Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Aventuri din ograda Domnului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Joi Feb 09, 2012 3:22 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Minci...ai scris pe acest forum ca faci parte dintr-un cult , nuuuuuuuuuu secta, recunoscut de statul roman! Da sau ba?
Nu am de ce sa mint.Nu sunt martora,sunt penticostala daca nu mai poti sa dormi din cauza ca nu stii din ce cult fac parte.

Of, doamne...orbil...voi sunteti mai dus cu pluta ca martorii!!! Vorbesti si limbi?
De ce,nu mai poti de curioasa?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Joi Feb 09, 2012 3:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu am de ce sa mint.Nu sunt martora,sunt penticostala daca nu mai poti sa dormi din cauza ca nu stii din ce cult fac parte.

Of, doamne...orbil...voi sunteti mai dus cu pluta ca martorii!!! Vorbesti si limbi?

Doamne, oribil...am vazut cum va manifestati in acele momente...sunteti demni de un psihiatru!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Joi Feb 09, 2012 3:29 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Doamne, oribil...am vazut cum va manifestati in acele momente...sunteti demni de un psihiatru!
Cred ca tu ar trebui sa mergi la unul.Sincer.Eu o am pe cumnata mea,dar nu este nevoie.Afla ca si eu consiliez persoane cu probleme.Daca ai nevoie,te astept la cabinetul meu.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Joi Feb 09, 2012 3:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Cred ca tu ar trebui sa mergi la unul.Sincer.Eu o am pe cumnata mea,dar nu este nevoie.Afla ca si eu consiliez persoane cu probleme.Daca ai nevoie,te astept la cabinetul meu.

doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Joi Feb 09, 2012 7:14 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

doh
Deci sa inteleg ca vii?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Joi Feb 09, 2012 8:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

doh
Deci sa inteleg ca vii?

Ahha, da-mi adresa Exclamation Esti fain sau esti urat ca dracu' geek
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 7:16 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

doh
Deci sa inteleg ca vii?

Ti-am spus eu ca esti bolnava!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 7:37 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Deci sa inteleg ca vii?

Ahha, si vin sa ma tratezi tu! Da-mi adresa rendeer
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:13 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Ai vrea tu.Tu esti un pericol pentru societate,nu eu.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:20 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ai vrea tu.Tu esti un pericol pentru societate,nu eu.

Cacacios de securist! Faci in pantaloni de frica sa dai ochii cu o femeie? Jalnica creatura umana! Ti-as da peste bot asa cat sunt eu de femeie...ma manaca palmele in fata turnatorilor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:43 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:

Eu nu am auzit de asa ceva, tu ai auzit, daca da, atunci deschide si tu un topic intitulat ”Aventuri din ograda ateilor”, pentru ca aici sunt doar aventurile din ograda domnului si va rog pe toti sa postati in ideea topicului! Cu alte cuvinte, daca nu cunosti vreo aventura de-a reprezentantilor respectivului domn, nu posta aici!

Aaa!Scuzati,am uitat ca aici se arunca cu noroi doar in crestini! Mii de scuze!

Tu nu esti crestina!!! Esti doar o sectanta mitomana, trimisa pe ''teren''. la agatat de fraieri minciuna

Tu vorbesti in necunostinta de cauza.Stii ce inseamna crestin?Iti spun eu,pentru ca vad ca nu stii.Un crestin este un om care crede in Domnul Isus si urmeaza invataturile Lui.Un creștin adevărat este o persoană care și-a pus întreaga credință în persoana lui Iisus Hristos și în faptul că El a murit pe cruce pentru a plăti în locul nostru pedeapsa pentru păcatele noastre, dar și că a înviat după 3 zile pentru a demonstra victoria Sa asupra morții și pentru a dărui astfel viața veșnică tuturor celor care cred în El. Ioan 1:12 spune: “Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu”. Un adevărat creștin este cu siguranță un copil al lui Dumnezeu, parte a familiei lui Dumnezeu, și o persoană căreia i-a fost dată o nouă viață în Hristos. Ceea ce face diferența într-un creștin adevărat este dragostea manifestată pentru semenii lui și supunerea față de Cuvântul lui Dumnezeu (1 Ioan 2:4; 1 Ioan 2:10).
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:53 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aaa!Scuzati,am uitat ca aici se arunca cu noroi doar in crestini! Mii de scuze!

Tu nu esti crestina!!! Esti doar o sectanta mitomana, trimisa pe ''teren''. la agatat de fraieri minciuna

Tu vorbesti in necunostinta de cauza.Stii ce inseamna crestin?Iti spun eu,pentru ca vad ca nu stii.Un crestin este un om care crede in Domnul Isus si urmeaza invataturile Lui.Un creștin adevărat este o persoană care și-a pus întreaga credință în persoana lui Iisus Hristos și în faptul că El a murit pe cruce pentru a plăti în locul nostru pedeapsa pentru păcatele noastre, dar și că a înviat după 3 zile pentru a demonstra victoria Sa asupra morții și pentru a dărui astfel viața veșnică tuturor celor care cred în El. Ioan 1:12 spune: “Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu”. Un adevărat creștin este cu siguranță un copil al lui Dumnezeu, parte a familiei lui Dumnezeu, și o persoană căreia i-a fost dată o nouă viață în Hristos. Ceea ce face diferența într-un creștin adevărat este dragostea manifestată pentru semenii lui și supunerea față de Cuvântul lui Dumnezeu (1 Ioan 2:4; 1 Ioan 2:10).

Scuze, tu nu esti doar un sectant, esti un sectant-securist-ceausist!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 9:25 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Eu sunt o printesa.Sunt fiica de Imparat.

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 9:35 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asa ti-au spus aia de la Socola? Nu-i rau...apreciez metodele lor salutare
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 10:01 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Nu la scoala.Este scris in Biblie.Prin credinta in El suntem copiii Lui.El este Imparatul Imparatilor.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 10:04 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu la scoala.Este scris in Biblie.Prin credinta in El suntem copiii Lui.El este Imparatul Imparatilor.

Eu am scris Socola nu scoala geek
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:17 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Eu am scris Socola nu scoala geek
Cred ca tu ai fost pe acolo,de aceea esti familiarizata cu ea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:33 am

EmaLovesJesus a scris:
Un crestin este un om care crede in Domnul Isus si urmeaza invataturile Lui.
Ce prostie!
De crezut poti sa crezi si in Domnul Parpanghel, ptr ca in lumea de azi nimic nu merge pe baza de credinta, ptr ca credinta este irationala ... ci totul pe baza de Stiinta, adica Cunoastere Rationala
Doar ca voi crestinii nici macar NU urmati invataturile rabinului Isus, ci pe cele ale lui Christos, adica Diavolul care i-a transmis instructiuni ucigasului Pavel direct din Iad, si astfel voi va kakati pe invataturile lui Isus cele din Predica de pe Munte, privind inutilitatea mersului la biserica, privind impartiirea averilor voastre saracilor, privind faptul ca Dumnezeu isi are templul in noi oamenii, privind faptul ca el a venit sa implineasca si sa intareasca Legea si voi va mai kkati si pe lega Creatorului ptr ca le-ati pus la fund ptr a urma poruncile unui criminal ca Pavel
In concluzie ...a fi crestin inseamna a fi aberat!
Iar a fi prozelit crestin inseamna sa fi un instrument al Diavolului care perverteste minti si constiinte folosind santajul si minciuna religioasa!

Asta sunteti voi ...si asta esti tu!
Citat :

Ceea ce face diferența într-un creștin adevărat este dragostea manifestată pentru semenii lui
Mniezaule cata nerusinarea... te pomenesti ca acele zeci de milioane de crime comise de biserica crestina ar fi facute din dragoste si ca ele sunt niste dovei de dragoste????
Iti sta mintea in loc sa vezi pina unde merge nerusinarea uriasa a religiei Diavolului!
Citat :

și supunerea față de Cuvântul lui Dumnezeu (1 Ioan 2:4; 1 Ioan 2:10).

Da cine cucu meu este Ioan asta incat sa-l bag eu in seama?
O fi cumva "dumnezeul" viermilor sau cel al mustelor?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ce prostie!
De crezut poti sa crezi si in Domnul Parpanghel, ptr ca in lumea de azi nimic nu merge pe baza de credinta, ptr ca credinta este irationala ... ci totul pe baza de Stiinta, adica Cunoastere Rationala
Doar ca voi NU urmati invataturile rabinului Isus, ci pe cele ale lui Christos, adica Diavolul care i-a transmis instructiuni ucigasului Pavel direct din Iad, si astfel voi va kakati pe invataturile lui Isus cele din Predica de pe Munte, privind inutilitatea mersului la biserica, privind impartiirea averilor voastre saracilor, privind faptul ca Dumnezeu isi are templul in noi oamenii, privind faptul ca el a venit sa implineasca si sa intareasca Legea si voi va mai kkati si pe lega Creatorului ptr ca le-ati pus la fund ptr a urma poruncile unui criminal ca Pavel
Iar a fi prozelit crestin inseamna sa fi un instrument al Diavolului care perverteste minti si constiinte folosind santajul si minciuna religioasa!

Citat :

Ceea ce face diferența într-un creștin adevărat este dragostea manifestată pentru semenii lui
Mniezaule cata nerusinarea... te pomenesti ca acele zeci de milioane de crime comise de biserica crestina ar fi facute din dragoste si ca ele sunt niste dovei de dragoste????
Iti sta mintea in loc sa vezi pina unde merge nerusinarea uriasa a religiei Diavolului!
Citat :

Ioan era favoritul Domnului Isus.El a vazut pe Duhul Sfant in chip de porumbel cum s-a asezat pe capul Domnului Isus cand l-a botezat.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:41 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ce prostie!
Doar ca voi NU urmati invataturile rabinului Isus, ci pe cele ale lui Christos, adica Diavolul care i-a transmis instructiuni ucigasului Pavel direct din Iad, si astfel voi va kakati pe invataturile lui Isus cele din Predica de pe Munte, privind inutilitatea mersului la biserica, privind impartiirea averilor voastre saracilor, privind faptul ca Dumnezeu isi are templul in noi oamenii, privind faptul ca el a venit sa implineasca si sa intareasca Legea si voi va mai kkati si pe lega Creatorului ptr ca le-ati pus la fund ptr a urma poruncile unui criminal ca Pavel

Citat :

Citat :

Ioan era favoritul Domnului Isus.El a vazut pe Duhul Sfant in chip de porumbel cum s-a asezat pe capul Domnului Isus cand l-a botezat.

Da, favoritul lui Yahweh, asta din urma, un criminal, un instigator la crima si la alte fapte reprobabile.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:48 am

EmaLovesJesus a scris:

Ioan era favoritul Domnului Isus.

Putea sa fie si "nevasta" bulibasei Purandel ...ce ma freaca pe mine chestia asta?

Citat :

El a vazut pe Duhul Sfant in chip de porumbel cum s-a asezat pe capul Domnului Isus cand l-a botezat.

Doooaamne .... da cat de prost trebuie sa fie un om incat sa creada ca pasarelele care ciripesc in capul unui idiot este Duhul Sfant?

Tu chiar nu realizezi ridicolul la care te expui?

Oare daca Duhul Sfant i s-a lasat pe cap lui Ioan ... nu i-a ramas gravid capul ? ...ca se stie bine la ce este bun duhul sfant din cazul fecioarei Maria?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:51 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Putea sa fie si "nevasta" bulibasei Purandel ...ce ma freaca pe mine chestia asta?

Citat :

El a vazut pe Duhul Sfant in chip de porumbel cum s-a asezat pe capul Domnului Isus cand l-a botezat.

Doooaamne .... da cat de prost trebuie sa fie un om incat sa creada ca pasarelele care ciripesc in capul unui idiot este Duhul Sfant?

Oare daca Duhul Sfant i s-a lasat pe cap lui Ioan ... nu i-a ramas gravid capul ? ptr ca eu am visat ca porumbelul il regula cu Duhul chiar in urechi ...si se stie bine cat este de periculos duhul sfant din cazul fecioarei Maria?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 1:26 pm

[quote="Soimos"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Citat :

Oare daca Duhul Sfant i s-a lasat pe cap lui Ioan ... nu i-a ramas gravid capul ? ptr ca eu am visat ca porumbelul il regula cu Duhul chiar in urechi ...si se stie bine cat este de periculos duhul sfant din cazul fecioarei Maria?
[/quo

Duhul Sfant este o particica din Dumnezeire care locuieste intr-o inima curatita si sfintita.O inima dedicata lui Dumnezeu.Ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta comoara pe care a pus-o in niste vase de lut.Ea este arvuna pentru viata viitoare.Pasaportul.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 1:53 pm

Soimos a scris:

Dar faptul ca o tufa arzand este considerata ca fiind zeul atotputernic si creatorul Universului... Asta da religie!

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 2:02 pm

Apopii a scris:
Soimos a scris:

Dar faptul ca o tufa arzand este considerata ca fiind zeul atotputernic si creatorul Universului... Asta da religie!
Ce stii tu despre Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 4:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
Soimos a scris:

Despre Dumnezeu Nimeni nu stie nimic!
Toti doar CRED!
Cat despre "stiut .... nici nu poate fi vorba cand mai ales cand e vorba de Dumnezeu!
De aceea doar CREDETI ...iar cine are impresia ca STIE ...e cazul sa se cate de bibilica la vreun doftor ...pina nu-i ia Dracu de tot mintile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 6:28 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:

Despre Dumnezeu Nimeni nu stie nimic!
Toti doar CRED!
Cat despre "stiut .... nici nu poate fi vorba cand mai ales cand e vorba de Dumnezeu!
De aceea doar CREDETI ...iar cine are impresia ca STIE ...e cazul sa se cate de bibilica la vreun doftor ...pina nu-i ia Dracu de tot mintile!
Daca ai stii si tu cel putin atat cat stiu eu despre Dumnezeu,sunt sigura ca te-ai pocai chiar azi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 7:04 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daca ai stii si tu cel putin atat cat stiu eu despre Dumnezeu,sunt sigura ca te-ai pocai chiar azi.

Ha ha ha ...unde statea geniul omenirii!
Stiinta cerceteaza de sute de ani in speranta ca va afla cel mai mic semn sau indiciu privind Dumnezeirea ...si nu a gasit absolut nimic ...si iata cine le-a gasit ... o pocaita care nici nu stie sa faca deosebirea intre viermele de Ioan si Dumnezeu crezand ca porumbelul care i s-a suit pe cap acestui Ioan ...era nimeni altcineva decat Duhul Sfant !

Tu nici macar nu stii sa faci diferenta intre un messia ...adica un OM providential UNS in functia de rege ...si adevaratul Creator pe ale carui Legi te kci intr-o voioasa si periculoasa (ptr tine) inconstienta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Stiinta cerceteaza de sute de ani in speranta ca va afla cel mai mic semn sau indiciu privind Dumnezeirea ...si nu a gasit absolut nimic ...si iata cine le-a gasit ... o pocaita care nici nu stie sa faca deosebirea intre viermele de Ioan si Dumnezeu crezand ca porumbelul care i s-a suit pe cap acestui Ioan ...era nimeni altcineva decat Duhul Sfant !

Tu nici macar nu stii sa faci diferenta intre un messia ...adica un OM providential UNS in functia de rege ...si adevaratul Creator pe ale carui Legi te kci intr-o voioasa si periculoasa (ptr tine) inconstienta!
Adevaratul meu Creator pe care Il iubesc si ascult de Legile si Poruncile Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Tu nu asculti de nicio lege si nicio porunca a lui Dumnezeu ptr ca tu asculti de vorbele unui idiot ca Ion
Sa fie oare Ioan Dumnezeul tu ...sau Dracu .... cel care te face sa fi beata ...de fericire ...culmea stupizeniei ...fara sa bei nimic!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 8:44 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu nu asculti de nicio lege si nicio porunca a lui Dumnezeu ptr ca tu asculti de vorbele unui idiot ca Ion
Sa fie oare Ioan Dumnezeul tu ...sau Dracu .... cel care te face sa fi beata ...de fericire ...culmea stupizeniei ...fara sa bei nimic!
Fericirea si pacea mea vin de la Dumnezeu.El este stapanul meu binecuvantat.1 Cronici 29:12,,De la Tine vine bogăția și slava, Tu stăpânești peste tot, în mâna Ta este tăria și puterea, și mâna Ta poate să mărească și să întărească toate lucrurile.,,
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:06 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ca sa il ai pe Dumnezeu nu iti trebuie stiinta ci CREDINTA!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Vin Feb 10, 2012 11:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ca sa il ai pe Dumnezeu nu iti trebuie stiinta ci CREDINTA!

Nu numai credinta ci si inima de doua parale doh Ca sa poti iubi un domne-deus cu atatea crime la activ si cu atatea instigari la crima, viol, etc, etc, trebuie sa ai creierii spalati bine de tot!

16. ''Iar în cetățile popoarelor acestora pe care Domnul Dumnezeul tău ți le dă în stăpânire, să nu lași în viață nici un suflet;
17. Ci să-i dai blestemului: pe Hetei și pe Amorei, pe Canaanei și Ferezei, pe Hevei, pe Iebusei și pe Gherghesei, precum ți-a poruncit Domnul Dumnezeul tău''

Trebuie sa ai un suflet de CACAT ca sa poti iubi un zeu care indeamna la pruncucidere!

17. Ucideți dar toți copiii de parte bărbătească și toate femeile ce-au cunoscut bărbat, ucideți-le.
18. Iar pe fetele care n-au cunoscut bărbat, lăsați-le pe toate vii pentru voi.

(Numerii cap 31)
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Sam Feb 11, 2012 7:03 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Soimos a scris:

[/quo

Duhul Sfant este o particica din Dumnezeire care locuieste intr-o inima curatita si sfintita.O inima dedicata lui Dumnezeu.Ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta comoara pe care a pus-o in niste vase de lut.Ea este arvuna pentru viata viitoare.Pasaportul.

Doamne, esti un psihopat bun de legat Exclamation
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Astazi la 10:47 am

Sus In jos

Aventuri din ograda Domnului
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: