Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Sam Iul 09, 2011 8:01 pm

Vizionare placuta Very Happy
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 7:18 am

Nu trebuie sa vizionez filmul ca sa imi dau seama ca are dreptate!

Oculta ...adica elitele omenirii ... profita de faptul ca societatile dezvoltate au ajuns la nivelul de "Dumnezeu Creator", si creaza si ele la fel ca si Dumnezeu(care vedem in Biblie ca este Zeul Intunericului ...adica Dracu), virusi sau altele, cu scopul de a opri sporul demografic si astfel sa salveze planeta Terra, care este in vizibil pericol de a se autodistruge, tocmai din cauza ignorantilor care se inmultesc ca sobolanii si astfel prin inconstienta lor suprapusa cu pretentiile exagerate de a avea o viata la nivelul elitelor (te recunosti aici tu credinciosule?) ...contribuie la secatuirea planetei, la distrugerea biosferei, prin distrugerea padurilor, prin poluarea atat a pamantului cat si a straturilor superioare ale atmosferei ...fara sa pomenim de secatuirea resurselor planetei !

Cum lucrurile nu pot continua in aceasta directie fara a se ajunge la Catastrofa ...adica la distrugerea planetei ...iata ca s-a recurs la "solutia divina" si anume aceea ca, folosindu-se Legile si METODA lui Dumnezeu, (cel care declara clar ca vrea sa distruga oamenii si pamantul) ...elita oculta si-a propus sa "rareasca" "oile si sclavii Domnului" care distrug planeta, operatie care are scopul de a salva aceasta planeta ...cum e si firesc ...nu ptr toate oile cu aspect uman ...ci numai ptr elite... adica ptr adevartii Mantuitori din societatile mantuitoare ...adica societatile evoluate si dezvoltate!

Nu ti se pare logic?

Poi atunci nu ar fi cazul sa-i condamni ...tot asa cum nu-l condamni nici pe "dumnezeul" tau caruia i te inchini si care a creat atatea creaturi extrem de periculoase, microscopice sau mari ...care ucid oamenii ... !(Iata o dovada ca raul este creat de Dumnezeu)

Adica atunci cand Dumnezeu ucide prin molime de ciuma. holera, gripa spaniola ...este bine ...i ar cand ocultele creaza aceleasi "arme divine" ...este rau.

Ce facem ...iarasi masuram cu doua unitati diferite de masura ...adica intr-un caz Kaka este Papa ...iar in alt caz Kaka este = Kaka?

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 9:22 am

deci credinciosii distrug planeta
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 10:01 am

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 10:04 am

GaSpAr a scris:
80% ...adevarat!

care credinciosi ...mai ales cei crestini din care cca 200 de milioane traiesc in SUA si alte sute de milioane In Europa si America de Sud , +canada Australia +++ ... ptr ca exact acestia sunt acei 20% care consuma 80% din resursele si bogatiile planetei!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 10:21 am

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
80% ...adevarat!

care credinciosi ...mai ales cei crestini din care cca 200 de milioane traiesc in SUA si alte sute de milioane In Europa si America de Sud , +canada Australia +++ ... ptr ca exact acestia sunt acei 20% care consuma 80% din resursele si bogatiile planetei!
mda am ramas fara cuvinte. exact ca un mason vorbesti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 1:03 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
80% ...adevarat!

mda am ramas fara cuvinte. exact ca un mason vorbesti.
Tot ce se poate!
desi eu nu sunt mason ...stiu ca in randurile masoneriei intra doar elitele ...si cred ca statutul de elita sau de mason ... impune sa vorbesti numai Adevarul !

ASTA spre deosebire de BISERICA ...unde se indruga numai MINCIUNA si se practica santajul si sarlatania!

In concluzie ...multumesc ptr compliment!

Ce ar fi sa te dezbari si tu de MINCIUNA ?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 2:03 pm

soimos
Citat :
Adica atunci cand Dumnezeu ucide prin molime de ciuma. holera, gripa spaniola ...este bine ...i ar cand ocultele creaza aceleasi "arme divine" ...este rau.

pierzi din vedere esenta....
Dzeu prin molime de ciuma, holera ucide NECREDINCIOSII PENTRU PACATELE LOR!
OCULTELE UCID CREDINCIOSII!! credinciosii sunt tinta lor directa, primul obiectiv!

DE CE OCULTELE VIZEAZA CREDINCIOSII?
simplu pentru ca in spatele lor e dracu'!
OARE NU SESIZEZI DIFERENTA??
ocultele sunt cel mai rau existent... si cum de la origini raul vrea sa imite divinul, aceleasi mijloace, alt scop se ajunge la nemaipomenita formula:

DUMNEZEU CONTRA PACATOSI.
DRACUL CONTRA CREDINCIOSI.
exact ce se intampla in societatea noastra cand oameni ca soimos sustin crima fara pic de remuscari!

soimos
Citat :
elita oculta si-a propus sa "rareasca" "oile si sclavii Domnului"
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 4:18 pm

adevarul a scris:
soimos
Citat :

pierzi din vedere esenta....
Dzeu prin molime de ciuma, holera ucide NECREDINCIOSII PENTRU PACATELE LOR!
OCULTELE UCID CREDINCIOSII!! credinciosii sunt tinta lor directa, primul obiectiv!
Poi poate asa o fi!
Problema este ca in ziua de azi " necredinciosii" adicva aceia care nu au timp sa si-l piarda cu povesti despre dumnezei verzi pe pereti ...sunt muult mai de pret decat cei care CRED totul a proasta si nu stiu nimic!
Deci se poate spune ca in era in care traim .."a stii" este muuult mai important decat "a crede"!

Si asta vedem chiar si la seminarele popimii unde selectia se face tot dupa cat STII si nu dupa cat CREZI ...si acest model de a aprecia oamenii dupa cat STIU si nu dupa cat CRED este un criteriu absolut universal, o dovada ca STIINTA este mult mai importanta ca si CREDINTA!

Citat :

simplu pentru ca in spatele lor e dracu'!
Macar esti sincera si ai observat exact adevarul ... si anume ca "dumnezeul" vostru ...ala care era prea prost ca sa scrie o scriptura si a FURAT una scrisa de preotii altei religii ... este Diavolul!

Citat :

OARE NU SESIZEZI DIFERENTA??
ocultele sunt cel mai rau existent... si cum de la origini raul vrea sa imite divinul, aceleasi mijloace, alt scop se ajunge la nemaipomenita formula:
N-as pre-as crede aceasta afirmatie ...din moment ce adevarul ISTORIC ne dovedeste mai mult decat foarte clar faptul ca Biserica Crestina este inca neintrecuta in bicisniciile pe care le-a facut atata vreme cat ea a avut puterea pe mainile ei!
Din fericire eu nu vad ruguri arzand in pietele oraselor ...puse de fortele oculte ... in care sa arda femei frumoase care nu au vrut sa cedeze unor mosi diabolici care-l slujeau pe "dumnezeul" acela care era prea prost ca sa inspire o scriptura a sa!

Citat :

DUMNEZEU CONTRA PACATOSI.
Ce prostii debitezi!
Poi in familiile de pina acum o suta de ani, veneau pe lume cca 10 copii din care ramaneau in viata cca 3-4, iar ceilalti mureau ca "asa era voia Domnului" ...poi ce pacate aveau bietii copi nevinovati ca sa le ieie "dumnezeu alias dracu ...viata?
Ce vina avea o femeie ca se nastea frumoasa ca sa fie arsa pe rug ca vrajitoare?
Deci ar fi cazul sa iti schimbi ideile ..ca ele nu mai sunt compatibile cu vremurile pe care le traim ...ci cu evul mediu intunecat!
Citat :

DRACUL CONTRA CREDINCIOSI.
In mintea ta este o mare confuzie!
Dracul este chiar "dumnezeul" la care te inchini tu ... ptr ca nu-i asa ...pomul se judeca dupa roade iar roadele bisericii "dumnezeului" tau inseamna milioane de oameni nevinovati macelariti de slujitorii diavolului, de valoroase civilizatii distruse tot de aceiasi slujitori ai diavolului ... care chiar in Biblie este numit "Dumnezeul zilei de azi"!

Citat :

exact ce se intampla in societatea noastra cand oameni ca soimos sustin crima fara pic de remuscari!
Poftim????
Chiar nu ti-e rusine sa faci asemenea afirmatii ...chiar una ca tine care si-a vandut sufletul celei mai bicisnice institutii din Istoria Umanitatii???
Poi daca ai avea macar un pic de bunt simtz si minte ...nu postai asa ceva de pe pozitia unui credincios a proasta care refuza sa constientizeze ca biserica caruia i s-a vandut a fost mii de ani un exemplu clar si perfect al DIABOLICITATII si a bicisniciei !

Citat :

soimos
elita oculta si-a propus sa "rareasca" "oile si sclavii Domnului"
Poi ce legatura este intre soimos si acea elita?
Doar aceia ca soimos constata un lucru adevarat ?
Diferenta intre soimos si tine este ca soimos este si va ramane un om liber care comenteaza din tribuna ...iar tu esti o VANDUTA care ti-ai vandut trupul si sufletul celei mai bicisnice institutii mafiote din Istoria Omenirii !

Pentru asta ...eu daca as fi in situatia ta ...mi-as trage doua palme!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 6:12 pm

nu esti tu, acel soimos, care sustine ca masoneria este benefica? ca elitele au intentii bune?
ca mai apoi sa ne dezvalui singur acele intentii bune:
soimos
Citat :
Oculta ...adica elitele omenirii ... profita de faptul ca societatile dezvoltate au ajuns la nivelul de "Dumnezeu Creator", si creaza si ele la fel ca si Dumnezeu(care vedem in Biblie ca este Zeul Intunericului ...adica Dracu), virusi sau altele, cu scopul de a opri sporul demografic si astfel sa salveze planeta Terra

pe scurt elitele produc virusi cu scopul uciderii, pentru "nobila cauza a reducerii populatiei globale".

asta nu inseamna ca tu, ca un sustinator al bunelor intentii ale elitelor, sustii si aceasta idee a reducerii populatiei, respectiv uciderii oamenilor??

nu tu ai postat asta?
soimos
Citat :
elita oculta si-a propus sa "rareasca" "oile si sclavii Domnului" care distrug planeta, operatie care are scopul de a salva aceasta planeta ...cum e si firesc ...nu ptr toate oile cu aspect uman ...ci numai ptr elite... adica ptr adevartii Mantuitori din societatile mantuitoare ...adica societatile evoluate si dezvoltate!

nu stiu care din noi doi si a vandut sufletul.
cu siguranta ar fi vorba de cumparatori diferiti.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 6:18 pm

rectific, pentru o mai buna intelegere, in scopul evitarii unor interpretari gresite.

simplu pentru ca in spatele ocultelor e dracu'!

cine ar putea dori moartea credinciosilor lui Dumnezeu?
decat antichristul care se vede pe sine insusi dumnezeu.
de aici si conceptia multora din lumea civilizata, moderna si evoluata, ca sunt semizei, sau proprii lor zei.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 6:51 pm

adevarul a scris:
rectific, pentru o mai buna intelegere, in scopul evitarii unor interpretari gresite.

simplu pentru ca in spatele ocultelor e dracu'!

Da cine este in spatele acestor afirmatii:
6. I-a părut rău și s-a căit Dumnezeu că a făcut pe om pe pământ.
7. Și a zis Domnul: "Pierde-voi de pe fața pământului pe omul pe care l-am făcut! De la om până la dobitoc și de la târâtoare până la păsările cerului, tot voi pierde, căci Îmi pare rău că le-am făcut".

Citat :

cine ar putea dori moartea credinciosilor lui Dumnezeu?
Poi ai vazut clar in versetul de mai sus!

adica "dumnezeul" tau!

Sau poate "dumnezeul" tau este un mincinos care inseala lumea?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 8:03 pm

soimos
Citat :
7. Și a zis Domnul: "Pierde-voi de pe fața pământului pe omul pe care l-am făcut! De la om până la dobitoc și de la târâtoare până la păsările cerului, tot voi pierde, căci Îmi pare rău că le-am făcut".

Dumnezeu l a creat pe om, El i a dat viata, El are dreptul sa i ia viata.
El este cel care are puterea asupra tuturor lucrurilor si fiintelor.
Dumnezeu nu si a atribuit dreptul altcuiva, nici nu a furat, nici nu a luat ceea ce nu i apartinea.

Spre deosebire de elitele mondiale, care cu, de la sine putere, cred ca pot decide cine merita sa traiasca si cine nu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Dum Iul 10, 2011 8:16 pm

Citat :
Citat :
[b]Dumnezeu l a creat pe om, El i a dat viata, El are dreptul sa i ia viata.
El este cel care are puterea asupra tuturor lucrurilor si fiintelor.

Poi atunci nu are decat sa ia viata fintelor pe care EL le-a facut!
pe mine si pe alta cateva miliarde ...nu ne-a facut Dumnezeu ...ci ne-au nascut mamele noastre ...si acestea (adica Mamele noastre) sunt de fapt SINGURI Dumnezei adevarati pe care-i acceptam!

Dar asta este bineinteles valabil doar la noi astia care suntem un produs al EVOLUTIEI si nu suntem CREATI de Dumnezeu din lut ...adica din acelasi material din care se face si oala de noapte!

... deci noi avem regim aparte ptr ca nu depindem de Dumnezeul vostru!

Citat :

Spre deosebire de elitele mondiale, care cu, de la sine putere, cred ca pot decide cine merita sa traiasca si cine nu.
aici trebuie sa te dezamagesc si sa ti spun ca ...intradevar nu este corect ca oameni (chiar si daca e vorba de niste oameni prosti sau despre vite cu aspect uman) sa fie sortiti mortii ... de semenii lor!

Dar mergand in directia actuala, CATASTROFA FINALA este doar o problema de timp ... si daca Dumnezeul vostru are dreptul sa si omoare creaurile pe care le-a facut ...in timp ce pe noi, Dumnezei nostrii, adica Mamele noastre, nu au acest drept ...poi cred ca singura solutie este ca elitele sa-l roage pe Dumnezeul vostru sa-si faca cat mai repede datoria, si sa va omoare doar pe voi ... asta ca si salvare a planetei ... asta pina nu vom muri cu toti volens nolens ptr ca am distrus planeta!

Ce crezi ...Dumnezeul vostru ... care si asa vrea sa scape de voi ...
le va asculta rugaciunea?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Iul 11, 2011 6:57 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Lun Iul 11, 2011 12:00 am

Soimos a scris:
singura solutie este ca elitele societatilor secrete sa-l roage pe Dumnezeul vostru sa-si faca cat mai repede datoria, si sa va omoare doar pe voi ... asta ca si salvare a planetei ... asta pina nu vom muri cu toti volens nolens ptr ca am distrus planeta!
ce crezi ...Dumnezeul vostru care si asa vrea sa scape de voi ...ne va asculta rugaciunea?

Daca e sa ne luam dupa beblie, atunci planul lui dumnezeu, inca de la inceput, este sa distruga omenirea prin explozie demografica!

28. Și Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: "Creșteți și vă înmulțiți și umpleți pământul și-l supuneți;

iar apoi zice:

Apoi s-a pus pe treaba... ajutand la fecundarea femeilor Laughing ca pe majoritatea le auzi spunand: mi l-a dat dumnezeu (copilul, evident) sau m-a bine-cuvantat Basketball dumnezeu cu inca unul!

De aici putem trage si concluzia ca dumnezeu le adora cel mai mult pe chinezoaice, indience si tiganci, ca doar astea sunt cele mai prolifice adica mai bine-cuvantate Laughing de el. Ce sa-i faci, are si dumnezeul asta crestin gusturile sale... si dupa cum stim, De gustibus non est disputandum
Probabil ca au si tigancile calitatile lor, care-l atrag Laughing

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Lun Iul 11, 2011 10:19 am

apopii
Citat :
Daca e sa ne luam dupa beblie, atunci planul lui dumnezeu, inca de la inceput, este sa distruga omenirea prin explozie demografica!

omenirea va fi distrusa atunci cand tot mai multi oameni se vor fi indepartat de la legea lui Dumnezeu. impropriu spus distrusa, deoarece abia dupa acel moment al sfarsitului lumii, va incepe adevarata viata!
ceea ce traim noi pe pamant, este un test, o rascumparare a sufletului nostru, dupa pacatul lui adam si eva. faptele noastre, deciziile noastre de azi vor fi pasaportul spre adevarata viata.
dupa cum se observa, oamenii incep sa se distanteze de caracterul uman.
am inceput sa ne lasam condusi de instincte, de ispite, am devenit materiali si superficiali. pana cand si animalele arata mai multa iubire si grija decat omul de azi.
nu suntem capabili sa mai distingem binele de rau, nu suntem capabili sa respectam valorile morale lasate de Dumnezeu si nici legea Lui.

Dzeu locuieste intr-o lume din care noi am "cazut" prin pacatul lui Adam si Eva. Experimentam acum o existenta restransa la "desertaciune si decadenta". Cum observa cu tristete poetul Costache Ioanid:

"Inainte a fi ceea ce suntem / Am fost aceea ce vom fi,
Caci moartea nu-i o nimicire, / Ci poarta inspre-o noua zi!"

de altfel sfarsitul lumii si judecata lui Dumnezeu va veni dupa distrugerea lumii de catre "elite", dupa o criza profunda si un razboi cu arme nucleare.
"planul lui Dzeu de a distruge omenirea", cum il numesti tu, reprezinta de fapt SALVAREA OMENIRII din jugul sclaviei lui satan!

cat despre procesul de fecundare, iti recomand sa studiezi in profunzime subiectul.
procesul creatiei este o minune care face posibila nasterea unei vieti dintro alta viata.
etapele de dezvoltare ale fetusului, fiecare etapa detinand conditiile optime in vederea evolutiei.
chiar si etapele de dinainte de fecundare, cand hipotalamusul si hipofiza secreta hormoni speciali, care pregatesc unul dintre miile de ovule pentru fecundare, iar membrana mucoasa a uterului pentru primirea embrionului.
La 20 de zile de la conceptie sunt deja formate baza creierului, maduva spinarii si sistemul nervos.
La 21 de zile inima incepe sa bata.

In ciuda descoperirilor din biologie si genetica, inca nu se poate explica cum fiecare celula din acest embrion stie ce sa faca si ce parte a corpului sa devina. Toate acestea raman inca un mister - si poarta amprenta lui Dumnezeu.

http://www.amazingfacts.org/FreeStuff/OnlineLibrary/tabid/106/ctl/ViewMedia/mid/447/IID/84/LNG/ro/7/Amazing%20Wonders%20of%20Creation/SC/R/Default.aspx#!

Incearca cand postezi lucruri copiate sa iti formatezi textul copiat ca sa nu arate asa cum vedem mai sus
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Lun Iul 11, 2011 11:21 am

adevarul a scris:
"planul lui Dzeu de a distruge omenirea", cum il numesti tu, reprezinta de fapt SALVAREA OMENIRII din jugul sclaviei lui satan!

Daca dumnezeul vostru trebuie sa omoare toata omenirea pentru a nu mai fi sclavii lui satan... inseamna ca Satan este cu adevarat mult mai puternic decat Zeutul vostru! Daca dumnezeul vostru ar fi fost atotputernic, nu s-ar fi impiedicat de un inger cazut Laughing

Dupa aceeasi logica cu a ta, sclavia, din epoca sclavagista a omenirii, nu ar fi trebuit abolita ci ar fi trebuit omorati toti sclavii pentru ca acestia sa inceapa o noua viata plina de libertate, dar pe lumea cealalta Laughing Laughing Laughing

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 12:21 pm

soimos
Citat :
Dar asta este bineinteles valabil doar la noi astia care suntem un produs al EVOLUTIEI si nu suntem CREATI de Dumnezeu din lut ...adica din acelasi material din care se face si oala de noapte!

eu in locul tau nu mi as fi declarat varsta. afirmatiile tale in comparatie cu varsta pe care o ai, te fac de ras!
tu esti un produs al evolutiei, al unui bing bang caruia ii sunt inexplicabile primele secunde ale creatiei!
asa cum si darwin cand sustinea teoria evolutionismului, a declarat:
dar, daca dzeu exista si eu nu cred, ce ma fac?!

in locul tau mi ar fi si rusine sa afirm un lucru incert, tu care te consideri maestrul soimos. daca tot activezi pe acest forum si sustii ca tu stii, macar ai bunul simt si posteaza ceea ce stii sigur, nu niste aberatii!
acea oala de noapte creata din lut, este infinit diferita de omul creat de dzeu din aceeasi materie. numai de aici sa ti dai seama de maretia lui Dumnezeu.
incearca si tu sa creezi un om in toata complexitatea lui, din lut, sa vedem daca reusesti!!! iti dam ragaz timp infinit.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 12:35 pm

apopii
Citat :
Daca dumnezeul vostru trebuie sa omoare toata omenirea pentru a nu mai fi sclavii lui satan... inseamna ca Satan este cu adevarat mult mai puternic decat Zeutul vostru!

apopii, te rog frumos, nu ma dezamagi si tu! detii mai multe adevaruri decat soimos, cu tot bagajul vast de cunostiinte pe care il declara.
hai sa fim nepartinitori, sa nu mai interpretam dupa ureche doar ce convine grupului la care ne am afiliat.
pentru a afla adevarul trebuie sa pornesti de la 0, de la premisa de necunoscator, nu esti de nici o parte si vrei sa descoperi in ce parte se afla adevarul.

ti am mai explicat, dzeu nu omoara omenirea, abia dupa moarte incepe adevarata viata, cand ne vom ridica de acolo de unde am cazut. asta in functie de viata pe care am avut o pe pamant.

apopii
Citat :
Dupa aceeasi logica cu a ta, sclavia, din epoca sclavagista a omenirii, nu ar fi trebuit abolita ci ar fi trebuit omorati toti sclavii pentru ca acestia sa inceapa o noua viata plina de libertate

ABOLÍ, abolesc, vb. IV. Tranz. A desființa o instituție, o stare sau anumite uzanțe; a anula în mod legal și oficial o lege, o hotărâre etc. – Din fr. abolir, lat. abolere.
Sursa: DEX

sclavia din acea perioada trebuia sa fie abolita, asa cum si sclavia lui satan va fi abolita de Dumnezeu, mai precis, Dumnezeu va desfiinta institutia demonica a lui satan si starea de sclavie a oamenilor, va anula legea lui satan pentru a le oferi oamenilor propria lui lege.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 12:40 pm

adevarul ai sa realizezi intr-o zi, ca ti-ai batut gura de pomana cu ei. degeaba le vorbesti, caci ei nu ca nu inteleg, nu vor sa inteleaga, pentru ca asa fac propagandistii
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 12:54 pm

gaspar
Citat :
ti-ai batut gura de pomana cu ei. degeaba le vorbesti, caci ei nu ca nu inteleg, nu vor sa inteleaga, pentru ca asa fac propagandistii

Smile)
eu nu le vorbesc lor. eu postez pentru vizitatori, pentru oamenii care isi pun intrebari si vor sa cunoasca adevarul, pentru acei tineri care si au pierdut credinta in aceasta lume nebuna, si au pierdut speranta si sunt ispititi sa renunte si sa treaca de partea raului.
eu stiu ca este imposibil sa aduci pe calea adevarului un om care se lasa ghidat de minciuna, ba chiar marea parte a afirmatiilor sunt niste aberatii fara pic de logica.
daca ar fi detinut macar cateva cunostiinte esentiale adevarate, eram increzatoare.
insa soimos este total de partea minciunii.
ceea ce face soimos este CEA MAI MARE PROPAGANDA MINCINOASA!

azi in era cea mai dezvoltata a informaticii si a stiintei, un om care se declara de partea stiintei, FACE STIINTA DE RAS!
nu este capabil nici macar prabusirea turnurilor gemene sa o interpreteze corect!
macar de ar cerceta afirmatiile si rezultatul cercetarilor oamenilor de stiinta!
azi, si un pitic de gradinita, este constient ca ATACUL DE LA WORLD TRADE CENTER A FOST O MINCIUNA MADE IN USA!!!
se vede cu ochiul liber ca turnurile gemene au fost detonate!!! acea pulbere de praf si moloz a fost rezultatul muuuuultor bombe, nicidecum a unui avion!!!!

ce sa i faci daca omul prefera sa inghita gogoasa care este mediatizata si refuza sa cerceteze pe cont propriu!!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 12:59 pm

adevarul a scris:

eu in locul tau nu mi as fi declarat varsta. afirmatiile tale in comparatie cu varsta pe care o ai, te fac de ras!
Ce este de ras in afirmatia mea ?
Oare faptul ca am spus ca oala de noapte se face tot din acelasi material din care v-a facut si pe voi Dumnezeu?
Poi nu eu zic asta ...ci o spune tocmai scriptura voastra!

Citat :

[b]tu esti un produs al evolutiei,
Mda ...cu asta sunt de acord ...cu atat mai mult cu cat eu sunt nascut de o mama si nu presat din noroi de catre Zeul Intunericului ...ala care la creatie nici nu stia ca "lumina este buna"
Citat :

al unui bing bang caruia ii sunt inexplicabile primele secunde ale creatiei!
Asta e valabil doar ptr cei care refuza sa se documenteze sau nu ii duce mintea sa inteleaga ca Big Bangul este clar dovedit ...si ca nu mai exista dubii in privinta lui!

Citat :

dar, daca dzeu exista si eu nu cred, ce ma fac?!
asta este cumva dovada ca teoria evolutionista nu este valabila?
Ma faci sa rad ...
Poi eu vad ca pina si Papa de la Roma si Biserica Catolica a acceptat si recunoscut valabilitatea acestei teorii ...iar biserica anglicana si-a cerut chiar scuze postume fata de Darwin ptr nedreptatile si raul pe care i le-a comis!
In concluzie ...oi fi tu desteapta ...si Papa de la Roma si biserica catolica niste prosti?
Citat :

acea oala de noapte creata din lut, este infinit diferita de omul creat de dzeu din aceeasi materie. numai de aici sa ti dai seama de maretia lui Dumnezeu.
Evident ca e diferita ...eu ma refeream doar la materialul de proasta calitate !
Cat despre maretia unui Dumnezeu care nu stie ca lumina este buna ...si era prea prost ca sa scrie o scriptura a sa motiv ptr care a furat o scriptura scrisa de OAMENII (rabinii) altei religii ... nu ma mira cand vad ca lumera se imbulzeste la spitale cerand ajutorul stiintei cand "dumnerzeul" cel "atotputernic" e prea mic si prost cand e cazul sa-i ajute !

Citat :

incearca si tu sa creezi un om in toata complexitatea lui, din lut, sa vedem daca reusesti!!! iti dam ragaz timp infinit.
Poi nu e mai simplu sa creez un copil cu nevasta mea?

Poi pina si Dumnezeu s-a prins de schema asta atunci cand a preferat sa iaibe un fiu insarcinand-o Maria ... desi putea sa-l mestereasca din noroi !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 1:05 pm

adevarul a scris:

ti am mai explicat, dzeu nu omoara omenirea,
Cum nu ...nu vezi ca directia omenirii merge catre autodistrugere?
Sau nu Dumnezeu conduce lumea ci Diavolul?

Citat :

abia dupa moarte incepe adevarata viata
,

Ma al dracului shnapan ...poi nu putea sa ne ofere nemurirea dupa ce dam examenul de bacalaureat la tema "viata" cand implinim varsta de 100 de ani ...adica cand am invatat cam tot ce trebuie ... si ne ofera "Viata Vesnica" dupa ce nu mai avem nicio viata ?
Ce dracu ...s-a prostit ... de nu-l duce mintea nici atat?
Poi nu ma mir ca era prea prost ca sa scrie Biblia !

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 1:10 pm

adevarul a scris:
eu nu le vorbesc lor. eu postez pentru vizitatori, pentru oamenii care isi pun intrebari si vor sa cunoasca adevarul, pentru acei tineri care si au pierdut credinta in aceasta lume nebuna, si au pierdut speranta si sunt ispititi sa renunte si sa treaca de partea raului.
sa stii ca eu demult am inteles ca aici propaganda e la ea acasa si ca nu ai cum sa-i faci pe dansii sa inteleaga ca e gresit tot ce zic. singurul motiv pentru care raman aici e pentru cei care mai viziteaza forumul sau pentru cei care vor fi membrii in viitor, ca sa se convinga ca Soimos e un mincinos. de aceea sunt atat de insistent si continui sa scriu

adevarul a scris:
eu stiu ca este imposibil sa aduci pe calea adevarului un om care se lasa ghidat de minciuna, ba chiar marea parte a afirmatiilor sunt niste aberatii fara pic de logica.
corect

adevarul a scris:
insa soimos este total de partea minciunii.
ceea ce face soimos este CEA MAI MARE PROPAGANDA MINCINOASA!
corect, ca sa combata minciuna foloseste alta minciuna

adevarul a scris:
azi in era cea mai dezvoltata a informaticii si a stiintei, un om care se declara de partea stiintei, FACE STIINTA DE RAS!
supeeeerb. uite Soimos ca nu eram nebun sau nici predecesorii mei nu erau nebuni cand ziceau asta. ti-am zis ca orice om realizeaza ca tu si stiinta o faci de ras

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mar Iul 12, 2011 1:59 pm

GaSpAr a scris:
Citat :
speranta si sunt ispititi sa renunte si sa treaca de partea raului.
sa stii ca eu demult am inteles ca aici propaganda e la ea acasa si ca nu ai cum sa-i faci pe dansii sa inteleaga ca e gresit tot ce zic.
Poi cand ai aterizat aici ... nu stiai ca asta este un forum de propaganda anti-religioasa ...unul care si-a propus sa demonstreze "minciuna religioasa"?
Poi de ce crezi ca eu am titlul de "mantuitor de religie"

Citat :

singurul motiv pentru care raman aici e pentru cei care mai viziteaza forumul sau pentru cei care vor fi membrii in viitor, ca sa se convinga ca Soimos e un mincinos.
Nu ma supar ca vrei sa faci asta ...ba chiar ma bucur ...dar vezi ca tinerii care ne citesc (si sunt cam 15-20 in fiecare ora si ziua si noaptea) ...sunt tineri scoliti ...adica unii care inteleg care este diferenta intre "parere" si "dovada"!
Iti zic asta ca sa intelegi sa-ti lasi parerile personale la usa biserici de unde vii ...si sa ne prezinti DOVEZI in locul lor!

Iar cand vei "documenta" mai bine decat o fac eu ...atunci nu numai tinerii care ne citesc vor sti sa te aprecieze ...ci chiar eu insami!

adevarul a scris:

Pina una alta ...ADEVARUL trebuie DOVEDIT ca fiind adevar ... nu este suficient sa botezi o minciuna spunandu-i adevar ...ca tot minciuna ramane ...

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Iul 12, 2011 2:16 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   

Sus In jos

Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: