Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Cine este Dumnezeu?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Lun Ian 09, 2012 8:43 am

Soimos a scris:
OLasa tu comentarile referitoare la persoana mea ci comenteaza textul scris de mine si combate-l cu argumente si nu cu caracterizarile tale roade putrede a unei minti infectatat de Diavol!

Ramai la subiect ca vezi ca si eu pot facfe caracterizari si nu cred ca vrei sa ne jignim!

Ramai la textul in discutie si comenteaza-l!
Departe de mine gandul sa te jignesc.Doar faceam o observatie.Vad ca nu prea ai rabdare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Lun Ian 09, 2012 8:46 am

Fa tu observatii la comentariile mele ..ptr ca nu persoana mea este subiectul topicului!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:35 am

Soimos a scris:
Fa tu observatii la comentariile mele ..ptr ca nu persoana mea este subiectul topicului!!
Stii tu vorba,,dupa roade ii veti cunoaste.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 1:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Poi tot dupa roade apreciem si biserica crestina!
Adica zecile de milioane de oameni ucisi in chinurile cele mai bicisnice ptr motivele cele mai puerile!

Evident ca roadele vorbesc si in cazuri ca asta si ne zice multe si despre voi care sunteti complici morali la acesta milioane de crime!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 5:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Adica zecile de milioane de oameni ucisi in chinurile cele mai bicisnice ptr motivele cele mai puerile!

Evident ca roadele vorbesc si in cazuri ca asta si ne zice multe si despre voi care sunteti complici morali la acesta milioane de crime!

Total eronat.Fiecare va da socoteala pentru faptele facute de el.Nici macar parintele nu va da socoteala pentru fiul sau,sau sotul pentru sotia lui.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 6:16 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Total eronat.Fiecare va da socoteala pentru faptele facute de el.Nici macar parintele nu va da socoteala pentru fiul sau,sau sotul pentru sotia lui.

Sufletul care păcătuiește, acela va
muri. Fiul nu va purta nelegiuirea tatălui său, și tatăl nu va purta
nelegiuirea fiului său! Neprihănirea celui neprihănit va fi peste el, și
răutatea celui rău va fi peste el.(Ezechiel 18:20)
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 6:24 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ieșire 20:4 spune foarte clar: "Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu zelos, care pedepsesc pe copii pentru vina părinților ce Mă urăsc pe Mine, până la al treilea și al patrulea neam"

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 6:39 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ieșire 20:4 spune foarte clar: "Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu zelos, care pedepsesc pe copii pentru vina părinților ce Mă urăsc pe Mine, până la al treilea și al patrulea neam"

Asta era valabil in vechime.

• Ieremia 31:29

În zilele acelea nu se va mai zice: „Părinții au mâncat aguridă, și copiilor li s-au strepezit dinții”,

• Ezec 18.2-3;

• Ezechiel 18:2

„Pentru ce spuneți voi zicătoarea aceasta în țara lui Israel: „Părinții au mâncat aguridă, și copiilor li s-au strepezit dinții”?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:04 pm

doh Ce religie mai ai si tu doh fugi mai de aici tu esti o sectanta care vrea sa pacaleasca lumea si s-o duca la pocaiti pe calea pierzaniei sufletului doh Daca tu nesocotesti vorbele dumnezeului tau si spui ca erau valabile doar in vechime doh doh doh voi pocaitii inseamna ca sunteti satanisti uimire
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:19 pm

Cyberman a scris:
Ce religie mai ai si tu fugi mai de aici tu esti o sectanta care vrea sa pacaleasca lumea si s-o duca la pocaiti pe calea pierzaniei sufletului Daca tu nesocotesti vorbele dumnezeului tau si spui ca erau valabile doar in vechime voi pocaitii inseamna ca sunteti satanisti
Se vede ca tu nu ai nici o religie.Esti ateu sau pagan?
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 18
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:40 pm

Cyberman a scris:
doh Ce religie mai ai si tu doh fugi mai de aici tu esti o sectanta care vrea sa pacaleasca lumea si s-o duca la pocaiti pe calea pierzaniei sufletului doh Daca tu nesocotesti vorbele dumnezeului tau si spui ca erau valabile doar in vechime doh doh doh voi pocaitii inseamna ca sunteti satanisti uimire

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Bre @soimos scuze cyberman tu vad ca incurci borcanele ,ar trebui sa te hotarasti ,Poate acum bate la taste motanul Tomitza si a schimbat nickul cu coada si tu faci baie si el se tine de dracii .
Apoi :
Daca gurile spurcate ale paginilor,satanistilor si ateilor spun tot felul de lucruri rele si neadevarate impotriva omului care se pocaieste, Dumnezeu noua ne spune spune: “Bucura-te si veseleste-te, pentru ca rasplata ta este mare in ceruri ...” [Matei 5:12]. Fii anul acesta sarea pamantului, da gust in tot ce faci! Fii lumina anul acesta si nu intuneric. Nu fi manios ci sa ai o vorbire dreasa cu sare. Iubeste-ti vrajmasii, binecuvinteaza-i pe cei ce te bleastama, fa bine celor ce te urasc si roaga-te pentru cei ce te asupresc si te prigonesc. Fii desavarsit! [Matei 5:48]
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Localizare : In mintea ta
Puncte : 428

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:40 pm

@Ema... Sunt om in primul rand. In al doilea rand sunt cinstit si nu incerc sa pacalesc oamenii si sa le iau banii, promitandu-le orice pe lumea cealalta.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Localizare : In mintea ta
Puncte : 428

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:44 pm

Urzi23 a scris:

Bre @soimos scuze cyberman tu vad ca incurci borcanele ,ar trebui sa te hotarasti ,Poate acum bate la taste motanul Tomitza si a schimbat nickul cu coada si tu faci baie si el se tine de dracii .

Si tu esti satanist parat sau tu esti doar scapat de la aia ”veseli”? Ca satanistii adevarati nu sunt dusi cu pluta, aia sunt cu picioarele pe pamant si nu cred in caricaturile voastre corcite de Constantin cel ”mare” grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 7:53 pm

Cyberman a scris:
@Ema... Sunt om in primul rand. In al doilea rand sunt cinstit si nu incerc sa pacalesc oamenii si sa le iau banii, promitandu-le orice pe lumea cealalta.
Pai ia spune tu,ti-am cerut eu bani,sau ceva?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 8:26 pm

EmaLovesJesus a scris:

Pana si din p de v Biblic esti totaal analfabeta si propovaduiesti minciuni!

Ia uite ce spune Dumnezeu Creatorul...adica Singurul Mantuitor!

5. că Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu zelos, care pedepsesc pe copii pentru vina părinților până la al treilea și al patrulea neam,

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 8:33 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daaa ...adica in vremurile cand Dumnezeu conducea lumea!

In timpurile noi ...lumea e condusa de Dracu, si evident ca Dracu spune inversul a ceea ce spune Dumnezeu!
Dumnezeu nu se schimba din 5 in 5 secunde ba din contra ...El nu se schimba niciodata!
Maleahi 3:6 „Căci Eu Sunt Domnul, Eu nu Mă schimb;
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 9:25 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daaa ...adica in vremurile cand Dumnezeu conducea lumea!

In timpurile noi ...lumea e condusa de Dracu, si evident ca Dracu spune inversul a ceea ce spune Dumnezeu!
Dumnezeu nu se schimba din 5 in 5 secunde ba din contra ...El nu se schimba niciodata!
Maleahi 3:6 „Căci Eu Sunt Domnul, Eu nu Mă schimb;
Sa inteleg ca tu esti un credincios care respecta Legile lui Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 10:06 pm

Eu nu sunt credincios ... dar respect legile din Decalog adica exact acelea puse in contul lui Yahwe

dar nu si ale lui Lucifer=Isus...care este Dumnezeul tau ...alea din Noul Testament scris de evanghelistii posedati de puterile Diavolului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 10:14 pm

Soimos a scris:
Eu nu sunt credincios ... dar respect legile din Decalog adica exact acelea puse in contul lui Yahwe

dar nu si ale lui Lucifer=Isus...care este Dumnezeul tau ...alea din Noul Testament scris de evanghelistii posedati de puterile Diavolului!
Esti atat de mincinos incat nu iti recunosti nici macar stapanul!Pacat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 10:29 pm

EmaLovesJesus a scris:

Hallo ...eu nu m-am VANDUT ca tine ...asa ca sunt un om liber!

De stapanit ma stapaneste numai Ratiunea si Constiinta mea!

In schimb pe tine ca propovaduitor al "adevarurilor inexistente" (adica existente doar in delirul tau) te stapaneste/posedeaza/stapaneste Diavolul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 10:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

In schimb pe tine ca propovaduitor al "adevarurilor inexistente" (adica existente doar in delirul tau) te stapaneste/posedeaza/stapaneste Diavolul!
Diavolul nu te indeamna la pocainta!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 10:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

ba tocmai ca da!
Pocainta inseamna ca ai acceptat sa iti vinzi sufletul, trupul si Mintea ..LUi ...adica Diavolui!

Si chiar de asta ii strange pe toti criminalii, curvele si borfasii la voi in biserica ...ptr ca STIE ca nu primesc iertare de la Dumnezeu ptr FAPTELE lor, asa ca ii primeste in Iad deschizandu-le larg usa cu cheile lui ...ca sa va primeasca pe toti, adica toata biserica in imparatia lui care este IADUL!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 11:40 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

ba tocmai ca da!
Pocainta inseamna ca ai acceptat sa iti vinzi sufletul, trupul si Mintea ..LUi ...adica Diavolui!

Si chiar de asta ii strange pe toti criminalii, curvele si borfasii la voi in biserica ...ptr ca STIE ca nu primesc iertare de la Dumnezeu ptr FAPTELE lor, asa ca ii primeste in Iad deschizandu-le larg usa cu cheile lui ...ca sa va primeasca pe toti, adica toata biserica in imparatia lui care este IADUL!

Nu te mai imbata tu cu apa rece cu satanistii tai ca uite aici bomboana pe cooliva si scrijnetul dintilor vostrii

“pe această piatră voi zidi Biserica Mea și porțile iadului nu o vor birui. (Matei 16,18)
Apoi :
Asa ca iepurasilor satanisti sa faceti de bine sa puneti pofta-n cui
Eu va dau un sfat carel poteca la biserica si va spovediti si ii spuneti Parintelui ca satanismul in care credeati era un c,,,, urit ambalat ,apoi incatati canon si va faceti oameni de treaba
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mar Ian 10, 2012 11:57 pm

Urzi23 a scris:

“pe această piatră voi zidi Biserica Mea și porțile iadului nu o vor birui. (Matei 16,18)
Vorbesti fara sa gandesti!

Acea Piatra nu este Petru? ... nu Duhul lui Petru dupa ce a mancat fasole, ci invataturile pe care Petru le-a primit de la Isus csa le transmita mai departe astfel ca pe baza acetora sa ia naseterea Biserica lui Isus ...deci vorbim de invataturile continute in Evanghelia lui Petru!!!!

Este oare in Biblie Evanghelia lui Petru??????

Poi atunci pe ce baza s-a construit acea biserica pe care iadul nu o va mai birui ????????????

Iata ca pe o biblie fara Evanghelia lui Petru, aica cu una cu evanghliile unor evanghelisti care lucreaza cu puterile Diavolului

Adica pe o biserica pe care Iadul o va putea biruii!
Sah Mat
Altul la rand ca si pe asta l-am terminat!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mier Ian 11, 2012 10:48 am

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Vorbesti fara sa gandesti!

Acea Piatra nu este Petru? ... nu Duhul lui Petru dupa ce a mancat fasole, ci invataturile pe care Petru le-a primit de la Isus csa le transmita mai departe astfel ca pe baza acetora sa ia naseterea Biserica lui Isus ...deci vorbim de invataturile continute in Evanghelia lui Petru!!!!

Este oare in Biblie Evanghelia lui Petru??????

Poi atunci pe ce baza s-a construit acea biserica pe care iadul nu o va mai birui ????????????

Iata ca pe o biblie fara Evanghelia lui Petru, aica cu una cu evanghliile unor evanghelisti care lucreaza cu puterile Diavolului

Adica pe o biserica pe care Iadul o va putea biruii!
Sah Mat
Altul la rand ca si pe asta l-am terminat!

Aloooooo este cazul sa nu mai mintiiiiii Pina si aia mici au priceput

"O altă doctrină "a proasta " este învățătura potrivit căreia Petru este piatra pe care Dumnezeu și-a înălțat biserica sa, mai raminea sa il bagi si pe papa ca- este succesorul lui Petru și vicar al lui Cristos!" si borsul era gata tavaleala
Apoi :
Tu nu vezi padurea din cauza pomilor
Apoi :
"Dar piatra, care sfărâmase chipul, s-a făcut un munte mare, și a umplut tot pământul."
Dar piatra despre care a profețit Daniel este Cristos
Apoi :
Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput ca piatra pe care se zideste Biserica este Mintuitorul .
Apoi :
Vezi ca ai dat cu stingu-n dreptu si te faci singur sah mat tavaleala
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 47
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mier Ian 11, 2012 12:13 pm

Apopii a scris:
”Elohim tradus fara justificare in unele Biblii prin cuvantul Dumnezeu. Elohim provine din ebraica veche si inseamna ŽŽcei ce vin din cerŽŽ si cu atat mai mult , cuvantul reprezinta o forma de plural , singularul lui find Eloha

Elohim (Eloah) (ebr. „cei ce vin din cer”), nume dat în Vechiul Testament lui Dumnezeu și folosit în locul celui de Iahve, a cărui pronunțare este interzisă de religia mozaică.”
Sursa
Asta e o tampenie inspirata din tampeniile lui Zecharia Sitchin. Intrebati-l pe prietenul vostru Haym de la Ierusalim ce inseamna Elohim Wink Wink
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mier Ian 11, 2012 12:15 pm

Soimos a scris:
Mai intai explica unde este cerul ...ca cele 3 ceruri spuse de tine sunt brazdate zilnic de mii de avioane ...si nici dreaq nu-l vede pe Dumnezeu!
Primul cer e ceea ce vezi cand te uiti in sus. Al doilea cer este Cosmosul iar al treilea reprezinta ''imparatia lui Dumnezeu''. Cred ca biblia ar trebui actualizata, ca sa inteleaga si alde talamba ca tine unele cuvinte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mier Ian 11, 2012 3:53 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mai intai explica unde este cerul ...ca cele 3 ceruri spuse de tine sunt brazdate zilnic de mii de avioane ...si nici dreaq nu-l vede pe Dumnezeu!
Primul cer e ceea ce vezi cand te uiti in sus. Al doilea cer este Cosmosul iar al treilea reprezinta ''imparatia lui Dumnezeu''. Cred ca biblia ar trebui actualizata, ca sa inteleaga si alde talamba ca tine unele cuvinte.
Si al 9-lea cer este acela in care ajungi prin orgasm...nu?

Nu ti dai seama ce prostii debitezi?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mier Ian 11, 2012 8:15 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Si al 9-lea cer este acela in care ajungi prin orgasm...nu?

Nu ti dai seama ce prostii debitezi?
Nu mai geniu de servici, oamenilor de atunci le-a fost explicat in functie de nivelul de cunostinte acumulat la vremea respectiva.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Mier Ian 11, 2012 11:02 pm

Mihai12 a scris:
Nu mai geniu de servici, oamenilor de atunci le-a fost explicat in functie de nivelul de cunostinte acumulat la vremea respectiva.
Ma varza murata ...aici suntem pe un forum de "necredinciosi" ...adica noi nu credem toate dumele proaste!

Spune exact unde este cerul in care este raiul in care locuieste Dumnezeu?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Joi Ian 12, 2012 9:47 am

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
”Elohim tradus fara justificare in unele Biblii prin cuvantul Dumnezeu. Elohim provine din ebraica veche si inseamna ŽŽcei ce vin din cerŽŽ si cu atat mai mult , cuvantul reprezinta o forma de plural , singularul lui find Eloha

Elohim (Eloah) (ebr. „cei ce vin din cer”), nume dat în Vechiul Testament lui Dumnezeu și folosit în locul celui de Iahve, a cărui pronunțare este interzisă de religia mozaică.”
Sursa
Asta e o tampenie inspirata din tampeniile lui Zecharia Sitchin. Intrebati-l pe prietenul vostru Haym de la Ierusalim ce inseamna Elohim Wink Wink

Atunci spune-mi si mie, dumnezeul vostru nu este din ceruri, nu acolo are el imparatia si pe ai lui?

In plus, explica-mi si mie ce vrea sa spuna versetul urmator si daca respectivii dumnezei nu erau tot din cer:

”Psalmi 82:1 Dumnezeu stă în adunarea lui Dumnezeu; El judecă în mijlocul dumnezeilor.

Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Joi Ian 12, 2012 11:16 am

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Apopii a scris:

Sursa

Atunci spune-mi si mie, dumnezeul vostru nu este din ceruri, nu acolo are el imparatia si pe ai lui?

In plus, explica-mi si mie ce vrea sa spuna versetul urmator si daca respectivii dumnezei nu erau tot din cer:

”Psalmi 82:1 Dumnezeu stă în adunarea lui Dumnezeu; El judecă în mijlocul dumnezeilor.
Vezi ca a comentat Urzi pe un alt topic versetul acesta. Iar ati dat cu bata in balta.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Joi Ian 12, 2012 11:21 am

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Apopii a scris:

Sursa

Vezi ca a comentat Urzi pe un alt topic versetul acesta. Iar ati dat cu bata in balta.

De bun simt este sa pui un link catre acea postare si nu sa-mi ceri mie si celorlalti sa caute postarea prin tot forumul!

Daca am dat cu bata-n balta, demonstreaza, altfel voi considera ca-i doar gura de tine! Afirmatii gratuite, adica fara demonstratie, poate sa faca oricine!

Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Joi Ian 12, 2012 11:23 am

Pfff, nu mai stiu exact subiectul dar stiu ca zilele trecute chiar a comentat acel verset Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Astazi la 6:02 am

Sus In jos

Cine este Dumnezeu?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: