Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Penticostalii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 8:31 pm

Soimos a scris:
Daca nu mai stii ce ai postat tu insuti ...nu mai are rost sa-mi pierd vremea cu tine!

Sau mai posteaza si altii sub nickul de Ema?
Poate ca tu erai cu contul Melindei?Eu pe ea am facut-o atenta.Poate ca am gresit?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 10:04 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Daca nu mai stii ce ai postat tu insuti ...nu mai are rost sa-mi pierd vremea cu tine!

Poate ca tu erai pe contul Melindei?Eu pe ea am facut-o atenta.Poate ca am gresit?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Feb 10, 2012 11:48 pm

Apopii a scris:
Ceea ce spui si modul in care pui problema este cartea ta de vizita! Nu trebuie sa te cunosc personal ca sa observ ce este in sufletul tau! Cand iei apararea celor care comit infractiuni si incerci sa-i disculpi, inseamna ca ai un suflet ca al lor, chiar daca tu personal poate nu comiti astfel de fapte!

Cei ce se inchina unui zeu care omoara copii si indeamna la pruncucidere, nu pot avea decat un suflet demn de toata mila, daca exista vreo astfel de mila pentru astfel de fapte!

17. Ucideți dar toți copiii de parte bărbătească și toate femeile ce-au cunoscut bărbat, ucideți-le.
18. Iar pe fetele care n-au cunoscut bărbat, lăsați-le pe toate vii pentru voi.

(Numerii cap 31)

Ce fel de zeu mai e si asta care indeamna oamenii sa-si omoare copiii si sa tina in sclavie sexuala fetele virgine? esti greu de cap

Cand vezi cu cata evlavie il pupa-n cur unii pe un astfel de zeu, ti se face sila ca aia isi mai spun oameni!

16. ''Iar în cetățile popoarelor acestora pe care Domnul Dumnezeul tău ți le dă în stăpânire, să nu lași în viață nici un suflet;
17. Ci să-i dai blestemului: pe Hetei și pe Amorei, pe Canaanei și Ferezei, pe Hevei, pe Iebusei și pe Gherghesei, precum ți-a poruncit Domnul Dumnezeul tău''

''Și a zis Domnul către Moise: "Ia pe toate căpeteniile poporului și le spânzură de copaci pentru Domnul înainte de asfințitul soarelui, ca să se abată de la Israel iuțimea mâniei Domnului".(Numerii cap 24:4)

Au murit atunci din pedepsirea aceea paisprezece mii șapte sute de oameni, afară de cei ce muriseră pentru răzvrătirea lui Core. (Numerii 16:50)

Așa zice Domnul Dumnezeul lui Israel: Să-și încingă fiecare din voi sabia sa la șold și străbătând tabăra de la o intrare până la cealaltă, înainte și înapoi, să ucidă fiecare pe fratele său, pe prietenul său și pe aproapele său“. Și au făcut fiii lui Levi după cuvântul lui Moise. În ziua aceea au căzut din popor ca la trei mii de oameni. (Iesirea 32:27-28)''

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Feb 11, 2012 7:00 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Poate ca tu erai cu contul Melindei?Eu pe ea am facut-o atenta.Poate ca am gresit?

Psiho predica
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Feb 11, 2012 7:52 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Psiho predica

Sunt aproape sigura ca sunteti una si aceeasi persoana.Dar,nu conteaza toti aveti nevoie de pocainta.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Feb 11, 2012 2:49 pm

Apopii a scris:

Atentie penticostali, uitati-va bine la acel videoclip si luati aminte la ce va spune d-zeul vostru, ca vi se adreseaza direct:

Isaia 13

”8. Vor fi cuprinși de spaimă, vor vedea năluci și durerile îi vor cuprinde; zvârcolise-vor în dureri ca femeia gata să nască. Se vor privi unul pe altul cu groază, iar fețele lor vor fi roșii ca flacăra.
9. Iată ziua Domnului, ea vine aprigă, mânioasă și întărâtată la mânie ca să pustiiască pământul și să stârpească pe păcătoși de pe el.”

Plecati din religia nelegiuirii, cat mai aveti timp ca altfel va asteapta focul din cer focus
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 6:54 am

Printr-o nouă lege a cultelor, aprobată deja de Parlamentul din Ungaria și care va intra în vigoare începând cu data de 1 ianuarie 2012, penticostalii alături de alte comunități religioase nu vor mai fi recunoscuți legal în Ungaria.

O nouă lege a cultelor prevede recunoașterea legală a doar 14 comunități religioase, astfel mai multe comunități religioase nu vor mai fi recunoscute printre acestea sunt:

-Biserica Evanghelică Metodistă,

- Biserica Adventistă de Ziua a Șaptea,

- Biserica Penticostală și

- Armata Salvării.

Emanuel si Loves si Jesus sper sa ne parasesti...sa migrezi pe un alt forum, nu-l uita pe Mucea12...drum bun, piticilor de gradina geek Cu multa dragoste din partea Melindei sau doamnei Melinda( ca le mai incurca Emanuel asta) sau tarfei, macatoare de barbatii insurati si tatici, cum iti place tie sa ma alinti, Emanuel draga love majoreta
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 7:14 am

EmaLovesJesus a scris:
....toti aveti nevoie de pocainta.

Nu toti, .... ci doar curvele, betivii si banditii care sunt constienti ca vor fi judecati dupa FAPTE si incearca sa fuga de consecinte sperand ca vor fi mantuiti de Diavol prin CREDINTA ca el este el este Domnul (Dracu)

Oamenii normali si sanatosi la minte nu au nevoie de credinta , (ptr ca doar cei bolnavi au nevoie de doctor) Matei9 12. Și auzind El, a zis: Nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi.

ci de cat mai multa Stiinta, motiv ptr care invatamantul este obligatoriu in timp ce credinta este buna doar ptr prosti ... ptr ca "Scientia potentia est" adica Stiiinta = putere!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 9:12 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu toti, .... ci doar curvele, betivii si banditii care sunt constienti ca vor fi judecati dupa FAPTE si incearca sa fuga de consecinte sperand ca vor fi mantuiti de Diavol prin CREDINTA ca el este el este Domnul (Dracu)

Oamenii normali si sanatosi la minte nu au nevoie de credinta , (ptr ca doar cei bolnavi au nevoie de doctor) Matei9 12. Și auzind El, a zis: Nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi.

ci de cat mai multa Stiinta, motiv ptr care invatamantul este obligatoriu in timp ce credinta este buna doar ptr prosti ... ptr ca "Scientia potentia est" adica Stiiinta = putere!

Nu sunt nici c.....a nici betiva.Capisci?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 11:07 pm

EmaLovesJesus a scris:

Si atunci de ce te-ai mai pocait? Ai constiinta incarcata cu pacate si mai mari?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Feb 12, 2012 11:28 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Poi daca tinem cont de afirmatia lui Isus Matei9 12. Și auzind El, a zis: Nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi.

Ce motive ai sa sa te pocaiesti?

Nu cumva acela ca ai fost si tu ..."bolnava"?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Lun Feb 13, 2012 7:04 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Poi daca tinem cont de afirmatia lui Isus Matei9 12. Și auzind El, a zis: Nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi.

Ce motive ai sa sa te pocaiesti?

Nu cumva acela ca ai fost si tu ..."bolnava"?

Caci prin nastere toti mostenim pacatul Adamic.Ia spune sincer tu nu ai gresit macar o data in ziua de azi,cu gandul tau?Dar macar o data cu fapta ta,dar cu vorba ta?Deci daca numai azi ai facut trei pacate,intr-un an de zile faci 365,si inmulteste cu cati ani ai si vei vedea ca ai o multime de pacate.Nu te apasa povara pacatelor tale? Nu ai vrea sa fi eliberat?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 01, 2012 3:12 pm

Și-a ucis pruncul cu satîrul „în numele credinței“

• O femeie de 27 de ani, mamă a șapte copii, și-a decapitat bebelușul de 6 luni cu un satîr
• Adeptă a cultului penticostal, Monica Iudeanu spune că „a jertfit“ pruncul cum spune versetul din Vechiul Testament: „dacă îl iubești pe Dumnezeu, iubește-l pe aproapele tău și oferă-l jertfă“
• „Răul vine de la Diavol“, spune pastorul Bisericii Penticostale

A ucis bebelușul de șase luni cu satîrul. L-a lovit pînă i-a desprins capul de trup. Ucigașa este mama lui. Femeia de 27 de ani mai avea încă șase copii. Și, se pare, este însărcinată pentru a opta oară. Plănuise moartea mezinului, pentru că le ceruse copiilor mai mari să plece într-o altă cameră și să nu vină pînă nu-i cheamă ea. Adeptă a cultului penticostal, Monica Iudeanu spune că ,,a jertfit“ pruncul cum spune versetul din Vechiul Testament: ,,dacă îl iubești pe Dumnezeu, iubește-l pe aproapele tău și oferă-l jerfă“. „Răul vine de la Diavol“, spune pastorul Bisericii Penticostale, Daniel Mureșan. El crede că Monica Iudeanu este bolnavă psihic și ar trebui mai întîi tratată și după aceea pedepsită pentru fapta sa oribilă. Psihologii care au urmărit cazul spun că și faptul că tînăra a născut atît de mulți copii într-un interval atît de scurt i-ar fi putut afecta psihicul. Ieri, micuțul Elisei Iudeanu a fost înmormîntat. L-a condus la groapă doar tatăl său și apropiații familiei. Mama, arestată pentru omor deosebit de grav, pentru 29 de zile, nu a primit aprobarea să meargă la cimitir. Procurorii trebuie să afle în zilele următoare dacă femeia este însărcinată și dacă a avut discernămînt atunci cînd și-a omorît pruncul. Cu toate că în familie și în grupul religios din care face parte se știa că Monica Iudeanu suferea de tulburări psihice, femeia nu a fost niciodată la un medic de specialitate. Toți sperau într-o tămăduire miraculoasă, prin rugăciune.

http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&p=index&s_id=110280
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 01, 2012 10:00 pm

melinda a scris:

• O femeie de 27 de ani, mamă a șapte copii, și-a decapitat bebelușul de 6 luni cu un satîr
• Adeptă a cultului penticostal, Monica Iudeanu spune că „a jertfit“ pruncul cum spune versetul din Vechiul Testament: „dacă îl iubești pe Dumnezeu, iubește-l pe aproapele tău și oferă-l jertfă“

A ucis bebelușul de șase luni cu satîrul. L-a lovit pînă i-a desprins capul de trup. Ucigașa este mama lui. Femeia de 27 de ani mai avea încă șase copii. Și, se pare, este însărcinată pentru a opta oară. Plănuise moartea mezinului, pentru că le ceruse copiilor mai mari să plece într-o altă cameră și să nu vină pînă nu-i cheamă ea. Adeptă a cultului penticostal, Monica Iudeanu spune că ,,a jertfit“ pruncul cum spune versetul din Vechiul Testament: ,,dacă îl iubești pe Dumnezeu, iubește-l pe aproapele tău și oferă-l jerfă“. „Răul vine de la Diavol“, spune pastorul Bisericii Penticostale, Daniel Mureșan. El crede că Monica Iudeanu este bolnavă psihic și ar trebui mai întîi tratată și după aceea pedepsită pentru fapta sa oribilă. Psihologii care au urmărit cazul spun că și faptul că tînăra a născut atît de mulți copii într-un interval atît de scurt i-ar fi putut afecta psihicul. Ieri, micuțul Elisei Iudeanu a fost înmormîntat. L-a condus la groapă doar tatăl său și apropiații familiei. Mama, arestată pentru omor deosebit de grav, pentru 29 de zile, nu a primit aprobarea să meargă la cimitir. Procurorii trebuie să afle în zilele următoare dacă femeia este însărcinată și dacă a avut discernămînt atunci cînd și-a omorît pruncul. Cu toate că în familie și în grupul religios din care face parte se știa că Monica Iudeanu suferea de tulburări psihice, femeia nu a fost niciodată la un medic de specialitate. Toți sperau într-o tămăduire miraculoasă, prin rugăciune.

Comunicatul Cultului Penticostal cu privire la crima din Brasov

26/02/2012

Cultul Creștin Penticostal – Biserica lui Dumnezeu Apostolică din România își exprimă profundul regret privind crima de la Brașov prin care o mamă, membră a unei biserici penticostale din acest oraș, reprimită după o perioadă de excludere (excomunicare), și-a ucis copilul și, condamnând categoric acest gest incalificabil, face următoarele precizări:

– mărturisirea de credință a Cultului Creștin Penticostal, în spiritul doctrinar și practic, apreciază viața ca fiind darul sacru al lui Dumnezeu, conform Sfintelor Scripturi, cartea Maleahi cap. 2 vers.15/a: " Nu ne-a dat Unul singur Dumnezeu suflarea de viată și ne-a păstrat-o"? Acest principiu de bază trebuie să conducă la asumarea responsabilității fiecărui om privind întreținerea vieții în propria persoană și respectarea ei în raport cu semenii, indiferent de circumstanțe;

- Cultului Creștin Penticostal nu recunoaște niciunui membru al său dreptul de a se erija în postura de făptuitor al unor acțiuni în numele lui Dumnezeu, când acestea contravin în mod flagrant atât spiritului Sfintelor Scripturi cât și normelor de conviețuire socială;

- consecvent în credincioșia sa față de principiile biblice care stau la baza credinței creștine penticostale, Cultul Creștin Penticostal proclamă cu fermitate suveranitatea absolută și exclusivă a lui Dumnezeu asupra vieții și morții;

- Cultul Creștin Penticostal consideră nefondate și neavenite afirmațiile tendențioase formulate direct sau voalat în mass-media, vizând inculparea pe plan moral și/sau doctrinar a Bisericii Penticostale în nefericitul eveniment din Brașov. Acest aspect în actul informațional poate fi cu certitudine calificat drept atac la imaginea unui cult religios, legal recunoscut în România.

În acest sens solicită celor implicați în mediatizarea acestui caz decență, bună credință și aplicarea unui tratament mediatic adecvat în ce privește apartenența religioasă a persoanelor aflate în discuție;

- lăsând – cum e și firesc – judecarea faptei și circumstanțelor în care s-a produs în seama instanțelor abilitate prin lege, transmitem sincere condoleanțe familiei profund afectata de această dramă.

Biroul Permanent al Comitetului Executiv al

Cultului Creștin Penticostal din România

Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 2:23 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Psiho predica

Sunt aproape sigura ca sunteti una si aceeasi persoana.Dar,nu conteaza toti aveti nevoie de pocainta.

soimos, pițipoancă mică, tu faci d astea? te" travestesti"? Razz ai mai multe conturi si faci conversatie intre ele?! nebuno! flowers
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 2:30 am

melinda a scris:
Printr-o nouă lege a cultelor, aprobată deja de Parlamentul din Ungaria și care va intra în vigoare începând cu data de 1 ianuarie 2012, penticostalii alături de alte comunități religioase nu vor mai fi recunoscuți legal în Ungaria.

O nouă lege a cultelor prevede recunoașterea legală a doar 14 comunități religioase, astfel mai multe comunități religioase nu vor mai fi recunoscute printre acestea sunt:

- Armata Salvării.

aici sigur a fost mana lui soimos!

[b]Emanuel si Loves si Jesus sper sa ne parasesti...sa migrezi pe un alt forum, nu-l uita pe Mucea12...drum bun, piticilor de gradina geek Cu multa dragoste din partea Melindei sau doamnei Melinda( ca le mai incurca Emanuel asta) sau tarfei, macatoare de barbatii insurati si tatici, cum iti place tie sa ma alinti, Emanuel draga
draghe belinda, esti mai tu devoratoare decat compatrioata ta, ciociolina?! ha ha ha! te am vazut soimos, tot tu este! grin ce oameni hohot vulpita
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 2:33 am

Citat :

desi, sanatos la trup, tu totusi ai nevoie de doctor! si, inca, de unu ffff bun! love
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 5:34 am

meghido a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Psiho predica

soimos, pițipoancă mică, tu faci d astea? te" travestesti"? Razz ai mai multe conturi si faci conversatie intre ele?! nebuno! flowers

nu ai ghicit, pitiponcule...nu sunt soimos majoreta
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 5:52 am

melinda a scris:
Citat :

- Armata Salvării.

aici sigur a fost mana lui soimos!

[b]Emanuel si Loves si Jesus sper sa ne parasesti...sa migrezi pe un alt forum, nu-l uita pe Mucea12...drum bun, piticilor de gradina geek Cu multa dragoste din partea Melindei sau doamnei Melinda( ca le mai incurca Emanuel asta) sau tarfei, macatoare de barbatii insurati si tatici, cum iti place tie sa ma alinti, Emanuel draga

draghe belinda, esti mai tu devoratoare decat compatrioata ta, ciociolina?! ha ha ha! te am vazut soimos, tot tu este! grin ce oameni hohot vulpita

Ce ar fi sa te ocupi de compatrioatele tale: Cruduta, Simona Senzual, Bianca Botox, Sanzi, Tonciu, Sexi Braileanca si lista poate continua. Extrem de mediatizate fetele astea...daca maine ar fi alegeri parlamentare, fiecare dintre el ar obtine un loc eligibil in senat sau camera deputatilor grin Dupa Irina Loghin, Benone si Dolanescu, cred ca si fetele astea ar merita o sansa popa orchestra
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 1:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
- lăsând – cum e și firesc – judecarea faptei și circumstanțelor în care s-a produs în seama instanțelor abilitate prin lege, transmitem sincere condoleanțe familiei profund afectata de această dramă.

Hopa!!! O femeie se pocaieste, adica renunta la pacate si apoi isi omoara copilul, iar secta in loc sa ceara justitia divina, o abandoneaza justitiei umane crazy Oare la ce mai e buna pocainta, doar asa ca sa zica lumea ca lupul si-a schimbat blana si ca plateste zeciuiala ca chirie pentru noua blana?

Dumnezeul pocaitilor ce rol mai are in viata oamenilor, daca JUDECATA faptelor oamenilor o fac, atentie, tot oamenii, o fi si asta tot vreun dumnezeu doar pe hartie...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 02, 2012 3:33 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Hopa!!! O femeie se pocaieste, adica renunta la pacate si apoi isi omoara copilul, iar secta in loc sa ceara justitia divina, o abandoneaza justitiei umane crazy Oare la ce mai e buna pocainta, doar asa ca sa zica lumea ca lupul si-a schimbat blana si ca plateste zeciuiala ca chirie pentru noua blana?

Dumnezeul pocaitilor ce rol mai are in viata oamenilor, daca JUDECATA faptelor oamenilor o fac, atentie, tot oamenii, o fi si asta tot vreun dumnezeu doar pe hartie...

In orice caz este un caz izolat.Si pocaitii sunt oameni care se pot imbolnavi ca si ateii.Numai ca in randul ateilor se intampla mai des.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 4:54 am

''Cu toate că în familie și în grupul religios din care face parte se știa că Monica Iudeanu suferea de tulburări psihice, femeia nu a fost niciodată la un medic de specialitate. Toți sperau într-o tămăduire miraculoasă, prin rugăciune. ''

Draga, oare ce s-o fi intamplat cu tamaduirea asta miraculoasa?! Oare sa fi fost Domnu' plecat in concediu?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 5:12 am

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

In orice caz este un caz izolat.Si pocaitii sunt oameni care se pot imbolnavi ca si ateii.Numai ca in randul ateilor se intampla mai des.

Nu mai minimaliza lucrurile...un alt copil a murit tot din cauza fanatismului penticostal, atunci cand parintii au refuzat sa i se faca dializa. Multumim lui Doamne Doamne...cei doi mascarici zac acum dupa gratii.
Si daca va imbolnaviti de ce nu mergeti la medic? Cum este posibil ca o schizofrenica sa devina masina de facut copii, desi boala ei era cunoscuta in grupul religios?!?! Ati primit statutul de cult religios cu conditia sa respectati legile statului roman! Vi se pare ca le respectati, atunci cand prin tainuire si fanatism puneti in pericol vietile altora?!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 5:16 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Comunicatul Cultului Penticostal cu privire la crima din Brasov

26/02/2012

Cultul Creștin Penticostal – Biserica lui Dumnezeu Apostolică din România își exprimă profundul regret privind crima de la Brașov prin care o mamă, membră a unei biserici penticostale din acest oraș, reprimită după o perioadă de excludere (excomunicare), și-a ucis copilul și, condamnând categoric acest gest incalificabil, face următoarele precizări:

– mărturisirea de credință a Cultului Creștin Penticostal, în spiritul doctrinar și practic, apreciază viața ca fiind darul sacru al lui Dumnezeu, conform Sfintelor Scripturi, cartea Maleahi cap. 2 vers.15/a: " Nu ne-a dat Unul singur Dumnezeu suflarea de viată și ne-a păstrat-o"? Acest principiu de bază trebuie să conducă la asumarea responsabilității fiecărui om privind întreținerea vieții în propria persoană și respectarea ei în raport cu semenii, indiferent de circumstanțe;

- Cultului Creștin Penticostal nu recunoaște niciunui membru al său dreptul de a se erija în postura de făptuitor al unor acțiuni în numele lui Dumnezeu, când acestea contravin în mod flagrant atât spiritului Sfintelor Scripturi cât și normelor de conviețuire socială;

- consecvent în credincioșia sa față de principiile biblice care stau la baza credinței creștine penticostale, Cultul Creștin Penticostal proclamă cu fermitate suveranitatea absolută și exclusivă a lui Dumnezeu asupra vieții și morții;

- Cultul Creștin Penticostal consideră nefondate și neavenite afirmațiile tendențioase formulate direct sau voalat în mass-media, vizând inculparea pe plan moral și/sau doctrinar a Bisericii Penticostale în nefericitul eveniment din Brașov. Acest aspect în actul informațional poate fi cu certitudine calificat drept atac la imaginea unui cult religios, legal recunoscut în România.

În acest sens solicită celor implicați în mediatizarea acestui caz decență, bună credință și aplicarea unui tratament mediatic adecvat în ce privește apartenența religioasă a persoanelor aflate în discuție;

Biroul Permanent al Comitetului Executiv al

Cultului Creștin Penticostal din România

bla, bla, bla...un discurs formal scris de un jurist bine platit...
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 5:33 am

meghido a scris:
Citat :

aaaaa, acum esti altcineva! si tu ce belinda pe aici?! Basketball bounce

Mai bea un Schnapps! Prost!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 7:05 am

melinda a scris:
meghido a scris:
Citat :

aaaaa, acum esti altcineva! si tu ce belinda pe aici?! Basketball bounce

Mai bea un Schnapps! Prost!

Cu alte cuvinte ce doresti sa spui ca aceasta crima abominabila face parte din practicile cultului?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 7:37 am

Da, voi, reprezentantii acestui cult, sunteti autorii morali ai aceste crime! Si pentru asta ar trebui sa rspundeti in fata justiei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 2:44 pm

melinda a scris:
Da, voi, reprezentantii acestui cult, sunteti autorii morali ai aceste crime! Si pentru asta ar trebui sa rspundeti in fata justiei!
Eu cred ca tu ai invatat-o sa faca asa ceva,pentru ca la noi este interzis cu desavarsire sa comiti crima sau avort.Asa ca,recunoaste ca tu esti de vina.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mier Mar 28, 2012 4:49 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
Eu cred ca tu ai invatat-o sa faca asa ceva,pentru ca la noi este interzis cu desavarsire sa comiti crima sau avort.Asa ca,recunoaste ca tu esti de vina.

Da...sigur, pocaiti nebuni, voi sunteti lipsiti de vina cu desavarsire popa Sunteti nevinovati, curati ca lacrima!!! Si ce daca aveti schizofrenici printre voi, bravo lor...si ce daca comit crime, bravo lor!!!
Sarmani nebuni, fara creier...daca ati stiut ca e bolnava de ce nu ati indrumat-o catre un medic? Ati facut din ea o masina de facut copii, imbecililor fara ratiune! Ati pus viata altora in pericol datorita dogmelor stupide pe care le tot propovaduiti!!! Stupizeniile voastre au dus la moarte copii nevinovati, ar trebui sa va fie rusine, mascaricilor!!!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mier Mar 28, 2012 5:11 pm

Femeia din Brașov care și-a ucis bebelușul de șase luni a declarat, miercuri, la Curtea de Apel Brașov, unde s-a judecat recursul la decizia de arestare preventivă, că a auzit voci care îi spuneau să omoare copilul, întrucât nu era un copil obișnuit, ci "un fel de creație făcută din vrăji".

Femeia a fost adusă încătușată la Curtea de Apel Brașov, în jurul orei 9.00.

Inițial, instanța a rămas în pronunțare, iar în jurul orei 13.00, magistrații au respins recursul, astfel că femeia rămâne în arest. Monica Iudeanu a declarat în fața magistraților că bebelușul de șase luni nu era "un copil obișnuit", ci o plăsmuire a spiritelor, "un fel de creație făcută din vrăji" și că a auzit pe hol vocea lui Dumnezeu care i-a spus că vine Apocalipsa și i-a poruncit să omoare copilul.

Femeia a mai spus că de mai mult timp avea senzația că cineva o urmărea și că vrea să îi facă rău soțului ei, susținând că faptul că a fost arestată este tot mâna celor care îi fac vrăji și care vor să o țină departe de familie.

De asemenea, ea a afirmat că noaptea aude cum soțul ei este bătut de cineva.

Brașoveanca a cerut chiar judecătorilor să îi pedepsească pe cei care nu o lasă să doarmă și o violează.

http://www.jurnalul.ro/observator/femeia-care-si-a-ucis-bebelusul-spune-ca-pruncul-era-o-plasmuire-a-spiritelor-facuta-din-vraji-sotul-zice-ca-o-iarta-605653.htm

Si la adunare povestea la fel?! Cu siguranta!!! O nebuna de legat lasata singura cu 7 copii! Avocatul care a facut recurs la hotararea de arestare preventiva era tot penticostal? Ce stupizenie, cum sa lasi un astfel de om in libertate?! Si de ce nu, chiar sa se intoarca la familie! Sa mai casapeasca unu sau doi din copiii ramasi in viata! Penibililor! Si imbecilul de tata...un imbecil care o iarta pentru ca i-a omorat copilul, ar trebui sa fie decazut din drepturile parintesti...nu e bun de nimic, doar de facut prunci cu nemiluita!!!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 29, 2012 6:04 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Auzi, da' tu cum de ai facut doar 2 copii? Te pomenesti ca ai folosit contraceptive!!! Ce o sa zica tatuca cand ajungi la el? grin Vai Vai, butoiul cu smoala te asteapta geek
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 29, 2012 7:33 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Auzi, da' tu cum de ai facut doar 2 copii? Te pomenesti ca ai folosit contraceptive!!! Ce o sa zica tatuca cand ajungi la el? grin Vai Vai, butoiul cu smoala te asteapta geek
Cine ti-a spus ca am numai doi copii? Dar,tu cati ai?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 29, 2012 5:41 pm

melinda a scris:
Brașoveanca a cerut chiar judecătorilor să îi pedepsească pe cei care nu o lasă să doarmă și o violează.

Si uite asa dracu-i vinovat de toate, cand in realitate dracu-i chiar omul!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 30, 2012 12:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Cine ti-a spus ca am numai doi copii? Dar,tu cati ai?

Cum cine? Tu! Ai uitat cand ne povesteai pe acest forum despre minunata ta viata lipsita de griji, incununata doar de succese si presarata doar cu fercire,datorita lui tatuca? Sau despre cei doi copii ai tai, care sunt adevarate exemple pozitive pentru colegii lor?

Da' de ce vrei sa stii cati copii am?!Te-ar interesa sa imi faci vreunul sau sa ajung mama eroina-sectanta Question geek
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Penticostalii   

Sus In jos

Penticostalii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Alte culte sau religii-
Mergi direct la: