Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Isus nu propovaduieste Iubirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 6:57 am

Important este ca el s-a pocait si Dumnezeu L-a facut o unealta in Mana Lui!El a fost singurul pamantean care a facut urmatoarea afirmatie:,,Calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Isus!,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 9:01 am

EmaLovesJesus a scris:
Important este ca el s-a pocait

A spus Dumnezeu asta?
Spune cumva Iehova ca iarta crimele daca te pocaiesti?
In care porunca ?

Sau nu cumva treaba asta cu pocainta a zis-o chiar criminalul Pavel?

Pai tu nu iarasi nu stii sa faci diferenta intre ceea ce spune Iehova si ce spune un Neom , adica un criminal?

Ma mir ca nu va supuneti lui Ramaru si nu il socotiti SuperDumnezeu ...ca si ala tot un criminal este!

Daca la biserica voastra este atata prostie incat pastorul va prosteste in asemenea hal de nu puteti face diferenta intre Legea lui Dumnezeu si minciunile unui criminal ... iata asta este o dovada ca pe Pastorul vostru il conduce diavolul care i-a furat mintile si isi bate joc de voi prostindu-va

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 10:45 am

Nu ma prosteste nimeni.Eu singura m-am convins de existenta lui Dumnezeu si de valabilitatea Bibliei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 10:52 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu ma prosteste nimeni.Eu singura m-am convins de existenta lui Dumnezeu si de valabilitatea Bibliei.

Da cartea de istorie nu este mult mai valabila decat Biblia!

Cat despre EXISTENTA ...vad ca habar nu ai ce inseamna A EXISTA!
uite ce zice DEX-ul :

EXISTÁ, exíst, vb. I. Intranz. A fi, a se afla, a se găsi în realitate; a trăi, a se manifesta. [Pr.: eg-zis-] – Din fr. exister, lat. existere.

Cum dovedesti "existenta" lui Dumnezeu conform acestei definitii ...cand el nu se gaseste in realitate si nu se manifesta ...nici macar ca si curentul electric
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 11:03 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

A spus Dumnezeu asta?
Spune cumva Iehova ca iarta crimele daca te pocaiesti?
In care porunca ?

Sau nu cumva treaba asta cu pocainta a zis-o chiar criminalul Pavel?

Ce vorbesti ma ,tu cind nu mai ai habar ce sa raspunzi o iei cu "batman batman "Chiar nu ti s-a "inacrit" de atita minciuna,rautate si dezinformare ?
Apoi:
Ia sa vedem ce spun Dumnezeiestile Scripturi Manase cap 1
"Tu, Doamne, după mulțimea bunătății Tale, ai făgăduit pocăință și iertare celor ce ți-au greșit și după mulțimea îndurărilor Tale ai hotărât pocăință păcătoșilor spre mântuire. Așadar Tu, Doamne, Dumnezeul celor drepți, n-ai pus pocăință pentru cei drepți: pentru Avraam și Isaac și Iacov, care nu ți-au greșit ție, ci ai pus pocăință mie păcătosului, pentru că am păcătuit mai mult decât nisipul mării.
Apoi :
Dar acum îmi plec genunchii inimii mele, rugând bunătatea Ta,
12. Am păcătuit, Doamne, am păcătuit și fărădelegile mele eu le cunosc,
13. Însă cer, rugându-Te: Iartă-mă Doamne, iartă-mă și nu mă pierde în fărădelegile mele și nici nu mă osândi la întuneric sub pământ,
14. Căci Tu ești, Dumnezeule, Dumnezeul celor ce se pocăiesc. Arată-Ți peste mine bunătatea Ta, mântuindu-mă pe mine nevrednicul, după mare mila Ta.
15. Și Te voi preaslăvi în toate zilele vieții mele. Căci pe Tine Te slăvesc toate puterile cerești și a Ta este slava în vecii vecilor. Amin!"
Apoi :
Sa fi fost Manase usa de Sf Biserica ? ia uite ce spune :
Multe sunt fărădelegile mele și nu sunt vrednic a căuta și a privi înălțimea cerului din pricina mulțimii nedreptăților mele.
Te-am mâniat și am făcut rău înaintea Ta; n-am împlinit voia Ta, nici am păzit poruncile Tale, ci am pus urâciuni și am înmulțit smintelile.
Apoi :
Dintr-un rege pagan, ale carui pacate covarsisera stelele cerului si nisipul marii, a facut iarasi rege si sfant, pentru ca s-a pocait din adancul inimii, a varsat lacrimi de foc si a fost chinuit atatia ani, cu atata post si cu atata chinuire si durere ! Totusi el nu si-a pierdut nadejdea in mila lui Dumnezeu.
Apoi :
"Cine isi ascunde faradelegile nu propaseste, dar cine le marturiseste si se lasa de ele, capata indurare." (Proverbe 28 versetul 13)
Apoi :
Iata ce frumos descrie profetul Isaia porunca de pocainta a Domnului: ""Spalati-va deci si curatiti-va! Luati dinaintea ochilor Mei faptele rele pe care le-ati facut! Încetati sa mai faceti raul!
Învatati-va sa faceti binele, cautati dreptatea, ocrotiti pe cel asuprit, faceti dreptate orfanului, aparati pe vaduva! Veniti totusi sa ne judecam, zice Domnul. De vor fi pacatele voastre cum e cârmâzul, se vor face albe ca zapada; de vor fi rosii ca purpura, se vor face ca lâna.
Apoi :
Eu zic sa te faci om de treaba si sa inveti ceva,din patania lui Manase
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 11:21 am

Iertarea este lucrul care atrage cel mai mult pe credinciosi in cadrul unei religii, deoarece fiecare om face greseli si spera sa scape de consecintele lor. Anticii cunosteau foarte bine acest lucru, de aceea aveau grija sa scoata in evidenta greselile si sa promita iertarea, cu scopul de a atrage musterii si a profita de pe urma lor. Toti zeii falsi ai politeismului si monoteismului au propriile lor legi pentru care ofera iertarea in cazul incalcarii lor.

Zeus, zeul suprem olimpian, creator al lumii si atotputernic, proceda in acelasi mod ca si dumne-zeul crestin, care a fost creat mai tarziu dupa acelasi tipar al specularii dorintei de iertare.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 11:24 am

Urzi23 a scris:

Ce vorbesti ma ,tu cind nu mai ai habar ce sa raspunzi o iei cu "batman batman "Chiar nu ti s-a "inacrit" de atita minciuna,rautate si dezinformare ?
Atata vreme cat am dovezi care atesta afirmatiile mele ...nu sunt eu mincinosul!

Citat :

Ia sa vedem ce spun Dumnezeiestile Scripturi Manase cap 1
"Tu, Doamne, după mulțimea bunătății Tale, ai făgăduit pocăință și iertare celor ce ți-au greșit și după mulțimea îndurărilor Tale ai hotărât pocăință păcătoșilor spre mântuire. Așadar Tu, Doamne, Dumnezeul celor drepți, n-ai pus pocăință pentru cei drepți: pentru Avraam și Isaac și Iacov, care nu ți-au greșit ție, ci ai pus pocăință mie păcătosului, pentru că am păcătuit mai mult decât nisipul mării.
MINCINOSUL esti TU! Minciuna ta se numeste "exprimare aproximativa" scoasa dintr-un context si interpretata intr-un alt context diferit de primul!

In acest verset nu ti se cere sa te convertesti la "crestinismul protestant" adica "sa te pocaiesti" intrand intr-o secta/denominatiune " pocaita" ...ci ti se cere sa regreti pacatele pe care le-ai comis!
De regretat greselile facute iti spune si constiinta ta(asta nu este valabil in cazul Oilor) ...deci nu ai nevoie de Marele Cimpan-Zeu sa iti spuna asta!

Citat :

Eu zic sa te faci om de treaba si sa inveti ceva,din patania lui Manase
Eu as zice m-ai degraba sa nu faci tu ghiveci amestecand intelesurile unei religii, in speta cea iudaica...cu interesele bicisnice ale unei religii-politice ...ptr ca in fond asta este crestinismul de dupa Niceea !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 12:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
Asta nu inseamna ca si-a schimbat religia sa mozaica si nici ca Dumnezeu l-a iertat.
Dar totusi ma bucur ca ati inteles si tu si Urzi ca nu Isus este mantuitorul ci Dumnezeu...si Dumnezeu te judeca dupa Legea Faptelor!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 2:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Asta nu inseamna ca si-a schimbat religia sa mozaica si nici ca Dumnezeu l-a iertat.
Dar totusi ma bucur ca ati inteles si tu si Urzi ca nu Isus este mantuitorul ci Dumnezeu...si Dumnezeu te judeca dupa Legea Faptelor!
Nu am vazut raspunsul tau!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 4:14 pm

Apopii a scris:
Iertarea este lucrul care atrage cel mai mult pe credinciosi in cadrul unei religii, deoarece fiecare om face greseli si spera sa scape de consecintele lor. Anticii cunosteau foarte bine acest lucru, de aceea aveau grija sa scoata in evidenta greselile si sa promita iertarea, cu scopul de a atrage musterii si a profita de pe urma lor. Toti zeii falsi ai politeismului si monoteismului au propriile lor legi pentru care ofera iertarea in cazul incalcarii lor.

Zeus, zeul suprem olimpian, creator al lumii si atotputernic, proceda in acelasi mod ca si dumne-zeul crestin, care a fost creat mai tarziu dupa acelasi tipar al specularii dorintei de iertare.

Zeus nici macar nu omora oamenii ca dumnezeu la potop, Zeus cand se supara dadea din cer cu fulgerele! Dar uite ce coincidenta, dumnezeu tot in cer sta, oare cum se inteleg cei doi, oare se bat pentru intaietate sau dumnezeu doar sta doar in trena lui zeus, fiind mai mic de varsta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Joi Ian 05, 2012 8:53 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daca ai avea pacate cat nisipul marii,Dumnezeu le iarta daca vii inaintea Lui cu pocainta.

Arata/mi unde scrie Iehova acest lucru?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 12:19 am

EmaLovesJesus a scris:
Daca ai avea pacate cat nisipul marii,Dumnezeu le iarta daca vii inaintea Lui cu pocainta.

Daca la un tribunal toti infractorii ar fi iertati, daca si-ar cere scuze, cum ti s-ar parea acest lucru? Nu crezi ca asta este un indemn clar pentru ca oamenii sa devina infractori, pentru ca pacat inseamna sa incalci poruncile, sa nu omori, sa nu furi, etc.

Lumea este plina de infractori, nu crezi ca asta se datoreste si faptului ca infractiunile (pacatele) le sunt iertate de dumne-zeul crestin? Daca in locul crestinismului ar fi o alta religie care sa dea oamenilor dupa fapta si rasplata, crezi ca in lume si-ar mai permite atatia oameni sa pacatuiasca?

EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 6:24 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daca la un tribunal toti infractorii ar fi iertati, daca si-ar cere scuze, cum ti s-ar parea acest lucru? Nu crezi ca asta este un indemn clar pentru ca oamenii sa devina infractori, pentru ca pacat inseamna sa incalci poruncile, sa nu omori, sa nu furi, etc.

Lumea este plina de infractori, nu crezi ca asta se datoreste si faptului ca infractiunile (pacatele) le sunt iertate de dumne-zeul crestin? Daca in locul crestinismului ar fi o alta religie care sa dea oamenilor dupa fapta si rasplata, crezi ca in lume si-ar mai permite atatia oameni sa pacatuiasca?
Aha!Ai perfecta dreptate.Stim ca fiecare tara are legile ei proprii.Si daca acestea sunt incalcate,cetateanul respectiv este judecat si isi primeste pedeapsa pentru neascultare.Cu atat mai mult Dumnezeu,are dreptul sa ne judece si sa ne pedepseasca.Acesta este raspunsul pe care doream sa vi-l dau cand imi tot dadeati versetele in care imi aratati ce ''crud ''este Domnul.
Da,este corect ca fiecare sa plateasca pentru faptele sale.Asa este si cu Dumnezeu,daca ai gresit,El te iarta,dar suporti consecintele pacatelor.Vedem ca David a pacatuit,iar atunci cand s-a cait si si-a cerut iertare lui Dumnezeu,a fost iertat,dar a fost nevoit sa suporte consecintele.De aceea exista in lume suferinta si boala.Din pricina pacatelor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 8:49 am

EmaLovesJesus a scris:
Cu atat mai mult Dumnezeu,are dreptul sa ne judece si sa ne pedepseasca.

Foarte periculoasa conceptia ta!
Tu de fapt propovaduiesti ideea ca pe pamant sa nu te judece nimeni ptr faptele tale, deci oamenii pe pamant pot fura viola si ucide cat vor, ca la un moment dat daca se pocaiesc Dumnezeu le va ierta pacatele sau daca nu ii va judeca dupa moarte!

Nu iti dai seama ce haos diabolic ar fi pe pamant daca s-ar accepta aceasta idee diabolica cu care pocaitii prostesc hotii curvele si criminalii ba chiar ii incurajeaza pe copii acestora sa isi continue faradelegile pina la batranete?

Tu chiar nu intelegi consecintele negative ale unei asemenea minciuni religioase?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 9:44 am

Total gresit.Noi nu promovam nici nu incurajam pacatul.Pe cei care sunt deja cazuti,noi le aducem speranta si le propovaduim despre iertarea lui Dumnezeu.Tu chiar nu intelegi care este rolul credintei?M-ai auzit tu aici sau pe TPU sa incurajez pe oameni sa comita pacate,sau din contra eu ii chem la pocainta?!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 11:42 am

EmaLovesJesus a scris:
El te iarta,dar suporti consecintele pacatelor.

doh Pai ce fel de iertare e asta? Ori te iarta ori nu! Sa inteleg ca te iarta doar ca sa te amageasca sa vii la el si dupa aceea ti-o trage la cap conform legii? Atunci la ce mai este buna iertarea, doar ca amagire in scopul maririi turmei sale?

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 11:52 am

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
El te iarta,dar suporti consecintele pacatelor.

Pai ce fel de iertare e asta? Ori te iarta ori nu! Sa inteleg ca te iarta doar ca sa te amageasca sa vii la el si dupa aceea ti-o trage la cap conform legii? Atunci la ce mai este buna iertarea, doar ca amagire in scopul maririi turmei sale?
Iertarea este buna pentru ca iti asigura un loc in rai.Si apoi,in urma iertarii,primesti eliberarea si pacea.

Si la ce foloseste un loc in Rai? Poate e bun pentru cei care vor sa stea si pe lumea cealalta sa pupe icoane sau moaste, promitanduli-se apoi un loc bun pe lumea asta!

De ce sa mearga cineva in Rai, cand este mult mai atractiva Walhala sau poate locul zeilor olimpieni?

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 11:53 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:

Pai ce fel de iertare e asta? Ori te iarta ori nu! Sa inteleg ca te iarta doar ca sa te amageasca sa vii la el si dupa aceea ti-o trage la cap conform legii? Atunci la ce mai este buna iertarea, doar ca amagire in scopul maririi turmei sale?
Iertarea este buna pentru ca iti asigura un loc in rai.Si apoi,in urma iertarii,primesti eliberarea si pacea.

Si la ce foloseste un loc in Rai? Poate e bun pentru cei care vor sa stea si pe lumea cealalta sa pupe icoane sau moaste, promitanduli-se apoi un loc bun pe lumea asta!

De ce sa mearga cineva in Rai, cand este mult mai atractiva Walhala sau poate locul zeilor olimpieni?
Nu te cred.Raiul este o realitate,in schimb ce spui tu,nu.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 11:57 am

EmaLovesJesus a scris:

Nici eu nu te cred pe tine!

Pentru mine Walhala este o realitate, Rai-ul tau adica gradina Eden-ului s-a uscat demult, acum este doar un desert!

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 12:03 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nici eu nu te cred pe tine!

Pentru mine Walhala este o realitate, Rai-ul tau adica gradina Eden-ului s-a uscat demult, acum este doar un desert!
Tot ce a spus Dumnezeu s-a dovedit a fi adevarat.Cuvantul Sau este Adevarul!Eu ma bazez pe promisiunile Lui.Dar tu pe ce te bazezi,unde este scris?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 12:11 pm

Prometeu a adus focul pe pamant, aceasta este o dovada reala a existentei acestui Zeu. Pentru acest lucru el a trebuit sa-si sacrifice viata. Fara sacrificiul si bunatatea sa, astazi omenirea nu ar fi avut foc! Asta da dovada!

Tu pe ce te bazezi, doar pe ce scrie intr-o carte numita biblie si din care nu s-a adeverit nimic! doh

Trezeste-te si mergi catre drumul real, Zeii olimpieni iti vor asigura laurii pe frunte! Fara ei vei ajunge in desertul din Eden, uscat de mult timp!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 1:29 pm

EmaLovesJesus a scris:

Isus este alfa si omega,inceputul si sfarsitul! El S-a dus ca sa imi pregateasca un loc minunat,ca acolo unde este El,sa fiu si eu,impreuna cu El.Asta DA,promisiune!
Si daca citesti mai departe aflii si cruntul adevar ...si anume ca el este seful Iadului ...nu si al raiului ...si tu probabil vei fi o surcica care arde la cazanele lui ...asta da promisiune... sa fii cu el impreuna ... in Iad ...in timp ce eu ca un iubitor al adevarului (Adevar= Dumnezeu iar Minciuna=Dracu) voi manca munti de hamburgheri ... si voi face plaja cu burta in sus pe malul unui rau in care curge Coca Cola ... ca doar asta promite Dumnezeul meu ...Flying Spaghetty Monster!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Vin Ian 06, 2012 2:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Isus este alfa si omega,inceputul si sfarsitul! El S-a dus ca sa imi pregateasca un loc minunat,ca acolo unde este El,sa fiu si eu,impreuna cu El.Asta DA,promisiune!
Si daca citesti mai departe aflii si cruntul adevar ...si anume ca el este seful Iadului ...nu si al raiului ...si tu probabil vei fi o surcica care arde la cazanele lui ...asta da promisiune... sa fii cu el impreuna ... in Iad ...in timp ce eu ca un iubitor al adevarului (Adevar= Dumnezeu iar Minciuna=Dracu) voi manca munti de hamburgheri ... si voi face plaja cu burta in sus pe malul unui rau in care curge Coca Cola ... ca doar asta promite Dumnezeul meu ...Flying Spaghetty Monster!
Pai,da sigur ca pentru unii viata inseamna mancare si bautura.Dar Isus ne promite mult mai mult decat niste hamburgheri si coca-cola.
Acestea le avem si aici pe pamant.
Poi noi le avem si in ceruri ... ce e bun pe pamant ... negresit ca e bun si in ceruri ...ca doar si acolo e tot VIATA ... NUUU?

Citat :

Dar sa umbli pe strazi de aur,sa fie totul batut in pietre scumpe,sa fie pace si bucurie.
S-a intors cineva de pe lumea aialalta incat sa stii tu cum este acolo?

Nu mai mintii atat ...ca iti faci pacate ...si nu ai taiat vitel de Craciun ca sa iti fie iertate!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Ian 06, 2012 3:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Sam Ian 07, 2012 6:49 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Pai,da sigur ca pentru unii viata inseamna mancare si bautura.Dar Isus ne promite mult mai mult decat niste hamburgheri si coca-cola.
Acestea le avem si aici pe pamant.
Poi noi le avem si in ceruri ... ce e bun pe pamant ... negresit ca e bun si in ceruri ...ca doar si acolo e tot VIATA ... NUUU?

Citat :

Dar sa umbli pe strazi de aur,sa fie totul batut in pietre scumpe,sa fie pace si bucurie.
S-a intors cineva de pe lumea aialalta incat sa stii tu cum este acolo?

Nu mai mintii atat ...ca iti faci pacate ...si nu ai taiat vitel de Craciun ca sa iti fie iertate!
Da,s-au intors multi din moarte clinica si toti ,in afara de tine, spun ca au vazut raiul si iadul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Sam Ian 07, 2012 7:32 am

EmaLovesJesus a scris:

Da,s-au intors multi din moarte clinica si toti ,in afara de tine, spun ca au vazut raiul si iadul.
Te rog mutati postarea pe topicul dedicat mortii
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Sam Ian 07, 2012 8:59 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu stiu cum sa o mut,dar daca vrei iti dau linck-ul cu mai multe marturii ale unor oameni care au experimentat moartea clinica.VREI? (BINEINTELES CA NU).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Sam Ian 07, 2012 9:16 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu stiu cum sa o mut,dar daca vrei iti dau linck-ul cu mai multe marturii ale unor oameni care au experimentat moartea clinica.VREI? (BINEINTELES CA NU).
Nu ptr ca am si eu suficient material informativ in acest domeniu.
Cat despre mutare ...pur si simplu sa scrii pe acel topic!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Sam Ian 07, 2012 11:13 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Nu ptr ca am si eu suficient material informativ in acest domeniu.
Cat despre mutare ...pur si simplu sa scrii pe acel topic!
La ce bun sa mai scriu si acolo?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Astazi la 4:13 pm

Sus In jos

Isus nu propovaduieste Iubirea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: