Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Canoanele Bisericii Ortodoxe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 16, 2012 11:15 pm

Anticristul a scris:
Da dar nu de Isus.

El este Capul Bisericii.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 9:19 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Da dar nu de Isus.

El este Capul Bisericii.

Spune-i prietenului tau Soimos ca nu joaca cinstit ,de ce mi-a dat ignore pe TPU,atunci nici eu nu mai raspund pe acest site.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 1:28 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Da dar nu de Isus.

El este Capul Bisericii.

Spune-i prietenului tau Soimos ca nu joaca cinstit ,de ce mi-a dat ignore pe TPU,atunci nici eu nu mai raspund pe acest site.
Ti-am dat ighore pentru ca stii prea bine ca iti cunosc deja toate raspunsurile!
Asa ca nu ma intereseaza sa le aud din nou!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 3:09 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Ti-am dat ighore pentru ca stii prea bine ca iti cunosc deja toate raspunsurile!

Pai si tu pui mereu aceleasi intrebari! Doar atat stii?PROBLEMA TA ESTE CA NU STII SA PIERZI CU DEMNITATE!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 3:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Pai si tu pui mereu aceleasi intrebari! Doar atat stii?PROBLEMA TA ESTE CA NU STII SA PIERZI CU DEMNITATE!
Poi vezi ca-ti dai si singura seama ca nu mai are rost sa continuam .... ca e absurd!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 3:47 pm

EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Isus fiind de religie mozaica ...nu avea biserica ci sinagoga!

Asa ca mai exacta este afirmatia precum ca Christos este capul su... i!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 4:01 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Ce trebuie sa fac ca sa mi se stearga contul?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 4:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Ce trebuie sa fac ca sa mi se stearga contul?
Exista doua posibilitati!
Prima este sa te lapezi de Diavol si sa nu mai minti ca nu-i frumos sa minti!

Si a doua este aceea sa-ti faci harakiri cu o foaie din Biblie!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 17, 2012 8:07 pm

Soimos ea nu minte,ea crede ca asta este adevarul. Asa cum un musulman crede ca a ucide evrei, este o fapta buna cu care poate ajunge un rai ,unde il asteapta 72 de fecioare.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mar Dec 18, 2012 11:23 am

Anticristul a scris:
Soimos ea nu minte,ea crede ca asta este adevarul. Asa cum un musulman crede ca a ucide evrei, este o fapta buna cu care poate ajunge un rai ,unde il asteapta 72 de fecioare.
Acestea sunt aspecte grave ale prostiei omenesti!
Totusi nu inteleg cum poate fi cineva atat de irational incat sa refuze sa gandeasca logic!
La ei minciuna se impleteste cu adevarul atat cat sa le slujeasca propriul interes!

In Tanach nu este pomenita niciunde nasterea unui nou Dumnezeu, ci venirea unui Messiah, adica a unui UNS, si ei inteleg ca Messiah este fiul lui Dumnezxeu, si la orice dictionar le-ai da un link sa vada diferenta...ei NU si NU si iarasi Nu ...ca ei au dreptate!

Cat despre arabi si "fecioarele" din Rai, adica huriile, la noi in germana exista pentru curvele profesioniste o anumita denumire...si anume cea de "Hurre"!
Oare iti imaginezi de unde se trage aceasta denumire pentru curve?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Ian 07, 2013 4:39 pm

PROBLEMA SE PUNE ASA:
Dumnezeu promite un masiah pentru evrei din nemul lor din saminta lor, om ca toti oamenii.
Vine Cristos (cine o fi asta e o taina)dumnezeu din dumnezeu ,promis de la intemeierea lumii ,mintuitor al tutror popoarelor.

De ce oare a trebuit sa minta Dumnezeu pe Israel in halul asta,daca lor nu le a folosit la nimic?
Ci doar acest Cristos sa pus cap al unei organizatii criminale ,care sa numit Biciul lui Dumnezeu. Pentru a pedepsi poporul ucigator de dumnezeu.
Si macar daca ar fi vinovati de moartea lui.
Ma mir ca sfintul Papa a avut curajul in ultimul timp sa anunte ca evreii nu ar fi chiar vinovati de moartea lui Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mier Ian 09, 2013 10:29 am

Anticristul a scris:
PROBLEMA SE PUNE ASA:
Dumnezeu promite un masiah pentru evrei din nemul lor din saminta lor, om ca toti oamenii.
Vine Cristos (cine o fi asta e o taina)dumnezeu din dumnezeu ,promis de la intemeierea lumii ,mintuitor al tutror popoarelor.

De ce oare a trebuit sa minta Dumnezeu pe Israel in halul asta,daca lor nu le a folosit la nimic?
Buna intrebarea!
Si clarifica in plus cat de mincinoase sunt interpretarile crestine ale Tanachului rebotezet in VT!

Citat :

Ci doar acest Cristos sa pus cap al unei organizatii criminale ,care sa numit Biciul lui Dumnezeu. Pentru a pedepsi poporul ucigator de dumnezeu.
Vorba asta cu "biciul lui Dumnezeu" cred ca tine de hunul Atila, deci cred ca face parte dintr-un alt film!
Poate ai vrut sa zici ceva asemanator, de ex. Papa Benedict al XVI pe cand era seful inchizitiei catolice si se chema Josef Ratzinger, era "Buldogul lui Dumnezeu"!

Citat :

Si macar daca ar fi vinovati de moartea lui.
Ma mir ca sfintul Papa a avut curajul in ultimul timp sa anunte ca evreii nu ar fi chiar vinovati de moartea lui Isus.

Poi trebuia sa recunoasca adevarul pentru ca acum in era informatiei, minciunii i s-au scurtat si mai mult picioarele!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mier Ian 09, 2013 10:50 pm

Da Dar daca Papa ar spune azi ca Isus a fost doar un evreu cumsecade,si ca Cristos nu este acelasi personaj cu Isus l-a scurta de cap
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Ian 13, 2013 10:40 pm

Anticristul a scris:
Da Dar daca Papa ar spune azi ca Isus a fost doar un evreu cumsecade,si ca Cristos nu este acelasi personaj cu Isus l-a scurta de cap

Poi daca ar spune acest adevar, ar desfinta din start religia crestina, si ce ar pune in locul ei?
La ce s-ar inchina ortodocsii din Romania lingatori de icoane si betivi de apa spurcata de sarlatani pe care ei o numesc Sfintita?

“Si daca n'a inviat Hristos, atunci propovaduirea noastra este zadarnica, si zadarnica este si credinta voastra.”1 Corinteeni 15:14
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mier Ian 16, 2013 9:06 pm

Eu un lucru tot intreb mereu dar nici un crestin nu are curaj sa raspunda.Daca au eliberat pe Bar-Aba,cine a murit?
Sau cine a jucat rolul condamnatului.Si de ce la o anumita parola i sa dat sa bea mirodenii?
Care era rostul lor si de ce ,ca aceasta chestie nu facea parte dintr o rastignire obisnuita.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Joi Ian 17, 2013 5:54 pm

Anticristul a scris:
Eu un lucru tot intreb mereu dar nici un crestin nu are curaj sa raspunda.Daca au eliberat pe Bar-Aba,cine a murit?
Poi probabil celalat Isus adica cel care era talharul!

Citat :

Sau cine a jucat rolul condamnatului.

Isus Bar Aba a jucat rolul condamnatului pentru ca celalalt era condamnat cu adevarat!

Citat :

Si de ce la o anumita parola i sa dat sa bea mirodenii?
Faza asta nu o cunosc prea bine! Dar ma interesez si iti voi da in curand un raspuns!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Joi Ian 17, 2013 7:50 pm

Pai tu crezi ca Pilat cunostea chiar toti condamnatii din inchisoare?
Si ,de ce trebuia sa se grabeasca Pilat chiar asa sa l condamne urgent avind in veder ca sint pastele evreilor.Si muuuuuuuuuuuuuuuuuulti pelerini veneau la Ierusalim atunci.
Putea sa se astepte la o razmerita ,avind in vedere ca era un erou popular.
In toata istoria Isaraelului nu vei gasi sa se fi intrunit vreodata Sanhedrunul,
in ajun de Sabat sau sarbatoare.
Si Pilat nu ar fi facut o astfel de greseala sa condmne un erou inainte de al cercetat cu deamanuntul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Ian 18, 2013 8:45 am

Parerea mea este ca nu a fost condamnat eroul, ci talharul!
Si ca de fapt s-a procedat la o rocada profiatnduse de faptul ca pe amandoi ii chema Isus. Deci s-a grabit pentru ca stiind ca va veni multa lume la pelerinaj, in mod sigur ar fi fost unii care puteau sa faca diferenta din cauza faptului ca stiau cine este si cum arata rabinul Isus.
Sus In jos
mihai39
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Constanta
Puncte : 14
Data de inscriere : 17/01/2013

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mar Ian 22, 2013 6:52 pm

Pilat stia cu siguranta descendenta regeasca a lui Iisus asa inxcit era direct interesat sa profite de moment pentru a inlatura un posibil pretendent la scaunul lui.
Chiar s-a bucurat (prin gestul spalarii pe maini) ca vina a cazut mai mult pe alti si nu pe el.

pina la urma traditia era ca de Paste sa fie eliberat un prizonier din inchisoare la cererea multimii si nu o condamnare la cererea multimii.

lupta ideologica intre evrei si Iisus este zugravita in profetia despre lupta dintre fostul Israel si Dumnezeu in care evreii pretind in mod fals corectitudinea (mintind se dau drept fratele Fiului lui Dumnezeu ) iar in lupta ies invingatori ucigindul pe Iisus insa cu toate astea ei sint rasplatiti pentru "victoria" lor -rasplata fiind zugravita de capatarea numelui de Israel care la prima vedere nu are nici un beneficiu concret insa poate ascunde unele binecuvintari parintesti pline de iertare in legatura cu care nu era inca momentul sa se vb.

Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mar Ian 22, 2013 7:37 pm

mihai39 a scris:
Pilat stia cu siguranta descendenta regeasca a lui Iisus asa inxcit era direct interesat sa profite de moment pentru a inlatura un posibil pretendent la scaunul lui.
Chiar s-a bucurat (prin gestul spalarii pe maini) ca vina a cazut mai mult pe alti si nu pe el.

pina la urma traditia era ca de Paste sa fie eliberat un prizonier din inchisoare la cererea multimii si nu o condamnare la cererea multimii.

lupta ideologica intre evrei si Iisus este zugravita in profetia despre lupta dintre fostul Israel si Dumnezeu in care evreii pretind in mod fals corectitudinea (mintind se dau drept fratele Fiului lui Dumnezeu ) iar in lupta ies invingatori ucigindul pe Iisus insa cu toate astea ei sint rasplatiti pentru "victoria" lor -rasplata fiind zugravita de capatarea numelui de Israel care la prima vedere nu are nici un beneficiu concret insa poate ascunde unele binecuvintari parintesti pline de iertare in legatura cu care nu era inca momentul sa se vb.

De unde ai mai scoso si pe asta ca Pilat cunostea descendenta lui Isus.
Pilat era un roman singeros un fel de general de armata,care nu avea nici un fel de respect pentru om.Doar interes material.El avea ordin sa reprime orice rascoala sau razmerita,indiferent de unde ar fi venit aceasta.
El nu cunostea genealogiile semintiilor lui Israel,ca asta era treaba rabinica.
Si Matei desfrie genealogia lui Isus la peste 40 de ani der la moartea lui Pila,.iar Luca tot cam atunci,desi cei doi nu sint pe aceesi linie.
Nu stiu Luca sau cine a scris ,dar un lucur e cert ca a facut o mare greseala.
Nu a stiut ca Fiul lui David;Natan,a murit de mic si nu aajuns sa se casatoreasca.si sa aiba urmasi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Ian 25, 2013 9:44 pm

mihai39 a scris:
Pilat stia cu siguranta descendenta regeasca a lui Iisus

descendenta regeasca?
Poi eu stiam ca tatal lui Isus pe nume Iulius Abdes Pandira era un biet soldat cel mult caprar in armata romana si nu un Imparat al imperiului roman.

Citat :

lupta ideologica intre evrei si Iisus .....

Este doar in capetele pline de minciuni si lipsite de cultura generala ale fanaticilor crestini!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Sam Ian 26, 2013 8:34 am

Soimos a scris:
mihai39 a scris:
Pilat stia cu siguranta descendenta regeasca a lui Iisus

descendenta regeasca?
Poi eu stiam ca tatal lui Isus pe nume Iulius Abdes Pandira era un biet soldat cel mult caprar in armata romana si nu un Imparat al imperiului roman.

Citat :

lupta ideologica intre evrei si Iisus .....

Este doar in capetele pline de minciuni si lipsite de cultura generala ale fanaticilor crestini!

Chiar sotia lui Pilat a avut un vis care era foarte real despre natura divina a Domnului Isus si aceasta i-a scris o scrisoare sotului ei in care il ruga sa nu ii faca nimic rau acestui sfant!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Sam Ian 26, 2013 12:42 pm

EmaLovesJesus a scris:

Chiar sotia lui Pilat a avut un vis care era foarte real despre natura divina a Domnului Isus si aceasta i-a scris o scrisoare sotului ei in care il ruga sa nu ii faca nimic rau acestui sfant!
Esti cumva dusa cu pluta?
De unde stii tu ce a visat sotia lui Pilat?
Doar ca ai citit tu literatura propagandistica de proasta calitate?

Poate a avut si ea un vis erotic ca era tanara si avea un sot batran, cu acelasi soldat roman Tiberius Abdes Pandira, care a regulat- o cu "Duhul sau Sfant" si pe fecioara Maria de i-a rapit fecioria in asemenea hal incat contemporanii ei erau gata sa o omoare cu pietre pe aceasta nevinovata care si-a pierdut fecioria cu un dusman al neamului ei si astfel batjocorita de neamul sau si slavita de dusmani aceasta fosta fecioara a devenit "mama eroina" a unui "dumnezeu" care s-a reincarnat ca Hitlerul cel mantuitor care la fel ca si Isus-Christos mantuia lumea prin moarte!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Ian 26, 2013 7:02 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Sam Ian 26, 2013 5:14 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
mihai39 a scris:
Pilat stia cu siguranta

Uau.Povestea visului sotiei lui Pilat credam ca ramine in lumea ortodoxa.Nu credeam ca trece granitele,ortoxiei in neoprotestantism.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Sam Ian 26, 2013 6:47 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
mihai39 a scris:
Pilat stia cu siguranta

Uau.Povestea visului sotiei lui Pilat credam ca ramine in lumea ortodoxa.Nu credeam ca trece granitele,ortoxiei in neoprotestantism.
Te rugam sa ne explici la ce te referi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Sam Ian 26, 2013 7:04 pm

[quote="Soimos"]
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Ian 27, 2013 5:42 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Lasa tu scrisorile imaginate de drogati ca tine!
Eu am cerut linkul catre versetul din Biblie in care vedem aceasta scrisoare!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Ian 27, 2013 6:09 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Anticristul a scris:

Eu stiu foarte bine la ce te referi,dar aceasta poveste este tirziu si a fost facuta doar pentru a imbunatati imaginea unui Pilat crud si singeros.
Se stie exact in istorie evolutia visului sotiei lui Pilat.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Ian 27, 2013 9:56 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Eu stiu foarte bine la ce te referi,dar aceasta poveste este tirziu si a fost facuta doar pentru a imbunatati imaginea unui Pilat crud si singeros.

Este scris si in Sfanta Carte despre visul sotiei lui Pilat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Ian 28, 2013 10:44 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Lasa gargara si da linkul sa-l studiez!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Ian 28, 2013 1:11 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Ian 28, 2013 9:40 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Ma oaie din turma mielului ... asta este pentru tine "sfanta carte"?
Poi nu ai zis tu ca este in "sfanta carte"?
Scuza ma ca ti-am zis pe nume, dar asa se vorbeste cu MINCINOSII aflati in slujba Diavolului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mar Ian 29, 2013 7:39 am

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Scuza ma ca ti-am zis pe nume, dar asa se vorbeste cu MINCINOSII aflati in slujba Diavolului!

Demonstreaza-mi ca Biblia nu este o Carte Sfanta si eu iti demonstrez ca este.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mar Ian 29, 2013 12:03 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Demonstreaza-mi ca Biblia nu este o Carte Sfanta si eu iti demonstrez ca este.

Ma culmea prostiei ce esti intrupata intr-o analfabeta!
Asta ai inteles tu din remarca mea?
Cum dracu de nu ai inteles exact ceea ce te-am intrebat, si anume la faptul ca linkul tau nu duce la Biblie, si ca tu ai mintit ca o excroaca cand ai spus ca scrisoarea nevestei lui Pilat este in "Sfanta carte" !
Chiar nu ti-e rusine sa minti si sa inseli ca o sarllatana crestina aflata in slujba lui Dracu?

Tu nu vezi ca te incurci in minciuni si fugi de adevar, adica de Dumnezeu ca eu de Dracu!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   

Sus In jos

Canoanele Bisericii Ortodoxe
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 8Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: