Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Barfe si alte susanele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 9:15 am

...celor care iubesc barfa si susanelele ...si sunt incapabili sa poarte discutii serioase
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 11:57 am

Urzi23 a scris:
Hai bre @soimos scuze @Cyberman ca esti haios ,Tu nu ai spus nimic eu zic sa nu disperi ,admir dorinta ta de a te face auzit ,dar nu ai spus nimic ,mai incearca

Bre, mai lasa paranoia deoparte sau te-ai molipsit de la Mihai12? Ca uite asa si eu pot spune ca toti crestinii de pe forum sunt clonele lui Gaspar, chiar si tu, ca toti spuneti acelasi lucru si postati aceleasi versete, mai schimbati-le si voi, mai folositi citate si din alte carti! Va recomand Legendele Olimpului, sunt frumoase si pline de invataturi si povete!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 12:03 pm

Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:
Hai bre @soimos scuze @Cyberman ca esti haios ,Tu nu ai spus nimic eu zic sa nu disperi ,admir dorinta ta de a te face auzit ,dar nu ai spus nimic ,mai incearca

Bre, mai lasa paranoia deoparte sau te-ai molipsit de la Mihai12? Ca uite asa si eu pot spune ca toti crestinii de pe forum sunt clonele lui Gaspar, chiar si tu, ca toti spuneti acelasi lucru si postati aceleasi versete, mai schimbati-le si voi, mai folositi citate si din alte carti! Va recomand Legendele Olimpului, sunt frumoase si pline de invataturi si povete!
Mai intai haideti sa discutam din Biblie si apoi sa trecem si la alte carti.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 12:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:

Din biblie se tot discuta de 2 mii de ani doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 12:18 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:

Din biblie se tot discuta de 2 mii de ani doh

Si tot nu va intra in cap.Ar trebui sa o studiati si sa veniti la mantuire.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 12:25 pm

EmaLovesJesus a scris:

Mantuire prin minciuna, crima, spalare a creierelor si manipulare? NU! Voua v-a intrat in cap atat de bine ca nu mai sunteti in stare sa vedeti ca slujiti Raul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 12:34 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Mantuire prin minciuna, crima, spalare a creierelor si manipulare? NU! Voua v-a intrat in cap atat de bine ca nu mai sunteti in stare sa vedeti ca slujiti Raul!
Si ce anume facem noi RAU? Daca toti ar fi pocaiti am avea o lume mai buna o societate mai buna,nu ar mai exista atata rautate,divorturi,copii abandonati,violuri,crime,avorturi,jafuri.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 12:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si ce anume facem noi RAU? Daca toti ar fi pocaiti am avea o lume mai buna o societate mai buna,nu ar mai exista atata rautate,divorturi,copii abandonati,violuri,crime,avorturi,jafuri.

Timp de 2000 de ani, ati demonstrat cu prisosinta ce fel de lume mai buna este in stare sa creeze crestinismul: o lume presarata cu crime si razboaie in numele credintei, o lume a intolerantei religioase si a dispretului fata de cei ce gandesc altfel, o lume a antiprogresului uman, o lume in care erau arsi de vii cei ce indrazneau sa spuna altceva decat spunea religia voastra, o lume in care femeile erau arse pe rug pentru ca le crestea par pe picioare sau aveau alunite pe corp, semn clar in mintea voastra ca respectiva femeie era posedata de Diavol doh , o lume in care popii vostri profita sexual de copii! Cam asta ati demonstrat ca este lumea pe voi o puteti crea!

Ne-am saturat de o astfel de lume! Vrem sa mai traim si fara bazaconiile voastre religioase si fara manipularea evidenta a religiilor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 1:32 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:

Timp de 2000 de ani, ati demonstrat cu prisosinta ce fel de lume mai buna este in stare sa creeze crestinismul: o lume presarata cu crime si razboaie in numele credintei, o lume a intolerantei religioase si a dispretului fata de cei ce gandesc altfel, o lume a antiprogresului uman, o lume in care erau arsi de vii cei ce indrazneau sa spuna altceva decat spunea religia voastra, o lume in care femeile erau arse pe rug pentru ca le crestea par pe picioare sau aveau alunite pe corp, semn clar in mintea voastra ca respectiva femeie era posedata de Diavol , o lume in care popii vostri profita sexual de copii! Cam asta ati demonstrat ca este lumea pe voi o puteti crea!

Ne-am saturat de o astfel de lume! Vrem sa mai traim si fara bazaconiile voastre religioase si fara manipularea evidenta a religiilor!
Ce vrei sa spui ca toti au fost pocaiti timp de 2000 de ani?Am fi mult mai binecuvantati si mai departe.
Normal ca nu vreti sa ascultati de Dumnezeu.Mai bine sa faceti tot ce vreti voi,fara sa va ganditi ca veti da socoteala intr-o buna zi.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 1:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Normal ca nu vreti sa ascultati de Dumnezeu.Mai bine sa faceti tot ce vreti voi,fara sa va ganditi ca veti da socoteala intr-o buna zi.

Nu, nu vrem sa ascultam de un zeu rau, de zeul vostru! Eu ascult doar de valorile mele morale, si atat! Socoteala? doh Daca voi credeti in aiureli de tipul asta, ce ma intereseaza pe mine, nu o sa dau eu socoteala unui zeu inexistent, doar pentru ca voi va luati dupa imaginatia unor primitivi de acum 3500 de ani si credeti in scornelile lor! doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 1:46 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu, nu vrem sa ascultam de un zeu rau, de zeul vostru! Eu ascult doar de valorile mele morale, si atat! Socoteala? Daca voi credeti in aiureli de tipul asta, ce ma intereseaza pe mine, nu o sa dau eu socoteala unui zeu inexistent, doar pentru ca voi va luati dupa imaginatia unor primitivi de acum 3500 de ani si credeti in scornelile lor!
Fiecare este liber sa creada ce doreste!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 1:54 pm

EmaLovesJesus a scris:

Da, asa este, dar in momentul in care prezinti ceea ce crezi tu ca fiind adevar absolut, deja nu mai este vorba de credinta ci de manipulare! Si asta faceti voi, va prezentati credinta proprie drept adevar absolut si incercati sa manipulati oamenii pentru a-i convinge sa adere la ceea ce credeti voi! Asta este un lucru malefic, voi nu sunteti capabili sa respectati credinta altora si incercati sa-i determinati sa renunte la ea si sa treaca la a voastra!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 2:09 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Da, asa este, dar in momentul in care prezinti ceea ce crezi tu ca fiind adevar absolut, deja nu mai este vorba de credinta ci de manipulare! Si asta faceti voi, va prezentati credinta proprie drept adevar absolut si incercati sa manipulati oamenii pentru a-i convinge sa adere la ceea ce credeti voi! Asta este un lucru malefic, voi nu sunteti capabili sa respectati credinta altora si incercati sa-i determinati sa renunte la ea si sa treaca la a voastra!
Pentru ca ne pasa de voi.Daca eu am gustat si am vazut ce bun este Domnul,as dori ca toti sa se bucure de o viata placuta frumoasa in pace.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 2:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca ne pasa de voi.Daca eu am gustat si am vazut ce bun este Domnul,as dori ca toti sa se bucure de o viata placuta frumoasa in pace.

Si inchizitorilor le pasa de sufletele celor pe care-i torturau si apoi ii ardeau pe rug cu dragoste crestina!

Aceaste metode ale teologului din perioada antică târzie vor fi preluate de inchiziție dintre ele două argumente ale lui Augustinus vor fi mai frecvent utilizate:

Unuia care s-a rătăcit, arată-i la calea cea bună, dacă el refuză să o urmeze, atunci obligă-l ca o dovadă de iubire creștinească a aproapelui tău. Ereticii sunt oi rătăcite pe care păstorul creștin cu toiagul și ciomagul aduce copii înapoi în turmă. Tortura este legitimă, pentru că ea nu strică sufletul ci numai carnea păcătoasă. În consecință era mai bine un eretic să fie ars, decât să urmeze un drum greșit.

Ereticul are posibilitatea de a alege între: întoarcerea pe calea cea dreaptă, adevărată a bisericii cu dragoste și încredere în Dumnezeu sau cea de schingiuire cu pierderea vieții.
Sursa

Tineti-va iubirea asta pentru voi, eu n-am nevoie de ea!

Ai gustat din domnul doh esti cumva vampir?

55.Trupul este adevărată mâncare și sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu rămâne întru Mine și Eu întru el.

Daca vrei ca toti sa aiba o viata frumoasa, nu-i mai indemna atata catre religie, lupta si tu pentru binele planetei! Daca planeta se degradeaza mult, in ritmul in care se degradeaza acum, o sa mai traiti bine din parti!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 2:23 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si inchizitorilor le pasa de sufletele celor pe care-i torturau si apoi ii ardeau pe rug cu dragoste crestina!

Aceaste metode ale teologului din perioada antică târzie vor fi preluate de inchiziție dintre ele două argumente ale lui Augustinus vor fi mai frecvent utilizate:

Unuia care s-a rătăcit, arată-i la calea cea bună, dacă el refuză să o urmeze, atunci obligă-l ca o dovadă de iubire creștinească a aproapelui tău. Ereticii sunt oi rătăcite pe care păstorul creștin cu toiagul și ciomagul aduce copii înapoi în turmă. Tortura este legitimă, pentru că ea nu strică sufletul ci numai carnea păcătoasă. În consecință era mai bine un eretic să fie ars, decât să urmeze un drum greșit.

Ereticul are posibilitatea de a alege între: întoarcerea pe calea cea dreaptă, adevărată a bisericii cu dragoste și încredere în Dumnezeu sau cea de schingiuire cu pierderea vieții.
Sursa

Tineti-va iubirea asta pentru voi, eu n-am nevoie de ea!

Ai gustat din domnul esti cumva vampir?

55.Trupul este adevărată mâncare și sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu rămâne întru Mine și Eu întru el.

Daca vrei ca toti sa aiba o viata frumoasa, nu-i mai indemna atata catre religie, lupta si tu pentru binele planetei! Daca planeta se degradeaza mult, in ritmul in care se degradeaza acum, o sa mai traiti bine din parti!

Ti se pare ca noi ardem pe rug pe cei necredinciosi sau ca va agresam intr-un fel sau altul?Eu nu fac altceva decat iti aduc la cunostinta.Tu alegi.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 2:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ti se pare ca noi ardem pe rug pe cei necredinciosi

La cat de fanatici sunteti, ce ne-ati mai pune pe foc cu iubire crestina, daca nu v-ar impiedica statul prin legile sale prin care pedepseste crima!

Citat :
sau ca va agresam intr-un fel sau altul?

Ba bine ca nu, de cate ori intru pe forum se gaseste cate un diliu care sa spuna ca as fi altcineva doh si care in loc sa comenteze ideile mele se apuca sa ma faca cu ou si cu otet, adica sa dea dovada de buna purtare in sens crestin!

Citat :
Eu nu fac altceva decat iti aduc la cunostinta.Tu alegi.

Eu am ales deja si de mult timp sa inteleg ca religia:

Religia - o fraza de dânsii inventata
Ca cu a ei putere sa va aplece-n jug,
Caci de-ar lipsi din inimi speranta de rasplata,
Dupa ce-amar muncirati mizeri viata toata,
Ati mai purta osânda ca vita de la plug?

Cu umbre, care nu sunt, v-a-ntunecat vederea
Si v-a facut sa credeti ca veti fi rasplatiti...

Eminescu
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 2:35 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

La cat de fanatici sunteti, ce ne-ati mai pune pe foc cu iubire crestina, daca nu v-ar impiedica statul prin legile sale prin care pedepseste crima!

Citat :

Ba bine ca nu, de cate ori intru pe forum se gaseste cate un diliu care sa spuna ca as fi altcineva si care in loc sa comenteze ideile mele se apuca sa ma faca cu ou si cu otet, adica sa dea dovada de buna purtare in sens crestin!

Citat :

Eminescu
Cand te-am jignit eu pe tine?Si sa stii ca crestinii adevarati nu fac rau semenilor lor.Ei fac binele.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 2:36 pm

Soimos a scris:
...celor care iubesc barfa si susanelele ...si sunt incapabili sa poarte discutii serioase
Cand spui discutii serioase te referi la cele care nu ies din sfera ta de cunoastere.Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea, ... Unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile. ...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 3:07 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Citat :

Ba bine ca nu, de cate ori intru pe forum se gaseste cate un diliu care sa spuna ca as fi altcineva si care in loc sa comenteze ideile mele se apuca sa ma faca cu ou si cu otet, adica sa dea dovada de buna purtare in sens crestin!

Citat :

Eminescu
Tu nu stii cum a sfarsit Eminescu?Chiar nu ma intereseaza sa ajung ca el.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 4:08 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nici n-ai sa ajungi niciodata ca Marele si Genialul Eminescu, nici macar ca unghia de la piciorul sau! grin

Tu, in schimb, ai toate sansele sa ajungi ca Isus, adica ca cineva care a vandut cioara vopsita drept porumbel, btw, stii cum a sfarsit Isus? Dupa fapta si rasplata! grin
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 19
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 5:48 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Nici n-ai sa ajungi niciodata ca Marele si Genialul Eminescu, nici macar ca unghia de la piciorul sau! grin

Tu, in schimb, ai toate sansele sa ajungi ca Isus, adica ca cineva care a vandut cioara vopsita drept porumbel, btw, stii cum a sfarsit Isus? Dupa fapta si rasplata! grin

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe
Apoi :
Vezi bre sa nu sfirsesti ca "genialul" soimos tavaleala facaut de ocara de aia mici pe TPU http://www.tpu.ro/religie/am-o-nelamurire-cine-ma-umineaza-biblia-are-ca-tema-principala-nasterea-lui-dumnezeu-fiul-pe-care-crestinii-il-numesc/pagina-2.html
Apoi :
Sa il iei pe apopii si sa il aduceti cu targa ,vezi ca nu am zis de clone
Auzi "domle" aia mici matura asfaltul cu @soimos
Apoi :
Ce subiect posteaza musteriul ? Foarte lesne de gindit ca nu a postat ceva original ci a citat din ce ii scriam eu .Mare saracie de idei pe aici
Apoi :
Ma bucur ca am gasit modalitatea sa va mai scot si pe voi la lumina ,Cam cum scoate taranul roman porcul tiris sa ii puna belciug in rat, scuze am vrut sa scriu body piercing extreme tavaleala ca de avem pe aici si germani piriti .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 5:59 pm

Urzi23 a scris:

Ma bucur ca am gasit modalitatea sa va mai scot si pe voi la lumina ,Cam cum scoate taranul roman porcul tiris sa ii puna belciug in rat, scuze am vrut sa scriu body piercing extreme ca de avem pe aici si germani piriti .

Poate ca nu stii ca in materie de taiatul si preparatu porcului, nemtii sunt cei mai renumiti, pina si in filmele cu Walt Disney specialitatile de porc pomenite acol sunt tot cele nemtesti!
tavaleala tavaleala tavaleala
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Dum Ian 08, 2012 9:54 pm

Pentru mine acest om care a murit stii si tu din ce cauza, nu reprezinta un model de viata.Eu am idealuri mult mai inalte.Tu ai mari sanse sa il urmezi.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Mar Ian 10, 2012 6:08 pm

De ce m-as pocai? Ce-mi oferiti in schimb?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   Mar Ian 10, 2012 6:46 pm

Cyberman a scris:
De ce m-as pocai? Ce-mi oferiti in schimb?
Eu personal,nimic.Dar Dumnezeu iti va oferi foarte mult.Nu vei regreta.Chiar daca am refuzat un serviciu foarte bun,un salariu de trei ori mai mare,in schimbul pocaintei mele,am avut de ales intre Dumnezeu si acel post important,iti spun cu mana pe inima ca nu regret nimic.Dumnezeu m-a binecuvantat din plin pe toate planurile.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Barfe si alte susanele   

Sus In jos

Barfe si alte susanele
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Cafeneaua "La Sfanta Treime"-
Mergi direct la: