Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Dum Feb 12, 2012 11:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Stii ce inseamna Emanuel?Pa,noapte buna.

scratch cred ca-i versiunea masculina de la Emmanuelle...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Lun Feb 13, 2012 7:11 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Stii ce inseamna Emanuel?Pa,noapte buna.

scratch cred ca-i versiunea masculina de la Emmanuelle...

Nu conteaza ce crezi tu.Eu stiu ce inseamna.Mai ales ca port acest nume frumos.Isus ii da semnificatie si valoare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Lun Feb 13, 2012 10:02 am

EmaLovesJesus a scris:

Nu conteaza ce crezi tu.Eu stiu ce inseamna.Mai ales ca port acest nume frumos.Isus ii da semnificatie si valoare.
Ma bita, Isus este Yehoshua si nu Emanuel si nu-i da nicio valoare ptr ca Christosul in care crezi tu a venit ca sa fie crezut el ca Dumnezeu si sa se kce pe legea lui Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Lun Feb 13, 2012 10:59 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ma bita, Isus este Yehoshua si nu Emanuel si nu-i da nicio valoare ptr ca Christosul in care crezi tu a venit ca sa fie crezut el ca Dumnezeu si sa se kce pe legea lui Dumnezeu!
Isus a spus:,,Vin sa fac voia Ta,Dumnezeule.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Lun Feb 13, 2012 11:44 am

EmaLovesJesus a scris:

Isus a spus:,,Vin sa fac voia Ta,Dumnezeule.,,

Vorbe goale!
ca doar nu era prost sa zica ca "am venit sa ma cac pe Legile tale si sa fiu eu Dumnezeu in locul tau...si nici ca am venit ca prin biserica mea sa ucid zeci de milioane de oameni si sa distrug civilizatii!

ce dreaq esti atat de redus si crezi in cuvintele lui Lucifer?
Nu stii ca Diavolul este campionul absolut al minciunii?
Pai cat de prost trebuie sa fie cineva sa-l creada pe Lucifer Dumnezeu?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Lun Feb 20, 2012 2:27 pm

Nu pot sa citesc pagina 2!!!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Lun Feb 20, 2012 10:16 pm

Soimos a scris:
Isus este Yehoshua si nu Emanuel

Crezi ca are vreo importanta pentru credinciosi? Pentru ei si cercul poate fi patrat, ca de asta in religie e nevoie de credinta si nu de stiinta!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mar Feb 21, 2012 10:56 am

Apopii a scris:
Soimos a scris:
Isus este Yehoshua si nu Emanuel

Crezi ca are vreo importanta pentru credinciosi? Pentru ei si cercul poate fi patrat, ca de asta in religie e nevoie de credinta si nu de stiinta!
Bine zici!

Acesta este motivul ptr care vedem cum credinciosii bigoti stau cu fundul catre cunoasterea rationala si cu fata catre credinta a proasta. Tocmai ptr ca credinta bazatra pe prostie ofera orice raspuns la orice intrebare ...adica raspunsuri idioate care nu sunt bazate pe ratiune, ci pe irationalitate!
Sus In jos
lukacsloredana@yahoo.com
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/01/2013

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mar Ian 29, 2013 6:22 pm

ASA PROSTI MAI RAR VEZI ....NU VEDETI CA PREOTI CONDUC LUMEA CU MINCIUNI? PAPA FACE PE SMECHERU ACUZATI PENTICOSTALI CA SUNT HOTI CURVARI ETC DA PREOTI CA FAC SEX CU ENORIASELE BEAU COT LA COT CU ALCOLISTI IN BARURI ABUZEAZA MAICUTE LA MANASTIRI SUNT HOMOXESUALI ASTA NU VEDETI? SUNTETI JEGURI PENALE CA SI CALU DUS DE GURA NU VEDETI DECAT CE VA ZICE POPA DACA EL VA ZICE SA II FACETI SEX ORAL TOTI SARITI CA DOAR E PREOT VA INCHINATI LA UN LEMN DIN PADURE IN LOC SA CREDETI IN DUMNEZEU DACA ATI FI ASA DESTEPTI ATI CITI BIBLIA CA SA VA CONVINGETI SINGURI NU S SCULTTI MINCIUNILE LA ALTI.AVETI PARERI PROASTE PE BUNE MA TOT MIR CA NE MERGE PROST DAR CU OAMENI CA VOI NU ARE CUM SA MEARGA BINE SI CA VOI SUNT MULTI.......MERGETI LA POPA SA SE ROAGE PT VOI CA VOI SUNTETI HANDICAPATI NU SUNTETI CAPABILI SA O FACETI SINGUR. PREOTI SUNT CEI MAI MARI JEGOSI DIN LUME ......
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mar Ian 29, 2013 6:41 pm

lukacsloredana@yahoo.com a scris:
. PREOTI SUNT CEI MAI MARI JEGOSI DIN LUME ......

Fi binevenita Loredana pe acest forum, dar te rugam sa postezi cu litere mici pentru ca a posta cu caractere mari de tipar, echivaleaa cu a tipa, si nu cred ca meritam sa tipi la noi mai ales ca vedem ca ne impartasesti o parte din opinii!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Ian 30, 2013 6:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 5:59 pm

ASA PROSTI MAI RAR VEZI ....NU VEDETI CA PREOTI CONDUC LUMEA CU MINCIUNI? PAPA FACE PE SMECHERU ACUZATI PENTICOSTALI CA SUNT HOTI CURVARI ETC DA PREOTI CA FAC SEX CU ENORIASELE BEAU COT LA COT CU ALCOLISTI IN BARURI ABUZEAZA MAICUTE LA MANASTIRI SUNT HOMOXESUALI ASTA NU VEDETI? SUNTETI JEGURI PENALE CA SI CALU DUS DE GURA NU VEDETI DECAT CE VA ZICE POPA DACA EL VA ZICE SA II FACETI SEX ORAL TOTI SARITI CA DOAR E PREOT VA INCHINATI LA UN LEMN DIN PADURE IN LOC SA CREDETI IN DUMNEZEU DACA ATI FI ASA DESTEPTI ATI CITI BIBLIA CA SA VA CONVINGETI SINGURI NU S SCULTTI MINCIUNILE LA ALTI.AVETI PARERI PROASTE PE BUNE MA TOT MIR CA NE MERGE PROST DAR CU OAMENI CA VOI NU ARE CUM SA MEARGA BINE SI CA VOI SUNT MULTI.......MERGETI LA POPA SA SE ROAGE PT VOI CA VOI SUNTETI HANDICAPATI NU SUNTETI CAPABILI SA O FACETI SINGUR. PREOTI SUNT CEI MAI MARI JEGOSI DIN LUME ......
Acuma sincer nu am inteles pe cine esti suparat.Pe cei ce vreau sa deconspire capii penticostalismului sau pe faptul ca preotii sint mult mai corupti si nu i divulga nimeni?
Eu am cunoscut personal pe Pavel Bochian si Emil Bulgar.
Bochianu a facut parte dintr o grupa de dizidenti iar ca sa l readuca la cale securitatea ia incredintat postul de presedinte al cultului.Adevarul trebuie privit in fata ,nu avem ce ascunde.Asta nu inseamna ca tu nu ai dreptate in legatura cu preotii.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 7:30 pm

Anticristul a scris:
Acuma sincer nu am inteles pe cine esti suparat.Pe cei ce vreau sa deconspire capii penticostalismului sau pe faptul ca preotii sint mult mai corupti si nu i divulga nimeni?
Bochianu a facut parte dintr o grupa de dizidenti iar ca sa l readuca la cale securitatea ia incredintat postul de presedinte al cultului.Adevarul trebuie privit in fata ,nu avem ce ascunde.Asta nu inseamna ca tu nu ai dreptate in legatura cu preotii.

Se vede dupa modul in care relationeaza ca are mari si grave probleme.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 8:02 pm

Nu am inteles la cine se refera .Cine sintem prostii aia la care se refera,ca doar nu m a duc eu de aici sa iau protii de mina si sa i condamn.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 8:03 pm

Se mai pot intimpla greseli o sa inteleaga si o sa reediteze mai corect ,poate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 9:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

mai mari ca tine?
Nu cred!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 10:12 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

mai mari ca tine?
Nu cred!

Am sa copiez raspunsul ei si il trimit cumnatei mele care este psiholog. Desi am facut si eu training de consiliere si am la baza niste cunostinte.Am citit si am in biblioteca mea personala ,,Cheile consilierii biblice''de June Hunt toate patru volumele.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 10:29 pm

Pentru asia nutrebuie s o suparam ,ci sa intre si sa ne impartaseasca si alte idei ca sa ne putem face o imagine completa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mier Ian 30, 2013 11:45 pm

EmaLovesJesus a scris:

Am sa copiez raspunsul ei si il trimit cumnatei mele care este psiholog. Desi am facut si eu training de consiliere si am la baza niste cunostinte.Am citit si am in biblioteca mea personala ,,Cheile consilierii biblice''de June Hunt toate patru volumele.
Poti sa trimiti si lui Papa Pius pe lumea aialalta...ca daca cumnata-ta era un bun psiholog te trata mai intai pe tine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Joi Ian 31, 2013 6:58 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Poti sa trimiti si lui Papa Pius pe lumea aialalta...ca daca cumnata-ta era un bun psiholog te trata mai intai pe tine!

Tu esti un caz pierdut cu siguranta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Joi Ian 31, 2013 12:46 pm

EmaLovesJesus a scris:

Tu esti un caz pierdut cu siguranta.
Asa este!
Pentru lumea prostiei in care Dracu, este slavit ca Dumnezeu... un diavol care isi face cuibul in capul celor mai proaste oi... iar exact acestia sunt pierduti definitiv ...si asta cu siguranta!
Noroc ca tu care din om normal ai devint o OAIE...nu esti pierduta definitiv, ci mai esti buna de muls, tuns si belit pentru sarlatanii din fruntea bisericii!
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 12
Localizare : romania
Puncte : 12
Data de inscriere : 26/03/2013

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Mar Mar 26, 2013 1:29 pm

Nu va stresati sau enervati sa invatati legea lui Dumnezeu pe cei ce-L hulesc pentru ca mintea lor este intunecata ei cred in spermatozoizi care nici ei nu stiu de unde vin ca doar nu a fost spermatozoidul inaintea omului,dar nu ai ce sa le faci atat de limitata este mintea lor,celor atei,mantuitori de credinta vreau sa-i intreb stiu ei sau stiinta ce este duhul omului in ce consta viata lui,cum respira el ?asa pur si simplu nu?Cum au aparut hainele?au cazut din cosmos?Le-a creat cineva,nu?Soiurile de caini modificati genetic au aparut singuri,nu?Au avut un creator in spatele lor dupa oricare minte cat de mica ar fi,nu?Tot asa si omul a fost creat de cineva,este mana lucrari cuiva foarte inteligent,care nu se poate compara cu noi omul sau inteligenta noastra,cei ce cred ca se trag din maimuta probabil asa si judeca in viata de zi de zi,la ei dragostea inseamna numai sex ca doar acolo le este gandul si acea stiu sa faca,ea mai inseamna si a ajuta aproapele,dusmanul si pe oricine este la necaz dar ei nu inteleg aceasta dragoste deci nu pot vorbi despre ea Exclamation
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Joi Mar 28, 2013 1:28 pm

crezi ce vrei a scris:
Nu va stresati sau enervati sa invatati legea lui Dumnezeu pe cei ce-L hulesc pentru ca mintea lor este intunecata
Crezi ca cineva il huleste mai mult decat o fac handicapatzii inconstientzi care se autodenumesc credinciosii crestini?

Citat :

ei cred in spermatozoizi care nici ei nu stiu de unde vin ca doar nu a fost spermatozoidul inaintea omului,
Asta o fi cumva o credinta noua ...bazata pe povestea lui Mos Cocos care se iontreba ce a fost mai inati ...oul sau gaina?
Poi ce zice Biblia (pe care numai Dracu o recomanda) la acest capitol?
Sau poate vrei sa-mi arati si mie versetul in care vedam ca Dumnezeu ne cere sa citim si sa urmám BIBLIA!!!!?

Citat :

dar nu ai ce sa le faci atat de limitata este mintea lor,celor atei,mantuitori de credinta
Nu te strofoca ca altii sunt muuuult mai prosti ca ateii!
Si anume sa crezi ca fiul nenascut a regulat-o7insamantat-o pe viitoarea sa mama ...ca din aceasta sarcina sa se nasca tocmai acel fiu nenascut atunci ..adica ceö care a insamantat-o! ... nu ti se pare aceasta dracovenie ...pur si simplu Diabolica?
Ia árata-mi si mie unde in Biblie gasim o asemenea poveste diabolica ? ...si daca in Biblie nu o gasim ...cine Dracu v-a bagat-o in capul ala vostru gol?

Citat :

vreau sa-i intreb stiu ei sau stiinta ce este duhul omului in ce consta viata lui,cum respira el ?
.................................................

La intrebarile acestea vei gasi in mod sigur si singur raspuns, dar doar atunci cand nu vei mai sta cu fundul intors catre stiinte ...si vei incerca sa renunti la "a judeca" cu curul ...si vei prefera sa folosesti creierul din dotare si Cunoasterea Rationala ca singurul mod de a acumual cunostinte ...si asta renuntand total la metoda prin "credinta a proasta" ...asa cum o faci acum!
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Joi Mar 28, 2013 3:10 pm

Corect,nici un raspuns concret numai critici aduse fara dovezi solide a ceea ce vorbesti,daca nu intelegi ce scrie cum crezi ca poti sa comentezi despre ce scrie acolo in biblie?Nu ti se pare ca ai luat-o prea inainte cu inteligenta?Normal,cand nu poti si nu sti sa dai un raspuns ii spui ca poate sa descopere si singur raspunsul.In fond esti praf la capitolul raspuns,raspunzi numai la ce sti si te-ai documentat putin si nici asta inteles asa cum ar trebui inteles sau cum trebuie inteles.Cu curul nu stiu cum poti sa gandesti dar daca tu zici inseamna ca tu cu asta gandesti si in mare parte SE VEDE acest lucru din belsug in raspunsurile si comentariile de mai sus,limbaj de mess,litere in plus sau in minus,cuvinte jignitoare, o minte depravata care dupa cum vad nu poate sa aiba un dialog normal chiar daca este impotriva a ceva,cand nu este dupa cum spune el judeci cu ''curu''mai bine lasi dupa cum spune el si gata ai incheiat subiectu.Povestea cu spermatozoidul este raspunsul tau intr-un comentariu facut tot de tine Soimos dar daca nu ti minte vorbele tale si nu sti ce vorbesti nu are nimeni ce sa-ti faca asta este dovada de inteligenta de care dispui azi spui una si maine critici ce ai spus nestiind ce ai spus ieri.Frumoasa dovada de inteligenta.Powered by ME
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Joi Mar 28, 2013 8:11 pm

crezi ce vrei a scris:
Corect,nici un raspuns concret numai critici aduse fara dovezi solide a ceea ce vorbesti,
Poi cum sa-ti dovedesc eu ca Isus nenascut nu a regulat-o pe viitoarea sa mama si a devenit astfel si Fiul dar si propriul sau Tata ... nascut din el insusi!
La asta trebuie sa raspunda cei care cred ...dar si cei care sustin ... ca Isus s-a nascut din Treime.
Eu ti-am explicat clar ca nici macar in naroada aia Biblie FURATA (pe care niciodata Dumnezeu nu o recomanda explicit nimanui ) nu scrie o asemenea baliverna diabolica !

Citat :

daca nu intelegi ce scrie cum crezi ca poti sa comentezi despre ce scrie acolo in biblie?
Poi unde in Biblie scrie despre povestea diabolica a nasterii lui Christos din Treime???
Vreau sa-mi dai un link catre povestea asta spurcata despre cum un copil nenascut ajunge sa o insamanteze pe viitoarea sa mama ...ca din aceasta sarcina sa se nasca chiar el insusi!

Citat :

Nu ti se pare ca ai luat-o prea inainte cu inteligenta?

In general ...NU !
Dar fata de cei de teapa ta ...evident ca DA!

Citat :

Cu curul nu stiu cum poti sa gandesti
Ce te face sa crezi ca toti oamenii gandesc ca tine?

Uite eu ti-am raspuns PUNCTUAL si argumentat ...la fiecare problema ridicata de tine si chiar argumentat cu versete din Biblie la unele afirmatii ale tale ...pe cand tu vorbesti neclar la modul general ...in loc sa-mi desfintezi tot PUNCTUAL fiecare raspuns al meu!
De ce nu faci asta?
Nu te duce mintea sau ce?
Crezi ca o afirmatiela modul general tine loc de raspuns punctual si argumentat ?
De afirmatii la modul general sunt in stare toti handicapatii mintali care nu au in cap decat rahat ...!
Tu daca te simti capabil sa ti o converasatie cu mine ... atunci fa-o PUNCTUAL ca un om inteligent ...si nui ca un crestin incult care-l joaca pe ofensatu!

Citat :

dar daca tu zici inseamna ca tu cu asta gandesti si in mare parte SE VEDE acest lucru din belsug in raspunsurile si comentariile de mai sus,limbaj de mess,litere in plus sau in minus,cuvinte jignitoare, o minte depravata care dupa cum vad nu poate sa aiba un dialog normal chiar daca este impotriva a ceva,

Ma moaca ... tu nu esti un om normal ci un fanatic religis si un propagandist al minciunii ...adica un slujitor al Diavolului ...sau mai exact al unui "Dumnezeului veacului acesta " asa cum si apostolul Pavel recunoaste, cand spune ca acest "dumnezeu al acestui veac " v-a luat mintile!

Deci minte depravata ai tu ... cel care ai o religie care se caca pe Legea lui Dumnezeu numita Torah ... si fi sigur ca pentru aceasta optiune naroada pe care ai luat-o ...vcei plati amarnic la "judecata de apoi" care nu va fi una facuta de Lucifer alias Christos ..ci va fi un examen pe care il vei da in fata lui Dumnezeu Creatorul ...adica acel Dumnezeu pe ale carui legi ...tu ca si ´crestin ...te caci!
Scuze pentru acest gen de exprimare ...dar adevarul nu poate fi niciodata urat ...ci urata este FAPTA pe care tu o faci (adica ca te caci pe Legea Sa)!

Citat :

.Povestea cu spermatozoidul este raspunsul tau intr-un comentariu facut tot de tine

Da ...doar atat ca eu stiu ca m-am nsacut din incrucisarea dintre un ovul si un spermatozoid ...si stiu si al cui era spermatozoidul din care m-am nascut ...pe cand saracu rabin Isus si probabil si tu ... nu stiti!
Sau cum crezi ca Isus s-a nascut din propriul sau spermatoziod ...inainte de a se naste ca om?
Nu vezi ca povestea asta e facuta numai pentru prosti?

Tu oare esti atat de prost incat sa o crezi?????
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Vin Mar 29, 2013 6:15 am

Concret,nimic esti doar un abur care se agita sa faca putina spuma in aceasta lume si chiar nu reuseste,pentru ca in inteligenta ta te faci singur de rusine pentru ca nu sti sa scri,sa vorbesti,sa respecti un om,sa ai o conversatie cu un om de alta religie decat a ta Natura care habar nu ai ce inseamna dar pe om l-a creat ea,si tot asa.Tu in final ce incerci sa dovedesti necredinta ta?Bravo tie omule scrie si in biblie daca omul este nebun si nu vrea sa se indrepte sa mearga mai departe in nebunia lui numai ca tu tot avansezi asta este periculos.Din scrisele tale de mai sus tu nici vnu cunosti legea lui Dumnezeu de unde sa o mai si intelegi.Cum poti s-o confunzi pe mama ta cu tatal tau,eventual daca esti orb cum esti tu,ti-am mai zis nu incerca sa fi mai destept decat esti acum ca nu dai dovada decat de mai mare prostie.Esti prost informat din toate punctele de vedere.I-a spune-mi tu stiinta la care te referi tu ce descoperiri a facut asa importante de tot te bati cu pumnul in piept?Ca pamantul nu e suspendat de nimic?Se stia de cateva mi de ani acest lucru,scrie despre el in biblie,dar daca tu citesti ghicitori si crezi ca inveti stiinta treaba ta.Nu incerc sa-ti demonstrez mai multe pentru ca pentru mine esti c-am incuiat,prost informat,rau de gura si nu vreau sa te faci mai tare de rusine decat te-ai facut pana acum.Powered by ME
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Vin Mar 29, 2013 6:22 am

Cand o sa te inveti sa citesti in bible si versetul de inainte si urmatorul o sa intelegi ce scrie in biblie,atat timp cat citesti ce vrei tu intelegi ce vrei tu.De acea biblia nu o poate intelege oricine pentru ca ea nu este o carte de ghicitori pe care tu Soimos cu judecata de acum nu o sa poti sa o intelegi daca nici macar nu sti sa o citesti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   Vin Mar 29, 2013 8:30 am

crezi ce vrei a scris:
Concret,nimic, esti doar un abur

Ia incearca sa desfintezi "nimicurile" afirmate de mine ...si doar dupa ce ai raspuns si m-ai dat gata sa spui ca este "aburi"!
Atata timp cat nu esti in stare sa faci asta ...pot sa spun si eu ca ce spui tu nu este decat un "partzi"!

Citat :

esti doar un abur care se agita sa faca putina spuma in aceasta lume si chiar nu reuseste,pentru ca in inteligenta ta te faci singur de rusine pentru ca nu sti sa scri,sa vorbesti,
Atacurile la persoana si jignirile nu tin loc de aqrgumente decat in capetele celor prea prosti ca sa-si sustina argumentat un punct de vedere!!

Referiri la persoana ta facute la modul general pot sa fac si eu ...ba chiar pot face remarci si despre trecutul pe care mi-l inchipui eu despre mama ta precum si idespre inteligenta remarcabila a tatalui tau ... dar daca as face aceste lucruri nu as fi decat un prost ca tine ...si nu un om inteligent care incearca sa poarte un dialog civilizat !

...si din pacate tu nu mi-ai desfintat argumentat nicio idee ...ci iata ca scoti pe gura doar balele scarboase ale prostiei din capul tau sec care nu este capabil sa-si apere nici macar bruma de idei primitive pe care le postezi pe aici ...si faci asta de pe pozitia prostului care se crede deshtept!

Asa ca daca vrei sa continuam o discutie civilizata ...vino cu argumente in sprijinul ideilor tale ...si nu cu atacuri murdare privind inteligenta mea ...pentru ca NU persoana mea este subiectul acestui forum !

Citat :

Din scrisele tale de mai sus tu nici vnu cunosti legea lui Dumnezeu de unde sa o mai si intelegi.
Poi mai grav este la tine !
Tu nici macar nu ai vreun Dumnezeu ... deci nici o Lege a Lui ... ci ai in loc de "lege" scrierile unor evanghelisti care lucrau cu puterile dracilor si aflati in comanda unui ucigas de crestini!
Sau poate vrei sa ma convingi ca Religia Crestina a pornit direct de la Dumnezeu ... si nu de la niste sarlatani sub conducerea unui criminal ca falsul apostol Pavel stransi in jurul unei masute la Conciliul Apostolilor de la Ierusalim?

Asa ca mai intai vreau sa vad versetul Biblic in care se face referire la faptul ca Dumnezeu isi asuma religia voastra cea crestina!

Citat :

Esti prost informat din toate punctele de vedere.
Lasda tu consideratiile generale ...si dovedeste-mi ca ai dreptate!
Si eu pot spune despre tine ...si tot pe modelul tau ... ca tu esti informat ca un idiot care nu pricepe ce spune!
Asa ca hai sa lasam afirmatiile jignitoare si sa trecem la puncte concrete ...si la raspunsuri PUNCTUALE la temele in discutie ... ptr ca jignirile nu tin loc de argument ...decat in capetele goale ale celor retardati care nu sunt capabili sa poarte o discutie civilizata!

Citat :

I-a spune-mi tu stiinta la care te referi tu ce descoperiri a facut asa importante de tot te bati cu pumnul in piept?
Ce sa-ti mai raspund cand tu pui atat de retardat problemele?
In ce lume traiesti tu de nici macar atata nu stii?
Trsaiesti cumva in lumea lui Christos in care nu exista nici apa curenta si nici sapun ce sa mai vorbim de pasta si perie de dinti?
Eu traiesc intr-o lume in care se fac tomografii pe baza de rezonanta magnetica pentru a se diagnostica boli nevazute, intr-o lume in care se fac operatii pe creier si alte sute de mii de minuni zilnice in toate spitalele lumii ...si nu minuni sub forma de aratari a lui "dumnezeul veacului acesta" care nu vindeca decat eventual 1 dintr-un miliard de cazuri ...si care atunci cand o face o face numai ca sa se legitimeze ca Dumnezeu ...cand de fapt el este Diavolul!
Eu traiesc intr-o lume in care pot comunica pe internet prin "pachete de informatii" de tip OSI, care circula cu viteza luminii prin retele...si asta in toate sensurile fara sa se ciocneasca intre ele, o lume moderna in care orice om are posibilitatea sa zboare cu avioane moderne in cerul despre care religia ta doar poveste ...si asta in mod mincinos... o lume in care oamenii sunt mantuiti de alti oameni (vezi serviciile SMURD, spitale si medicamente pentru toata lumea. ) ...o lume in care ti se ofera posibiliatea sa o cunosti ...stand acasa in fotoliu si butonand o telecomanda, o lume inb care stiinta mi-a dat posibilitatea sa vorbesc, ba chiar sa si vad persoana cu care vorbesc din orice parte a lumii si cu cine vreau !
O lume in care ma deplasez comod cu o masina care este dirajata din ceruri astfel ca sa ajunga rapid acolo unde vrei !
Asa ca lumea mea este bogata si imbogatita pe zi ce trece DE STIINTA ... in timp ce lumea ta..

...este o lume care indeamna la primtivism si retrogradare ...o lume a prostiei si a intunericului mintal ...o lume pe care noi cei care cunoastem istoria ... o numim evul mediu intunecat al obscurantismului mental ... o lume a crimelor, a arderilor pe rug
, a suferintelor nealinate, a saraciei si a mizeriei nesfarsite , o lume in care biserica ta crestina era "criminalul Sef" si se preocupa cu inventarea aparatelor de tortura cele mai bicisnice ...asta este lumea ta si a religiei diabolice pe care vrei sa ne-o vinzi ca valoare ...dar ea contine doar "valori diabolice"!"
Asa ca nu ne mai vinde mizeria naroada din capul tau ca fiind ceva valoros ...ca nu faci altceva decat sa te autoblamezi prin intrebarile tale naroade, dar si prin felul retrograd in care pui probleme... ca un om primtiv ...ceea cce de fapt si esti!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori   

Sus In jos

Penticostalii isi desconspira fratii colaboratori
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Alte culte sau religii-
Mergi direct la: