Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Mier Dec 14, 2011 8:36 pm

Dragostea e o boală. Acum e oficial. Cel mai frumos sentiment a fost inclus în registrul maladiilor al Organizației Mondiale a Sănătății, potrivit presei ruse. Experți în sănătate afirmă că dragostea sau, altfel spus F 63, este o tulburare mintală. Ea provoacă dependență, la fel ca drogurile, alcoolul sau jocurile de noroc.
Potrivit Organizației Mondiale a Sănătății, simptomele acestei maladii sunt gândurile obsesive despre altă persoană, shimbările bruște ale dispoziției, mila față de sine, insomnia, acte negândite, impulsive, dureri de cap și chiar reacții alergice.
Cercetătorii de la Facultatea de Medicină a Universității Naționale Autonome din Mexic sunt de părere că dragostea nu poate dura mai mult de patru ani, explicând acest lucru prin cauze fiziologice. Deocamdată, nu există un remediu contra acestei maladii.

PS: Ateilor, conformati-va. Mantuitorii vostrii, oamenii de pseudoSTIINTA, au spus ca dragostea este o boala. Pai ce faceti? Nu le ridicati statui?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Joi Dec 15, 2011 5:20 pm

Mihai12 a scris:

PS: Ateilor, conformati-va. Mantuitorii vostrii, oamenii de pseudoSTIINTA, au spus ca dragostea este o boala. Pai ce faceti? Nu le ridicati statui?
Probabil s-au inspirat si ei din Biblie!
ca doar au avut profesor bun!
Adica pe Christos=Diavolul!

Uite care este "iubirea crestina" propovaduita de Diavol, adica de Isus Christos:

1 Ioan Cap. 2.15!

Nu iubiți lumea, nici cele ce sunt în lume. Dacă cineva iubește lumea, iubirea Tatălui nu este întru el;

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Joi Dec 15, 2011 7:51 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

Uite care este "iubirea crestina" propovaduita de Diavol, adica de Isus Christos:

1 Ioan Cap. 2.15!

Nu iubiți lumea, nici cele ce sunt în lume. Dacă cineva iubește lumea, iubirea Tatălui nu este întru el;

Devii penibil. Totusi ce zici? Este dragostea o boala sau nu?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Joi Dec 15, 2011 11:12 pm

Mihai12 a scris:
Este dragostea o boala sau nu?

Bineintes ca este, doar ca-i o boala frumoasa atunci cand este adevarata grin

Tu nu stiai si ca viata este o boala si inca una incurabila, se sfarseste inevitabil prin moarte! crazy

Tu esti un norocos, suferi de o boala care are leac, credinta in cai verzi pe pereti. Te poti vindeca si fara medicamente grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 6:39 am

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
Este dragostea o boala sau nu?

Bineintes ca este, doar ca-i o boala frumoasa atunci cand este adevarata grin

Tu nu stiai si ca viata este o boala si inca una incurabila, se sfarseste inevitabil prin moarte! crazy

Tu esti un norocos, suferi de o boala care are leac, credinta in cai verzi pe pereti. Te poti vindeca si fara medicamente grin
Dumnezeu este dragoste.Dragostea curata si neprefacuta care vine de sus.El ne-a aratat dragostea Lui,daruind pe Fiul Sau ca jertfa de rascumparare pentru intreaga omenire.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 38
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 8:26 am

Probabil ca cele ce simti tu vin de la Satana.

De la Dumnezeu nu vine niciodata dragoste, si asta o recunoaste chiar el pe fatza!

Am venit nu ca sa aduc pacea, ci sabia. (35) Ptr. ca am venit sa aduc dihonia intre om si tatal lui, intre fata si mama ei si intre nora si soacra. (36) Si dusmanii omului se vor gasi printre ai sai, din propria lui casa. (37) Cel ce-si iubeste mama sau tatal sau, atunci nu este demn de mine: si cel ce-si iubeste fiu sau fiica mai mult decat pe mine, atunci acela nu e demn de mine.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 8:41 am

livius a scris:
Probabil ca cele ce simti tu vin de la Satana.

De la Dumnezeu nu vine niciodata dragoste, si asta o recunoaste chiar el pe fatza!

Am venit nu ca sa aduc pacea, ci sabia. (35) Ptr. ca am venit sa aduc dihonia intre om si tatal lui, intre fata si mama ei si intre nora si soacra. (36) Si dusmanii omului se vor gasi printre ai sai, din propria lui casa. (37) Cel ce-si iubeste mama sau tatal sau, atunci nu este demn de mine: si cel ce-si iubeste fiu sau fiica mai mult decat pe mine, atunci acela nu e demn de mine.

Dumnezeu este dragoste.Diavolul este plin de rautate si ura.El este tatal minciunii.Cei care il primesc pe Dumnezeu in inima lor,aduc roada Duhului Sfant in viata lor.Si prima din aceste roade este dragostea.In versutul adus de tine se refera la cei care s-au intors la Dumnezeu ca sunt persecutati chiar de cei din casa lor.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 38
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 11:30 am

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este dragoste.

Da asa este, dar cum vedem in jur, nici Dragoste nu este si nici Dumnezeu!
Fiecare il haleshte pe celalalt mai slab si neajutorat ca sa poata el traii!
Tu ai vazut cumva ca patriarhul Romaniei sa primeasca in Palatul sau cu sute de camere cersetorii lipsiti de adapost?
Sau ai vazut tu pocaitii primind in casele lor pe nevoiasii care dorm pe strada?
Nu va invata Isus sa fiti saraci ?
De ce nu-l ascultati daca ii urmati Calea?
Nu va lasa Mamonul caruia v-ati vandut?

Citat :

Diavolul este plin de rautate si ura.

Asa este si asa ne invata si Isus!
Diavolul nu este sarpele din gradina Edenului ci cel care a ucis oamenii, adica ala pe care voi il numiti Dumnezeu!
Ioan 8 ;44

44. Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii.

Citat :

In versutul adus de tine se refera la cei care s-au intors la Dumnezeu ca sunt persecutati chiar de cei din casa lor.
Unde ai vazut tu ca cineva sa fie pedepsit de cei din casa ca s-a intors la Dumnezeu?

Eu pot sa ti dau sute din milioanele de exemple in care pocaitii isi maltrateaza copii care se indeparteaza de la calea bisericii lor!

ASsa ca lasa minciuna si nu il mai acuza pe Isus ca este prost si nu stie sa se exprime corect!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 12:17 pm

livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este dragoste.

Daca ar fi existat vreun dumnezeu bun si creator, ar fi facut o lume frumoasa, nu plina de ura si cruzime.

In lumea asta doar Natura este frumoasa si ici colo mai intalnesti si cativa oameni mai deosebiti, restul... fel de fel de ipocriti care, daca ei sunt rai viseaza la un zeu asemenea lor, dar pe care il numesc bun...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 1:05 pm

Black velvet a scris:
livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este dragoste.

Daca ar fi existat vreun dumnezeu bun si creator, ar fi facut o lume frumoasa, nu plina de ura si cruzime.

In lumea asta doar Natura este frumoasa si ici colo mai intalnesti si cativa oameni mai deosebiti, restul... fel de fel de ipocriti care, daca ei sunt rai viseaza la un zeu asemenea lor, dar pe care il numesc bun...

Dumnezeu a creat pe om ca sa traiasca in fericire si armonie in gradina Edenului.Dar omul prin neascultare a adus pacatul si suferinta in lume.De aceea pentru ca oamenii s-au indepartat tot mai mult de Dumnezeul adevarat, si si-au facut alti dumnezei,(unii vitei de aur,altii ca tine natura).Dumnezeu este dragoste.Cine il primeste pe Dumnezeu in inima lui,are dragoste.Ea se rasfrange in toate relatiile pe care le are in familie,in relatiile inter-umane.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 1:12 pm

livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este dragoste.

Tu ai vazut cumva ca patriarhul Romaniei sa primeasca in Palatul sau cu sute de camere cersetorii lipsiti de adapost?
Sau ai vazut tu pocaitii primind in casele lor pe nevoiasii care dorm pe strada?

Citat :

Noi il avem exemplu pe Domnul Isus.Din pricina oamenilor care L-au parasit pe Dumnezeu a venit suferinta in lume ca o consecinta a neascultarii.Eu personal de cand m-am intors la Dumnezeu fac fapte bune.Eu cunosc persoane care sunt persecutate pentru ca s-au pocait.Eu am gustat din dragostea lui Dumnezeu si nimic nu ma mai poate desparti de dragostea Lui.

Diavolul nu este sarpele din gradina Edenului ci cel care a ucis oamenii, adica ala pe care voi il numiti Dumnezeu!
Ioan 8 ;44

44. Voi sunteți din tatăl vostru diavolul și vreți să faceți poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni și nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăiește minciuna, grăiește dintru ale sale, căci este mincinos și tatăl minciunii.

Citat :

In versutul adus de tine se refera la cei care s-au intors la Dumnezeu ca sunt persecutati chiar de cei din casa lor.
Unde ai vazut tu ca cineva sa fie pedepsit de cei din casa ca s-a intors la Dumnezeu?

Eu pot sa ti dau sute din milioanele de exemple in care pocaitii isi maltrateaza copii care se indeparteaza de la calea bisericii lor!

ASsa ca lasa minciuna si nu il mai acuza pe Isus ca este prost si nu stie sa se exprime corect!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Vin Dec 16, 2011 9:01 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este dragoste.

Citat :

Noi il avem exemplu pe Domnul Isus.Din pricina oamenilor care L-au parasit pe Dumnezeu a venit suferinta in lume ca o consecinta a neascultarii.Eu personal de cand m-am intors la Dumnezeu fac fapte bune.Eu cunosc persoane care sunt persecutate pentru ca s-au pocait.Eu am gustat din dragostea lui Dumnezeu si nimic nu ma mai poate desparti de dragostea Lui.

Ioan 8 ;44

Citat :

Intelepciunea nu se poate obtine fara Dumnezeu, pentru ca ea este trasatura lui Dumnezeu.In Hristos, Fiul Sau, sunt ascunse toate comorile intelepciunii și ale stiintei (Col. 2:3), El Insusi a fost facut intelepciune pentru noi. Dumnezeu este sursa intelepciunii, o primim de la El prin citirea si cunoasterea Scripturilor (2 Tim.3:15), prin recunoasterea lucrarilor dumnezeiesti (Ps. 19:7), prin intermediul rugaciunii. Apostolul Iacov sfătuieste pe cei carora le lipseste intelepciunea să o ceara cu credinta de la Dumnezeu si ea le va fi data (Iacov 1:5).
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 27
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 1:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Intelepciunea nu se poate obtine fara Dumnezeu, pentru ca ea este trasatura lui Dumnezeu.In Hristos, Fiul Sau, sunt ascunse toate comorile intelepciunii și ale stiintei (Col. 2:3), El Insusi a fost facut intelepciune pentru noi. Dumnezeu este sursa intelepciunii, o primim de la El prin citirea si cunoasterea Scripturilor (2 Tim.3:15), prin recunoasterea lucrarilor dumnezeiesti (Ps. 19:7), prin intermediul rugaciunii. Apostolul Iacov sfătuieste pe cei carora le lipseste intelepciunea să o ceara cu credinta de la Dumnezeu si ea le va fi data (Iacov 1:5).

Ce cuvinte mari,ca in toate religiile.Care mai de care se considera mai deshtept pentru ca crede in ceva grin Si credinciosii care se calca in picioare pentru o strachina de sarmale,fasole sau apa chioara de pe la vreo biserica se cred mai intelepti ca ceilalti.Lauda de sine cam pute,dar credinciosii se simt bine ca au nasul tare grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:06 pm

Eu nu ma duc pupat de mortaciuni,nici la pomana.Eu ma inchin lui Dumnezeu in Duh si Adevar.Dumnezeul meu este pretutindeni.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:08 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

1 Ioan Cap. 2.15!

Tu ar trebui sa faci o deosebire intre Lumina si intuneric.Intre Adevar si minciuna.Intre Sfant si pacatos,decazut.Inca nu cunosti niste notiuni elementare ale crestinismului.Tu spui albului,negru.

Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 27
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu ma inchin lui Dumnezeu in Duh si Adevar.Dumnezeul meu este pretutindeni.

aratat cu degetul Este atat de pretutindeni incat nu-l vede nimeni,iar credinciosii fac eforturi disperate de a-i demonstra existenta grin Cum crezi tu ca poti demonstra existenta unui dumnezeu care in realitate nu exista decat in imaginatia credinciosilor?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:42 pm

Cine Il cauta cu tot dinadisul,il va gasi.Trebuie sa doresti sa Il cunosti.
Imi explici te rog cum trebuie sa procedez cand iti raspund? Ca sa apara citatul la care vreau sa dau raspunsul. Wink Smile
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:44 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

1 Ioan Cap. 2.15!

De ce nu mai scrii pe TePeUr?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 6:59 pm

EmaLovesJesus a scris:

De ce nu mai scrii pe TePeUr?
La intrebarea asta ti-am mai raspuns!
PENTRU CA SUNT CENZURAT !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 5:41 am

Nu ti-ai pus intrebarea dece? Pentru ca administratorii site-ului nu sunt crestini.Inseamna ca exagerezi spunand despre Domnul Isus ceea ce spui.Eu stiu ca tu te vei intoarce la Dumnezeu.Nu cunosc evenimentele si imprejurarile,dar acest lucru se va intampla.Crezi tu ca as fi acceptat sa imi fac un cont pe acest site daca nu as fi avut trimitere de la Dumnezeu?Domnul are de lucru cu tine.El te iubeste.Te cheama.Lasa inima de piatra sa se transforme intr-o inima simtitoare,de carne.Se merita ca din cauza orgoliului tau sa iti petreci o vesnicie in iad?Si sotia ta,si copiii?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 9:07 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu ti-ai pus intrebarea dece?
Ba da!
dar stiu si rtaspunsul!
Pentru ca sunt INCULTI si stupizi!

Citat :

Pentru ca administratorii site-ului nu sunt crestini.Inseamna ca exagerezi spunand despre Domnul Isus ceea ce spui.

Si tu la fel ca ei nu sunteti capabili sa intelegeti ca nu eu fac acele afirmatii, ci le face BIBLIA!!!!
Daca nu va convin acele afirmatii de ce nu interziceti Biblia?

Citat :

Eu stiu ca tu te vei intoarce la Dumnezeu.
Poate ca atunci cand va veni pe pamant, dar si atunci o va face pe riscul sau ptr ca vom fi foarte multi ca sa-i cerem socoteala pentru ZECILE MILIOANE de CRIME!
Citat :

Domnul are de lucru cu tine.
Nu stiu care cu care?
Ar fi culmea omenirii ca un criminal ordinar sa imi ceara mie socoteala ca am greit pupand o fata!
Cred ca i-as trage o flegma in botul lui diabolic de criminal!

Citat :

El te iubeste.

Pfui scarnavia dracului!
Da milioanele de suflete nevinovate pe care le-a ucis El si cu biserica lui de ce nu le-a iubit?
De ce nu a fost drept sa-i pedepseasca exemplar pe cei bcare au gresit si a stat ca un nesimtit privind cum biserica Lui si a ta si a altor credinciosi ucide oamenii?

Citat :

Te cheama.
Nu cred ca are curajul ptr ca STIE ca il voi umple de scuipati de sus pana jos pentru netrebniciile lui diabolice si asta cu riscul de a plati orice pretz pentru "tratamentul" la care l-as supune!

Citat :

Lasa inima de piatra sa se transforme intr-o inima simtitoare,de carne.

Ce spui?
Sa iert eu cel mai mare crimional al omenirii ?
Da cine sunt eu ...cumva Dumnezeul Lui?

Citat :

Se merita ca din cauza orgoliului tau sa iti petreci o vesnicie in iad?
In Iad ajung doar cei care i s-au vandut, adica cei care il iubesc si impartasesc cu El zecile de milioane de crime !
Asa ca tu si familia ta sunteti mai aprope de Iad (imparatia peste care Christos detine cheile) decat puteti pricepe!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 11:36 am

Pentru a ajunge in iad,nu trebuie sa faci nimic.Dar,daca doresti raiul este nevoie de lupta,de pocainta.Acolo unde locuiesti tu nu este vreo biserica nou-testamentala?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 2:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru a ajunge in iad,nu trebuie sa faci nimic.Dar,daca doresti raiul este nevoie de lupta,de pocainta

Arata-mi si mie in Biblie unde scrie asta?
sau tu esti o raspanditoare de minciuni in numele Marelui Mincinos care iti este "dumnezeu"?

Citat :

.Acolo unde locuiesti tu nu este vreo biserica nou-testamentala?
Nici vorba!
Lumea isi aduce aminte de biserica doar de Craciun si de Pasti!
iar Noul Testament il folosim doar ptr paginile sale subtiri !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:23 pm

Pentru ca suntem nascuti in pacat.De aceea avem nevoie de iertarea lui Dumnezeu.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca suntem nascuti in pacat.De aceea avem nevoie de iertarea lui Dumnezeu.

Probabil, te referi la pacatul botezului, adica acela de a impune cu forta o religie unui om care n-are cum se opune si caruia i se ia in felul acesta dreptul de a decide singur!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   

Sus In jos

Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: