Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Penticostalii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 7:05 am

melinda a scris:
meghido a scris:
Citat :

nu ai ghicit, pitiponcule...nu sunt soimos majoreta

aaaaa, acum esti altcineva! si tu ce belinda pe aici?! Basketball bounce

Mai bea un Schnapps! Prost!

Cu alte cuvinte ce doresti sa spui ca aceasta crima abominabila face parte din practicile cultului?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 7:37 am

Da, voi, reprezentantii acestui cult, sunteti autorii morali ai aceste crime! Si pentru asta ar trebui sa rspundeti in fata justiei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Mar 03, 2012 2:44 pm

melinda a scris:
Da, voi, reprezentantii acestui cult, sunteti autorii morali ai aceste crime! Si pentru asta ar trebui sa rspundeti in fata justiei!
Eu cred ca tu ai invatat-o sa faca asa ceva,pentru ca la noi este interzis cu desavarsire sa comiti crima sau avort.Asa ca,recunoaste ca tu esti de vina.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mier Mar 28, 2012 4:49 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
Eu cred ca tu ai invatat-o sa faca asa ceva,pentru ca la noi este interzis cu desavarsire sa comiti crima sau avort.Asa ca,recunoaste ca tu esti de vina.

Da...sigur, pocaiti nebuni, voi sunteti lipsiti de vina cu desavarsire popa Sunteti nevinovati, curati ca lacrima!!! Si ce daca aveti schizofrenici printre voi, bravo lor...si ce daca comit crime, bravo lor!!!
Sarmani nebuni, fara creier...daca ati stiut ca e bolnava de ce nu ati indrumat-o catre un medic? Ati facut din ea o masina de facut copii, imbecililor fara ratiune! Ati pus viata altora in pericol datorita dogmelor stupide pe care le tot propovaduiti!!! Stupizeniile voastre au dus la moarte copii nevinovati, ar trebui sa va fie rusine, mascaricilor!!!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mier Mar 28, 2012 5:11 pm

Femeia din Brașov care și-a ucis bebelușul de șase luni a declarat, miercuri, la Curtea de Apel Brașov, unde s-a judecat recursul la decizia de arestare preventivă, că a auzit voci care îi spuneau să omoare copilul, întrucât nu era un copil obișnuit, ci "un fel de creație făcută din vrăji".

Femeia a fost adusă încătușată la Curtea de Apel Brașov, în jurul orei 9.00.

Inițial, instanța a rămas în pronunțare, iar în jurul orei 13.00, magistrații au respins recursul, astfel că femeia rămâne în arest. Monica Iudeanu a declarat în fața magistraților că bebelușul de șase luni nu era "un copil obișnuit", ci o plăsmuire a spiritelor, "un fel de creație făcută din vrăji" și că a auzit pe hol vocea lui Dumnezeu care i-a spus că vine Apocalipsa și i-a poruncit să omoare copilul.

Femeia a mai spus că de mai mult timp avea senzația că cineva o urmărea și că vrea să îi facă rău soțului ei, susținând că faptul că a fost arestată este tot mâna celor care îi fac vrăji și care vor să o țină departe de familie.

De asemenea, ea a afirmat că noaptea aude cum soțul ei este bătut de cineva.

Brașoveanca a cerut chiar judecătorilor să îi pedepsească pe cei care nu o lasă să doarmă și o violează.

http://www.jurnalul.ro/observator/femeia-care-si-a-ucis-bebelusul-spune-ca-pruncul-era-o-plasmuire-a-spiritelor-facuta-din-vraji-sotul-zice-ca-o-iarta-605653.htm

Si la adunare povestea la fel?! Cu siguranta!!! O nebuna de legat lasata singura cu 7 copii! Avocatul care a facut recurs la hotararea de arestare preventiva era tot penticostal? Ce stupizenie, cum sa lasi un astfel de om in libertate?! Si de ce nu, chiar sa se intoarca la familie! Sa mai casapeasca unu sau doi din copiii ramasi in viata! Penibililor! Si imbecilul de tata...un imbecil care o iarta pentru ca i-a omorat copilul, ar trebui sa fie decazut din drepturile parintesti...nu e bun de nimic, doar de facut prunci cu nemiluita!!!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 29, 2012 6:04 am

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Auzi, da' tu cum de ai facut doar 2 copii? Te pomenesti ca ai folosit contraceptive!!! Ce o sa zica tatuca cand ajungi la el? grin Vai Vai, butoiul cu smoala te asteapta geek
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 29, 2012 7:33 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Auzi, da' tu cum de ai facut doar 2 copii? Te pomenesti ca ai folosit contraceptive!!! Ce o sa zica tatuca cand ajungi la el? grin Vai Vai, butoiul cu smoala te asteapta geek
Cine ti-a spus ca am numai doi copii? Dar,tu cati ai?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Mar 29, 2012 5:41 pm

melinda a scris:
Brașoveanca a cerut chiar judecătorilor să îi pedepsească pe cei care nu o lasă să doarmă și o violează.

Si uite asa dracu-i vinovat de toate, cand in realitate dracu-i chiar omul!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Vin Mar 30, 2012 12:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Cine ti-a spus ca am numai doi copii? Dar,tu cati ai?

Cum cine? Tu! Ai uitat cand ne povesteai pe acest forum despre minunata ta viata lipsita de griji, incununata doar de succese si presarata doar cu fercire,datorita lui tatuca? Sau despre cei doi copii ai tai, care sunt adevarate exemple pozitive pentru colegii lor?

Da' de ce vrei sa stii cati copii am?!Te-ar interesa sa imi faci vreunul sau sa ajung mama eroina-sectanta Question geek
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Apr 01, 2012 5:00 am

Black velvet a scris:
melinda a scris:

Mai exact prostia din om.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mar Apr 17, 2012 9:02 pm

Soimos a scris:
Black velvet a scris:
melinda a scris:

Mai exact prostia din om.

Permite-mi sa iti pun o intrebare off-topic. Cine a fost primul iudeu care s-a inchinat inaintea lui Isus?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mier Apr 18, 2012 8:59 am

Evident ca vre-un smintit sau idiot!

Un om normal nu se inchina inaintea altui om!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 7:12 am

Soimos a scris:

Isus este doar un om?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 11:34 am

EmaLovesJesus a scris:
Isus este doar un om?

Posibil ca Isus sa fi fost doar un mit copiat de la altii, tot posibil este sa fi fost un simplu om pe baza caruia sa se fi scris mitul din NT, dar exista si posibilitatea sa fi fost un bolnav psihic, care a avut halucinatii de natura mistica.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Localizare : sibiu
Puncte : 295

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 12:11 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Isus este doar un om?

Posibil ca Isus sa fi fost doar un mit copiat de la altii, tot posibil este sa fi fost un simplu om pe baza caruia sa se fi scris mitul din NT, dar exista si posibilitatea sa fi fost un bolnav psihic, care a avut halucinatii de natura mistica.

lol!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 12:40 pm

Penticostalii sunt o specie de crestini care acorda o mare importanta experientelor personale directe cu Dumnezeu. In psihiatrie, se numeste schizofrenie; in religie, este o mare virtute, un ideal pe care toate oile domnului vor sa-l atinga.

Relatia directa cu divinitatea se experimenteaza de obicei in grup, condusi de un lider (predicator, DJ, tele-evanghelist, sef de turma). Adunati intr-o sala, dupa ore de muzica, dans si predici, nebunia colectiva incepe sa se manifeste in diverse forme. Unii se tavalesc pe jos, altii lesina, unii rad, altii plang, unii se incordeaza si sufera, altii au revelatii spontane. Fenomenele de auto-sugestie si isterie in masa au fost studiate si documentate destul de vast in psihologie. Organziatorii nu fac decat sa creeze toate conditiile exterioare necesare, sa aduca un motivator/instigator priceput si sa… incaseze beneficiile.

Beneficiile sunt aceleasi ca in orice manifestare organizata a paranormalului: banii de la fraieri si puterea data de numarul aderentilor. Obedienta totala e necesara, sacrificiul personal in favoarea grupului este incurajat, obiectivul este crearea unei comunitati foarte unite in jurul liderilor si uniformizate intelectual, spalate pe creier cu propaganda specifica sectei.

Majoritatea penticostalilor sustin interpretarea literala a Bibliei. Tot ce spune Biblia e adevarat, cuvant cu cuvant! Nu conteaza ca sunt sute de contradictii in Biblie. Lipsa de credinta e motivul pentru care nu le putem noi intelege. E de-a dreptul emotionant sa vezi oameni adulti, in toata firea, acceptand fara sa comenteze povesti despre serpi vorbitori, tufisuri in flacari care comunica dorintele divinitatii, mosnegi care despart marea cu un toiag, barci de lemn in care incap zeci de milioane de animale s.a.m.d.

O alternativa pentru persoanele cu IQ scazut care s-au aciuat la penticostali ar fi marijuana: poti avea revelatii personale si comunicare cu divinitatea si singur, acasa, plus ca te costa mult mai putin. Iar daca ai ghinionul sa fii arestat poti deveni un martir pentru dreapta credinta. Biblia nu condamna nicaieri canabisul; daca mergem pe interpretarea ad-literam, tot ce nu condamna Biblia este permis.
http://www.avarvarei.ro/despre-penticostali/

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 1:36 pm

Cozmin Gușă, strategul PSD, susține că în spatele propunerilor comisiei prezidențiale pentru legalizarea prostituției și a consumului de droguri se ascunde “un atac cu profunde conotații politice și religioase” și suține că nucleu dur al PDL este format din penticostali și adventiști care au intrat intenționat în conflict cu Biserica Ortodoxă Română.

“Și atunci, ca și acum, Traian Băsescu și PDL țintesc spre voturile cultelor protestante, pocăiți, cum li se mai spune, a căror relație cu Biserica Ortodoxă nu e dintre cele mai bune, și pe care speră să le atragă prin orice mijloace. De altfel, în PDL există un nucleu puternic de protestanți, în frunte cu premierul Emil Boc, care este penticostal, la fel ca și Sorin Apostu, primarul Clului, Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj, ori deputaul Daniel Buda, ca și președintele PDL al Consiliului Județean Bihor, Radu Țîrle, iar deputatul PDL Lucian Tipei este chiar fratele episcopului Pavel, șeful Cultului Penticostal din România. De asemenea, mai este filiera adventiștilor, reprezentată de fostul vicepremier PDL Gheorghe Seculici și de primarul Aradului, Gheorghe Falcă. Aceste culte sunt puternic reprezentate în zona Transilvaniei, iar relațiile strînse dintre ele și PDL au nemulțumit adesea capii Bisericii Ortodoxe din Ardeal. Acesta e și motivul pentru care în august, la slujba de Sf. Maria ținută la mănăstirea Nicula, premierul Boc a fost complet ignorat de către Bartolomeu Anania, mitropolitul Clujului”, a afirmat Cozmin Gușă.

Premierul Emil Boc a negat aceste acuzații care i-au fost aduse și în timpul candidaturii pentru un al doilea mandat de primar al municipiului Cluj-Napoca. Mai târziu, după ce a fost numit premier, Emil Boc a făcut o declarație în acest sens: “Am fost și sunt creștin ortodox din tată în fiu. Întreaga mea familie a fost și este de religie creștin ortodoxă. Am un respect pentru toate cultele religioase din România, recunoscute de lege, iar eu și familia mea aparținem cultului creștin ortodox“. Cu toate acestea, Emil Boc nu a menționat parohia de care aparține și nu a dovedit acest lucru cu chitanțele pentru plata anulă a contribuției către biserica ortodoxă de care aparține.

Cotidianul Evenimentul Zilei a mai dezvăluit afacerile pastorilor adventiști din România, făcute cu ajutorul unor politicieni ai PDL. Potrivit EVZ, în spatele tombolei “100% Adevărat” desfășurate la postul de televiziune OTV se ascunde deputatul democrat- liberal Dănut Liga, de confesiune adventistă. Ițele afacerii au fost descusute până la companiile-mamă din SUA și Marea Britanie, deținute de către pastorul adventist Viorel Patrana, un apropiat al familiei Liga si locatar intr-una dintre vilele acesteia din Balotesti
http://www.napocanews.ro/2009/09/cozmin-gusa-dezvaluie-nucleul-dur-al-pd-l-format-din-penticostali-si-adventisti.html

De aia aveti clontul asa de mare, nu? Dar nu uitati Apostu e la parnaie, invinuit pentru luare de mita in forma continuata geek

Si acum sa vedeti ce avere are Alin Tise, presedintele Consiliului Judetean Cluj, un penticostal mahar jocolor

Declaratie de avere Alin Tise 20 iunie 2011:

Terenuri:

1. Cluj, Aghiresu, categoria 3, dobandit in 2003, suprafata, 3.200 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titilarul - Alin Tise
2. Cluj, Cluj-Napoca, categoria 3, dobandit in 2003/2004, suparafata 2.900 mp, cota parte 1/2, modul de dobandire - cumparare - titularul Alin Tise, Suciu B. (1/2)
3. Cluj, Cluj-napoca, categoria 3, dobandit in 2005, suprafata 15,68 mp, 1/1, modul de dobandire - concesionare, titularul - Alin Tise, Tise C., Rus G., Rus I.

Cladiri:

1. Cluj, Aghiresu, categoria 2, anul dobandirii 2002, suprafata - 290 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare si construire, titularul - Alin Tise, Tise C.
2. Cluj, Cluj-Napoca, categoria 1, anul dobandirii 2003, suprafata - 46,91 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titularul - Alin Tise
3. Cluj, Cluj-Napoca, categoria 1, anul dobandirii 2003, suprafata - 18.20 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titularul - Alin Tise
4. Cluj, Cluj-Napoca, categoria 1, anul dobandirii 2004, suprafata - 79,50 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titularul - Alin Tise, Tise C.
5. Hunedoara, categoria 1, anul dobandirii 1994, suprafata - 30,50 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titularul - Alin Tise
6. Cluj, Cluj-Napoca, categoria 1, anul dobandirii 2008, suprafata - 65,40 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titularul - Alin Tise, Tise C.
7. Cluj, Cluj-Napoca, categoria 1, anul dobandirii 2008, suprafata - 47,73 mp, cota parte 1/1, modul de dobandire - cumparare, titularul - Alin Tise

Autoturism:

VW Passat, anul fabricatiei - 2002, Modul de dobandire - cumparare, Alin Tise
Porsche Cayenne - anul fabricatiei 2005, cumparare BNP, Alin Tise

Bijuterii si ceasuri in valoare de 15.000 de euro

Conturi si depozite bancare:

BRD Cluj - Alin Tise, deschis in 2006 - 5.838 de lei
BT Cluj - Tise C., deschis in 2003 - 214 lei
BT Cluj - Alin Tise, deschis in 2002 - 3.878 lei
BT Cluj - Tise C., deschis in 2003 - 63.864 lei
CEC Bank - Tise C., deschis in 2008 - 120.035 lei

Plasamente si investitii:

Tise C., Transgaz SA - 12.144 lei

Datorii:

BRD Cluj - contractat in 2006 si scandent in 2013, 3.576 euro
SC Imocredit SA - contractat in 2004 si scandent in 2019, 37.465 euro
BT Cluj - contractat in 2008 si scandent in 2038, 215.449 euro
AnteCVCimobil PF - contractat in 2011 si scadent in 2013, 220.000 euro (n.red. Creditul a fost luat pentru locuinta achizitionata in 2011)

Venituri din salarii:

Alin Tise - presedinte al Consiliului Judetean Cluj 48.799 lei
Tise C., notar - 399.924,71 lei
Tise C., inchirieri - 102.297 lei
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 1:42 pm

Vedeti ce bine e sa-l ''iubim'' pe Jesus?!?! tavaleala Nu mai trb sa muncim, doar sa luam in dar ceea ce ne ofera mituitorul, pardon, mantuitorul flowers
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 1:44 pm

Si tremuratul mistic (psiho grin ) e foarte bun, energizeaza organismul tavaleala
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 1:49 pm

Black velvet a scris:
Si tremuratul mistic (psiho grin ) e foarte bun, energizeaza organismul tavaleala
lol!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 4:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Isus este doar un om?
Evident ca nu!
Nici macar om nu mai este, pentru ca a putrezit de mult!

Dar in mod sigur cred ca a fost om, atunci cand a fost, si nu o oaie proasta, pentru ca nu behaia ci vorbea!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 4:24 pm

melinda a scris:
De altfel, în PDL există un nucleu puternic de protestanți, în frunte cu premierul Emil Boc, care este penticostal, la fel ca și Sorin Apostu, primarul Clului, Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj, ori deputaul Daniel Buda, ca și președintele PDL al Consiliului Județean Bihor, Radu Țîrle,

Cotidianul Evenimentul Zilei a mai dezvăluit afacerile pastorilor adventiști din România, făcute cu ajutorul unor politicieni ai PDL. Potrivit EVZ, în spatele tombolei “100% Adevărat” desfășurate la postul de televiziune OTV se ascunde deputatul democrat- liberal Dănut Liga, de confesiune adventistă. Ițele afacerii au fost descusute până la companiile-mamă din SUA și Marea Britanie, deținute de către pastorul adventist Viorel Patrana, un apropiat al familiei Liga si locatar intr-una dintre vilele acesteia din Balotesti
http://www.napocanews.ro/2009/09/cozmin-gusa-dezvaluie-nucleul-dur-al-pd-l-format-din-penticostali-si-adventisti.html

De aia aveti clontul asa de mare, nu? Dar nu uitati Apostu e la parnaie, invinuit pentru luare de mita in forma continuata geek

Alin Tise - presedinte al Consiliului Judetean Cluj 48.799 lei
Tise C., notar - 399.924,71 lei
Tise C., inchirieri - 102.297 lei

Niste fatarnici nenorociti si niste farisei!
Daca nu ar fi asa, ar stii ca Isus a propovaduit SARACIA!
Dar astia nu il urmeaza pe Isus ci pe Christos, adica pe Dracu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 4:27 pm

melinda a scris:
Penticostalii sunt o specie de crestini care acorda o mare importanta experientelor personale directe cu Dumnezeu. In psihiatrie, se numeste schizofrenie; in religie, este o mare virtute, un ideal pe care toate oile domnului vor sa-l atinga.
Poate cu Dracu !

[/quote]

Astia sunt oameni?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Apr 19, 2012 6:40 pm

Soimos a scris:
melinda a scris:
Poate cu Dracu !

Astia sunt oameni?
[/quote]

In Biblie scrie ca Dumnezeu se descopera celor care Il cauta cu o inima curata.Da ,sunt oameni mai mult decat voi.

De ce nu mai scrii pe TPU?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Apr 22, 2012 8:02 am

EmaLovesJesus a scris:

In Biblie scrie ca Dumnezeu se descopera celor care Il cauta cu o inima curata.Da ,sunt oameni mai mult decat voi.
1) Ce scrie in Biblie este egal cu un rahat.
2) Nu exista oameni cu inima murdara ci doar cu ganduri si fapte murdare, iar unul din aceste murdarii este sa propovaduiesti minciuni care prostesc tinerii, care au ca scop final belirea lor materiala, si asigurarea contingentului de prosti pe spatele caruia sa traiasca bine clerul sarlatan.

Citat :

De ce nu mai scrii pe TPU?
Ptr ca nu am timp!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Lun Mai 28, 2012 5:24 pm

Dragii mei penticostali, ati renuntata la convertirea userilor de pe acest forum?! Ati depus armele?! Vai, vai...
Nu fiti tristi...asa e viata...nu toti sunt saraci cu duhul, iar in semn de prietenie va ofer ceva dulce! Very Happy

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Lun Mai 28, 2012 6:24 pm

melinda a scris:
Dragii mei penticostali, ati renuntata la convertirea userilor de pe acest forum?! Ati depus armele?! Vai, vai...
Nu fiti tristi...asa e viata...nu toti sunt saraci cu duhul, iar in semn de prietenie va ofer ceva dulce! Very Happy

Nu stiu daca au depus armele, dar in mod sigur li s-a udat praful de pusca si nu mai ia foc hohot

Frumos si apetisant desert, dar... cred ca e doar pentru ei, asa-i? grin
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Iun 02, 2012 2:49 am

Bineinteles ca desertul e si pentru noi, ar merge si un pahar de sampanie, nu?! grin I-as servi si pe ei cu o cupa de samapanie, dar, din pacate, ei nu beau la vedere, ci doar pe ascuns grin

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Sam Iun 02, 2012 6:33 am

melinda a scris:
Bineinteles ca desertul e si pentru noi, ar merge si un pahar de sampanie, nu?! grin I-as servi si pe ei cu o cupa de samapanie, dar, din pacate, ei nu beau la vedere, ci doar pe ascuns grin

Penticostalii (care de obicei nu sunt fiinte umane ci oi din turma (ptr ca fiintele umane fac parte din specia "homo sapiens sapiens" adica de doua ori stiutori, dar niciodata credinciosii)) fiind deci ovine, nu consuma sampanie ca oamenii!

Ei prefera se se imbete cu vorbe a proasta luate dintr-o carte scrisa de oameni primitivi.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mar Iun 05, 2012 11:53 am

melinda a scris:

Esti sigura ca nu ai pus putina otrava in desert?Smile)
Draga mea,va respect alegerea voastra si nu vreau sa va sicanez cu prezenta mea.
Credinta in Dumnezeu nu te obliga sa fii prost sau fanatic nici sa respingi datele stiintei.Am urmarit o discutie intre Richard Dawkins si un alt om de stiinta crestin.Asa ca nu rezulta nimic din asertiunea crestin prost si inapoiat.Sa aveti o zi buna in continuare!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mar Iun 05, 2012 1:59 pm

Este adevarat, nu toti crestinii declarati sunt prosti, cei care conduc interesele bisericii sau cultelor sunt extem de inteligenti, altfel nu-mi explic rezultatele deosebite pe care le obtin in manipularea celor naivi.
Apropo, nu am pus otrava in desert Very Happy
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Mar Iun 05, 2012 7:37 pm

melinda a scris:
Este adevarat, nu toti crestinii declarati sunt prosti, cei care conduc interesele bisericii sau cultelor sunt extem de inteligenti, altfel nu-mi explic rezultatele deosebite pe care le obtin in manipularea celor naivi.
Ok,atunci poti sa te servesti din el!Pofta buna!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Joi Iun 07, 2012 5:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
Ok,atunci poti sa te servesti din el!Pofta buna!

kiss noroc dorinta

Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Penticostalii   Dum Sept 09, 2012 10:13 am

Cum stati la sectiunea BUGET? Ati mai adunat lovele de la cei carora le manipulati creierul? Cate locuri veti ocupa in parlamentul Romaniei dupa alegerile din toamna?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Penticostalii   

Sus In jos

Penticostalii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Alte culte sau religii-
Mergi direct la: