Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

666 - numarul fiarei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Mar 04, 2012 6:30 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Esti de acord cu mine ca acest CIP a fost inventat si ca sunt multi oameni in lume care l-au primit? Deci nu este o nascocire.

Dar tu esti de acord cu mine ca si laptopul a fost inventat si ca multi oameni l-au cumparat si... e plin de cipuri si in viitor s-ar putea sa nu mai poti cumpara decat prin NET? Hai sa le aruncam, dar mai intai sa le ducem la popa sa le ude bine cu aghiazma grin ca-s lucrurile dreaqului si ne duc direct in cazanelul cu smoala tavaleala

Stii ca iadul a fost invins de cand Bula, poponar, a ajuns acolo? Niciun drac nu mai are curaj sa se aplece sa puna lemne pe foc tavaleala

O sa te vad eu atunci cum o sa mai razi!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Mar 04, 2012 8:22 pm

EmaLovesJesus a scris:

Nu-ti fa iluzii Evil or Very Mad ca n-o sa mai ai ocazia sa mai vezi nimic, ca pe tine te ia doamne-doamne la el si te haleste cu totul, ce crezi tu, daca doamne-doamne asta exista e lapte si miere? Citeste biblia si vezi pe cati a halit el, doar asa ca asa i-a venit lui Twisted Evil Pe voi sectantii, cred ca va ia pe toti odata cheers
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Mar 04, 2012 9:35 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu-ti fa iluzii Evil or Very Mad ca n-o sa mai ai ocazia sa mai vezi nimic, ca pe tine te ia doamne-doamne la el si te haleste cu totul, ce crezi tu, daca doamne-doamne asta exista e lapte si miere? Citeste biblia si vezi pe cati a halit el, doar asa ca asa i-a venit lui Twisted Evil Pe voi sectantii, cred ca va ia pe toti odata cheers

Pe mine nu,pentru ca sunt de-a Lui!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Lun Mar 05, 2012 8:00 am

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 07, 2012 8:35 am

EmaLovesJesus a scris:

Asta doar in inchipuirea ta, dar nici macar acolo din moment ce tu il slavesti ca Dumnezeu pe cel care Dumnezeu il numeste Diavol!
Vezi Apocalipsa 12.12 coroborat cu Apocalipsa 22.16, si cu Apocalipsa 1.18
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 07, 2012 10:37 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asta doar in inchipuirea ta, dar nici macar acolo din moment ce tu il slavesti ca Dumnezeu pe cel care Dumnezeu il numeste Diavol!

Tu faci lucrarile diavolului,deoarece calci in picioare sangele sfant al Domnului Isus.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 07, 2012 11:03 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu faci lucrarile diavolului,deoarece calci in picioare sangele sfant al Domnului Isus.Si cine este anticristul daca nu acel ce tagaduieste ca Isus Hristos este Domnul?!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 07, 2012 12:48 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si cine este anticristul daca nu acel ce tagaduieste ca Isus Hristos este Domnul?!

Antihristul este organizatia care a modificat invataturile lui Isus, creind o religie falsa pe baza acestor invataturi false!

Ai vazut tu prin biblie vreun cuvant de-al lui Isus? Toate cuvintele din NT sunt doar puse pe seama sa de catre un fals apostol, Pavel, care nici macar n-a fost apostolul sau, plus patru evanghelii atribuite lui Luca, Ioan, Marcu si Matei, dar nescrise de acestia!

Recunosti aceasta organizatie, care a comis zeci de milioane de crime in numele religiei si in plus, si-a inceput activitatea exact asa cum scrie in Apocalipsa, adica la scurt timp dupa ce aceasta a fost scrisa!!!

”1. Descoperirea lui Iisus Hristos, pe care I-a dat-o Dumnezeu, ca să arate robilor Săi cele ce trebuie să se petreacă în curând, iar El, prin trimiterea îngerului Său, a destăinuit-o robului Său Ioan,”

In Apocalipsa nu se spune nimic si despre cat timp vor dura cele descrise in ea... se pare ca mai dureaza si azi, cand Fiara pierde considerabil din putere, iar adeptilor ei, parca le-a luat cineva mintile si se comporta ca niste bezmetici lipsiti de orice logica!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 07, 2012 1:35 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si cine este anticristul daca nu acel ce tagaduieste ca Isus Hristos este Domnul?!

Antihristul este organizatia care a modificat invataturile lui Isus, creind o religie falsa pe baza acestor invataturi false!

Ai vazut tu prin biblie vreun cuvant de-al lui Isus? Toate cuvintele din NT sunt doar puse pe seama sa de catre un fals apostol, Pavel, care nici macar n-a fost apostolul sau, plus patru evanghelii atribuite lui Luca, Ioan, Marcu si Matei, dar nescrise de acestia!

Recunosti aceasta organizatie, care a comis zeci de milioane de crime in numele religiei si in plus, si-a inceput activitatea exact asa cum scrie in Apocalipsa, adica la scurt timp dupa ce aceasta a fost scrisa!!!

”1. Descoperirea lui Iisus Hristos, pe care I-a dat-o Dumnezeu, ca să arate robilor Săi cele ce trebuie să se petreacă în curând, iar El, prin trimiterea îngerului Său, a destăinuit-o robului Său Ioan,”

In Apocalipsa nu se spune nimic si despre cat timp vor dura cele descrise in ea... se pare ca mai dureaza si azi, cand Fiara pierde considerabil din putere, iar adeptilor ei, parca le-a luat cineva mintile si se comporta ca niste bezmetici lipsiti de orice logica!
Nu este treaba noastra sa cunoastem vremurile si soroacele.Noi trebuie sa fim pregatiti.Este mai bine decat sa fii luat prin surprindere.Si apoi ce fac crestinii,cum adica se comporta ca niste besmetici?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 07, 2012 4:08 pm

EmaLovesJesus a scris:

Tu faci lucrarile diavolului,deoarece calci in picioare sangele sfant al Domnului Isus.
Te referi la acel sange putin mai sfant decat al unei vaci ?
Poi tu nu stii ce te invata seful tau Pavel Satanistu cand se refera la VALOAREA "deosebita" a sangelui lui Isus pe care o numeste ca fiind cu ceva mai buna ptr spalat pacate decat sangele oricarui Bou?

Cred ca nu ai studiat indeajuns Biblia de postezi asemenea prostii, fara sa tii cont de ce scrie in Biblie referitor la "sangele sfant" al celui care peste 1500 de ani a fost denumit si slavit ca LUCIFER in propria SA biserica!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Joi Mar 08, 2012 7:16 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Te referi la acel sange putin mai sfant decat al unei vaci ?
Poi tu nu stii ce te invata seful tau Pavel Satanistu cand se refera la VALOAREA "deosebita" a sangelui lui Isus pe care o numeste ca fiind cu ceva mai buna ptr spalat pacate decat sangele oricarui Bou?

Cred ca nu ai studiat indeajuns Biblia de postezi asemenea prostii, fara sa tii cont de ce scrie in Biblie referitor la "sangele sfant" al celui care peste 1500 de ani a fost denumit si slavit ca LUCIFER in propria SA biserica!
Ma refer la Sangele sfant al Fiului lui Dumnezeu.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Joi Mar 08, 2012 2:50 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ala pe care-l beti voi ca sa deveniti nemuritori?

”54.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare și sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu rămâne întru Mine și Eu întru el.”

DomnulZeu a avut mai multi fii, aia erau Nephilimii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mar 09, 2012 6:32 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ala pe care-l beti voi ca sa deveniti nemuritori?

”54.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare și sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu rămâne întru Mine și Eu întru el.”

DomnulZeu a avut mai multi fii, aia erau Nephilimii!

De cate ori facem acest lucru,ne amintim de jertfa Domnului Isus.Se vorbeste in mod simbolic ca este trupul si sangele Domnului.,,Pe când mâncau ei, Isus a luat o pâine; și, după ce a binecuvântat, a frânt-o și a dat-o ucenicilor, zicând: „Luați, mâncați; acesta este trupul Meu.”
Marc 14.22; Luc 22.19; 1Cor 11.23-25; 1Cor 10.16;
27 Apoi a luat un pahar și, după ce a mulțumit lui Dumnezeu, li l-a dat, zicând: „Beți toți din el;
Marc 14.23;
28 căci acesta este sângele Meu, sângele legământului celui nou, care se varsă pentru mulți, spre iertarea păcatelor.
Ex 24.8; Lev 17.11; Ier 31.31; Mat 20.28; Rom 3.15; Evr 9.22;
29 Vă spun că, de acum încolo nu voi mai bea din acest rod al viței, până în ziua când îl voi bea cu voi nou în Împărăția Tatălui Meu.”
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mar 09, 2012 8:14 am

EmaLovesJesus a scris:

Ai inceput iarasi aiurezi?

Cum iti explici faptul ca Dumnezeu in scripturile sale, de ex.: Tanachul si Coranul nu are nici un fiu, iar in "falsa scriptura scrisa de niste oameni, adica de fapt niste idioti aflati in slujba unui ucigas ca Pavel, acelasi Dumnezeu are un fiu, nascut in mod diabolic dintr-o Treime despre care nu scrie nimic in Biblie?

Nu ti se pare ca bati atat de grav campii incat nici macar la niste texte mitologice nu te mai referi ci pur si simplu le iei de-a dreptul din sminteala?

Arata-mi mie de unde din Biblie ai luat povestea diabolica a nasterii lui Isus din Dumnezeu ?

Daca nu postezi un link catre capitolul in care ni se explica cum s-a nascut Isus din Treime, inseamna ca nu esti decat o propagandista a minciunii!
Sper ca te grabesti sa ne dai acel link ptr ca nu cred ca iti convine sa fii crezuta o propagandista a minciunii aflata in slujba Satanei?

Sau poate totusi iti convine sa credem asta despre tine?
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Mar 11, 2012 11:39 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ai inceput iarasi aiurezi?

Cum iti explici faptul ca Dumnezeu in scripturile sale, de ex.: Tanachul si Coranul nu are nici un fiu, iar in "falsa scriptura scrisa de niste oameni, adica de fapt niste idioti aflati in slujba unui ucigas ca Pavel, acelasi Dumnezeu are un fiu, nascut in mod diabolic dintr-o Treime despre care nu scrie nimic in Biblie?

Nu ti se pare ca bati atat de grav campii incat nici macar la niste texte mitologice nu te mai referi ci pur si simplu le iei de-a dreptul din sminteala?

Arata-mi mie de unde din Biblie ai luat povestea diabolica a nasterii lui Isus din Dumnezeu ?

Daca nu postezi un link catre capitolul in care ni se explica cum s-a nascut Isus din Treime, inseamna ca nu esti decat o propagandista a minciunii!
Sper ca te grabesti sa ne dai acel link ptr ca nu cred ca iti convine sa fii crezuta o propagandista a minciunii aflata in slujba Satanei?

Sau poate totusi iti convine sa credem asta despre tine?

sa inteleg ca si tu esti un propagandist al minciunii (cum iti place sa cataloghezi) din moment ce nici tu nu mi ai raspuns la intrebarea cum si de cine si au batut evreii joc ( si mai ales nu vii cu contra argumente)?!
il tot faci pe Pavel ucigas, pai ma tuanto de unde scoti tu asta, din moment ce evangheliile sunt niste minciuni (dupa cum afirmi)? tu nu vezi cum dai cu stangu' n celalalt stang
legat de Fiul, el este motivul pt care , tatal tau, luceafarul diminetii, a cazut ca un fulger. pt ca al doilea il invidia pe primul, pt locul Lui in Treime, pe care el, satana l ar fi dorit (pt ca el era cel mai frumos dintre ingeri, se pare).
acum ca sa ti demonstrez ce ti am spus si sa ti dau o tema de casa, am sa ti dau un psalm al lui David. ce trebuie tu sa faci?! sa spui despre cine vorbeste psalmistul?! deci, vezi, sa ne intelegem! psalmul nu e scris de apostolii aia mincinosi(dupa tine)!

Psalmul 109:
Un psalm al lui David.

1. Zis-a Domnul Domnului Meu : " Sezi de-a dreapta Mea, pana ce voi pune pe vrajmasii Tai asternut picioarelor Tale ".
2. Toiagul puterii Tale Ti-l va trimite Domnul din Sion, zicand : " Stapaneste in mijlocul vrajmasilor Tai.
3. Cu Tine este poporul Tau in ziua puterii Tale, intru stralucirile sfintilor Tai din pantece mai inainte de luceafar Te-am nascut ".
4. Juratu-S-a Domnul si nu-I va parea rau : " Tu esti preot in veac, dupa randuiala lui Melchlsedec ".
5. Domnul este de-a dreapta Ta; sfaramat-a in ziua maniei Sale imparati.
6. Judeca-va intre neamuri; va umple totul de ruini; va zdrobi capetele multora pe pamant.
7. Din parau pe cale va bea; pentru aceasta va inalta capul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mar Mar 13, 2012 10:16 am

Eu sunt un propagandist al "minciunilor" care se pot demonstra ca fiind reale, si ceea ce este in realitate se numeste adevar!
Pavel este un ucigas ptr ca in istorie este pomenit ca l-a ucis pe sin pe viitorul sfant Stefan.
Chestia aia cu Treimea de unde ai scos-o ca in versetele tale nu am vazut-o!

Nu cumva ai gasit-o in Biblia lui LaVey?
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Mier Mar 14, 2012 1:56 am

Soimos a scris:
Eu sunt un propagandist al "minciunilor" care se pot demonstra ca fiind reale, si ceea ce este in realitate se numeste Pavel este un ucigas ptr ca in istorie este pomenit ca l-a ucis pe sin pe viitorul sfant Stefan.

te am intrebat doua lucruri. nu ai raspuns la nici unul. peste primul trec. dar vreau raspuns la al doilea . de cine vorbeste psalmistul. citeste cu atentie si mai gandeste te. daca nu ai vazut o inseamna ca esti orb! daca ai raspus da l. daca nu, nu te chinuii sa scrii.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mar 16, 2012 10:18 pm

meghido a scris:
. de cine vorbeste psalmistul. citeste cu atentie si mai gandeste te. daca nu ai vazut o inseamna ca esti orb! daca ai raspus da l. daca nu, nu te chinuii sa scrii.
Evident ca de tata mosu, care era om vrednic si a avut 9 copii si i-a facut pe toti oameni cu O mare, ca doar nu o fi vorbit despre niste bagabonzi, certati cu munca, neshte murdari si zdrenturosi care colindau ulitele satelor in cautare de fraieri ca sa-i excrocheze pe oameni, iar seful lor a murit ca talhar pe cruce, dupa ce a fost arestat, judecat si condamnat!

Textul ala cu psalmistul a fost furat ca intreaga scriptura a evreilor si pus de Diavol in testamentul sau NT, cu scopul de a prostii pe prosti!

Faptul ca sta la dreapta tatalui nu este decat o minciuna luata din Tanach si atribuita de criminalul Pavel lui Isus, ptr ca Isus nu este la dreapta Tatalui ci sta unde a fost azvarlit de Tatal ceresc, adica in imparatia sa Iadul, ale carei chei le detine!
Iar acel Tata de care zici tu nici macar habar nu are ce e aia Iad!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Joi Mar 29, 2012 1:52 am

uite, vad ca est lud. da mi cateva zile sa caut o carte scrisa de un evreu in legatura cu cele doua testamente ( unu furat si altu plagiat, cum spui 'netale). dacanici acum nu o sa vezi "bine" inseamna ca natura a dat un rateu cu tine! salutare
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Joi Mar 29, 2012 6:08 am

Tu vezi la fel ca orice orb!
Altfel ai stii ca evreii nu au Testamentul lor ptr ca Dumnezeul lor este in viata si nu si-a dat duhul pe cruce ca sa isi lase un testament.

El le-a lasat evreilor nu Testamente ci Legea Sa, lege pe care voi crestinii va cacatzi, in sperantza ca El va va judeca cu dragoste,pentru faptul ca l-ati umplut de kkt si l-ati batjocorit cu blasfemiile voastre de credinciosi crestini si idiotzi!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mar 30, 2012 2:09 am

Soimos a scris:
Tu vezi la fel ca orice orb!
Altfel ai stii ca evreii nu au Testamentul lor ptr ca Dumnezeul lor este in viata si nu si-a dat duhul pe cruce ca sa isi lase un testament.

El le-a lasat evreilor nu Testamente ci Legea Sa, lege pe care voi crestinii va cacatzi, in sperantza ca El va va judeca cu dragoste,pentru faptul ca l-ati umplut de kkt si l-ati batjocorit cu blasfemiile voastre de credinciosi crestini si idiotzi!

hai sa te iau pe alta parte poate pricepi (stiu ca nici asa, dar iti arat ca am vointa Very Happy ).
bine mo ai dreptate! esti cel mai dastept de pe terra si din urmatoarele trei galaxii. dar acum sa te intreb ceva: daca noi suntem asa cum suntem, ce te f pe tine grija de ce credem noi?! ha?! noi ROMANII avem o vorba: calul moare de drum lung si soimos de grija noastra!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mar 30, 2012 6:47 am

ma meghido, eu nu ma cred cel mai destept om, ci doar imi ajunge ca nu sunt atat de prost incat sa ma excrocheze niste sarlatani prin povesti cu Mos Cocosh!

Ma doare exact in spitz de ceea ce credeti voi romanii, din partea mea puteti sa credeti ca kk-tul de musca este bomba atomica, ptr ca fiecare este liber sa creada ce vrea!
Eu doar vreau sa le deschid mintea tinerilor, dar si celor care se cred deshtepti si sunt deschisi la idei noi si informatii, ca este pacat sa iti pierzi timpul studiind Biblia si preocupandu-se de religie, cand societatea concurentiala din capitalism iti impune sa fi foarte bine pregatit profesional.
Si tocmai faptul ca in Jermaniaca se STIE si se INTELEGE acest lucru si in Romania NU, face ca diferenta intre paradisul german si iadul roman sa se accentueze si sa creasca cu fiecare zi.
Sus In jos
Anne Boleyn
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Here
Puncte : 3
Data de inscriere : 30/03/2012

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mar 30, 2012 1:51 pm

Am citit ceea ce ati scris (mai spre final putin mai spicuit) si, trecand peste off topic, eu cred ca oricat de mult v-ati da voi peste cap nu se va intampla nimic cu acel 666. Totul este prea desconspirat, prea la suprafata si la nivelul tuturor incat sa se mai intample ceva in aceasta privinta. Cand timpurile vor fi mai ca naiba decat sunt acum am convingerea ca lucrurile vor fi mult mai subtile. Nu vad prin ele decat niste vesti mai sadice in vant, ceva prin care s-ar mai putea lua cu manipularea.

Citat :
Eu doar vreau sa le deschid mintea tinerilor, dar si celor care se cred deshtepti si sunt deschisi la idei noi si informatii, ca este pacat sa iti pierzi timpul studiind Biblia si preocupandu-se de religie, cand societatea concurentiala din capitalism iti impune sa fi foarte bine pregatit profesional.
Nu era neaparat problema mea, insa eu nu sunt de acord cu toata indrumarea asta din partea unora. Iti apreciez spiritul si faptul ca tu chiar crezi in ceea ce spui insa consider ca fiecare om are datoria de a cunoaste lumea in care traieste. Chiar daca tu le numesti minciuni, pierderi de timp, traiesti ca om pe aceasta planeta si macar o minima informatie, cultura, trebuie sa ai. Dupa mine este pacat sa nu studiezi Biblia, avand in vedere ca fiecare persoana trebuie sa isi traga liber concluziile. La fel de pacat este sa nu studiezi si celelalte forme ale religiei.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Sam Mar 31, 2012 10:22 pm

Anne Boleyn a scris:
eu cred ca oricat de mult v-ati da voi peste cap nu se va intampla nimic cu acel 666.

Nu ne dam peste cap chiar deloc... si nici nu consideram, eu cel putin, ca acest numar si nici macar ca toata apocalipsa s-ar referi la evenimente viitoare noua. Probabil ca Ioan se referea la ceva ce a dedus el ca se va intampla in viitorul lui apropiat, altfel nu ar fi spus cat se poate de clar, acum 2000 de ani in urma:

Apocalipsa 1

1. Descoperirea lui Isus Hristos pe care i-a dat-o Dumnezeu, ca sa arate robilor Sai lucrurile care au sa se intample in curand.

3. Ferice de cine citeste si de cei ce asculta cuvintele acestei prorocii si pazesc lucrurile scrise in ea! Caci vremea este aproape!

Nimeni nu se refera la evenimente care urmeaza sa se petreaca peste 2000 si ceva de ani, spunand ca se vor petrece in curand si vremea este aproape...

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Apr 01, 2012 5:12 am

Anne Boleyn a scris:
Iti apreciez spiritul si faptul ca tu chiar crezi in ceea ce spui insa consider ca fiecare om are datoria de a cunoaste lumea in care traieste.
Problema consta in faptul ca unii doresc sa "cunoasca" lumea prin credintya a proasta, bazata pe irationalitate, si asta nu se numeste a cunoaste lumea, ci a prosti lumea, si dreptul sa prosteasca lumea, nu il are absolut nimeni!
Citat :

Chiar daca tu le numesti minciuni, pierderi de timp, traiesti ca om pe aceasta planeta si macar o minima informatie, cultura, trebuie sa ai.
Ba sunt de parere ca fiecare trebuie sa fie bine informat si sa aibe o cultura vasta, tocmai de aceea atac Biblia si credinciosii, ptr ca Biblia nu tine de cultura, ci este baza unei dogme bisericesti pentru prostit lumea si de a-i transforma in niste lobotomizati care isi rateaza voit dar inconstient singura viata pe care o au, pentru credinta proasta in idioteniile unor sarlatani!

Citat :

Dupa mine este pacat sa nu studiezi Biblia, avand in vedere ca fiecare persoana trebuie sa isi traga liber concluziile. La fel de pacat este sa nu studiezi si celelalte forme ale religiei.
Este foarte mare pacat sa iti pierzi timpul studiind prostiile unor oameni primiotivi atunci cand acela timp il poti folosi pentru a invata si a acumula cunostintele necesare atat de multe la numar, care sa te faca sa fii un om bine pregatit pentru viata in era informaticii!
E pacat sa iti umplii neuronii din creier cu un balast nefolositor ca Biblia si religia, cand de la un tanar pretentiile pregatire pentru viata sunt tot mai mari pe zi ce trece si numai prin practicarea a ceea ce se cheama Long Life Learning, iti este esti asigurata existenta si in viitor.
Sus In jos
Anne Boleyn
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Here
Puncte : 3
Data de inscriere : 30/03/2012

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Apr 01, 2012 4:53 pm

Citat :
Problema consta in faptul ca unii doresc sa "cunoasca" lumea prin credintya a proasta, bazata pe irationalitate, si asta nu se numeste a cunoaste lumea, ci a prosti lumea, si dreptul sa prosteasca lumea, nu il are absolut nimeni!
Dar lasa-i, totusi, pe ei sa vada daca e asa sau nu. Pana la urma a cunoaste lumea inseamna sa stii si cum se prosteste lumea.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Dum Apr 01, 2012 6:43 pm

Eu las pe fiecare sa faca exact ce vrea
Eu nu am treaba cu lumea, ci cu cei care prostesc lumea, iar la "otrava prostiei si a beznei mintii" servita de sarlatani, eu servesc doar antidotul.
Nu e nimeni obligat sa-l ieie, dar tot asa cum sarlatanii fac cel mai mare rau prostind si indobitocind oamenii, cineva trebuie sa faca si un bine incercand sa-i ilumineze!
Sus In jos
Sebastian3000
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 21
Localizare : Copsa Mare
Puncte : 20
Data de inscriere : 25/04/2013

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Vin Mai 03, 2013 3:42 pm

Soimos a scris:

Smile) Ce tare Biblia lui Lavey:))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Sam Mai 04, 2013 1:34 pm

Sebastian3000 a scris:
Soimos a scris:

Smile) Ce tare Biblia lui Lavey:))
Am zis LaVey ca sa nu zic Levey. Sar fi sigur ca prostia aia cu Treimea nici macar in Biblia lui LaVey nu se gaseste. Pentru ca si aia se adreseaza tinerilor inteligenti si nu prostilor bata cum se adreseaza Biblia ortoxdiabolica!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 666 - numarul fiarei   Astazi la 6:03 am

Sus In jos

666 - numarul fiarei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Biblia-
Mergi direct la: