Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:24 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:

Si cum poate un extraterestru sa faca asa ceva?
Daca vei studia Numele lui Dumnezeu,vei observa ca El are putere sa te ajute in orice imprejurare.El este Dumnezeu care poarta de grija(Iehova Iire),Dumnezeu care vindeca(Iehova Rafa),Dumnezeu care vede(El-Roy),etc.

Dar de ce-i ceri tu ca el sa studieze cand tu refuzi sa-i accepti si numele si mai ales scriptura Sa?!
Numele Dumnezeului lui Isus este Allah ...iar scriptura trimisa de acest Dumnezeu prin Gavrila ...direct din cer pe pamant ...se numeste Coranul!

Ce tot bati cimpii cu coranul,este clar ca lumina zilei,ca mahomed a fost inselat de draci, eu zic sa o lasi balta .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:32 pm

Urzi23 a scris:

Ce tot bati cimpii cu coranul,este clar ca lumina zilei,ca mahomed a fost inselat de draci, eu zic sa o lasi balta .
Ce tot zici du de Draci cand Noul testament este chiar lucrarea unor oameni care lucreaza cu puterile demonilor!
Uite aici:

Luca 9.1. Și chemând pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere și stăpânire peste toți demonii
Daca nu stii Coranul a fost de acelasi arhanghel care a anuntat faptul ca Maria e gravida .... bineinteles cu soldatul roman Panthera~ grin
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:38 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Ce tot zici du de Draci cand Noul testament este chiar lucrarea unor oameni care lucreaza cu puterile demonilor!
Uite aici:

Luca 9.1. Și chemând pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere și stăpânire peste toți demonii
Daca nu stii Coranul a fost de acelasi arhanghel care a anuntat faptul ca Maria e gravida .... bineinteles cu soldatul roman Panthera~ grin

Ce vorbesti ma ala care a venit la mahomet a fost belzebut in persoana si mahomed era beat si a vazut inger de lumina .Cred ca au facut dracii sirba de bucurie in iad ca au gasit ghertoiul in mahomed
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:45 pm

EmaLovesJesus a scris:

Stapanire inseamna ca le da ordin sa paraseasca trupul pe care il posedau.Autoritate.,,Caci nici o Imparatie nu se dezbina ea insasi,,.
Nu trebuie sa imi explici tu mie ce e aia stapanire ... ca tu nu esti academician asa cum sunt aceia care au scris DEX-ul!

Este vorba si de PUTERE (de a lucra cu demonii) si de Stapanirea asupra Demonilor ... si numai dupa aia intr-o alta propozitie mai spune " ... si sa vindece boli"

STĂPÂNÍRE, stăpâniri, s. f. Acțiunea de a (se) stăpâni și rezultatul ei. 1. Proprietate, posesiune. 2. Domnie, suveranitate; conducere, guvernare; dominație.

asta le-a dat Isus ucenicilor sai!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:46 pm

Urzi23 a scris:

Ce vorbesti ma ala care a venit la mahomet a fost belzebut in persoana si mahomed era beat si a vazut inger de lumina .Cred ca au facut dracii sirba de bucurie in iad ca au gasit ghertoiul in mahomed
Prostiile aste sa le spui la birt!
Aici fiecare afirmatie facuta trebuie argumentata cu DOVEZI!
Ce nu se poate dovedi ...= MINCIUNA!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:49 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Joi Ian 05, 2012 9:55 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Ce ai ma de te oftici ,ce vrei sa le fac eu la musulmani, ca au ajuns bataia de joc a dracilor ,Uite cine a dictat coranul lui mahomet :belial,belzebut si astarot ,apoi mai sunt 5-6 variante dictate de dracusori invatacei.
musulmanii sunt niste refuzati de soarta si sunt sub stapinirea dracilor tavaleala
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Ian 06, 2012 8:43 am

EmaLovesJesus a scris:

Tu vorbesti despre Domnul Isus,dar nu Ii recunosti autoritatea si calitatea de Mantuitor!
Pai daca nu i-o recunoaste Iehova "tatal" sau ...cum sa o accept eu?

Cine sunt eu incat sa nu iau in seama cuvantul lui Dumnezeu "Tatal" care a creat lumea si Universul?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Ian 06, 2012 11:36 am

Urzi23 a scris:

Asta crezi tu despre altii, dar te-ai intrebat vreodata ce cred altii despre religia ta? Cu ce este mai presus credinta ta decat credinta celor care cred in Allah, Zeus sau FSM, avand in vedere ca toate aceste credinte sunt bazate doar pe ceea ce scrie in niste carti?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier

Varsta : 19
Localizare : Rai
Puncte : 212

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 11:10 am

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:

Asta crezi tu despre altii, dar te-ai intrebat vreodata ce cred altii despre religia ta? Cu ce este mai presus credinta ta decat credinta celor care cred in Allah, Zeus sau FSM, avand in vedere ca toate aceste credinte sunt bazate doar pe ceea ce scrie in niste carti?

Hai bre fii om serios acum il scoti si tu pe zeus de la naftalina . tavaleala
Apoi :

ADEVĂRATA CREDINȚĂ, este un DAR DUMNEZEIESC (Rom. 12, 3; Efes. 2, 8; Filip 1, 29, 2) însoțit de efortul omului de a-L cunoaște pe Dumnezeu și de a se asemăna cu Dumnezeu prin sfințenie, care se obține prin practicarea virtuților (împlinirea Poruncilor Dumnezeiești).
Apoi :
Vezi ca ai priceput ca adevarata credinta este Crestinismul
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 11:47 am

Urzi23 a scris:

Hai bre fii om serios acum il scoti si tu pe zeus de la naftalina . tavaleala

Ce vorbesti ma, vrei sa zici tu asa ca smecher ca Zeus e batran doh dar zeul tau bre, pe ala nu-l mai ajuta nicio naftalina ca e ros demult de molii hohot

Citat :

Apoi :

ADEVĂRATA CREDINȚĂ, este un DAR DUMNEZEIESC (Rom. 12, 3; Efes. 2, 8; Filip 1, 29, 2) însoțit de efortul omului de a-L cunoaște pe Dumnezeu și de a se asemăna cu Dumnezeu prin sfințenie, care se obține prin practicarea virtuților (împlinirea Poruncilor Dumnezeiești).
Apoi :

Iar vii mai cu ce au scris crescatorii de capre tavaleala si iei drept invatatura?
A crede inseamna a nu sti si crestinismul este intr-adevar cea mai mare nestiinta tavaleala
Daca stii ca frunza-i verde, nu mai trebuie sa crezi ca e verde, este un lucru pe care-l STII! Voi cum nu stiti nimic, nu aveti alta treaba decat sa credeti hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 11:57 am

Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:

Hai bre fii om serios acum il scoti si tu pe zeus de la naftalina .

Ce vorbesti ma, vrei sa zici tu asa ca smecher ca Zeus e batran dar zeul tau bre, pe ala nu-l mai ajuta nicio naftalina ca e ros demult de molii

Citat :

Apoi :

Apoi :

Iar vii mai cu ce au scris crescatorii de capre si iei drept invatatura?
A crede inseamna a nu sti si crestinismul este intr-adevar cea mai mare nestiinta
Daca stii ca frunza-i verde, nu mai trebuie sa crezi ca e verde, este un lucru pe care-l STII! Voi cum nu stiti nimic, nu aveti alta treaba decat sa credeti
Sau poate ca stim suficient de mult incat sa discernem.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 12:45 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daca ati STII ...nu ati mai crede!

Vezi exemplu de mai sus ...tu daca STII ca frunza este verde ...oare mai trebuie sa si crezi ca este verde?
Nu iti ajunge ca STII?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 1:28 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daca ati STII ...nu ati mai crede!

Vezi exemplu de mai sus ...tu daca STII ca frunza este verde ...oare mai trebuie sa si crezi ca este verde?
Nu iti ajunge ca STII?

Stii si cu ce te ajuta ca stii?Dar credinta te ajuta enorm de mult in viata de fiecare zi,si iti pregateste un loc etern in fericire.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 2:02 pm

EmaLovesJesus a scris:

Stii si cu ce te ajuta ca stii?
Intrebare BOMBA!
Cu asta chiar ca ti-ai dat exmenul!
Tu STII sa gatesti?
Tu STII sa faci curatenie?
Tu STII sa iti cresti copii?
Tu STII sa vorbesti?
Tu STII sa te imbraci?
Tu STII sa mananci civilizat?
Tu STII sa iti tii casa?
Tu STII sa mergi la cumparaturi?
Tu STII ce trebuie sa cumperi
Tu STII cum te cheama
Tu STII ..........

Sau pe toate doar le crezi?
Citat :

Dar credinta te ajuta enorm de mult in viata de fiecare zi,

Da ...uite asta nu am observat ?
La ce imi trebuie credinta ...la ce altceva decat sa nu STIU nimic si sa fiu prost?
Prin credinta le pot inlocui pe toate cele enumerate mai sus?
Nu cred!
Citat :

si iti pregateste un loc etern in fericire.
Dupe ce mori fericire?
Cred ca ai baut prea mult!
Cum sa fii fericit daca nu esti intre ai ti cei dragi .... ci in Iad unde iti asigura Cristos eternitatea?
Ai mai auzit tu ca cineva sa fie fericit in IAD?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 2:12 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Stii si cu ce te ajuta ca stii?
Intrebare BOMBA!
Cu asta chiar ca ti-ai dat exmenul!
Tu STII sa gatesti?
Tu STII sa faci curatenie?
Tu STII sa iti cresti copii?
Tu STII sa vorbesti?
Tu STII sa te imbraci?
Tu STII sa mananci civilizat?
Tu STII sa iti tii casa?
Tu STII sa mergi la cumparaturi?
Tu STII ce trebuie sa cumperi
Tu STII cum te cheama
Tu STII ..........

Sau pe toate doar le crezi?
Citat :

Dar credinta te ajuta enorm de mult in viata de fiecare zi,

Da ...uite asta nu am observat ?
La ce imi trebuie credinta ...la ce altceva decat sa nu STIU nimic si sa fiu prost?
Prin credinta le pot inlocui pe toate cele enumerate mai sus?
Nu cred!
Citat :

si iti pregateste un loc etern in fericire.
Dupe ce mori fericire?
Cred ca ai baut prea mult!
Cum sa fii fericit daca nu esti intre ai ti cei dragi .... ci in Iad unde iti asigura Cristos eternitatea?
Ai mai auzit tu ca cineva sa fie fericit in IAD?
Draga Soimos,ai uitat ca eu nu beau?
Normal ca stiu toate aceste lucruri.Dar acestea le-am dobandit pe parcursul vietii,prin educatie prin vointa si experienta.Dar cred ca orice gospodina le stie.Dar pentru credinta este nevoie de ceva mult mai mult.Trebuie sa doresti sa cauti sa cercetezi sa te lupti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 9:53 pm

EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimos,ai uitat ca eu nu beau?
bei si tu ...apa bineinteles !
Citat :

Normal ca stiu toate aceste lucruri.Dar acestea le-am dobandit pe parcursul vietii,prin educatie prin vointa si experienta.Dar cred ca orice gospodina le stie.
Pai vezi ca e mai importanta stiinta decat credinta?

Citat :

Dar pentru credinta este nevoie de ceva mult mai mult
Ai dreptate si tu ...doar nebunii de la spitale au nevoie de credinta ca se vor insantosii ...dar asta fara tratament stiintific (...deci tot la Stiinta=a STII ajungem) ...nu se va intampla niciodata!

Citat :

Trebuie sa doresti sa cauti sa cercetezi sa te lupti!
Sa cercetezi nu inseamna sa pritocesti toata viata o singura carte ca ultimul prost, ci inseamna sa cerecetezi muuuult mai mult in domeniul stiintelor si nu cartea aia scrisa de ciobani primitivi pe care o "cercetezi" tu toata viata !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 10:21 pm

EmaLovesJesus a scris:

De ce mi-ai sters raspunsul meu?

Tocmai ptr ca nu era un raspuns !...ci SPAM!
Iar spamurile se editeaza conform regulamentului!
Daca vorbesti de raspuns ...
astept un raspuns punctual la toate subiectle din postarea mea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 10:26 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

De ce mi-ai sters raspunsul meu?

Tocmai ptr ca nu era un raspuns !...ci SPAM!
Iar spamurile se editeaza conform regulamentului!
Daca vorbesti de raspuns ...
astept un raspuns punctual la toate subiectle din postarea mea!
Acolo ti se vorbea foarte frumos despre Cuvantul lui Dumnezeu ca este o adevarata comoara.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 10:31 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:

Prin alt post al tau zicei ca ai ros din scoarta-n scoarta istoria religiilor,biblia ,mia mai maia ,Dar vad ca totul la tine este bla bla bla

Fac pomana cu voi sa va mai destup la minte
Apoi :
Provocându-i pe zeii falși din vremea lui Isaia, adevăratul Dumnezeu
a spus: „Apărați-vă pricina… arătați-vă dovezile cele mai tari… să
le arate și să ne spună ce are să se întâmple. Spuneți-ne ce se va întâmpla
mai târziu, ca să știm că sunteți zei” (Isaia 41.21-23).
Există credințe false, cum ar fi Mohamedanismul sau Budismul,
care au încercat să-și fundamenteze principiile pe pretinse miracole,
dar nici una dintre ele și nici o altă religie din istoria universală, cu
excepția Bibliei, nu s-a aventurat să avanseze prorociri.
Este slava unică a Atotputernicului, Atotcunoscătorului Dumnezeu,
care este „Dumnezeul cel veșnic, Domnul a făcut mariginile pământului”(
Isaia 40.28) să declare „lucruri noi… mai înainte ca să se întâmple”
(Isaia 42.9).
Nu va da slava aceea altuia, deoarece așa cum a spus El:
„Eu sunt Domnul, acesta este Numele Meu; și slava Mea n-o voi da
altuia” (Isaia 42.Cool. Numai adevăratul Dumnezeu cunoaște în prealabil
și prezice viitorul. El a preferat să-și rețină prezicerile în paginile DUMNEZEIESTILOR SCRIPTURI

Sesizezi bre diferenta Intre SINGURUL DUMNEZEU ADEVARAT SI niste plasmuiri din carti

Ia uite domle ii vad luminati la fata ,Hai ma veniti si voi cu prorociri din rahatologiile voastre de carti (coran budism ciuciuizm,originea speciilor ) poti aduce si evolutionismul ca darwin proorocea ca dupa el se vor gasi milioane de fosile sa sustina evolutionismul dar au fost gasite fix ciuciu tavaleala
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Ian 07, 2012 11:47 pm

Urzi23 a scris:

Provocându-i pe zeii falși din vremea lui Isaia, adevăratul Dumnezeu
a spus: „Apărați-vă pricina… arătați-vă dovezile cele mai tari… să
le arate și să ne spună ce are să se întâmple. Spuneți-ne ce se va întâmpla
mai târziu, ca să știm că sunteți zei” (Isaia 41.21-23).

Stii ce nu inteleg la voi pocaitii ?
ca vorbiti de Adevaratul Dumnezeu si va kk pe Legile Lui ... urmand invataturile unuia care se autointituleaza Lucifer in Apoca.22.16 si se lauda ca detine cheile Iadului ...nu si ale Raiului ..deci nu puteti ajunge in Rai prin el!

Dar daca voi il aveti ca Dumnezeu nu pe Iahwe ci pe Dracu (dovada este chiar felul in care s-a nascut el Diavolul din Treime+Maria adica de fapt o Patrime...tu vorbesti de credinte False ...fara sa sti macar ca Budismul nu este o credinta ci un sir de activitati rituale si meditatii care te duc la Iluminare!

Stilul tau de a posta cu atata obrazniie infatuata atacand cu o trufie ruda cu prostia teorii stiintifice bine demonstrate ...arata ca nu esti zdravan la bila !

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Ian 08, 2012 10:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Dum Ian 08, 2012 9:49 am

Postez pentru cei care nu stiu perioada cind a profetit Proorocul care il gasim in Dumnezeiestile Scripturi

Profetul A slujit (s-a adresat) oamenilor din Între anii (perioada) (în. de H.)

Obadia Edom 850--840

Ioel Iuda 835--796

Iona Ninive 784--774
Amos Israel 763--755
Osea Israel 7 55—710 Isaia Iuda 739--680 Mica Iuda 735--710 Naum Ninive 650--630 Țefania Iuda 635--625 Ieremia Iuda 627--570 Habacuc Iuda 620--605
Daniel Babilon 605--536
Ezechiel Babilon 593--570 Hagai Iuda 520--505
Zaharia Iuda 520--470 Maleahi Iuda 437--417

Ex Isaia 45 :1 Regele Cirus care este profetit cu 150 de ani inainte sa se nasca .
Echivalentul profetiei lui obama dar de pe vremea Unirii Principatelor Romane
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Dum Ian 08, 2012 10:22 am

Urzi23 a scris:

Ex Isaia 45 :1 Regele Cirus care este profetit cu 150 de ani inainte sa se nasca .
Asta nu ai tu de unde sa stii!
Poate peste 500 de ani se va naste un profet care sa-l profeteze nasterea lui Ceausescu!
In cele 3 000 de ani de cand exista Tanachul, timp in care s-au facut multe modificari, nu ai tu de unde sa sti cand a fost trecuta "profetia" despre Cirus.
Oricum asta nu are importanta

Important este sa intelegi ca profetii au facut profetii in cadrul religiei lor ... NU pentru alte religii!
Asa ca degeaba ati FURAT voi crestinii scripturile religiei mozaice ...ptr ca profetiile nu sunt facute ptr voi crestinii!

Si chiar daca doriti sa le dati o interpretare noua in contextul religiei voastre .... NU UITATI ...ca nicio profetie nu il anunta pe Dumnezeu Fiul ...ci pe un om providential UNS ca Rege ... ptr ca asta inseamna de fapt Messiah
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Dum Ian 08, 2012 3:27 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Asta nu ai tu de unde sa stii!
Poate peste 500 de ani se va naste un profet care sa-l profeteze nasterea lui Ceausescu!
In cele 3 000 de ani de cand exista Tanachul, timp in care s-au facut multe modificari, nu ai tu de unde sa sti cand a fost trecuta "profetia" despre Cirus.
Oricum asta nu are importanta

Important este sa intelegi ca profetii au facut profetii in cadrul religiei lor ... NU pentru alte religii!
Asa ca degeaba ati FURAT voi crestinii scripturile religiei mozaice ...ptr ca profetiile nu sunt facute ptr voi crestinii!

lLucrul cel mai important este ca tu nu poti pricepe ce este cu padurea ,deoarece nu o poti vedea din cauza pomilor .
Apoi :
Este ca si cum afara ar fi ceata si tu crezi ca ai probleme cu vederea ,nici gind sa te invinovatesti pe tine ca nu pricepi ce se intimpla ,deoarece mintea ta este gripata ca suruburile de pe titanic scaose dupa 100 de ani .

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Dum Ian 08, 2012 4:14 pm

Urzi23 a scris:
Dumnezeiestile Scripturi

Nu exista scripturi dumnezeiesti! Exista doar sarlatani care vor sa vanda niste scrieri cu valoare de carte de anticariat, drept cuvantul unui dumne-zeu si pe baza asta sa-si umple ei buzunarele si sa suceasca mintea oamenilor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Toata Scriptura este insuflata de Duhul Sfan   Lun Ian 09, 2012 3:26 pm

Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:
Dumnezeiestile Scripturi

Nu exista scripturi dumnezeiesti! Exista doar sarlatani care vor sa vanda niste scrieri cu valoare de carte de anticariat, drept cuvantul unui dumne-zeu si pe baza asta sa-si umple ei buzunarele si sa suceasca mintea oamenilor!

Scriptura este Cuvantul lui Dumnezeu si de folos ca sa invete ,sa mustre,sa dea intelepciune pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Lun Ian 09, 2012 6:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
[

Scriptura este Cuvantul lui Dumnezeu si de folos ca sa invete ,sa mustre,sa dea intelepciune pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna.

Da?
Atunci neaparat ca Isus era cam prost din moment ce nu a recomandat nimanui niciodata Biblia!

Ma da prost fiu mai are Dumnezeu ...se poate sa fie atat de nesimtit sa nu ne recomande chiar Cuvantul Tatalui sau?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Lun Ian 09, 2012 6:44 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[

Da?
Atunci neaparat ca Isus era cam prost din moment ce nu a recomandat nimanui niciodata Biblia!

Ma da prost fiu mai are Dumnezeu ...se poate sa fie atat de nesimtit sa nu ne recomande chiar Cuvantul Tatalui sau?

Asa te raportezi si la cei din familia ta,cu aceleasi cuvinte pe care le folosesti pe forum?Eu cred ca da.

Cercetati Scripturile, pentru ca socotiti ca in ele aveti viata vesnica, dar tocmai ele marturisesc despre Mine. (Ioan.5:39)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Lun Ian 09, 2012 10:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[

Da?

Asa te raportezi si la cei din familia ta,cu aceleasi cuvinte pe care le folosesti pe forum?Eu cred ca da.
Poi te asigur ca DA!

exact asa m-as comporta cu fiul meu daca as scrie o carte atat de importanta ca Biblia ptr tine ... si el nu ar citio sau nu ar recomanda-o nimanui niiodata!

Sincer Ema ... mie tare mila de tine ... nici macar sensurile unor afirmatii nu le intelegi!
Nu crezi ca ti se trage de la faptul ca crezi orbeste !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Mar Ian 10, 2012 7:41 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Da?

Poi te asigur ca DA!

exact asa m-as comporta cu fiul meu daca as scrie o carte atat de importanta ca Biblia ptr tine ... si el nu ar citio sau nu ar recomanda-o nimanui niiodata!

Sincer Ema ... mie tare mila de tine ... nici macar sensurile unor afirmatii nu le intelegi!
Nu crezi ca ti se trage de la faptul ca crezi orbeste !
Cercetati Scripturile, pentru ca socotiti ca in ele aveti viata vesnica, dar tocmai ele marturisesc despre Mine. (Ioan.5:39)
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Mar Ian 10, 2012 9:51 am

Merita ascultat si vazut!http://www.youtube.com/watch?v=icGz31PbHLU

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Mar Ian 10, 2012 1:31 pm

[quote="EmaLovesJesus"]Merita ascultat si vazut!http://www.youtube.com/watch?v=icGz31PbHLU

De unde stii ca l-a inviat Dumnezeu si nu Dracu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Tii minte    Mar Ian 10, 2012 5:26 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Merita ascultat si vazut!http://www.youtube.com/watch?v=icGz31PbHLU

De unde stii ca l-a inviat Dumnezeu si nu Dracu?

Dracu nu are putere sa invieze mortii.Domnul Isus a inviat morti cand a fost pe pamant si a spus ca cei care vor crede in El vor face minuni si mai mari.Tii minte ca ti-am spus ca o sa iti spun despre o minune,dar atunci stiam aceasta de la fratele care era in misiune in America suntem prieteni de familie,dar fara dovezi eram sigura ca nu o sa ma crezi.Acest frate s-a dus la spital sa se roage pentru copil si nu il lasau cei de la paza sa intre.Abia dupa mari insistente a putut intra la spital.El a avut de la Dumnezeu ca va trai acel copil.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Mar Ian 10, 2012 8:03 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dracu nu are putere sa invieze mortii.
Dar are puterea sa nu-i deschida usa mortii are carei chei le detine!

Citat :

Domnul Isus a inviat morti
Tot asa ... ca doar tot aia e4ste ... nu a deschis usile mortii

Citat :

cand a fost pe pamant si a spus ca cei care vor crede in El vor face minuni si mai mari.
Tocmai din acesta cauza Dumnezeu ii previne pe oameni sa nu-i urmeze pe facatorii de minuni care vor sa fie crezuti Dumnezeu!
Ah ...dar am uitat ...ptr tine ca credincioasa Nou Testamentara ...nu conteaza Cuvantul lui Dumnezeu ci Minciuna lui Dracu!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   

Sus In jos

Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: