Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor   Mar Mai 17, 2011 4:24 am

Iata cateva "perle"

Si Dumnezeu este tot un doctor care vindeca!
Intrebare : Pai atunci de ce nu-l cauti la spital si nu aiurea ...adica intr-un cer care habar nu ai unde se afla?

Se roaga Domnului ...Doamne ai grija de mine ...si a avut!
Adica a avut un accident groaznic ...l-a lovit o masina ... si culmea necredintei ... nu a fost dus la biserica sa-l ajute Dumnezeul din ceruri ci l-au dus la spital!!!!
Si ce sa vezi ...medicii l-au luat ca pe o zdreanta si l-au dus la morga !!!!!
Hihi hi hi!

Si cica i-au legat un bilet cu numele sau pe degetul mare!

Trebuie sa recunoastem ca e vorba de o relatare foarte interesanta ...demne de Guinness Book ...mort fiind sa vezi aceste lucruri.
Aflam ca la morga se intampla adeseori ceva miraculos!
Si anume ca vine Dumnezeu sa te ridice ... adica Stapanul Cheilor MORTII ...ala care mai este denumit de unii Dracu ...ca de aia se spune despre uni cand mor ca i-a luat dracu!
Culmea tragi-comediei siropos lacrimogene este discutia absurda dintre tatal victimei si doctor care ii spune:
Ia-l acasa si ingroapa-l ca e fiu tau si trebuie ingropat ptr ca nu va mai trai niciodata! ...
Aopoi ne este prezentat cum deodata Doctorii-Dumnezei l-au taiat (probabil la morga) de la briu pina la cap si iau pus tubulatura si aparate (adica a devenit un fel de Robocop)si dupa 7 ani Dumnezeul de data asta fara Doctori l-a vindecat si i-a dat ca sarcina sa spuna asta: "Sa spui tuturora ...ca eu sunt medicul tau ...si tu esti fiul meu" ... asta ca sa intelegem mai corect motivul ptr care s-au inchis sute de spitale si s-au construit mii de biserici!

Prostia aberanta continua cu invitatia ca Dumnezeu sa devina Medic de familie ptr ca poate prelungi "firul vietii" tot asa cum medici pot prelungi penisul celor ca Boc.
Si culmea ignorantei crestine este ca "dumnezeu" il roaga sa vina in "Casa lui" ...fara sa realizeze ca el se inchina de fapt lui Isus ...iar Isus ne spune ca Biserica lui Dumnezeu este corpul omului !
Deci urmati invataturile lui Isus ...stati confortabil in Casa Domnului care este corpul vostru ...si ascultati-l pe Isus cand va invata ca in Matei 5.6 sa nu va duceti la biserica asa cum fac farisei ...ci sa stati in camera voastra in intimitate cu fiinta iubita ...si sa va iubiti ...iubiti ...iubiti ...ca asa este voia Domnului nostru Isus (fara christos, ca ala e diavolul)

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Mai 18, 2011 8:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor   Mar Mai 17, 2011 5:19 pm

Soimos a scris:

Si Dumnezeu este tot un doctor care vindeca!
Intrebare : Pai atunci de ce nu-l cauti la spital?
Ipocrizia si prostia, merg mana-n mana si ating cote nemasurate Very Happy

Prostia consta in a crede ca un dumnezeu, chiar daca ar exista, n-ar avea alta treaba decat sa fie dadaca pentru fiecare X-ulescu in parte Laughing A stiut religia cum sa spele creierul credinciosilor pentru a crede o astfel de gogomanie!

Numai pe planeta asta sunt aprox. 7 miliarde de oameni, daca ar exista vreun dumnezeu ca in biblie, dupa cateva saptamani i s-ar apleca rau de tot sa fie atent la cum se scarpina in fund fiecare Very Happy

Ipocrizia consta in a merge la doctor, in conditiile in care credinciosul crede ca dumnezeu il vindeca! Astfel de credinciosi ar trebui sa mearga la popa, cand sunt bolnavi, ca doar popa il reprezinta pe dumnezeul sau pe pamant, nu doctorimea care are ca emblema serpii intelepciunii si ai vindecarii!

Sus In jos
SarcasmDivin
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Stai sa ma uit pe geam...
Puncte : 2
Data de inscriere : 03/02/2014

MesajSubiect: Re: Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor   Lun Feb 03, 2014 9:46 am

Citat :

Ipocrizia consta in a merge la doctor, in conditiile in care credinciosul crede ca dumnezeu il vindeca! Astfel de credinciosi ar trebui sa mearga la popa, cand sunt bolnavi, ca doar popa il reprezinta pe dumnezeul sau pe pamant, nu doctorimea care are ca emblema serpii intelepciunii si ai vindecarii!

Oricât ne-am dori să vedem așa ceva (deși eu nu aș vrea), nu putem să o facem. Dacă am face-o am dovedi doar că suntem inumani și cu nimic mai buni decât ne cred ei.
Și oricum, cu ei nu ai cum să câștigi.Oricum o să întoarcă treaba pe toate părțile până le convine lor. Când bunica mea s-a operat, timp de 5 ore cât doctorul s-a chinuit să o salveze, toți se rugau la dumnezeu. Operația a reușit și se părea că o să scape, așa că toți s-au pus să-i mulțumească domnului. Dar, după o zi, bunica a murit. Atunci, în loc să-și învinuiască zeul că nu le-a ascultat rugăciunile, l-au învinuit pe bietul doctor, că el era de vină fiindcă nu a făcut tot ce a putut...
Iar apoi, după câteva zile, m-au învinuit pe mine (fără să mi-o spună direct, dar lăsând să se vadă), că cică am atras furia domnului asupra familiei fiindcă sunt ateu...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor   Vin Feb 14, 2014 11:14 am

SarcasmDivin a scris:
Citat :

Oricât ne-am dori să vedem așa ceva (deși eu nu aș vrea), nu putem să o facem. Dacă am face-o am dovedi doar că suntem inumani și cu nimic mai buni decât ne cred ei.
Și oricum, cu ei nu ai cum să câștigi.Oricum o să întoarcă treaba pe toate părțile până le convine lor. Când bunica mea s-a operat, timp de 5 ore cât doctorul s-a chinuit să o salveze, toți se rugau la dumnezeu. Operația a reușit și se părea că o să scape, așa că toți s-au pus să-i mulțumească domnului. Dar, după o zi, bunica a murit. Atunci, în loc să-și învinuiască zeul că nu le-a ascultat rugăciunile, l-au învinuit pe bietul doctor, că el era de vină fiindcă nu a făcut tot ce a putut...
Iar apoi, după câteva zile, m-au învinuit pe mine (fără să mi-o spună direct, dar lăsând să se vadă), că cică am atras furia domnului asupra familiei fiindcă sunt ateu...

Aceasta experienta neplacuta este una din consecintele ale prostiei  unei societati aflata in cadere libera.
Sfatul meu:
Vezi ce faci in viitor ... dar Ro este o tara fara viitor ...asa ca daca vrei sa fi fericita pregateste-te ca sa te salvezi de pe corabia care se scufunda incet dar sigur!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor   

Sus In jos

Sa analizam aberatiile si delirul pocaitilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Cum sa-i combatem pe pocaiti ...cu Biblia-
Mergi direct la: