Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Penticostalii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:34 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Domnul Isus nu exista...un basm de adormit naivii
Asta este doar parerea ta.Domnul Isus este cat se poate de adevarat si de viu!

Basme...nu exista isus...
Ba da,exista.Cauta-l si Il vei gasi.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:37 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asta este doar parerea ta.Domnul Isus este cat se poate de adevarat si de viu!

Basme...nu exista isus...

NUUUUUUUUUUUUU exista isus...Aviz amatorilor: nu va lasati manipulati de pocaiti! Nu exista niciun isus, nici dumnezeu...basme de adormit tampiti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:38 am

EmaLovesJesus a scris:

Isus exista!
Chiar eu l-am botezat atunci cand scroafa lu soacra-mea a fatat 6 godaci aplicandu-i botezul de tip Ioan Boteatorul, botez facut in speranta ca el sa fie acel mesia care prin sacrificiul sau va mantuii sufletele tuturor porcilor din lumea aceasta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:40 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Isus exista!
Chiar eu l-am botezat atunci cand scroafa lu soacra-mea a fatat 6 godaci aplicandu-i botezul de tip Ioan Boteatorul, botez facut in speranta ca el sa fie acel mesia care prin sacrificiul sau va mantuii sufletele tuturor porcilor din lumea aceasta!
Daca ai stii cat de mult o sa platesti pentru aceste hule pe care le aduci lui Dumnezeu si Domnului Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:56 am

EmaLovesJesus a scris:

Daca ai stii cat de mult o sa platesti pentru aceste hule pe care le aduci lui Dumnezeu si Domnului Isus.
Eu nu am adus nicio hula impotriva lui Dumnezeu ci doar impotriva Diavolului pe nume Christos!
Si traiesc cu convingerea ca atunci daca si cand voi ajunge la Dumnezeu ma va rasplati ptr faptul ca l-am demascat pe acela pe care chiar El in Apoc 12.12 i-l denumeste Diavol!

Asa ca mai degraba teme-te tu ...ca il urmezi pe viermele Ioan si pe ucigasul Pavel si ca te caci chiar tu pe Legile lui Dumnezeu!

Mie ... in locul tau mi-ar tremura chilotii de frica numai la gandul ca incalcand legea lui Dumnezeu vei ajunge direct in IAD!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:58 am

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:

Eu nu am adus nicio hula impotriva lui Dumnezeu ci doar impotriva Diavolului pe nume Christos!(Nici macar impotriva Rabinului Isus nu am spus nimic rau)!

Si traiesc cu convingerea ca atunci "daca si cand" voi ajunge la Dumnezeu. El ma va rasplati ptr faptul ca l-am demascat pe acela pe care chiar El in Apoc 12.12 i-l denumeste Diavol!

Asa ca mai degraba teme-te tu ...ca il urmezi pe viermele Ioan si pe ucigasul Pavel si ca te caci chiar tu pe Legile lui Dumnezeu!

Mie ... in locul tau mi-ar tremura chilotii de frica numai la gandul ca propovaduid incalcarea legilor lui Dumnezeu ... vei ajunge direct in IAD ...unde deja este clar ca ai un loc deja asigurat, sa iti petreci viata vesnica!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Feb 10, 2012 1:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 12:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ceea ce scrii tu poate sa fie adevarat sau poate sa fie un accident.Nici intr-un caz un mod de viata.Ca la voi.Ei nu reprezinta pentru mine un model de viata,ci Domnul Isus.

Si Isusul asta tremura ca varcolacii si se tavalea apucat de strechie? crazy rostogol aratat cu degetul
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 12:14 pm

Aviz amatorilor de iluzii, gen Ema si Loves si Jesus!

Feriti-va de pocaiti! Atat martorii cat si penticostalii sunt extrem de periculosi. Am vazut familii distruse din cauza acestor fanatici religiosi. Am vazut copii torturati fizic si psihic de catre acesti impotenti mintali.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 1:14 pm

melinda a scris:

Feriti-va de pocaiti! Atat martorii cat si penticostalii sunt extrem de periculosi. Am vazut familii distruse din cauza acestor fanatici religiosi. Am vazut copii torturati fizic si psihic de catre acesti impotenti mintali.
Copiii mei sunt studenti,un model pentru colegii lor si cu o influenta benefica asupra lor.Sunt implicati in actiuni sociale.Cap nu coada.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 1:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

De la un penticostal...toata ziua citeste biblia, iar seara aplica ceea ce a citit acolo...asa i-a soptit Duhul...sa se imperecheze cu cat mai multe... majoreta orchestra
Nu te cred.Duhul Sfant sopteste numai ce este scris in Biblie.Daca nu este in conformitate cu Cuvantul,nu este valabil.

Ma doare in cot de ce crezi tu. Asa face fratele tau, si gata...ca iepurii
Nu este permis adulterul.

”VIDEO: Pastorul penticostal Ioan Buia acuzat de abuz sexual

Ioan Buia, pastorul român de la Biserica Penticostală Română din Dearborn Heights, Detroit, a fost acuzat de mai multe tinere că le-a agresat sexual în urmă cu mai mulți ani, pe vremea când încă erau minore.
Fetele au depus plângeri la poliție împotriva lui Buia, iar oamenii legii au început investigarea cazului. Acesta a primit o pedeapsă de șase luni de suspendare din activitatea sa de la biserică, dar a declarat că acuzațiile sunt false și că este nevinovat. „Mi-a spus să țin totul secret și să-i fiu loială. L-am privit ca pe un tată, dar am fost violată”, a spus una dintre tinere, care a fost abuzată pe vremea când avea 17 ani. O altă tânără, în vârstă de 13 ani, a spus că pe vremea când pastorul o învăța să înoate, acesta și-a pus mâinile sub costumul ei de baie și a început să o pipăie.
Cu toate că Ioan Buia a fost suspendat, victimele au cerut și un proces al liderilor bisericii, dar aceștia au spus că nu există destule dovezi care să-l incrimineze pe pastor.”

Sursa

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 1:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Copiii mei sunt studenti,un model pentru colegii lor si cu o influenta benefica asupra lor.Sunt implicati in actiuni sociale.Cap nu coada.

Prin actiuni sociale, intelegi cumva atragerea de noi membri in cultul vostru penticostal?

EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 1:51 pm

[quote="Apopii"]
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Prin actiuni sociale, intelegi cumva atragerea de noi membri in cultul vostru penticostal?[/quot
Inteleg ca desi sunt studenti,pun mana de la mana si cumpara alimente,viziteaza pe vaduva si familii cu multi copii.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 1:52 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Ma doare in cot de ce crezi tu. Asa face fratele tau, si gata...ca iepurii

Ioan Buia, pastorul român de la Biserica Penticostală Română din Dearborn Heights, Detroit, a fost acuzat de mai multe tinere că le-a agresat sexual în urmă cu mai mulți ani, pe vremea când încă erau minore.
Fetele au depus plângeri la poliție împotriva lui Buia, iar oamenii legii au început investigarea cazului. Acesta a primit o pedeapsă de șase luni de suspendare din activitatea sa de la biserică, dar a declarat că acuzațiile sunt false și că este nevinovat. „Mi-a spus să țin totul secret și să-i fiu loială. L-am privit ca pe un tată, dar am fost violată”, a spus una dintre tinere, care a fost abuzată pe vremea când avea 17 ani. O altă tânără, în vârstă de 13 ani, a spus că pe vremea când pastorul o învăța să înoate, acesta și-a pus mâinile sub costumul ei de baie și a început să o pipăie.
Cu toate că Ioan Buia a fost suspendat, victimele au cerut și un proces al liderilor bisericii, dar aceștia au spus că nu există destule dovezi care să-l incrimineze pe pastor.”

Sursa
Hai sa recunoatem ca poate sa fie doar o facatura.Nu au nici un fel de probe impotriva lui.Este cuvantul lor impotriva cuvantului lui.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:00 pm

EmaLovesJesus a scris:

Hai sa recunoatem ca poate sa fie doar o facatura.Nu au nici un fel de probe impotriva lui.Este cuvantul lor impotriva cuvantului lui.

Cuvantul lor inseamna marturii! Eu stiu ca tu aperi vinovatii doar pentru ca sunt din aceeasi secta cu a ta, ceea ce mie imi demonstreaza din plin ”calitatea” ta de om, precum si calitatea ”morala” a sectei tale!

Stii vorba aia din batrani: ”corb la corb nu-si scoate ochii”!

Spiritul de haita se vede din plin la voi!

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:03 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Cuvantul lor inseamna marturii! Eu stiu ca tu aperi vinovatii doar pentru ca sunt din aceeasi secta cu a ta, ceea ce mie imi demonstreaza din plin ”calitatea” ta de om, precum si calitatea ”morala” a sectei tale!

Stii vorba aia din batrani: ”corb la corb nu-si scoate ochii”!

Spiritul de haita se vede din plin la voi!
Exact asa cum mi-a raspuns Soimos cand l-am acuzat ca este partinitor.Deci nici voi nu sunteti mai buni!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:11 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Sursa

Da...o facatura impotriva unui libidinos penticostal geek Mosu' pedofil viola cu codul de procedura penala langa pat lol! Deci, actiona cu legea in mana! Dar un astfel de element antisocial, banuit de pedofilie, va continua sa fie monitorizat! Anunta-l sa renunte o vreme la poftele lui libidinoase...risca sa fie prins si castrat chimic aplauze
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:13 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:

Sursa

Da...o facatura impotriva unui libidinos penticostal geek Mosu' pedofil viola cu codul de procedura penala langa pat lol! Deci, actiona cu legea in mana! Dar un astfel de element antisocial, banuit de pedofilie, va continua sa fie monitorizat! Anunta-l sa renunte o vreme la poftele lui libidinoase...risca sa fie prins si castrat chimic aplauze

Eu una nu cred asa ceva.Dar,fiecare va da socoteala inaintea lui Dumnezeu.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu una nu cred asa ceva.Dar,fiecare va da socoteala inaintea lui Dumnezeu.

Nu exista Dumnezeu! Pedofilul vostru trebui sa dea socoteala pentru faptele lui, aici, pe pamant! Castrare chimica si privare de libertate cativa ani!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:25 pm

EmaLovesJesus a scris:
Exact asa cum mi-a raspuns Soimos cand l-am acuzat ca este partinitor.Deci nici voi nu sunteti mai buni!

Partinirea noastra consta in nesanctionarea celor pentru care exista acest forum, conditia este sa nu sara calul prea tare, si sanctionarea celor care vin aici sa faca prozelitism si sa agaseze acesti membri, prin invective si caracterizari murdare, deci numai in acest caz! Noi daca intram pe vreun forum crestin, suntem banati imediat sau ni se spune clar de la inceput sa ne luam noi talpasita ca-i deranjam de la rugaciune, acolo in acele case ale domnului, ti se pare cumva ca ar exista nepartinire? doh

Tu, in mizeria ta sufleteasca, incerci sa pui semnul egal intre un mod de moderare pe un forum si abuzurile sexuale ale pastorilor vostri sau crimele si excrocheriile practicate de cei din turma... urat, foarte urat, modul tau de a pune problema ne arata clar de ce teapa josnica sunteti voi!

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:43 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Partinirea noastra consta in nesanctionarea celor pentru care exista acest forum, conditia este sa nu sara calul prea tare, si sanctionarea celor care vin aici sa faca prozelitism si sa agaseze acesti membri, prin invective si caracterizari murdare, deci numai in acest caz! Noi daca intram pe vreun forum crestin, suntem banati imediat sau ni se spune clar de la inceput sa ne luam noi talpasita ca-i deranjam de la rugaciune, acolo in acele case ale domnului, ti se pare cumva ca ar exista nepartinire? doh

Tu, in mizeria ta sufleteasca, incerci sa pui semnul egal intre un mod de moderare pe un forum si abuzurile sexuale ale pastorilor vostri sau crimele si excrocheriile practicate de cei din turma... urat, foarte urat, modul tau de a pune problema ne arata clar de ce teapa josnica sunteti voi!

Nu stiu de ce trebuie sa spui vorbe atat de grele cand tu nici nu ma cunosti ce fel de persoana.Eu in viata mea nu am facut niciodata rau nimanui.Daca am putut sa ajut,am facut-o neconditionat.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 2:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu stiu de ce trebuie sa spui vorbe atat de grele cand tu nici nu ma cunosti ce fel de persoana.Eu in viata mea nu am facut niciodata rau nimanui.Daca am putut sa ajut,am facut-o neconditionat.

Ceea ce spui si modul in care pui problema este cartea ta de vizita! Nu trebuie sa te cunosc personal ca sa observ ce este in sufletul tau! Cand iei apararea celor care comit infractiuni si incerci sa-i disculpi, inseamna ca ai un suflet ca al lor, chiar daca tu personal poate nu comiti astfel de fapte!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 3:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu in viata mea nu am facut niciodata rau nimanui.Daca am putut sa ajut,am facut-o neconditionat.
De ce minti?
Parca chiar tu m-ai amenintat astazi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 6:46 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:

Ceea ce spui si modul in care pui problema este cartea ta de vizita! Nu trebuie sa te cunosc personal ca sa observ ce este in sufletul tau! Cand iei apararea celor care comit infractiuni si incerci sa-i disculpi, inseamna ca ai un suflet ca al lor, chiar daca tu personal poate nu comiti astfel de fapte!
Dar eu nu sunt deloc de acord cu faptele comise de ei.Dar nu am dreptul sa ii judec.Dumnezeu o va face la momentul potrivit.Eu nu cunosc adevarul,dar Dumnezeu il cunoaste.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 6:47 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Eu in viata mea nu am facut niciodata rau nimanui.Daca am putut sa ajut,am facut-o neconditionat.
De ce minti?
Parca chiar tu m-ai amenintat astazi!
Eu,te-am amenintat?Cu ce?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 7:06 pm

Daca nu mai stii ce ai postat tu insuti ...nu mai are rost sa-mi pierd vremea cu tine!

Sau mai posteaza si altii sub nickul de Ema?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 8:31 pm

Soimos a scris:
Daca nu mai stii ce ai postat tu insuti ...nu mai are rost sa-mi pierd vremea cu tine!

Poate ca tu erai cu contul Melindei?Eu pe ea am facut-o atenta.Poate ca am gresit?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 10:04 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Poate ca tu erai pe contul Melindei?Eu pe ea am facut-o atenta.Poate ca am gresit?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:48 pm

Apopii a scris:

Cei ce se inchina unui zeu care omoara copii si indeamna la pruncucidere, nu pot avea decat un suflet demn de toata mila, daca exista vreo astfel de mila pentru astfel de fapte!

17. Ucideți dar toți copiii de parte bărbătească și toate femeile ce-au cunoscut bărbat, ucideți-le.
18. Iar pe fetele care n-au cunoscut bărbat, lăsați-le pe toate vii pentru voi.

(Numerii cap 31)

Ce fel de zeu mai e si asta care indeamna oamenii sa-si omoare copiii si sa tina in sclavie sexuala fetele virgine? esti greu de cap

Cand vezi cu cata evlavie il pupa-n cur unii pe un astfel de zeu, ti se face sila ca aia isi mai spun oameni!

16. ''Iar în cetățile popoarelor acestora pe care Domnul Dumnezeul tău ți le dă în stăpânire, să nu lași în viață nici un suflet;
17. Ci să-i dai blestemului: pe Hetei și pe Amorei, pe Canaanei și Ferezei, pe Hevei, pe Iebusei și pe Gherghesei, precum ți-a poruncit Domnul Dumnezeul tău''

''Și a zis Domnul către Moise: "Ia pe toate căpeteniile poporului și le spânzură de copaci pentru Domnul înainte de asfințitul soarelui, ca să se abată de la Israel iuțimea mâniei Domnului".(Numerii cap 24:4)

Au murit atunci din pedepsirea aceea paisprezece mii șapte sute de oameni, afară de cei ce muriseră pentru răzvrătirea lui Core. (Numerii 16:50)

Așa zice Domnul Dumnezeul lui Israel: Să-și încingă fiecare din voi sabia sa la șold și străbătând tabăra de la o intrare până la cealaltă, înainte și înapoi, să ucidă fiecare pe fratele său, pe prietenul său și pe aproapele său“. Și au făcut fiii lui Levi după cuvântul lui Moise. În ziua aceea au căzut din popor ca la trei mii de oameni. (Iesirea 32:27-28)''

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Feb 11, 2012 7:00 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Poate ca tu erai cu contul Melindei?Eu pe ea am facut-o atenta.Poate ca am gresit?

Psiho predica
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Feb 11, 2012 7:52 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Psiho predica

Sunt aproape sigura ca sunteti una si aceeasi persoana.Dar,nu conteaza toti aveti nevoie de pocainta.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Feb 11, 2012 2:49 pm

Apopii a scris:

Atentie penticostali, uitati-va bine la acel videoclip si luati aminte la ce va spune d-zeul vostru, ca vi se adreseaza direct:

Isaia 13

”8. Vor fi cuprinși de spaimă, vor vedea năluci și durerile îi vor cuprinde; zvârcolise-vor în dureri ca femeia gata să nască. Se vor privi unul pe altul cu groază, iar fețele lor vor fi roșii ca flacăra.
9. Iată ziua Domnului, ea vine aprigă, mânioasă și întărâtată la mânie ca să pustiiască pământul și să stârpească pe păcătoși de pe el.”

Plecati din religia nelegiuirii, cat mai aveti timp ca altfel va asteapta focul din cer focus
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 6:54 am

Printr-o nouă lege a cultelor, aprobată deja de Parlamentul din Ungaria și care va intra în vigoare începând cu data de 1 ianuarie 2012, penticostalii alături de alte comunități religioase nu vor mai fi recunoscuți legal în Ungaria.

O nouă lege a cultelor prevede recunoașterea legală a doar 14 comunități religioase, astfel mai multe comunități religioase nu vor mai fi recunoscute printre acestea sunt:

-Biserica Evanghelică Metodistă,

- Biserica Adventistă de Ziua a Șaptea,

- Biserica Penticostală și

- Armata Salvării.

Emanuel si Loves si Jesus sper sa ne parasesti...sa migrezi pe un alt forum, nu-l uita pe Mucea12...drum bun, piticilor de gradina geek Cu multa dragoste din partea Melindei sau doamnei Melinda( ca le mai incurca Emanuel asta) sau tarfei, macatoare de barbatii insurati si tatici, cum iti place tie sa ma alinti, Emanuel draga love majoreta
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 7:14 am

EmaLovesJesus a scris:
....toti aveti nevoie de pocainta.

Nu toti, .... ci doar curvele, betivii si banditii care sunt constienti ca vor fi judecati dupa FAPTE si incearca sa fuga de consecinte sperand ca vor fi mantuiti de Diavol prin CREDINTA ca el este el este Domnul (Dracu)

Oamenii normali si sanatosi la minte nu au nevoie de credinta , (ptr ca doar cei bolnavi au nevoie de doctor) Matei9 12. Și auzind El, a zis: Nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi.

ci de cat mai multa Stiinta, motiv ptr care invatamantul este obligatoriu in timp ce credinta este buna doar ptr prosti ... ptr ca "Scientia potentia est" adica Stiiinta = putere!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 9:12 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
....toti aveti nevoie de pocainta.

Nu toti, .... ci doar curvele, betivii si banditii care sunt constienti ca vor fi judecati dupa FAPTE si incearca sa fuga de consecinte sperand ca vor fi mantuiti de Diavol prin CREDINTA ca el este el este Domnul (Dracu)

Oamenii normali si sanatosi la minte nu au nevoie de credinta , (ptr ca doar cei bolnavi au nevoie de doctor) Matei9 12. Și auzind El, a zis: Nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi.

ci de cat mai multa Stiinta, motiv ptr care invatamantul este obligatoriu in timp ce credinta este buna doar ptr prosti ... ptr ca "Scientia potentia est" adica Stiiinta = putere!

Nu sunt nici c.....a nici betiva.Capisci?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Penticostalii   

Sus In jos

Penticostalii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Alte culte sau religii-
Mergi direct la: