Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Despre Iad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 7:21 pm

Cyberman a scris:
Tu stai greu cu priceperea, iti tot spun ca eu nu-s pacatos si tot o dai cu pacatul sau tu umbli cu viclenia si vrei sa ma scoti pe mine vinovat de ce nu am facut, ca mai apoi cu vorbe mieroase si promisiuni de binecuvantare sa ma atragi in secta ta nu ti-ai gasit pe cine, eu nu pun botul la chestii dintr-astea. Punct.
Eu nu fac parte dintr-o secta,ci dintr-un cult ,cu aceleasi drepturi la Ministerul Cultelor ca sii ortodocsii.Capisci?Apoi Biblia spune ca esti nasut in pacat.Sau tu,nu?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 7:31 pm

Nu sunt nascut in pacat ca voi, eu sunt om serios si din parinti seriosi. Punct.
Cum de v-au inscris pe voi pocaitii ca cult cand se vede cat colo ca sunteti niste indivizi care nu au niciun dumnezeu doh voi spuneti ca cuvintele dumnezeului vostru erau valabile mai demult si le rastalmaciti dupa cum va taie capul, voi nici nu sunteti credinciosi macar, voi umblati pe forumuri ca sa suciti mintile oamenilor si sa-i pacaliti sa intre in secta voastra. Am inteles ca le luati o zeciuiala, asta inseamna ca le luati 10% din ce au si ce le dati in schimb ca va umpleti voi buzunarele, binecuvantari dupa moarte doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 7:57 pm

Cyberman a scris:
Nu sunt nascut in pacat ca voi, eu sunt om serios si din parinti seriosi. Punct.
Cum de v-au inscris pe voi pocaitii ca cult cand se vede cat colo ca sunteti niste indivizi care nu au niciun dumnezeu voi spuneti ca cuvintele dumnezeului vostru erau valabile mai demult si le rastalmaciti dupa cum va taie capul, voi nici nu sunteti credinciosi macar, voi umblati pe forumuri ca sa suciti mintile oamenilor si sa-i pacaliti sa intre in secta voastra. Am inteles ca le luati o zeciuiala, asta inseamna ca le luati 10% din ce au si ce le dati in schimb ca va umpleti voi buzunarele, binecuvantari dupa moarte
Total gresit.Noi dam zeciuiala,nu o luam.Habar nu ai ce vorbesti.Atunci cand Il cunosti cu adevarat pe Dumnezeu se schimba scopul vietii.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 8:04 pm

Se transforma in scopul de a da zeciuiala si pentru toate vi se da in schimb o binecuvantare, dar nu aici ci pe lumea ailalta hohot
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 8:09 pm

Cyberman a scris:
Cum de v-au inscris pe voi pocaitii ca cult cand se vede cat colo ca sunteti niste indivizi care nu au niciun dumnezeu doh voi spuneti ca cuvintele dumnezeului vostru erau valabile mai demult si le rastalmaciti dupa cum va taie capul, voi nici nu sunteti credinciosi macar, voi umblati pe forumuri ca sa suciti mintile oamenilor si sa-i pacaliti sa intre in secta voastra. Am inteles ca le luati o zeciuiala, asta inseamna ca le luati 10% din ce au si ce le dati in schimb ca va umpleti voi buzunarele, binecuvantari dupa moarte doh

Ma uritule eu am auzit de cina Crestina dar pina in prezent nu am auzit de cina ateista sau cina satanista
Apoi :
Voi sunteti niste ciudati ,mai repede scoti de la calul mort de 6 saptamini un vint, dar de la voi nu primeste un sarman un covrig
Apoi :
Voi sunteti numai cu gura mare ,Mai bine va ocupati si voi de ceva util ,dar din pacate tot credinciosii se ocupa .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 8:13 pm

EmaLovesJesus a scris:

Pai eu iti spun ca nu erau crestini adevarati cei care au omorat oameni!
Pai tocmai aia sunt crestinii adevarati!
Tu esti mai fanatica ca aia, si in mod sigur ca intr-o alta lume ... m-ai fi ars si pe mine pe rug ptr felul in care gandesc si vorbesc!

Tu ca si FANATICA religioasa ce te aflii, esti creata din aceasi stofa de fanatism periculos ca si aceia de care zici tu ca nu-s crestini ... desi asta vedem dupa indarjirea cu care propovaduiesti minciuna si refuzi sa crezi cele mai demonstrate adevaruri!

Un asemenea om/oaie a Domnului, care nu accepta adevaruri dovedite si vrea sa ne convinga ca fantasmagoriile din delrul ei mistic, sunt Mari Adevaruri ...este un om care se afla in sluja Tatalui Minciunii!

orice om normal accepta si iubeste adevarul si stie sa faca diferenta intre delir mistic si realitate, iar tu nu esti capabila sa faci aceasta deosebire ...si asta este grav ...dovedeste ca ai probleme psihice si ca esti labila din p de v psihic!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 8:15 pm

Urzi23 a scris:
Cyberman a scris:

Ma uritule eu am auzit de cina Crestina dar pina in prezent nu am auzit de cina ateista sau cina satanista
Apoi :
Voi sunteti niste ciudati ,mai repede scoti de la calul mort de 6 saptamini un vint, dar de la voi nu primeste un sarman un covrig
Apoi :
Voi sunteti numai cu gura mare ,Mai bine va ocupati si voi de ceva util ,dar din pacate tot credinciosii se ocupa .

Da, daca nu mai au activitate sa-i arda pe altii pe rug, stau si ling moaste si icoane, apoi bat apa-n piua pe forum in speranta ca s-o gasi vreunul care sa-i creada hohot
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 10, 2012 8:49 pm

Cyberman a scris:
Urzi23 a scris:
Cyberman a scris:

Apoi :
Apoi :

Da, daca nu mai au activitate sa-i arda pe altii pe rug, stau si ling moaste si icoane, apoi bat apa-n piua pe forum in speranta ca s-o gasi vreunul care sa-i creada hohot

Si tu ce pretentie ai sa pierd timpul cu tine ,pai tu nu ai spus nimic eu zic sa mai incerci ,admir stradania ta dar mai cauta .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 31, 2012 2:35 pm

Soimos
Aici ai dovezi stiintifice si profetii care s-au implinit.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mar Ian 31, 2012 8:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos
Aici ai dovezi stiintifice si profetii care s-au implinit.
Si ce ai dovedit cu asta?
Ca Isus era un fel de Mama Omida?
Pai tu nu stii ca numai Diavolul face profetii, ptr ca nu are cu ce altceva sa e legitimeze ca "dumnezeu"?
Dumnezeu nu face profetii ci CREAZA, profetii face doar Dracu care daca nu creaza ... le vorbeste prostilor ca sa fie crezut ca Dumnezeu si mai face si cate o prorocire ptr a se legitima cu ele!

In concluzie tu imi confirmi inca o data ca Isus Christos = Diavolul... ca doar nu pe degeaba se recunoaste ca fiind Luciferul!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 01, 2012 5:39 am

EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
Tu stai greu cu priceperea, iti tot spun ca eu nu-s pacatos si tot o dai cu pacatul sau tu umbli cu viclenia si vrei sa ma scoti pe mine vinovat de ce nu am facut, ca mai apoi cu vorbe mieroase si promisiuni de binecuvantare sa ma atragi in secta ta nu ti-ai gasit pe cine, eu nu pun botul la chestii dintr-astea. Punct.
Eu nu fac parte dintr-o secta,ci dintr-un cult ,cu aceleasi drepturi la Ministerul Cultelor ca sii ortodocsii.Capisci?Apoi Biblia spune ca esti nasut in pacat.Sau tu,nu?

Nu ne spui si noua din ce secta faci parte? Esti iehovist? Daca da, am putea dezbate un pic pe forum modul in care secta din care faci parte a devenit cult.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Joi Feb 02, 2012 5:56 am

Ema draga, te astept cu nerabdare sa discutam despre secta ta devenita cult! Sper ca nu ai avut nevoie de vreo transfuzie de sange...si ne-ai parasit grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Joi Feb 02, 2012 7:34 am

EmaLovesJesus a scris:

Pai si cu ce sunt eu de vina pentru ce au facut altii?

Vina ta este ca aceea unui credincios fanatic care a intrat in organizatia terorist-islamista Al Quaida... de exemplu, stiind ca aceasta organizatie este una terorist-criminala.
Mai pe scurt vina ta se numeste inrolare intr-o organizatie NU terorista ci una sarlatan - criminala, care a ucis mai multe zeci de milioane de oameni in numele lui Christos pe baza unor versete din Biblie.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 11:54 am

Draga sectanta Ema...te astept! De ce refuzi o discutie despre ''cultul tau'' admirabil? Apropo, mai umbalti din poarta in poarta sa-i convingeti pe cetateni ce puri si drepti sunteti voi? De unde va procurati informatiile despre cetatenii cu probleme? grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 6:37 pm

melinda a scris:
Draga sectanta Ema...te astept! De ce refuzi o discutie despre ''cultul tau'' admirabil? Apropo, mai umbalti din poarta in poarta sa-i convingeti pe cetateni ce puri si drepti sunteti voi? De unde va procurati informatiile despre cetatenii cu probleme? grin

Dar tu mai desparti familii cu copii,tarfo!?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 6:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

DA................. grin
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:03 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

DA................. grin

Nu ma contrazici?!?! Fratii nu te-au anuntat inca ca omul e neinsurat si fara copii grin Aveti probleme in sistemul informational, grav sora, f. grav...Sa iti dau eu o inforamatie mai buna...il iubesc in taina pe fostul meu profesor de drept penal...nu stie nimeni...il ador...e superb tipul...anunta-i si pe fratii tai tavaleala

Ultima editare efectuata de catre melinda in Mier Feb 08, 2012 7:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:05 pm

melinda a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

DA................. grin

Nu ma contrazici!!! Fratii nu te-au anuntat inca ca omul e neinsurat si fara copii grin Aveti probleme in sistemul informational, grav sora, f. grav...Sa iti dau eu o inforamtie mai buna...il iubesc in taina pe fostul meu profesor de drept penal...nu stie nimeni...il ador...e superb tipul...anunta-i si pe fratii tai tavaleala

Nu trebuie sa ii anunt,nu ii intereseaza persoana ta.De astea ca tine este plina lumea!Poate mai ai si cine stie ce boli venerice.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
melinda a scris:

DA................. grin

Nu ma contrazici!!! Fratii nu te-au anuntat inca ca omul e neinsurat si fara copii grin Aveti probleme in sistemul informational, grav sora, f. grav...Sa iti dau eu o inforamtie mai buna...il iubesc in taina pe fostul meu profesor de drept penal...nu stie nimeni...il ador...e superb tipul...anunta-i si pe fratii tai tavaleala

Nu trebuie sa ii anunt,nu ii intereseaza persoana ta.De astea ca tine este plina lumea!Poate mai ai si cine stie ce boli venerice.

E...mai bine cate o boala din asta...decat sa pup maini nespalate si sa fac salmonela. Salmonela se trateaza f greu!
E ca si cum ai pupa un cacat...si cacatul e plin de microbi alien
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:12 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

E...mai bine cate o boala din asta...decat sa pup maini nespalate si sa fac salmonela. Salmonela se trateaza f greu!
Pai din partea mea poti sa ai si sida!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu ai sanse mai mari sa contactezi sida...sexul in grup e periculos grin
Sida, salmonela, doamne, ce scarbosi sunteti...si urati ca dracu...pociti... grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:21 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Sida, salmonela, doamne, ce scarbosi sunteti...si urati ca dracu...pociti... grin
Eu sunt o papusa draguto,nu ies o data din casa fara sa primesc complimente!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Localizare : In mintea ta
Puncte : 428

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:22 pm

melinda a scris:
si urati ca dracu...pociti... grin

Corect se spune, pocaiti! hohot
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:27 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Da...o papusa buna de speriat pruncii grin Ei...da' cand el spune: sora vreau sangele tau, devii dulce si zambesti, desi pe la dentist nu ai mai trecut de ani buni grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:34 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Da...o papusa buna de speriat pruncii grin Ei...da' cand el spune: sora vreau sangele tau, devii dulce si zambesti, desi pe la dentist nu ai mai trecut de ani buni grin
Nu am trecut pentru ca am o dantura perfecta.Doar pentru un control de rutina.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 7:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

grin grin grin grin grin
Sa nu mai spui la nimeni... grin La dentist se merge din 6 in 6 luni, soro!!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:01 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

grin grin grin grin grin
Tu desteapto,am specificat ca merg doar pentru control! Sau nu stii sa citesti?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:06 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

grin grin grin grin grin

Soro, ai confirmat ca nu ai trecut de ani buni pe la dintzas!!! Hotaraste-te...de ani buni e de ani buni, si gata!!! Poate ai facut un control de rutina acum 20 de ani, nu? grin

Lasa tu dentistul, nu e de nasul tau, treci mai bine pe la padre...ca e mai bine, soro lol!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:11 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

grin grin grin grin grin

Soro, ai confirmat ca nu ai trecut de ani buni pe la dintzas!!! Hotaraste-te...de ani buni e de ani buni, si gata!!! Poate ai facut un control de rutina acum 20 de ani, nu? grin

Lasa tu dentistul, nu e de nasul tau, treci mai bine pe la padre...ca e mai bine, soro lol!
Esti proasta rau!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Esti proasta rau!

Iar tu o dobitoaca absoluta, desavarsita!!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:22 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Esti proasta rau!

Se vede tare cine este!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:28 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Esti proasta rau!

Se vede tare cine este!

Se vede TARE...?! Nu imi pun mintea cu o iehovista proasta!!! grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:29 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Se vede tare cine este!

Ai vrea tu sa ai studii cate am eu!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre Iad   Mier Feb 08, 2012 8:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Se vede tare cine este!

Ai vrea tu sa ai studii cate am eu!

Waw...am observat ca ai multe multe...asa e la romanasi...o tona de diplome...poti sa ti le bagi in cur grin
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre Iad   

Sus In jos

Despre Iad
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: