Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Dec 25, 2011 10:01 am

Cuvantul Sau este dreptarul invataturilor sanatoase.Biblia este de folos sa ne invete,sa mustre,sa dea intelepciune,pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si destoinic pentru orice lucrare buna.,,Paziti Poruncile Mele pentru ca in ele aveti viata vesnica!,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Dec 25, 2011 10:30 am

EmaLovesJesus a scris:
Cuvantul Sau este dreptarul invataturilor sanatoase.

Am inteles!
Deci tu sustii ca este bine si corect sa calcam in picioare legile lui Yahw, adica Torah, ptr ca asa au scris niste smecheri care au distrus invataturile lui Isus!
Pe noi poate ne pacalesti...dar ce te faci cu mantuirea, ca pe aia nu o primesti de la smecherii care au inlocuit evangheliile ucenicilor lui Isus, ci o primesti chiar de la Yahwe/Iehova, adica de la acela ale carui Legi le calci in picioare si ii mai si inveti pe altii sa o faca!

Citat :

Biblia este de folos sa ne invete,sa mustre,sa dea intelepciune,pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si destoinic pentru orice lucrare
buna.
Biblia este un smac fara absolut nicio valoare, si asta vedem in faptul ca nici Isus nu o recomanda NICIODATA nimanui!

Citat :

,,Paziti Poruncile Mele pentru ca in ele aveti viata vesnica!,,

Na vezi...cine este de vina ca voi nu i-ati pazit poruncile si astea s-au pierdut, si uite in loc sa citim azi evangheliile celor 12 Apostoli, acestea au disparut, si avem doar Evangheliile unor smecheri care isi bat joc de oameni invatandu-i sa calce in picioare Legile lui Dumnezeu, adica Torah si deuteronomul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Dec 25, 2011 9:18 pm

Legile si poruncile sunt cele date de Dumnezeu prin Moise.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Dec 25, 2011 9:21 pm

EmaLovesJesus a scris:

Iar bagi mana in foc??? sau doar te iei dupa o carte numita biblie?
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Dec 25, 2011 10:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pai atunci de ce le calcati voi crestinii in picioare?
Ba chiar mai rau, ascultati poruncile unui sarlatan care socoteste poruncile lui Dumnezeu ca fiind PAGUBA pentru Christos, motiv ptr care sarlatanul declara Legile lui Dumnezeu ca fiind ....GUNOAIE?!

6. În ce privește râvna, prigonitor al Bisericii; în ce privește dreptatea cea din Lege, fără de prihană.
7. Dar cele ce îmi erau mie câștig, acestea le-am socotit pentru Hristos pagubă.
8. Ba mai mult: eu pe toate le socotesc că sunt pagubă, față de înălțimea cunoașterii lui Hristos Iisus, Domnul meu, pentru Care m-am lipsit de toate și le privesc drept gunoaie,!!! ...

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 6:52 am

• Crestinii nu calca in picioare faptele Legii,insa era imposibil ca acestia sa nu calce macar una din cele zece,si atunci se faceau vinovati de toata Legea.,,Căci toți cei ce se bizuie pe faptele
    Legii sunt sub blestem; pentru că este scris: „Blestemat este oricine
    nu stăruie în toate lucrurile scrise în cartea Legii, ca să le facă.”Și că nimeni nu este socotit
    neprihănit înaintea lui Dumnezeu, prin Lege, este învederat, căci „cel
    neprihănit prin credință va trăi.”

• Însă Legea nu se întemeiază pe credință; ci ea zice: „Cine va face aceste lucruri va trăi prin ele.

• Hristos ne-a răscumpărat din
    blestemul Legii, făcându-Se blestem pentru noi – fiindcă este scris:
    „Blestemat e oricine este atârnat pe lemn” –

• pentru ca binecuvântarea vestită lui
    Avraam să vină peste Neamuri, în Hristos Isus, așa ca, prin credință,
    noi să primim Duhul făgăduit.,,Permite-mi sa te intreb:Daca tot ne invinuiesti pe noi,crestinii,tu tii Legile lui Dumnezeu?

Noi suntem mantuiti prin credinta in Domnul Isus.Bineinteles ca El completeaza Legea,nu o desfiinteaza.Si toate Legile se cuprind in acestea doua:Matei 22:37-40
,În aceste două porunci se cuprinde toată Legea și Prorocii.”

• Isus i-a răspuns: „Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău cu toată inima ta, cu tot sufletul tău și cu tot cugetul tău.”

• Aceasta este cea dintâi și cea mai mare poruncă.

• Iar a doua, asemenea ei, este: „Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți.”

• În aceste două porunci se cuprinde toată Legea și Prorocii.”

• Voi erați morți în greșelile și în păcatele voastre

• în care trăiați odinioară, după
    mersul lumii acesteia, după domnul puterii văzduhului, a duhului care
    lucrează acum în fiii neascultării.

• Între ei eram și noi toți odinioară,
    când trăiam în poftele firii noastre pământești, când făceam voile firii
    pământești și ale gândurilor noastre și eram din fire copii ai mâniei,
    ca și ceilalți.

• Dar Dumnezeu, care este bogat în îndurare, pentru dragostea cea mare cu care ne-a iubit,

• măcar că eram morți în greșelile noastre, ne-a adus la viață împreună cu Hristos (prin har sunteți mântuiți).

• El ne-a înviat împreună și ne-a pus să ședem împreună în locurile cerești, în Hristos Isus,

• ca să arate în veacurile viitoare nemărginita bogăție a harului Său, în bunătatea Lui față de noi în Hristos Isus.

• Căci prin har ați fost mântuiți, prin credință. Și aceasta nu vine de la voi; ci este darul lui Dumnezeu.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 11:45 am

EmaLovesJesus a scris:
[
*Crestinii nu calca in picioare faptele Legii,

Evident ca Nu ...ei incalca insusi Legea !

Citat :

insa era imposibil ca acestia sa nu calce macar una din cele zece,
Dupa fapte si rasplata!
Tu ai pretentia sa ucizi fara sa fii pedepsita?
Ai gresit ...trebuie sa platesti!
Nu ca la voi la pocaiti unde toate cu..vele, borfasii si ucigasii sunt iertati, motiv ptr care toti astia dau navala la voi, si biserica voastra nu mai este ceva sfant ..ci un cuib ptr infractorii de toate felurile!

Citat :
Hristos ne-a răscumpărat din
blestemul Legii
Tu chiar nu iti dai seama ca aceste vorbe apartin unui infractor care considera Legea ca fiind un blestem...ptr ca Pavel stia prea bine ca el este un criminal ordinar care a incalcat Legea deci nu putea primii mantuire de la Dumneze=Yahwe, motiv ptr care el schimba legea ptr criminalii ca el si il ia ca Dumnezeu pe Diavol, ptr ca Diavolul se bucura ca e slavit ca Dumnezeu si are oameni care si-au vandut sufletul de dragul lui!

Tocmai exemplele tale dovedesc ca voi crestinii urmati calea unui xcriminal, adica calea Diavolului pe care il numiti Dumnezeu, fapt confirmat de faptul ca bisericile voastre sunt de fapt niste cuiburi de talhari adunati ca sa fie judecati la moarte asa cum va zice criminalul Pavel, marele ucigas de crestini adevarati, adica aceia cu care voi nu aveti nimic nici in clin si nici in maneca!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 12:02 pm

Aici este frumusetea.Oricine poate sa vina la Isus si sa primeasca iertarea de pacate si mantuirea.Iata iti pun inainte viata si moartea,binecuvantarea si blestemul.Alege viata ca sa traiesti.
In ce ma priveste am avut o educatie buna si am trait frumos,avand principii si valori crestine.Dar,oricine ai fi,orice ai fi facut Dumnezeu este bun si te iarta!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 6:07 pm

Toata aceasta monstruoasa doctrina religioasa a plecat de o vrajeala biblica, de fapt e cea mai tare conspiratie pusa la cale impotriva OAMENILOR si anume: au exista pe undeva pe la dumnezeu niste oameni, creati ca dumnezeu se plictisea, apoi existau niste mere ale intelepciunii si cunoasterii, apoi astia au fost amenintati: "sa nu mancati ca veti muri, sa nu aflati cunoasterea" ei au mancat si au fost izgoniti, asta e baza ideologiei crestine prin care s-a reusit aproape supunerea rasei umane de catre reptilieni. In primu rand cand adam si eva, simbolic au muscat din merele cunoasterii AU OBSERVAT CA SUNT DEZBRACATI, care e problema??? stim organele genitale masculine si cele feminine ca sa zic asa, aici nu ar fi problema, cica ei s-au rusinat, eu personal ma dezbracat in fata oricui si nu ma rusinez de nimic, ce am eu au toti barbatii, asta ca o paranteza, apoi vazand ca sunt goi ei ar fi incercat sa faca SEX, iar asta e singura problema care deranjeaza rau de tot biserica asta jegoasa pt ca... toti cei nascuti din act sexual sunt pacatosi, iar pana nu a venit isus pe pamant, ei se duceau toti in iad dupa ce mureau, doamne ce prostii infioratoare si o persoana precum EMA vine si incearca sa ne invete pe noi moralitate, iubire si bunatate si insasi ea nu-si cunoaste dogma religioasa, prin care insasi ea ca femeie e considerata curva si e ordonata sa se SUPUNA BARBATULUI INTRU TOATE.

Oamenii in opinia mea tot animalute ne-evoluate au ramas, poate sa se supere pe mine cine vrea, dar cand vi si vorbeste de intelepciune biblica, de zeii care ucid si le ascunzi crimele oribile prin justificare CARE MAI DECARE MAI PENIBILE, facand asta suntem niste fiinte jegoase pana in spiritu nostru daca ajungem sa justificam crimele unor zeitati reptiliene care s-au jucat din vechime cu aceasta rasa umana... Chiar o sa incep sa scriu niste articole bine structurate cum acesti reptilieni, cum sta treaba cu ei in toate culturile antichitatii...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 6:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Aici este frumusetea.
Cuuuum?
Tu gasesti frumos ca un criminal care iti ucide copii sa scape nepedepsit?
Nu te supara draga Ema, dar tu constientizezi ce vorbesti, sau repeti ca un patefon stricat tot ce ti s-a bagat in placa?

Citat :

Oricine poate sa vina la Isus si sa primeasca iertarea de pacate si mantuirea.
Adica Dumnezeu este prost si vorbeste prostii, iar Isus-Christos este mai grozav decat Dumnezeu si nu pedepseste nici-un criminal ...ca Legea este un BLESTEM ...si trai si viata pe pamantul pe care fiecare poate sa ucida sa fure sau sa violeze pe cine vrea ca asa vrea muschii lui Isus!
Tu chiar nu realizezi ca ceea ce sustii tu este DIABOLIC ... nu frumusete!

Citat :

Alege viata ca sa traiesti.
Nu exista decat o singura viata, adica asta pe care o traim acum!

Citat :

In ce ma priveste am avut o educatie buna si am trait frumos,avand principii si valori crestine
Faptul ca tu ai trait frumos nu are nicio legatura cu educatia buna, daca ai fi avut o educatia buna cu adevarat, ai fi fost mereu deschisa catre adevar, dar toti vedem clar ca adevarul te lasa rece, tu o ti tot pe educatia gresita care ti s-a bagat in cap de mica, si ca sa nu zici ca eu bat campii, in Germania unde eu locuiesc Legea merge pina intracolo incat in cazul unei "educatii religioase" care duce la rezultatele pe care le vedem la tine, madica imbrobodire totala pina la refuzul de a rationa, statul le ridica dreptul de parinte celor care procedeaza asa cum au procedat parintii tai, si da copii spre adoptie la o familie normala!

Asta ca sa intelegi care este normalitatea intr-o lume normala!

Iar in cazul tau ...o viata fara Lege, doar cu credinta, ptr ca Legea este un Blestem, este viata unui animal inconstient, iar dovada ca Isus=Diavol o gasim si in faptul ca tocmai Isus este SFARSITUL LEGII (Romani 10.4)

Citat :

.Dar,oricine ai fi,orice ai fi facut Dumnezeu este bun si te iarta!
Dumnezeu nu iarta nimic, dupa fapta si rasplata!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 26
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 9:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
orice ai fi facut Dumnezeu este bun si te iarta!

De asta popii vostri f*t copii,si-o trag pe la spate si platesc prostituate din cutia milei,pentru ca li se promite iertarea orice ar face.Tu slujesti intr-o religie a lipsei de morala si a desfraului,MAREA CURVA a NOULUI BABILON!

”Un preot din SUA a plătit stripperi cu banii din cutia milei În șase ani, preotul a furat peste un milion de dolari din donații.”Articolul

”Un preot homosexual, filmat in plina partida de sex
El isi platea serviciile sexuale cu banii proveniti din cutia milei, potrivit propriilor declaratii.”Articolul

”Preotul homosexual sfintea apa cu mana cu care se masturba [VIDEO]”Articolul

Iar unii se bat pentru o sticla de agheazma grin

”Enoriașii din Constanța au uitat de evlavie și de slujba la care tocmai participaseră și s-au bătut pe sticlele de agheasmă.”Articolul
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 9:50 pm

Vai,ce urat vorbesti! Imi pare rau, dar la pocaiti nu se practica adulterul. Este considerat pacat de moarte. Exemplele date de tine sunt cazuri izolate, nu este padure fara uscaturi. Sa iti dau si eu exemple de atei care practica tot felul de imoralitati?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 9:56 pm

Soimos
Imi pare rau sa te dezamagesc,dar eu m-am pocait cand aveam 25 de ani.Nu parintii m-au determinat sa fac acest lucru.Nu faptul ca am trait in imoralitate sau pacat,ci convingerea mea personala.Am inteles planul lui Dumnezeu de mantuire si am auzit chemarea Lui.Tu te minti singur .Exista viata dupa moarte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Dec 26, 2011 11:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos
Imi pare rau sa te dezamagesc,dar eu m-am pocait cand aveam 25 de ani.Nu parintii m-au determinat sa fac acest lucru.Nu faptul ca am trait in imoralitate sau pacat,ci convingerea mea personala.Am inteles planul lui Dumnezeu de mantuire si am auzit chemarea Lui.Tu te minti singur .Exista viata dupa moarte.
Am inteles ca te-ai aruncat in prapastie ...fara ca mai intai sa te documentezi sa stii ce pas faci!
Credinta nu tine locul stiintei, tot asa cum Noul Testament nu inlocuieste Torah.
Tu nu ai inteles nici macar faptul ca ti-a fost inselata increderea si sinceritatea ta ...si asta spune mult despre naivitatea ta ce tine tot de educatie, mai ales ca pana la varsta aceea ai acceptat sa te daruiesti unei minciuni fara sa te documentezi mai intai sau sa gandesti logic!
Imi pare foarte rau draga Ema sa te blamez, dar macar intelege ca nu o fac cu rautate caci o meriti!

Nu inteleg cum poti crede povestea cu Treimea si "creatia" diabolica a lui Isus daca despre asta nici macar nu scrie in Biblie!
Deja numai acest lucru ma pune sincer pe ganduri in privinta ta, ptr ca nu pot accepta ideea ca cineva sa fie atat de imbrobodit de minciuni incat sa refuze sa gandeasca rational!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mar Dec 27, 2011 4:55 am

Soimos,chiar cu riscul de a fi ridiculizata,o sa iti scriu.Sa stii ca din momentul cand m-am intors la Dumnezeu,Duhul Sfant mi-a luminat viata mea.Am fost coplesita de prezenta lui Dumnezeu in toata fiinta mea.Il simt in fiecare celula ,simt ca ma copleseste cu prezenta si dragostea Lui.Este o realitate ,nu doar o parere.Ceea ce simt nu as schimba pentru NIMIC de pe acest pamant.Spun si eu ca si Pavel ,,le socotesc pe toate ca un gunoi,fata de pretul nespus de mare!,,
Nu m-am aruncat in prapastie,ci am fost salvata de acolo.Traiesc o adevarata aventura prin credinta.Abia acum traiesc!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mar Dec 27, 2011 12:07 pm

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
orice ai fi facut Dumnezeu este bun si te iarta!

De asta popii vostri f*t copii,si-o trag pe la spate si platesc prostituate din cutia milei,pentru ca li se promite iertarea orice ar face.Tu slujesti intr-o religie a lipsei de morala si a desfraului,MAREA CURVA a NOULUI BABILON!

”Un preot din SUA a plătit stripperi cu banii din cutia milei În șase ani, preotul a furat peste un milion de dolari din donații.”Articolul

”Un preot homosexual, filmat in plina partida de sex
El isi platea serviciile sexuale cu banii proveniti din cutia milei, potrivit propriilor declaratii.”Articolul

”Preotul homosexual sfintea apa cu mana cu care se masturba [VIDEO]”Articolul

Iar unii se bat pentru o sticla de agheazma grin

”Enoriașii din Constanța au uitat de evlavie și de slujba la care tocmai participaseră și s-au bătut pe sticlele de agheasmă.”Articolul

EmaLovesJesus a scris:
Vai,ce urat vorbesti! Imi pare rau, dar la pocaiti nu se practica adulterul. Este considerat pacat de moarte. Exemplele date de tine sunt cazuri izolate, nu este padure fara uscaturi. Sa iti dau si eu exemple de atei care practica tot felul de imoralitati?

Mai rar imi este dat sa vad atata ipocrizie ca la crestini doh

Tu incerci sa minimizezi faptele de pedofilie ale celor din religia ta, dar te revolti impotriva celor care vorbesc despre ele doh

Si nu, nu sunt fapte izolate! Pedofilia si homosexualitatea sunt larg raspandite printre slujitorii oficiali ai zeului tau! Intr-o religie a raului, astfel de fapte sunt ca la ele acasa!

”Peste 180.000 de germani au părăsit oficial Biserica Catolică anul trecut, an marcat de numeroase scandaluri legate de violențele sexuale comise de preoți asupra copiilor, indică raportul anual al conferinței episcopale germane, făcut public vineri și citat de AFP.

În plus, pentru prima oară numărul retragerilor depășește numărul celor nou botezați, care a fost de 170.000 în 2010. Astfel, 181.193 de germani au făcut demersurile necesare pentru a nu mai plăti impozite religioase Bisericii Catolice în 2010, aceasta fiind a doua cifră printre cele mai ridicate de când există ea și aproape cu jumătate mai mult decât în 2009. În Germania, comunitățile protestantă, catolică și evreiească sunt finanțate printr-un impozit religios strâns de stat de la cei înscriși drept credincioși la fisc și redistribuit în consecință. Această prelevare reprezintă - potrivit landurilor - 8-9 % din impozitul pe venit.”
Sursa

”Biserica Romano-Catolica, decimata de scandalul preotilor pedofili

Reamintim ca de la publicarea, in noiembrie 2009, in Republica Irlanda a unui raport care a dezvaluit sute de cazuri de abuzuri sexuale asupra unor copii comise de preoti acoperiti de ierarhia lor, Papa se confrunta cu cea mai grava criza din cadrul Bisericii Catolice din ultimii ani, amplificata de scandaluri similare in Germania, tara sa natala, Belgia si Statele Unite ale Americii.”
Sursa
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mar Dec 27, 2011 12:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos,chiar cu riscul de a fi ridiculizata,o sa iti scriu.
Draga Ema, departe gandul de mine de a te ridiculiza eu in mod constient, mai degraba te blamezi tu singura neacceptand adevaruri demonstrate!

Citat :

Sa stii ca din momentul cand m-am intors la Dumnezeu,
Tu nu te-ai intors niciodata la Dumnezeu si nici nu esti capabila sa o faci atata vreme cat ii nesocotesti Legea si crezi ca mantuirea o primesti de la Diavolul pe care-l numesti Dumnezeu, bineinteles dupa "reteta" unui criminal ordinar cum a fost Pavel care constientizand ca nu mai poate fi izbavit dupa fapte, va promite izbavirea prin credinta ...in zeul mustelor!

Citat :

Duhul Sfant mi-a luminat viata mea.
Mai bine ti-ar fi luminat viata Duhul Cunoasterii Rationale si al lui LLL (Long Life Learning) decat ...scuza ca ma exprim asa, nu o fac ca sa te jignesc dar face parte din folclor ... decat sa iti ieie Dracu mintile!

Citat :

Am fost coplesita de prezenta lui Dumnezeu in toata fiinta mea.
Asa a patit si biata Catalina din Luceafarul lui Eminescu, dar si ea ca si tine nu stia ca Luceafarul este = Lucifer!
Citat :

Il simt in fiecare celula ,simt ca ma copleseste cu prezenta si dragostea Lui
Asta nu este o dovada ca cel care te poseda este Dumnezeu s nu Dracu!
Daca nu te-ar fi posedat Dracu cel care vrea sa fie crezut Dumnezeu, ai fi ascultat de Legile lui Dumnezeu cele din Torah, si nu aveai curajul sa le calci in picioare, ptr a urma "legile" unui CRIMINAL ca Pavel si a "dumnezeului" care se recunoaste ca find Lucifer!
Citat :

Ceea ce simt nu as schimba pentru NIMIC de pe acest pamant.
Spun si eu ca si Pavel ,,le socotesc pe toate ca un gunoi,fata de pretul nespus de mare!,,
Este clar ..esti posedata de Diavol, si asta nu zic ca sa te supar, dar numai Diavolul in slujba caruia lucra un CRIMINAL ca Pavel poate lua intratat mintile unui om!
Ti-as fi zis sa te exorcizezi ...dar chiar Isus ne spune ca Exorcismul nu aduce rezultate in asemenea cazuri!

Citat :

Nu m-am aruncat in prapastie,ci am fost salvata de acolo.Traiesc o adevarata aventura prin credinta.Abia acum traiesc!
Ai fi fost tu salvata ...dar din pacate ptr tine te-a salvat cel care se numeste si autodenumeste Lucifer iar tatal sau din ceruri il numeste Diavolul, asa ca dupa ce ti-ai VANDUT acestuia trupul sufletul si inima ...marea aventura a ta incepe doar dupa moarte ...si anume atunci cand Christos iti deschide larg Usa Mortii si te pofteste in Imparatia sa Iadul ...in care trebuie sa iti traiesti viata vesnica ...doar ptr ce te-ai indepartat de Dumneze...adica de Yahwe ala care ti-a dat sa urmezi o lege daca vrei sa primesti izbavirea de la El!

Asa ca te las sa iti continui drumul in viata...eu mi-am facut datoria de om fata de tine explicandu-ti ce scrie Biblia ...altfel decat iti explica cei care vor sa te beleasca de banii si sa te deie pe mana Diavolului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mar Dec 27, 2011 4:34 pm

Ai vrea tu sa ai dreptate,dar din pacate pentru tine vei avea o mare surpriza cand vei deschide ochii dupa moartea aceasta fizica!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mar Dec 27, 2011 8:06 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ai vrea tu sa ai dreptate,dar din pacate pentru tine vei avea o mare surpriza cand vei deschide ochii dupa moartea aceasta fizica!
Oare de ce?
Ptr ca am inteles corect ceea ce scrie in Biblie?
Mda ...ma asteptam ..."dumnezeul" minciunii nu iubeste adevarul si nici pe cei care-l rostesc nu-i asa?

Pacat ca nu dau doi bani pe crestinism si te asigur ca daca ajung in iad...cel care va avea probleme va fi "dumnezeul" tau nu eu, cred ca nici Oceanul Planetar nu il va spala de cati scuipati va primi de la mine pentru zecile de milioane de crime bicisnice pe care le-a facut prin biserica sa!
Nici Hitler nu a ucis pe nimeni personal ...si tot e socotit mare criminal ...nu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 7:20 am

Nu vei avea ocazia sa scuipi tu pe Cineva,Il vei vedea la judecata si te vei prabusi inaintea lui precum Pavel cand l-a intanit pe Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 8:25 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu vei avea ocazia sa scuipi tu pe Cineva,Il vei vedea la judecata si te vei prabusi inaintea lui precum Pavel cand l-a intanit pe Isus.
Ah ...pai daca e asa cum zici tu ... atunci e clar.... nu am de ce sa-mi fie frica ... pe mine nu ma sperie visele!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 8:46 am

Nu au fost vise,ci o intalnire reala.Tu nu vrei sa intelegi ca Dumnezeu ne da din Duhul Sfant atunci cand ne pocaim.Acesta este cu noi si in noi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 9:15 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu au fost vise,ci o intalnire reala.
Tu nu iti dai seama ca o asemenea afirmatie este ILOGICA?
Pavel "s-a intalnit" chipurile cu Isus pe Drumul Damascului!
Adica atunci cand era deja criminal si tortionar, si s-a convertit probabil din remuscari!
Dar crestinii nu au fost prigoniti in timpul vietii lui |Isus, ci doar vdupa moartea lui ...asa ca Pavel nu se putea intalnii cu Isus ptr ca Isus nu mai traia!

Citat :

Tu nu vrei sa intelegi ca Dumnezeu ne da din Duhul Sfant atunci cand ne pocaim.
Dar asta vad si eu si nu numai la tine ci la toti pocaitii!
Ptr noi ateii rationali acest Duh diabolic care va poseda, se cheama "duhul prostiei" si observam ca toti cei care sunteti posedati de acest duh, nu mai rationati cu capul, ci cu pompa de sange numita inima, cand orice om normal stie ca, creierul este in cap si nu in inim, si de rationat se rationeaza cu creierul .... si din aceasta cauza vedem ca parca v-a luat Dracu mintile si ca nu mai sunteti oameni normali, ci niste oite posedate de Duh!

Citat :

Acesta este cu noi si in noi.
Exact asa este!
De aceea se si spune ca sunteti posedati, ptr ca il aveti pe Christos in voi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 10:41 am

Aleluia!As dori ca toti sa fiti posedati de Duhul Sfant si sa simtiti fiorul divin in fiecare celula.Este un sentiment care nu poate sa fie comparat cu nimic de pe acest pamant.Domnul Isus dupa ce a murit,chiar a inviat.Exista scrieri ale unor martori oculari care L-au intalnit pe Isus dupa ce a inviat.Pavel a avut o viziune cu Domnul Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 3:06 pm

EmaLovesJesus a scris:
Aleluia!As dori ca toti sa fiti posedati de Duhul Sfant si sa simtiti fiorul divin in fiecare celula.Este un sentiment care nu poate sa fie comparat cu nimic de pe acest pamant.Domnul Isus dupa ce a murit,chiar a inviat.Exista scrieri ale unor martori oculari care L-au intalnit pe Isus dupa ce a inviat.Pavel a avut o viziune cu Domnul Isus.
tema principala era faptul ca Pavel nu avea cum sa-l intalneasca pe Isus ptr ca el a avut acea revelatie(in somn) doar cand deja a fost tortionar si criminal. adica dupa ce Isus a murit!
Si cu un mort nu te poti intalni decat in Iad, dar de acolo nu s-a intors nimeni!

Nu te supara draga Ema, dar religia voastra este cea mai puternica frana in dezvoltarea societatii, occidentalii si-au dat de mult seama de acest lucru si iata ca occidentul este un adevarat paradis pe pamant in care oamenii traiesc ca in gradina Edenului iar societatea dezvoltata ii mantuieste de toate necazurile!

In Romania este o adevarata tragedie sociala tocmai din cauza religiei voastre care ofera solutia individuala prin rugaciuni la biserici...si asta face ca societatea sa fie slaba, ramasa in urma, si oamenii singuratici sa fie la cheremul Mafiei de Stat ... in loc sa fie uniti si sa isi rezolve problemele prin UNIUNE SOCIALA, nu prin cersit de la un impotent nevazut necunoscut!

Asta ca sa intelegi tu de ce sa nu fii asa de mandra cu tine si cu religia ta, care aduce oamenilor doar mizerie, suferinta si batjocura, si tu si alte milioane ca tine SUNTETI PRINCIPALII VINOVATI al faptului ca zeci de mii de copii nevinovati sufera de foame in mizeria cea mai neagra, ptr ca tu si cei ca tine oferiti societatii modelul INDIVIDUALIST RELIGIOS!
Ai inteles acum de ce trebuie sa iti fie RUSINE cu religia ta si "calea" pe care ai ales-o tu in viata?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 6:42 pm

Daca toti oamenii ar face macar atat cat fac crestinii,ar fi o lume mai buna,am avea o societate mai dezvoltata.Unii ca tine doresc si urmaresc propriile lor interese sa se imbogateasca cat mai mult sa traiasca ei cat mai bine.Dar crestinii se implica in tot felul actiuni de ajutorare si au in vedere pe cei nevoiasi si napastuiti de soarta.Eu sunt mandra ca sunt crestina,nu fac fapte reprobabile,sunt un om cu principii,nu am de ce sa ma rusinez!!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 26
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 6:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca toti oamenii ar face macar atat cat fac crestinii,ar fi o lume mai buna

Voi sunteti majoritatea pe planeta si se vede ca lumea e buna precum crestinismul.Voi sunteti majoritatea si in Romania si Romania e pe primul loc la toate relele!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 9:24 pm

Nu toti crestinii sunt si practicanti.Romania este o tara crestina cu numele.Imi pare rau sa spun ca tara
noastra se scalda in sangele copiilor ucisi in pantecele mamei lor acolo
unde ar trebui sa fie protejati.Nici la capitolul divorturilor nu stam
mai bine.Astazi isi fac juraminte inaintea lui Dumnezeu ca se vor iubi
toata viata,si nu peste mult timp raman copii cu ochii in lacrimi si cu
inimioarele zdrobite de durere ca trebuie sa traiasca cu un singur
parinte.Cat despre imoralitate si altele nu mai are rost sa amintesc
caci stim cu totii. Iar pe Dumnezeu oamenii Il cauta cand au vreun
necaz, si multi crestini merg la Biserica de Pasti si de Craciun.Din
pacate multi de aici de pe TPU neaga existenta lui Dumnezeu.Oare asa
trebuie sa arate un crestin adevarat?Cunosc oamenii care sunt
adevaratele valori?Cunosc oamenii care este voia lui Dumnezeu,care sunt
principiile dupa care ar trebui sa traiasca un adevarat crestin?Spune
Dumnezeu despre astfel de crestini:,,Ei Ma cinstesc doar cu buzele dar
inima lor este departe de Mine.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 9:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca toti oamenii ar face macar atat cat fac crestinii,ar fi o lume mai buna,am avea o societate mai dezvoltata.
Vad ca n-ai inteles mare lucru din diferenta intre solutia individuala(rugatul egoist la Dumnezeu sa te ajute) ...si solutia colectiva bazata nu pe rugaciuni ci pe constiinta civica!
Dar de la cine sa ma astept sa inteleaga acest lucru?
De la niste asociali retrasi in biserica care se pregatesc pentru moarte si viata vesnica in Iad?
Voi nu va dati seama ca avand aceasta directie gresita in viata sunteti niste oi proaste numai bune de muls, care traiti pentru o minciuna lansata de niste sarlatani !

Citat :

Unii ca tine doresc si urmaresc propriile lor interese sa se imbogateasca cat mai mult sa traiasca ei cat mai bine.Dar crestinii se implica in tot felul actiuni de ajutorare si au in vedere pe cei nevoiasi si napastuiti de soarta.Eu sunt mandra ca sunt crestina,nu fac fapte reprobabile,sunt un om cu principii,nu am de ce sa ma rusinez!!
Asta poti sa i-o vinzi lui Mutu sau lui Cutzu!
Odata ca nu exista om mai lacom si mai avid de imbogatire ca pocaitu!

Si doi ...ceea ce faceti voi este kk-maka uns cu kk!
Problemele a sute de mii de oameni slabi sau bolnavi nu le rezolvati voi, ci este datoria societatii sa le rezolve PE TOATE!!!
Dar ptr a le putea rezolva este nevoie de o societate DEZVOLTATA, asa cum este de exemplu cea din tarile germanice sau tarile nordice!
Si ptr o societate dezvoltata este nevoie de oameni cu spirit civic si bine pregatiti profesional, ...asa ca voi care studiati Biblia si sunteti asociali petrecandu-va viata in cercul vostru stramt de confrati intru aberatii, voi SUNTETI O PIEDICA SOCIALA si PRINCIPALA CAUZA a saraciei altora si a societatii slabe si nedezvoltate!

Omul este o fiinta sociala si obligatioa fiecarui om este sa fie activ social si sa aibe spirit civiv, nu sa va retrageti in biserica si sa va rugati lui Dracu sa va mantuiasca!
Diferenta intre un om normal si unul ABERAT ca voi consta in faptul ca Omul normal STIE ca are o singura viata, iar voi credeti ca viata incepe dupa ce toate organele vitale din corpul omului care intretin viata ... nu mai lucreaza si au murit!

Sufletul nu are viata, ptr ca viata este un proces biologic, iar sufletele nu au corp cu inima ficat si altele ca sa intretina un proces biologic!

Asa ca "viata sufletului" nu se numeste viata ... ci Trilipishca , asa ca pe voi nu va asteapta "viata vesnica" ci Trilipisca venica!

Si zau ca prostie mai mare ca asta nu exista!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 9:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu toti crestinii sunt si practicanti.Romania este o tara crestina cu numele.Imi pare rau sa spun ca tara noastra se scalda in sangele copiilor ucisi in pantecele mamei lor acolo unde ar trebui sa fie protejati.
Ha ha ha ... tu traiesti in evul mediu?
Tu stii ce inseamna responsabilitatea de a avea copii?
Sau crezi ca e suficient sa puiesti ca o iepurita ?

Cum ar fi daca v-ati trezi la biserica in cativa ani cu 1 miliard de copii, adica cam cate avorturi s-au comis in ultimii ani numai in Romania?
Oare cum v-ati descurca?
V-ar ajuta Dumnezeu sa-i tineti pe toti?

daca da ...de ce nu cereti ca toti copii abandonati sa fie adusi la biserica voastra?

Sau la voi totul este o minciuna ...afara vopsiti gardu ...si inauntru sta diavolul!
Mai intai implicati-va voi sa rezolvati aceasta problema sociala a copiilor abandonati, si dupa ce le-ati rezolvat pe toate aveti dreptul de a cere oprirea avorturilor ptr ca voi sunteti capabili sa cresteti sute de miloane de bebelusi!
Tu cati copii ai adoptat de iti permiti sa-i critici pe cele care fac avort?

Pai un copil este o minune a naturii si nu o floasca de noroi kkta de marele Cimpan-Zeu, iar unei minuni a naturii, viitor Dumnezeu ca si parintii sai, trebuie sa ii acorzi tu mama tot timpul tau liber, toata dragostea ta, iar tatal trebuie sa ii asigure cele mai superioare conditii de viata si cea mai buna educatie ...ca acel copil sa devina OM!

Tu crezi ca pe pamantul asta este loc ptr vre-o 100 de miliarde de aberati trepanati la creier cu ajutorul Bibliei, care ca orice pocait vrea Casa cea mai frumoasa, masina cea mai de fala.++++ ?

Tu oare nu iti dai seama ca pe tine te mana Diavolul care vrea distrugerea pamantului si a speciei umane, doar ptr ca voi aveti asigurata viata vesnica in Iad!
Tu nu realizezi ca pe pamantul acesta nu sunt resurse ptr 100 de miliarde de oameni, care toti doresc curent electric locuinta incalzita apa calda, calculator?
Pai de ce nu stati in bordeie ca Isus si sa va rezumati la saracia care o avea si o propovaduia Isus?
Nu cumva ptr ca sunteti niste mincinosi si farisei?

Citat :

Cat despre imoralitate si altele nu mai are rost sa amintesc
caci stim cu totii.
Stim si noi!
In copilarie am avut o singura vecina sambatara si aia a ajuns curva strazii...dar s-a scos ca a plecat in America unde a devenit proprietara de Bordel!

Citat :

Iar pe Dumnezeu oamenii Il cauta cand au vreun necaz,
Il cauta numai prostii!
Cei inteligenti stiu ca nu Dumnezeu le rezolva problemele!

revino-ti fata cu picioarele pe pamant, ca esti plecata cu capul in cer, si iata ca asa esti rupta de realitate!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 10:18 pm

Sunt o mama foarte responsabila.Este un pacat sa faci avort.Dar sunt si alte metode de contraceptie,ca doar nu suntem in evul mediu!Daca am adus pe lume trei copiii le-am dat o educatie buna,m-am ingrijit de ei sa nu le lipseasca nimic.Nu este padure fara uscaturi.O fi ajuns o pocaita la bordel,dar nu uita ca restul de 99 sunt nepocaite.Deci posibilitatea ca o pocaita adevarata sa ajunga acolo este de 1 la suta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 10:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Sunt o mama foarte responsabila.Este un pacat sa faci avort.
Mai mare pacat este sa aduci pe lume un copil care sa devina NEOM ptr ca parintii nu ii pot asigura conditii normale de dezvoltare.
Avortul este doar ultima solutie!

Citat :

Daca am adus pe lume trei copiii le-am dat o educatie buna

Te cred, si nici nu m-am gandit vreodata despre tine altfel!
Problema pe care ti-o reprosez este faptul ca nu constientizezi pericolul unui spor demografic accentuat!
Dar din pacate traim chiar azi inceputurile unor vremuri in care vei vedea ca era mult mai bine ptr copil sa moara avortat decat mort de foame sau mort in razboi!

Citat :

Deci posibilitatea ca o pocaita adevarata sa ajunga acolo este de 1 la suta.
Mai degraba este deja vizibil ca toate curvele se pocaiesc si ca bisericile voastre sunt pline de borfasi, betivi si curvari , sau curve care cauta salvarea biblica promisa de un criminal!(adica de Pavel)
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 10:45 pm

Fiecare om are dreptul sa primeasca iertarea.Dumnezeu ofera aceasta sansa tuturor.Asta-i harul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Mier Dec 28, 2011 10:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fiecare om are dreptul sa primeasca iertarea.Dumnezeu ofera aceasta sansa tuturor.Asta-i harul.
Se vede ca Harul este al Diavolului!
Iertarea se primeste numai dupa izbavirea pedepei primite ptr incalcarea legii!
Voi biserica nu aveti nici dreptul si nici puterea sa-i iertati pe borfasi si curve ...si nici sa-i amagiti cu minciunile voastre!

Ei trebuiau sa stie de la inceput ca cele 10 porunci nu au voie sa le incalce!
Daca le-au incalcat, atunci sa-si astepte pedeapsa!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Astazi la 6:08 am

Sus In jos

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 9Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: