Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Meditatia "Puritate si Inocenta"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Arcangelo
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Heaven
Puncte : 76
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Meditatia "Puritate si Inocenta"   Mier Mar 16, 2011 1:14 pm

Nu cred in reprimare ci in exprimare,asa ca pus in fata problemei energiei sexuale chiar nu stiam ce sa fac.
Nu doream nici sa incerc sa suprim energia sexuala,nici sa o traiesc ca pe o risipa de energie sau ca pe ceva degradant,nici sa o deplasez constant pe alti centrii,superiori (mi-era destul de clar ca daca ea a fost adusa la existanta,are rolul sau,si ca cea de-a doua ceakra are nevoie sa fie dezvoltata ca oricare alta)
Am cerut indrumare si initieri de la arhangheli,si le-am primit!
Iata ce am fost invatat,pe scurt: pentru a trai energiile sexuale intr-un mod elevat,nu e nevoie de reprimare(care e chiar contraindicata),nici de efortul permanent de a deplasa energia pe alti centrii,care e nefiresc si aduce tensiune interioara,ca orice efort, ci de o exprimare pozitiva a lor.
Pur si simplu,energia sexuala poate fi exprimata plenar ca PURITATE SI INOCENTA. cheers sunny flower
Invocati asistenta si ajutorul ingerilor mai cu seama a arhanghelului Gabriel si a razei sale,Raza Alba)
Fixati-va atentia pe zona sexuala,si pe ceakra sexuala(swadistana) si repetati mental: "puritate si inocenta",cautand sa SIMTITI energia ca puritate si inocenta,in foarte scurt timp,veti simti energia foarte intensa,care nu doar ca ramane pe acest centru ci se raspandeste prin corp,ca o lumina intensa,alba,imaculata si purificatoare.
Continuati aducand meditatia "puritate si inocenta" pe ceilalti centrii energetici -nu doar pe cei principali(cele 7 ceakre) ci si pe cei secundari.
La niveul fiecarei ceakre,exista o proiectie a celorlalte ceakre,intocmai ca octavele unui pian,si fireste ca purificarea energiilor sexuale poate fi facuta la nivelul tuturor centrilor energetici.
Cel mai puternic,am simtit aceasta energie incantatoare tocmai pe centrul sexual. elephant Very Happy
Nu doar ca imi este permis sa dau mai departe aceasta initiere,ci chiar imi e cerut.
Fie ca aveti o viata sexuala sau nu,ridicarea frecventei energiilor sexuale la nivelul acesta,ca puritate si inocenta,este necesara.
Nu uitati,vizualizati in cursul mediatatiei lumina alba,si simtiti-i puritatea si inocenta care ridica vibratia peste tot.
La sfarsit,multumiti ingerilor care au asistat meditatia voastra.
Astept feed-back de la cei care au sa puna in practica.Vreau sa vad cat de uluiti si incantati o sa fiti dupa!
Aceasta initiere,vine din lumea angelica. sunny
Am convingerea ca fiecare va lua din acest text ceea ce poate sa asimileze si sa foloseasca.Daca acel lucru,este...nimic,nu e o problema,si nu am sa fac mare caz din asta. Basketball
Am mai postat si pe alt forum de astrologie,si acolo cineva -nu dau nume- a dus discutia spre calitatile ceakrelor,sustinand ca puritatea si inocenta sunt legate de vishudi(si nu de swadhisthana) -ca asa li se spune lor la cursurile de yoga(MISA)...
Si am explicat si eu ce mi s-a spus mie intuitiv,ca la nivelul ceakrei sexuale sunt si organele de excretie si purificare ale corpului,si ca asta nu e o intamplare,ca zodia guvernatoare este scorpionul,o zodie de apa -la fel ca si ceakra,care e legata de elementul apa(si ca apa este primul element la care ne gandim cand e vorba de purificare),si ca insasi in mentalul colectiv e adanc intiparita relatia intre sexualitate si puritate,iar adjective ca "inocent si pur" sau antonimele lor "murdar,impur,pervers" au fost mereu legate de sexulitate in mintea oamenilor.
Daca argumentele astea valoreaza ceva ca explicatii pentru tine,bine...daca nu,eu nu am altele mai bune.Doar experienta mea,pe care nu o pot transmite prin cuvinte,ci doar descrie. Arrow
Sus In jos

Meditatia "Puritate si Inocenta"
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: