Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Din OLIVER STAN carti adunate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Din OLIVER STAN carti adunate   Joi Aug 01, 2013 6:35 am

« Pai, da, eu nu mai stiu ce sa mai cred si ce sa mai inteleg. Dar eu nu mai vreau sa citesc Biblia. E un rahat de carte. E goala. Nu contine pina acum nimic din Vocea lui Dumnezeu. Nu a zis absolut nimic bun nimic de vreo moralitate umana. Doar ca a visat Israel cum sa cistige bani. Adica ce, ingerii vin si spun oamenilor cum sa cistige bani ? Unde-i intelepciunea lui Dumnezeu? Si bani, si iarasi bani si averi peste averi si femei si sute de copii ce aveau proorocii aia cu o gramada de neveste. Ca nu mai termin de citit listele cu copiii proorocilor. Niste porci asta erau profetii aia. Lasa-ma in pace cu Biblia ta ca nu mai citesc nimic . Caci daca mai citesc o sa incep sa urasc pe Dumnezeu. Era mult mai bine inainte sa ma apuc sa citesc. Era mult mai clar si mai simplu totul. Acum nu mai inteleg nimic. Eu, declar acum cu toata convingerea mea de om ca Biblia nu este cuvintul lui Dumnezeu. Inainte nu stiam si mai respectam cit de cit , dar acuma stiu si spun clar ca nu-i normal ce scrie acolo.”

OLIVER
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Joi Aug 01, 2013 6:46 am

Asadar, in spiritul forumului! Smile 

Eu imi pregatesc lucrarea de licenta si studiez schizofrenia paranoida comparativ cu Tulburarea deliranta (paranoia). Si analizez cartile lui Oliver, ca sa intocmesc un proiect de interventie cognitiv comportamentala. Numai ca, pana acum, nu am gasit la Oliver tulburari de coerenta in gandire ori limbaj scris.

Rayna 
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Joi Aug 01, 2013 6:56 pm

"....Dumnezeu Tatal este facut de oameni. Duhul sfint este o chestie, o putere, este ceva , care a facut lumea si oamenii si tot ce este , iar apoi oamenii au facut din si cu mintea lor pe Dumnezeu Tatal , o entitate vie si reala care exista intr-un spatiu matematic abstract. Aceasta entitate abstracta s-a intrupat acolo pe muntele Sinai in realitate si nu doar in imaginatia oamenilor. A coborit din abstract in real. A vorbit cu vocea vulcanului in eruptie. Aceasta entitate s-a intrupat mai apoi si in Iiisus si s-a facut om. Aceasta chestie , acest Dumnezeu Tatal este ceva diferit de om si are o minte proprie diferita de mintea omeneasca si atit de diferita incit aproape ca ni se pare ca este irational. Este foarte departe de o minte omeneasca si de aia nu-l poate percepe nimeni direct. Nu se poate auzi direct Vocea lui Dumnezeu decit daca un om innebuneste putin.

Discutia dintre om si Dumnezeu ar fi ceva asemanator cu discutia dintre o piatra si un om. Omul nu poate vorbi cu o piatra si piatra nu poate vorbi cu un om pentru ca sint lucruri foarte diferite."

OLIVER

(Mi se pare poetic cum descrie Oliver in acest pasaj.)
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Vin Aug 02, 2013 12:37 am

Cred ca am dat de primul semn de boala in ce scrie Oliver.

Ia ce zice:"Si a scris asta de o gramada de ori incit am ametit tot citind cu voce tare. Ca am ajuns sa stiu pe de rost tot ritualul preotilor evrei si sa stiu exact cind trebuie uns degetul mare de la piciorul drept cu singe si cind nu. Gata nu mai pot. Ce prostie cu jertfele astea de parca aia isi inchipuiau ca Dumnezeu maninca acea carne. "

Si ceea ce se intampla in continuare e foarte interesant: Incepe sa il obsedeze sa arda 100 mii(pe vremea cand avea valoare mai mare), are o obsesie impulsiva(compulsiva).

"M-am mai invirtit eu prin casa , m-am luat cu diverse treburi numa ca nu-mi iesea din minte suta de mii ce trebuia sa ard. Si-am zis ca a fost imaginatie. Dar totusi imi dau seama ca atunci cind vorbesc cu oameni mai am inca mici scapari ale vorbirii care arata ca nu m-am vindecat de tot. Daca nu fac asta boala ar putea sa se intoarca. Trebuie sa fac asta , trebuie sa-mi pastrez credinta ca Domnul m-a vindecat . Si m-am dus si-am luat suta . Si-am aprins aragazul. Si stateam cu suta in fata flacarii si-mi venea greu sa fac gestul. Cite chestii imi putem lua din suta aia … Si-mi era asa parca frica sa-i dau foc. Ba chiar m-a apucat risul de ce voiam sa fac si-am tras mina inapoi. Si-am mai stat eu si am mai gindit in fata flacarii si-am zis in mintea mea , “Ce naiba e doar o simpla hirtie , o simpla bucata de hirtie si nimic mai mult. Si-am intins hotarit mina inainte. Si in loc sa arda plasticul s-a strins ghem si s-a facut un mototol de plastic si acesta a luat foc. L-am aruncat pe aragaz. Si plasticul ardea scotind o flacara puternica si luminoasa. Am stins lumina in bucatarie caci era noapte si am stins si flacara aragazului si am stat asa doar in lumina flacarii ce iesea din mototolul de plastic ce a fost cindva bani. Si a ars multa vreme plasticul acela. Ma uitam si eu in flacara sa vad poate vad si eu ceva in foc asa cum a vazut Moise prima data pe Domnul.'
Si recunosc ca si eu cand studiam VT am auzit pe Dumnezeu batand la usa si poruncindu-mi si pana nu am distrus un forum de adventisi cu ce am auzit ca mi-a zis Dumnezeu, nu m-am lasat.

Oricum, ce descrie Oliver si lupta cu 100 mii e idee obsesiv-compulsiva, asa zic eu.. Ca eu am dat doar pasajul unde arde suta, dar descrie toata obsesia acolo... Adica, u ceea ce face e rau, ci modul in care este obsedat de idee.

Oare de ce o ia lumea razna de la Biblie?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Vin Aug 02, 2013 12:54 am

Deduc eu ca Oliver nu crede nimic din ce scrie in VT, dar Dumnezeu ii explica. Cred ca acelasi lucru se intampla cu toti cei care zic ca au revelatii...
Imi amintescca acolo la adventisti zicea un pastor ca "Uite ce se intampla cand nu credem si cercetam cu mintea!"

Rayna

"Gresit lucru este Biblia. Scirboasa carte !
- Doamne !!!! Raspunde ! Raspunde si da socotala de aceste fapte ! Caci un ateu te judeca acum. I-ati inapoi darul ce mi-ai facut vindecindu-ma de bilbiiala caci daca este asa cum scrie aici atunci nu mai vreau nimic de la tine. Caci eu n-am nevoie de ajutorul tau daca acesta esti tu.  "
(zice Oliver)

Apoi Dumnezeu ii explic de ce scrie in Biblie asa...
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Vin Aug 02, 2013 1:41 am

Si, gandesc eu acum, s-ar putea ca toata problema sa se traga din copilarie, ca Oliver descrie ca parintii si toata familia il ducea pe la biserici, il indoctrina de copilul "vorbea cu Dumnezeu"(in sensul comunicarii imaginare) in permanenta, iar asta probabil ca bucura pe parinti. Adica, lui i se impusese ideea de cum incepuse sa inteleaga lumea ca religia crestina(ortodoxismul) este ADEVARUL. Iar, cand a inceput sa vada ce scrie in Biblie si sa judece singur(deoarece ortodoxismul nu studiaza Biblia in biserica), nu a putut sa nu se "incadreze" in tiparul impus in copilarie, iar Constiinta(Dumnezeu) a inceput sa ii explice ce scrie acolo astfel incat sa accepte ca adevar, SA INGHITA gogomania.Dar asta nu inseamna ca doar ca era ortodox s-a intamplat asa. Ca, daca i se explica Biblia de mic, era indoctrinat in alt mod ori Coranul, Talmudul sau altceva... Numai ca facea parte dintr-un grup mai mare, care isi apara conceptiile si oferea protectie individului.

Daca s-ar reusi distrugerea acelor temelii din copilarie, poate ar fi o sansa! Asa cred.
Rayna
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Vin Aug 02, 2013 8:37 am

Si chiar am gasit in cursul de Psihiatrie un exemplu asemanator, cand un copil si-a creat o lume imaginara(la fel ca si Oliver, dar nu de natura religioasa), intrucat parintii nu ii ofereau conditiile nesesare si, continuand comportamentul, fara interventie terapeutica a prezentat ulterior simptomele clinice de schizofrenie.

Vorbesc singura, vad! Nu-i nimic, poate va citi cineva mesajele mele, ca am vazut in ziarul de dimineata ca e descris ca un geniu care a luat-o razna si ca doctorii au cerut sa mai stea o luna la Socola sa fie tratat de urgenta, inainte sa se dea definitiv verdictul de a merge la Grajduri(pe termen liminat sau nelimitat). Saracul, cica se plange ca a facut niste modificari la teoria relativitatii si nu il baga nimeni in seama. Ca dea aia a modificat si proiectilul ala militar... Dar cred ca cu celelalte 2 intentiona sa mearga la Patriarhie, ca scrie pe undeva ca popii aia citesc asa fara sa gandeasca biblia... A LA PRAOSTA
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Sam Aug 03, 2013 6:17 am

"Doamne Dumnezeule ! Sa omoare copii ? Dar nici Hitler nu a facut asa ceva. E incredibil ce a putut sa spuna Moise. Dar cum mai ? Eu il credeam pe acest om un sfint si iata ca este mai ticalos si mai crud decit toti ceilalti despre care am citit pina acum.
Am azvirlit cartea din miinile mele. Dar dupa aceea am trait asa totul fara sa vreau si m-am trezit undeva in curtea unei case si eram copil si ma jucam. Si-am trait toata oroarea ce mi s-a aratat cind mi-au fost omoriti parintii subt ochii mei de copil si pina cind a zis Moise sa fiu si eu omorit si m-a taiat cu sabia un soldat. Am vazut si-am trait asta de parca m-ar fi dus cineva in trecut si mi-ar fi aratat totul cum a fost .Are o halucinatie

Asta este Dumnezeu ? Asta ? Ce oroare de carte . Ce nebunie ! Ce incredibil ! Si cum lumea respecta pe Moise ? Am auzit numele sau pomenit in biserica cu laude la adresa lui. Dar nu va este rusine natarailor ? Cum credeti voi ca Dumnezeu ar face asa ceva ? Credeti voi ca Iiisus daca era in locul lui Moise ar fi spus vreodata sa fie omoriti copiii ?

...........................................................................................................................

Acum stiu ce a fost Dumnezeul acela de pe Sinai. Cu cit citesc mai mult cu atit inteleg mai bine. A fost intruparea lui Dumnezeu amestecat cu constiinta colectiva a evreilor. Asta ii vorbea lui Moise nevoia poporului sau. Mintea colectiva a tuturor oamenilor adunati acolo. Stiu cum vorbea caci si eu vorbesc cu Dumnezeu. Numai ca acolo era o putere mult mai mare iar acel Moise stapinea mult mai bine acea putere. Din cite inteleg eu din ce scrie acolo se auzea Vocea asa in aer ca s-o auda toti oamenii si nu doar in mintea lui Moise. Eu cred ca Moise putea sa moduleze aerul cu mintea si ca Moise a spus el in acest fel cu vocea Domnului “Ucideti-i !” "

OLIVER
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Sam Aug 03, 2013 9:45 am

Rayna a scris:

Pentru ca e bagata in capul copiilor, uneori chiar cu forta.
Si minciunile care ti se baga bine in cap de copil, te vor urmari toata viata.
Asta pentru ca copii nu au personalitatea inca atat de dezvoltata incat sa li se opuna parintilor, si cu atat mai putin "maimutoiului" gigantic cu puteri supranaturale

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Sam Aug 03, 2013 9:54 am

Rayna a scris:
Si cum lumea respecta pe Moise ?
Prostimea respecta pe toti crfiminalii care ucid in numele lui Dumnezeu.
Dar totusi ma mir ca Moise criminalul este respectat desi a ucis un egiptean nu pentru ca i-ar fi cerut-o Dumnezeu, ci pentru ca il batea pe un conational de al lui!
Si uite asa a aparut a doua "religie" de prostit oamenii ...si anume : Nationalismul!

Citat :

Credeti voi ca Iiisus daca era in locul lui Moise ar fi spus vreodata sa fie omoriti copiii ?
Evident ca Da!
Pentru ca el singur recunoaste ca NU a venit sa aduca PACEA ci SABIA si dezbinarea!

Citat :

Din cite inteleg eu din ce scrie acolo se auzea Vocea asa in aer ca s-o auda toti oamenii si nu doar in mintea lui Moise

Dar nu exista nicio dovada care sa adevereasca ca acea voce venea de la Dumnezeu Creatorul ... si nu de la Dracu, care este Dumnezeul veacului acesta!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Sam Aug 03, 2013 2:52 pm

Uite:

"Si pentru ca am vazut pe Dumnezeu acuma pot explica mai clar cu cine vorbesc si cine este Vocea care raspunde. Mi s-au aratat o gamada de structuri si combinatii intre ele si mi s-a spus ca in decursul vremii oamenii au vazut si ei aceste lucruri si i-au denumit cumva intr-o ierarhie oarecare si au zis ca-s ingeri , heruvimi , arhangheli, Fiu , Tata , Sfint Duh si tot soiul de alte denumiri. Eu cred insa ca a omis Oliver in aceste ierarhii dracii, mikidutii etcDar mie mi s-a spus clar ca sa nu-i mai clasific si sa nu-i mai denumesc pe nici unul niciodata altfel decit Dumnezeu ca sa nu imi complic mintea cu prostii.Io ma uit in anume directi si chem eexact pe persoana care trebuie. In locul lui Oliver, cream un elemental si nu ma complicam eu cu bomba... Cred ca ce mai pange, saacul, ca nu i-a reusit! Eu trebuie sa stiu ca Dumnezeu este unul singur si altceva nu mai am voie sa stiu. Adica mi s-a interzis sa mai numesc ceva inger sau alta denumire. Orice este de acolo se numeste Dumnezeu.
Asta cred ca ar place mult la paranormali, ai ales la cei cu cipercile halucinogene:
Eu vorbesc cu imaginea mintii mele vazuta intr-o oglinda. Adica eu spun eu raspund. Numai ca se pare ca in spatele oglinzii este ceva . Imaginea mintii mele din oglinda se vede in alta lume. Atunci cind eu intreb ce sa fac intr-o anumita situatie , eu fara sa-mi dau seama ii soptesc oglinzii ceea ce vreau sa-mi raspunda.Cred ca asa facea si Moise Iar oglinda intreaba mai departe dincolo si nu se stie unde si cum se mai plimba intrebarea prin acea lume de la ce fiinta la alta dar cert este ca vine un raspuns care nu seamana cu ce voiam eu sa-mi raspunda si nu seamana cu mine. Daca ar fi sa gindim stiintific practic intrebarea mea este prelucrata fara sa-mi dau eu seama de diverse bucati de creier care combina intrebarea mea cu alte informatii. Dar sa nu uitam ca acele diverse bucati de creier pot alcatui un alt spatiu matematic si acolo in acel spatiu pot exista alte entitati informationale. Adica totul are un suport foarte logic si foarte real. Si deci discutia mea cu Dumnezeu este o discutie cu o lume necunoscuta noua despre care nu putem spune nimic decit ca ceva din acea lume ne ajuta sa realizam ce dorim.

- Doamne acuma dupa ce te-am definit mai clar acuma raspunde-mi. Oglinda oglinjoara cine-i cel mai destept din tara ?

- Eu sint. Ca daca n-as fi fost eu , tu n-ai fi stiut niciodata aceste lucruri."
Fain tip, Oliver acest! Are multa capacitate creatoare. Macar de ar fasa religia s ar crea altceva.
OLIVER
(comentariile cu rosu imi apartin, Rayna)
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Sam Aug 03, 2013 3:33 pm

Soimos a scris:
Rayna a scris:

Pentru ca e bagata in capul copiilor, uneori chiar cu forta.
Si minciunile care  ti se baga bine in cap de copil, te vor urmari toata viata.
Asta pentru ca copii nu au personalitatea inca atat de dezvoltata incat sa li se opuna parintilor, si cu atat mai putin "maimutoiului" gigantic cu puteri supranaturale

Nici parintii nu au constiita raului pe care il fac si ar trebui ca, alaturi de cartea care o citesc cand se naste copilul sa vada cum il hranesc etc, sa fie instruiti si in pshologia varstelor sau asupra stilului parental. Nu stiti cat gresesc parintii in comportamentul lor vis-a vis e copii si ce rol au relatiile din primul an pt tot restul vietii!
Oliver a fost asa un copil indoctrinat de mic si si-a creat o lume imaginara in care isi inchiouia ca vorbeste cu Dumnezeu, pana chiar a crezut asta. Si au avut un asa un stil parental de dur, de a ajus saracul sa se balbaie, dar nu a fost dus la timp nici la logoped. Parintii sunt rsponsabili pt problemele copiilor, iar altii au mai mare vulnerabilitate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Dum Aug 04, 2013 3:56 pm

Asa este!
Tot sistemul care priveste educatia,(in familie si in societate), in Ro  este intors cu fundul in sus!
Si consecintele le vedem clar in faptul ca majoritatea oamenilor din Ro sunt mai mult sau mai putin aberati, dar absolut toti intr-o masura mai mica sau mai mare!

Si pe Oliver l-ai cunoscut?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 6:24 am

"Acuma traiesc nebunia maturitatii, religia. Vi-l mai amintiti pe Iisus pe cruce cum vorbea cu Dumnezeu ? Si-i zicea Tata de ce m-ai parasit ? Ce nebun , nu-i asa ? Auzi la el acela chiar credea ca vorbeste cu Dumnezeu. Sau cum vorbea cu Ilie ? Va dati seama ca Iisus a fost schizofreinic ? Era bolnav mintal. Se credea Mesia. Se credea fiul lui Dumnezeu. Acuma slava Domnului ca avem spitale unde sa inchidem astfel de oameni. Si lumea se minuna ca uite desi se afla pe cruce el tot vorbeste cu Dumnezeu. Avea cuiele batute in miini care erau dovada clara ca nu-i nici un fiu al lui Dumnezeu cum zicea el ci doar un sarlatan care a pacalit lumea cu vreo citeva vindecari prin psihoterapie. Era lipsit de orice putere , era dovedit , demonstrat , era prins cu minciuna. Dar el tot credea in adevarul sau . Tot se credea trimisul lui Dumnezeu pe pamint. Era incredibil ca un om cu cuiele batute in miini inca sa mai creda ca el este fiul lui Dumnezeu. Era incredibil ca poate fi cineva chiar in halul acesta de nebun. A incercat Pilat sa-l faca sa revina cu picioarele pe pamint si a pus sa-l biciuiasca ca sa-l scoata din visare ca sa-si dea seama ca lumea nu-i asa cum o vede el. Dar el tot i-a dat inainte ca el este imparatul lumii. "

OLIVER
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 6:38 am

Soimos a scris:
Asa este!
Tot sistemul care priveste educatia,(in familie si in societate) in Ro,  este intors cu fundul in sus!
Si consecintele le vedem clar in faptul ca majoritatea oamenilor din Ro sunt mai mult sau mai putin aberati, dar absolut toti intr-o masura mai mica sau mai mare!

In zilele noastre delirul religios e mai rar, deoarece preocuparea oamenilor a evoluat. Numai ca Romania s-a cam intors in trecut.

A cunoaste pe cineva pe cineva pe Net nu inseamna decat o parere despre respectivul. Pe Oliver indirect l-am cunoscut  si nu am m-a interesat niciodata sa il cunosc, ca vorbisem de cteva ori pe Mess si il vdeam cam ... simplu in gandire. Nu prea gasam subiecte de discutie. Insa culmea e ca cei care il stiau direct ziceau ca suntem la fel. Chiar si acu Tudorel imi trimise un mesa cu ce a facut OLiver si imi zise ca urmez eu. Adica, el are diagnostic de tulburare deliranta paranoida si nebuna eu sunt...Laughing 
Oliver e un tip exotic si imi prinde foarte bine acum sa il studiez, ca am un caz real pt lucrare.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 9:17 am

Soimos a scris:

Poate l-ai cunoscut tu, ca uite ce scrie:

"Eu calatoresc putin caci nu am bani de plimbari. Dar asta iarna am fost la Timisoara la un interviu . Oamenii au fost foarte multumiti erau gata sa ma angajeze si m-au intrebat cind pot veni la lucru. Si-am zis eu ca peste vreo luna-doua. Iar angajatorii m-au intrebat de ce asa tirziu. Si le-am zis ca vreau sa scriu o carte. Si ei m-au intrebat ce am asa de important de scris. Si le-am spus ca am locuit intr-un canal si am furat ca sa am ce minca. Nu m-au mai angajat. Ce m-am enervat atunci pe firma aia! Adica eram bun in meseria mea era dreptul meu sa fiu angajat dar datorita pasiunilor mele literare am ramas iar muritor de foame. "Era o firma cu capital german.

Normal ca si-a dat seama angaatorul ala ca e deplasat. Cica peste tot unde l-au angajat sau a vrut sa il angajeze a facut asa...
Am observat ca are mare legatura munca cu boala psihica.  Majoritatea se plang ca nu au bani,  ca nu gasesc de lucru, dar nu muncesc. Apoi e si un soi de masochism cu dormitul prin canale, ca Oliver are casa lui, separata de a parintilor, dar prefera canalele ca apoi sa se planga ca nu il  ajuta aica care trec si il vad.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 54
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 1:03 pm

Rayna a scris:
   "Acuma traiesc nebunia maturitatii, religia. Vi-l mai amintiti pe Iisus pe cruce cum vorbea cu Dumnezeu ? Si-i zicea Tata de ce m-ai parasit ? Ce nebun , nu-i asa ? Auzi la el acela chiar credea ca vorbeste cu Dumnezeu. Sau cum vorbea cu Ilie ? Va dati seama ca Iisus a fost schizofreinic ? Era bolnav mintal. Se credea Mesia. Se credea fiul lui Dumnezeu. Acuma slava Domnului ca avem spitale unde sa inchidem astfel de oameni. Si lumea se minuna ca uite desi se afla pe cruce el tot vorbeste cu Dumnezeu. Avea cuiele batute in miini care erau dovada clara ca nu-i nici un fiu al lui Dumnezeu cum zicea el ci doar un sarlatan care a pacalit lumea cu vreo citeva vindecari prin psihoterapie. Era lipsit de orice putere , era dovedit , demonstrat , era prins cu minciuna. Dar el tot credea in adevarul sau . Tot se credea trimisul lui Dumnezeu pe pamint. Era incredibil ca un om cu cuiele batute in miini inca sa mai creda ca el este fiul lui Dumnezeu. Era incredibil ca poate fi cineva chiar in halul acesta de nebun. A incercat Pilat sa-l faca sa revina cu picioarele pe pamint si a pus sa-l biciuiasca ca sa-l scoata din visare ca sa-si dea seama ca lumea nu-i asa cum o vede el. Dar el tot i-a dat inainte ca el este imparatul lumii. "

OLIVER
Waaav Dar cum ai curaj sa spui asa niste adevaruri crude.
Ai grija pe unde te invirti.
Ca numai anticristul cunoaste situatia reala,si tu te apropii deja de 50 de procente.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 5:21 pm

IA CE ZICE OLIVER:

"Mai sint unii in zilele noastre care s-au dus la biserica purtind o gramada de dinamita cu ei si in numele lui Dumnezeu s-au aruncat in aer cu tot cu biserica si cu preoti si cu credinciosi.
..............................
Ar trebui sa fac si eu oare asa o fapta ? Cred ca asta ar fi singurul mod de a-mi publica si eu cartea si de a ma baga cineva in seama. Altfel n-o sa fie nimeni interesat sa citeasca o carte , dar asa , o carte a unui terorist religios ar fi cred interesanta."

DACA IL FAC AIA SA NU MAI VORBEASCA CU DUMNEZEU ZCE CA NU MAI VREA SA TRAISCA. L-AU DUS LA OSPICIUL DE LA PADURENI, DAR DACA VREA CINEVA SA II SCRIE ACOLO, POATE SA O FACA, DEOARECE CORESPONDENTA E VOIE. Poate spui tu Soimos si la altii, ca eu nu circul pe forumuri. E adresa pe net a spitalului de la Grajduri padureni. Cica stau saracii i nista baraci si singura ama cu care sunt chinuiti daca is violenti e sedarea.(Am citit pe Net)
Mie mi-e mila de omul acesta, ca a trait toata viata doar sa vorbeasca cu Dumnezeu. Acesta a fost idealul lui.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 54
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 5:48 pm

Daca avea o prietena cva cu care sa converseze poate se mai si redresa putin.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 7:04 pm

Cica nu are nevoie, mai degraba se masturbeaza, ca un sfant nu are voie sase uite dupa femei. I-a zis Isus ca, cica:' Ce era daca ma uitam si eu dupa blonde?"
Dara zis in inregistarea video ca ar avea totusi nevoie de o femeiecare sa il caute de paduchi, deoarece nu se poate uita in propriul cap. Smile 
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Lun Aug 05, 2013 7:12 pm

Anticristul a scris:
Rayna a scris:

OLIVER
Waaav Dar cum ai curaj sa spui asa niste adevaruri crude.
Ai grija pe unde te invirti.
Ca numai anticristul cunoaste situatia reala,si tu te apropii deja de 50 de procente.

Pai, ce situatie reala, alta decat ca o fi fost un nebun sau mai multi, dar cusaturile astea cu aa alba ca striga cu cuie in maini la Dumnezeu ... ce chestii lacrimogene, de a pus botul prostimea si sta cu capul plecat!!!Evil or Very Mad 
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Joi Aug 22, 2013 6:43 pm

Rayna a scris:
Era o firma cu capital german.

Normal ca si-a dat seama angaatorul ala ca e deplasat. Cica peste tot unde l-au angajat sau a vrut sa il angajeze a facut asa...
Si ce legatura vezi intre acest lucru si persoana mea?
Citat :

Am observat ca are mare legatura munca cu boala psihica.  Majoritatea se plang ca nu au bani,  ca nu gasesc de lucru, dar nu muncesc. Apoi e si un soi de masochism cu dormitul prin canale, ca Oliver are casa lui, separata de a parintilor, dar prefera canalele ca apoi sa se planga ca nu il  ajuta aica care trec si il vad.
Eu nu mai am de cativa ani buni firma in Ro, asa ca nu poate fi vorba de mine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Joi Aug 22, 2013 11:20 pm

Rayna a scris:
   "Acuma traiesc nebunia maturitatii, religia. Vi-l mai amintiti pe Iisus pe cruce cum vorbea cu Dumnezeu ? Si-i zicea Tata de ce m-ai parasit ?
[justify]De unde stia saracu Oliver  ca Isus i se adresa lui Dumnezeu cu cuvantul tata?
Poate ca sarmanu Isus i se adresa chiar tatalui sau care i-a daruit viata!
Adica soldatului roman Abdes Pandira!

Sau tu nu stii ca Isus era evreu de religie mozaica si ca toti evreii au un Dumnezeu care nu este tata de copii nici pina in ziua de azi, pentru simpul fapt ca nu are copii nici pina in ziua de astazi?
Asa ca Isus nu avea de ce sa-l numeasca Tata pentru ca stia cine este tatal sau adevarat, si stia prea bine ca Dumnezeul lui Moise nu are copii!

Citat :

Ce nebun , nu-i asa ? Auzi la el acela chiar credea ca vorbeste cu Dumnezeu. Sau cum vorbea cu Ilie ? [b]Va dati seama ca Iisus a fost schizofreinic ?
Dar tu ce crezi ?
Cine este mai schizofrenic Oliver sau securistii sau sereistii care sunt mereu cuplati la acest forum?

Iti dai seama ce groaznic este pentru un om normal si sanatos psihic, unul care a invatat de mic religie in "scoala romaneasca", sa se imparta intre a fi un JUDA, adica un vanzator de oameni, pentru 20 de talanti, pentru ca asa ii cere meseria de turnator profesionist, si un bun crestin cu moralitate crestineasca ?
Iti dai seama ca numai un schizofrenic se poate manifesta plenar in cele doua ipostaze atat de opuse?

Citat :

Dar el tot i-a dat inainte ca el este imparatul lumii. "

OLIVER
Rabinul Isus a spus asa ceva?
Pai el nu avea cum sa spuna asta pentru ca habar nu avea de lumea crestina si de  crestinism, asa ca a murit ca un amarat de iudeu care se credea rabin dar nu a fost decat un golan amarat ... si pe de alta parte stia prea bine ca evreii nu au ocupat toata planeta si nici el nu a ajuns imparatul lor, ci eventual batjocura lor.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Din OLIVER STAN carti adunate   Astazi la 4:39 am

Sus In jos

Din OLIVER STAN carti adunate
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: De ce antireligie-
Mergi direct la: