Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Canoanele Bisericii Ortodoxe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mier Dec 05, 2012 7:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ei,afla ca sunt o persoana iubita si de colegii de munca si de vecini ,de fratii si surorile mele.
Dar evident ca nu esti nici tu perfecta pentru ca esti certata doar cu adevarurile dovedite de stiinta.
Apropo "fratii si surorile" tale au coada si cornite?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Mier Dec 05, 2012 8:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asta ar trebui sa fie religia.Sa te faca om ,sa poti trai cu alti oameni insocietate.Ce depaseste de aici este habotnicism.

Ei,afla ca sunt o persoana iubita si de colegii de munca si de vecini ,de fratii si surorile mele.Pentru ca interactionez cu fiecare stiu sa ma cobor si la cei simpli,ii respect si imi fac intotdeauna timp ca sa ii intreb de sanatate si daca au fost bolnavi i-am cautat si m-am rugat pentru ei.Atitudinea conteaza!
Spune mi de ce parte a baricadei esti,ca eu credeam la inceputca ai fi de printre martori dar se pare ca totusi nu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Joi Dec 06, 2012 6:32 am

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asta ar trebui sa fie religia.Sa te faca om ,sa poti trai cu alti oameni insocietate.Ce depaseste de aici este habotnicism.

Ei,afla ca sunt o persoana iubita si de colegii de munca si de vecini ,de fratii si surorile mele.Pentru ca interactionez cu fiecare stiu sa ma cobor si la cei simpli,ii respect si imi fac intotdeauna timp ca sa ii intreb de sanatate si daca au fost bolnavi i-am cautat si m-am rugat pentru ei.Atitudinea conteaza!
Spune mi de ce parte a baricadei esti,ca eu credeam la inceputca ai fi de printre martori dar se pare ca totusi nu.

Nu o confesiune sau o denominatiune ne da mantuirea ci o relatie personala cu Dumnezeu prin trairea dupa Cuvantul lui Dumnezeu.Cand vom fi la judecata nu vom fi intrebati din ce confesiune am facut parte. Fac parte din Biserica penticostala.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Joi Dec 06, 2012 8:17 am

EmaLovesJesus a scris:

Nu o confesiune sau o denominatiune ne da mantuirea ci o relatie personala cu Dumnezeu prin trairea dupa Cuvantul lui Dumnezeu.Cand vom fi la judecata nu vom fi intrebati din ce confesiune am facut parte. Fac parte din Biserica penticostala.
Tu nu poti avea nicio relatie personala cu Dumnezeu pentru ca religia ta nu are un Dumnezeu, ci este o religie care s-a nascut odata cu Stapanul cheilor Iadului , cel care va indeamna sa nesocotiti Legea lui Dumnezeu numita Torah!
Asa ca vorbesti fara sa gandesti la ce spui!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Joi Dec 06, 2012 9:48 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tu nu poti avea nicio relatie personala cu Dumnezeu pentru ca religia ta nu are un Dumnezeu, ci este o religie care s-a nascut odata cu Stapanul cheilor Iadului , cel care va indeamna sa nesocotiti Legea lui Dumnezeu numita Torah!

Eh! Se vede ca nu ai citit Noul Testament!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Joi Dec 06, 2012 1:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Da ce legatura are Noul Testament, adica un text scris de cei carora Isus le-a dat puterea sa lucreze cu Diavolii (Vezi Luca 9.1) ... cu Dumnezeu?

Nu ai vazut ca eu tocmai din Apocalipsa am citat?
Sau Apocalipsa ...dupa tine, nu face parte din Noul Testament!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Dec 07, 2012 7:18 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Da ce legatura are Noul Testament, adica un text scris de cei carora Isus le-a dat puterea sa lucreze cu Diavolii (Vezi Luca 9.1) ... cu Dumnezeu?

Nu ai vazut ca eu tocmai din Apocalipsa am citat?
Sau Apocalipsa ...dupa tine, nu face parte din Noul Testament!

Tu confunzi persoana Domnului ISUS cu opusul Sau satan.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Dec 07, 2012 9:13 am

EmaLovesJesus a scris:

Mai degraba confuzia este in capusorul tau frumos trepanat!
Eu nu vorbesc despre Rabinul Isus ... ci despre Diavolul care i-a pentrat trupul ... diavol care este numit Christos ...adica denumit cu un nume care nu are nicio legatura cu bietul rabin Isus care niciodata nu a auzit de acest nume!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Dec 07, 2012 10:30 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu nu vorbesc despre Rabinul Isus ... ci despre Diavolul care i-a pentrat trupul ... diavol care este numit Christos ...adica denumit cu un nume care nu are nicio legatura cu bietul rabin Isus care niciodata nu a auzit de acest nume!

Isus Hristos este Fiul lui Dumnezeu.El este Calea spre Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Dec 07, 2012 5:50 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

La fel de adevarat este ca si cateaua mea Zoitica este Fica lui Dumnezeu !

Totul este sa te porti frumos cu ea si daca strig la ea "prinde pocaitii" ii musca de fund daca nu iasa in cea mai mare viteza din curtea mea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Vin Dec 07, 2012 8:58 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

La fel de adevarat este ca si cateaua mea Zoitica este Fica lui Dumnezeu !

Totul este sa te porti frumos cu ea si daca strig la ea "prinde pocaitii" ii musca de fund daca nu iasa in cea mai mare viteza din curtea mea!

Pocainta este porunca Domnului Isus.Dar tu esti rau si urasti pe cei care iubesc pe Dumnezeu si pe Isus.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Sam Dec 08, 2012 7:53 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:

Isus Hristos este Fiul lui Dumnezeu.El este Calea spre Dumnezeu.
Doar putina confuzie.
Isus ,nu este Cristos,si Isusu nu este calea .
El cel mult a mers pe cale,iar calea era trasta cu mult inainte de el.
Si cine merge pe calea pe care a mers el poate sa spuna ca merge drept.Crsistos a fost opusul lui Isus.Am sa ti dovedesc asta dar in alta situatie.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 2:11 pm

[quote="Anticristul"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:

Doar putina confuzie.
Isus ,nu este Cristos,si Isusu nu este calea .
El cel mult a mers pe cale,iar calea era trasta cu mult inainte de el.
Si cine merge pe calea pe care a mers el poate sa spuna ca merge drept.Crsistos a fost opusul lui Isus.Am sa ti dovedesc asta dar in alta situatie.

Nu te cred. Ioan 5:39 Cercetați Scripturile, pentru că socotiți că în ele aveți viața veșnică, dar tocmai ele mărturisesc despre Mine.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 6:11 pm

Evanghelia lui Ioan a fost scrisa la peste 60 de ani de la moartea lui Isus.
Si nici un alt evanghelist nu a auzit expresia asta de la Isus.STII TU PRIN CITE MIINI A TRECUT EVANGHELIA PINA A AJUNS LA VOI ASA CUM E AZI?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 6:49 pm

Anticristul a scris:
Evanghelia lui Ioan a fost scrisa la peste 60 de ani de la moartea lui Isus.
Si nici un alt evanghelist nu a auzit expresia asta de la Isus.STII TU PRIN CITE MIINI A TRECUT EVANGHELIA PINA A AJUNS LA VOI ASA CUM E AZI?

Nu conteaza.ESENTIALUL ESTE ACELASI! ISUS ESTE DOMNUL!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 6:53 pm

Daca Isus este Domnul .
Dumnezeu e mort.
Asta a si vrut Satan sa faca cind sa imbracat in inger de lumina.
Sa dovedeascaca Dumnezeu a murit.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 7:12 pm

Anticristul a scris:
Daca Isus este Domnul .
Dumnezeu e mort.

Tu chiar nu vrei sa accepti ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu?,,Si glas s-a facut din nor, zicand: Acesta este Fiul Meu cel preaiubit, de acesta sa ascultati!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 8:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Daca Isus este Domnul .
Dumnezeu e mort.

Tu chiar nu vrei sa accepti ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu?,,Si glas s-a facut din nor, zicand: Acesta este Fiul Meu cel preaiubit, de acesta sa ascultati!
,,El ne-a izbăvit de sub puterea întunericului și ne-a strămutat în Împărăția Fiului dragostei Lui,
14 în care avem răscumpărarea, prin sângele Lui, iertarea păcatelor.
15 El este chipul Dumnezeului celui nevăzut, Cel întâi născut din toată zidirea.,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 8:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Daca Isus este Domnul .
it.
Eu ori ce pot crede numai ca Dumnezeu minte ,asta nu.
Pai daca Dumnezeu zice ca;Inainte de mine n a fost nici un Dumnezeu,si dupa mine nu va fi.Isaia cap 43;10.
La ce i trebuie lui Dumnezeu un fiu?
Nu se descurca singur?
Sau de ce a zis ;Sa nu ai alti dumnezei?Numai ca sa ne insele pe noi poporul sau/?
Sau ce insemneaza cuvintele;Atunci vor sti neamurile ca Eu sint Dumnezeu care sfinteste pe Israel.
Ai auzit de fraza asta?
Si inca nu sa implinit?
Daca ai lua seama la frazaasta cu atentie si ai intelege la ce se refera si cind .poate ti ar prinde bine.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 9:03 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Daca Isus este Domnul .
it.
Eu ori ce pot crede numai ca Dumnezeu minte ,asta nu.
Pai daca Dumnezeu zice ca;Inainte de mine n a fost nici un Dumnezeu,si dupa mine nu va fi.Isaia cap 43;10.
La ce i trebuie lui Dumnezeu un fiu?
Nu se descurca singur?
Sau de ce a zis ;Sa nu ai alti dumnezei?Numai ca sa ne insele pe noi poporul sau/?
Sau ce insemneaza cuvintele;Atunci vor sti neamurile ca Eu sint Dumnezeu care sfinteste pe Israel.
Ai auzit de fraza asta?
Si inca nu sa implinit?
Daca ai lua seama la frazaasta cu atentie si ai intelege la ce se refera si cind .poate ti ar prinde bine.

Ucenicii Ei au afirmat că Iisus avea dreptul de a ierta păcatele – ceva ce numai Dumnezeu poate face, întrucât păcatul este împotriva lui Dumnezeu (Faptele Apostolilor 5:31; Coloseni 3:13; cf. Psalmul 130:4; Ieremia 31:34). În strânsă legătură cu această ultimă afirmație, s-a spus de asemenea despre Iisus că El este Cel care va "judeca viii și morții" (2 Timotei 4:1). Toma strigat către Iisus: "Domnul meu, și Dumnezeul meu!" (Ioan 20:28). Pavel spune Îl numește pe Iisus "marele nostru Dumnezeu și Mântuitor" (Tit 2:13), și arată că înainte de întruparea Sa, Iisus a existat ca parte a lui Dumnezeu (Filipeni 2:5–Cool. Epistola către Evrei spune cu privire la Iisus că: "Scaunul Tău de domnie, Dumnezeule, este în veci de veci" (Evrei 1:Cool. Ioan a spus de asemenea că: "La început era Cuvântul, și Cuvântul era cu Dumnezeu, și Cuvântul [Iisus] era Dumnezeu" (Ioan 1:1). Alte exemple din Scriptură care ne învață despre dumnezeirea lui Hristos pot fi găsite în Apocalipsa 1:17; 2:8; 22:13; 1 Corinteni 10:4; 1 Petru 2:6–8; Psalmul 18:2; 95:1; 1 Petru 5:4; Evrei 13:20, însă chiar și numai unul dintre acestea ar fi suficient pentru a arăta că Hristos a fost considerat ca Dumnezeu de către cei care L-au urmat.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Dum Dec 09, 2012 9:22 pm

si cind .poate ti ar prinde bine.[/quote]

Ucenicii Ei au afirmat că Iisus avea dreptul de a ierta păcatele – ceva ce numai Dumnezeu poate face, întrucât păcatul este împotriva lui Dumnezeu (Faptele Apostolilor 5:31; Coloseni 3:13; cf. Psalmul 130:4; Ieremia 31:34). În strânsă legătură cu această ultimă afirmație, s-a spus de asemenea despre Iisus că El este Cel care va "judeca viii și morții" (2 Timotei 4:1). Toma strigat către Iisus: "Domnul meu, și Dumnezeul meu!" (Ioan 20:28). Pavel spune Îl numește pe Iisus "marele nostru Dumnezeu și Mântuitor" (Tit 2:13), și arată că înainte de întruparea Sa, Iisus a existat ca parte a lui Dumnezeu (Filipeni 2:5–Cool. Epistola către Evrei spune cu privire la Iisus că: "Scaunul Tău de domnie, Dumnezeule, este în veci de veci" (Evrei 1:Cool. Ioan a spus de asemenea că: "La început era Cuvântul, și Cuvântul era cu Dumnezeu, și Cuvântul [Iisus] era Dumnezeu" (Ioan 1:1). Alte exemple din Scriptură care ne învață despre dumnezeirea lui Hristos pot fi găsite în Apocalipsa 1:17; 2:8; 22:13; 1 Corinteni 10:4; 1 Petru 2:6–8; Psalmul 18:2; 95:1; 1 Petru 5:4; Evrei 13:20, însă chiar și numai unul dintre acestea ar fi suficient pentru a arăta că Hristos a fost considerat ca Dumnezeu de către cei care L-au urmat. [/quote]
De ce fugi totdeauna si te ascunzi in spatele unor farze fara acoperire.?Nu numai Dumnezeu poate ierta pacatele si nici Dumnezeu nu poate ierta toate pacatele.

Iata si un argument al lui Isus;Daca te duci la altar si ti aduci aminte etc Lasa ti daru la altar si dute si impaca te cu pirisul tau etc.
Deci daca ai gresit impotriva cuiva ,nu este dumnezeu caresa ti poata ierta pacatul ci numai acel impotriva caruia ai pacatuit.
Este un fals nototriu ca Toma ar fi zis Domnul meu si dumnezeul meu.Un evreu nu putea spune asa ceva.Nici nu exista asa ceva in limbajul ebraic.
Se exclude din capul locului.Evreii au vazut minuni multe si nenumarate,dar nu au numit pe nimeni dumnezeu.
Atunci vor sti neamurile ca eu sint Dumnezeu care sfinteste pe Israel.
Exista vre o frazain Tanach ca un alt dumnezeu va sfinti pe neamuri si va face o imparatie deosenita?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 6:26 am

Anticristul a scris:
si cind .poate ti ar prinde bine.

Ucenicii Ei au afirmat că Iisus avea dreptul de a ierta păcatele – ceva ce numai Dumnezeu poate face, întrucât păcatul este împotriva lui Dumnezeu (Faptele Apostolilor 5:31; Coloseni 3:13; cf. Psalmul 130:4; Ieremia 31:34). În strânsă legătură cu această ultimă afirmație, s-a spus de asemenea despre Iisus că El este Cel care va "judeca viii și morții" (2 Timotei 4:1). Toma strigat către Iisus: "Domnul meu, și Dumnezeul meu!" (Ioan 20:28). Pavel spune Îl numește pe Iisus "marele nostru Dumnezeu și Mântuitor" (Tit 2:13), și arată că înainte de întruparea Sa, Iisus a existat ca parte a lui Dumnezeu (Filipeni 2:5–Cool. Epistola către Evrei spune cu privire la Iisus că: "Scaunul Tău de domnie, Dumnezeule, este în veci de veci" (Evrei 1:Cool. Ioan a spus de asemenea că: "La început era Cuvântul, și Cuvântul era cu Dumnezeu, și Cuvântul [Iisus] era Dumnezeu" (Ioan 1:1). Alte exemple din Scriptură care ne învață despre dumnezeirea lui Hristos pot fi găsite în Apocalipsa 1:17; 2:8; 22:13; 1 Corinteni 10:4; 1 Petru 2:6–8; Psalmul 18:2; 95:1; 1 Petru 5:4; Evrei 13:20, însă chiar și numai unul dintre acestea ar fi suficient pentru a arăta că Hristos a fost considerat ca Dumnezeu de către cei care L-au urmat. [/quote]
De ce fugi totdeauna si te ascunzi in spatele unor farze fara acoperire.?Nu numai Dumnezeu poate ierta pacatele si nici Dumnezeu nu poate ierta toate pacatele.

Iata si un argument al lui Isus;Daca te duci la altar si ti aduci aminte etc Lasa ti daru la altar si dute si impaca te cu pirisul tau etc.
Deci daca ai gresit impotriva cuiva ,nu este dumnezeu caresa ti poata ierta pacatul ci numai acel impotriva caruia ai pacatuit.
Este un fals nototriu ca Toma ar fi zis Domnul meu si dumnezeul meu.Un evreu nu putea spune asa ceva.Nici nu exista asa ceva in limbajul ebraic.
Se exclude din capul locului.Evreii au vazut minuni multe si nenumarate,dar nu au numit pe nimeni dumnezeu.
Atunci vor sti neamurile ca eu sint Dumnezeu care sfinteste pe Israel.
Exista vre o frazain Tanach ca un alt dumnezeu va sfinti pe neamuri si va face o imparatie deosenita?[/quote]

Ba sigur ca da,Toma nu a fost singurul evreu care L-a recunoscut pe Isus ca Domn si Dumnezeu,pentru ca El este.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 7:39 am

Pentru evrei exista un singur Dumnezeu si Domn.
Si pe acesta il vor recunoaste dar in imprejurari neplacute
Ai avea curajul sa citesti Ezechiel cap 37 dar cu rabdare?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 7:39 am

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:02 am

Anticristul a scris:

Viziunea vaii oaselor uscate.Ezechiel a vazut oasele uscate ale Israelului si Iuda,intr-o vale.I s-a profetit sa profeteasca oaselor sa invie.Prima oara cand a rostit Cuvantul lui Dumnezeu oasele au fost acoperite de tendoane,carne,piele.In continuare el a profetit vantului si trupurile au fost patrunse de suflare.Lucrul acesta isi gaseste implinirea in restaurarea nationala a Israelului.Mai intai restaurarea unui popor mort d.p.d.vedere spiritual,apoi regenerarea lor.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:09 am

Ai citit cumva cartea ;Afacerea Dreyfus?
Si stii ce timp reprezinta aceasta profetie?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:14 am

Anticristul a scris:
Ai citit cumva cartea ;Afacerea Dreyfus?
Si stii ce timp reprezinta aceasta profetie?

Vorbesti despre generalul francez care a fost spion?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:15 am

Atita stii tu?
Ia cauta cartea si citeste o.Nu ti recomand nici o carte dar pe asat da.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:16 am

In miezul afaceri iDreyfus Cred ca asa se numeste
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:17 am

Anticristul a scris:
Atita stii tu?
Ia cauta cartea si citeste o.Nu ti recomand nici o carte dar pe asat da.

Prefer sa citesc carti despre viata Domnului Isus sau de studiu biblic!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:17 am

Ai intelege Biblia ,daca ai ciri cartea asta
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:21 am

Anticristul a scris:
Ai intelege Biblia ,daca ai ciri cartea a

O inteleg foarte bine.Cei duhovnicesti pot sa priceapa lucrarile duhovnicesti.Aceasta Carte m-a transformat,m-a mantuit,mi-a dat un viitor si o nadejde!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:25 am

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Daca Isus este Domnul .
Dumnezeu e mort.

,,El ne-a izbăvit de sub puterea întunericului și ne-a strămutat în Împărăția Fiului dragostei Lui,
15 El este chipul Dumnezeului celui nevăzut, Cel întâi născut din toată zidirea.,,

Domnul Isus nu este decat un rabin la fel ca si Domnul Rabin Struhl.
Dumnezeul Tahwe nu are nici azi niciun fiu ...asa ca pe cine vrei tu sa credem ...pe niste ucenici care lucrau cu puterile demonilor ...putere primita chiar de la Satana (vezi 9.1)

2 Nu mai cita din satanistii care lucreaza cu demonii ...ptr ca nu convingi pe nimeni !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Lun Dec 10, 2012 8:26 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Domnul Isus nu este decat un rabin la fel ca si Domnul Rabin Struhl.
Dumnezeul Tahwe nu are nici azi niciun fiu ...asa ca pe cine vrei tu sa credem ...pe niste ucenici care lucrau cu puterile demonilor ...putere primita chiar de la Satana (vezi 9.1)

2 Nu mai cita din satanistii care lucreaza cu demonii ...ptr ca nu convingi pe nimeni !

Insusi Tatal marturiseste despre El:Acesta este Fiul Meu preaiubit!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   

Sus In jos

Canoanele Bisericii Ortodoxe
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: