Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 12:56 pm

Mihai12 a scris:
Iar ai aparut ma?

Da ce crezi ma ca-i las singuri pe forum pe cei carora le-a fost extirpat creierul si ”gandesc” cu alta parte a corpului, numita anatomic penis?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 3:26 pm

Mihai12 a scris:
. Eu K.O te-am facut mai demult,
Asta doar in imaginatia ta
Citat :

Cine a zis ca discutiile lui soimos sunt fara inceput, fara sfarsit si mai ales, FARA ROST, a zis bine.
Poi subiectele religioase se discuta de 2000 de ani ...si nu vad ca tye plangi de asta!

Citat :

Am scris zeci de mesaje la subiectele cu Pavel, in care ti-am demonstrat logic de ce nu putea Pavel sa fie agentul Romei sau agentul fariseilor; ti-am adus si argumente,
Te contrazice ...nu eu ...ci scriptura si realitatea !
Dar otricum nu asta era intrebarea ...ci ti-am postat o afirmatie a lui Pavel referitor la Lege si Credinta ....si te-am rugat sa imi postezi si tu una in care Isus spune aceleasi lucruri ...si neindoiala mea am ilustrat-o cu o afirmatie a lui Isus in care declara opusul celor afirmate de Pavel

...si aici ai ramas dator cu raspunsul!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 4:52 pm

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
Iar ai aparut ma?

Da ce crezi ma ca-i las singuri pe forum pe cei carora le-a fost extirpat creierul si ”gandesc” cu alta parte a corpului, numita anatomic penis?
Pai fratioare ca miscarea unor pareticule in vid aleatroriu nu se numeste gandire
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 6:06 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
. Eu K.O te-am facut mai demult,
Asta doar in imaginatia ta
Citat :

Cine a zis ca discutiile lui soimos sunt fara inceput, fara sfarsit si mai ales, FARA ROST, a zis bine.
Poi subiectele religioase se discuta de 2000 de ani ...si nu vad ca tye plangi de asta!

Citat :

Am scris zeci de mesaje la subiectele cu Pavel, in care ti-am demonstrat logic de ce nu putea Pavel sa fie agentul Romei sau agentul fariseilor; ti-am adus si argumente,
Te contrazice ...nu eu ...ci scriptura si realitatea !
Dar otricum nu asta era intrebarea ...ci ti-am postat o afirmatie a lui Pavel referitor la Lege si Credinta ....si te-am rugat sa imi postezi si tu una in care Isus spune aceleasi lucruri ...si neindoiala mea am ilustrat-o cu o afirmatie a lui Isus in care declara opusul celor afirmate de Pavel

...si aici ai ramas dator cu raspunsul!
Ca te-am facut K.O poate observa oricine. Ca se discuta subiectele religioase de 2000 de ani, nu cred ca este problema ta. Ca Pavel nu a avea cum sa fie agentul Romei si nici a fariseilor, orice om cu cap, analizand biblia si istoria, isi poate da seama.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 6:09 pm

Mihai12 a scris:
Ca te-am facut K.O poate observa oricine.

Eu am observat exact contrariul grin

Citat :
orice om cu cap, analizand biblia si istoria, isi poate da seama.

Ai uitat sa specifici, ca orice om cu cap crestinesc grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 6:15 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Ca te-am facut K.O poate observa oricine.

Eu am observat exact contrariul grin

Citat :
orice om cu cap, analizand biblia si istoria, isi poate da seama.

Ai uitat sa specifici, ca orice om cu cap crestinesc grin
Apopii aveam pretentii de la tine. Inteleg ca tii cu neamtul, dar nici chiar asa. Oricat de buni prieteni ati fi, este imposibil sa nu realizezi ca delireaza rau
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 8:46 pm

Alin Soimosi a scris:

Pai fratioare ca miscarea unor pareticule in vid aleatroriu nu se numeste gandire
Noroc ca se numeste gandire ...acea Credinta a proasta ...dar si aia bazata pe Irationalitate!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Vin Oct 21, 2011 11:00 pm

Mihai12 a scris:
Apopii aveam pretentii de la tine. Inteleg ca tii cu neamtul, dar nici chiar asa. Oricat de buni prieteni ati fi, este imposibil sa nu realizezi ca delireaza rau

Ce fel de pretentii? Daca te referi la credinta... te inseli amarnic!

In privinta celor observate si sustinute de Soimos, din domeniul religiei, nu pot decat sa fiu de acord cu ele si asta pentru simplul motiv ca are dreptate! Daca tu si alti credinciosi nu le intelegeti, nu-i problema mea, oricum, daca le-ati intelege nu ati mai fi credinciosi!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 6:24 am

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:

In privinta celor observate si sustinute de Soimos, din domeniul religiei, nu pot decat sa fiu de acord cu ele si asta pentru simplul motiv ca are dreptate! Daca tu si alti credinciosi nu le intelegeti, nu-i problema mea, oricum, daca le-ati intelege nu ati mai fi credinciosi!
Pretentia de a vedea ca el vrea sa distruga tot ce e romanesc si aici intra si religia, uita ca si el e crestin.......
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 37
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 7:32 am

ha ha ha ... look who s talking?

Cum adica ...metehnele balcanice retrograde cu care am reusit sa speriem occidentul si sa ne facem de rasul lumii ...sunt "valori traditionale romanesti"?

Chiar nu ti-e rusine de tine?

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 7:44 am

Alin Soimosi a scris:

Pretentia de a vedea ca el vrea sa distruga tot ce e romanesc

Asa este ...eu vreau sa distrug prostia, lenea, murdaria, hotia si sarlatania ...daca tu consideri ca astea sunt valori romanesti ...tu ai spus-o, nu eu!
Daca as avea puterea ...eu as vrea sa inlocuiesc aceste cusururi, cu calitati ca Studiul, Curatenia, Cinstea, Seriozitatea si Constiinciozitatea ...dar chiar si aici pe forum constat ca sunt jeguri umane ca tine care le considera "valori traditionale"!
Uite aici iti dau un link catre o emisiune in care te rog sa neglijezi ce spune realizatorul ...dar te rog retine citatele date din adevaratele genii romanesti interbelice ...ca poate ti-e rusine sa mai fi asa cum esti ...si intelegi ca TU , daca esti patriot adevarat ...tu esti primul care ar trebui sa te schimbi!

http://inregistrari.antena3.ro/view-Conexiuni_cu_Valentin_Stan-22.html

Citat :

si aici intra si religia, uita ca si el e crestin.......
Eu crestin?

De ce sa fiu crestin ...ca m-au dus nasii la biserica la varsta de 2 luni cand habar n-aveam de nimic?
...sau cumva crestinismul tocmai pe asta se bazeaza... adica sa nu stii nimic ... ci sa crezi totul a proasta... nu?
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Localizare : Romania
Puncte : 273

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 8:45 am

editat ptr atac la persoana
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 8:48 am

Iti atrag atentia Alin Soimosi ca acest forum nu este liber ptr a-ti varsa tu sau altii murdaria din voi !

Aici ori postezi civilizat si argumentat la subiectul in discutie ...fie iti iei talpasita pina nu te dam noi afara ...pentru ca nu avem nevoie de trolli sa ne murdareasca forumul!
Sus In jos
http://forum-anti-christi.forumers.ro
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 8:59 am

Fii amabil
asta vreau ,am transmis deja un mesaj catre Apopii,nu am ce cauta aici intre atatia civilizati, m-am convins cine sunteti, si puteti sterge tot daca doriti . Nu vad de ce nu am postat argumentat, cand zici de civilizatia adusa in transilvania cu forta si de impunerea cu forta a religiei popoiezuitopedoswaba,inseamna ca sunt in acord cu forumul nu. Cand zic ca un administrator nu stie cum sa faca sa ne laude acest lucru si dupa in numele aceleiasi culturi acuza exact acel lucru ca a facut masacre de milioane de oameni........
Spunemi cum pot sa ii spun unui mincinos daca nu mincinos,unui fariseu daca nu farioseu si unui jeg tot un jeg .
daca poti sa o faci mai rapid tu pana imi va putea sterge contul Apopii fa-o tu te rog
Scopul meu pe acest forum a fost atins. Soimos nu este ceea ce pretinde,..........

HAHAHAHAHAHAHAHAHa,
E drept sa stiti un lucru, cei mai mari mantuitori de religie au fost iezuitii.
HAHAHAHAHAHAHAHA
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Varsta : 47
Localizare : Calarasi
Puncte : 832

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 9:52 am

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:

Aveam pretentia ca ai mai multa minte decat Soimos. Nu poti numi aberatiile si delirurile lui Soimos, argumente.
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 10:22 am

Este ultimul avertisment pe care ti-l dau daca mai ataci pe cineva !

Vezi ca acusi urmeaza despartirea, ptr ca de trolli nu avem nevoie.

Daca ai ceva de postat referitor la tema topicului , fa-o, daca nu ai nimic de spus, atunci taci si nu posta jigniri
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 10:27 am

Cand Soimos va primi un avertisment, am sa incetez si eu. Atata timp cat el ma poate face cum ii vine la gura, eu de ce as tacea din gura?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 10:33 am

Alin Soimosi a scris:
Pretentia de a vedea ca el vrea sa distruga tot ce e romanesc si aici intra si religia, uita ca si el e crestin.......

A arata si a scoate in evidenta niste lucruri reale si care nu ne fac deloc cinste, nu inseamna deloc a incerca sa distrugi ceva, ci a le arata in speranta constientizarii lor de catre oameni si in felul acesta a alegerii unei cai de indreptare a lucrurilor!

Nu ajuta nimanui sa ascunzi gunoiul, pentru ca se impute! Gunoiul trebuie aruncat la pubela, pentru ca altfel devine focar de infectie!

In ceea ce priveste religia crestina... nu este nimic romanesc in ea! Totu-i importat de la straini!

Poporul roman a luat nastere prin contopirea dacilor cu romanii, iar in acea perioada, ambele popoare, aveau ca religie Paganismul!

Zeus
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 10:40 am

Mihai12 a scris:
Cand Soimos va primi un avertisment, am sa incetez si eu. Atata timp cat el ma poate face cum ii vine la gura, eu de ce as tacea din gura?
Soimos si-a primit si el ceea ce merita, asa ca acum respectam cu totii regulamentul pe care l-am acceptat cand ne-am inscris aici pe forum
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 11:02 am

Zeus a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos si-a primit si el ceea ce merita, asa ca acum respectam cu totii regulamentul pe care l-am acceptat cand ne-am inscris aici pe forum
Pai atunci e bine. Daca si-a luat un mic ban, e foarte bine, caci se vor mai linisti apele pe aici. Nu uita si de Cyberman.
Sus In jos
aurel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 36
Localizare : Romanica
Puncte : 32
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 11:11 am

Apopii a scris:

Poporul roman a luat nastere prin contopirea dacilor cu romanii, iar in acea perioada, ambele popoare, aveau ca religie Paganismul!
E adevarat ca asta ni s-a bagat in cap la scoala, dar aceasta este doar o jumatate de adevar!

Adevarul este ca se neglijeaza elementul slav care este mult mai puternic decat cel dacic ...din aceasta cauza limba romana in varianta actuala nu exista pina in anul cca 1850 ci o limba in care cuvintele slave erau majoritare fata de cele de origine latina cat despre cuvintele dacice, acestea se pot numara pe degete!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 11:15 am

Mihai12 a scris:
Nu uita si de Cyberman.

Eu am observat ca el doar a raspuns cu aceeasi moneda, dar de valoare mai mica, la jignirile care i-au fost aduse! Oricum, daca mai continua sa raspunda la provocari sau sa initieze jigniri, il voi sanctiona eu!

In continuarea discutiilor, recomand respectarea regulamentului!

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 11:20 am

aurel a scris:
E adevarat ca asta ni s-a bagat in cap la scoala, dar aceasta este doar o jumatate de adevar!

Orice popor are si elemente provenind din diverse alte natiuni cu care a intrat in contact, dar elementele predominante apartin dacilor si apoi romanilor!

Citat :
Adevarul este ca se neglijeaza elementul slav care este mult mai puternic decat cel dacic ...din aceasta cauza limba romana in varianta actuala nu exista pina in anul cca 1850 ci o limba in care cuvintele slave erau majoritare fata de cele de origine latina cat despre cuvintele dacice, acestea se pot numara pe degete!

Intr-adevar se neglijeaza elementul slav, dar si pentru slavi religia crestina este tot una de import!

Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 11:52 am

Vorbind despre crestinism sau anticrestinism suntem obligati la fel cum s-a facut pana acum,sa vorbim si despre veridicitatea surselor sau a onestitatii persoanelor care comenteaza despre acest lucru:
Daca si doar daca de la infiintare si pana acum s-a putut vorbi despre Ap Pavel ce si cum a manipulat el religia, ce a schimbat, ce a facut constantin cel mare, ce a comentat BP hasdeu etc etc ,si aici ar trebui o pauza nu vad unde am gresit cand am demascat o persoana autodenumita "MANTUITOR DE RELIGIE" si cand am vb pe limba lui.

esti iarasi off topic !
Acesta nu este forumul lui soimos precum nici unul dedicat persoanei sale!
Asa ca daca ai de spus ceva "on topic" asteptam sa vi cu argumentele tale
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 11:58 am

Apopii a scris:
Alin Soimosi a scris:

A arata si a scoate in evidenta niste lucruri reale si care nu ne fac deloc cinste, nu inseamna deloc a incerca sa distrugi ceva, ci a le arata in speranta constientizarii lor de catre oameni si in felul acesta a alegerii unei cai de indreptare a lucrurilor!

Nu ajuta nimanui sa ascunzi gunoiul, pentru ca se impute! Gunoiul trebuie aruncat la pubela, pentru ca altfel devine focar de infectie!

In ceea ce priveste religia crestina... nu este nimic romanesc in ea! Totu-i importat de la straini!

nu stiu daca monoteismul dacilor si credinta in Zamolxe era sau poate fii considerata paganism/
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 12:08 pm

Alin Soimosi a scris:
Vorbind despre crestinism sau anticrestinism suntem obligati la fel cum s-a facut pana acum,sa vorbim si despre veridicitatea surselor sau a onestitatii persoanelor care comenteaza despre acest lucru
Despre onestitatea surselor nu are rost din moment ce sursa este chiar Biblia ...sau te indoiesti de faptul ca Biblia ar fi o sursa serioasa????
Cat despre persoana ... ce conteaza persoana cand exista texte clare existente in Biblie ..si acelea trebuie comentate ...nu caracterizari gen atac la persoana ca pina acum!

Citat :

Daca si doar daca de la infiintare si pana acum s-a putut vorbi despre Ap Pavel ce si cum a manipulat el religia, ce a schimbat, ce a facut constantin cel mare, ce a comentat BP hasdeu etc etc ,si aici ar trebui o pauza nu vad unde am gresit cand am demascat o persoana autodenumita "MANTUITOR DE RELIGIE" si cand am vb pe limba lui.
Asta poate in inchipuirea ta ...pina acum nu ati putut sa dovediti ca eu vorbesc prostii ...ptr ca "prostiile" mele ...sunt chiar texte Biblice ... si daca ptr mine nu au contat afirmatiile unor pescari analfabeti ...sau alti idioti si curve din antichitate ...argumentele cu care vin eu ... au fost puse in Biblie chiar in numele lui Yahwe sau a lui Isus ... si nu cred ca afirmatiile lor sunt zero barat fata de afirmatiile unor sarlatani ca Pavel si banda lui de popi sarlatani ca el!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Oct 22, 2011 12:41 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 12:12 pm

o tu zeus pe unde esti????sau tu Apopii.......
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 12:46 pm

Alin Soimosi a scris:
o tu zeus pe unde esti????..
Pai nici atat nu stii?
Bineinteles ca pe muntele Olimp!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 12:52 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
Vorbind despre crestinism sau anticrestinism suntem obligati la fel cum s-a facut pana acum,sa vorbim si despre veridicitatea surselor sau a onestitatii persoanelor care comenteaza despre acest lucru
Despre onestitatea surselor nu are rost din moment ce sursa este chiar Biblia ...sau te indoiesti de faptul ca Biblia ar fi o sursa serioasa????
Cat despre persoana ... ce conteaza persoana cand exista texte clare existente in Biblie ..si acelea trebuie comentate ...nu caracterizari gen atac la persoana ca pina acum!

Citat :

Asta poate in inchipuirea ta ...pina acum nu ati putut sa dovediti ca eu vorbesc prostii ...ptr ca "prostiile" mele ...sunt chiar texte Biblice ... si daca ptr mine nu au contat afirmatiile unor pescari analfabeti ...sau alti idioti si curve ...argumentele mele au fost puse in Biblie chiar in numele lui Yahwe sau a lui Isus ... si nu cred ca afirmatiile lor sunt zero barat fata de afirmatiile unor sarlatani ca Pavel !

Atac la persoana,iti ascunzi neputinta si nestiinta sub atac la persoana
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
ar trebui sa iti fie rusine, si sa mai apari.Ai muscat momeala si te-ai facut de rusine, Acum stergi postari si restul lucrurilor scrise dfe tine.Pt ca asa cum sustii eu aveam textele scrise de tine HAHAHAHHAHA,in care afirmai ca catoliicii veniti in transilvania erau buni ai si adus cultura asta bineneteles , intre doua cruciade si vreo 400 DE vrajitoare incinerate

Rusinica, rusinica
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 1:01 pm

Alin Soimosi a scris:

Atac la persoana,iti ascunzi neputinta si nestiinta sub atac la persoana
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
ar trebui sa iti fie rusine, si sa mai apari.
Ai muscat momeala si te-ai facut de rusine,.
Ce momeala si ce rusine?

Sa ma fac eu de rusine ca cei ca tine sunt gunoaiele Europei ...na ca iarasi voi fi cenzurat de sefu!
Poi cei ca tine sunt ZILNIC subiectele tuturor televiziunilor VOASTRE unde zilnic sunteti umpluti de kkt.

Citat :

Acum stergi postari si restul lucrurilor scrise dfe tine.
Vezi ca se supara Sefu ca-l reduci la zero!

Citat :

Pt ca asa cum sustii eu aveam textele scrise de tine HAHAHAHHAHA,in care afirmai ca catoliicii veniti in transilvania erau buni ai si adus cultura asta bineneteles , intre doua cruciade si vreo 400 DE vrajitoare incinerate
Vezi ca iarasi ai gresit topicul ...daca vrei sa discuti aceasta tema ...vezi ca exista o categorie pe acest forum care se numeste ISTORIE ...si acolo este locul unde se discuta asemenea teme ...nu aici!

]
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 1:03 pm

Care televiziuni? Cumva antenele voiculiste?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 1:13 pm

Mihai12 a scris:
Nu numai alea ci si Realitatea si B1 ...da ce astea nu-s televiziuni romanesti?
Sau ptr tine numai Vocea Credintei este televiziune romaneasca?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 1:19 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Nu numai alea ci si Realitatea si B1 ...da ce astea nu-s televiziuni romanesti?
Sau ptr tine numai Vocea Credintei este televiziune romaneasca?
Antenele,Realitatea, B1 toate sunt televiziuni propagandiste.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   Sam Oct 22, 2011 1:30 pm

Poi si ce vina am eu ptr asta?
Stii tu vre-o televiziune (bineinteles in afara de cele germane grin ) care nu face propaganda
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?   

Sus In jos

Crestinismul este o religie monoteista sau politeista?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 9Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: