Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Secta „Copiii lui Dumnezeu“

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Sam Feb 11, 2012 10:22 am

EmaLovesJesus a scris:

Tu nu intelegi ca Pavel s-a intalnit cu Domnul Isus si si-a schimbat modul de a gandi,de a trai de a propovadui dupa Domnul Isus?
Nu ...eu nu pot fi atat de aberat incat sa cred ca Pavel s-a intalnit cu cineva care era deja mort demult!

Ca sa crezi o asemenea idiotenie fie ca trebuie sa ai multe "studii superioare" ca tine ...fie sa fi o curva un betiv, talhar sau ucigas care nu s-a preocupt toata viata decat sa faca rau!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Sam Feb 11, 2012 10:24 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu nu intelegi ca Pavel s-a intalnit cu Domnul Isus si si-a schimbat modul de a gandi,de a trai de a propovadui dupa Domnul Isus?
Nu ...eu nu pot fi atat de aberat incat sa cred ca Pavel s-a intalnit cu cineva care era deja mort demult!

Ca sa crezi o asemenea idiotenie fie ca trebuie sa ai multe "studii superioare" ca tine ...fie sa fi o curva un betiv, talhar sau ucigas care nu s-a preocupt toata viata decat sa faca rau!
El a murit,dar a treia zi a inviat.Sunt scrieri ale martorilor oculari care l-au vazut .Ca sa crezi ce scrie in Biblie nu iti trebuie studii superioare ci credinta.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Sam Feb 11, 2012 3:06 pm

EmaLovesJesus a scris:
El a murit,dar a treia zi a inviat.Sunt scrieri ale martorilor oculari care l-au vazut .Ca sa crezi ce scrie in Biblie nu iti trebuie studii superioare ci credinta.

Tot la fel exista scrieri si autentice nu ca cele din biblie scrise de martori oculari dupa 200 de ani hohot , ca Ivan Turbinca a invins moartea si uite asa eu cred mai mult in Ivan decat in Isus grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Sam Feb 11, 2012 7:20 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tot la fel exista scrieri si autentice nu ca cele din biblie scrise de martori oculari dupa 200 de ani hohot , ca Ivan Turbinca a invins moartea si uite asa eu cred mai mult in Ivan decat in Isus grin
Este alegerea ta in cine crezi.Dar Ivan Turbinca nu iti ofera ce iti ofera Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 7:41 am

EmaLovesJesus a scris:
Dar Ivan Turbinca nu iti ofera ce iti ofera Isus.
Si nici nu a "oferit" vreodata ce a "oferit" biserica sa...adica zeci de milioane de oameni ucisi pe baza unei carti penetrate de Diavol (motiv ptr care Dumnezeu trebuia sa trimita o noua scriptura din cer) si nici nu a schingiuit in mod bestial atatea zeci de milioane de oameni cate are biserica lui Christos in "palmaresul" ei.

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 3:20 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si nici nu a "oferit" vreodata ce a "oferit" biserica sa...adica zeci de milioane de oameni ucisi pe baza unei carti penetrate de Diavol (motiv ptr care Dumnezeu trebuia sa trimita o noua scriptura din cer) si nici nu a schingiuit in mod bestial atatea zeci de milioane de oameni cate are biserica lui Christos in "palmaresul" ei.

Satan este un ucigas,si tatal minciunii.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 3:27 pm

Dumne-zeu este un ucigas si tatal minciunii!

In Geneza este demonstrat clar acest lucru, el i-a mintit pe Adam si Eva si este Tatal minciunii, inca de la inceput, apoi a omorat sute de milioane de oameni!

Tu scoti pe gura ta numai minciuni si incerci sa pacalesti oamenii aducandu-i in religia Fiarei Apocaliptice! Tu te inchini la un dumne-zeu ucigas si mincinos. Religia ta a lasat in urma ei zeci de milioane de oameni torturati si arsi pe rug, iar pomul se cunoaste dupa roade si nu dupa minciunile voastre cu care pacaliti oamenii aducandu-i in religia pierzaniei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 5:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asa este !
problema este ca voi sunteti atat de aberati incat ii ziceti Diavolului-Satan ..... Dumnezeu!

Iar acel Diavol sau Satan pe care voi il numiti Dumnezeu este si tatal minciunii si criminalul care prin Biserica Sa, a ucis zeci de milioane de oameni si oi proaste cu aspect uman!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 8:01 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Asa este !
problema este ca voi sunteti atat de aberati incat ii ziceti Diavolului-Satan ..... Dumnezeu!

Iar acel Diavol sau Satan pe care voi il numiti Dumnezeu este si tatal minciunii si criminalul care prin Biserica Sa, a ucis zeci de milioane de oameni si oi proaste cu aspect uman!

Satan instiga la pacat.Dumnezeu ne indeamna la sfintire,pocainta.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 8:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asa este !

Da...el te-a indemnat sa ma faci tarfa?! Doamne ce prostii debitezi! Ai un tupeu demn de un penticostal doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 8:23 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Asa este !

Da...el te-a indemnat sa ma faci tarfa?! Doamne ce prostii debitezi! Ai un tupeu demn de un penticostal doh
Eu nu te-am facut.Poate tu singura.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 8:36 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ce? Nu recunosti ca ai scris pe acest forum ca sunt tarfa? Esti dement!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 8:38 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Tu esti peste!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 8:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu esti peste!

Nu, sunt balanta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 9:05 pm

[quote="melinda"]
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:

Tu esti peste!

Nu, sunt balanta![/quote
Tu esti proxenet.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Dum Feb 12, 2012 11:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Satan instiga la pacat.

Da, el instiga la ”pacatul” cunoasterii, precum sarpele a intigat la ”pacatul” cunoasterii binelui si a raului! El este un ”rau” pentru ca religia voastra este de fapt religia raului, pentru care cunoasterea este un pacat mortal!Inchizitia omora pe oricine ar fi indraznit sa spuna ca pamantul nu-i plat si ca soarele nu se invarte in jurul pamantului doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Lun Feb 13, 2012 7:07 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Satan instiga la pacat.

Da, el instiga la ”pacatul” cunoasterii, precum sarpele a intigat la ”pacatul” cunoasterii binelui si a raului! El este un ”rau” pentru ca religia voastra este de fapt religia raului, pentru care cunoasterea este un pacat mortal!Inchizitia omora pe oricine ar fi indraznit sa spuna ca pamantul nu-i plat si ca soarele nu se invarte in jurul pamantului doh

Lasa draga ca nu te mai omoara nimeni.Poti sa crezi ca este patrat.La fel cum emiteti tot felul de aberatii despre Dumnezeu,puteti sa faceti orice fel de afirmatii.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 37
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Lun Feb 13, 2012 2:16 pm

EmaLovesJesus a scris:
La fel cum emiteti tot felul de aberatii despre Dumnezeu,puteti sa faceti orice fel de afirmatii.
Despre Dumnezeu nu se pot emite DECAT aberatii, ptr ca in privinta Lui nimic nu se poate lamurii prin Cunoastere Rationala!

Culmea aberatiei este sa ii inchipui cum Creatorul acestui Univers cu miliarde de galaxii a ajuns sa-si puna degetul tocmai pe putza fecioarei Maria ...asat desi avea intreg Universul la picioarele sale!
Oare ce o fi avand putza lui Mariuca ca l-a interesat atat de mult?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Lun Feb 13, 2012 2:54 pm

livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:
La fel cum emiteti tot felul de aberatii despre Dumnezeu,puteti sa faceti orice fel de afirmatii.
Despre Dumnezeu nu se pot emite DECAT aberatii, ptr ca in privinta Lui nimic nu se poate lamurii prin Cunoastere Rationala!

Culmea aberatiei este sa ii inchipui cum Creatorul acestui Univers cu miliarde de galaxii a ajuns sa-si puna degetul tocmai pe putza fecioarei Maria ...asat desi avea intreg Universul la picioarele sale!
Oare ce o fi avand putza lui Mariuca ca l-a interesat atat de mult?
El a ales trupul Mariei pentru ca era fara prihana si era cea mai credinciosa dintre fecioare.Ea nu a ramas insarcinata intr-un mod firesc,ci supranatural.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 37
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Lun Feb 13, 2012 4:20 pm

EmaLovesJesus a scris:

El a ales trupul Mariei pentru ca era fara prihana si era cea mai credinciosa dintre fecioare.Ea nu a ramas insarcinata intr-un mod firesc,ci supranatural.
"Logica" ta este valabila ptr un baiat serios care vrea sa se insoare ...dar noi nu vorbim de nivelul de intelegere a oamenilor ...ci de faptul ca Creatorul a miliarde de galaxii, fiecare cu miliarde de stele si planete ... nu a gasit altceva mai bun de facut ...decat sa se imperecheze cu o maimuta primata ...evident ca prin metode supranaturale ... ca de ex. teleportarea putzulicii lui Maria in ceruri ca sa nu se oboseasca Dumnezeu sa coboare pe pamant
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   Lun Feb 13, 2012 4:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Poti sa crezi ca este patrat.La fel cum emiteti tot felul de aberatii despre Dumnezeu,puteti sa faceti orice fel de afirmatii.

Da, prin credinta se poate orice aberatie! Problema este la voi credinciosii, ca voi credeati ca pamantul e plat si cerul se sprijina pe marginile sale, iar stelele sunt agatate de bolta si pe cei care sustineau altceva ii puneati la rotisorul inchizitiei! Nu noi emitem aberatii, noi doar comentam aberatiile din biblie!

Religia naste intoleranta si fapte abominabile, prin ascultarea indemnurilor biblice, oamenii au comis cele mai groaznice crime din istoria omenirii!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Secta „Copiii lui Dumnezeu“   

Sus In jos

Secta „Copiii lui Dumnezeu“
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Alte culte sau religii-
Mergi direct la: