Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Intelectualii lui Basescu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Dum Aug 21, 2011 4:28 pm

Seitan a scris:
Citat :

Cum este posibil ca intr-un stat de drept o astfel de etnie sa fie atat de privilegiata?

Da' chiar asa? Din 16 ministri ai guvernului, 4 sunt maghiari!!!! Rusine sa ne fie!!!! Pentru ei exista invatamant in limba materna...atat de bine pus la punct incat trebuie sa invatam noi maghiara cand mergem in Covasna sau Harghita .

Stiai ca secuii NU SUNT MAGHIARI??? Cine i-a asimilat ca si maghiari???

Ti-ai pus vreodata intrebarea de ce ti se atrage vesnic atentia ca infractorul cutare este rom, dar nu se spune niciodata ca era roman, sau sas, sau ungur, francez sau italian????

De curand s-a descoperit o noua filiera de pedofilie. Au fost implicati preoti, ofiteri de politie si jurnalisti, cetateni olandezi, belgieni si germani. Nici unul nu era tigan. De ce nu esti la fel de indignata?

Te-ai intrebat macar o secunda cine are interesul sa ne dezbine pe criterii etnice si de ce???

Stiai ca ungurii i-au platit (ca tot discutam de mita electorala) pe tigani sa se declare maghiari????

Si o ultima intrebare? De ce restul Europei reuseste sa traiasca pasnic langa tigani si noi nu? Sau ai acceptat minciuna ca numai Romania are tigani? Toti ceilalti i-au integrat, i-au educat si socializat, asa cum tot incearca sa-ti explice si Soimos.

Congresul international al romilor se tine la Lyon, dar Franta tipa de tiganii romani incercand sa ascunda sub culoarea pielii lor problemele pe care le au cu imigrantii din fostele colonii franceze. In schimb tari ca Austria, Germania sau Anglia n-au nici o problema.

Da, sunt de acord, uneori creaza probleme. Dar, ai angaja un tigan in firma ta? Dupa 1990, mestesugurile lor au disparut brusc. Sau nu mai este cerere pe piata de mesteri aurari-bijutieri? Sunt buni muzicieni...dar cultura nu mai e la moda. Florarii din Bucuresti sunt santajati de primarul general sa plateasca "taxa de protectie" ca sa-si poata tina negotul.
Ne plangem de politica dusa in Romania si in special de "politicienii" romani. Avem ce meritam atata vreme cat credem tot ce ni se spune la televizor... . Atata vreme cat in loc sa cautam solutia, ne consumam energia in a critica si a fi indignati. Iar dupa ce ne trece furia, asteptam o solutie de la politicieni. Nu cred ca solutiile sunt la ei, ci la Noi.

Toti suntem oameni, indiferent de etnie. Hoti si escroci gasesti pe orice meridian al lumii. La fel cum oameni de calitate gasesti pe toate meridianele lumii.

1.Da, stiu! Despre asimilarea lor putem vorbi cu o alta ocazie.

2.Informatia despre nationalitatea infractorului este publica, ea nu este ascunsa!

3.Sunt indignata fata de orice infractiune, doar ca cele comise de romi pe teritorul tarii, si nu numai, au devenit infractiuni de obicei (obisnuinta).

4.Nu este vorba despre o dezbinare pe motive etnice, insa exista o nemultumire in randul populatiei fata de activitatile infractionale practicate de romi si fata de sustinerea lor cu bani de la buget, fara ca acestia sa isi aduca vreo contributie la acesta. Si pe buna dreptate! Nu poti sa te consideri membru al unei societati fara sa contribui cu nimic, doar sa primesti. Este inadmisbil asa ceva!

5.Nu am aceasta informatie, dar sunt convinsa ca tiganii vor trece in tabara celor care platesc cel mai bine sau ii vor pacali si unguri si pe romani.

6.Soimos are dreptate! Te-as sfatui sa vizitezi comunitatea de tigani din Austria, din landul Burgenland! Vei avea o surpriza placuta. Nu tiganii stabilesc ordinea de drept dintr-un stat, ei sunt obligati sa o respecte. Asa cum cetatenii romani au drepturi si obligatii, si cetatenii romani de etnie roma ar trebui sa aiba si obligatii, nu doar drepturi.

7.Si-au abandonat de buna voie mestesugurile! Au gasit ''mestesuguri'' mai profitabile.
Despre mafia tiganeasca ai auzit? Ce stii despre ea? A devenit o caracatita extrem de pericuoasa!
Despre mafia tiganilor florari din Bucuresti ai auzit? Stii cine o conduce? Stii ce sume de bani invart acesti mafioti prin comercializarea florilor? Daca nu stii, iti doresc succes la cititul despre mafia tiganeasca din Romania.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Lun Aug 22, 2011 1:48 pm

melinda a scris:

1.Da, stiu! Despre asimilarea lor putem vorbi cu o alta ocazie.
Nu e vorba de integrare ci de o socializare corecta, de aceasta socializare au nevoie toti oamenii care doresc sa se integreze normal in societate.
Vedem zilnic la TV ca si majoritatea tinerilor romani au nevoie de socializare, nu numai anumite minoritati
Citat :

2.Informatia despre nationalitatea infractorului este publica, ea nu este ascunsa!
Informatia referitoare la etnia infractorilor nu este importanta si nu ar trebui mentionata, Dar tocmai faptul ca nu se intelege acest lucru, este la cauza ptr care romanii sunt atat de urati in occident.
Citat :

3.Sunt indignata fata de orice infractiune, doar ca cele comise de romi pe teritorul tarii, si nu numai, au devenit infractiuni de obicei (obisnuinta).
Cu toate astea infractiunile romilor se rezuma la asa zise gainarii, pe cand infractiunile romanilor sunt atat de grave incat sperie occidentul!

Citat :

4.Nu este vorba despre o dezbinare pe motive etnice, insa exista o nemultumire in randul populatiei fata de activitatile infractionale practicate de romi si fata de sustinerea lor cu bani de la buget, fara ca acestia sa isi aduca vreo contributie la acesta. Si pe buna dreptate! Nu poti sa te consideri membru al unei societati fara sa contribui cu nimic, doar sa primesti. Este inadmisbil asa ceva!
Asta ar trebui sa o spui in primul rand lui Patriciu dar si tuturor polioticienilor care gireaza contrabanda "de stat" !
Romanii comit mult mai multe infractiuni decat romii, dar spre deosebire de romi ei nu pot fi urati pe criterii etnice, ptr ca nici un roman nu poate admite faptul ca natia lui este una de hoti si infractori (vezi cum au speriat romanii occidentul)

Citat :

Despre mafia tiganeasca ai auzit? Ce stii despre ea? A devenit o caracatita extrem de pericuoasa!
Mai periculoasa decat Mafia Politica Romana care in 20 de ani a produs atata distrugere cat nu au produs amandoua razboaiele mondiale la un loc?

Citat :

Despre mafia tiganilor florari din Bucuresti ai auzit? Stii cine o conduce? Stii ce sume de bani invart acesti mafioti prin comercializarea florilor?
Nu! Dar in mod sigur sunt girate politic, ptr ca altfel nu ar mai exista.

Dar am auzit de Mafia Securitatii care a distrus tara si a indatorat poporul roman pe vecie, doar ca ei sa aibe ce jefui.
Crezi ca "mafia tiganeasca" a facut mai mult rau tarii si persoanei tale decat mafia politico-economica securista?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Lun Aug 22, 2011 4:03 pm

Soimos a scris:
melinda a scris:
Nu, intre etnia roma si cea germana sau maghiara nu se poate pune semnul egalitatii. De ce? Pai hai sa-ti explic. Etnicul rom isi exercita dreptul la munca? Etnicul rom plateste taxe si impozite la stat? NUUUU!!!
.....................
Iarsasi ma faci sa te contrazic, si mie nu-mi place sa contrazic o persoana de sex feminin.
Se poate pune semnul egalitatii intre toate neamurile de oameni (care se trag din Adam si Eva).

Diferenta pe care o vedem intre etnicii germani si romi consta nu in numarul de neuroni din creier, ci din SOCIALIZARE!
Romii din Romania sunt socializati altfel decat romii nativi in Germania, unde intre rom si german nu observi nicio diferenta.
In Germania poti sti despre cineva ca este rom doar daca ii cunosti originea!
Dar tot SOCIALIZAREA gresita este si marea problema a crizei profunde in care se zbate Romania, si asta ptr ca de la un elev se asteapta ca sa vina in clas I-a gata educat conform dictonului "cei 7 ani de acasa"!
In tarile germanice la scoala se pune accent mai ales pe educatie, si numai apoi pe invatatura, ptr motivul ca educatia/needucatia unei persoane ne poate afecta la modul general, pe cand invatatura sau cultura sunt lucruri personale care nu pot afecta decat pe cel care le are sau nu le are.
Prioritatea educatiei in pofida invatamantului de chestii inutile ptr viata(cum se face in Ro) este motivul ptr care elevii din Romania au mereu note mari in scolile din Germania, dar in general toti au probleme de comportament.
Citat :

Cum este posibil ca intr-un stat de drept o astfel de etnie sa fie atat de privilegiata?
Poi foarte simplu!
Aceasta etnie conduce tara ...sau te pomenesti ca nu stii ca Elena Udrea este conationala lui Madalin Voicu, la fel ca si Adrian Nastase, Ceausescu sau Iliescu !

Concluzia ...deschideti-va bine ochii cand votati

Pai nu m-ai contrazis! Eu vorbesc de mere si tu de pere! Eu vorbeam despre dreptul la munca al cetatenilor romani, referindu-ma la faptul ca acest drept poate fi exercitat si de cei de etnie roma. Sau au vreo inderdictie la munca? Sunt mai multe meserii in care ar putea activa, dar nu sunt interesati. De ce ar munci? Traiesc binisor din alocatiile de copii, ajutoarele sociale si alte indeletniciri specifice.
Daca vrei sa discutam despre integrarea lor in societate, pot sa iti spun ca majoritatea romilor nu isi trimit copiii la scoala. Ii trimit insa la cersit! Si, da, cersesc cu acordul autoritatilor.
Concluzia: ei nu doresc sa fie integrati in randul oamenilor de bun simt, ei doresc neintegrarea in schimbul voturilor.

Ultima editare efectuata de catre melinda in Lun Aug 22, 2011 4:56 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Lun Aug 22, 2011 4:55 pm

Citat :
Nu e vorba de integrare ci de o socializare corecta, de aceasta socializare au nevoie toti oamenii care doresc sa se integreze normal in societate.
Vedem zilnic la TV ca si majoritatea tinerilor romani au nevoie de socializare, nu numai anumite minoritati

Ce legatura are raspunsul meu la intebarea lui Seitan cu cele scrise de tine?

Citat :
Informatia referitoare la etnia infractorilor nu este importanta si nu ar trebui mentionata, Dar tocmai faptul ca nu se intelege acest lucru, este la cauza ptr care romanii sunt atat de urati in occident.

Orice informatie legata de infractor este relevanta. Nu vorbim despre un vip, vorbim despre o persoana care a adus atingere valorilor sociale consacrate pe teritoriul unui stat.

Citat :
Cu toate astea infractiunile romilor se rezuma la asa zise gainarii, pe cand infractiunile romanilor sunt atat de grave incat sperie occidentul!

Clanurile tiganesti comit gainarii? Te-as sfatui sa citesti rechizitoriul procurorului in cazul lui Bercea Mondialu.
Infractiunile romanilor pe teritorul altor state nu a constituit obiectul comentariului meu.

Citat :
Asta ar trebui sa o spui in primul rand lui Patriciu dar si tuturor polioticienilor care gireaza contrabanda "de stat" !
Romanii comit mult mai multe infractiuni decat romii, dar spre deosebire de romi ei nu pot fi urati pe criterii etnice, ptr ca nici un roman nu poate admite faptul ca natia lui este una de hoti si infractori (vezi cum au speriat romanii occidentul)

Le-am transmis si politicienilor parerea mea legata de situatia romilor.
Eu nu am spus ca romanii nu comit infractiuni, insa raportat la numarul romilor, acestia comit mai multe.

Citat :

Mai periculoasa decat Mafia Politica Romana care in 20 de ani a produs atata distrugere cat nu au produs amandoua razboaiele mondiale la un loc?

Da, este cea mai periculoasa! De fapt, am mai vb despre ea.

Citat :
Crezi ca "mafia tiganeasca" a facut mai mult rau tarii si persoanei tale decat mafia politico-economica securista?

Asta e o alta discutie.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Mar Aug 23, 2011 7:11 am

melinda a scris:

Ce legatura are raspunsul meu la intebarea lui Seitan cu cele scrise de tine?
Are.
Tu vorbesti despre integrarea romilor si nu intelegi ca aceasta se face prin socializare, si de socializare/integrare au mai mare nevoie tinerii romani care termina scoli fara sa fie integrati in viata sociala.
Mai pe scurt, nu este o problema numai a romilor ci a tuturor romanilor si rezolvarea ei depinde de schimbarea radicala a felului cum este conceputa educatia de catre Ministerul Educatie!

Citat :

Orice informatie legata de infractor este relevanta. Nu vorbim despre un vip, vorbim despre o persoana care a adus atingere valorilor sociale consacrate pe teritoriul unui stat.

Informatiile despre turma de infractori romani care au speriat Italia si Spania. ce relevanta au ?

Citat :

Clanurile tiganesti comit gainarii? Te-as sfatui sa citesti rechizitoriul procurorului in cazul lui Bercea Mondialu.
Dar de ce nu te referi la gainariile tigancii* Elena Udrea?
Atat un caz cat si celalalt sunt datorate sustinerii politice si faptului ca in Romania institutiile statului nu functioneaza decat la comanda unei bande politice care a confiscat Statul.

Citat :

Le-am transmis si politicienilor parerea mea legata de situatia romilor.
Eu nu am spus ca romanii nu comit infractiuni, insa raportat la numarul romilor, acestia comit mai multe.
Cui ti-ai spus parerea?
Tiganilor* care conduc tara?
Asa procedezi cand nu vezi padurea din cauza copacilor!

Romii comit infractiuni ptr ca in Romania sunt discriminati si statul nu li se asigura minimul necesar supravietuirii!
Daca tu si "statul" roman nu intelegeti faptul ca daca nu ti se asigura mancarea, te duci sa o furi!
Citat :

Asta e o alta discutie.
Da de ce?
Nu intra tot la tema tziganii* care conduc Romania

N.B. * = termenul de tzigan nu il folosesc ptr a desemna o anumita etnie ...ci un anume mod de comportament, rezultat al unei socializari gresite care face ca poporul roman sa fie vazut si numit in toata Europa ca un popor de tzigani.
Fac aceasta afirmatie ca sa intelegi si tu ca "tzigania" nu este ceva ce tine de zestrea genetica, ci de lipsa de socializare.
Sus In jos
Seitan
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 12/07/2011

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Mar Aug 23, 2011 4:41 pm

Citat :

La asta am sa-ti raspund cu inceputul acestui topic postat de Soimos...pe care se pare ca l-ai pierdut din vedere. Mergi pe prima pagina a topicului, te rog, si vezi postarea...

Citat :
Astazi din perlele de cultura ale lui Horia Roman Patapievici:

„Eminescu este cadavrul nostru din debara, de care trebuie să ne debarasăm dacă vrem să intrăm în Uniunea Europeana” susține H. R. Patapievici, președintele „Institutului Cultural Roman”. (citatul este reprodus din Revista ROST nr. 24/2005)

ISTORIA ROMÂNILOR:

„Toată istoria, mereu, peste noi a urinat cine a vrut. Cînd i-au lăsat romanii pe daci în forma hibridă strămoșească, ne-au luat în urină slavii: se cheamă că ne-am plămădit din această clisă, daco-romano-slavă, mă rog. Apoi ne-au luat la urinat la gard turcii: era să ne înecăm, așa temeinic au făcut-o. Demnitatea noastră consta în a ridica mereu gura zvîntată iar ei reîncepeau: ne zvîntam gura la Călugăreni, ne-o umpleau iar la Războieni, și așa mai departe, la nesfîrșit. Apoi ne-au luat la urină rușii, care timp de un secol și-au încrucișat jetul cu turcii, pe care, în cele din urmă, avînd o bășică a udului mai mare (de, bețiile…) i-au dovedit.“

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag.63)

LIMBA ROMÂNĂ:

„Româna este o limbă în care trebuie să încetăm să mai vorbim sau… să o folosim numai pentru înjurături…

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag.64)

CULTURA ROMÂNILOR:

„Puturoșenia abisală a stătutului suflet românesc… spirocheta românească își urmează cursul pînă la erupția terțiară, subreptice, tropăind vesel într-un trup inconșient, pînă ce mintea va fi în sfîrșit scobită: inima devine piftie iar creierul un amestec apos.“

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag 49)

GEOGRAFIA ROMÂNIEI:

„Radiografia plaiului mioritic este ca a fecalei: o umbră fără schelet, o inimă ca un cur, fără șira spinării.“

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag.63)

POPULAȚIA ROMÂNIEI:

– „23 de milioane de omuleți patibulari*.”

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag 53)

„Un popor cu substanță tîrîtă. Oriunde te uiți, vezi fețe patibulare, ochi mohorîți, maxilare încrîncenate, fețe urîte, guri vulgare, trăsături rudimentare.”

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag. 34)

– „Românii nu pot alcătui un popor pentru că valorează cît o turmă: după grămadă, la semnul fierului roșu.”

(din „Politice“ de H.R. Patapievici, ediția 1996, pag. 64)

sursa; corneliuflorea.wordpress.com

Sau asta nu-ti seamana a atingere a valorilor consacrate ale unei natiuni? Mie, sincer imi seamana a tradare de tara, si in cel mai bun caz, aceasta creatura "Patapievici" ar trebui expulzat din tara si sa i se ia cetatenia romana. Sau instigarea la uitarea istoriei si ingroparea lui Eminescu nu ti se pare la fel de grava ca furtul a doua gaini?

Patriciu, asa cum spunea si Livius, nu este tigan.... si inca mai datoreaza statului roman sume exorbitante, de nivelul sutelor de milioane de Euro, dintr-o afacere mai mult decat dubioasa.

Adrian Nastase si Dan Iosif au incercat sa vanda tezaurul de la Sarmisezegetusa; Muzeul National a trebuit sa plateasca sume considerabile, in cadrul unei "licitatii", pe piata neagra a antichitatilor, pentru a recupera bratarile dacice.

Si daca tot citesti rechizitorii, citeste-l si pe al senatorului Catalin Voicu, unul din politicienii caruia i-ai prezentat parerea ta despre tigani...

La Rosia Montana se doreste exploatarea aurului romanesc...ca sa nu mai mentionez ca in zona se afla ingropata istorie romaneasca, care cel mai probabil, va fi aruncata la gunoi ca sa nu le strice profitul.

Craiova este cumparata de un arab, cu a carui manuta politicienii romani au spalat multe rufe murdare.

Vrei sa mai continui????

Infractorii sunt infractori, indiferent de nationalitate sau etnie. Nu poti sa judeci intreaga natie dupa chipul si asemanarea a trei hoti. Riscul major este sa cazi in fanatism, sau in cel mai bun caz, in extremism. Efectele unei asemenea atitudini le vezi cu ochiul liber: vezi ce s-a intamplat acum cativa in Franta cu imigrantii africani, saptamana trecuta in Anglia.... si asteptam vesti de la germani (de cateva zile se incendiaza masini in Berlin, aparent in copie dupa modelul englez). Acum o luna eram ingroziti de atentatul din Norvegia.

Citat :
Da, stiu! Despre asimilarea lor putem vorbi cu o alta ocazie

De ce alta data? Hai sa vorbim acum.

. Spuneai ca nu-si trimit copiii la scoala.... 45% din absolventii de liceu nu au promovat examenul de bacalaureat. Sa inteleg ca erau toti tigani? Sau de fapt, problema e mult mai ampla si ne e teama sa privim lucrurile in adevarata in fata si in adevarata lor lumina?

Tu ai inceput discutia pe tema. Am inteles care sunt plangerile tale referitoare la aceasta etnie. Asteptam si propuneri de solutii...

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Joi Aug 25, 2011 5:14 pm

Citat :
Infractorii sunt infractori, indiferent de nationalitate sau etnie. Nu poti sa judeci intreaga natie dupa chipul si asemanarea a trei hoti. Riscul major este sa cazi in fanatism, sau in cel mai bun caz, in extremism. Efectele unei asemenea atitudini le vezi cu ochiul liber: vezi ce s-a intamplat acum cativa in Franta cu imigrantii africani, saptamana trecuta in Anglia.... si asteptam vesti de la germani (de cateva zile se incendiaza masini in Berlin, aparent in copie dupa modelul englez). Acum o luna eram ingroziti de atentatul din Norvegia.

doar catva gainari, in rest numai lapte si miere...
tiganii au dreptul la munca...ar trebui sa devina o obligatie pt ei.

scoala e gratuita...cine ii opreste sa isi trimita copiii la scoala?

eu am comentat despre tigani, iar tu despre politic, politicieni etc.

daca doresti sa vb despre politruci, deschide un topic!

solutii as avea, dar nu le discut cu tine!

de fapt, e ultimul comentariu adresat tie.

sa nu uit, Voicu e tot tigan.

parerea despre tigani am exprimat-o in fata unor politicieni ardeleni. tiganiada din sudul tarii nu ma reprezinta.

Ultima editare efectuata de catre melinda in Joi Aug 25, 2011 5:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Joi Aug 25, 2011 5:28 pm

Citat :
Are.
Tu vorbesti despre integrarea romilor si nu intelegi ca aceasta se face prin socializare, si de socializare/integrare au mai mare nevoie tinerii romani care termina scoli fara sa fie integrati in viata sociala.
Mai pe scurt, nu este o problema numai a romilor ci a tuturor romanilor si rezolvarea ei depinde de schimbarea radicala a felului cum este conceputa educatia de catre Ministerul Educatie!

pai n-are! citeste ce m-a intrebat!

Citat :
Dar de ce nu te referi la gainariile tigancii* Elena Udrea?

vrei sa vb despre elena udrea? astept un topic.

Romii comit infractiuni ptr ca in Romania sunt discriminati si statul nu li se asigura minimul necesar supravietuirii!
Daca tu si "statul" roman nu intelegeti faptul ca daca nu ti se asigura mancarea, te duci sa o furi!

Statul roman le-a interzis dreptul la munca, cumva?
Eu trebuie sa le dau sa manance? Nu, nu eu si nici statul nu trebuie sa le dea de mancare. Mie nu imi da nimeni nimic daca nu muncesc!
Subiect incheiat si cu tine!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Joi Aug 25, 2011 6:47 pm

melinda a scris:

doar catva gainari, in rest numai lapte si miere...
tiganii au dreptul la munca...ar trebui sa devina o obligatie pt ei.

Scuze ca ma bag si eu in discutie, dar mi se pare o tema interesanta si as dori sa-mi arat opinia pe acest subiect.

Asta se va intampla doar daca invie ceausescu cu fabricile lui cu tot.
Astazi nici macar romanii nu au de lucru, si la urma urmei cine angajeaza un tzigan, intr-o tara in care exista o adevarata fobie impotriva lor?

Citat :

scoala e gratuita...cine ii opreste sa isi trimita copiii la scoala?
Pe cei sarci ...saracia.
Cei bogati si-au dat copii la Sorbona.

Citat :

eu am comentat despre tigani, iar tu despre politic, politicieni etc.
Eu ti-am explicat ca ptr mine termenul de tzigan nu se refera la o natie, ci la un anumit comportament, si din punctul acesta de vedere, politicienii romani sunt mai tzigani decat romii.

Citat :

sa nu uit, Voicu e tot tigan.
Pai vezi ca mi dai dreptate, nu conteaza natia ci educatia...mai exact socializarea.

Citat :

parerea despre tigani am exprimat-o in fata unor politicieni ardeleni. tiganiada din sudul tarii nu ma reprezinta.

Ti-ai si gasit cui sa te plangi!
Eu in locul tau m-as fi spus parerea despre politicieni in fata unor tzigani.
Asta din cauza ca eu am o parere mult mai favorabila despre romi decat despre politicienii romani!

Ultima editare efectuata de catre livius in Joi Aug 25, 2011 7:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Varsta : 38
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Joi Aug 25, 2011 6:58 pm

melinda a scris:

Sa-l rugam pe apopii sau pe soimos s-o deschida.

Citat :

Statul roman le-a interzis dreptul la munca, cumva?
Intr-un fel da, mai exact nu s-au creat locuri de munca pentru toata populatia, asa ca intr-o societate in care ei sunt discriminati, sansa lor de a-si gasi de munca este foarte redusa.
Citat :

Eu trebuie sa le dau sa manance? Nu, nu eu si nici statul nu trebuie sa le dea de mancare. Mie nu imi da nimeni nimic daca nu muncesc!
Subiect incheiat si cu tine!
Vezi lucrurile foarte gresit.
Chiar surprinzator de dura ptr o femeie
Nici unde in occident, ca sa nu zic lumea civilizata, nu se pune problema atat de inuman.
Inteleg ca o asemenea pozitie categorica se poate datora exclusiv unor experiente personale extrem de nefaste. Dar fi sigura, ca daca statul roman le asigura minimul necesar existentei, asa ca in statele civilizate, romii saraci nu ar mai fi facut probleme.
Iar cei ca Bercea Mondialu, sunt exact produsul societatii romanesti, si la fel de nesimntit ca el, sunt multe zeci de mii de romani care au speriat Romania ba chiar toata Europa.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   Joi Aug 25, 2011 8:03 pm

livius a scris:
melinda a scris:

Sa-l rugam pe apopii sau pe soimos s-o deschida.

Am o nelamurire... e mai buna de deschis sau de inchis? uups

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intelectualii lui Basescu   

Sus In jos

Intelectualii lui Basescu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Blonda, chioru si piticu-
Mergi direct la: