Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Despre Iad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Joi Feb 09, 2012 10:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
El lasa ploaia peste pamant si face sa creasca recolta.El da binecuvantarea si peste cel bun si peste cel rau.

Tu chiar nu realizezi cat de ridicola esti cand debitezi asemenea prostii?
Tu uiti ca exista domenii stiintifice care stapanesc acest domeniu si nu stii ca se pot provoca ploi la comanda folosind procedeele descoperite de stiinta?

Eu cred ca la varsta ta se impune mai multa seriozitate in discutii ca doar nu mai esti o feititza de 5 ani incat sa scoti asemenea prostii penibile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 7:14 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
El lasa ploaia peste pamant si face sa creasca recolta.El da binecuvantarea si peste cel bun si peste cel rau.

Tu chiar nu realizezi cat de ridicola esti cand debitezi asemenea prostii?
Tu uiti ca exista domenii stiintifice care stapanesc acest domeniu si nu stii ca se pot provoca ploi la comanda folosind procedeele descoperite de stiinta?

Eu cred ca la varsta ta se impune mai multa seriozitate in discutii ca doar nu mai esti o feititza de 5 ani incat sa scoti asemenea prostii penibile!
Eu stiu cum se formeaza ploaia d.p.d.v.stiintifc.Dar,la Cuvantul lui ploua,si la Cuvantul Lui se opreste.Cred ca stii unde este scris acest lucru in Biblie.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 12:16 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu stiu cum se formeaza ploaia d.p.d.v.stiintifc.Dar,la Cuvantul lui ploua,si la Cuvantul Lui se opreste.
cata prostia!
Sa vorbesti cu ploaia ditamai Dumnezeul mustelor ...nu ti se pare doof?
Vorbeste cumva "in limbi" asa cum vorbiti voi cu Diavolul la biserica?

Citat :

Cred ca stii unde este scris acest lucru in Biblie.
Si ce conteaza daca e scris in Biblie?
Tu crezi ca un idiot ca Ioan ala al tau care scria in Biblie dupa mintea putina pe care o avea, stia cat si ce stie un om NORMAL din ziua de azi?

Poi .... am ajuns sa ne intoarcem in primitivism si sa ne luam dupa vorbele tampite ale unor idioti din comuna primitiva?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 1:12 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu stiu cum se formeaza ploaia d.p.d.v.stiintifc.Dar,la Cuvantul lui ploua,si la Cuvantul Lui se opreste.
cata prostia!
Sa vorbesti cu ploaia ditamai Dumnezeul mustelor ...nu ti se pare doof?
Vorbeste cumva "in limbi" asa cum vorbiti voi cu Diavolul la biserica?

Citat :

Cred ca stii unde este scris acest lucru in Biblie.
Si ce conteaza daca e scris in Biblie?
Tu crezi ca un idiot ca Ioan ala al tau care scria in Biblie dupa mintea putina pe care o avea, stia cat si ce stie un om NORMAL din ziua de azi?

Poi .... am ajuns sa ne intoarcem in primitivism si sa ne luam dupa vorbele tampite ale unor idioti din comuna primitiva?

S-a dovedit stiintific ca aceasta Carte este adevarata si este Cuvantul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 1:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
-a dovedit stiintific ca aceasta Carte este adevarata

Pai cum dracu sa nu fie adevarata daca este cronica istorica a poporului evreu tinuta sute de ani de rabinii lor?

Citat :

si este Cuvantul lui Dumnezeu.
Arata-mi si mie unde este dovada ... ptr ca eu iti pot dovedi ca Biblia este un text scris de oameni si chiar asumat acest fapt de catre rabinii Marii Sinagoge?
Vreu dovada ...sau daca NU O AI ...si doar raspandesti minciuni si nu mi-o prezinti te rog sa te gandesti sa nu mai apari aici pe forum!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 1:21 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
-a dovedit stiintific ca aceasta Carte este adevarata

Pai cum dracu sa nu fie adevarata daca este cronica istorica a poporului evreu tinuta sute de ani de rabinii lor?

Citat :

si este Cuvantul lui Dumnezeu.
Arata-mi si mie unde este dovada ... ptr ca eu iti pot dovedi ca Biblia este un text scris de oameni si chiar asumat acest fapt de catre rabinii Marii Sinagoge?
Vreu dovada ...sau daca NU O AI ...si doar raspandesti minciuni si nu mi-o prezinti te rog sa te gandesti sa nu mai apari aici pe forum!
Istorisirea Noului Testament nu este o legenda. Documentele Noului Testament au fost scrise in decursul a doua generatii de la evenimente de catre martori oculari sau de catre contemporani ai lor, iar naratiunea Noului Testament este confirmata de autori necrestini. In plus, Noul Testament mentioneaza cel putin 30 de personalitati istorice care au fost atestate din surse din afara Noului Testament. Prin urmare Noul Testament, nu poate fi o legenda. Ce spun cercetatorii? Gary Habermas a efectuat investigatia cea mai ampla si mai la zi cu privire la ce cred cercetatorii despre inviere. El a strans mai mult de 1400 de lucrari de referinta pe tema Invierii scrise intre anii 1975-2003. In The Risen Jesus and Future Hope, Habermas spune ca aproape toti cercetatorii, apartinand intregului spectru ideologic-de la ultraliberali si pana la conservatorii biblicisti-sunt de acord ca urmatoarele aspecte cu privire la Isus si la crestinism sunt fapte istorice reale. 1.Isus a murit rastignit de romani. 2.A fost ingropat, cel mai probabil intr-un mormant particular. 3.Curand dupa aceea ucenicii au fost descurajati, indurerati si deprimati, pierzandu-si orice speranta. 4.Mormantul lui Isus a fost gasit gol la putin timp dupa inhumarea Lui. 5.Ucenicii au avut experiente pe care ei le-au crezut aratari reale ale lui Isus inviat. 6.Datorita acestor experiente, viata ucenicilor s-a schimbat compet. Au fost dispusi sa moara pentru credinta lor. 7.Proclamarea Invierii a fost facuta inca foarte devreme, chiar de la inceputul istoriei bisericii. 8.Ucenicii au marturisit si au predicat public in cetatea Ierusalimului , locul unde Isus fusese rastignit si ingropat cu putin timp inainte. 9.Mesajul Evangheliei s-a concentrat asupra mortii si invierii lui Isus. 10.Duminica a fost ziua preferata pentru adunare si inchinare. 11.Iacov, fratele lui Isus si un sceptic inainte, s-a convertit cand L-a vazut pe Isus cel inviat. 12.Doar cativa ani mai tarziu , Saul din Tars a devenit si el un credincios crestin, in urma unei experiente pe care a avut-o cu Isus cel inviat.

Dar este scris in cea mai citita si cautata carte.De-a lungul vremurilor multi au luptat impotriva ei dorind ca sa o distruga,dar au uitat ca Autorul ei este Dumnezeu.
,,Un secol urmează altui secol – Biblia rămâne.
Impărățiile se ridică, se clatină, cad și sunt uitate – Biblia rămâne.
O dinastie urmează după alta – Biblia rămâne.
Regii sunt încoronați și li se ia coroana – Biblia rămâne.
Este disprețuită și ruptă în bucăți – Biblia rămâne.
Furtuni de ură trec peste ea – Biblia rămâne.
Ateii o ocărăsc și o critică – Biblia rămâne.
Agnosticii zâmbesc cinici – Biblia rămâne.
Necredincioșii o abandonează – Biblia rămâne.
Criticii îi neagă inspirația divină – Biblia ramane.
Fulgere de mânie o izbesc – Biblia rămâne.
Păgânii profețesc pieirea ei – Biblia rămâne.
Modernismul încearcă să demonstreze că nu e necesară – Biblia rămâne.
I se dă foc – Biblia rămâne.
Dinții timpului o rod, dar nu o consumă – Biblia rămâne. ,,

Cartea de la stiinta la Dumnezeu demonstreaza stiintific ca Biblia este adevarata.De la știință la Dumnezeu oferă un curs intensiv în natura realității. Este povestea explorării de o viață a lui Peter Russell în natura conștiinței – cum a ajuns de la ateu convins, studiind matematică și fizică, la realizarea unei sinteze personale profunde a misticului și științificului. Russell amestecă povestea sa personală de curiozitate și explorare cu fizică, psihologie și filosofie pentru a ajunge la o nouă viziune asupra lumii în cadrul căreia conștiința este o calitate fundamentală a creației. El arată cum toate ingredientele pentru această viziune sunt la locul lor; nimic nou nu trebuie descoperit. Trebuie doar să asamblăm piesele și să explorăm noua imagine a realității care rezultă de acolo.

Russell ne ia din sălile de conferințe de la Cambridge, unde a studiat cu Stephen Hawking, într-un ashram de la poalele dealurilor din Munții indieni Himalaya. Integrând o cunoaștere adâncă a științei cu propriile experiențe de meditație, Russell ajunge la un univers similar cu cel descris de mulți mistici – unul în care știința și spiritul nu mai sunt în conflict. Puntea dintre ele, așa cum arată Russell, este lumina. De la știință la Dumnezeu ne invită să trecem acea punte înspre o viziune radical diferită și în cele din urmă vindecătoare asupra a noi înșine și a universului – o viziune în care Dumnezeu capătă un nou înțeles și practica spirituală o nouă semnificație.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 4:11 pm

EmaLovesJesus a scris:

Istorisirea Noului Testament nu este o legenda. Documentele Noului Testament au fost scrise in decursul a doua generatii de la evenimente de catre martori oculari sau de catre contemporani ai lor,
Tie ti-a luat Dracu mintile si nu mai intelegi romaneste?
Eu nu ti-am cerut sa-mi povestesti de NT ci sa aduci DOVADA precum ca ea este Cuvantul lui Dumnezeu!
Citat :

Dar este scris in cea mai citita si cautata carte.De-a lungul vremurilor multi au luptat impotriva ei dorind ca sa o distruga,dar au uitat ca Autorul ei este Dumnezeu.
........................................................................................................

Asta ce zici tu pot fi considerate si ca niste dovezi precum ca Biblia este Cuvantul Diavolului !

Tu nu ai nicio dovada ca aceste texte apartin exact lui Dumnezeu si nu Diavolului!

Te rog sa imi aduci dovezi clare din care rezulta clar ca Biblia este cuvantul lui Dumnezeu
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Vin Feb 10, 2012 8:41 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Istorisirea Noului Testament nu este o legenda. Documentele Noului Testament au fost scrise in decursul a doua generatii de la evenimente de catre martori oculari sau de catre contemporani ai lor,
Tie ti-a luat Dracu mintile si nu mai intelegi romaneste?
Eu nu ti-am cerut sa-mi povestesti de NT ci sa aduci DOVADA precum ca ea este Cuvantul lui Dumnezeu!
Citat :

........................................................................................................

Asta ce zici tu pot fi considerate si ca niste dovezi precum ca Biblia este Cuvantul Diavolului !

Tu nu ai nicio dovada ca aceste texte apartin exact lui Dumnezeu si nu Diavolului!

Te rog sa imi aduci dovezi clare din care rezulta clar ca Biblia este cuvantul lui Dumnezeu
Eu as avea multe dovezi ca Biblia este adevarata.Dar tu nu doresti sa le iei in considerare.Experiente personale,raspunsuri la rugsaciuni,vindecari,etc.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 12:02 am

EmaLovesJesus a scris:
Eu as avea multe dovezi ca Biblia este adevarata.Dar tu nu doresti sa le iei in considerare.Experiente personale,raspunsuri la rugsaciuni,vindecari,etc.

Tu gandesti cu roata de rezerva de la masina sau cu ce? E vorba despre ce scrie in biblie nu despre ce crezi tu! Biblia nu-i decat o epopee a iudeilor (VT) ca NT e facatura grosolana!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 7:48 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu gandesti cu roata de rezerva de la masina sau cu ce? E vorba despre ce scrie in biblie nu despre ce crezi tu! Biblia nu-i decat o epopee a iudeilor (VT) ca NT e facatura grosolana!
Se spune ca odata cu trecerea timpului,omul devine mai intelept datorita experientelor de viata din care invata.Vezi mie experientele cu Dumnezeu m-au crescut d.p.d.v.spiritual si am devenit matura.Nimeni nu ma poate dezradacina din credinta mea in Domnul Isus.Pentru ca este autentica.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 10:19 am

EmaLovesJesus a scris:

Se spune ca odata cu trecerea timpului,omul devine mai intelept datorita experientelor de viata din care invata.
In general asa ar trebui sa fie, dar nu este intotdeauna asa!
de ex in cazul tau parca ti-a luat dracu mintile / ratiunea si actionezi ca o persoana instabila din p de v psihic.

Citat :

Vezi mie experientele cu Dumnezeu m-au crescut d.p.d.v.spiritual si am devenit matura
Ai avut tu experiente cu Dumnezeu?????
Poate ai avut impresia asta in timpn ce erai in delir mistic !
Nu mai debite asemenea tampenii ca tu chiar vrei sa dovedesti tuturor ca Dracu ti-a lut mintile!

Citat :

.Nimeni nu ma poate dezradacina din credinta mea in Domnul Isus.Pentru ca este autentica.
Credinta ta o fi autentica , problema ta este ca tu nu crezi in Dumnezeu ... ci in Diavol ul pe care-l numesti "Domnul"... si asta se vede in faptul ca nu urmezi legile Torei care sunt date de Dumnezeu ...ci pe ale unui UCIGAS ca Pavel
Asa ca orice alt comentariu este de prisos
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 10:25 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Se spune ca odata cu trecerea timpului,omul devine mai intelept datorita experientelor de viata din care invata.
In general asa ar trebui sa fie, dar nu este intotdeauna asa!
de ex in cazul tau parca ti-a luat dracu mintile / ratiunea si actionezi ca o persoana instabila din p de v psihic.

Citat :

Vezi mie experientele cu Dumnezeu m-au crescut d.p.d.v.spiritual si am devenit matura
Ai avut tu experiente cu Dumnezeu?????
Poate ai avut impresia asta in timpn ce erai in delir mistic !
Nu mai debite asemenea tampenii ca tu chiar vrei sa dovedesti tuturor ca Dracu ti-a lut mintile!

Citat :

.Nimeni nu ma poate dezradacina din credinta mea in Domnul Isus.Pentru ca este autentica.
Credinta ta o fi autentica , problema ta este ca tu nu crezi in Dumnezeu ... ci in Diavol ul pe care-l numesti "Domnul"... si asta se vede in faptul ca nu urmezi legile Torei care sunt date de Dumnezeu ...ci pe ale unui UCIGAS ca Pavel
Asa ca orice alt comentariu este de prisos
De unde stii tu ce legi urmez?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 1:47 pm

EmaLovesJesus a scris:

Da tu ne crezi prosti? doh Tu ai spus ca esti penti-coasta, deci nou-testamentara, deci urmezi invataturile celor care au schimbat legea d-zeului basmului biblic si au inlocuit-o cu false evanghelii ale unor necunoscuti si scrise intre 50 si 200 de ani de la moartea lui.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 1:49 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Da tu ne crezi prosti? doh Tu ai spus ca esti penti-coasta, deci nou-testamentara, deci urmezi invataturile celor care au schimbat legea d-zeului basmului biblic si au inlocuit-o cu false evanghelii ale unor necunoscuti si scrise intre 50 si 200 de ani de la moartea lui.

Istorisirea Noului Testament nu este o legenda. Documentele Noului Testament au fost scrise in decursul a doua generatii de la evenimente de catre martori oculari sau de catre contemporani ai lor, iar naratiunea Noului Testament este confirmata de autori necrestini. In plus, Noul Testament mentioneaza cel putin 30 de personalitati istorice care au fost atestate din surse din afara Noului Testament. Prin urmare Noul Testament, nu poate fi o legenda. Ce spun cercetatorii? Gary Habermas a efectuat investigatia cea mai ampla si mai la zi cu privire la ce cred cercetatorii despre inviere. El a strans mai mult de 1400 de lucrari de referinta pe tema Invierii scrise intre anii 1975-2003. In The Risen Jesus and Future Hope, Habermas spune ca aproape toti cercetatorii, apartinand intregului spectru ideologic-de la ultraliberali si pana la conservatorii biblicisti-sunt de acord ca urmatoarele aspecte cu privire la Isus si la crestinism sunt fapte istorice reale. 1.Isus a murit rastignit de romani. 2.A fost ingropat, cel mai probabil intr-un mormant particular. 3.Curand dupa aceea ucenicii au fost descurajati, indurerati si deprimati, pierzandu-si orice speranta. 4.Mormantul lui Isus a fost gasit gol la putin timp dupa inhumarea Lui. 5.Ucenicii au avut experiente pe care ei le-au crezut aratari reale ale lui Isus inviat. 6.Datorita acestor experiente, viata ucenicilor s-a schimbat compet. Au fost dispusi sa moara pentru credinta lor. 7.Proclamarea Invierii a fost facuta inca foarte devreme, chiar de la inceputul istoriei bisericii. 8.Ucenicii au marturisit si au predicat public in cetatea Ierusalimului , locul unde Isus fusese rastignit si ingropat cu putin timp inainte. 9.Mesajul Evangheliei s-a concentrat asupra mortii si invierii lui Isus. 10.Duminica a fost ziua preferata pentru adunare si inchinare. 11.Iacov, fratele lui Isus si un sceptic inainte, s-a convertit cand L-a vazut pe Isus cel inviat. 12.Doar cativa ani mai tarziu , Saul din Tars a devenit si el un credincios crestin, in urma unei experiente pe care a avut-o cu Isus cel inviat.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 1:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
El a strans mai mult de 1400 de lucrari de referinta pe tema Invierii scrise intre anii 1975-2003.

hohot hohot hohot

Sa te spargi de ras, nu alta tavaleala Da ceva scris pe la anul 0 sau macar anul 10, nu ai? Ceva scris inca in timpul vietii lui Isus si nu dupa mai multe generatii si din surse orale? Ceva cat de cat credibil, nu ai?

Daca incerci sa-ti amintesti ce a spus un om acum 10 ani si nu reusesti mare lucru, dar dupa 50 sau 200 de ani, asa cum au fost scrise evangheliile voastre...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 2:40 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
El a strans mai mult de 1400 de lucrari de referinta pe tema Invierii scrise intre anii 1975-2003.

hohot hohot hohot

Sa te spargi de ras, nu alta tavaleala Da ceva scris pe la anul 0 sau macar anul 10, nu ai? Ceva scris inca in timpul vietii lui Isus si nu dupa mai multe generatii si din surse orale? Ceva cat de cat credibil, nu ai?

Daca incerci sa-ti amintesti ce a spus un om acum 10 ani si nu reusesti mare lucru, dar dupa 50 sau 200 de ani, asa cum au fost scrise evangheliile voastre...
Pot sa iti dau multe profetii scrise cu mult inainte de a se implini multe care se refereau la nasterea Domnului ISUS.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 2:54 pm

Profetiile alea se refereau la Mesia, adica un rege uns al evreilor, Isus n-a fost niciodata asa ceva! Evreii inca il mai asteapta pe Mesia si stiu ei ce stiu, ca doar ei au scris biblia si au facut religia grin
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Sam Feb 11, 2012 4:38 pm

Cyberman a scris:
Profetiile alea se refereau la Mesia, adica un rege uns al evreilor, Isus n-a fost niciodata asa ceva! Evreii inca il mai asteapta pe Mesia si stiu ei ce stiu, ca doar ei au scris biblia si au facut religia grin

Crestinii se incapataneaza sa puna semnul egal intre Isus si Mesia, cu toate ca intre ei nu exista nicio legatura. Isus doar a visat ca poate ajunge Mesia, dar asa cum ai spus si tu, n-a ajuns niciodata si asta pentru simplul motiv ca n-a ajuns rege al iudeilor, pentru ca Mesia asta inseamna, REGE uns, adica inscaunat! Dupa cum stim, iudeii i-au pus doar o coroana de spini, evident in batjocura si nu ca sa-l batjocureasca pe el ca om ci doar pretentiile sale nefondate de a se considera REGE al lor!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre Iad   

Sus In jos

Despre Iad
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: