Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 1:09 am

Urzi23 a scris:
cite zeci de milioane de oameni au omorit ateii in numai 200 de ani .

grin

Hai sa-ti explic ce este inchizitia, ea este o institutie bisericeasca ce a omorat milioane de oameni in cele mai oribile moduri si asta pentru a impune crestinismul ca fiind adevar absolut!

Daca tu afirmi ca ateii au omorat pe cineva, atunci trebuie sa demonstrezi ca ateii au avut o biserica si o institutie bisericeasca atee si care a omorat pentru a impune ateismul! grin

Si pentru ca-l considerai pe Hitler ateu, afla ca a fost tot crestin sadea, in ciuda faptului ca cocheta, de ochii lumii, cu traditiile nordice!

”Cred astăzi că ceea ce fac este în deplină concordanță cu vrerea Creatorului Atotputernic. (Mein Kampf, Vol. 1 Capitolul 2)

Chiar și acum nu mă simt rușinat să spun că, pătruns de un entuziasm vulcanic, am căzut în genunchi și am mulțumit Cerurilor din preaplinul inimii pentru că mi-au oferit șansa să trăiesc asemenea vremuri. (Mein Kampf, Vol. 1 Capitolul 5)”

Deci si Hitler ii multumea lui dumnezeu pentru ceea ce a facut! Se pare ca era chiar crestin practicant!!!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
al3xandra
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 29/12/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 3:27 am

am stat si am citit o parte din comentariile voastre...din cate vad sunt o gramada de fanatici religiosi care apara cu vehementa biblia fara a-si da seama ca ii o minciuna totala ce scrie acolo....incepand de la adam si eva-----din cate stiu eu biblia zice ca iarta daca vrei sa fi iertat...cand adam a muscat din mar....dumnezeu nu la iertat Wink....religiile mai mult au fost create pt a indobitocii lumea si a nu vedea realitatea asa cu este ea....pt ca noi prin esenta noastra trebuie sa credem in ceva....si daca nu intr-un dumnezeu atunci in ce? si asa a luat viata religia pe care multi dintre noi o venereaza si o apara fara a-si da seama ca sunt orbiti de ea....cat despre ateei....nu cred ca au mers vre-odata la vre-o usa sa convinga pe cineva sa treaca la ateeism asa cum fac majoritatea pocaitilor ... nu cred ca au facut vre-un razboi sau au omorat pe careva...cat despre crestinism...catzi popi si calugari au violat copii....cate rezboaie sau facut in numele bisericii....eu zic ca asia ce tin chiar asa tare cu biserica sa stea si sa se gandeasca un pic logic la toata istoria oamenirii....si sa nu se asculte numa ce zice popa...ca si popa ii om ca noi si poate are mai multe pacate...sau biblia...inca de cand a fost scrisa a fost macista....nu inteleg de ce dar in fine...poate is eu mai mica si mai prostuta...sau poate ca vad altfel lucrurile decat altii....:-??
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 7:59 am

Hitler crestin?Cea mai buna gluma!Facea acest lucru doar de ochii lumii!Eu va tot repet,dupa fapte ii veti cunoaste.Nu toti cei ce zic ,,Doamne Doamne'' vor intra in Imparatia lui Dumnezeu.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 11:57 am

al3xandra a scris:
am stat si am citit o parte din comentariile voastre...din cate vad sunt o gramada de fanatici religiosi care apara cu vehementa biblia fara a-si da seama ca ii o minciuna totala ce scrie acolo....incepand de la adam si eva-----din cate stiu eu biblia zice ca iarta daca vrei sa fi iertat...cand adam a muscat din mar....dumnezeu nu la iertat Wink....religiile mai mult au fost create pt a indobitocii lumea si a nu vedea realitatea asa cu este ea....pt ca noi prin esenta noastra trebuie sa credem in ceva....si daca nu intr-un dumnezeu atunci in ce? si asa a luat viata religia pe care multi dintre noi o venereaza si o apara fara a-si da seama ca sunt orbiti de ea....cat despre ateei....nu cred ca au mers vre-odata la vre-o usa sa convinga pe cineva sa treaca la ateeism asa cum fac majoritatea pocaitilor ... nu cred ca au facut vre-un razboi sau au omorat pe careva...cat despre crestinism...catzi popi si calugari au violat copii....cate rezboaie sau facut in numele bisericii....eu zic ca asia ce tin chiar asa tare cu biserica sa stea si sa se gandeasca un pic logic la toata istoria oamenirii....si sa nu se asculte numa ce zice popa...ca si popa ii om ca noi si poate are mai multe pacate...sau biblia...inca de cand a fost scrisa a fost macista....nu inteleg de ce dar in fine...poate is eu mai mica si mai prostuta...sau poate ca vad altfel lucrurile decat altii....:-??

Asa este cum spui tu, dar... fanaticii religiosi tocmai de asta sunt fanatici, ei nu accepta realitatea si o inlocuiesc cu fictiunea religioasa. Daca basmul asta biblic nu ar contine in el atatea orori si masacre facute de zeul lor si de supusii sai pentru el, nici fanaticii nu ar fi facut atatea zeci de milioane de crime (inchizitie, cruciade, crestinari fortate) pentru a-i face pe plac zeului! In schimb, ce spera ”bunul” crestin, viata vesnica in tara lui Alice...
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 11:59 am

EmaLovesJesus a scris:
Hitler crestin?Cea mai buna gluma!Facea acest lucru doar de ochii lumii!Eu va tot repet,dupa fapte ii veti cunoaste.Nu toti cei ce zic ,,Doamne Doamne'' vor intra in Imparatia lui Dumnezeu.

Gluma? Tu nu vezi din poze ca era crestin practicant? Ba mai mult, mai si picta icoane. Ce ti-e greu sa crezi ceea ce vezi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 6:08 pm

Daca locuiesti in garaj,nu esti masina.Daca intri intr-o Biserica nu esti neaparat crestin.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 6:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca locuiesti in garaj,nu esti masina.Daca intri intr-o Biserica nu esti neaparat crestin.

Sa stii ca eu iti dau dreptate! Degeaba s-a dus Hitler si s-a inchinat in biserica, degeaba a pictat icoane, degeaba a batut chiar si pe moneda nationala biserica, degeaba l-a tot pomenit pe Creator in cartea sa de capatai, daca nu asculta intocmai si de poruncile lui Isus, scrise in biblie:

"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.

Cel ce vine la Mine si nu uraste pe tatal sau si pe mama sa si pe frati si pe surori si femeie si copii, ba si pe sufletul sau, nu poate fi ucenic al Meu" (Luca 14, 26)

Acum, sa nu spui ca n-a fost crestin adevarat doar pentru ca a folosit bombe si camere de gazare, in conditiile in care Isus ii cerea sa foloseasca sabia!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 6:51 pm

Esti rautacios!In versetul pe care mi-l tot aduci este vorba despre o pilda care prefigureaza ce se va intampla celor care nu accepta autoritatea Lui Dumnezeu peste ei.Un crestin adevarat nu ucide!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 6:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Esti rautacios!In versetul pe care mi-l tot aduci este vorba despre o pilda care prefigureaza ce se va intampla celor care nu accepta autoritatea Lui Dumnezeu peste ei.

Pai... exact asta a inteles si Hitler din acel verset si cum si el s-a considerat trimisul lui dumnezeu pe pamant, a indeplinit exact voia tatalui sau!

Citat :
Un crestin adevarat nu ucide!

Un crestin adevarat respecta ceea ce este scris in biblie, un crestin fals respecta doar ceea ce-i convine lui! Hitler a fost, prin credinta si fapte, un crestin adevarat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 9:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Esti rautacios!In versetul pe care mi-l tot aduci este vorba despre o pilda care prefigureaza ce se va intampla celor care nu accepta autoritatea Lui Dumnezeu peste ei
Pai exact asta zicea si colegu!
Nu vrei sa fi crestin ...te casapim, fara sa tinem cont ca esti mama sau tata!

Citat :

.Un crestin adevarat nu ucide!
Acuma nu ca nu va mai da voie legea, ca altfel ati fi primii care ati face-o!

Dar ucideti, in schimb, din p de v spiritual, pe copii vostrii fara aparare, carora le furati libertatea de a rationa normal si ii aberati obligandu-i sa va invete doctrina, si astfel ii transformati din oameni normali, in niste oi asociale si aberate (evident ca persoanele de fata se exclud)
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 9:39 pm

Si cu ce gresim noi,crestinii?Te-am mai rugat sa imi dai xemplu,ce gresesc eu ca om?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 10:28 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si cu ce gresim noi,crestinii?Te-am mai rugat sa imi dai xemplu,ce gresesc eu ca om?
Si ti-am raspuns chiar acolo unde ai pus intrebarea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 10:33 pm

Unde?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Vin Dec 30, 2011 11:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Unde?
Exact acolo unde mi-ai cerut sa o fac!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Dec 31, 2011 7:53 am

Nu imi mai amintesc.Oricum,eu stiu ca nu gresesc cu nimic,nici in fata lui Dumnezeu,nici in fata legii,nici in mijlocul celor dragi sau a societatii.Si daca am gresit fara voia mea,am stiut sa imi recunosc greseala si mi-am cerut iertare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Dec 31, 2011 9:18 am

Nu ai de ce sa-ti cer iertare fata de mine, ptr ca fata de mine n ai gresit cu nimic!
Eu in acel text ti-am explicat, asa cum mi-ai cerut cateva argumente care ma indreptatesc sa cred ca tu esti in umbra Diavolului.
Daca nu gasesc eu acel raspuns, ti-l mai compun odata!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Dec 31, 2011 10:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Dec 31, 2011 9:25 am

Soimos a scris:
Nu ai de ce sa-iti cer iertare fata de mine, ptr ca fata de mine n ai gresit cu nimic!
Eu in acel text ti-am explicat, asa cum mi-ai cerut cateva argumente care ma indreptatesc sa cred ca tu esti in umbra Diavolului.
Daca nu gasesc eu acel raspuns, ti-l mai compun odata!
Eu sunt in lumina lui Dumnezeu,a Duhului Sfant.El imi lumineaza cararea,ma povatuieste pe Caile Lui,ma ajuta imi da putere.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Sam Dec 31, 2011 12:04 pm

[quote="EmaLovesJ
Eu sunt in lumina lui Dumnezeu,a Duhului Sfant.El imi lumineaza cararea,ma povatuieste pe Caile Lui,ma ajuta imi da putere.[/quote]
Nici nu contest asta!
Tu esti in lumina Dumnezeului biblic care este Dracu, iar lumina lui va duce prin credinta tocmai in bezna necunoasterii iar faptul ca Diavolul iti da putere, este treaba ta personala!

Adevaratul Dumnezeu este Constiinta din fiecare OM, iar LUMINA vine prin cunoasterea rationala si nu prin credinta irationala, iar puterea celor din oastea Diavolului va fi invinsa tocmai prin implozie, adica va veti distruge singuri intre voi ptr ca fiecare religie are Samanta Diavolului, adica exact ceea ce dai si tu dovada cand vrei sa ne convingi ca numai ceea ce crezi tu este adevarat si bine!

Aceasta samanata a Diavolui cu care ne alimentezi si tu zilnic, adica convingerea ca tu esti in posesia marelui adevar se numeste EXCLUSIVISM!, si acesta se dezvolta si devine intoleranta fata de religiile si parerile altora, si aceasta la randul ei creste devenind URA, si de la Ura pina la crima ... nu mai este decat un singur pas!

Aceasta ultima descriere a dezvolatarii "semintei diavolui"este una din dovezile precum ca tu esti pe calea gresita si ca esti mai degraba in slujba Diavolului, asta apropo de intrebarea ta la care nu am gasit inca locul in care ti-am raspuns!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 12:53 am

Tu esti chiar imposibil de recuperat.Ai luptat impotriva lui Dumnezeu si a Cuvantului,incat diavolul te-a orbit rau de tot.Numai o minune te mai poate salva.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 8:35 am

EmaLovesJesus a scris:
Tu esti chiar imposibil de recuperat.Ai luptat impotriva lui Dumnezeu si a Cuvantului,incat diavolul te-a orbit rau de tot.Numai o minune te mai poate salva.

Cred ca mi-as scuipa mutra pe care as vedea-o in oglinda daca as stii ca ma inchin unui Dumnezeu care prin biserica lui a ucis zeci de milioane, de oameni nevinovati ... si m-as da cu fundul de pamant de ciuda, ca pot fi atat de prost incat sa cred ca un text scris de rabini si asumat de Marea Sinagoga, este cuvantul lui Dumnezeu!

Doamne feri, inca nu am decazut intratat incat sa nu vad sau sa nu inteleg inteleg realitatea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 11:34 am

Acest text este plin de putere.Este scrisoarea de dragoste a lui Dumnezeu catre noi.Eu cred si gust in fiecare zi din bunatatea Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 12:21 pm

EmaLovesJesus a scris:
Acest text este plin de putere.

Exact asa este cum zici!

Are chiar foarte multa putere (dar diabolica) mai ales asupra celor fara creier sau cu creierul lobotomizat de doctrina religioasa, altfel nu ar fi fost posibil sa omori zeci de milioane de oameni doar pe baza unui text.

Citat :

Este scrisoarea de dragoste a lui Dumnezeu catre noi.

Dar cum de nu te temi sa primesti scrisori de dragoste de la cel mai mare criminal al omenirii?

Citat :

Eu cred si gust in fiecare zi din bunatatea Lui.
Tu gusti doar inselatoria pe care ti-o leaga de nas!

Asta daca a ucis zeci de milioane de oameni nu o sa se indragosteasca subit de tine si sa se schimbe in bine doar de dragul tau!
El te iubeste ptr ca esti in slujba lui, a puterilor lui si a minciunii

uite ce scrie rabinul Isus (altul decat mantuitorul vostru Isus Christos) despre cei ca tine:

44. Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 2:01 pm

Il iubesc pe Dumnezeu cu toata fiinta mea.Astept ca intr-o zi sa ma duca acolo unde mi-a pregatit un loc sa fiu impreuna cu El o vesnicie.Tu,unde iti vei petrece vesnicia?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 4:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
Il iubesc pe Dumnezeu cu toata fiinta mea.Astept ca intr-o zi sa ma duca acolo unde mi-a pregatit un loc sa fiu impreuna cu El o vesnicie.Tu,unde iti vei petrece vesnicia?
OK! Vad ca tot repeti asta.
Dar cum intelegi TU versetul de mai sus in care Isus iti explica clar cine este Dracu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 7:29 pm

O tot repet ca sa intelegi ca Dumnezeu este o realitate in viata mea.Este atat de real,incat as plati cu viata pentru credinta mea!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 8:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
O tot repet ca sa intelegi ca Dumnezeu este o realitate in viata mea.Este atat de real,incat as plati cu viata pentru credinta mea!
Faptul ca tu esti hipnotizata prin autosugestie nu este o dovada ca ceea ce crezi tu este realitate!
Realitatea se dovedeste cu dovezi stiintifice si oricand repetabile, dar pina acum stiinta nu a putut nimic din ceea ce cred 4 miliarde de aberati de pe acesta nefericita planeta!

Vezi ca ai uitat sa imi explici ce contine versetul cu rosu de mai sus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 10:24 pm

Versetele expuse de tine se refera la cei care fac raul,traiesc in minciuna si fac voia diavolului.Ti-am mai dat trimiteri de la Galateni5 despre faptele lui Dumnezeu si a celui rau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Dum Ian 01, 2012 11:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Versetele expuse de tine se refera la cei care fac raul,traiesc in minciuna si fac voia diavolului.
.... si iti ma si explica si dupa ce il cunoastem pe Diavol...si ideea asta se verifica nu numai in Biblie ci in realitatea istorica ...si culmea ca tu esti in slujba acestui Dumnezeu si propagi raul cu minciunile tale!

Citat :

Ti-am mai dat trimiteri de la Galateni5 despre faptele lui Dumnezeu si a celui rau.

Si eu ti-am raspuns ca nici macar nu stii sa faci diferenta intre Domnul (adica Isus Christos) si Dumnezeu (Yahwe)

deci eu te intreb de mere si tu imi raspunzi cu pere!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 18
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Ian 02, 2012 12:49 am

Ia sa vedem noi ce fapte bune mai faceau evreii :
Mat 23 :30
"și ziceți: Dacă am fi trăit noi în zilele părinților noștri, nu ne-am fi unit cu ei la vărsarea sîngelui proorocilor. 31 Prin aceasta mărturisiți despre voi înșivă că sînteți fiii celor ce au omorît pe prooroci. 32 Voi dar umpleți măsura părinților voștri! 33 Șerpi, pui de năpîrci! Cum veți scăpa de pedeapsa gheenei?"
Apoi :
De aceea, iată, vă trimet prooroci, înțelepți și cărturari. Pe unii din ei îi veți omorî și răstigni, pe alții îi veți bate în sinagogile voastre, și -i veți prigoni din cetate în cetate; 35 ca să vină asupra voastră tot sîngele nevinovat, care a fost vărsat pe pămînt, dela sîngele neprihănitului Abel pînă la sîngele lui Zaharia, fiul lui Barachia, pe care l-ați omorît între Templu și altar. 36 Adevărat vă spun, că toate acestea vor veni peste neamul acesta.
Apoi :
Ierusalime, Ierusalime, care omori pe prooroci și ucizi cu pietre pe cei trimeși la tine! De cîte ori am vrut să strîng pe copiii tăi cum își strînge găina puii supt aripi, și n'ați vrut! 38 Iată că vi se lasă casa pustie; 39 căci vă spun că deacum încolo nu Mă veți mai vedea pînă cînd veți zice: ,Binecuvîntat este Celce vine în Numele Domnului!``

Urzi23 in dialog :

Daca citim cu luare aminte Mat 23 citim si despre "vărsarea sîngelui proorocilor"
-Proorocii cuvintul cui il vesteau ? =Al lui Dumnezeu
-Omorind Proorocii ce faceau =?
-Cine este contra cuvintului lui Dumnezeu ?=tatal minciunii Cum se numeste cel ce indeamna la omor =ucigator de oameni
Apoi :
Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput ca Mintuitorul avea dreptate cind ii numea "Șerpi, pui de năpîrci! " si cind le face arborele genealogic "Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el."
Apoi :
Tu ai ochelari de cal scoti un verset din context si te asterni la batut cimpii
Apoi :
Poftele cui le faci tu scriind numai aberatii "Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii ".
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 18
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Ian 02, 2012 1:02 am

Ma intereseaza daca exista si "mintuitor de atei" in clasament .Eu vad ca @soimos nu este botezat ,cred ca ai dat de nasii tai(s-a intilnit dracul cu nasisu ) eu cu Ema si Mihai >Peste 1 luna te ducem la Dimbovita unde iese din Bucuresti sa te botezam hohot O sa vina si Parintele sa te miruiasca si sa te impartaseasca ,hainute gasesc eu cu colegii pe la SH sa pregatim trusoul pentru tine .Cadou de la mine vei avea o carticica de rugaciuni si o Sf Icoana ,fie mai plusez si o sticla de Sf Aghiazma sa iei cite o lingura pe burta goala dupa ce spui rugaciunea dimineata si vei vedea si tu ca nu se strica aghiazma si te vei ,pocai ,vei deveni mai activ ca martorii lui yehova si muuuult mai insistent ca ei hohot Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput ca Bunul Dumnezeu nu a uitat de tine si esti si tu inclus in planul lui ,acum ai priceput ca Dumnezeu actioneaza prin oameni .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Ian 02, 2012 7:51 am

Tu esti cel care incurca borcanele,nu eu.Are dreptate Urzi,cred ca impreuna cu Mihai o sa reusim sa fim mantuitorii de atei.Bineanreles ca numai si numai cu ajutorul Domnului nostru Isus pe care Il propovaduim.Cand vrei sa te botezi,venim noi acolo sau vii tu in Romania,nu este o problema.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Ian 02, 2012 2:36 pm

EmaLovesJesus a scris:
Are dreptate Urzi,cred ca impreuna cu Mihai o sa reusim sa fim mantuitorii de atei.Bineanreles ca numai si numai cu ajutorul Domnului nostru Isus pe care Il propovaduim.

doh Se pare ca nu prea va ajuta!

”Peste 180.000 de germani au părăsit oficial Biserica Catolică
anul trecut, an marcat de numeroase scandaluri legate de violențele
sexuale comise de preoți asupra copiilor, indică raportul anual al
conferinței episcopale germane, făcut public vineri și citat de
AFP.

În plus, pentru prima oară numărul retragerilor depășește
numărul celor nou botezați, care a fost de 170.000 în 2010. Astfel,
181.193 de germani au făcut demersurile necesare pentru a nu mai
plăti impozite religioase Bisericii Catolice în 2010, aceasta fiind
a doua cifră printre cele mai ridicate de când există ea și aproape
cu jumătate mai mult decât în 2009. În Germania, comunitățile
protestantă, catolică și evreiească sunt finanțate printr-un
impozit religios strâns de stat de la cei înscriși drept
credincioși la fisc și redistribuit în consecință.
Această
prelevare reprezintă – potrivit landurilor – 8-9 % din impozitul pe
venit.” Sursa

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Ian 02, 2012 2:44 pm

Urzi23 a scris:
.Eu vad ca @soimos nu este botezat ,
vezi gresit ca si pina acum!
M-au dus si pe mine la scaldatoare cand am avut 2-3 luni, mai am si o adeverinta de atunci, ca sa ase procedeaza la catolici!

Citat :

Cadou de la mine vei avea o carticica de rugaciuni
Ai grija sa aibe hartie fina, ca sa nu ma zgarii cu ea la fund!

Citat :

si o Sf Icoana
Sa fii atent sa fie una facatoare de minuni, adica o icoana foarte sexy pe care daca o lingi sa capeti imediat o erectie, ca astea se vand cel mai bine

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Lun Ian 02, 2012 2:58 pm

Crezi ca Soimos va avea o zi in care se va intalni cu Domnul Isus?Eu stiu sigur ca va veni aceea zi.Vom trai si vom vedea.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    

Sus In jos

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: