Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Iun 05, 2011 1:00 pm

Daca toata ziua nu stiu sa zica decat Da Doamne... si cum nu au un Doamne mare si bogat ci unul micut, tribal si preluat intr-o forma modificata de la vechii iudei, cum sa fie bogati... le da si Doamne cat are, adica NIMIC!

Dacii erau bogati, in aceeasi tara in care sunt si romanii azi... dar vedeti voi, ei nu se inchinau zeilor si nici nu cerseau de la ei, cu toate ca aveau Zei mari si ai lor nu a altora!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Iun 05, 2011 1:09 pm

dc? pentru ca oamenii s-au lasat pacaliti de politicieni si se lasa in continuare
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Iun 05, 2011 1:14 pm

Politicienii sunt alesi dupa chipul si asemanarea votantilor! Deci sa nu mai dam vina pe ei, deoarece politicieni sunt peste tot in lume si evident sunt tot dupa chipul si asemanarea celor ce-i voteaza! In romania, mentalitatea oamenilor ii conduce catre saracie!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Iun 05, 2011 1:17 pm

Cyberman a scris:
Politicienii sunt alesi dupa chipul si asemanarea votantilor! Deci sa nu mai dam vina pe ei, deoarece politicieni sunt peste tot in lume si evident sunt tot dupa chipul si asemanarea celor ce-i voteaza! In romania, mentalitatea oamenilor ii conduce catre saracie!
eu nu am dat vina pe politicieni ci pe oameni.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Iun 05, 2011 1:22 pm

Cand oamenii vor constientiza ca vina le apartine, poate vor incerca sa se schimbe si schimbandu-si ei mentalitatea se va schimba si societatea in care traiesc, evoluand catre bogatie, culturala si materiala.

Romanii nu sunt prosti, dar mentalitatea retrograda ii duce in rapa!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Oct 02, 2011 3:59 pm

De ce sunt saraci romanii ?

Pentru ca fiind religiosi ... nu inteleg sa impuna in tara lor Ordinea Dumnezeiasca, adica o societate bazata pe iubire si adevar !

Din acest p. de vedere romanii sunt cu cca 500 de ani in urma Germaniei unde un preot pe nume Thomas Muntzer care in anul 1525 a condus prima revolutie populara din Germania (razboi taranesc) impotriva nedreptatilor sociale, revolutie bazata atat pe reformarea religiei crestine intreprinsa de Martin Luther, dar pe aceasta baza impunerea unei reforme sociale bazata Ordine Dumnezeiasca ...adica pe adevar si dreptate sociala.

Mai exact ...romanii ... credinciosii lui peshte ....
- nu stiu sa cearna graul de neghina,
- nu inteleg sa aplice indemnul lui Isus ...si anume ca el ca si Dumnezeu "Nu am venit sa aduc pacea, ci sabia"
- nu aplica Legea lui Dumnezeu din Exod 22

1. "De va fura cineva un bou sau o oaie și le va junghia, sau le va vinde, să plătească cinci boi pentru un bou și patru oi pentru oaie!
2. Dacă furul va fi prins spărgând și va fi lovit încât să moară, cel ce l-a lovit nu va fi vinovat de moartea lui.
3. Iar de se va face aceasta după ce a răsărit soarele, va fi vinovat și pentru ucidere va fi ucis. Cel ce a furat va trebui să plătească tot și de nu are cu ce, să fie vândut el pentru plata celor furate.
4. Iar de se va prinde furul și cele furate se vor găsi la el vii, fie bou, oaie sau asin, să plătească îndoit
.

dar si acela precum ca un conducator/politician/bogatan, nu are dreptul sa traiasca pe spatele si din suferinta celor multi si saraci ...ptr ca Isus s-a nascut intr-un grajd, ca si sarac, si el Isus apartine saracilor si nu bogatanilor si nu politicienilor care apar la ocazii si evenimente alaturi de preoti
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Oct 02, 2011 6:31 pm

=)))))))))))))))))))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Oct 02, 2011 6:58 pm

.... adica un lung si beshinos .... Beeeeeeeee !

Am tradus ptr cei care nu ti-au inteles mesajul criptografic exprimat prin semne ...sensul ideilor exprimate de tine ... in limba pe care o folosesti cand pastorul intra cu turma sa in biserica!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Oct 02, 2011 8:24 pm

=)))))))))))))))))))))))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Oct 02, 2011 9:26 pm

Ce spectacol trist ... sa vezi decaderea la care a ajuns tehnica contemporana ... adica sa vezi ca oile ... nici macar sa behaie nu mai stiu ...ci doar stau asa a proasta cu copita apasand pe tastatura.
Oare nu se gaseste nimeni sa o ieie de la PC si sa o duca in grajd s-o lege acolo unde-i este locul?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Dum Oct 02, 2011 11:42 pm

Eu cred ca Mihai12 ne-a demonstrat intr-un mod cat se poate de concret, de ce sunt saraci romanii, chiar daca traiesc intr-o tara cu multe resurse naturale!

Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Lun Oct 03, 2011 4:28 am

=))))))))))))))))))))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   Lun Oct 03, 2011 6:12 am

Mihai12 a scris:
=))))))))))))))))))))

Behaiala editata

...ptr ca ataca prea dur (in limba oilor) pe adevaratii vinovati de saracia spirituala a poporului roman .... care in inteligenta lui nemarginita confunda spiritualitatea l cu spiritualismul ...asa se face ca auziti despre religie ca fiind ceva ce tine de spiritualitate ...pe cand ea tine de fapt de spiritualism !
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?   

Sus In jos

De ce sunt saraci romanii, cu toate ca traiesc intr-o tara bogata?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Blonda, chioru si piticu-
Mergi direct la: