Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Cine sunt pocaitii?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Lun Ian 16, 2012 8:49 pm

Motanel a scris:

ce ai vrea sa raspund unui nesimtit ca tine ,vezi ce bati cimpii mai sus .tu ai vrea sa ma cobor in regn ,

Nu trebuie sa raspunzi nimic ...ci mai bine intoarceti si obrazul celalalt ...asa cum face un adevarat crestin ... care doar crede ca urmeaza calea lui Isus!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Lun Ian 16, 2012 8:54 pm

EmaLovesJesus a scris:

Cartea ,,Rascumpararea memoriei,,de Vasilica Croitor a aparut de mult.Eu personal am citit-o si sunt doar cateva persoane care au fost constranse de vechiul sistem ca sa colaboreze cu securitatea,fiind amenintati .[/quote
Poi nici Apopii nu a spus ca toti pocaitii ci doar varfurile care conduc casele de adunare a zeciuielii.
Iar astia s0au lasati santajati ca i-a prins securitatea cu ceva in offsaid, adica ceva gen cadavru ascuns in dulap!
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 14/01/2012

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Lun Ian 16, 2012 9:00 pm

Soimos a scris:
Motanel a scris:

ce ai vrea sa raspund unui nesimtit ca tine ,vezi ce bati cimpii mai sus .tu ai vrea sa ma cobor in regn ,

Nu trebuie sa raspunzi nimic ...ci mai bine intoarceti si obrazul celalalt ...asa cum face un adevarat crestin ... care doar crede ca urmeaza calea lui Isus!
asta o faceam daca stateam de vorba cu un om adica ceva egal mie
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Lun Ian 16, 2012 11:47 pm

Soimos a scris:
Motanel a scris:

si acum 80 de ani mortalitatea ajungea la peste 45% 25% in primul an de viata hai sa fim seriosi
Poi si atunci lumea tot credincioasa si religioasa era!
Cum se face ca in acele timpui cand biserica conducea lumea. nu a actionat Dumnezeu atotimpotentu ca sa ajungem la mortalitatea infantila minima de azi, pe care tocmai societatea condusa de masonerie a obtinut-o?

editat ptr SPAM

Invata sa raspunzi argumentat si sa tii firul unei discutii ...de "patinajul tau artistic" ...nici Dracu nu are nevoie!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mar Ian 17, 2012 9:15 am

Motanel a scris:
Soimos a scris:
Motanel a scris:

si acum 80 de ani mortalitatea ajungea la peste 45% 25% in primul an de viata hai sa fim seriosi
Poi si atunci lumea tot credincioasa si religioasa era!
Cum se face ca in acele timpui cand biserica conducea lumea. nu a actionat Dumnezeu atotimpotentu ca sa ajungem la mortalitatea infantila minima de azi, pe care tocmai societatea condusa de masonerie a obtinut-o?

pleaca ma cu masoneria ta de ,,,,,,
Lasa tu masoneria ca nu este a mea ...ci raspunde la intrebarea care iti descrie o realitate...si anume faptul ca Masoneria este muuuult mai puternica decat impotentul tau Dumnezeu la care va rugati a proasta, ptr ca nici nu stiti ca este al iudeilor!
Si asta se observa in viata si in sanatatea oamenilor, in scaderea radicala a mortalitatii infantile si in cresterea generala a duratei medii de viata!

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mar Ian 17, 2012 10:30 am

Propunere legislativa: Interzicerea cultelor religioase care nu permit transfuziile de sange

Deputatul PDL Alin Popoviciu va initia un proiect legislativ prin care cultele religioase care interzic transfuzia de sange sau transplantul de organe sa fie scoase in afara legii, intrucat, prin conceptiile lor aberante, cei care au nevoie de o anumita interventie medicala sunt condamnati la moarte de catre niste fanatici religiosi.

"Declar razboi acestor «aberatii religioase». Acesti oameni iau, practic, dreptul la viata al adeptilor cultului respectiv, prin refuzul de a permite medicilor sa le salveze viata. Ii putem considera chiar criminali, care ar trebui sa raspunda in fata legii pentru crima cu premeditare . E inadmisibil ca in secolul XXI, din motive bazate pe niste idei aberante, care nu sunt desprinde din Biblie, sa se refuze dreptul fundamental la viata al unei persoane. Nimeni, in afara de Dumnezeu, nu are dreptul de a lua viata cuiva", a spus Popoviciu.”
Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mar Ian 17, 2012 12:47 pm

Apopii a scris:
Acesti oameni iau, practic, dreptul la viata al adeptilor cultului respectiv, prin refuzul de a permite medicilor sa le salveze viata. Ii putem considera chiar criminali, care ar trebui sa raspunda in fata legii pentru crima cu premeditare .

Ar trebui data o lege asa ca pe credinciosi sa-i vindece doar popii cu ajutorul harului lui dumnezeu. Ce au ei nevoie de medic, prin medici vindeca doar satana, prin popi vindeca dumnezeu cheers
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mar Ian 17, 2012 9:28 pm

Cyberman a scris:
Apopii a scris:
Acesti oameni iau, practic, dreptul la viata al adeptilor cultului respectiv, prin refuzul de a permite medicilor sa le salveze viata. Ii putem considera chiar criminali, care ar trebui sa raspunda in fata legii pentru crima cu premeditare .

Ar trebui data o lege asa ca pe credinciosi sa-i vindece doar popii cu ajutorul harului lui dumnezeu. Ce au ei nevoie de medic, prin medici vindeca doar satana, prin popi vindeca dumnezeu cheers

si ce legi mai vrei ma ?pai sa sari tu cu gura mare la americani vis a vis de transfuzie ,apoi sa deschizi gura pe aici ,tu ai auzit de singe artificial ?tu vorbesti s nu adormi mai bine ai merge si tu pe la scoala ca ai lasat minte la odihna
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mar Ian 17, 2012 9:32 pm

editat ptr spam
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 8:50 am

Motanel a scris:

editat ptr spam
Mai motanel,de ce te mai chinui sa le raspunzi,nu vezi ca toate ti le editeaza?Ei,care nu sunt vrednici de noi,ei sunt acei care ne jignesc!

Alții au suferit batjocuri, bătăi, lanțuri și închisoare;;

au fost uciși cu pietre, tăiați în
două cu ferăstrăul, chinuiți; au murit uciși de sabie, au pribegit
îmbrăcați cu cojoace și în piei de capre, lipsiți de toate, prigoniți,
munciți –

ei, de care lumea nu era vrednică – au rătăcit prin pustiuri, prin munți, prin peșteri și prin crăpăturile pământului.

Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras

Localizare : Linga soba
Puncte : 56

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 10:08 am

pai este simplu cind ii pui cu botul pe labe si nu mai au argumente ,le editeaza ,un site amarit de 2 bani care nu are nimic bun ,numai ragalii si reptilieni pe aici .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 10:34 am

EmaLovesJesus a scris:
Motanel a scris:

editat ptr spam
Mai motanel,de ce te mai chinui sa le raspunzi,nu vezi ca toate ti le editeaza?Ei,care nu sunt vrednici de noi,ei sunt acei care ne jignesc!
Esti aceasi propagatoare de minciuni ca intotdeauna!

Noi editam numai atacurile la persoana si SPAM-ul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 10:36 am

Motanel a scris:

pai este simplu cind ii pui cu botul pe labe si nu mai au argumente ,le editeaza ,un site amarit de 2 bani care nu are nimic bun ,numai ragalii si reptilieni pe aici .
Ma da ce de mincinosi!

Tu chiar ai tupeul sa minti?
Postarile tale nu au fost sterse ci doar invizibilizate, si ca le am oricand in fata ochilor ... mincinos ordinar ce esti!
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras

Localizare : Linga soba
Puncte : 56

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 11:00 am

daca vrei sa vezi cum arata un mincinos ordinar si penal eu zic sa dai fuga in fata oglinzii si il vei vedea

Ptr acesta atac la adresa moderatorului esti suspendat ptr 1 saptamana ...poate te mai racoresti
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 11:47 am

Sectele sau lumea subterană a celor care se joacă cu mintea oamenilor în numele divinității

Criza nu a lovit doar în conturile românilor, ci și în capacitatea lor de a distinge între cei care întind o mână sinceră de ajutor și cei care întind tot mâna, dar spre buzunarele și-așa sărăcite. Duminică, într-o anchetă marca "România, te iubesc!", realizată de Toni Dohotariu, telespectatorii Pro TV vor putea vedea cum unii români se aruncă în brațele unor secte care le promit orice, inclusiv că vor scăpa de sărăcie sau de boli incurabile.

În România, sunt recunoscute oficial 18 culte și există doar 15 asociații religioase înregistrate oficial. "Pe lângă ele, în secret sau la lumina zilei, prosperă zeci de secte care funcționează sub paravanul fundațiilor care pretind că oferă ajutor spiritual", a declarat corespondentul special Toni Dohotariu. "De pildă, Biserica Universală ține slujbe de vindecare pentru boli incurabile sau promite că redresează firmele afectate de criză. Sâmbăta, se țin slujbe pentru rezolvarea lucrurilor imposibile. Asta mi s-a părut incredibil! Carevasăzică, luni, promit că rezolvă orice fel de cancer, marți, că te scapă de sărăcie, miercuri - depresia, joi - farmecele, iar sâmbăta - lucrurile imposibile", a mai dezvăluit Toni.
"Înarmată" cu camera ascunsă la tot felul de întruniri, Toni e decisă să arate, în ediția de duminică a emisiunii "România, te iubesc!", cum reușesc așa-zișii preoți să-i facă pe oameni să creadă în iluzii, cum îi manipulează și cum îi momesc, pur și simplu, cu promisiunea unor minuni. "Evident că minunile se întâmplă contra cost", dezvăluie Toni. "Dacă vrei să se împlinească, trebuie să dai a zecea parte din salariu sau din pensie", a mai continuat corespondentul, care va mai aduce în fața telespectatorilor și câteva interviuri uluitoare cu câteva femei care spun că sunt posedate de diavol.”

Sursa
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 1:05 pm

Motanel a scris:

daca vrei sa vezi cum arata un mincinos ordinar si penal eu zic sa dai fuga in fata oglinzii si il vei vedea

Ptr acesta atac la adresa moderatorului esti suspendat ptr 1 saptamana ...poate te mai racoresti
Acelasi mod josnic de a inlatura pe cei care iti tin piept.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 6:01 pm

EmaLovesJesus a scris:
Motanel a scris:

Tu chiar esti atat de inceata la minte incat nu pricepi ca acel text este un ATAC si ca nu se refera la tema topicului?

bag seama ca ti se apropie si tie curand randul ...ptr ca prea umplii acest forum cu SPAM!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 7:02 pm

EMA, draga, user-ul motanel dar si urzi23, se pare ca sunt una si aceeasi, si vor sa creeze confuzie. Nu inteleg de ce se ascund in spatele multor nike-uri, cand pot sa invete sa vorbeasca decent dupa un singur NIKE si evident sa-si sustina TEORIILE, insa nu fac asta, spre exemplu MOTANELUL ma jignea pe mine, ce pot sa cred eu despre acest fanatic? ce oameni
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 7:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Motanel a scris:
Citat :

Tu chiar esti atat de inceata la minte incat nu pricepi ca acel text este un ATAC si ca nu se refera la tema topicului?

bag seama ca ti se apropie si tie curand randul ...ptr ca prea umplii acest forum cu SPAM!

Sa stii ca de mult ma asteptam sa imi inchizi gura.Pentru ca asa procedezi atunci cand cineva iti aduce dovezi ca are dreptate.
ma tu esti plecata?
Poi tu nu vezi ce a scris ala?
Poi alea se numesc la tine ARGUMENTE?
Poi la noi se numesc atacuri la persoana...si in regulamentul forumului acest lucru prevede sanctionarea!
Cu tine nu se poate discuta normal..ptr ca tu nu esti acasa!
[/quote]
Dar oare cate jigniri imi aduci tu mie,de ce nu iei masuri impotriva ta?Ai dreptul sa ataci punctul de vedere,dar nu persoana.Ori tu ma faci in tot felul.Ti se pare normal?Sunt totusi o persoana decenta cu studii,cu bun simt,nu cred ca merit sa ma faci tu in tot felul.Oricum,astept sa vad de ce esti in stare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 9:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ai dreptul sa ataci punctul de vedere,dar nu persoana.Ori tu ma faci in tot felul.Ti se pare normal?
Pai am facut-o ca sa simti si tu cand este atunci cand iei apararea celor ma atacu in mod urdar, si ptr ca nu ai scapat niio ocazie sa ii sustii, si postarea ta de mai sus este doar una dintre dovezi!

Totusi macar eu sunt capabil sa-mi cer scuze ptr jigniri

Scuze Miss Ema ptr faptul ca te-am jignit !

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Ian 19, 2012 8:42 am, editata de 3 ori
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Mier Ian 18, 2012 11:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Sa stii ca de mult ma asteptam sa imi inchizi gura.Pentru ca asa procedezi atunci cand cineva iti aduce dovezi ca are dreptate.Dar oare cate jigniri imi aduci tu mie,de ce nu iei masuri impotriva ta?Ai dreptul sa ataci punctul de vedere,dar nu persoana.Ori tu ma faci in tot felul.Ti se pare normal?Sunt totusi o persoana decenta cu studii,cu bun simt,nu cred ca merit sa ma faci tu in tot felul.Oricum,astept sa vad de ce esti in stare.

Eu nu te-am jignit pe tine EMA, am fost mai dur in exprimare cand ai sustinut acele instigari la crima, pt ca a fost o revolta la mine, ca o persoana buna cum pretinde ca este sa fie de acord cu asa-ceva, era mai mult asa o suparare, nu ca as fi avut ceva cu tine...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 9:18 am

DRAGOS a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Sa stii ca de mult ma asteptam sa imi inchizi gura.Pentru ca asa procedezi atunci cand cineva iti aduce dovezi ca are dreptate.Dar oare cate jigniri imi aduci tu mie,de ce nu iei masuri impotriva ta?Ai dreptul sa ataci punctul de vedere,dar nu persoana.Ori tu ma faci in tot felul.Ti se pare normal?Sunt totusi o persoana decenta cu studii,cu bun simt,nu cred ca merit sa ma faci tu in tot felul.Oricum,astept sa vad de ce esti in stare.

Eu nu te-am jignit pe tine EMA, am fost mai dur in exprimare cand ai sustinut acele instigari la crima, pt ca a fost o revolta la mine, ca o persoana buna cum pretinde ca este sa fie de acord cu asa-ceva, era mai mult asa o suparare, nu ca as fi avut ceva cu tine...

Voi intelegeti gresit.Crestinii nu instiga la crima.Ei doar mai dau o sansa celor care au gresit.
,,

• Copilașilor,
    vă scriu aceste lucruri ca să nu păcătuiți. Dar, dacă cineva a
    păcătuit, avem la Tatăl un Mijlocitor, pe Isus Hristos, Cel Neprihănit.

• 2
    El este jertfa de ispășire pentru păcatele noastre; și nu numai pentru ale noastre, ci pentru ale întregii lumi.

• 3
    Și prin aceasta știm că Îl cunoaștem, dacă păzim poruncile Lui.

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 9:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ai dreptul sa ataci punctul de vedere,dar nu persoana.Ori tu ma faci in tot felul.Ti se pare normal?
Pai am facut-o ca sa simti si tu cand este atunci cand iei apararea celor ma atacu in mod urdar, si ptr ca nu ai scapat niio ocazie sa ii sustii, si postarea ta de mai sus este doar una dintre dovezi!

Totusi macar eu sunt capabil sa-mi cer scuze ptr jigniri

Scuze Miss Ema ptr faptul ca te-am jignit !
De ce simt o usoara ironie in aceste cuvinte?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 10:15 am

EmaLovesJesus a scris:

Poi vezi ca aici e problema ta, tu nu judeci rationali cu mintea din dotare ...ci doar SIMTI!
Exact din cauza asta debitezi prostii imense de care s-ar rade si curcile daca ar intelege ce spui!
Cum poti tu sa fii atat de limitata in ratiune incat sa crezi ca Ion, Luca Ghita Vasile sau Parpanghel este Dumnezeu si ca dumele lor proaste care incalca flagrant Legea lui Dumnezeu ar fi "cuvantul lui Dumnezeu" ?

Scuza-ma ...dar eu atata prostie nu am vazut niciodata la nimeni... si banuiesc ca este jignitor in masura in care Adevarul Jigneste ...ca tu esti pe cea mai ijnalta culme a prostiei, si ca si pana si un copil de 4 ani stie sa faca diferenta intre un om si intre Dumnezeu ...numai tu ca mare credincioasa nu te duce capul sa faci aceasta deosebire!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 10:28 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Poi vezi ca aici e problema ta, tu nu judeci rationali cu mintea din dotare ...ci doar SIMTI!
Exact din cauza asta debitezi prostii imense de care s-ar rade si curcile daca ar intelege ce spui!
Cum poti tu sa fii atat de limitata in ratiune incat sa crezi ca Ion, Luca Ghita Vasile sau Parpanghel este Dumnezeu si ca dumele lor proaste care incalca flagrant Legea lui Dumnezeu ar fi "cuvantul lui Dumnezeu" ?

Scuza-ma ...dar eu atata prostie nu am vazut niciodata la nimeni... si banuiesc ca este jignitor in masura in care Adevarul Jigneste ...ca tu esti pe cea mai ijnalta culme a prostiei, si ca si pana si un copil de 4 ani stie sa faca diferenta intre un om si intre Dumnezeu ...numai tu ca mare credincioasa nu te duce capul sa faci aceasta deosebire!

Pai tocmai ca acesti oameni sunt unelte in mana lui Dumnezeu.Oameni care au lasat totul si L-au urmat.Oameni care s-au pus la dispozitia lui Dumnezeu.Prin care Dumnezeu ne-a vorbit.Tu esti cel care nu intelege.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 10:58 am

EmaLovesJesus a scris:
Pai tocmai ca acesti oameni sunt unelte in mana lui Dumnezeu.Oameni care au lasat totul si L-au urmat.Oameni care s-au pus la dispozitia lui Dumnezeu.Prin care Dumnezeu ne-a vorbit.Tu esti cel care nu intelege.

Cum poti tu crede ca un zeu atat de mare si de puternic, nu putea sa vorbeasca oamenilor decat apeland la niste ciobani de prin desert?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 10:59 am

Oare cand o sa inveti sa postezi asa cum trebuie ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 1:44 pm

EmaLovesJesus a scris:
Iarasi MINTI?
Unde spune Dumnezeu Creatorul ca i-a ales pe Ioan, Marcu sau Luca ca unelte in mana lui?

Chiar nu ti-e rusine ...asa doamna cum te crezi .... sa minti asa ca ultima stoarfa ordinara de la voi de la biserica?

cred ca ai inteles ca nu tu esti denumita stoarfa ... tu esti doar "Doamna" mincinoasa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 2:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Iarasi MINTI?
Unde spune Dumnezeu Creatorul ca i-a ales pe Ioan, Marcu sau Luca ca unelte in mana lui?

Chiar nu ti-e rusine ...asa doamna cum te crezi .... sa minti asa ca ultima stoarfa ordinara de la voi de la biserica?

cred ca ai inteles ca nu tu esti denumita stoarfa ... tu esti doar "Doamna" mincinoasa!
Eu nu o sa iti raspund asa cum ai merita.Pentru ca,intr-adevar,sunt o doamna!Cei care s-au lasat folositi de Dumnezeu,au devenit niste unelte in Mainile Lui.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 19
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 3:39 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Motanel a scris:

si tu cind le zici la membrii forumului sa te miroasa la cur si chestii alaturi cu drumul ce sunt ma ,dar acolitii tai cind fac membrii forumului nesimtiti vezi ca ai o lista lunga aia cum sunt ,aia au dreptate ca sunt veterani ai forumului ei cind jignesc au dreptate ca asa vrei tu .poti sa ii iei in brate pina nu mai poti tot niste fiinte demne de mila sunteti .Tu ai dat ban inainte ca apopii sa il anunte ,nu vezi ma ca forumul acesta este la bunul tau plac ,mai esti si tu bagat in seama de mihai si de ema ,in rest forumul este fissssssssss .Tu vrei raspunsuri serioase cind alti membrii sunt jigniti ,pe altul cind il jignesti ii dai ban ca de vezi Doamne trebuia sa intoarca si ,,,,,, obraz .Tu esti un om frustrat si suferi de inferioritate fata de noi ,argumentele tale sunt doar frustrarea si esti vrednic doar de mila
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 5:00 pm

Urzi23 a scris:

si tu cind le zici la membrii forumului sa te miroasa la cur
MINTI!Eu nu am spus sa ma miroasa ...ci am spus sa NU ma mai miroase!
Adica sa nu mai faceti comentarii despre persoana mea!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 19
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Joi Ian 19, 2012 5:56 pm

editat ptr SPAM!

Atentionare!
te rog sa postezi idei referitoare la tema aflata in dezbatere, ca de comentariile tale off topic nu avem nevoie
daca nu ai de spus ceva ...mai bine taci!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Vin Ian 20, 2012 12:06 pm

Urzi23 a scris:
editat ptr SPAM!

Atentionare!
te rog sa postezi idei referitoare la tema aflata in dezbatere, ca de comentariile tale off topic nu avem nevoie
El este un adevarat domn,se vede tare!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   Vin Ian 20, 2012 12:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Urzi23 a scris:
editat ptr SPAM!

Atentionare!
El este un adevarat domn,se vede tare!

Da el este un adevarat domn crestin, adica unul care nu stie decat sa-i jigneasca pe altii, care nu stie sa spuna o idee coerenta, care foloseste doar invective, da, este un adevarat ”domn” crestin salutare Saracul pamant, ma mir ca-l mai suporta, ca eu unul m-am cam saturat ca atunci cand citesc forumul sa dau de mizeria si de parsivenia lui!

Tu il apreciezi, ca vorba ceea, ”corb la corb nu-si scoate ochii”.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cine sunt pocaitii?   

Sus In jos

Cine sunt pocaitii?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: