Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Despre martorii lui iehova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Sam Feb 11, 2012 12:54 pm

Esti o adevarata crestina, nu prin ceea ce faci sau prin ceea ce crezi, ci prin modul de a gandi si a refuza orice argument ce tine de gandire grin Ca orice adevarat crestin, ai face orice ca sa crezi in basmele evreilor predica

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 4:09 am

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Poate imi explici tu ce inseamna crestin si de la ce se trage acest nume!Abia astept!

Ptr mine crestin = IDIOT INCULT!
Si pentru mine Soimos= prost fudul, incult, magar, nesimtit, arogant etc. Nu am zis ateu, caci sunt si atei de nota 10.

Pentru Mucea12 astfel de epitete la adresa ateilor sunt la ordinea zilei. Le foloseste pentru a-si arata marea dragoste pe care i-o poarta lu' Domnu' aparand si respectand astfel dogmele biblice, cartea lui de capatai king
Pentru femeile necredincioase, repertoriul lui este la fel de elocvent:curva, proasta, ne..., fa toantro, femeiusca...si lista poate continua. Epitetele sunt alese in functie de starea lui psihica, el fiind prin excelenta o persoana labila, usor de manipulat, dar si de numarul de pahare de tuica pe care le-a ingurcitat. Labilitatea lui se poate constata in concret: in momentul in care comentariul vreunui user ii provoaca o stare de tulburare emotionala, devine violent...violenta verbala dovedeste inca o data ca e tare sarac cu duhul, si ca nici Domnu' nu-l poate ajuta sa scape de ea popa
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 4:35 am

Cyberman a scris:
Esti o adevarata crestina, nu prin ceea ce faci sau prin ceea ce crezi, ci prin modul de a gandi si a refuza orice argument ce tine de gandire grin Ca orice adevarat crestin, ai face orice ca sa crezi in basmele evreilor predica

Da...mare crestin popa ...Nu predicatorul, Duhul si Isus l-au invatat sa se foloseasca de apelative gen: tarfa, proasta...Patologia unor astfel de indivizi ne arata in fapt adevarata lor personalitate...de regula, ascunsa prin proclamarea marii iubiri fata de Duh, Isus...si alte astfel de personaje. Cei care il instruiesc, il invata sa nu raspunda la provocari decat cu citate din carea lor de basme, dar pur si simplu nu reuseste, de aici si trecerile frecvente de la dragoste la ura...azi sunt tarfa, dar maine ma iubeste si ma iarta... clovn
Despre ce argumente vorbesti grin Nu exista asa ceva, doar niste citate imbecile din biblie...si mereu aceleasi amenintari, ca daca nu le vom respecta, vom ajunge in iad...Nu exista iad si rai...dar el iti va spune ca exista si ca are dovezi clovn Ineptiiiiiiiiiii smoke
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 5:03 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu nu fac propaganda religioasa,vreau doar sa te scot din iad.Dar,tu esti acel care alegi.Sa nu spui ca nu ti-am spus!
Mai binegandeste-te cum va fi atunci cand vei murii si Dumnezeu iti va cere socoteala ptr faptul ca te-ai indepartat de El si te-ai kcat pe Legea si poruncile sale ascultand un ucigas care lucreaza in numele Diavolului?

Deci nu e cazul sa-ti faci probleme si griji ptr mine ...ptr ca problema esti chiar tu ...fie si numai prin minciunile desantate pe care pe propovaduiesti ca o placa stricata pusa de Diavol!

Daca tu si Melinda nu va faceti griji pentru eternitate,cat atat mai putin trebuie sa imi fac eu.

Ai o mare necunoscuta, nu? Soimos o fi Melinda? Sau Melinda o fi Soimos? Desi la un comment de al tau, afirmai cu tarie ca stii acest lucru, se pare ca mai ai dubii... Strecori in mesaj insinuari de genul: ,, Daca tu si Melinda''...incerci sa afli, nu? Duhu si Isus ce zic?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 5:22 am

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
Dar tu de unde stii ca e neinsurat, poate ca si-a luat din timp nevasta crestina, nu de alta, dar in viitor s-ar putea sa nu mai gaseasca asa ceva...
Nu-s tigan sa ma insor asa devreme. Dar tu Apopii, cred ca la 14 ani erai deja insurat Laughing Laughing

Dar esti din Braila alien
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 5:41 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dupa cuvintele tale imi dau seama ce fel de om esti.De multe ori iti este suficient sa porti o conversatie cu o persoana ca sa iti dai seama cu cine ai de-a face.

Da? Si? Dezvolta un pic, ca mor de curiozitate!
Esti o persoana frustrata,imorala,rautacioasa,care ai trecut printr-o experienta neplacuta,ai fost inselata sau ceva de genul si urasti pe cele care sunt fericite au o familie minunata si un sot care le iubeste si este fidel.

Duhu ti-a soptit atatea despre mine popa Da, am fost inselata...in loc sa imi intre in cont 110000, mi-au intrat doar 93000...Da, sunt imorala...si rea...si nu ma iubeste nimeni, doar motanul meu cry Si te-ai gandit ca daca am atatea baiuri sa devii salvatorul inimii mele pierdute in imoralitate, invitandu-ma la o slujba in limbiii sau la cabinetul tau, situat in vreo garsoniera jegoasa...Ce frumos, ce intelept...pacat, nu mai pot fi salvata! Am pacatuit popa Am inselat, am mintit, nu am sentimente pentru omenire...pa, minciuna rostogol majoreta
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 5:55 am

EmaLovesJesus a scris:
Mihai12 a scris:
Cyberman a scris:
Tu nu-ti vezi ma lungul nasului? Tie iti curg toata ziua mucii pe forum, umplandu-l de tampenii, iar eu intru din an in pasti.
Crezi ca eu am mai intrat pe forum? Intru si eu azi dupa o pauza lunga. Am lucruri mai bune de facut decat sa-mi pierd vremea aici Wink

Cyberman a scris:
Ce zici ma aghiuta? Iar ai mancat fasole si s-a umflat taratea-n tine de te burici asa? tavaleala Vezi poate-ti face Olarul o olita de lut, ca sa nu mai tii in tine! hohot
Stii bancul cu INIMA? Esti INIMAginabil de prost tavaleala

Mihai ce ai zice daca Doamne fereste toate femeile ar fi ca Melinda?Nu-i asa ca ai ramane neansurat?

Uratilor, da' cine naiba se uita la voi! Si, da, sa va fereasca Domnu' de una ca mine...Dar fiti linistiti, nu sunteti in pericol! De ce? Pentru ca lumea asta mai are barbatii...da' din aia adevarati...faini si cu multa minte...e un sentiment minunat sa ai un astfel de exemplar prin preajma... pa, piticilor de gradina majoreta
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 4:04 pm

Cyberman a scris:

Crestinii citesc biblia si nu sunt in stare sa priceapa ca acolo, dumne-zeul lor, le spune lor oi, adica pe ei crestinii ii considera oi! Si la ce e buna o oaie pentru pastorul ei, decat sa-i dea carne, lapte si lana! Ei, in delirul lor, se asteapta ca in rai sa fie un dumne-zeu care sa stea cu tava in mana si sa-i serveasca pe ei la masa grin si nu inteleg ca ei nu sunt decat oi si sunt privite ca atare de catre zeul lor!

De cand i-a facut le-a cerut sa-l urmeze doar pe el, asa cum face turma de oi care se duce dupa cioban grin Cand nu l-au ascultat, le-a luat maul, a facut atatea oi-ucideri ca, dupa potop era sa dispara rasa oii credule si gata sa-ti dea blana cu tot cu carne, dar visand la ciobanul care sta cu tava-n mana sa o serveasca pe ea, OAIA!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 5:45 pm

Black velvet a scris:
Crestinii citesc biblia si nu sunt in stare sa priceapa ca acolo,
E amuzant cand niste terchea berchea ca tine isi dau cu parerea intrun domeniu pe care nu-l cunosc.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 5:49 pm

Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
E amuzant cand niste terchea berchea ca tine isi dau cu parerea intrun domeniu pe care nu-l cunosc.

Ai venit din nou la noi? cherry Mare plicti dincolo popa majoreta
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Dum Feb 12, 2012 6:53 pm

Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:

Bai fraiere, daca cunosteai domeniul nu te mai numeai credincios, adica unu care crede ce-i spun ceilalti grin Daca ai fi cunoscut domeniul, ai fi stiut ca aceea carte antica este doar un basm conceput pentru manipularea fraierilor, dintr-astia ca tine aratat cu degetul Poate te-ai referit ca eu nu cunosc ce-i aia credinta, in felul asta ai dreptate, nu sunt un credul ca tine, care accepta ce-i baga pe gat popa elephant hohot Eu gandesc, bai fraiere si cand gandesti nu poti crede ca un barbos din ceruri face omuleti din lut, femei din coaste, si dracovenii cu virgine ramase gravide cu duhuri iesite din lampa lui Aladin tavaleala
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Lun Feb 13, 2012 1:31 pm

Am sters ultimele mesaje de pe acest topic, deoarece acesta nu este un forum pe care sa se posteze toate porcariile care le vin unora prin minte!

Vo rog sa continuati discutia intr-un mod decent si ontopic!

melinda
Lancier
Lancier

Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Lun Feb 20, 2012 2:25 pm

Nu pot sa citesc pagina 6!!!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 47
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Mar Feb 21, 2012 12:13 pm

Black velvet a scris:
Bai fraiere........... Eu gandesc, bai fraiere
Apopii, dar mizeriile verbale ale inaptului acesta nu le stergi?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   Mar Feb 21, 2012 12:52 pm

In mesajele pe care le-am sters, erau si 2 mesaje ale lui Black Velvet. De trunchiat, nu pot sa trunchiez mesaje! In mesajul la care faci tu referire, el spune o idee, despre cat de penibil este conceptul de creatie!

Observ, in schimb, ca tu in loc sa dovedesti contrariul prin argumente, il ataci pur si simplu fara sa spui nimic despre ideea respectiva, ceea ce este sanctionabil!!! Daca mai continui tot in felul acesta... sa stii ca nu avem nevoie de useri pe acest forum, care sa nu spuna nimic, doar sa atace alti useri!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre martorii lui iehova   

Sus In jos

Despre martorii lui iehova
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Alte culte sau religii-
Mergi direct la: