Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:42 pm

Cine Il cauta cu tot dinadisul,il va gasi.Trebuie sa doresti sa Il cunosti.
Imi explici te rog cum trebuie sa procedez cand iti raspund? Ca sa apara citatul la care vreau sa dau raspunsul. Wink Smile
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 2:44 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

PS: Ateilor, conformati-va. Mantuitorii vostrii, oamenii de pseudoSTIINTA, au spus ca dragostea este o boala. Pai ce faceti? Nu le ridicati statui?
Probabil s-au inspirat si ei din Biblie!
ca doar au avut profesor bun!
Adica pe Christos=Diavolul!

Uite care este "iubirea crestina" propovaduita de Diavol, adica de Isus Christos:

1 Ioan Cap. 2.15!

Nu iubiți lumea, nici cele ce sunt în lume. Dacă cineva iubește lumea, iubirea Tatălui nu este întru el;

De ce nu mai scrii pe TePeUr?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Sam Dec 17, 2011 6:59 pm

EmaLovesJesus a scris:

De ce nu mai scrii pe TePeUr?
La intrebarea asta ti-am mai raspuns!
PENTRU CA SUNT CENZURAT !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 5:41 am

Nu ti-ai pus intrebarea dece? Pentru ca administratorii site-ului nu sunt crestini.Inseamna ca exagerezi spunand despre Domnul Isus ceea ce spui.Eu stiu ca tu te vei intoarce la Dumnezeu.Nu cunosc evenimentele si imprejurarile,dar acest lucru se va intampla.Crezi tu ca as fi acceptat sa imi fac un cont pe acest site daca nu as fi avut trimitere de la Dumnezeu?Domnul are de lucru cu tine.El te iubeste.Te cheama.Lasa inima de piatra sa se transforme intr-o inima simtitoare,de carne.Se merita ca din cauza orgoliului tau sa iti petreci o vesnicie in iad?Si sotia ta,si copiii?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 9:07 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu ti-ai pus intrebarea dece?
Ba da!
dar stiu si rtaspunsul!
Pentru ca sunt INCULTI si stupizi!

Citat :

Pentru ca administratorii site-ului nu sunt crestini.Inseamna ca exagerezi spunand despre Domnul Isus ceea ce spui.

Si tu la fel ca ei nu sunteti capabili sa intelegeti ca nu eu fac acele afirmatii, ci le face BIBLIA!!!!
Daca nu va convin acele afirmatii de ce nu interziceti Biblia?

Citat :

Eu stiu ca tu te vei intoarce la Dumnezeu.
Poate ca atunci cand va veni pe pamant, dar si atunci o va face pe riscul sau ptr ca vom fi foarte multi ca sa-i cerem socoteala pentru ZECILE MILIOANE de CRIME!
Citat :

Domnul are de lucru cu tine.
Nu stiu care cu care?
Ar fi culmea omenirii ca un criminal ordinar sa imi ceara mie socoteala ca am greit pupand o fata!
Cred ca i-as trage o flegma in botul lui diabolic de criminal!

Citat :

El te iubeste.

Pfui scarnavia dracului!
Da milioanele de suflete nevinovate pe care le-a ucis El si cu biserica lui de ce nu le-a iubit?
De ce nu a fost drept sa-i pedepseasca exemplar pe cei bcare au gresit si a stat ca un nesimtit privind cum biserica Lui si a ta si a altor credinciosi ucide oamenii?

Citat :

Te cheama.
Nu cred ca are curajul ptr ca STIE ca il voi umple de scuipati de sus pana jos pentru netrebniciile lui diabolice si asta cu riscul de a plati orice pretz pentru "tratamentul" la care l-as supune!

Citat :

Lasa inima de piatra sa se transforme intr-o inima simtitoare,de carne.

Ce spui?
Sa iert eu cel mai mare crimional al omenirii ?
Da cine sunt eu ...cumva Dumnezeul Lui?

Citat :

Se merita ca din cauza orgoliului tau sa iti petreci o vesnicie in iad?
In Iad ajung doar cei care i s-au vandut, adica cei care il iubesc si impartasesc cu El zecile de milioane de crime !
Asa ca tu si familia ta sunteti mai aprope de Iad (imparatia peste care Christos detine cheile) decat puteti pricepe!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 11:36 am

Pentru a ajunge in iad,nu trebuie sa faci nimic.Dar,daca doresti raiul este nevoie de lupta,de pocainta.Acolo unde locuiesti tu nu este vreo biserica nou-testamentala?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 2:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru a ajunge in iad,nu trebuie sa faci nimic.Dar,daca doresti raiul este nevoie de lupta,de pocainta

Arata-mi si mie in Biblie unde scrie asta?
sau tu esti o raspanditoare de minciuni in numele Marelui Mincinos care iti este "dumnezeu"?

Citat :

.Acolo unde locuiesti tu nu este vreo biserica nou-testamentala?
Nici vorba!
Lumea isi aduce aminte de biserica doar de Craciun si de Pasti!
iar Noul Testament il folosim doar ptr paginile sale subtiri !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:23 pm

Pentru ca suntem nascuti in pacat.De aceea avem nevoie de iertarea lui Dumnezeu.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca suntem nascuti in pacat.De aceea avem nevoie de iertarea lui Dumnezeu.

Probabil, te referi la pacatul botezului, adica acela de a impune cu forta o religie unui om care n-are cum se opune si caruia i se ia in felul acesta dreptul de a decide singur!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu n-am nevoie sa ma ierte dumnezeu, intrebarea e: noi astia ateutii de yahwe daca il iertam pe el pt toate crimele facute de-a lungul mileniilor???

Pe mine personal nu ma deranjeaza joaca asta cu botezu, dar cine doreste sa se boteze, sa o faca dupa 18 ani cand e major si raspunde pt faptele sale, pt ca orice lucru savarsit fara libera constiinta nu are valoare.

Daca eu omor pe cineva cu o arma, si tu dormi si eu vin cu arma si ti-o pun in mainile tale in timp ce dormi, inseamna ca tu l-ai ucis??? NU, la fel si cu botezu cand esti mic, e o prostie, cand esti mare, adult, adica dupa 18 ani, atunci iti alegi ce vrei sa faci, drumul cum se zice...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Black velvet
Arcas
Arcas

Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:44 pm

DRAGOS a scris:
la fel si cu botezu cand esti mic, e o prostie, cand esti mare, adult, adica dupa 18 ani, atunci iti alegi ce vrei sa faci, drumul cum se zice...

In plus este normal ca crestinii sa-si adopte, la majorat, si istoria religiei lor. Daca un om intra intr-o organizatie, dupa parerea mea, este normal sa adopte si istoria si faptele acelei organizatii.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:46 pm

Black velvet a scris:
DRAGOS a scris:
la fel si cu botezu cand esti mic, e o prostie, cand esti mare, adult, adica dupa 18 ani, atunci iti alegi ce vrei sa faci, drumul cum se zice...

In plus este normal ca crestinii sa-si adopte, la majorat, si istoria religiei lor. Daca un om intra intr-o organizatie, dupa parerea mea, este normal sa adopte si istoria si faptele acelei organizatii.

Conform religiei iudeo-crestine isus s-a botezat la 30 de ani, cam asta ar fi fost varsta lui "astrologica" sau reala, de ce sa botezi un copil de mic??? crestinii il copiaza pe isus intru totu, dar aici de ce nu??
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Dum Dec 18, 2011 3:59 pm

DRAGOS a scris:
crestinii il copiaza pe isus intru totu, dar aici de ce nu??

”ochiul dracului” a pus stapanire pe ei! La maturitate s-ar boteza mult mai putini oameni, astfel ei avand mai putini adepti inscrisi in cultul lor si implicit mai putini bani de la bugetul statului. Interesul buzunarului este deasupra credintei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 6:15 am

Black velvet a scris:
DRAGOS a scris:

In confesiunea din care fac parte,botezul se face la maturitate.Este conditionat de credinta.Este scris:,,Cine crede,se boteaza si va fi mantuit.,,Deci,mai intai trebuie sa crezi,si apoi sa te botezi.Eu am facut botezul la 25 de ani.Atunci cand am crezut si eram convinsa din toata inima mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 7:09 am

De mantuit vor fi mantuiti atat cei botezati cat si cei nebotezati, ptr ca Mantuirea=Moartea nu iarta pe nimeni!
Cu atat mai putin pe voi ptr ca voua va deschide Christos usa mortii, ca doar este stapanul cheilor Mortii (si nu ale vietii) si va pofteste in Imparatia sa IADUL, al carui chei le detine, unde va da ceea ce va promis, viata vesnica in Iad, ptr ca asa patesc cei care si-au vandut sufletul!
Stii tu vre-un verset biblic in care Isus va invata sa va vindeti sufletul?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Dec 19, 2011 5:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 1:47 pm

Mantuit inseamna salvat de iad,iertat de pacate.Nu este sub soare alt nume in care sa primesti mantuirea,decat numele lui ISUS.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 3:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Mantuit inseamna salvat de iad,iertat de pacate.Nu este sub soare alt nume in care sa primesti mantuirea,decat numele lui ISUS.
Evident!
Asta este la mintea cocosului!
Numai Isus-Christos este seful iadului si te mantuieste punandu-ti crucea la cap!

Izbavitor este numai unu si ala este ...ia vezi aici:

Isaia 43.10. Voi sunteți martorii Mei, zice Domnul, și Sluga pe care am ales-o, ca să știți, să credeți și să pricepeți că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu și nici după Mine nu va mai fi!
11. Eu, Eu sunt Domnul și nu este izbăvitor afară de Mine!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 3:39 pm

Acesta este Dumnezeul meu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 5:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Acesta este Dumnezeul meu!
FALS!
Acela este Dumnezeul poporului evreu!
Tu nu faci parte din poporul Lui, ci din sleahta celor care au furat scriptura si personajele iudeilor crezand (ca tine) ca l-au furat si pe Dumnezeul din ceruri!
Acel Dumnezeu nu face parte din nicio Treime, nu are Fii, nici Rai si nici Iad, si nici nu promite nimanui viata vesnica ci promite poporului sau o tara a sa!
Si acest lucru s-a intamplat, si asta este dovada ca El nu si-a parasit propriul popor si proporia sa religie si Lege, ca sa treaca de partea celor care l-au batjocorit si i-au incalcat Legea!
Tu faci parte din aceasta ultima categorie a celor care il batjocoresc si blasfemiaza prin povesti ca ar fi umblat la fecioare si mai ales prin faptul ca va bateti joc de Legea lui!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 6:07 pm

Acesta este planul minunat a lui Dumnezeu cu privire la neamuri.

• Fraților, pentru ca să nu vă socotiți
    singuri înțelepți, nu vreau să nu știți taina aceasta: o parte din
    Israel a căzut într-o împietrire care va ține până va intra numărul
    deplin al Neamurilor.

• Și atunci tot Israelul va fi mântuit,
    după cum este scris: „Izbăvitorul va veni din Sion și va îndepărta
    toate nelegiuirile de la Iacov.

• Acesta va fi legământul pe care-l voi face cu ei, când le voi șterge păcatele.”

• În ce privește Evanghelia, ei sunt
    vrăjmași, și aceasta spre binele vostru; dar în ce privește alegerea,
    sunt iubiți, din pricina părinților lor.

• Căci lui Dumnezeu nu-I pare rău de darurile și de chemarea făcută.

• După cum voi odinioară n-ați ascultat de Dumnezeu, și după cum, prin neascultarea lor, ați căpătat îndurare acum,

• tot așa, ei acum n-au ascultat, pentru ca, prin îndurarea arătată vouă, să capete și ei îndurare.

• Fiindcă Dumnezeu a închis pe toți oamenii în neascultare, ca să aibă îndurare de toți.

• O, adâncul bogăției, înțelepciunii și
    științei lui Dumnezeu! Cât de nepătrunse sunt judecățile Lui și cât de
    neînțelese sunt căile Lui!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 6:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
Acesta este planul minunat a lui Dumnezeu cu privire la neamuri.

Asta doar in vorbe ...da si alea MINCINOASE!

In realiate planul sau era sa macelareasca cat mai multe zeci de milioane de oameni nevinovati ptr a intretine cu spiritul lor focurile Iadului!

Poate ma intrebati ce legatura are Dumnezeu cu Iaful?

Pai simplu!
Chiar Isus ne invata ca Diavolul nu este sarpele din povestea cu Adam si Eva, ci ca il recunoastem prin faptul ca este un MARE UCIGAS de Oameni!

Si cine este un ucigas mai mare decat Dumnezeul crestinilor?!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 6:43 pm

Pai daca era un Dumnezeu sadic asa cum tot afirmi tu ,putea sa faca asta inca de la inceput! Cine il putea opri pe Dumnezeu sa ne creeze si sa ne arunce in iad?De ce ar fi dat pe Fiul Sau sa sufere la Golgota?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 6:46 pm

Sigur ca Dumnezeu este sadic, uiti ca el a dat Potopul care a ucis mii de suflete care nu aveau alt vina decat accea ca El era nemultumit de creatia pe care a facut-o!

Nu el este acela care ameninta ca va distruge Omul si toate vietuitoarele?

I-a părut rău și s-a căit Dumnezeu că a făcut pe om pe pământ.
7. Și a zis Domnul: "Pierde-voi de pe fața pământului pe omul pe care l-am făcut! De la om până la dobitoc și de la târâtoare până la păsările cerului, tot voi pierde, căci Îmi pare rău că le-am făcut
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 6:57 pm

Dar, acest adevăr apare în contradicție cu ceea ce nu se spune în alte
versete, de exemplu în Geneza 6:6 citim, “I-a părut rău DOMNULUI că L-a
făcut pe om pe pământ, și s-a mâhnit în inima Lui.” De asemenea, în Iona
3:10 citim, “Dumnezeu a văzut ce făceau ei și că se întorceau de la
calea lor cea rea. Atunci DOMNUL s-a căit de răul pe care hotărâse să
li-l facă, și nu l-a făcut.” Aceste versete vorbesc despre o „căință” a
Domnului și par în contradicție cu versetele care ne spun că DOMNUL nu
se schimbă. La o examinare mai atentă însă, vom vedea că aceste pasaje
nu indică că Domnul se schimbă. În limba Ebraică, cuvântul care este
tradus cu „căință, sau schimbare,” este “a-ți părea rău de ceva.” A-ți
părea rău de ceva nu indică că a survenit o schimbare, ci simplu arată
regretul pentru ceea ce s-a petrecut.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 8:31 pm

Soimos a scris:
Sigur ca Dumnezeu este sadic, uiti ca el a dat Potopul care a ucis mii de suflete care nu aveau alt vina decat accea ca El era nemultumit de creatia pe care a facut-o!

Dumnezeu i-a facut pe oameni dupa chipul si asemanarea sa adica rai si pacatosi, ar fi trebuit sa-i faca dupa alt model pentru ca oamenii sa fie buni!

Daca Isus af fi fost fiul acestui zeu si s-ar fi sacrificat pentru pacatele oamenilor, acum am fi trait intr-o lume lipsita de pacate, o lume in care ar curge numai lapte si miere, dar dupa cum se vede totu-i numai basm si nimic mai mult!

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 9:00 pm

Dumnezeu este bun,diavolul aduce boala si suferinta.Boala este tot o consecinta a neascultarii de Dumnezeu,si cel rau este acela
care o aduce la oameni.Iov2:7,,Si satana a plecat dinaintea Domnului si apoi a
lovit pe Iov cu o buba rea din talpa piciorului pana in crestetul capului.Luca
13:16,,Si femeia ,care este o fiica a lui Avraam si pe care satana o tinea
legata de 18 ani,nu trebuia oare sa fie dezlegata de legatura aceasta in ziua
Sabatului?,,Cine asupreste oamenii prin boala?Gasim raspunsul in Fapte
10:38,,Cum Dumnezeu a uns cu Duhul Sfant si cu putere pe Isus din Nazaret ,care
umbla din loc in loc,facea bine si vindeca pe toti cei ce erau apasati de
diavolul,caci Dumnezeu era cu El.,,
Ce promite Dumnezeu ca va face poporului
Sau daca va asculta?Exod15:26 ,,El a zis:,,Daca vei asculta cu luare aminte
glasul Domnului,dacavei face ce este bine inaintea Lui,daca vei asculta de
poruncile Lui,si daca vei pazi toate legile Lui,nu te voi lovi cu nici una din
bolile cu care i-am lovit pe Egipteni,caci Eu sunt Domnul,care te vindeca.,,
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 9:08 pm

EmaLovesJesus a scris:
Boala este tot o consecinta a neascultarii de Dumnezeu

Si inainte de a exista dumnezeu, din ce motiv se imbolnaveau oamenii? Zic asta pentru ca dumnezeu a aparut odata cu Moise sau mai bine zis, cu ideea sa de a proclama pe unul dintre zei cu atributele de suprematie.

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 9:09 pm

Daca Dumnezeu a creat pe om,cum poti sa spui ca omul ar fi existat inaintea lui Dumnezeu?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Lun Dec 19, 2011 9:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca Dumnezeu a creat pe om,cum poti sa spui ca omul ar fi existat inaintea lui Dumnezeu?

In basme se poate sustine orice, inaintea lui Moise si grecii sustineau ca Zeus al lor a creat lumea, la fel si mult mai vechii egipteni au incercat sa-l impuna mai intai pe Ra si apoi pe Aton! Toti acesti zei sunt doar rodul imaginatiei si exista doar in carti, papirusuri si in mintea credinciosilor lor!

DRAGOS
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Mar Dec 20, 2011 12:37 am

ema, hai sa-ti spun ceva: voi aveti nevoie sa credeti in ceva, in oase de morti, in joaca vrajitoreasca (care nu are nici o legatura cu ezoterismu) si multe altele...
Tu imi vorbesti mie despre o fiinta dumnezeiasca, valeu, care a creat ea asa tot ce exista, dar mai vroia din cand in cand niste carne de capra prajita si mirodenii sa le miroasa.... iar tot dumnezeul tau yahwe e tot cel care spune: "totii copii evreilor sunt ai mei, iar pe primul sa mi-l dai intodeauna mie" iar o sa-mi afirmi intr-un mod naiv ca acela e un dumnezeu gelos, daca eu iti iau copilul tau si il omor, eu fiind dumnezeu, te-ai simtii bine aaa? daca eu as lua copilul tau si l-as omori cum faceti 99% din crestini cu animalele in sarbatoarile voastre penibile ti-ar placea??? o sa zici ca asa au fost lasate sa fie omorate, da, chiar asa??? daca ala care a lasat toate astea e DUMNEZEUL BIBLIC, tot ala care are un popor ales, de restu il doare in p... (daca o avea devreme cel considerati barbat intr-un mod extrem de naiv) toate afirmatiile tale sunt la extreme, la poli opusi... pai ce parere sa am eu de o persoana care imi zice: DUMNEZEU E GELOS, RESTU SA MOARA" inclusiv copii, ce vina au acei copii, asta tine de o inchisoare MENTALA EXTREMA. crede-ma mie mi-ar fi frica de o persoana ca tine din punct de vedere psihologic, pt ca odata ce ai afirmat ca e ok sa omoare copii, cam aceleasi lucruri ti se insamanteza si tie in creier.... iar mie personal mi-ar fi frica sa stau langa o persoana ca tine, iar tu esti o persoana de genul celor care le vezi la tv ca si-au injunghiat sotii cu salbaticie, oare ce salbaticie??? BIBLICA.....

Acum lasand asta, vin sarbatorile pt voi, preotii o sa va fure de bani, o sa isi mai mareasca casele cu un etaj, ei facandu-va in continuare cea ce fac cel mai bine de milenii, va fac legatura cu dumnezeu. Dai un ban acolo te bagi la spovedanie, si gata, you are clean baby, ai ajuns la zero, acum poti face alte pacate, deja e penibil, daca analizez aceste lucruri.

Iar eu nu pot considera o persoana inteligenta una care vine si-mi spune ca merita sa moara acei copii, deci cu aia ai dat cu bata in balta RAU de tot, pt ca puteai sa-mi spui orice din religie, pana si ca isus s-a nascut din sperma divina si din una care era fecioara, desi nu exista o sursa istorica la cea ce zici tu, era ok, dar sa zici ca e OK SA SE OMOARE COPII dovedeste ce fel de minte au cam 90% din crestini... si despre modu cum isi educa copii si cum se dusmanesc intre ei unii cu altii. PENIBIL, nu am ce sa mai zic, comentariile mele fata de afirmatiile tale sunt de prisos, ti-ai dat arama pe fata... pacat sa afirmi asa-ceva...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Mar Dec 20, 2011 6:31 am

Dragos
Trebuie sa stii ca eu si confesiunea din care fac parte,nu ne inchinam la idoli.Doar lui Dumnezeu,in Duh si Adevar.Eu nu am dreptul sa Il judec pe Dumnezeu.El nu pune foarte mult pret pe viata aceasta scurta ,ci priveste din perspectiva vesniciei.Aici ne pregatim locul unde vom petrece vesnicia.In biserica din care fac parte,ne implicam in tot felul de actiuni de ajutorare pentru cei saraci,lipsiti.Ca sa poti sa crezi in Dumnezeu,trebuie mai intai sa Il cunosti pe acest Dumnezeu.Eu ma intalnesc cu El pe genunchi.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii   Astazi la 3:39 am

Sus In jos

Dragostea este o boala, asa sustine Organizatia Mondiala Sanatatii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: