Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Pentru toti noii membrii ai acestui forum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Bogdan Stanoiu
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 30/05/2010

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Mai 30, 2010 1:27 pm

Melodia ma preferată este “ Ma liberte de penser@ a lui Florent Pagny. Mă întreb oare ce reacție ar fi stârnit în România existența unui text românesc (quasi)echivalent…
[url=http://www.youtube.com/watch?v=lJY8fhGTMU0]

http://www.youtube.com/watch?v=lJY8fhGTMU0
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Mai 30, 2010 2:37 pm

Bine ai venit, Bogdan Stanoiu!

O melodie pentru tine Smile

http://www.youtube.com/v/okd3hLlvvLw
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Bogdan Stanoiu
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Mai 30, 2010 5:38 pm

Citat :
"Apopii"]Bine ai venit, Bogdan Stanoiu!

O melodie pentru tine Smile

http://www.youtube.com/v/okd3hLlvvLw

Am înțeles că fundamentaliștii creștini au modificat versul œ and no religion tooœ în œand one religion tooœ. Este o modificare de prost gust care denaturează totul-să mai punem la socoteală faptul că astfel modificare versurile devin o pledoarie de prost gust în favoarea monolitismului ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 4:29 am

La multi ani, Soimos si Zeus! 

Sus In jos
http://www.paganism.ro
vali
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 5:27 am

la multi ani!
Sus In jos
http://subvers.forumgratuit.ro/forum.htm
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 5:58 am

La multi ani Soimos! La multi ani tuturor care isi serbeaza ziua astazi!
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 6:24 am

La multi ani,Soimos!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 6:53 am

Multumesc din suflet ptr minunatele si frumoase urari pe care mi le-ati transmis ... si ptr ca azi e Duminica si eu insumi sunt un copil de Duminica, va invit in parc ... unde tinem un party si sarbatorim evenimentul dansand un vals (Al doilea vals de Shostakovici) denumit si "Duminica in parc" ...una din melodiile mele preferate:

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iun 06, 2010 7:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 7:05 am

Soimos a scris:
eu insumi sunt un copil de Duminica,

Nu te-ai nascut duminica, ci luni calculeaza ziua nasterii
Probabil ca de asta esti asa muncitor!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 7:11 am

In realitate ...alta decat data nasterii de pe net ...sunt nascut Duminica ...aste explica de ce viata mea de pana acum a fost o adevarata zi de Duminica !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 7:13 am

Daca chiar vreti sa-mi faceti si un cadou ...atunci va rog votati acest articol cu 5 stele (la subsolul articolului)

http://www.pagini-scolare.ro/Religii/Despre-abordarea-fenomenului-religios-in-inv%C4%83%C5%A3%C4%83mant/menu-id-61.html
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

Localizare : Romania
Puncte : 388

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 7:25 am

Ce calcule? Spune-ne si noua, sa ne calculam si noi ziua nasterii!... Pai, calculele de pe Net sunt clare. Poate ca ai fost tu declarat mai tarziu si d'aia! Ori nu e asta data nasterii. Pai, daca esti nascut Duminica, esti fiul Soarelui!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 7:41 am

Nici un copil nu calculeaza data in care va intra in viata ...asta o fac doar parintii si eventual astrologii ...

Paote ca sunt si fiul al soarelui din moment ce am fost asa de norocos (pana acum)... si pentru ca sunt total pentru lumina si caldura (sufleteasca).
Problema este ca fiind doar un biet om si nu Soare ... eu nu daruiesc caldura si gramezi de gunoi asa cum face soarele ...ci imi permit sa cenzurez cui o daruiesc ...nu de alta dar trebuie sa fac o diferentiere intre bine si rau si intre cei care merita sau nu!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 8:47 am

Soimos a scris:
va invit in parc ... unde tinem un party si sarbatorim evenimentul dansand un vals (Al doilea vals de Shostakovici)

Hai, Totyo, mergi? Poate cadem amandoi in vreun sant dansand Valsuri si vine Stugard si ne scoate de acolo.

Dar ce crezi u, mey, Soimos, ca noi suntem demodati sa ne servesti cu visinata de la tusica si sa dansam vals?

Si sa vorbim numa despre zodii si sa ingiuram crestinii, iar tu sa ne moderezi? Da' ceva subiecte cum sa iasa banu' nu pui in discutie, ca doar nu traim cu ..."zodiacale" sau "crestinisme"...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 9:28 am

Valsul pe care vi l-am propus nu se va demoda niciodata!

Surpriza din parc .... va urma mai tarziu....si oricum visinata de la tusica e mai buna decat drogul numit religie din care nu va recomand sa gustati ...ci doar sa o serviti altora ...caci nicio afacere nu este mai buna decat cea sa vinzi sperante goale unor nenorociti batuti de soarta care cred ca Dumnezeu are nevoie de bani si ca prin banutii lor marunti isi vor cumpara un loc frumos in paradis unde vor traii vesnic ...dar ca morti!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 10:04 am

Soimos a scris:

...si oricum visinata de la tusica e mai buna decat drogul numit religie din care nu va recomand sa gustati ...

Vorba lu' Florin Piersic cu crastavetele...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 10:54 am

Mda ... si castravetele daca asta aduce bani ...ca doar m-ai rugat sa iti dau o idee de facut bani

"Da' ceva subiecte cum sa iasa banu' nu pui in discutie, ca doar nu traim cu ..."zodiacale" sau "crestinisme"... "
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 12:09 pm

Aia cu castravetii sa o faca Stuttgard. Daca afla Tudorel666 il ia de nevasta.

Pai, m-am saturat de atata relgie, zau! Raposatu sot imi zicea ca ma plateste el numa sa ma las de tampenii din astea:yoga, religie etc si sa fac ceva util din care sa iasa money, precum fac de Drept.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 12:12 pm

Bineintele, pot iesi bani si din astea, daca mere la fraieri. Ex faci o piramida si mergi pe Roportal si o vinzi la naivi. Ii pacalesti ca ii purifica si aia pun botu.

Voia sa imi vanda mie cineva mai demult 2 teluri de bucatarie cu care sa alung masonii, cica!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 12:19 pm

Uite...Anticristul avea mai demult o idee de afaceri foarte buna. El trimitea sticle cu apa sfintita din Iordan si io trebuia sa gasesc crestinii care sa o cumpere. Numai ca io as fi preferat sa merg sa imbuteliez eu apa si el sa gaseasca cumparatorii.
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 12:37 pm

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 2:03 pm

Va multumesc inca o data la toti cei care suntem IMPREUNA aici pe forum

Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 2:52 pm

Rayna a scris:
Soimos a scris:
va invit in parc ... unde tinem un party si sarbatorim evenimentul dansand un vals (Al doilea vals de Shostakovici)

Hai, Totyo, mergi? Poate cadem amandoi in vreun sant dansand Valsuri si vine Stugard si ne scoate de acolo.

da daaa!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 3:48 pm

Bre, Soimos, nu cumva astazi a intrat aci soacra matale si ti-a spart parola? De une scoti de la naftalina muzica din aia de bosorogi?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 4:10 pm

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 4:43 pm

Ce ar fi sa intelegi ca pentru mine muzica buna nu are varsta.
Ea se imparte doar in muzica buna sau rea.
Cea buna are viata lunga ...de ex. din evul mediu de ex. Herr Manelig:
http://www.youtube.com/watch?v=1sdD7alNxDE

Pana la muzica gen

http://www.youtube.com/watch?v=HE6HW1vlkUE
Sus In jos
Bogdan Stanoiu
Pedestras
Pedestras

Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Puncte : 61

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 6:56 pm

Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 06, 2010 7:11 pm

totyo a scris:
Rayna a scris:
Soimos a scris:

da daaa!
Da' de ce vorbesti asa pe scurt? Iti e frica ..ca te recunoaste nevasta? Basketball

Sunt convinsa ca ti-a placut Totto Cutunio ala! Neutral
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 20, 2010 1:35 pm

Arcangelo, o melodie pentru tine!

Arcangelo
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Heaven
Puncte : 76
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Dum Iun 20, 2010 1:44 pm

LOL.Multumex geek lol!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Mar Sept 21, 2010 6:33 pm

La multi ani, Corinna! Esti nascuta de echinoctiu!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Mier Sept 22, 2010 8:07 am

Rayna a scris:
totyo a scris:
Rayna a scris:

da daaa!
Da' de ce vorbesti asa pe scurt? Iti e frica ..ca te recunoaste nevasta? Basketball

Sunt convinsa ca ti-a placut Totto Cutunio ala! Neutral
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Mier Sept 22, 2010 8:11 am

Scuze ca am gresit.Pai nevasta sa nu stie in ce parc merge el ,asa ca fii fara grija.
Inca vrea sa ma invite si pe mine.Si eu cum le am tare cu bautura ,nu stiu cum iese.

Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   Mier Sept 22, 2010 8:17 am

Rayna a scris:
Uite...Anticristul avea mai demult o idee de afaceri foarte buna. El trimitea sticle cu apa sfintita din Iordan si io trebuia sa gasesc crestinii care sa o cumpere. Numai ca io as fi preferat sa merg sa imbuteliez eu apa si el sa gaseasca cumparatorii.
Pai eu nu am renuntat nici acum la idee.
Eu nu vreau sa zic apa sfintita,ca eu nu mint.Eu vreau sa spun apa din Iordan de la locul unde sa botezat Isus..Si fiecare o ia dupa credinta lui.Eu am dus apa din astain Romania si au fost persoane care au simtit miracole.Eu stiu ca nu apa a facut ci credinta .Dar asta deja nu e treaba mea.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pentru toti noii membrii ai acestui forum   

Sus In jos

Pentru toti noii membrii ai acestui forum
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Bun Venit :: Bun Venit :: Dedicatii Muzicale noilor veniti-
Mergi direct la: