Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

CRIMELE ORTODOXIEI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: CRIMELE ORTODOXIEI   Dum Iun 26, 2011 10:42 pm

CRIMELE ORTODOXIEI

Refrenul pe care mereu il spun ortodocsii este ca ei n-au facut crime ca ale catolicilor, n-au avut Inchizitie, Cruciade, Conquista, Re-Conquista, arderi de vrajitoare, au suferit enorm la inceputurile crestinismului, n-au propovaduit prostii si au indrumat umanitatea catre noi zone de iluminare spirituala.

Ca atare, pentru a risipi indoielile am realizat o ordonare cat de cat cronologica.

Antichitate patata

* Iisus a distrus templul din Ierusalim cand a vazut comerciantii, in anul 30 en. Daca cineva s-ar duce in ziua de azi intr-o biserica, moschee sau templu si ar distruge locul sigur va fi deferit organelor de ancheta si ulterior condamnat.
* Apostolul Pavel a ars Templul zeitei Diana din Efes, una dintre cele 7 minuni ale lumii antice, cu o biblioteca de peste 200.000 de pergamente.
* In decursul certurilor teologice dintre diverse factiuni dintre anii 250-450, o parte a bibliotecii din Alexandria este incendiata de primii crestini.
* Constantin cel Mare, sfant, si armata lui omoara armata lui Maxentiu cu crucea pe steaguri („In hoc signo vinces”) in anul 312
* Expulzarea lui Arie, pe motiv de erezie in 320.
* 341, la Sinodul din Antiohia, imparatul Constans interzice sacrificiile si ritualurile altor religii, sub pedeapsa cu moartea. Astazi daca cineva ar interzice crestinismul prin lege ar suferi rigorile legii si constituiei in orice stat normal
* 380 Crestinismul este declarat credinta oficiala a Imperiului Roman de Teodosie cel Mare, care se alatura lui Gratian intr-un edict in care declara ca supusii lor trebuie sa marturiseasca toti credinta ortodoxa.
* In 391-393 imparatul Teodosius I a ordonat distrugerea tuturor templelor non-crestine din motive religioase iar patriarhul Theophilus din Alexandria a facut intocmai. Printre victime: Olympia si olimpiadele, a caror desfasurare se facea de peste 1.000 de ani dar si terminarea Misterelor de la Eleusis.
* 10.000 de oameni sunt ucisi in Desertul si Pesterile Schitului Patriarhul Teofil al Alexandriei.
* Sfantul Porfirie, episcop de Gaza (395–420), obtine in anul 402 emiterea unui decret imperial care porunceste inchiderea templelor ne-crestine din Gaza.
* Hypathia, matematiciana, astronoama si filozoafa din Alexandria a fost omorata in anul 415 cu pietre de o multime furioasa de crestini.
* Condusi de Episcopul Chiril, crestinii ard casele evreilor din Alexandria in timpul confruntarilor religioase. “Iar dupa ce sfantul a gonit din locul Alexandriei pe necuratii si ganditii diavoli, a luat purtare de grija sa goneasca si pe vazutii si smintitii diavoli, care erau uratorii de Hristos evrei.

Atunci dumnezeiescul Chirii, umplandu-se de ravna dumnezeiasca, a luat cu el multime de crestini si au gonit pe evrei din Alexandria, iar locuintele lor le-au surpat si le-au ars impreuna cu sinagoga lor”, potrivit calendarului Ortodox.
* In anul 418 toti crestinii care urmau dogmele lui Pelagius primesc interdictia de a mai sta in oricare din orasele Romei.
* Fericitul Augustin discrimineaza femeile si impune ca acestea sa intre in biserica cu capul acoperit „pentru a nu ispiti ingerii”. Tot la inceputul crestinismului se propaga ideea ca piramidele egiptene erau „Granarele lui Iosif”, ceea ce evident nu sunt.

Evul Mediu, la fel de intunecat

* 489: Imparatul Zenon I inchide academia nestoriana de la Edessa, transferata de regii sasanizi ai persilor la Nisibe.
* 527: Dionisie Exiguul calculeaza gresit data nasterii lui Iisus. Eroarea este intre 4 si 7 ani.
* 529: Universitatea din Atena, ultima farama elenistica, este inchisa si inlocuita cu Universitatea crestina din Constantinopol.
* 609: Pantheonul din Roma este transformat in biserica, cu hramul Fecioarei Maria impreuna cu toti sfinti.
* 723: Sfantul Bonifaciu doboara Stejarul lui Thor de langa Fritzlar, moment decisiv in crestinarea triburilor germanice de nord.
* 733: Iconoclasmul este prilej de omoruri, crime si batalii in Bizant. Imparatul bizantin Leon al III-lea Isaurul retrage Balcanii, Sicilia si Calabria de sub jurisdictia Papei ca raspuns la sprijinul acordat de Grigore al III-lea unei revolte din Italia impotriva iconoclasmului.
* 754: Un sinod iconoclast, sub autoritatea lui Constantin al V-lea Copronim, condamna icoanele; Constantin incepe desfiintarea manastirilor. Timp de 50 de ani au loc dispute legate de iconoclasm.
* In 863 venetienii fura moastele Sfantului Marcu din Alexandria.
* In Al Patrulea Razboi Ruso-Bizantin, din 941, khazarii (ce practicau iudaismul), au vrut sa se razbune pe bizantini dupa persecutiile indurate de evrei sub Imparatul Romanos I Lecapenos.
* Sfantul Stefan cel Mare face multe crime si orori, ulterior e declarat Sfant.

Vine Sfarsitul Lumii… sau nu

* 1492: „Sfarsitul lumii” vine in Moscova deoarece se sfarseste calendarul bisericesc. Bineinteles, n-a venit niciun sfarsit.

* 1526: Au loc dezbateri in Rusia daca Biserica are voie sau nu sa aiba avere. Anti-Posesionistii il critica pe Tarul Vasile al III-lea din cauza divortului sau si sunt trecuti in ilegalitate. Cand Posesionistii au triumfat, biserica si-a castigat dreptul la bogatie in schimbul influentei politice. Tarul a devenit superior mitropolitului si putea acum sa se amestece in treburile bisericii.
* 1652-1658: Patriarhul Nikon al Moscovei revizuieste cartile liturgice pentru a le aduce in conformitate cu obiceiurile liturgice grecesti, ceea ce duce la excomunicarea dizidentilor, care vor fi cunoscuti ca Rascolnicii sau Vechii credinciosi. Reformele au provocat ruperea de biserica a celor care presupuneau orbeste si ignorant ca toate cartile de cult sunt de inspiratie divina.
* 1633: Imparatul etiopian Fasilides ii exileaza pe iezuiti si pe alti misionari Romano-Catolici din Etiopia.
* Dupa 1685 a inceput o perioada de persecutii, inclusiv de tortura si executii. Multi vechi- credinciosi au parasit Rusia definitiv.
* 1768: Evreii sunt masacrati in timpul rascoalelor din Polonia ocupata de rusi.
* Pana in secolul al XIX-lea, Biserica Ortodoxa Romana a avut timp de 500 de ani sclavi tigani.
* Ortodocsii fac pogromuri succesive incitate de catre ierarhi ortodocsi, in 1881, 1883, 1900 si 1907. Crimele se justifica cu scrierile lui Ioan Gura de Aur care scria in Omiliile sale: “Evreii isi sacrifica copii diavolului; ei sunt mai rai decat lighioanele salbatice. Sinagoga este un bordel, un cuib de ticalosi, un templu dedicat idolatriei, o adunatura de evrei criminali, un loc de intalnire pentru ucigasii lui Cristos, o casa rau-famata, un spatiu al nelegiuirii, o prapastie si un abis al pierzaniei; [... ] Dar sinagoga nu este numai un bordel si un balci; este de asemenea si o viziuina a banditilor si un adapost pentru bestii.”
* Tot dintre Sfintii Parinti, Sfantul Grigorie de Nisa (Nyssa) spunea despre evrei: “Ucigasi ai Domnului, criminali ai profetilor, dusmani ai Domnului si ponegritori de Dumnezeu, infractori si dusmani ai milei, avocati ai diavolului, fii de serpi veninosi ale caror minti sunt tinute in intuneric, pline de mania feriseilor, un sinedriu al satanei. Criminali si degenerati [... ] dusmani a tot ce este decent si frumos… ei care sunt vinovati de strigatul “Crucificati-L! Pe El, care era Dumnezeu-in-carne-de-om….”.

Modernitatea retrograda

* Secolul al XX-lea- nedreptati facute de catre Biserica Ortodoxa Romana celei Greco-Catolice, care nu-si mai primeste inapoi toate bunurile.
* Biserica ortodoxa rusa persecuta mai multe secte neo-protestante.
* In perioada interbelica Adevaratii crestini ortodocsi, impreuna cu o serie de secte precum adeptii Martorilor lui Iehova, Innokentienii, Adventistii-reformatori sfidau pe fata statul in Rusia si interziceau membrilor lor sa efectueze serviciul militar in Armata.
* Biserica din Eritreea ordona sa nu se faca serviciul religios celor care doreau independenta tarii.
* Biserica Etiopiana si-a folosit influenta excomunicand orice eritrean care refuza sa lupte sub steagul fascist al Italiei
* 2005: Parintele Daniel Corogeanu si 4 maici supun pe Irina Cornici la un ritual de exorcizare, timp in care aceasta moare.
* In 2009, jurnalistul Slobodan Vaskovic si echipa sa este atacat de o multime in timp ce filma o biserica la Trebinje in Bosnia. Biserica Ortodoxa Sarba ia apararea huliganilor.
* Biserica Ortodoxa Romana se opune introducerii pasapoartelor biometrice pe motiv ca apare in codul de bare numarul 666 al Satanei. IPS Teodosie al Tomisului e prins luand mita si se mai afla ca IPS Pimen lua 200 de dolari de la Securitate pentru a turna ce vede in SUA.
* Patriarhia reuseste in Romania scoaterea evolutionismului din manualele scolare de biologie, conceptele raman tot evolutioniste dar copiilor nu li se mai explica procesele, ramanand sa-si dea seama singuri

Lista este deschisa.

Sursa textului: http://renne.ro/special/crimele-ortodoxiei/234
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 25
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 8:43 am

Editat!
Jignirile si atacurile la persoana tin loc de argumente!

Daca nu esti capabil sa raspunzi ''argumentat'' si vei continua cu atacurile la persoana ...vei fi BANAT la prima abatere!

Ultima editare efectuata de catre GaSpAr in Lun Iun 27, 2011 1:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 1:14 pm

Sper ca ai retinut mesajul de mai sus?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 1:24 pm

Gaspare, noi toleram multe pe acest forum, dar nu putem tolera ca argumentele, de orice natura ar fi ele, logice, ilogice, rationale, irationale, biblice, mitologice si de orice alta natura, sa fie inlocuite de jigniri la adresa altor useri, precum si de incercari de a transforma forumul intr-un mediu de propaganda manipulatorie la adresa colegilor sau de teren pentru prozelitism!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 1:31 pm

daca am fost putin ironic asta inseamna ca am jignit bai? dar Soimos care se poarta de parca a fost crescut la oi, lui nu ii mai spune nimeni nimic?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 1:39 pm

GaSpAr a scris:
daca am fost putin ironic asta inseamna ca am jignit bai? dar Soimos care se poarta de parca a fost crescut la oi, lui nu ii mai spune nimeni nimic?

Cu cuvinte ca bai, poti sa te adresezi celor cu care te tragi tu de sireturi prin biserici, dar nu mie! Sper ca ai inteles mesajul!!!

Cat despre cei crescuti la oi sau nascuti prin staule... uite aici cine sunt:

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 1:57 pm

GaSpAr a scris:
dar Soimos care se poarta de parca a fost crescut la oi, lui nu ii mai spune nimeni nimic?

Soimos si-a permis sa iti aprecieze "calitatea" logicii in postarile pe care le-ai trimis!
Dar nu cred ca-i poti reprosa ca ti-a facut vreo caracterizare asa cum faci tu adesea!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:01 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
dar Soimos care se poarta de parca a fost crescut la oi, lui nu ii mai spune nimeni nimic?

Soimos si-a permis sa iti aprecieze "calitatea" logicii in postarile pe care le-ai trimis!
Dar nu cred ca-i poti reprosa ca ti-a facut vreo caracterizare asa cum faci tu adesea!
dar Soimos cand isi apreciaza ''calitatea'' logicii sale?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:08 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:

dar Soimos cand isi apreciaza ''calitatea'' logicii sale?
Asta nu o face soimos ...ci o fac cei care ne citesc!

Soimos doar isi asuma responsabilitatea de a interpreta scriptura asa cum este ea scrisa ...fara interpretari pe dupa ureche!
Ca sa fiu mai concis ...atunci cand Isus spune ca a venit sa aduca sabia si nu pacea, dezbinarea si nu iubirea intre mama si fiu frate si sora ... eu inteleg EXACT ceea ce zice Isus ... si nu alte interpretari referitoare la impunerea crestinismului ...ptr ca dupa parerea mea Isus era suficient de inteligent sa faca acele aprecieri si nu cred ca orice dobitoc are dreptul de a interpreta afirmatiile lui Isus in functie de prostia din capul sau!

...asa ca daca Christos zice ca el este Lucifer, si stapanul cheilor Iadului ...si mai vine si Tatal sa ne spuna ca l-a aruncat pe Diavol la pamant ... interpretez exact asa cum este scris acolo ...si nu cu aportul meu mai mult sau mai putin rational!

Pricepi?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:13 pm

Soimos a scris:
Ca sa fiu mai concis ...atunci cand Isus spune ca a venit sa aduca sabia si nu pacea, dezbinarea si nu iubirea intre mama si fiu frate si sora ... eu inteleg EXACT ceea ce zice Isus ... si nu alte interpretari referitoare la impunerea crestinismului ...ptr ca dupa parerea mea Isus era suficient de inteligent sa faca acele aprecieri si nu cred ca orice dobitoc are dreptul de a interpreta afirmatiile lui Isus in functie de prostia din capul sau!

Ai pus punctul pe I! Credinciosii au impresia ca zeitatile lor au fost retardate mintal si nu au stiut sa se exprime, iar ei trebuie sa corecteze acest lucru. Laughing
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:30 pm

Soimos a scris:
asta asa este, iti dau dreptate, dar nu prea a fost apreciata calitatea logicii tale si nu ca esti ateu ci ca este prea de proasta calitate

Soimos a scris:
Soimos doar isi asuma responsabilitatea de a interpreta scriptura asa cum este ea scrisa ...fara interpretari pe dupa ureche!
pai scriptura se interpreteaza singura nu se gaseste oricare nimeni pe lume, care din plictiseala nu are ce face si deschide forum de religie

Soimos a scris:
Ca sa fiu mai concis ...atunci cand Isus spune ca a venit sa aduca sabia si nu pacea, dezbinarea si nu iubirea intre mama si fiu frate si sora ... eu inteleg EXACT ceea ce zice Isus
bai omule, dar Iisus si apostolii lui au provocat vreun scandal vreodata? au taiat pe cineva? sabia in versetele astea are sens simbolic si reprezinta cuvantul adevarului. ca dovada ca nu predica razboiul si ca sabia nu avea sens figurat, zice in Luca ca cel care ridica sabia va pieri de sabie dc nu ii faci o analiza a caracterului lui global si atunci ai sa vezi ca nu se referea la sabie( cuvant propriu)

Soimos a scris:
.asa ca daca Christos zice ca el este Lucifer, si stapanul cheilor Iadului ...si mai vine si Tatal sa ne spuna ca l-a aruncat pe Diavol la pamant ... interpretez exact asa cum este scris acolo ...si nu cu aportul meu mai mult sau mai putin rational!
ce interpretare e aia cand scoti din contextul unei carti 3,4 citate/randuri? pot aduce si eu 100 de citate care iti dovedesc ca nu este adevarat ce zici
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:36 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
asta asa este, iti dau dreptate, dar nu prea a fost apreciata calitatea logicii tale si nu ca esti ateu ci ca este prea de proasta calitate

Am rugat mai multi crestini sa citeasca acest forum si stii ce m-au intrebat, dupa aceea? Oare cum de n-am inteles pana acum ce inseamna aceasta religie? Oare cum de nu puteam sa vedem lucruri atat de evidente?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:39 pm

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:
Soimos a scris:

Am rugat mai multi crestini sa citeasca acest forum si stii ce m-au intrebat, dupa aceea? Oare cum de n-am inteles pana acum ce inseamna aceasta religie? Oare cum de nu puteam sa vedem lucruri atat de evidente?
cine stie ce amatori ai adus sa citeasca forumul, caci un crestin documentat( asa ca mine) nu cade in plasa asa usor
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:47 pm

GaSpAr a scris:
Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:

cine stie ce amatori ai adus sa citeasca forumul, caci un crestin documentat( asa ca mine) nu cade in plasa asa usor

Am chemat oameni obisnuiti, simpli si cu bun-simt! Adica oameni care sunt tipici pentru marea majoritate a credinciosilor!

Nu am chemat indoctrinati cu scoala teologica si cu interese in a-si umple buzunarele pe seama credinciosilor!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 2:51 pm

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:
Cyberman a scris:

Am chemat oameni obisnuiti, simpli si cu bun-simt! Adica oameni care sunt tipici pentru marea majoritate a credinciosilor!

Nu am chemat indoctrinati cu scoala teologica si cu interese in a-si umple buzunarele pe seama credinciosilor!
mai pe scurt oameni care nu prea aveau habar de religia lor
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 3:04 pm

GaSpAr a scris:
Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:

Acum au destul habar!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 3:23 pm

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:
Cyberman a scris:

Acum au destul habar!
pai unui om care nu stie nimic si ii prezinti niste minciuni prezentate frumos, el le ia drept adevar. ei chiar daca stiu ceva acuma stiu doar minciunile lui Soimos
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 3:38 pm

GaSpAr a scris:
Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:
Cyberman a scris:

Acum au destul habar!
pai unui om care nu stie nimic si ii prezinti niste minciuni prezentate frumos, el le ia drept adevar. ei chiar daca stiu ceva acuma stiu doar minciunile lui Soimos

Avand in vedere ca tot mai multi oameni incep sa fuga de religia crestina, inseamna ca acesti oamni incep sa-si dea seama ca de fapt minciunile sunt in biblie si sunt prezentate de adeptii lor drept adevaruri! Timp de 2000 de ani tot prezentand aceeasi minciuna drept adevar, a fost normal ca multi oameni sa ajunga sa creada in ea... acum incep tot mai multi sa inteleaga acest lucru si sa nu-l mai inghita pe nemestecate!

In plus, biserica nu mai are atata forta pentru a-si impune minciuna religioasa prin teroare, iar oamenii incep sa prinda curaj si sa se elibereze de obscurantismul religios care i-a dominat timp de 2000 de ani!

Soimos nu spune minciuni, el incearca doar sa arate oamenilor realitatea! Daca religiosii de pe forum nu pot accepta adevarul, pentru ca acest adevar inseamna sa-si piarda ei avantajele oferite de religie... asta-i cu totul altceva!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 5:59 pm

citat Apopii

Avand in vedere ca tot mai multi oameni incep sa fuga de religia crestina, inseamna ca acesti oamni incep sa-si dea seama ca de fapt minciunile sunt in biblie

din toti crestinii, daca au citit macar 1% biblia e bine, iar ei au ramas in continuare crestini. restul devin atei deoarece este la moda si e naspa sa crezi in Dumnezeu in zilele noastre. vorbiti de parca nu ati cunoaste lumea din jurul vostru.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 7:59 pm

GaSpAr a scris:
.... caci un crestin documentat( asa ca mine) nu cade in plasa asa usor

Tu ai cazut deja de mult in plasa IRATIONALISMULUI si a CREDULITATII si asta se vede dupa cum fugi de Documentatia stiintifica ... as zice ... ca si Dracu de Adevar!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   Lun Iun 27, 2011 8:04 pm

GaSpAr a scris:

din toti crestinii, daca au citit macar 1% biblia e bine, iar ei au ramas in continuare crestini.

Pai si la ce ar folosi daca toti oameni ar citi ca tine doar o singura carte (Biblia) ... dar si aceea scrisa de preotii unei alte religii?
Crezi ca te face mai destept daca te rupi de realitate si te indoctrinezi cu lectura SF ale unor pastori de capre semi-primitivi?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CRIMELE ORTODOXIEI   

Sus In jos

CRIMELE ORTODOXIEI
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: