Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Vin Dec 16, 2011 8:15 am

Prin credinta poti sa vezi orice fantezie, de aceea este credinta!

Daca ai impresia ca iti raspunde la rugaciuni, este mai grav, ptr ca cineva care nu se manifesta sub forma reala nu iti poate raspunde la rugaciuni, deci probabil in cazul acesta ar putea fi de o forma de delir.

Pacea si linistea le poti obtine si prin meditatii si relaxari!

Ca sa te mantuiesti mai intai trebuie sa mori, ptr ca Isus te mantuieste numai punandu-ti crucea la cap.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Vin Dec 16, 2011 8:37 am

livius a scris:

Daca ai impresia ca iti raspunde la rugaciuni, este mai grav, ptr ca cineva care nu se manifesta sub forma reala nu iti poate raspunde la rugaciuni, deci probabil in cazul acesta ar putea fi de o forma de delir.

Ca sa te mantuiesti mai intai trebuie sa mori, ptr ca Isus te mantuieste numai punandu-ti crucea la cap.

Cat se poate de fals.Atunci cand primesti iertarea de pacate,ai primit garantia iertarii.Este o experienta unica si ea este in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu.
Cei firesti nu pot sa inteleaga lucrurile duhovnicesti.Deci tu vorbesti in necunostinta de cauza.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Vin Dec 16, 2011 5:33 pm

Soimos a scris:
Apopii a scris:
cine mai poate crede ca un ditamai dumnezeul se adreseaza oamenilor printr-o carte antica, plina de orori si scrisa de niste crescatori de oi si capre... nu vi se pare ca asta-i o atitudine demna doar de un micut zeu tribal, cu posibilitati limitate doar la credulitatea membrilor de trib...

Dar culmea este alta ...si anume aceea ca Dumnezeu se adreseaza in scris unor popoare de analfabeti ...asta cand in calitatea lui de "atotputernic" putea sa se prezinte oamenilor macar asa cum se prezinta cantareata Madona spectatorilor ei ...si anume prin holograme laser si sisteme de sunet Dolby.
Dumnezeu ii iubeste pe toti oamenii.Si Fiul Sau putea sa se nasca intr-un palat.Dar,a ales sa vina intr-o iesle ca si bogatul si saracul sa aiba acces la harul lui Dumnezeu.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Vin Dec 16, 2011 9:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
livius a scris:

Cat se poate de fals.
Atunci cand primesti iertarea de pacate,ai primit garantia iertarii.Este o experienta unica si ea este in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu.Cei firesti nu pot sa inteleaga lucrurile duhovnicesti.Deci tu vorbesti in necunostinta de cauza.In Cuvantul lui Dumnezeu avem promisiunea ca El ne raspunde la rugaciuni.Asa ca eu cred ce spune Dumnezeu,nu ce spui tu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 8:55 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Apopii a scris:
cine mai poate crede ca un ditamai dumnezeul se adreseaza oamenilor printr-o carte antica, plina de orori si scrisa de niste crescatori de oi si capre... nu vi se pare ca asta-i o atitudine demna doar de un micut zeu tribal, cu posibilitati limitate doar la credulitatea membrilor de trib...

Dar culmea este alta ...si anume aceea ca Dumnezeu se adreseaza in scris unor popoare de analfabeti ...asta cand in calitatea lui de "atotputernic" putea sa se prezinte oamenilor macar asa cum se prezinta cantareata Madona spectatorilor ei ...si anume prin holograme laser si sisteme de sunet Dolby.
Dumnezeu ii iubeste pe toti oamenii.Si Fiul Sau putea sa se nasca intr-un palat.Dar,a ales sa vina intr-o iesle ca si bogatul si saracul sa aiba acces la harul lui Dumnezeu.
De care Fiu al lui Dumnezeu vorbesti, ptr ca Dumnezeu nu s-a laudat ca are un copil, si pe de alta parte toti oamenii suntem niste fii de Dumnezei si unii se nasc in grajduri si altii in palate
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 12:33 pm

Soimos a scris:
Domnul Isus s-a nascut intr-o iesle,pentru ca oricine sa poata sa vina la El.Daca se nastea intr-un palat cei mai umili nu aveau indrazneala ca sa vina la El.Adevarata intelepciune,vine de sus.Oamenii sunt limitati.Ei folosesc pana la 8-10 la suta din capacitatea creierului.Doar atunci cand vom merge la El,vom fi ca El.Vom cunoaste toate lucrurile.Intelepciunea nu se poate obtine fara Dumnezeu, pentru ca ea este trasatura lui Dumnezeu.In Hristos, Fiul Sau, sunt ascunse toate comorile intelepciunii și ale stiintei (Col. 2:3), El Insusi a fost facut intelepciune pentru noi. Dumnezeu este sursa intelepciunii, o primim de la El prin citirea si cunoasterea Scripturilor (2 Tim.3:15), prin recunoasterea lucrarilor dumnezeiesti (Ps. 19:7), prin intermediul rugaciunii. Apostolul Iacov sfătuieste pe cei carora le lipseste intelepciunea să o ceara cu credinta de la Dumnezeu si ea le va fi data (Iacov 1:5).

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

De care Fiu al lui Dumnezeu vorbesti, ptr ca Dumnezeu nu s-a laudat ca are un copil, si pe de alta parte toti oamenii suntem niste fii de Dumnezei si unii se nasc in grajduri si altii in palate
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 12:35 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
cauza unui univers atât de mare trebuie să fie numai Dumnezeu.

Mda ...de acord ...Dumnezeul numit Big Bang ... a carui existenta si Creatie chiar ca nu pot fi contestate .... pentru ca spre deosebire de "dumnezeul" King Kong (care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa si a iesit 98,7 % identic cu o maimuta) cel pe care nu l-a vazut nimeni ...si nici stiinta nu a gasit vre-o singura dovada a existentei sale desi cauta asta de mai mult de 2000 de ani !
Poate nimicul sa creeze ceva?Este Dumnezeul tau un nimic?Halal gandire! ote]
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 12:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Atunci cand primesti iertarea de pacate,ai primit garantia iertarii.

Eu ma gandesc de mult timp ca pacatul este o scorneala crestineasca facuta doar pentru credinciosi.Eu nu sunt pacatos pentru ca m-am iertat singur de pacatul credintei si acum ma simt liber si nu mai are de ce sa ma mai ierte cineva.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 12:52 pm

Atunci cand traiesti dupa poftele firii tale pamantesti ,cand nu asculti de Voia lui Dumnezeu, va trebui sa suporti consecintele neascultarii. Daca refuzi sa primesti iertarea de pacate prin Domnul Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 1:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu!
Dumnezeul tau este NIMIC ptr ca intr-o lume in care tot ce exista se datoreaza unui creatii, el nu are creator, deci s-a nascut din nimic ... iar numele sau este NIMENI!

Noi ateii il avem ca si Creator pe Big Bang, adica acea dezlantuire energetica din care toate s-au creat, inclusiv materia!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Varsta : 27
Localizare : Tulcea
Puncte : 102

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 1:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Atunci cand traiesti dupa poftele firii tale pamantesti ,cand nu asculti de Voia lui Dumnezeu, va trebui sa suporti consecintele neascultarii. Daca refuzi sa primesti iertarea de pacate prin Domnul Isus.

Cat de gresit gandesti,ca o crestina adevarata.Cei care nu cred ca tine ii consideri niste desfranati care traiesc dupa poftele firii pamantesti.Afla ca eu respect oamenii si viata si de cand am inteles ca religia strica mintea oamenilor considerandu-i pe toti ceilalti demni de pedeapsa si pacat,ma simt eliberat din acest delir.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 1:18 pm

Nu poti sa traiesti decat ascultand de Domnul , sau facand voia firii tale pamantesti.Nici nu stii cat de bine ma simt ca mi-ai spus ca gandesc ca o crestina adevarata.Chiar doresc sa fiu un crestin autentic.Pentru ca unii crestini se inseala singuri.Ei cunosc Cuvantul lui Dumnezeu,dar nu il traduc in viata lor de fiecare zi.Tu nu simti pacatul,pentru ca esti mort d.p.d.v.spiritual.Sau simte un om mort daca pui peste el o greutate?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 2:03 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Nu!
Dumnezeul tau este NIMIC ptr ca intr-o lume in care tot ce exista se datoreaza unui creatii, el nu are creator, deci s-a nascut din nimic ... iar numele sau este NIMENI!

Noi ateii il avem ca si Creator pe Big Bang, adica acea dezlantuire energetica din care toate s-au creat, inclusiv materia!
Eu ma laud cu Dumnezeul meu.Eu Il cunosc intr-un mod personal.Ii cunosc maretia si slava.Ii cunosc atributele lui de Dumnezeu.Ma laud cu El.El este Totul. Dumnezeul tau este nimic.Ce rusine!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Varsta : 27
Localizare : Tulcea
Puncte : 102

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 2:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
pentru ca esti mort d.p.d.v.spiritual.

Tu ai inlocuit adevarata spiritualitate cu o falsa spiritualitate religioasa.In religie nu exista nimic spiritual,exista doar delirul in care se imagineaza divinitati supranaturale,evident inexistente in realitate,dar care pun stapanire pe mintea oamenilor prin faptul ca ajung sa creada in ele.Cand ai sa te trezesti ai sa constati ca ai slujit raului crezand ca-i bun.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 2:35 pm

Eu am schimbat faptele cele vechi cu altele noi. Adica ce vrei sa spui ca fac eu rau?Prin modul meu de viata,prin cuvintele mele,prin atitudinea mea fac bine semenilor.traiesc frumos,ma ingrijesc de familia mea,de cei care trec prin diferite incercari,vizitez in fiecare luna pe cei de la Azil si le duc alimente,o vorba de mangaiere.Ce fac eu rau?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 4:38 pm

EmaLovesJesus a scris:
Citat :

Eu ma laud cu Dumnezeul meu.Eu Il cunosc intr-un mod personal.Ii cunosc maretia si slava.Ii cunosc atributele lui de Dumnezeu.Ma laud cu El.El este Totul
Da coada si coarnele nu i le-ai vazut inca?

Las ca o sa le vezi cand nici nu te astepti!
. Dumnezeul tau este nimic.Ce rusine!

Mai bine NIMIC decat criminal!
Dumnezeul tau si biserica sa diabolica, au ucis zeci de milioane de suflete NEVINOVATE!
Dar la voi nu FAPTELE conteaza, ci minciunile!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Dec 20, 2011 3:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 5:25 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Citat :

Eu ma laud cu Dumnezeul meu.Eu Il cunosc intr-un mod personal.Ii cunosc maretia si slava.Ii cunosc atributele lui de Dumnezeu.Ma laud cu El.El este Totul
Da coada si coarnele nu i le-ai vazut inca?

Las ca o sa le vezi cand nici nu te astepti!
. Dumnezeul tau este nimic.Ce rusine!

Mai bine NIMIC decat criminal!
Dumnezeul tau si biserica sa diabolica, au ucis zeci de milioane de suflete NEVINOVATE!
Dar la voi nu FAPTELE conteaza, ci minciunile!

Draga Soimus nu m-ar mira sa constat ca tu insuti ai coada si coarne!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 5:35 pm

EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimus nu m-ar mira sa constat ca tu insuti ai coada si coarne!
Poi ce ti-ai inchipuit?
Credeai cumva ca sunt eunuc?
Coarne oi fi avand numai daca mi le-a pus nevasta-mea ....dar deocamdata nu am motive sa cred asta.
Dar asta nici pe departe nu inseamna ca nu sunt un iubitor al adevarului DEMONSTRAT ca adevar!

Interesant este ca tu ca slujitor al mincinii si ca o VANDUTA lui Lucifer (vezi 2Petru1.19), te crezi pe partea corecta a lucrurilor!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Dec 17, 2011 5:38 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 5:37 pm

Am glumit!Chiar,ea crede in Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 5:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
Am glumit!Chiar,ea crede in Dumnezeu?
Da ! La fel ca si mine!
Adica credem in Dumnezeul din noi insine, iar faptul ca il avem pe Dumnezeu in noi s-a adeverit prin faptul ca suntem Creatorii a doi copii carora le suntem parinti si Dumnezei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 5:49 pm

Sa va traiasca copiii si sa va bucurati de ei! Eu chiar sunt de partea dreapta a lucrurilor!

Ultima editare efectuata de catre EmaLovesJesus in Sam Dec 17, 2011 5:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 5:51 pm

Multumim la fel ...daca e cazul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 6:29 pm

Da,avem trei copii minunati,doi baieti si o fata.Mersi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 7:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Da,avem trei copii minunati,doi baieti si o fata.Mersi.

Sa va traiasca, sa fie sanatosi si fericiti si sa va bucurati de ei!

Sper sa nu le rapesti libertatea de a gandi, imbrobodindu-i de mici cu Biblia
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 7:34 pm

Doi au ales calea lui Dumnezeu.Unul se distreaza,asa cum spui tu.Are 24 de ani si nu asculta sfaturile noastre.In schimb,ceilalti doi sunt deosebiti,cuminti,ascultatori,fiica mea este studenta anul 2,si-a facut un prieten care s-a botezat si el.A apreciat-o foarte mult pentu felul ei de a fi,si asta l-a determinat si pe el sa aleaga aceasta cale.Iar baiatul cel mic este in clasa a doisprezecea,daca ajuta Dumnezeu vrea sa urmeze si el o facultate.A fost in mai multe locuri invitat cu grupul lui sa cante colinzi(el canta la chitara).A turnat un film crestin regizat de Adi Gliga,si ma bucur de ei.Sper ca intr-o zi si cel mare sa se schimbe,sa traiasca cu scop.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 7:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Doi au ales calea lui Dumnezeu.
Sper sa ii slujeasca CONSTIINTA lor ... si sa inteleaga ca Isus tuna si fulgera mereu impotriva carturarilor si a invatatilor de scripturi!
Daca te intereseaza gasesti pe acest forum o intrega colectie de versete prin care Isus propovaduia impotriva lor!

Citat :

Unul se distreaza,asa cum spui tu.
Eu nu am spus nimanui sa se distreze!
Eu spun tuturor tinerilor sa invete, si sa se pregateasca pentru viata mereu, si mai ales sa isi asume responsabilitatile unei vieti active in, si pentru societatea al carui membru este!

Citat :

A apreciat-o foarte mult pentu felul ei de a fi
Inteleg prea bine ca si eu tot cu "o pocaita" m-am insurat, dar pina la urma pregatindu/ma temeinic am reusit sa o aduc pe calea normalitatii si sa o fac sa aprecieze "viata pe lumea asta" si sa devina din nou o fiinta sociala si sociabila!
...iar pe socrii desi i-am zdruncinat temeinic in temelia credintei lor (adica nu au ce replica sa-mi deie ptr ca le inchid imediat gura cu cate un verset biblic care zice exact contrariul, motiv ptr care ei nu au renuntat la credinta lor ca sa nu se faca de ras.) dar cand sunt in vizita la ei nu se mai spune rugaciunea la masa si nici nu mai au curajul sa ma provoace la discutie pe teme religioase!

Citat :

Iar baiatul cel mic este in clasa a doisprezecea,daca ajuta Dumnezeu vrea sa urmeze si el o facultate.
Mai bine ar invata o meserie, dar sunt si meserii care cer o pregatire superioara, de ex. Doctor, sau Instalator de dinti, si altele, dar asta tot o meserie se zice ca este, ptr ca "a face o facultate" nu este o solutie ptr ca ea poate fi si nefolositoare .. si asta nu ajuta la nimic ... si nici nu se termina cu bine ca n-are cum!

Citat :

A fost in mai multe locuri invitat cu grupul lui sa cante colinzi(el canta la chitara).A turnat un film crestin regizat de Adi Gliga,si ma bucur de ei.Sper ca intr-o zi si cel mare sa se schimbe,sa traiasca cu scop.
Frumos!
Sa ai parte de ei si sa te bucuri de ei!
Noi traim in Germania, iar copii nostrii sunt amandoi pe picioarele lor si au un salar care ii face sa nu regrete de loc Romania!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 8:15 pm

Soimos sa stii ca am ramas fara cuvinte.Cum a putut ea sa se casatoreasca cu un ateu,fiind credincioasa?Si tu,daca ai luat-o de sotie stiind ca este credincioasa,de ce ai vrut tu sa o schimbi?Deci tu ai invatat Biblia cu scopul de a o desfiinta.Dar mai stiu eu un ateu convins care lucra pentru Ceausescu si a primit ordin ca sa aduca argumente si sa demonstreze ca Biblia nu este adevarata.Dar,in timp ce citea Biblia a coborat puterea lui Dumnezeu peste el,si s-a pocait.Poti sa gasesti marturia lui pe google Jean Chiforeanu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Sam Dec 17, 2011 8:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos sa stii ca am ramas fara cuvinte.Cum a putut ea sa se casatoreasca cu un ateu,fiind credincioasa?
Atunci cand ne-am casatorit nu am fost inca ateu!
Ateu am devenit doar atunci cand am vazut cum sora ei distruge doi copii nevinovati cu fanatismul ei religios!
Restul a fost treba ce tine de iubire si de adevaratul Dumnezeu adica acela din noi insine ...care ne-a legat!

Citat :

Si tu,daca ai luat-o de sotie stiind ca este credincioasa,de ce ai vrut tu sa o schimbi?
Nu am fortat-o sa se schimbe, dar eu fiind un om foarte rational, si ea o fata isteata a inteles repede cum sta treaba cu minciuna numita Religie!
Evident ca a fost ajutata de parintii ei care de prosti ce au fost au renegat-o, asa ca nu i-a ramas alta optiune decat sa ramana cu mine!
Citat :

Deci tu ai invatat Biblia cu scopul de a o desfiinta.
Exact!
Citat :

Dar mai stiu eu un ateu convins care lucra pentru Ceausescu si a primit ordin ca sa aduca argumente si sa demonstreze ca Biblia nu este adevarata.Dar,in timp ce citea Biblia a coborat puterea lui Dumnezeu peste el,si s-a pocait.
Nu ma intereseaza prostii care nu au inteles NIMIC din religie!
Religia crestina TREBUIE combatuta nu numai ptr ca ia mintile oamenilor si ii transforma in oi fara minte, dar acesta religia a comis zeci de milioane de crime neintrecute in bicisnicie, si chiar daca crimele nu le-au convins cei din gruparea ta, voi nu sunteti decat urmasii criminalilor care credeti ca daca ati spalat cutitul murdarit de sangele a milioane de oameni si nu mai ucideti voi ... ca nu va permite legea ...voi sunteti curati si neprihaniti!

Nu este asa!
Voi sunteti membvrii activi ai unei religii diabolice care si-au asumat constient TRECUTUL aceste religii Diabolice!
Sau voi nu va inchinati unui personaj din trecut?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Dum Dec 18, 2011 5:08 am

Adevarul este ca nu rezolvi nimic daca ii fortezi pe copii sa urmeze aceasta cale.Trebuie sa porneasca din interior.Tocmai de aceea,ma rog pentru Raul,dar el rebuie sa aiba aceasta convingere.Probabil ca ,sotia ta nu a fost destul de inradacinata in credinta.Eu cred ca tu o sa ai un moment de intalnire cu adevaratul Dumnezeu,si voi va veti intoarce la El.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Dum Dec 18, 2011 9:41 am

EmaLovesJesus a scris:
Adevarul este ca nu rezolvi nimic daca ii fortezi pe copii sa urmeze aceasta cale.Trebuie sa porneasca din interior.
Fi tu linistita ca asta nu se va intampla niciodata in mod natural pentru ca omul nu are un hormon al religiei ca sa te cheme asa cum toti oamenii au hormoni care "ii cheama" catre dragoste si viata sexuala!

Poate Creatorul a gresit si a dat omului un hormon care te cheama mai degraba catre Pacat decat catre religie si cele "sfinte" ...si asta este inca o dovada precum ca "dumnezeul" vostru este Diavolul!

Citat :

Tocmai de aceea,ma rog pentru Raul,dar el rebuie sa aiba aceasta convingere.
Mai bine i-ai cultiva unul dintre talentele si atractiile sale, rugaciunea nu ajuta niciodata cu nimic ptr ca este o pierderede timp!
Tu nu vrei sa intelegi invatatura lui Isis care iti spune ca Dumnezeu este in om si nu in ceruri, despre care vad ca nu ai stiut sa imi explici unde sunt, si nici nu mi-ai raspuns la "credinta" mea despre cerul din care ne nastem cu totii, desi acest lucru este mai mult decat evident in toata natura!

Citat :

Probabil ca ,sotia ta nu a fost destul de inradacinata in credinta.
Vrei sa spui ca nu a fost atat de tare posedata de Diavol, ... ca doar este acelasi lucru doar exprimat altfel!
Este bine sa nu ai idei fixe si sa accepti in viata ta ADEVARURILE DOVEDITA de STIINTA!
Sa refuzi adevarul doar ptr motivul ca nu iti convine, este dovada ca esti sub influenta Diavolului !

Citat :

Eu cred ca tu o sa ai un moment de intalnire cu adevaratul Dumnezeu,si voi va veti intoarce la El.
Fi tu sigura ca m-am intalnit deja atunci cand am trai "experinta" mortii si am stat 3 zile in coma!
Si te asigur ca EXACT Adevaratul Dumnezeu, adica acela pe care Isus m-a invatat ca ESTE IN MINE, m-a salvat, bineinteles impreuna cu imensul ajutor al personalului stiintifi si al realizarilor Stiintei din spitalul in care am fost internat!
Daca eram internat la biserica si asteptam sa ma ajute Dumnezeul tau din ceruri ...de mult ma lua Dracu!!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Dum Dec 18, 2011 10:47 am

Dumnezeu nu ne indeamna niciodata la pacat.Din contra,ne spune sa nu pacatuim.Cel care ii face pe oameni sa pacatuiasca este diavolul.Vezi in Iov,Dumnezeu s-a laudat cu Iov si satan l-a cerut ca sa il ispiteasca.Vezi ca satan l-a ispitit chiar pe Domnul Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Dum Dec 18, 2011 11:01 am

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu nu ne indeamna niciodata la pacat.Din contra,ne spune sa nu pacatuim.
Asa ar face si Dracu!
Ar spune celor care i s-au vandut sa nu pacatuiasca ci sa se comporte exemplar ca altfel nu poate fi crezut ca Dumnezeu si nici nu poate chema alti oameni bine intentionati ca sa-i se vanda, ptr ca el recruteaza oameni cinstiti din gradina lui Dumnezeu ptr ca pacatosii si asa ii sunt sortiti, asa ca va propune voua tranzactii comerciale, prin care va cere sa va vindeti trupul mintea si sufletul ptr "viata vesnica" ...fara sa va spuna ca acea "viata" este de fapt in IAD, adica acolo unde isi are Christos Imparatia ale carui cheii le detine!

Citat :

Vezi ca satan l-a ispitit chiar pe Domnul Isus.
Da am vazut in filmul Aladin si Lampa fermecata!
Tu unde ai vazut?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Lun Dec 19, 2011 6:07 am

In textul din Marcu pe care ti l-am mai prezentat.Acolo se vede clar ca exista Dumnezeu,Fiul Sau si satan.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   Lun Dec 19, 2011 6:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
In textul din Marcu pe care ti l-am mai prezentat.Acolo se vede clar ca exista Dumnezeu,Fiul Sau si satan.

Marcu nu se pune ...tot asa cum nu se pun nici Domnii Purandel sau Parpanghel sau nici Doamna Ciresica profeteasa in ghioc si in Tarot!!

De fapt nu se pune tot Noul Testament ptr ca ala este testamentul Diavolului ptr ca i-a fost dictat lui Pavel de catre Christos atunci cand Christos era deja in Iad mare sef al cheilor mortii si ale Iadului!

Adevaratul Testament scris de adevaratii apostoli ai lui Isus a fost matrasit ca nu cumva sa intre in Biblie pentru ca le strica socoteala sarlatanilor (citeste parintii bisericii)!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic   

Sus In jos

Existenta lui Dumnezeu demonstrata si matematic
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: