui domeniu si transformarea sa intr-o stiinta in adevaratul sens al cuvantului.
Decat sa visam la mariri de vibratie a materiei prin meditatie sau facut cu ulcica Laughing , nu mai bine intelegem natura ondulatorie (unda) asociata materiei si modul in care mentalul poate interactiona cu aceasta?

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 1:44 pm

Incerci sa demonstrezi si tu cu ce ai facut la scoala. Daca faceai si ceva psihologie(care era interzisa pe timpul raposatului, ca fiind periculoasa), acum demonstrai si magia sau religia stiintific.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 1:50 pm

Am eu impresia sau tu chiar nu pricepi nimic din ceea ce spun?

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Dum Noi 21, 2010 2:29 pm

Rayna a scris:
Incerci sa demonstrezi si tu cu ce ai facut la scoala.
Nu am invatat asa ceva la scoala, dar dupa mai bine de 35 de ani de studiu si practica a magiei (si nu numai!) am inteles multe lucruri si incerc sa le explic cu ajutorul fizicii, pe care am invatat-o la scoala dar si in afara ei!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inceputul in Magie   Astazi la 4:38 am

Sus In jos

Inceputul in Magie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: