Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 11:25 am

soimos
Citat :
Si tu ca si GaSpar faci aceeasi greseala ...si anume crezi ca idioteniile debitate de niste smecheri ...tin loc de DOVEZI !

idiotenii debitate de smecheri sunt cele pe care le propaghezi tu!
noi spunem oamenilor adevarul! de fapt si romanii, asa popor fara istorie, cum il consideri tu, s au trezit in privinta TERORISMULUI!
Citat :
TERORISMUL A FOST O POVESTE FRUMOASA DE ADORMIT COPII!

ADEVARATII TERORISTI SE ASCUND IN SPATELE CELOR INVENTATI DE EI.
ai face bine sa studiezi putin si subiectul IRAK SI SA TE TREZESTI!
si sadam hussein a fost tot o minciunica americana!
falsa teroare si detinere de arme nucleare pentru care au distrus IRAKUL s a dovedit UN BASM pentru ca nu au gasit nimic acolo.

de fapt uite aici, ce spun cei care lucreaza in politica de distrugere a natiunilor.
nu sunt conspiratii, SUNT MARTURISIRI ALE OAMENILOR DIN SISTEM, care s au cait si au vrut sa salveze tara lor natala, AMERICA si LUMEA!
americanii care au lucrat pentru FMI, cei care stiu de ce ARMATA A FOST TRIMISA IN IRAK, DE CE SADAM HUSSEIN A FOST OMORAT, stiu si faptul ca AMERICA FACEA TREABA MURDARA A ELITELOR SI INTELEGEAU DIRECTIA DE PIERZANIE SPRE CARE SE INDREAPTA!
in acest video ai date exacte referitoare la multe state ale lumii, crime care s au savarsit impotriva presedintilor ce s au opus sistemului, AI REALITATEA!
ISTORIA AFIRMA TOATE ACESTE EVENIMENTE!

aici poti intelege schema folosita de a inrobi o natiune prin preluarea resurselor sale, controlul asupra petrolului, ce s-a intamplat cu adevarat in Irak si tradarea agentului Sadam Hussein, cum se indeparteaza presedintii de state potrivnici Americii, importanta Arabiei Saudite, rolul armatei cand asasinii economici esueaza, trezirea Americii de Sud, desteptarea planetara ...
Daca v-am trezit interesul, urmariti link-ul de mai jos.

http://theworld-we-live-in.blogspot.com/2011/03/confesiunile-unui-fost-asasin-economic.html

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 12:21 pm

adevarul a scris:

idiotenii debitate de smecheri sunt cele pe care le propaghezi tu!
Cred ca te referi la versetele Biblice cand afirmi acest lucru ...nu de alta dar eu nu tin minte sa fi sustinut ca parerile altor smecheri de pe net sau de pe You Tube ar fi adevarate!
Citat :

noi spunem oamenilor adevarul!
Nu este suficient sa spui ...ci trebuie mai intai sa dovedesti!
Iar vorbele altora care si ei spun fara sa aduca DOVEZI clare ca spusa lor este adevar ... nu sunt decat minciuni botezate cu numele de Adevar!

Citat :

ai face bine sa studiezi putin si subiectul IRAK SI SA TE TREZESTI!
terorismul nu s-a nascut in Irak ...asa ca nu de acolo a trebui sa inceapa "studiul"
Daca americanii au comis in Irak multe atrocitati ... acest fapt are o anumita legitimitate ... fiind motivata de faptul ca Teroristul fiind un luptator ascuns sub fustele muierilor, adica un las fara o uniforma de luptator distincta care sa-l reprezinte, asa cum au militarii americani.

Vorbim asadar de un razboi dus marsaveste de niste LASI!
Iar daca populatia civila din Irak, accepta ca teroristii de langa ei sa fie imbracati ca ei ...adica ca civilii ...trebuie sa accepte si faptul ca in lupta impotriva teroristilor sunt ucisi civili imbracati ca civilii ... suspecti de terorism.

Asta e legea nescrisa a luptei impotriva teroristilor care se ascund sub chilotii femeilor.

Daca razboiul din Irak il ducea Hitler ... poi fi sigura ca ptr fircare soldat erau ucisi 10 civili si ptr un ofiter 100 de civili ...asa pur si simplu la intamplare stransi din piata orasului!
Dar norocul irakienilor a fost acela ca au fost americani si nu hitleristi !
Citat :

si sadam hussein a fost tot o minciunica americana!
Eu i-as zice o rafuiala politica bazata pe niste "lupte din culise"!

Citat :

de fapt uite aici, ce spun cei care lucreaza in politica de distrugere a natiunilor.
Daca chiar crezi asta cu adevarat ...ar trebui sa fi ingrijorata tot cu adevarat !
Motiv ptr eu in locul tau nu as critica democratia si nici n-as lauda terorismul !
Citat :

aici poti intelege schema folosita de a inrobi o natiune prin preluarea resurselor sale, controlul asupra petrolului,
Poi de cand a repartizat Allah petrolul direct unor natii?
Poi camilele functioneaza cu petrol ?
Poi fara motoarele inventate de elitele Luminate ce ar fi facut arabii cu acel petrol?
Poi tocmai dezvoltarea exploziva si extraordinara a emiratelor din Golf de la amarat si nenorocit culegator de perle si manator de camila la zgarie norii de azi ... nu sunt dovezi precum ca occidentul s-a lasat belit de santajul nerusinat facut de catre tarile OPEC?

Citat :

cum se indeparteaza presedintii de state potrivnici Americii, importanta Arabiei Saudite, rolul armatei cand asasinii economici esueaza, trezirea Americii de Sud, desteptarea planetara ...

degeaba "se trezesc" (prin revolutii) cei mici prosti si cu bube in cap ...ca nici draku nu-si arunca macar mucii pe ei!
Singura lor sansa este sa accepte ceea ce toti europeni au acceptat deja ...si romani vor fi presati sa accepte curand ...adica statutul de SCLAV al Societatii Dezvoltate si mantuitoare ... a unei societati fara granite ...in care fiecare om care lucreaza harnic si serios 8 ore pe zi, iar societatea mantuitoare ii va asigura exact ceea ce este asigurat unui muncitor francez englez sau german, ... adica viata imbelsugata in demnitate !
Cine nu accepta sau intelege acest joc ...in curand va muri de foame ... si eu pot confirma acest fapt vazand cu cat au crescut preturile alimentelor in Germania din toamna si pina acum.

Te rog sa nu ma acuzi ptr cele afirmate caci acestea nu vin de la mine ci sunt doar "rodul" observatiilor mele ...adica unul care a INTELES acest joc al puternicelor elite ale unei lumi, care daca accepta continuarea "jocului" pe directia in care merge acum, ajungem cu totii la auto-DISTRUGE ..adica distrugerea singurei planete pe care putem locui!

In concluzie ...ar fi muuult mai prudent ptr tine si familia ta sa fi de partea tarilor care au acceptat Democratia ...decat sa fi in cele care o condamna!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 12:36 pm

soimos
Citat :
adica statutul de SCLAV al Societatii Dezvoltate si mantuitoare ... a unei societati fara granite ...in care fiecare om care lucreaza harnic si serios 8 ore pe zi, iar societatea mantuitoare ii va asigura exact ceea ce este asigurat unui muncitor francez englez sau german, ... adica viata imbelsugata in demnitate !

tu critici conceptul de sclav al lui dzeu care iti garanteaza adevarata liibertate si demnitate, pentru a promova conceptul de sclav al societatii dezvoltate!!!
tu oferi oamenilor .... FALSE IDEALURI!
ceva gen ..... "nu fii sclav aici, fii dincolo!"
culmea aceasta oferta din partea unuia care promoveaza ELIBERAREA DIN SCLAVIE!

apropo, unde vezi aplicat conceptul francmason:
DREPTATE, EGALITATE, FRATERNITATE!!!!??

EI SUNT LASII CARE SE ASCUND IN SPATELE MINCIUNII!

CAND SPUN DREPTATE SE REFERA LA TRADAREA OAMENILOR!
EGALITATE!!!! te rog frumos, ma abtin,
PROBABIL EGALITATEA INTRE SCLAVII CARE MUNCESC PENTRU A DOMNI EI CA NISTE REGI!
FRATERNITATE!!!
ma apuca rasul! pai numai fratii nu sunt! ei isi tradeaza si propriul sange pentru un avantaj material.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 12:53 pm

adevarul a scris:

tu critici conceptul de sclav al lui dzeu care iti garanteaza adevarata liibertate si demnitate, pentru a promova conceptul de sclav al societatii dezvoltate!!!
Categoric ca DA!
Dumnezeu nu te ajuta niciodata cu nimic ...dar societatile dezvoltate iti asigura pina si operatiile de tumoare pe creier ...GRATIUS!
Adica fara macar sa-l pupi in koor pe directorul spitalului unde ai fost operat!
Citat :

tu oferi oamenilor .... FALSE IDEALURI!
Vorbesti minciuni!
Singurul ajutor pe lumea asta nu vine de la Dumnezeu ...ci de la societatea dezvoltata ...sau la tine atunci cand cineva este accidentat si e grav de tot ...vin ingerii din ceruri sa iti acorde primul ajutor ...si nu medicii cu salvarile "societatii dezvoltate" ... ca la noi?

Citat :

culmea aceasta oferta din partea unuia care promoveaza ELIBERAREA DIN SCLAVIE!
Da ...pentru ca in societatea dezvoltata munca devine o datorie si o dovada de implicare sociala ptr care ti se asigura o viata in demnitate ...si mai ales in LIBERTATE ...mai ales "libertate spirituala" adica dreptul de a gandi LIBER ...si nu cred ca poti condamna vre-un neamt sau francez ca nu ar avea Libertate!
Citat :

apropo, unde vezi aplicat conceptul francmason:
DREPTATE, EGALITATE, FRATERNITATE!!!!??

Le gasesti in viata fiecarui om din occidentul civilizat si dezvoltat!
Adica in REALITATE ...adica exact acolo unde nu este Dumnezeul teroristilor si al criminalilor din inchizitie!

Citat :

[b]EGALITATE!!!
! te rog frumos, ma abtin,
PROBABIL EGALITATEA INTRE SCLAVII CARE MUNCESC PENTRU A DOMNI EI CA NISTE REGI!
Este singura societate care asigura o viata civilizata si decenta membrilor ei ...oricum nu s-ar fi ajuns la acest model ...daca atotputernicu trimitea zilnic din cer sute de mii nave cosmice pline cu platouri de bunatati astfel incat omul sa nu mai fie nevoit sa munceasca ci doar sa-l laude si sa-l cante!
Daca nu a facut Dumnezeu treaba asta ...o fac oamenii ...dar totul are un pretz ...oricum societatea dezvoltata (adica EVOLUATA) si-a dovedit superioritatea in oferta pe care o face vietii omului de rand ...decat acele societati unde religia este la putere si ea face legea ... de ex vezi Afganistan, Pakistan, Bangla Desh ...sau Irak si Iran +++++ tari in care valorile democratiei sunt = kkt ...adica exact ceea ce este si viata lor!
FRATERNITATE!!!
ma apuca rasul! pai numai fratii nu sunt! ei isi tradeaza si propriul sange pentru un avantaj material.

[/quote]
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 1:17 pm

soimos
Citat :
la tine atunci cand cineva este accidentat si e grav de tot ...vin ingerii din ceruri sa iti acorde primul ajutor ...si nu medicii cu salvarile "societatii dezvoltate" ... ca la noi?

medicii fac atat cat pot! dupa puterea pe care le a acordat o tot dzeu!
cand omul este accidentat grav de tot .... intradevar mai vin si ingerii din ceruri, sa faca ceea ce doctorul n a reusit!

am explicat in nenumarate randuri, DUMNEZEU NU ESTE IMPOTRIVA STIINTEI!
Dzeu a pus omului materia la dispozitie, incat sa cerceteze si sa descopere multe secrete pentru supravietuire si pentru un trai mai bun pe pamant.

soimos
Citat :
"libertate spirituala" adica dreptul de a gandi LIBER

sa vedem ce liber vom mai gandi cand ne va fi impusa cu forta RELIGIA LUI SATAN!
si cand vom avea cip uri .... si vom fi monitorizati ca animalele.
nu faci ca ei, gata ti a blocat cip ul si ESTI O NULITATE!

soimos
Citat :
Este singura societate care asigura o viata civilizata si decenta membrilor ei ...oricum nu s-ar fi ajuns la acest model ...daca atotputernicu trimitea zilnic din cer sute de mii nave cosmice pline cu platouri de bunatati astfel incat omul sa nu mai fie nevoit sa munceasca ci doar sa-l laude si sa-l cante!

dzeu nu a promis oamenilor nici o nava cu platouri de bunatati!
nici nu a incurajat omul sa nu munceasca!
din contra!!!

CARE VIATA CIVILIZATA SI DECENTA, mai soimos??

aceea in care parintii nu au timp nici sa descopere ca proprii lor copii iau droguri, se prostitueaza, avorteaza, se imbata crita .... datorita SCLAVIEI IMPUSE DE SISTEM!!
muncesc saracii pe rupte sa si asigure existenta! si tu imi vorbesti mie de decenta!!!

aceasta societate civilizata este oripilata de CRIME, mai omule!!!
ca de atata viata decenta au inceput europenii sa se omoare intre ei ca animalele!
mai priveste si tu stirile si dupa vorbeste mi mie de viata decenta!!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 2:15 pm

adevarul a scris:

medicii fac atat cat pot! dupa puterea pe care le a acordat o tot dzeu!

Daca ar fi sa avem cat a dat Dumnezeu ...am ramane si azi la cort si camila si la stersul cu stanga ca dreapta este ptr mancat!

Totul in spitale se face pe baza realizarilor stiintei ... si nu ale bisericii!

Dumnezeul care te ajuta ...este exact Dumnezeul de care vorbeste si Isus ...adica Dumnezeul din tine!
Daca ar fi sa te bazezi doar pe "dumnezeul" din ceruri ... te ia dracu si tot nu vezi nicio miscare din partea lui!

Citat :

cand omul este accidentat grav de tot .... intradevar mai vin si ingerii din ceruri, sa faca ceea ce doctorul n a reusit!
ce vorbesti? ai visat cumva asta?
Nu te ajuta nici un inger ...ci te ia dracu !

Citat :

am explicat in nenumarate randuri, DUMNEZEU NU ESTE IMPOTRIVA STIINTEI!
Poi asta este o alta tema!
Dar sincer sa fim ...nici nu ar avea cumk sa fie impootriva stiintei ...desi tocmai stiinta este cea care prin comparatie ne dovedeste cat de PUTERNICA este ea ...si cat de mic si impotent este Dumnezeul din rugaciunile tale!

Citat :

Dzeu a pus omului materia la dispozitie, incat sa cerceteze si sa descopere multe secrete pentru supravietuire si pentru un trai mai bun pe pamant.
Ai fost tu acolo sa vezi cand a pus materia la dispozitie?
Poi materia nu a fost acolo dupa ce "Dumnezeu" a facut pamantul?
Pai daca omul nu isi punea mintea la contributie sa gasesca solutii pentru a-si rezolva problemele ...si azi omul era tot in pom cu sora lui maimuta ...aici ma refer numai la noi astia Evoluati ...si nu la voi cei care sunteti presati din noroi!

Citat :

sa vedem ce liber vom mai gandi cand ne va fi impusa cu forta RELIGIA LUI SATAN!
Doamne feri ...crezi cumva ca Iudaismul Crestinismul sau Islamul vor ajunge din nou la putere? adica vorbesti de acea strategie a Vaticanului numita ecumenism de a-i uni pe cei trei Diavoli intr-unu singur
Doamne feri ...piei drace ... !

Citat :

si cand vom avea cip uri .... si vom fi monitorizati ca animalele.
nu faci ca ei, gata ti a blocat cip ul si ESTI O NULITATE!

trebuie sa-ti fie foarte clar ca este ceva muuult mai pozitiv decat sa se uite cineva din cer prin acoperisuri si pereti si sa vada cand faci sex cu nevasta...sau cand te stergi la coor ...unde mai pui ca spionul divin inregistreaza nu numai toate vorbele pe care le rostesti intr-o viata ...dar diabolicitatea Sa merge atat de departe ca iti poate citi si gandurile ...iar unele ganduri le poate trece la capitolul pacate ...desi acele ganduri nu s-au materializat in fapte!
Nu ti se pare ca este ceva muuult mai mult decat diabolic?

Daca ti s-a blocat cipul ...cine te opreste ca sa-ti iei altul ...ce tu fara buletin ESTI O NULITATE?

Citat :

dzeu nu a promis oamenilor nici o nava cu platouri de bunatati!
nici nu a incurajat omul sa nu munceasca!
din contra!!!
Poi atunci de ce te plangi de sclavagismul die UE si SUA?

Citat :

CARE VIATA CIVILIZATA SI DECENTA, mai soimos??[/b]
aceea in care parintii nu au timp nici sa descopere ca proprii lor copii iau droguri, se prostitueaza, avorteaza, se imbata crita .... datorita SCLAVIEI IMPUSE DE SISTEM!!
Habar n-ai ce vorbesti!
Eu ma refer doar la societatea germana pe care o cunosc ...si te asigur ca tineretul este foaaaarte bine educat si socializat dar si constient in ceea ce priveste asumarea raspunderilor ...si iata ca vedem ca generatii de tineri dupa alte generatii care au fost tineri fac ca Germania sa fie un adevarat paradis in care li se ofera oamenilor Raiul pe pamant !

Pe cand lumea pe care o aperi tu este o lume a saraciei lucii si a mizeriei endemice, a lenei si a murdariei, o lume a imoralitatii legalizate in care fiecare om avut poate avea propriul lui "bordel de familie" o lume in care fanatismul si prostia sunt considerate virtuti ... iar uciderea unor oameni nevinovati si neaparati este considerata "eroism" ...o lume in care femeile umbla imbracate pe strada ca niste momai ...ptr ca nu cumva sa fie violate de niste barbari care le-ar vedea chipul ... chiar in mijlocul strazii ?
Hai ma uita-te la mizeria din jurul tau dar vezi si gesturile prin care ZILNIC sute de tineri din tarile voastre isi risca viata pe niste barcute ca sa treaca marea sa ajunga in Europa instarita si Civilizata ...
Citat :

muncesc saracii pe rupte sa si asigure existenta! si tu imi vorbesti mie de decenta!!!
Poi aici munca pe rupte este o normalitate intradevar sclavagista... dar traiul decent incepe de indata ce te urci intr-o masina frumoasa si ajungi in micul tau palat care este casa ta ...siasta nu este valabil doar ptr cei bogati ...ci si ptr ultimul muncitor sau taran !

Citat :

aceasta societate civilizata este oripilata de CRIME, mai omule!!!
Ce vorbesti mai femeie?
Poi eu pot sa-ti arat ca majoritatea crimelor sunt comise de straini ...unii chiar din Romania sau tara araba in care banuiesc ca locuiesti !
Daca vrei sa auzi crime poi uitete la stiri sa vezi ce crime grozave fac teroristii fanatici pe care ii sustii ... poi ai ajuns sa compari aurul cu balega si sa critici ca aurul nu este destul de stralucitor si vrei sa ma convingi ca balega de camila din jurul tau este mai valoros ca aurul?

Eu vad viata decenta peste tot in jurul meu ...si nu am nevoie sa ma uit la stiri ca sa vad ce este in jurul meu!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Mier Iul 13, 2011 3:00 pm

soimos
Citat :

asta deoarece stiinta din spitale se ocupa de vindecarea trupului, in timp ce cuvantul lui dzeu vindeca sufletul! de aceea azi, chiar in ciuda atator spitale si descoperiri ale stiintei, oamenii mor pe capete, caci cu cat avanseaza stiinta, avanseaza si bolile!!
CANCERUL ESTE O BOALA MODERNA care ucide fara mila oameni in ciuda STIINTEI!

ca sa nu mai vorbesc si de spitalele care nasc monstrii!
CU RASPANDIREA IDEI DE REDUCERE A POPULATIEI LUMII, CARE SE SI CONFIRMA, TI E SI FRICA SA MERGI LA SPITAL, SA NU DAI PESTE VREUN DOCTOR MASON CARE ITI INJECTEAZA UN VIRUS!

de preferat este tot un doctor credincios, care si a facut meseria cu placere si cu dragosste pentru semeni si Dzeu.

si uite cum credinta poate convietui cu stiinta!

soimos
Citat :
tocmai stiinta este cea care prin comparatie ne dovedeste cat de PUTERNICA este ea ...si cat de mic si impotent este Dumnezeul din rugaciunile tale!

cand va crea stiinta un procent din cat a creat Dzeu, atunci sa afirmi asta!

soimos
Citat :
Daca ti s-a blocat cipul ...cine te opreste ca sa-ti iei altul ...ce tu fara buletin ESTI O NULITATE?

brava, hai cu propaganda pro cip uri!!!
NU TE MIRA SI PE TINE DELOC FAPTUL CA IN APOCALIPSA, IN BIBLIA PE CARE TU O CONTESTI CA FIIND DE LA DZEU, DZEU LE VORBESTE OAMENILOR DESPRE SEMNUL FIAREI PE CARE VOR FI OBLIGATI SA L POARTE PE MANA SAU PE FRUNTE, RESPECTIV CIP UL????
CINE PUTEA STII ACUM 2000 DE ANI CE SE VA INTAMPLA IN SOCIETATEA ZILELOR NOASTRE, DACA NU DUMNEZEU ???

mai soimos, te lasa procesorul chiar cand ai avea mai mare nevoie de el!

15. Și i s-a dat ei să insufle duh chipului fiarei, ca chipul fiarei să și grăiască și să omoare pe toți câți nu se vor închina chipului fiarei.
16. Și ea îi silește pe toți, pe cei mici și pe cei mari, și pe cei bogați și pe cei săraci, și pe cei slobozi și pe cei robi, ca să-și pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.
18. Aici este înțelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Și numărul ei este șase sute șaizeci și șase.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Joi Iul 14, 2011 2:41 am

adevarul a scris:
cand va crea stiinta un procent din cat a creat Dzeu, atunci sa afirmi asta!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Probabil ai vrut sa spui exact invers!

Dumnezeu n-a creat nimic si asta pentru simplul fapt ca NU EXISTA!

Fara stiinta, lumea inca ar mai trai in grote si s-ar hrani cu animale vanate cu bolovani!

Tu intri pe Net cumva cu un calculator Made in Dumnezeu?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Joi Iul 14, 2011 8:25 am

adevarul a scris:
soimos
Citat :

asta deoarece stiinta din spitale se ocupa de vindecarea trupului, in timp ce cuvantul lui dzeu vindeca sufletul!
Aha...deci Dumnezeu nu este atat de Atotputernic cat se spune ...din moment ce nu se ocupa decat de raionul suflete si se declara impotent in tratarea bolilor, si a primului ajutor.
In concluzie tinand cont de faptul ca Omul trateaza si boli psihice, dar si vindeca MII si MII de boli folosind metode moderne de diagnostic precum Tomograful cu rezonanta magnetica ...putem spune ca Omul este mai ATOTPUTERNIC decat atotputernicul Dumnezeu!

Citat :

de aceea azi, chiar in ciuda atator spitale si descoperiri ale stiintei, oamenii mor pe capete

Asa este ...asta este tot vina lui Dumnezeu ca nu ne-a facut Nemuritori!
Citat :

, caci cu cat avanseaza stiinta, avanseaza si bolile!!
Aha ...deci vrei sa ne convingi ca exista evolutie ...sau ca Dumnezeu pune in practia planul lui de distrugere a omenirii?
Citat :

CANCERUL ESTE O BOALA MODERNA care ucide fara mila oameni in ciuda STIINTEI!
Asa este ...stiinta deocamdata nu are puterea sa' l infranga pe Dumnezeu ...dar mai sti ce aduce secolul urmator?
Citat :

ca sa nu mai vorbesc si de spitalele care nasc monstrii!
Astea sunt exceptii ...si exceptii au existat si in timpurile biblice si chiar inaintea lor ...deci le putem pune tot p
Citat :
a lui Dumnezeu!

[quote]
[b]CU RASPANDIREA IDEI DE REDUCERE A POPULATIEI LUMII, CARE SE SI CONFIRMA, TI E SI FRICA SA MERGI LA SPITAL, SA NU DAI PESTE VREUN DOCTOR MASON CARE ITI INJECTEAZA UN VIRUS!
Asta este cea mai mare prostie pe care am auzit-o!
Poi in societatile dezvoltate caci in acestea sunt cele mai moderne spitale ...educatia unui om si formarea profesioneala a acestuia precum si experienta pe care a dobandit-o in campul muncii ...au costat "masoneria" o AVERE!
Poi cine e atat de tampit sa-si omoare "investitia" ...cand exista 3 miliarde de animale cu aspect uman care fac umbra degeaba pamantului
Citat :

[b]cand va crea stiinta un procent din cat a creat Dzeu, atunci sa afirmi asta!
Nu tye supara dar eu nu vad in jurul meu absolut nimic creat de Dumnezeu ... tot ce exista ...chiar si materia sau ceea ce este viu ...toate sunt diferite expresii ale energiei ...iar energia primordiala a fost Big Bangul care este creatorul universului, deci si a Soarelui deci si al pamantului si a a tot ceea ce vedem azi si ...sti tu mai departe..sau ar trebui sa sti!!

Citat :

brava, hai cu propaganda pro cip uri!!!
Nu inteleg cum te poate deranja cipul din buletin si nu te deranjeaza faptul ca esti pandita din cer cand te stergi la fund ?

Citat :

[u]NU TE MIRA SI PE TINE DELOC FAPTUL CA IN APOCALIPSA, IN BIBLIA PE CARE TU O CONTESTI CA FIIND DE LA DZEU,
De unde stii tu ca a vorbit Dumnezeu si nu Dracu care se da drept "dumnezeu"?
Exista vre-o stampila legalizata de Dumnezeu care sa ateste ca El este autorul si nu concurentul lui Diavolul?

Poi eu zic ca nu ai dreptul sa pui ceva in contul lui Dumnezeu pina cand acesta nu iti da voie si nu confirma autenticitatea acestui fapt!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Joi Iul 14, 2011 5:10 pm

apopii
Citat :
Tu intri pe Net cumva cu un calculator Made in Dumnezeu?

dar tu ai corpul facut cumva MADE IN STIINTA!
era cunoscut termenul de stiinta la crearea universului?

creatia calculator are UN CREATOR!
asa cum si UNIVERSUL are un creator - DUMNEZEU, singurul care detine stiinta de creare a universului.

STIINTA NU FACE ALTCEVA DECAT SA EXPLICE ACEASTA CREATIE, NICIDECUM NU POATE SA O CREEZE![/b
in special din materie! nimeni nu poate crea din simpla materie, viata! asa cum a creat Dzeu.
soimos sustine ca oamenii credinciosii sunt facuti din acelasi material cu oala de noapte, care nu gandeste.
SA CREEZE SI EL UN OM CU TOATA COMPLEXITATEA CORPULUI UMAN, DIN ACEL MATERIAL (nu din 2 oameni), si atunci mai stam de vorba despre superioritatea stiintei in fata puterii lui Dzeu.

sa ne amintim « schimbul de grafitti » de pe zidurile Sorbonei, pe vremea revoltelor studentesti din ’68 :
« Dumnezeu a murit ! – Nietzsche » a scris, cu litere de-o schioapa, un student inflacarat.

Dedesubt, o alta mana a adaugat sec :
“Nietzsche a murit! – Dumnezeu”

[b]Pana la proba contrara, a doua afirmatie ramane singura demonstrabila stiintific.

Stiinta nu a reusit sa gaseasca alt creator. BIG BANG ULUI II SUNT INEXPLICABILE PRIMELE SECUNDE!
big bang ul, (acea explozie), a fost el insusi produs de Dumnezeu.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Joi Iul 14, 2011 5:22 pm

SOIMOS
Citat :
Poi in societatile dezvoltate caci in acestea sunt cele mai moderne spitale ...educatia unui om si formarea profesioneala a acestuia precum si experienta pe care a dobandit-o in campul muncii ...au costat "masoneria" o AVERE!

normal ca urmaresc FORMAREA UNOR OAMENI COMPETENTI PENTRU CREAREA ACELOR
BACTERII MONSTRU IN LABORATOR, precum au fost gripele aviara, porcina si bacteria E COLI, cat si a vaccinurilor pentru reducerea populatiei lumii.
acum trebuie sa privim si un aspect pozitiv, al formarii unor doctori pentru salvarea propriei lor vieti, cu antidotul in cazul in care virusul se extinde.
ca doar nu pentru vietile noastre, ca doar ei urmaresc sa reduca populatia lumii!
ma refer strict la doctorii care "au costat masoneria o avere", caci mai sunt si medici cinstiti si pasionati de profesia lor, care se dedica total salvarii semenilor lor.

soimos
Citat :
Poi cine e atat de tampit sa-si omoare "investitia" ...cand exista 3 miliarde de animale cu aspect uman care fac umbra degeaba pamantului

pai sigur ca nu si omoara inventia! cine a afirmat asta!
doamne, ce rau stai cu analiza!
insa trebuie sa remarc iar sudoarea cu care publici adevarul despre parerea masoneriei cu privire la restul populatiei, citez "3 miliarde de animale cu aspect uman care fac umbra degeaba pamantului"

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Joi Iul 14, 2011 5:36 pm

adevarul
Citat :
NU TE MIRA SI PE TINE DELOC FAPTUL CA IN APOCALIPSA, IN BIBLIA PE CARE TU O CONTESTI CA FIIND DE LA DZEU,

soimos
Citat :
De unde stii tu ca a vorbit Dumnezeu si nu Dracu care se da drept "dumnezeu"?
Exista vre-o stampila legalizata de Dumnezeu care sa ateste ca El este autorul si nu concurentul lui Diavolul?

inteleg de ce tu nu poti stii, insa nu contesta, te rog, ceea ce stiu altii.
altii, spre deosebire de tine, chiar s au documentat, au citit nu numai cartile sfinte, dar au si cunostiinte despre evenimentele istorice, cat si despre descoperirile stiintifice pe care le apreciaza de o deosebita valoare pana la un anumit punct, in care activistii lor tind a le diviniza si a le acorda putere absoluta nemeritata.

un om informat in toate aceste domenii, poate foarte usor sa faca conexiuni si sa perceapa realitatea.

in apocalipsa, Dumnezeu ii previne pe oameni despre fiara, despre aparitia lui satan imitandu l pe isus si despre inselatoriile folosite pentru a i supune pe oameni, printre care si obligarea oamenilor sa poarte un semn pe mana sau frunte, un numar", respectiv faimosul CIP!!

stiu ca este Dzeu si nu dracu' tocmai pentru ca REALITATEA NE DOVEDESTE CINE VREA SA NE SUPUNA, CINE NE MINTE! ba chiar nici nu sunt greu de depistat pentru ca stim ca ei, ELITELE SE INCHINA CHIAR LUI LUCIFER!

manastire intrun picior, ghici masonerie ce e? Smile

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Joi Iul 14, 2011 7:05 pm

adevarul a scris:

creatia calculator are UN CREATOR!
[b]asa cum si UNIVERSUL are un creator - DUMNEZEU, singurul care detine stiinta de creare a universului.
A fost cumva dovedita aceasta afirmatie ...sau se bazeaza pe credinta a proasta|
Eu stiam ca singurul Creator al Universului este Explozia Energetica Primordiala numita Big Bang(nu stiinta) ...dar acest lucru a fost descoperit si demonstrat ca fiind valabil de catre stiinta apoi EXPLICAT si FOLOSIT acele legi care functioneaza in Univers.(vezi centralele nucleare)

Citat :

Asa este ...oamenii folosind descopera niste LEGI si apoi le foloseste
in special din materie! nimeni nu poate crea din simpla materie, viata! asa cum a creat Dzeu.
Cand zici Dumnezeu probabil te referi la Big Bangul DOVEDIT ca si Creatorul Universului ...si nu acel Diavol din Biblie care a promis ca va distruge oamenii si vietuitoarele pamantului!
Nu cred ca poti aduce mai multe dovezi care sa ateste Creatia Universului si a Vietii de catre o Fiinta cu puteri supranaturale decat a adus Stiinta dovedind ca acest Univers are la baza Big Bangul!
Citat :

soimos sustine ca oamenii credinciosii sunt facuti din acelasi material cu oala de noapte, care nu gandeste.
Poi daca nu este dovedita nicicum fabricatia omului din noroi ... in schimb vedem ca tot ce este viu in jurul nostru se inmultesc natural ...adica la specia animalia prin contact sexual ...si nu prin ateliere de olarit!
Cand o sa dovedesti ca Dumnezeu l-a creat pe om din noroi ... poti sustine muuuult mai credibil ca Omul este o creatie a unor extraterestrii ... fapt atestat si in Biblie in Facere ...!
Pina atunci ramane valabil ca Omul este un produs al Evolutiei ...teoria cea mai bine demonstrata ... spre deosebire de teoria creationista care nu este absolut de loc demonstrata ...si se Bazeaza nu pe DOVEZI ci pe Credinta Irationala ... din moment ce dovezile rationale aduse de stiinta sunt respinse!
Citat :

SA CREEZE SI EL UN OM CU TOATA COMPLEXITATEA CORPULUI UMAN, DIN ACEL MATERIAL
Ar trebui sa fiu macar IDIOT!
Poi de ce nu-i pretinzi"dumnezeului tau" sa revina pe pamant si sa ne faca o demonstratie despre felul cum a facut el aceasta "minune"?
Nu ti se pare mai simplu?

Dar nu ti se pare totusi mai RATIONAL sa accepti teoria Evolutionista ca aia este macar dovedita ...decat sa sustii asemenea prostii care te fac de ras in ochii oricarui om normal si "clear" ...adica neaberat prin doctrine fanatizante?

Citat :

Stiinta nu a reusit sa gaseasca alt creator. BIG BANG ULUI II SUNT INEXPLICABILE PRIMELE SECUNDE!
big bang ul, (acea explozie), a fost el insusi produs de Dumnezeu.
... ha ha ha ... adica Dumnezeu si-a pus centura cu bombe la brau ...si strigand Allahu akkbar ...a tras de un siret ...si gata ... a creat lumea! ...cheers

...acum inteleg de ce teroristii sunt socotiti la voi mari martiri cheers

Pacat ca Bin Laden nu a ales sa moara si el ca si Creator ...si a ales sa moara ca o mica rima umila !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Vin Iul 15, 2011 4:10 pm

Soimos a scris:
Pacat ca tocmai Bin Laden si Al Quaida" si-au asumat "paternitatea" acestei bicisnicii!
stai asa ca nu cred ca am inteles. tu si acum crezi ca Bin Laden a planuit daramarea turnurilor gemene?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Vin Iul 15, 2011 4:21 pm

gaspar
Citat :
stai asa ca nu cred ca am inteles. tu si acum crezi ca Bin Laden a planuit daramarea turnurilor gemene?

SmileSmileSmile
bine ai revenit, gaspar!
da, asta sustine soimos. Smile Smile
ca sa intelegi cum oamenii au ajuns sa SFIDEZE MINTEA, RATIUNEA, GANDIREA SI LOGICA CU CARE I A INEZSTRAT DZEU!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   Vin Iul 15, 2011 4:42 pm

adevarul a scris:
gaspar
Citat :

SmileSmileSmile
bine ai revenit, gaspar!
da, asta sustine soimos. Smile Smile
ca sa intelegi cum oamenii au ajuns sa SFIDEZE MINTEA, RATIUNEA, GANDIREA SI LOGICA CU CARE I A INEZSTRAT DZEU!
multumesc Very Happy

pai daca asta crede atunci trebuie sa alegem: ori este mai naiv decat americanii de rand, ori apara niste interese

pe bune, nici copii nu mai cred aberatia asta, e pur si simplu ridicola. pai armata americana era deja pregatita sa se duca in Irak, cu o zi inainte de 11 septembrie si cum se face ca atata l-au cautat pe Bin Laden ca nici nu l-au gasit.

App Soimos, tu crezi ca abia acum 1 luna a murit Bin Laden?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei   

Sus In jos

Ofiterul de informatii Stelian Andronic despre planurile ocultei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: