Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Oricum   Sam Ian 07, 2012 10:58 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Stii foarte bine ca urasc minciuna.
Doar iti inchipui asta!
Daca ai uri minciuna ai recunoaste adevarul ...si anume ca nu exista niciun verset biblic in care Iehova sa zica ca l-a iertat pe falsul apostol Pavel , si ca Pavel actioneaza in numele sau!
Dar cum ti-e nu iti place sa recunosti adevarul, o dai intruna cu minciuna!

Citat :

Cred ca am dat dovada de verticalitate si ai reusit sa iti faci o parere despre mine ca om.
Verticaalitate da ...dar pe o cale gresita, ptr ca o tii intr-una in minciuna!
Sincer sa fiu, si te rog sa nu te superi, .. o parere foarte proasta nu ptr ca esti Ema ...ci ptr ca nu accepti sa recunosti ca nu stii ...sau ca acele versete in care afirmai tu ca Iehova l-a iertat pe Pavel .... nu exista!
Citat :

Convingerile nu mi le poti schimba,orice ai spune tu.
Nici nu ti-am cerut sa faci asta!
Dar dupa parerea mea ...orice om normal poate sa faca deosebirea intre adevar si minciuna mai ales atunci cand i se atrage atentia unde se gaseste minciuna.. de ex. cum un text scris si asumat de cei care l-au scris ...este prezentat de niste mincinosi ca fiind "Cuvantul lui Dumnezeu" ...asta este la fel cum ai contesta faptul ca Fratii Grimm au scris povestea Scufita Rosie si tu ai spune ca este Inspirata de Dumnezeu!

Iar cine nu accepta ADEVARUL ...trup din trupul lui Dumnezeu ...si slujeste cu incapatanare minciuna ...NU E OM! ...ci un vandut Tatalui Minciunii!

Citat :

Sunt adanc inradacinate in mine si am cercetat ,am experimentat,sunt convinsa suta la suta ca am dreptate.
Nu ai cercetat nimic!Daca ai fi facut-o ai fi aflat adevarul, in martterie de religie nu ai ce sa experimentezi ptr ca religia nu este stiinta ...si daca ar putea fi experimentata ...ar devenii stiinta si nu credinta!
Dar din cauza ca esti bine imbrobodita prin minciuni ...nici sa judeci corect nu mai esti capabila ...scuze ptr ca iti spun ast ...dar ca si om bineintentionat trebuie sa iti spun cum se vede adevarul din exterior!
Cred ca nici nu ma mai ostenesc sa iti raspund.Oricum,nu se prinde de tine .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 11:20 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Doar iti inchipui asta!
Daca ai uri minciuna ai recunoaste adevarul ...si anume ca nu exista niciun verset biblic in care Iehova sa zica ca l-a iertat pe falsul apostol Pavel , si ca Pavel actioneaza in numele sau!

Citat :

Cred ca am dat dovada de verticalitate si ai reusit sa iti faci o parere despre mine ca om.
Sincer sa fiu, si te rog sa nu te superi, .. o parere foarte proasta nu ptr ca esti Ema ...ci ptr ca nu accepti sa recunosti ca nu stii ...sau ca acele versete in care afirmai tu ca Iehova l-a iertat pe Pavel .... nu exista!
Citat :

Dar dupa parerea mea ...orice om normal poate sa faca deosebirea intre adevar si minciuna mai ales atunci cand i se atrage atentia unde se gaseste minciuna.. de ex. cum un text scris si asumat de cei care l-au scris ...este prezentat de niste mincinosi ca fiind "Cuvantul lui Dumnezeu" ...asta este la fel cum ai contesta faptul ca Fratii Grimm au scris povestea Scufita Rosie si tu ai spune ca este Inspirata de Dumnezeu!

Iar cine nu accepta ADEVARUL ...trup din trupul lui Dumnezeu ...si slujeste cu incapatanare minciuna ...NU E OM! ...ci un vandut Tatalui Minciunii!

Citat :

Sunt adanc inradacinate in mine si am cercetat ,am experimentat,sunt convinsa suta la suta ca am dreptate.
Nu ai cercetat nimic!Daca ai fi facut-o ai fi aflat adevarul, in martterie de religie nu ai ce sa experimentezi ptr ca religia nu este stiinta ...si daca ar putea fi experimentata ...ar devenii stiinta si nu credinta!
Dar din cauza ca esti bine imbrobodita prin minciuni ...nici sa judeci corect nu mai esti capabila ...scuze ptr ca iti spun ast ...dar ca si om bineintentionat trebuie sa iti spun cum se vede adevarul din exterior!
În timp ce un bărbat își schimba roata la mașină, baiețelul lui de 4
ani a luat o piatră ascuțită și a început să zgârie aripa bolidului
cumpărat de curând. Mânios, bărbatul a luat mânuța copilului și a
lovit-o de multe ori, uitând că are în mână o cheie. Ajuns la spital cu
mâna sfărâmată, copilul și-a pierdut toate degetele. Când a deschis
ochii și și-a văzut tatăl, băiețelul a întrebat cu ochii plini de
durere: „Tati, îmi vor crește degetele la loc?” Bărbatul n-a putut
răspunde. Cu noduri în gât și fiori în stomac, s-a întors la automobil
și l-a lovit. De mai multe ori. Devastat de propriile lui fapte, stând
în fata mașinii, a privit zgârieturile. Copilul scrisese: „Tati, te iubesc” !
Azi, spune Andrei Pleșu, nu ne mai definim prin ceea ce suntem, ci
prin ceea ce respingem. Respingând iubirea, alegem mânia, respingând
oamenii, alegem lucrurile, respingând sfințenia, alegem păcatul,
respingând biserica, alegem discoteca.

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 11:38 am

EmaLovesJesus a scris:

ok Ha ha ha, avem si noi un mare avantaj, nu se prinde raul de noi grin

EmaLovesJesus a scris:

Da, voi treceti dintr-o extrema in alta, iesiti din beserica si in loc sa faceti lucruri bune, va apucati de alte prostii...

Respectivul tata, probabil ca intr-o viata anterioara respectase foarte bine invataturile bebliei si fusese inchizitor!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 11:59 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ha ha ha, avem si noi un mare avantaj, nu se prinde raul de noi

EmaLovesJesus a scris:

Da, voi treceti dintr-o extrema in alta, iesiti din beserica si in loc sa faceti lucruri bune, va apucati de alte prostii...

Respectivul tata, probabil ca intr-o viata anterioara respectase foarte bine invataturile bebliei si fusese inchizitor!

In care alta viata?Omul se naste o singura data apoi moare dupa care vine judecata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 12:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Doar iti inchipui asta!

Citat :

Citat :

Citat :

Ai dreptate !
...de mine nu se prinde MINCIUNA ...tot asa cum de tine nu se prinde Adevarul!
Tu ce ai inteles din postarea mea anteriora ...si daca ai inteles ceva si nu esti de acord cu ce am spus ...de ce nu imi DOVEDESTI ca nu am dreptate ci doar imi repeti asa intruna ca nu am dreptate dar ... fara nicio dovada?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 1:32 pm

Nu ti-am mai raspuns pentru ca m-am suparat ca mi-ai scris ca ai o parere proasta despre mine.Si apoi ti-am tot adus dovezi despre Pavel ca nu facea altceva decat voia lui Dumnezeu,dar tu le consideri insuficiente.Ma faci mincinoasa,irationala,ce sa mai zic?
]
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 1:50 pm

EmaLovesJesus a scris:

Si apoi ti-am tot adus dovezi despre Pavel ca nu facea altceva decat voia lui Dumnezeu,dar tu le consideri insuficiente.Ma faci mincinoasa,irationala,ce sa mai zic?
]
Cum sa am o parere bun daca tu imi aduci ca "dovada" vorbele lui Purandel ...in loc de vorbele lui Dumnezeu=Iehova!

Cand o sa-mi arati versetul din VT unde vorbeste Iehova, ptr ca Iehova este doar in VT ...o sa imi schimb parerea despre tine!

NT = Evanghelii = Vesti bune ...aduse de oamenii care s-au bucurt de nasetrea celui care singur se recunoaste ca Lucifer/Luceafar!

Asa ca NT nu are nimic cu Iehova/Yahwe/YHWH ci cu Cristosul, care era stapan pe legiunile de Diavoli (vezi scena cu porcii in mare) si se lauda ca este stapanul cheilor Iadului...pe care evanghelistii in numesc satana (vezi Luca) sau Tatal ceresc il numeste Diavol (vezi Apoc12.12) ...iar tu il numesti Dumnezeul tau ...pesemne ca uiti ...sau nu stii ....ca mai este si un alt Dumnezeu numit Iehova!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 1:53 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si apoi ti-am tot adus dovezi despre Pavel ca nu facea altceva decat voia lui Dumnezeu,dar tu le consideri insuficiente.Ma faci mincinoasa,irationala,ce sa mai zic?
]
Cum sa am o parere bun daca tu imi aduci ca "dovada" vorbele lui Purandel ...in loc de vorbele lui Dumnezeu=Iehova!

Cand o sa-mi arati versetul din VT unde vorbeste Iehova, ptr ca Iehova este doar in VT ...o sa imi schimb parerea despre tine!

NT = Evanghelii = Vesti bune ...aduse de oamenii care s-au bucurt de nasetrea celui care singur se recunoaste ca Lucifer/Luceafar!

Asa ca NT nu are nimic cu Iehova/Yahwe/YHWH ci cu Cristosul, care era stapan pe legiunile de Diavoli (vezi scena cu porcii in mare) si se lauda ca este stapanul cheilor Iadului!
Adica ar trebui sa trec de cealalta parte doar ca sa iti faci tu o parere buna despre mine!Miza este prea mare ca sa pot sa risc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 2:35 pm

EmaLovesJesus a scris:

Adica ar trebui sa trec de cealalta parte doar ca sa iti faci tu o parere buna despre mine!Miza este prea mare ca sa pot sa risc.
Care parte si care miza?
Tu ai spus ca Dumnezeul cel cu Legea ...l-a iertat pe Pavel?
Si eu ti-am cerut ca tu sa aduci dovezi in sprijinil afirnatiei tale ...ca altfel esti considerata o MINCINOASA

Si tu nu ai adus nicio doavada din care sa reiasa ca afirmatia ta este adevarata, si anume ca Dumnezeu Tatal adica Iehova ...cel care judeca dupa LEGE ... l-a iertat pe criminalul Pavel ptr crimele facute!
Atata tot!

Nicio miza ...dar totusi o schimbare ...acea din a nu mai vorbi intruna minciuni in aceea a spune adevarul!

Si fac pariu c Dumnezeu nu se supara cand zici adevarul si daca te lapezi de minciuna!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 18
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 3:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Care parte si care miza?
Tu ai spus ca Dumnezeul cel cu Legea ...l-a iertat pe Pavel?
Si eu ti-am cerut ca tu sa aduci dovezi in sprijinil afirnatiei tale ...ca altfel esti considerata o MINCINOASA

Si tu nu ai adus nicio doavada din care sa reiasa ca afirmatia ta este adevarata, si anume ca Dumnezeu Tatal adica Iehova ...cel care judeca dupa LEGE ... l-a iertat pe criminalul Pavel ptr crimele facute!
Atata tot!

Nicio miza ...dar totusi o schimbare ...acea din a nu mai vorbi intruna minciuni in aceea a spune adevarul!

Si fac pariu c Dumnezeu nu se supara cand zici adevarul si daca te lapezi de minciuna!

Hai bre sa fim seriosi ai adus tu dovezi ca evolutionistii o roaba de fosile si chipurile cu asta au demonstrat evolutionismul .
Apoi :
Tu esti capetenia mincinosilor pe acest site si vad ca ii corupi si pe astia micii
Apoi :
Desigur, in viziunea ta ingusta si diforma asupra lumii, crestinii se ocupa cu habotnicie de “ale cerului”, ateistilor ramanandu-le misiunea nobila de a salva omenirea de superstitii (
Apoi :
Ar fi mult mai bine daca ateistii s-ar preocupa sa salveze umanitatea de saracie, razboi etc. – dar se pare ca, intamplator, de asta se ocupa tot credinciosii tavaleala
Apoi :
Eu zic sa te faci om de treaba si la culcare sa spui Tatal Nostru
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 3:37 pm

Urzi23 a scris:
Hai bre sa fim seriosi ai adus tu dovezi ca evolutionistii o roaba de fosile si chipurile cu asta au demonstrat evolutionismul .

Savantii au adus o roaba de fosile, care studiate au condus la teoria evolutiei speciilor! Voi creationistii, ce ati adus, doar versete scrise de niste ciobani acum cateva mii de ani in urma doh si va mai si laudati ca zeul vostru, dar numai si numai el a creat lumea grin din ce a creat-o, cumva din iluziile credinciosilor? Tu nu observi ca rad si curcile de asemenea fantezii? Eu v-am mai spus voua, mai bine sustineti ca omul a fost adus de barza, decat sa ziceti ca omul a fost creat din lut!

Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 4:00 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:

Savantii au adus o roaba de fosile, care studiate au condus la teoria evolutiei speciilor! Voi creationistii, ce ati adus, doar versete scrise de niste ciobani acum cateva mii de ani in urma doh si va mai si laudati ca zeul vostru, dar numai si numai el a creat lumea grin din ce a creat-o, cumva din iluziile credinciosilor? Tu nu observi ca rad si curcile de asemenea fantezii? Eu v-am mai spus voua, mai bine sustineti ca omul a fost adus de barza, decat sa ziceti ca omul a fost creat din lut!

Alooo vezi bre ca evolutionismul este ca ratoiul ala urit numai fulgii de el .Poate ai uitat de "recapitulatia embrionala" sau cel mai mare fals din istoria stiintei .Eu zic sa o lasi mai moale .Mai bine punei niste poze haioase cu hominizi de tranzitie ,poate o fi descoperit soimos stramosul comun ca asta le stie pe toate dar cade mereu ca bobocul in c,r
Apoi :
Tu nu ai spus nimic,eu zic sa nu te descurajezi ,eu te indemn sa mai incerci ,poate vii si tu cu ceva concret ca pe aici nu merge cu vorbe goale .
Apoi :
Mai bine ai spune sar~na ca a venit Ema la niste amariti si sunteti si voi bagati in seama ca prea va lua lumea de f,,,,,,
Apoi :
Vad ca in 10 zile aveti pagini folosite cit voi 3(trei Doamne si toti trei ,soimos apopeii si balaam velvet ,,, si ciuciu pina la 300) in 13 luni ,am citit si eu postari de acum 2 ani si am crezut ca am nimerit la grupa mica de prescolari ,poate vorbeau clonele voastre intre ele tavaleala Poate era razboiul clonelor
Apoi :
Eu zic sa-ti scoti clona scuze pe Fernando de la naftalina sa se mai dezmorteasca si el serenada
Apoi :
Dar cum a aparut de fapt omul? “Atunci, luând Dumnezeu țărână din pământ, a făcut pe om și a suflat în fața lui suflare de viață și s-a făcut omul ființă vie.” (Geneza 2:7) Hai, ca asta e tare de tot…din pamant!? E foarte tare, daca a fost opera lui Dumnezeu: pamantul este alcatuit carbon, azot, apa, si aceleasi minerale si substante organice ca si corpul omenesc. Astfel se explica ca plantele si animalele subterane se hranesc din pamant. Surprinzator de simplu!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 4:17 pm

Tu vorbesti mult dar nu spui nimic serios, numai chestii de genul barfelor la colt de strada doh
Tie, nici nu are sens sa-ti dau vreo explicatie, ca tot barfa ti se pare mai interesanta!
Iti recomand sa cauti un forum de babe, acolo s-ar putea sa ai succes grin Aici e posibil, daca mai continui tot asa, sa vorbesti de unul singur, stiu ca nu te deranjeaza, dar nici pe mine nu ma intereseaza cei care doar vorbesc ca sa nu taca!

Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 4:55 pm

Umbla vorba prin popor "sa stam srtimb dar sa gindim drept "

Titlul acestui articol ne indeamna spre pacatul capital care nu va fi iertat in veacul veacului .
Apoi :
Matei 12:31-32 De aceea vă spun: Orice păcat și orice hulă vor fi iertate oamenilor; dar hula împotriva Duhului Sfânt nu le va fi iertată. Oricine va vorbi împotriva Fiului omului, va fi iertat; dar oricine va vorbi împotriva Duhului Sfânt, nu va fi iertat nici în veacul acesta, nici în cel viitor.
Apoi :
Ce inseamna hula impotriva Duhului Sf : Să pui lucrarea Duhului Sfânt pe seama lui Satan, sau să le consideri egale, ești terminat .Ce spune Mintuitorul "nu va fi iertat nici în veacul acesta, nici în cel viitor."
Apoi :
Numai un distrus poate face asa ceva "Hula impotriva Duhului Sant".
Apoi :
Ce ne mai invata Dumnezeiestile Scripturi .Dar mai vai de cel prin care vine sminteala !... Acela mai bine si-ar lega o piatra de moara de grumaz si sa se arunce in adancul marii"

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 5:15 pm

Urzi23 a scris:

Titlul acestui articol ne indeamna spre pacatul capital care nu va fi iertat in veacul veacului .
Apoi :
Matei 12:31-32 De aceea vă spun: Orice păcat și orice hulă vor fi iertate oamenilor; dar hula împotriva Duhului Sfânt nu le va fi iertată. Oricine va vorbi împotriva Fiului omului, va fi iertat; dar oricine va vorbi împotriva Duhului Sfânt, nu va fi iertat nici în veacul acesta, nici în cel viitor.
Asta eventual intr-0 lume in cre se va renaste Matei
Duh Sfant am si eu destul, mai ales dupa o portie zdravana de fasole ...zici ca-s basescu!

Citat :

Ce spune Mintuitorul "nu va fi iertat nici în veacul acesta, nici în cel viitor."
Isus nu e mantuitor ...ci un sarlatan care facea exorcizari desi stia ca acestea nu au nici-un rezultat!
Citat :

Numai un ratat irational poate crede in Duhuri .... fie ele si "sfinte" ...ca toate curvele din Romania care se cred si ele sfinte!

Citat :

Ce ne mai invata Dumnezeiestile Scripturi .
Nu ne invat nimic ptr ca e prea redus la bibilica sa scrie o scriptura ...motiv ptr care Dumnezeul tau, adica Tatal Minciunii ...ghici ce a facut?

Vezi ca stii ...A FURAT scriptura scrisa de rabini, si o prezinta ca uadevarat mincinos si sarlatan ce este ...ca fiind propria sa scriptura!
Citat :

]Dar mai vai de cel prin care vine sminteala !... Acela mai bine si-ar lega o piatra de moara de grumaz si sa se arunce in adancul marii"

Pai nu vezi ca de tine vorbeste?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 5:18 pm

De aceea vă spun: orice păcat și orice hulă vor fi iertate oamenilor; dar hula împotriva Duhului Sfânt nu le va fi iertată.

Hula cea mai diabolica o faceti voi atunci cand credeti in Treime!
Nu poate fi o hula mai mare decat sa crezi ca Dumnezeu umbla la curve impreuna cu Fiul sau ... o violeaza si o lasa gravida pe una ... si culmea Dracoveniei maxime ...din acea sarcina s-a nascut tocmai autorul violului !

Nici dracu nu a auzit o Hula atat de mare!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 5:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
De aceea vă spun: orice păcat și orice hulă vor fi iertate oamenilor; dar hula împotriva Duhului Sfânt nu le va fi iertată.

Nu poate fi o hula mai mare decat sa crezi ca Dumnezeu umbla la curve impreuna cu Fiul sau ... o violeaza si o lasa gravida pe una ... si culmea Dracoveniei maxime ...din acea sarcina s-a nascut tocmai autorul violului !

Dar Fecioara a ramas insarcinata de la Duhul Sfant!Si te rog sa nu mai raspunzi de pe contul meu!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 7:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ia uite "domle" cit de josnici sunt unii ,au ajuns sa raspunda dupa contul Emei
Ipocriti sunt Doamne ateii
Ema astia or fi indraciti si cuvintul Mintuitorului ii arde si se zvircolesc ca jupuiti de vii si au pus sare de muraturi ca anestezic tavaleala .
Numai niste fiinte jalnice ca se preteaza la asa ceva ,Numai un refuzat de soarta poate sa faca asta
Apoi :
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 7:47 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Apoi :
Asta eventual intr-0 lume in cre se va renaste Matei
Duh Sfant am si eu destul, mai ales dupa o portie zdravana de fasole ...zici ca-s basescu!

Citat :

Ce spune Mintuitorul "nu va fi iertat nici în veacul acesta, nici în cel viitor."
Isus nu e mantuitor ...ci un sarlatan care facea exorcizari desi stia ca acestea nu au nici-un rezultat!
Citat :

Numai un ratat irational poate crede in Duhuri .... fie ele si "sfinte" ...ca toate curvele din Romania care se cred si ele sfinte!

Citat :

Ce ne mai invata Dumnezeiestile Scripturi .
Nu ne invat nimic ptr ca e prea redus la bibilica sa scrie o scriptura ...motiv ptr care Dumnezeul tau, adica Tatal Minciunii ...ghici ce a facut?

Vezi ca stii ...A FURAT scriptura scrisa de rabini, si o prezinta ca uadevarat mincinos si sarlatan ce este ...ca fiind propria sa scriptura!
Citat :

]Dar mai vai de cel prin care vine sminteala !... Acela mai bine si-ar lega o piatra de moara de grumaz si sa se arunce in adancul marii"

Pai nu vezi ca de tine vorbeste?

Ai raspuns fara rusine de pe contul Emei ,Cuvintele Mintuitorului va ard deoarece :

Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 7:52 pm

Apopii a scris:
Tu vorbesti mult dar nu spui nimic serios, numai chestii de genul barfelor la colt de strada doh
Tie, nici nu are sens sa-ti dau vreo explicatie, ca tot barfa ti se pare mai interesanta!
Iti recomand sa cauti un forum de babe, acolo s-ar putea sa ai succes grin Aici e posibil, daca mai continui tot asa, sa vorbesti de unul singur, stiu ca nu te deranjeaza, dar nici pe mine nu ma intereseaza cei care doar vorbesc ca sa nu taca!

Hai bre ca vorbeste soimos mai mult a inceput sa vorbeasca si de pe contul Emei
Ipocriti mai sunteti domle
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Ian 07, 2012 8:17 pm

Urzi23 a scris:

Hai bre ca vorbeste soimos mai mult a inceput sa vorbeasca si de pe contul Emei
Ipocriti mai sunteti domle
Prostii
Doar am editat postarea Emei din cauza ca era prea lunga prin numeroasele raspunsuri anterioare!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Astazi la 4:37 am

Sus In jos

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 9Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: