Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Crucea crestina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 10:37 am

Urzi23 a scris:
Citat :

Si astia care ardeau oamenii de vii,spuneau acelasi lucru.Ii torturau si ii omorau cu bunatate crestina!

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Bre @Fernando cita ipocrizie pe tine ,poate nu ai auzit de crimele ateilor in ultimii 200 de ani .Citeva zeci de milioane de morti ,se vede ca nu prea ai dat pe la istorie .
Lasa-l in pace Urzi, ca el este ateu si se scarbeste cand vede oameni ce cred si sunt convinsi ca totul trebuie sa aiba un creator. Astia nu isi mai incap in pene. Cand le pomenesti de crimele ateilor, o dau la intors Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 11:08 am

Mihai12 a scris:
Lasa-l in pace Urzi, ca el este ateu si se scarbeste cand vede oameni ce cred si sunt convinsi ca totul trebuie sa aiba un creator.
Ai pus cat se poate de gresit problema!
Stiinta a dovedit ca Universul a fost CREAT la Big-Bang!

Noi nu putem accepta ideea ca Universul a fost creat de Dumnezeul bibliei, si nu cred vreodata ca voi ve-ti putea demonstra asta, ptr ca teoria Big-Bangului pe an ce tyrece este tot mai bine fundamentata in timp ce ideea creatiei biblice este considerata ca fiind doar ptr retardati (sorry, n-o lua ca pe o ofensa)

Citat :

Astia nu isi mai incap in pene. Cand le pomenesti de crimele ateilor, o dau la intors Laughing
Asta ptr ca nu exista o asemenea categorie de oameni care sa fi comis crime in numele ateismului!
Chiar si criminalii comunisti de talia lui Stalin au in spate o cariera religioasa!
Deci nu era ateu, ci un preot care a inteles exact ce inseamna a fi un Christos, si unul care care dorea sa fie slavit ca Dumnezeu de religia si doctrina Comunismului!
Esti in stare sa pricepi acest lucru s-au trebuie sa iti dau linkuri referitoare la Stalin si la seminarul teologic din Gori pe care l-a absolvit ca sef de promotie?

Daca ai inteles, atunci te rog constientizeaza asta!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 11:09 am

Urzi23 a scris:
@soimos
Cu ce iti dovedesti afirmatia?
Eu am vazut pe cruce doar un om rastignit care sufera din cauza torturilor la care a fost supus!
Si argumentul cu care imi sustin aceasta afirmatie este ca Isus pe cruce plangea de durere implorindu-l pe Dumnezeu...vezi chestia aia cu "Eli eli lama sabachtani!

Urzi23 in dialog :

Eli, Eli, Lama Sabactani? - adică: "Dumnezeul Meu, Dumnezeul Meu, pentru ce M-ai părăsit?"
Matei 27:46 Și pe la ceasul al nouălea, Isus a strigat cu glas tare: "Eli, Eli, Lama Sabactani?" adică: "Dumnezeul Meu, Dumnezeul Meu, pentru ce M-ai părăsit?"

Apoi :
Foarte simplu, noi stim ca Dumnezeu este sfant si ca El uraste pacatul. Chiar uraste pacatul, mai mult decat noi ne putem imagina. In acele momente, pe cruce, Iisus duce povara tuturor pacatelor noastre. Va dati seama ca El avea pe umerii lui miliarde de miliarde de miliarde.... de pacate?
Apoi :
Am putea spune in ghilimele, ca in acele momente, Iisus a fost "cel mai pacatos om din istorie", pentru ca avea pe umeri Sai, pacatele mele si ale tale si ale TUTUROR oamenilor. Putea un Dumnezeu sfant sa fie langa un pacatos?
Apoi :
Asta ar putea explica de ce Dumnezeu l-a parasit, dar de ce a strigat si a permis si celorlalti sa afle asta?
Apoi :
Toata viata Lui, a trait alaturi de Tatal. De cand s-a nascut in iesle, pana ce a ajuns sus pe cruce, Iisus a fost mereu in prezenta Tatalui. Noi nu ne putem imagina ce gol imens a simtit El pe cruce, in acele clipe, pe langa durerea insuportabila pricinuita de biciuire si rastignire. Astfel, prin faptul ca El a strigat in auzul tuturor, avem inca o pilda, prin care putem vedea cat de mult uraste Dumnezeu pacatul.
Apoi :
In concluzie, Iisus a spus aceste cuvinte, pentru ca realmente era parasit de Dumnezeu si pentru ca noi sa intelegem, o data pentru totdeauna, cat de mult uraste Dumnezeu pacatul. Nu exista pacat mai mic, sau pacat mai mare, exista pacat si atat. Mai mult decat atat, aceasta afirmatie, ne arata dragostea imensa pe care Dumnezeu ne-o poarta.
Apoi :
El a ingaduit ca Fiul Sau, sa poarte pacatele noastre, sa moara in chinuri pentru a le spala chiar cu sangele Sau, totul ca noi sa putem sa ne impacam cu Dumnezeu.

Mai poti spune sau adauga ceva?

Nici nu merita un om ca soimos sa primeasca un astfel de raspuns. Dupa cum ai vazut a si inceput sa faca misto, spunand ca propabil Iisus a avut un orgasm. Strici margaritarele pe porci, iar aici sunt destui porci, cei mai porci porci din cate am vazut Laughing
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 11:15 am

Soimos a scris:
Ai pus cat se poate de gresit problema!
Stiinta a dovedit ca Universul a fost CREAT la Big-Bang!

Noi nu putem accepta ideea ca Universul a fost creat de Dumnezeul bibliei, si nu cred vreodata ca voi ve-ti putea demonstra asta, ptr ca teoria Big-Bangului pe an ce tyrece este tot mai bine fundamentata in timp ce ideea creatiei biblice este considerata ca fiind doar ptr retardati (sorry, n-o lua ca pe o ofensa)
Stiinta( cea adevarata) studiaza creatia, iar religia ''studiaza'' Creatorul. Nici pana la varsta de 45 de ani nu ai inteles ca stiinta si religia sunt 2 lucruri diferite, dar nu rivale, ci membrii acesteia.

Soimos a scris:
Asta ptr ca nu exista o asemenea categorie de oameni care sa fi comis crime in numele ateismului!
Nici in numele religiei nu s-au facut crime. Toate crimele, toate razboaiele s-au facut din cauza lacomiei, puterii, banilor Wink Asta este adevarul si cei ca tine nu il pot schimba niciodata.

Soimos a scris:
Chiar si criminalii comunisti de talia lui Stalin au in spate o cariera religioasa!
Ca e si greu sa studiezi sa devii preot iar apoi sa devii ateu. Intradevar e ceva nemaipomenit de greu

Soimos a scris:
Deci nu era ateu, ci un preot care a inteles exact ce inseamna a fi un Christos, si unul care care dorea sa fie slavit ca Dumnezeu de religia si doctrina Comunismului!
E hai ca de aici incepi sa delirezi. Stii ca pentru ce ai spus nu ai si nu vei avea nicio dovada cat oi trai tu pe acest pamant.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 11:31 am

Mihai12 a scris:
Stiinta( cea adevarata) studiaza creatia, iar religia ''studiaza'' Creatorul. Nici pana la varsta de 45 de ani nu ai inteles ca stiinta si religia sunt 2 lucruri diferite, dar nu rivale, ci membrii acesteia.
degeaba te dai rotund dar cel care este total aiurea esti tu, ptr ca nu ai inteles nici macar faptul ca stiinta studiaza tot ce tine de REALITATE, iar religia nu studiaza nimic, doar excrocheaza oamenii prin metoda terorii, adica a "fricii de Dumnezeu"!
Evident ca sunt doua lucruri diferite ca apa si ca focul, dezvoltarea stiintei duce la disparitia religiei!

Citat :
Nici in numele religiei nu s-au facut crime.

Tu pe ce lume traiesti?
In lumea reala chiar si in seara de Craciun s-au comis atentate pe motive religioase, si faptul ca nu ai inteles nimic din lumea in care traiesti, ptr ca chiar sub nasul tau a fost un razboi religios in fosta Iugoslavie, in care sarbi se luptau cu sarbi doar ptr ca unii erau ortodocsi si altii musulmani!

Citat :
Ca e si greu sa studiezi sa devii preot iar apoi sa devii ateu.
N-ai inteles nimic!
Stalin doar a schimbat o doctrina cu alta, el a comis acele crime la fel ca si acei capii ai bisericii crestine care si-au impus crestinismul ca "religie de stat" ...adica prin CRIME! ...deci vorbim despre un model religios!
Citat :

Soimos a scris:
E hai ca de aici incepi sa delirezi. Stii ca pentru ce ai spus nu ai si nu vei avea nicio dovada cat oi trai tu pe acest pamant.

Tare putin trebuie sa fi inteles tu din viata si realitate, daca nici macar de atata lucru nu ti-ai putut da seama, ca Stalin se credea Dumnezeu stapan peste viata si moarte, si Mantuitorul poporului sau, si ca se lasa slavit ca Dumnezeu si Mantuitor, sau nu ai vazut la TV parazile de la 7 Noiembrie?
Mai bine taci ca doar te autoblamezi cu lipsa ta de cultura!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 11:51 am

Esti in pom
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 12:23 pm

Mihai12 a scris:
Esti in pom
Iti dai sema ce mult pretz pun pe afirmatii de genul acestui mic atac, atunci cand ele vin din partea cuiva care nu este capabil sa raspunda argumentat la tema in discutie, si fuge de raspuns aruncand in urma lui o sageata?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 12:26 pm

Mihai12 a scris:
Stiinta( cea adevarata) studiaza creatia, iar religia ''studiaza'' Creatorul.

Se pare ca n-ai inteles nimic, nici din stiinta si nici din religie!

Stiinta nu studiaza nicio creatie! Stiinta se ocupa cu intelegerea si cuantificarea, prin formule sau teorii, a ceea ce exista. Religia doar isi imagineaza un creator si apoi creaza un scenariu plecand de la aceasta ipoteza privita ca adevar absolut. Este ca si cum un primitiv ar vedea un calculator si ar considera ca in interiorul sau exista un zeu atoatestiutor care ne arata totul pe ecran, pentru ca in mintea sa nu poate concepe ca un obiect poate face asa ceva...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 12:32 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Stiinta( cea adevarata) studiaza creatia, iar religia ''studiaza'' Creatorul.

Se pare ca n-ai inteles nimic, nici din stiinta si nici din religie!

Stiinta nu studiaza nicio creatie! Stiinta se ocupa cu intelegerea si cuantificarea, prin formule sau teorii, a ceea ce exista. Religia doar isi imagineaza un creator si apoi creaza un scenariu plecand de la aceasta ipoteza privita ca adevar absolut. Este ca si cum un primitiv ar vedea un calculator si ar considera ca in interiorul sau exista un zeu atoatestiutor care ne arata totul pe ecran, pentru ca in mintea sa nu poate concepe ca un obiect poate face asa ceva...
Imi spune mie un pagan ce am inteles si ce nu am inteles. tavaleala tavaleala
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Sam Dec 31, 2011 12:38 pm

Mihai12 a scris:
Imi spune mie un pagan ce am inteles si ce nu am inteles. tavaleala tavaleala

Nu conteaza cine iti spune, conteaza doar ceea ce iti spune! Iar ceea ce ti-am spus este realitatea!

EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 12:51 am

Voi nu puteti sa pricepeti lucrarile Duhovnicesti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 8:41 am

EmaLovesJesus a scris:
Voi nu puteti sa pricepeti lucrarile Duhovnicesti.
De asta te asigur ca nu gresesti!

Noi nu suntem atat de fericiti si saraci cu Duhul incat sa luam fantezia drept adevar si sa consideram adevarul drept minciuna.

Oare cat de destept si spiritial se poate crede un asemenea aberat intru cele duhovnicesti, care fuge de documentatii ca nu cumva sa afle adevarul, si refuza sa rationeze ca nu cumva sa se trezeasca la realitate,
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 11:33 am

Eu m-am trezit la realitate cu multi ani in urma,si nu regret nici o clipa alegerea facuta.Se merita sa slujesti pe Dumnezeu.El te binecuvinteaza.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 12:23 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu m-am trezit la realitate cu multi ani in urma,si nu regret nici o clipa alegerea facuta.Se merita sa slujesti pe Dumnezeu.El te binecuvinteaza.
Acea realitate nu exista decat in inchipuirea ta!
Tu de fapt slujesti prin MINCIUNA pe ....Diavol
Uite ce zice Isus despre cei ca tine:

44. Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 1:56 pm

Acolo se refera la cei ce traiesc in minciuna in faptele firii lor pamantesti,asa ca tine.Eu fac voia lui Dumnezeu,faptele Duhului Sfant.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 5:05 pm

Tu faci voia unui "dumnezeu" care s-a dovedit a fi cea mai bicisnica faptura din Univers!
Adica o bestie diabolica care si-a folosit puterea sa omoare mii si mii de copii nevinovati, si se mai si lauda cu asta si a facut o biserica ...neintrecuta pana azi in omoruri schingiuiri si alte orori !

Ca tu gasesti aceste fapte ca fiind sfinte, este o "carte de vizita" care ne spune despre tine cine esti tu cu adevarat!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 6:58 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Acea realitate nu exista decat in inchipuirea ta!
Tu de fapt slujesti prin MINCIUNA pe ....Diavol
Uite ce zice Isus despre cei ca tine:

44. Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii.
Moam ce tare esti. App pe ce forum ai gasit versetul asta, ca nu cred ca ai deschis tu biblia( chiar si virtual) sa citezi de acolo. Tot de pe forumuri de tampiti pentru tampiti ai gasit exemplul asta
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 7:17 pm

Mihai,trist este ca el nu vede ca i se adreseaza chiar lui aceste versete!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 8:25 pm

EmaLovesJesus a scris:
Gresesti profund!
Eu nu urmez niciun personaj mitologic din Biblie deci nu mi se poate adresa mie ...si ptr ca Biblia este scrisa doar ptr credinciosii crestini!

Dar mai ales eu nu urmez si propovaduiesc minciuna ptr ca "Biblia" din care vorbesc eu este manualul de Stintele Naturii, Geografia, Istoria si mai ales Stiintele exacte de exemplu nMatematica care este Cuvantul Adevarat inspirat de Dumnezeu ptr ca adevarurile ei se pot DEMONSTRA!

Pricepi oare ca Adevarurile pe care eu le propovaduiesc sunt sustinute de stiinta si sunt demonstrabile si repetabile ????

...pe cand tu propovaduiesti doar fanteziile din capul tau ...si vrei sa fi crezuta ca vorbesti adevaruri bazate pe stiinte si realitati.

Trezeste-te mai fata la realitate ... ca nici macar ratiunea nu iti functioneaza corect!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Ian 01, 2012 8:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 19
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 8:41 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Gresesti profund!
Eu nu urmez niciun personaj mitologic din Biblie deci nu mi se poate adresa mie ...si ptr ca Biblia este scrisa doar ptr credinciosii crestini!

Dar mai ales eu nu urmez si propovaduiesc minciuna ptr ca "Biblia" din care vorbesc eu este manualul de Stintele Naturii, Geografia, Istoria si mai ales Stiintele exacte de exemplu nMatematica care este Cuvantul Adevarat inspirat de Dumnezeu ptr ca adevarurile ei se pot DEMONSTRA!
Ai priceput ca Adevarurile pe care eu le propovaduiesc sunt sustinute de stiinta si sunt demonstrabile si repetabile ????

...pe cand tu propovaduiesti doar fanteziile din capul tau ...si vrei sa fi crezuta ca vorbesti adevaruri bazate pe stiinte si realitati.

Trezeste-te mai fata la realitate ... ca nici macar ratiunea nu iti functioneaza corect!

Ce vorbesti ma voi ateii sunteti cei mai mari mincinosi ,parca va vad mergind cu ciinele in lesa la adunarea ateista ok si colegii atei ii zic sar~na ciinelui ca in conceptia voastra strimba ciinele este strabunica .Apoi clamati pe 7 glasuri ca lupii la luna "ca adevarurile voastre sunt sustinute de stiinta si sunt demonstrabile si repetabile " Auzi domle foloseste musteriul "repetabile" parca zilnic apare o specie noua si mai coboara un om din cocotier ,ala o fi @Dragos sau @Fernando ca au stat agatati in pom imbracati in blana de urangutan .Plimba ursul de aici cu minciunile tale de 2 bani ,ai ajuns de risul la astia mici .Pune batista pe tambal si cinta la alta masa .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 8:48 pm

Urzi23 a scris:
[

Ce vorbesti ma voi ateii sunteti cei mai mari mincinosi
Tu ai venit pe forum sa ne combati ...sau sa dovedesti ca esti un golan lipsit de educatie?

Daca vrei sa ne combati fa-o cu argumente nu cu atacuri la persoana, ptr ca astfel ne poti dovedi doar ca ai fi un prost furios ... si nu cred ca ast ti-ai propus!

Citat :

Plimba ursul de aici cu minciunile tale de 2 bani ,
De cand probele dovedite stiintific sunt minciuni si fanteziile din capul vostru fanatizat sunt adevaruri?
Poate asa o fi la voi la biserica in care v-ati inconjurat de oameni de aceasi "valoare" ca voi....adica de curvele si de borfasii care au venit sa se pocaiasca la mincinoasa voastra biserica care le promite ca vor primii mantuirea de la Isus chiar prin intermediul ucigasilor lui Isus
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 10:13 pm

Poate ca tu esti mult mai vinovat de cele ce ne reprosezi noua.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Dum Ian 01, 2012 11:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Poate ca tu esti mult mai vinovat de cele ce ne reprosezi noua.
Ce e aia poate?

Tu nu vezi ca eu sunt un adept al cunoasterii stiintifice care sa inlocuiasca credinta a proasta?
Pai de cand cel care propovaduieste adevaruri este mai vinovat ca cel care propovaduieste minciuna?

Vezi ...tocmai aceasta lipsa de discernamant ma faca sa cred ca esti si tu posedata, si ca asta te impiedica sa nu mai fi capabila sa gandesti limpede
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Lun Ian 02, 2012 12:36 am

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:
[

Ce vorbesti ma voi ateii sunteti cei mai mari mincinosi
Tu ai venit pe forum sa ne combati ...sau sa dovedesti ca esti un golan lipsit de educatie?

Daca vrei sa ne combati fa-o cu argumente nu cu atacuri la persoana, ptr ca astfel ne poti dovedi doar ca ai fi un prost furios ... si nu cred ca ast ti-ai propus!

Citat :

Plimba ursul de aici cu minciunile tale de 2 bani ,
De cand probele dovedite stiintific sunt minciuni si fanteziile din capul vostru fanatizat sunt adevaruri?
Poate asa o fi la voi la biserica in care v-ati inconjurat de oameni de aceasi "valoare" ca voi....adica de curvele si de borfasii care au venit sa se pocaiasca la mincinoasa voastra biserica care le promite ca vor primii mantuirea de la Isus chiar prin intermediul ucigasilor lui Isus

Auzi "domle" baga mare omul cu fraze sforaitoare "probe stiintifice" ce probe ma ? Mai ai putin si incepi sa aplici "CREZUL ATEIST " crede si nu cerceta de la tatucul vostru Stalin .
Apoi :
Cum este ma cu cel mai mare fals din istoria stiintei .Auzi domle ateii sunt autorii celui mai mare fals din istoria stiintei ma mir cum nu va crapa obrazul si cum mai scoateti nasul pe strada
Apoi :
Hai sa te vad cine este autorul acelui fals ,sa nu zici ca sunt rau, falsul reprezinta o cirja a evolutionistilor .
Apoi :
Desigur, in viziunea ta ingusta si diforma asupra lumii, crestinii se ocupa cu habotnicie de “ale cerului”, ateistilor ramanandu-le misiunea nobila de a salva omenirea de superstitii tavaleala
Ar fi mult mai bine daca ateistii s-ar preocupa sa salveze umanitatea de saracie, razboi etc.
Apoi :
Dar se pare ca, intamplator, de asta se ocupa tot credinciosii .
Apoi :
Eu nu am pomenit cina ateista cum exista cina CRESTINA mai degraba un vint de la calul mort de 6 saptamini ca un ateu care da de pomana
Apoi :
Pe undeva sareai cu gura mare si plingeai cu lacrimi de crocodil pentru "dumnezeu natura" Pai de ce nu stringi turma de atei sa stringeti gunoaiele din parcuri ,sa plantati pomi ,eu inca nu am vazut ateu cu bicicleta mergind la servici,de domle nu da bine in societate
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Lun Ian 02, 2012 8:01 am

Soimos,tu nu dai dovada de dragoste.Dragostea vine de sus si este darul Duhului Sfant.Ea se revarsa asupra celor cu care relationam.Ne pasa de cei din jurul nostru.Dumnezeu este dragoste.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Lun Ian 02, 2012 9:22 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos,tu nu dai dovada de dragoste
Sio ce ai vrea ...sa-ti arat ca te iubesc?
Eu imi iubesc doar familia si prietenii...nu pot iubi pe cine nu cunosc tot asa cum nu pot iubi pe Dracu care poate sta cuibarit in inima lor!
Eu iubesc Adevarurile ce se pot dovedi si urasc minciuna chiar si atunci cand sunt prezentate de cei ca tine ca adevar!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Lun Ian 02, 2012 10:22 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos,tu nu dai dovada de dragoste
Sio ce ai vrea ...sa-ti arat ca te iubesc?
Eu imi iubesc doar familia si prietenii...nu pot iubi pe cine nu cunosc tot asa cum nu pot iubi pe Dracu care poate sta cuibarit in inima lor!
Eu iubesc Adevarurile ce se pot dovedi si urasc minciuna chiar si atunci cand sunt prezentate de cei ca tine ca adevar!

Aloooo eu zic sa o lasi mai moale cu aruncatul cotoiului mort (minciuna) prin ograda altora .Deoarece tu propovaduiesti minciuna si minti la greu de ingheata apele am auzit ca au inghetat si amaritii aia de pesti care ii ai in acvariu si ai pus lampa de benzina sa ii dezgheti ,puteai sa pui doua legaturi de verdeata si faceai un bors riios (ca postarile tale )de nu il mincau nici ciinii doh
Apoi :
Eu zic sa te potolesti si sa te faci om de treaba, sarind numai cu gura mare, nu dovedesti nimic ,ba din contra te ia lumea de neserios,lucru de altfel foarte evident .
Apoi :
Tu nu ai spus nimic doar fabulezi ,eu zic sa mai incerci sa aduci ceva concret ,cu vorbe goale aruncate aiurea nu vei rezolva nimic ,deja ai cazut in penibil .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Lun Ian 02, 2012 12:31 pm

Urzi23 a scris:

Aloooo eu zic sa o lasi mai moale cu aruncatul cotoiului mort (minciuna) prin ograda altora .Deoarece tu propovaduiesti minciuna si minti la greu de ingheata apele
Diferenta intre "minciuna" mea si "adevarul" vostru consta in faptul ca eu imi pot dovedi argumentat ca "minciunile" mele pot fi demonstrate ca adevaruri ....iar "adevarurile" voastre nu se pot demonstra ca adevaruri, si nici nu o faceti...ai vazut-o cumva pe Ema ca mi-a dat vreo-singura dovada a existentei Dumnezeului care o poseda ca 10 draci?

Citat :

Eu zic sa te potolesti si sa te faci om de treaba,
Ma om "treaba mare" ce esti ...tie ca oaie lipsita de constiinta iti lipsesc "instrumentele" (ratiunea) ca sa apreciezi tu cat de treaba sunt eu sau nu!

Citat :

Tu nu ai spus nimic
Las ca spune Biblia in locul meu ... doar ca tu nu ai mintea deschisa ca sa o intelegi.
Ca doar nu ai vrea sa vorbim despre argumentele stiintifice ale existentei lui Dumnezeu ... ..ptr ca asa ceva NU EXISTA!

Voi sunteti atat de adormiti la minte incat nu sunteti bcapabili sa faceti diferenta intre Yahwe si criminalul de crestini Pavel, la nivelul vostru de "inteligenta" Pavel este mai presus de Yahwe ...motiv ptr care in inteligenta voastra va peeshati pe Legile Lui ca sa urmati smecheriile unui al doilea ucigas al lui Isus !
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Crucea crestina   

Sus In jos

Crucea crestina
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: