Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 12:11 am

livius a scris:
DRAGOS a scris:
Deoarece religia e o adevarata manipulare in masa a oamenilor, cel mai mult a reusit sa injoseasca pe femei. Deschid acest subiect ca o ampla discutie fata de cea mai mare descriminare fata de femeie, creata de religie, aratand inca odata cat de parsiva e aceasta ideologie iudeo-crestina...
Deocamdata as dorii sa vedeti niste discutii penibile de pe forumul crestinortodox.ro si anume http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9745

Eu ca barbat nu sunt de acord cu asa-ceva pt ca s-a reusit de milenii suprimarea energiei feminine in detrimentul celei masculine, cea ce e o prostie, conceptul de YIN si YANG nemaifiind valabil, cea ce reprezinta baza in univers...
As vrea sa vad parerile voastre, pro sau contra acestui subiect, in special femeile... care sunt facute pacatoase, curve si in alte moduri de religie...

Culmea prostiei o gasesc in faptul ca femeile desi stiu ca sunt discriminate, jignite si batjocorite, sunt totusi mult mai credincioase decat barbatii.

Dar si mult mai fanatice!

Sa fie oare din cauza ca isi dau seama ca preoti au un pic de dreptate cand le fac in fel si chip?

Lipsa de educatie a femeilor din Romania este cauza fanatismului lor religios.
Iar tu esti un misogin! De regula, doar pseudobarbatii sunt misogini!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 8:47 am

melinda a scris:

Cu alte cuvinte ... de regula, mai toti preotii!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 11:52 am

Soimos a scris:
melinda a scris:

Cineva, imi spunea odata, ca religia asta (crestinismul) a fost creata de niste misogini impotenti si care erau atat de frustrati, incat si-au gasit sa arunce anatema tocmai asupra femeii, care din punct de vedere al fortei musculare, nu le putea face fata!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 2:54 pm

Apopii a scris:
Soimos a scris:
melinda a scris:

Cineva, imi spunea odata, ca religia asta (crestinismul) a fost creata de niste misogini impotenti si care erau atat de frustrati, incat si-au gasit sa arunce anatema tocmai asupra femeii, care din punct de vedere al fortei musculare, nu le putea face fata!

Pai cam asa e daca stai sa te gandesti, ca altfel nu se poate justifica ura asta prosteasca, pt ca nu ai cum sa justifici in numele nimanui, afirmatiile nu sunt ale niciunui dumnezeu ci ale tale... exact cum nici preotii nu pot justifica acele instigari la crima ale copiilor, au luat-o pe o parte ca era pedeapsa pacatosilor, apoi cand spune in numerii cap.31 vers 17-18 SA UCIZI COPII, care sunt copii nu au disceramant si gresesc, asta e prea de tot si cei care admit asta si cred in asta, trebuie sa fim foarte atenti la ei, pt ca nu stim ce ganduri criminale zac in ei si daca ne gandim ca mai toti criminali, deci toti ce sa mai, sunt adeptii unui cult religios sau altu. Aratati-mi si mie un ateu, eu nu sunt ateu eu sunt doar de religii ateu si de dogma lor, dar aratati-mi un ateu care ucide, face crime. Deobicei ateii au un comportament mult mai bland decat majoritatea crestinilor, nu vreau sa deranjez pe niciun crestin cu asta, poate el e diferit de ceilalti crestini, insa eu am spus ce vad...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Dumadu
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 138

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 4:04 pm

Stalin ce a fost ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 4:54 pm

Dumadu a scris:
Stalin ce a fost ?

Preot!

Seful de promotie la seminarul din Tibilisi
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 138

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 5:03 pm

Soimos a scris:
Dumadu a scris:
Stalin ce a fost ?

Preot!

Seful de promotie la seminarul din Tibilisi
A studiat sa devina preot dar stim cat a luptat impotriva religiei dupa aceea. Aici nu ma poti contrazice, caci ar trebui sa contrazici istoria
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 5:15 pm

Dumadu a scris:
A studiat sa devina preot dar stim cat a luptat impotriva religiei dupa aceea. Aici nu ma poti contrazice, caci ar trebui sa contrazici istoria

Datorita faptului ca viata i-a oferit sansa sa ajunga un "dumnezeu" ( care a copiat modelul crestin de impunere a unei doctrine) ... si datorita faptului ca cunostea prea bine "din interior" cu ce se mananca religia, ... evident ca a impus modelul religios ... bineinteles cel corect ptr Imparatia Sa !
Ca doar a invatat bine "lectia lui Constantin" care a inventat biserica sa POLITICA ...manjita dupa model religios ... Stalin a copiat modelul renuntand la culorile cu care doar se mazgaleste un model de doctrina!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 6:47 pm

Soimos a scris:
Dumadu a scris:

Datorita faptului ca viata i-a oferit sansa sa ajunga un "dumnezeu" ( care a copiat modelul crestin de impunere a unei doctrine) ... si datorita faptului ca cunostea prea bine "din interior" cu ce se mananca religia, ... evident ca a impus modelul religios ... bineinteles cel corect ptr Imparatia Sa !
Ca doar a invatat bine "lectia lui Constantin" care a inventat biserica sa POLITICA ...manjita dupa model religios ... Stalin a copiat modelul renuntand la culorile cu care doar se mazgaleste un model de doctrina!
aplauze
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Varsta : 26
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Dum Aug 28, 2011 9:29 pm

Vad ca intr-un articol se vorbeste despre feminism, vorbeste ca si cum femeia ar fi obligata sa iubeasca pe barbat, sa n-aiba voie sa insele, insa el ca barbat sa aiba voie sa faca orice. Asta inteleg eu din acest articol http://www.lovendal.net/wp52/oculta-mondiala-incurajeaza-feminismul-pentru-a-distruge-familia-si-a-transforma-femeia-intr-un-sclav-lucrator/ tavaleala
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Lun Aug 29, 2011 11:49 am

In Romania zilelor noastre, multe dinte femei nu consulta medicul nici atunci cand sunt insarcinate, iar altele nasc acasa precum mama lui Isus. Violenta fizica si psihica din partea partenerilor de viata sunt acceptate cu resemnare, datorita unor cutume primitive, dintre care una suna cam asa: ''barbatul nostru, stapanul nostru!''.
Alte dogme biblice le interzic intrarea in biserica in anumite perioade, fiind considerate murdare si nedemne de casa Domnului. Oare acesti popi fara creier nu s-au intrebat niciodata cine le-a creat pe femei asa cum sunt? Oare pe ei i-a adus barza sau gasca lui Nils Holgersson?
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Varsta : 26
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Lun Aug 29, 2011 1:46 pm

melinda a scris:
In Romania zilelor noastre, multe dinte femei nu consulta medicul nici atunci cand sunt insarcinate, iar altele nasc acasa precum mama lui Isus. Violenta fizica si psihica din partea partenerilor de viata sunt acceptate cu resemnare, datorita unor cutume primitive, dintre care una suna cam asa: ''barbatul nostru, stapanul nostru!''.
Alte dogme biblice le interzic intrarea in biserica in anumite perioade, fiind considerate murdare si nedemne de casa Domnului. Oare acesti popi fara creier nu s-au intrebat niciodata cine le-a creat pe femei asa cum sunt? Oare pe ei i-a adus barza sau gasca lui Nils Holgersson?

Si mai mult decat atat daca maria a fost fecioara facuta la conciliul de la efes, oare mama mariei, bunica mariei si tot asa inaintea "mariei" toate celelalte din genealogia mariei s-or fi nascut tot prin nastere imaculata sau prin contact sexuala? caci daca e prin contact sexuala, maria a beneficiat de acel "pacat stramosesc" cu alte cuvinte nici ea nu era pura, iar daca nu era pura tot crestinismul cade, opriti-ma ca o iau razna Smile)))))))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Lun Aug 29, 2011 4:58 pm

melinda a scris:
In Romania zilelor noastre, multe dinte femei nu consulta medicul nici atunci cand sunt insarcinate, iar altele nasc acasa precum mama lui Isus. Violenta fizica si psihica din partea partenerilor de viata sunt acceptate cu resemnare, datorita unor cutume primitive,...
...si datorita faptului ca deshteptii de politicieni din Romania, refuza sa implemeneteze acele legi din UE care ocrotesc femeia!

In occident un barbat insurat care este tata ...si locuieste in casa dobandita de el inainte de casatorie, daca isi maltrateaza sotia sau copilul ...este scos afara din "cuibul" familiei sale ...ca o pasare care isi murdareste cuibul, iar sotia si copilul vor ramane in casa lui, iar in cazul in care mai are de platit rate la casa ...va plati acele rate conform contractului ...chiar daca i s-a luat dreptul de folosinta !

Daca si in Ro s-ar aplica asemenea legi care protejeaza femeia si apara cu adevarat interesele copilului ...legi care in occident sunt o normalitate ...te asigur ca nici barbatii din Ro nu ar mai avea curajul sa isi bata nevasta!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   

Sus In jos

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: