Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Despre exorcism si posedare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Exorcismul adevar sau minciuna?
Dand cautare pe Google
44%
 44% [ 7 ]
Dand cautare pe Google
0%
 0% [ 0 ]
De la un user inscris aici
19%
 19% [ 3 ]
De la un user inscris aici
0%
 0% [ 0 ]
Ati primit invitatie(specificati numele userului si forumul)
0%
 0% [ 0 ]
Ati primit invitatie(specificati numele userului si forumul)
0%
 0% [ 0 ]
De la Fairy
6%
 6% [ 1 ]
De la Zeus
13%
 13% [ 2 ]
Din alta parte
18%
 18% [ 3 ]
Total voturi : 16

AutorMesaj
heruer
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mier Mai 21, 2008 6:18 pm

Zeus a scris:
heruer a scris:

Nu cred ca este vreun om atat de puternic incat sa-l poata poseda pe Satan[a]

deocamdata nu se cunoaste nici un fel de personaj real cu numele de Satan(a)
Iar despre puterea personajelor mitologice ...se poate vorbi ... dar tot ca mitologie!

In schimb ceea ce exista in mod real, sunt oamenii satanici ca Hitler Stalin Mao, etc... personaje reale care au ucis mai multi oameni chiar decat Dracu!

Afirmatia ta ar trebui sa ma duca cu gandul la faptul ca noi suntem reali iar Dumnezu, Satana, Lucifer, Zeus (nu tu, celalalt), etc sunt fictiuni, mitologii. Mai reflecteaza, spun eu, la cat de reali suntem. Eventual apleaca-te putin, numai putin (altfel poti "ameti" rau de tot) asupra ultimelor informatii din fizica cuantica si subcuantica.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mier Mai 21, 2008 6:33 pm

Cu toții vrem să posedăm câți mai mulți oameni care să facă ce vrem noi.
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 108
Data de inscriere : 18/04/2008

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mier Mai 21, 2008 6:35 pm

heruer a scris:

Afirmatia ta ar trebui sa ma duca cu gandul la faptul ca noi suntem reali iar Dumnezu, Satana, Lucifer, Zeus (nu tu, celalalt), etc sunt fictiuni, mitologii.

Exact ... daca nu chiar mai rau decata atat!

Citat :

Mai reflecteaza, spun eu, la cat de reali suntem. Eventual apleaca-te putin, numai putin (altfel poti "ameti" rau de tot) asupra ultimelor informatii din fizica cuantica si subcuantica.

Faptul ca aceste doua ramuri vor reusi sa-l descopere pe Dumnezeu ...este ceva deosebit de interesant si de pozitiv!

Sti ce nu vor descoperi fizica quantica sau subcuantica niciodata????? ...dar niciodata!

Faptul ca intre acel Dumnezeu descoperit de Stinta ... si religia ta exista vre-o legatura!
Sus In jos
http://forum-anti-christi.forumers.ro
heruer
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Joi Mai 22, 2008 4:54 am

Zeus a scris:
...... Sti ce nu vor descoperi fizica quantica sau subcuantica niciodata????? ...dar niciodata!

Faptul ca intre acel Dumnezeu descoperit de Stinta ... si religia ta exista vre-o legatura!

Imi pare rau ca trebuie sa scriu asa ceva, dar afirmatia ta este absolut gratuita si nefondata. Nimic din ceea ce am postat pana acum pe acest forum si pe altele 2 de profilul acestuia, nu justifica afirmatia ta, privitoare la faptul ca eu "am o religie" si ca tu sti care este aceasta (daca este vreuna).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Iun 08, 2008 9:15 pm

heruer a scris:
Zeus a scris:
...... Sti ce nu vor descoperi fizica quantica sau subcuantica niciodata????? ...dar niciodata!

Imi pare rau ca trebuie sa scriu asa ceva, dar afirmatia ta este absolut gratuita si nefondata.

Hai ca asta e culmea!
Cum sa nu fie fondata?
Citat :

Nimic din ceea ce am postat pana acum pe acest forum si pe altele 2 de profilul acesteia, nu justifica afirmatia ta, privitoare la faptul ca eu "am o religie" si ca tu sti care este aceasta (daca este vreuna).

Indiferent de religia pe care o ai tu sau o au altii ...legile fizicii cuantice nu vor dovedi niciodata ca intre religie oricare va fi ea ... si Dumnezeu ...ar exista vre-o legatura ...
...in schimb mai mult ca sigur ca se va dovedi o legatura clara si directa intre Stinta care l-a revelat si EL ...
Nu ti se pare ca e mai plauzibila ipoteza!

Citat :

Cat priveste cuvantul niciodata si aici iti recomand, mai reflecteaza cand si in ce context il folosesti. S-ar putea ca timpul sa-ti ofere mari surprize.
Sper sa am placerea sa ma las surprins de ziua cand Dumnezeu va veni pe Pamant sa isi faca un post de TV privat ...nu de alta ...dar ar fi cazul sa ne mai invete ceva adecvat timpurilor ...dar mi-e teama ca si Dumnezeu la fel ca si Greuceanu ...nu vor veni pe pamant NICIODATA!
Oare banuiesti de ce?
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 05, 2009 6:20 pm

Soimos a scris:
Exista el ? sau este doar denumirea religioasa pentru schzofrenie ?

Exorcismul, este singurul fenomen paranormal pe care Biserica nu numai ca nu il contesta, ba chiar si-l insuseste. S-a mers pana acolo incat in prezent mai-marii Bisericii elibereaza "licente" preotilor care doresc sa devina exorcisti. ... Vaticanul a dat o definitie foarte complexa a acestui fenomen, pe care-l denumeste ca fiind "un act public al Bisericii, savarstit cu autoritate , in numele lui Isus (C)Hristios, prin care cere ca o persoana sau un obiect sa fie aparat impotriva influentei diavolului si sa fie eliberat de sub stapanirea lui." Nu este cazul sa imbratisam nici conceptia ateilor, potrivit careia posedatii despre care vorbeste ar fi fost doar bolnavi trupeste si sufleteste, si ca Isus s-ar fi adaptat la credinta in diavol a poporului iudeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 05, 2009 6:29 pm

Poate ca nu!
Se pare ca exorcismul se poate aplica doar celor religiosi, conform principiului precum ca diavolul va iesi din om tot asa cum a intrat ...adica prin religie!
Ai vazut vreodata un ateu posedat de satana ?

Si nu este de mirare ca este asa ...si ca aceste cursuri de exorcizare au loc chiar la Vatican ...caci se pare ca acolo este slujbasul sef al diavolului pe pamant!
In forumul nostru vei gasi suficiente argumente in acest sens...dar daca nu dai de ele ...ti le repetam cu placere!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 05, 2009 6:33 pm

Am sa le caut, multumesc. Ce nu am reusit sa inteleg niciodata, chiar daca am auzit explicatii multe... La pocaiti, doar te rogi pentru el, dar la alte religii .. ai nevoie de carti, de o persoana care sa auda numele "dracului" , cruci.. Inteleg , sunt diferite religiile , dar de unde pana unde? Neutral .. Oricare isi poate crea o secta? Citeste in Biblie, gaseste un nume si gata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 05, 2009 6:38 pm

Din pacate asta este realitatea ...asa au aparut majoritatea sectelor ...fiecaruia i s-a parut ca gaseste o chichita in Biblie a extins tema si astfel a devenit cult secta sau religie!

De ex adventistii au aflat zecimea de asevar precum ca Constantin a ordonat modificarea zilei libere din sambata in Duminica si asa au aparut sambatarii ...martorii lui Yehova au descoperit adevarul ca Isus nu a fost Dumnezeu ci doar Mantuitor ...functie publica indeplinita de un om echivalenta cu cea de rege ...si il numesc si azi pe Isus ca Domnul Regele ...ba chiar INRI de pe crucea lui Isus le confirma spusele!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Localizare : Medias
Puncte : 99

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 05, 2009 6:55 pm

Iar majoritatea se bazeaza pe presupuse. Asta am vazut eu in unele biserici.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 12, 2009 1:27 pm

Tot asa presupunem si noi ca exorcismul este caracteristic persoanelor religioase conform dictonului ... prin religie au devenit posedati deci tot religia sa - i domoleasca ... caci de scos diavolul din religiosii convinsi ...cred ca se poate face doar prin lobotomizare
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Mai 12, 2009 3:47 pm

Citat :

Soimos Spune :
"Tot asa presupunem si noi ca exorcismul este caracteristic persoanelor religioase conform dictonului ... prin religie au devenit posedati deci tot religia sa - i domoleasca ... caci de scos diavolul din religiosii convinsi ...cred ca se poate face doar prin lobotomizare"

pai bine inteles ca sunt posedati ca sa spunem asa.. jessus isi trimit slugile sa intre in simpli oameni , si daca ati observat doar CRESTINIII sunt posedati .. nici gand vreun ateu .. si totul se intampla in biserica .. prin rugaciune esti posedat.. tot prin rugaciune se alunga dracii .. oita se roaga la insusi jessus sa alunge dracii..si bine inteles ca jessus isi cheama slugile ..si asa omul este tot mai credincios Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mier Mai 13, 2009 11:22 am

Cam asa vad si eu ...cand un religios e framantat de atat de multi dracusori incat o ia razna ...vine seful lor Isus Christos sa ii linistesca ...ca de cine ar putea asculta ei mai mult decat de Isus Christos care singur recunoaste in Apocalipsa 1.18 ca este Staoanul cheilor Iadului!

De ce se panicheaza dracii cand vad crucea ?

... ptr ca ii apuca groaza cand stiu cum a fost chinuit pe cruce chiar seful lor!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Vin Feb 05, 2010 3:09 pm

Soimos a scris:

De ce se panicheaza dracii cand vad crucea ?
Nu se panicheaza, dar nici nu le face mare placere! Cui i-ar face placere sa aiba de-a face cu simbolul mortii... stiu... cei ce se inchina la ea (la cruce) si la zeul raului, adica dumnezeu Sad 

Exista si posedare, dar si boli psihice foarte asemanatoare, ca simptome, cu aceasta. Unii popi au atata HAR incat au exorcizat o multime de schizofreni Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Vin Feb 05, 2010 3:36 pm

i bai cand vorbesti de unu singur... in cazu asta, nu stiu zau cine-i schizofrenic!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Vin Feb 05, 2010 6:24 pm

nelu a scris:
i bai cand vorbesti de unu singur... in cazu asta, nu stiu zau cine-i schizofrenic!  
Da chiar ca nu zici rau si gura matale adevar graieste Smile  Sunt atatia, oare cati, care vorbesc de unii singuri dar au impresia ca-l au interlocutor pe dumnezeu Smile 
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 49
Localizare : my mind
Puncte : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Sam Feb 06, 2010 9:16 am

Apopii a scris:
nelu a scris:
Da chiar ca nu zici rau si gura matale adevar graieste Smile Sunt atatia, oare cati, care vorbesc de unii singuri dar au impresia ca-l au interlocutor pe dumnezeu Smile

Dar ce parere sa mai ai despre cei care sustin ca Dumnezeu le-a si raspuns,care zic ca au conversatii tete a tete cu El,mai stau la o barfa...la o cafeluta?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Sam Feb 06, 2010 12:49 pm

otilia a scris:

Dar ce parere sa mai ai despre cei care sustin ca Dumnezeu le-a si raspuns,care zic ca au conversatii tete a tete cu El,mai stau la o barfa...la o cafeluta?
Religia este intr-asa fel ticluita incat insufla oamenilor ideea ca dumnezeul asta este in fiecare (aceasta idee este foarte usor de acceptat deoarece satisface foarte bine orgoliul, fiecare este o particica din ceva maret si absolut Smile ). In felul acesta un fapt cat se poate de firesc, eul propriu, este extrapolat si considerat a apartine lui dumnezeu! Orice as spune, trebuie sa recunosc ca au fost geniali acei crescatori de capre care au stiut sa preia diverse idei de la altii si sa le aranjeze intr-un tot perfect din punct de vedere al manipularii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 8:08 am

Aici te contrazic.

Atunci cand crezi ca Dumnezeu este in tine, nu ai nevoie de religie "sa ajungi" la el, si nic i de preoti care sa iti intermedieze rugaciunile si cu atat mai putin de lacasuri numite biserici in care "dumnezeu" este plasat in cer, adica un loc nestiut, necunoscut, unde nu se poate verifica existenta lui, pentru asta doar preotii au "har".
Pentru Isus Omul, cel care propovaduia botezul prin invatatura si a doua nastere "de sus" , Dumnezeul care este in noi nu este altceva decat constiinta noastra si ca sa devii un om constient si responsabil nu ai nevoie nici de religie preoti si biserici ...ci de o educatie corecta si acces neingradit catre cunoastere, si de asumarea raspunderilor fata de colectivitatea in care traim.
Ptr asta il consider pe Omul Isus genial! ...si printr-o asemena atitudine in mod sigur ca li se taie clericilor craca de sub picioare ...adica exact ceea ce a facut practic si Isus Omul!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Oct 30, 2010 7:01 am, editata de 1 ori
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 11:28 am

Soimos a scris:
Aici te contrazic.!

adica te contrazici singur.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 12:47 pm

nelu a scris:
Soimos a scris:
Aici te contrazic.!

adica te contrazici singur.

De unde ai tras concluzia?

Crezi cumva ca sunt unul din aceia pe care ii pomeneste Otilia ca primesc raspuns de la Dumnezeu ...adica cazuri patologice?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 4:35 pm

Soimos a scris:

ca sa devii un om constient si responsabil nu ai nevoie de religie preoti si biserici ...ci de o educatie corecta si acces neingradit catre cunoastere, si de asumarea raspunderilor fata de colectivitatea in care traim.
Pentru asta nu este necesar nici dumnezeu si nici Isus, in primul rand este necesar ca oamenii sa fie Oameni, daca nu sunt, degeaba au de toate la dispozitie...
Citat: - 1Corinteni 3.16.
16. Nu știți, oare, că voi sunteți templu al lui Dumnezeu și că Duhul lui Dumnezeu locuiește în voi?

Hai sa exorcizam acest duh al raului si sa lasam doar Eul nostru! In plus, corpul nostru a luat nastere din pamantul Geei si ea este mama noastra, tatal.... e sus pe cer si arde vara din ce in ce mai tare!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 5:30 pm

si tu esti dus cu pluta
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 7:52 pm

nelu a scris:
si tu esti dus cu pluta
Macar nu fac parte din gasca de ipocriti, cu creierul cat nuca, care se inchina Zeului raului si crimei si care mai au si tupeul sa spuna ca-i bun  lol! 
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Dum Feb 07, 2010 9:34 pm

Apopii a scris:

Hai sa exorcizam acest duh al raului si sa lasam doar Eul nostru! In plus, corpul nostru a luat nastere din pamantul Geei si ea este mama noastra, tatal.... e sus pe cer si arde vara din ce in ce mai tare!
Mda ...oarecum ai dreptate, Rabinul(adica invatatorul) Isus era remarcabil doar ptr acele timpuri.
In ziua de azi cu nivelul lui de atunci poate ar fi fost respectat doar de vecinii de scara, dar daca eu tot pomenesc de el si de citatele sale, o fac exact pentru acelasi motiv pe care l-a aplicat si "sfantul pavel" si pe care nici macar Ceausescu nu a inteles-o!
Adica Pavel a inteles ca o ideologie periculoasa nu se combate ci se distruge din interiorul ei gasindu-i punctele slabe si combatatnd-o exact acolo!
Asta fac si eu ...si vezi ca nici un fanatoic religios nu are argumente sa ma inchida (ca la jocul moara ) in timp ce eu ii pot "inchide" pe toti ...si exact "pe limba lor" ...asta ca sa ii atac si reduc la tacere chiar pe "lungimea lor de unda" adica singura unda pe care accept comunicarea !
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 8:48 am

Soimos a scris:

Mda ...oarecum ai dreptate, Rabinul(adica invatatorul) Isus era remarcabil doar ptr acele timpuri.

Sa nu o luam chiar asa,unele din invataturile lui Iisus sunt perfect valabile si astazi ,dar cati dintre crestini le aplica?
Ei nu respecta nici macar cele mai importante porunci date de Iisus:

Când au auzit Fariseii că Isus a astupat gura Saducheilor, s-au strâns la un loc. Și unul din ei, un învățător al Legii, ca să-L ispitească, I-a pus întrebarea următoare: "Învățătorule, care este cea mai mare poruncă din Lege?"
Isus i-a răspuns: "'Să iubești pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău, și cu tot cugetul tău.' Aceasta este cea dintâi, și cea mai mare poruncă. Iar a doua, asemenea ei, este: 'Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți.' În aceste două porunci se cuprinde toată Legea și Proorocii."
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 8:59 am

Isus, ca personaj biblic, a avut de oferit invataturi pentru credinciosii religiei mozaice (era mozaic, nici nu avusese cum sa auda macar de religia crestina, formata mai tarziu). Eu nu zic ca nu erau bune invataturile sale pentru acea vreme si in cadrul acelei conjuncturi, dar au existat de-a lungul timpului multi oameni de calitate care au avut multe invataturi de oferit si in plus invataturi valabile pentru oameni in general, nu pentru credinciosi in special!
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:03 am

De acord,dar aici faceam referire strict la crestini .Ei spun ca baza crestinismului este invatatura lui Iisus.Si ma intrebam...cum pot sa spuna ca-s crestini ,cand nu respecta esentialul invataturii lasate de Iisus?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:09 am

Crestini adevarati sunt foarte putini, restul sunt doar indivizi care doar se autointituleaza crestini si au impresia ca stiu tot. Cunosti destui dintr-astia care stiu pana si ce gandeste dumnezeu si ce vrea el in orice moment, pana si ce hotarari va lua in privinta viitorului omenirii! Smile 
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:12 am

Nu stiu cum sa spun,dar eu am cunoscut pana acum numai crestini din cea de-a doua categorie Laughing
Sigur mai am de cautat
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:20 am

Si eu am cunoscut, la fel ca si tine, numai din cea de-a doua categorie, dar am presupus ca totusi exista si cei din prima categorie! Ar fi culmea sa fie prima categorie doar... o multime vida Smile 
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:28 am

Apopii a scris:
Crestini adevarati sunt foarte putini, restul sunt doar indivizi care doar se autointituleaza crestini si au impresia ca stiu tot. Cunosti destui dintr-astia care stiu pana si ce gandeste dumnezeu si ce vrea el in orice moment, pana si ce hotarari va lua in privinta viitorului omenirii!

"Crede ca Eu pot totul si tu nu poti nimic fara Mine. Doar pacatul esti in stare sa il faci, fara ajutorul Meu… Sa nu te increzi in tine fara Mine, caci astfel o sa fiu nevoit sa te las in cadere in masura in care tu te apreciezi."
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:34 am

Zian a scris:

"Crede ca Eu pot totul si tu nu poti nimic fara Mine. Doar pacatul esti in stare sa il faci, fara ajutorul Meu… Sa nu te increzi in tine fara Mine, caci astfel o sa fiu nevoit sa te las in cadere in masura in care tu te apreciezi."
Incearca sa-ti folosesti si propriile idei, ele sunt cele care te caracterizeaza, nu ciatele! Citate poate sa foloseasca orice delirant trimis in misiune sfanta de propovaduire a sarlataniei crestine!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   Mar Feb 09, 2010 9:45 am

Daca te bazezi pe Dumnezeu atunci cand faci ceva, chiar si un fapt simplu de a da un raspuns potrivit angajatului tau sau unul coleg, nu vei mai face voia ta proprie, ci vei face Voia Divina. A pune pe tine insuti sau orice altceva mai presus de Dumnezeu este pacatul de moarte al omenirii. Asa ajungem sclavi si orbiti de o presupusa libertate. Ca oricum facem voia nevestei, voia noastra proprie, voia sefului si asa facem numai rele. Pana o sa ajungem ca si vamesul, ca dupa atat de multe rele, nu mai indraznea nici sa isi arate fata printre oameni. E simplu sa spui:FACA-SE VOIA TA, DOAMNE, MA PUN IN SLUJBA TA, CA ORICE VOI FACE ORI O SA MI SE INTAMPLE, SA FAC VOIA TA.
Important este sa ai credinta, nadejde si dragoste. Dar mai presus de toate este DRAGOSTEA.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre exorcism si posedare   

Sus In jos

Despre exorcism si posedare
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: