Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Protocoalele Francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:34 am

GaSpAr a scris:
daca scoti unele citate din context este logic sa li se schimbe sensul, mai ales cand incerci tu sa le dai alt sens.
Ma da tu esti comic rau de tot !
adica voi aveti voie sa scoateti tot textul Tanachului din contextul lui si sa -l interpretati in mod "crestin" ...si voi reprosati asta celor care interpreteaza Tanachul asa cum este scris el ...adica in contextul religiei lui Isus ...recte cea Mozaica!
Nu vi se pare ca aveti prea mult tupeu "crestin"?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:36 am

mai oameni buni! are vreo importanta cum se numea acest grup de elite, din cele mai vechi timpuri si pana azi??? ce va bateti capul cu asta? ca sunt masoni, ca sunt illuminati sau grupul bilderberg.... ei vor un singur lucru O NOUA ORDINE MONDIALA IN CARE NOI SUNTEM SCLAVII SUPUSI DIAVOLULUI! multitudinea de denumiri a fost pentru a ne distrage atentia, insa EI SUNT UNUL SI ACELASI .... UN SCOP BINE DEFINIT DE LA INCEPUT PANA ACUM! ca sunt mai multe organizatii.... sigur! pai la cati oameni au acaparat acesti indivizi cu doctrina lor! cati artisti, personalitati, oameni din guvern, sanatate, educatie au fost atrasi si mintiti ca PROMOVEAZA DREPTATEA, DEMOCRATIA, ca vor crea O LUME MAI BUNA! acestea sunt FALSE IDEALURI! MINCIUNI! pe care numai DIAVOLUL le punea NASCOCI pentru a ne atrage in capcana! azi mai mult ca niciodata ADEVARUL este clar! uitati va la romania.... PRIVATIZARE, RESTRUCTURARI, DISPONIBILIZARI, SISTEM DE EDUCATIE, de SANATATE DISTRUSE TOATE!!!! tot mai credeti ca FMI a fost bun? cine e in spatele FMI ULUI? cine e in spatele tuturor la origini? CRESTINISMUL.... alt subiect interesant!!!! PAI CRESTINISMUL A FOST TOCMAI printre PUNCTELE DE PLECARE! distrugerea religiei, a credintei, a bibliei! cate minciuni se afla inauntrul ei? CINE A MODIFICAT BIBLIA? va spun eu .... acelasi grup!!!! cati tineri azi observand neconcordantele din biblie, renunta la CREDINTA???? ASTA A FOST SCOPUL! promovarea gresita a valorilor, a religiei, a credintei! de am ajuns azi sa credem ca isus a fost diavolul!!! TREZITI VA! priviti documentele pe care le am postat mai devreme! TOTUL DUCE SPRE UN SINGUR ADEVAR!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:40 am

GaSpAr a scris:
Freemasonry is a fraternity within a fraternity -- an outer organization concealing an inner brotherhood of the elect ... it is necessary to establish the existence of these two separate and yet interdependent orders, the one visible and the other invisible. The visible society is a splendid camaraderie of 'free and accepted' men enjoined to devote themselves to ethical, educational, fraternal, patriotic, and humanitarian concerns. The invisible society is a secret and most August [defined as 'of majestic dignity, grandeur'] fraternity whose members are dedicated to the service of a mysterious arcannum arcandrum [defined as 'a secret, a mystery']

Acest aspect este valabil in cazul oricarei organizatii sau partid, indiferent de marimea sau de scopurile afisate!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:46 am

Soimos a scris:
Iarasi nu pricepi nimic.
cine nu gandeste ca tine este ratacit.

Soimos a scris:
Difeenta intre masonerie si biserica crestina este ca masonii sunt mult mai omenosi decat BESTIILE din biserica crestina
cat poti fi de naiv. cine crezi ca,,,,, controleaza lojile masonice? toate duc la generalul superior al ordinului iezuit, iar acela fiind Adolfo Nicholas. El controleaza tot, masonerie, ordinile cavalerilor de Malta, organizatia Skull&Bones, Illuminati lui Wheishaupt, Comisia Mafiei/Cuppola etc. biserica crestina la ora actuala este si a fost condusa(dupa Costel) de acesti oameni care azi chipurile sunt oameni morali, progresivi etc du-te si zi asta copiilor de gradinita ca doar aia te-ar mai crede.

Soimos a scris:
BESTIILE din biserica crestina, care aveau nerusinarea sa ucida in numele Domnului(cu coada) chiar in piata din centrul targurilor milioane de oameni
ucideau in numele banului si puterii, nu in numele Domnului

Soimos a scris:
asta pina cand masonii si iluminatii revoltati de atata bicisnicie le-au tras scaunul puterii de sub cur
adica masonii revoltati pe sefii lor s-au gandit sa-i dea jos de la putere si tu ai crezut tot circul asta. pai daca se intampla asa, crestinismul era distrus de atunci, iar functia de papa nu mai exista.

Soimos a scris:
azi datorita Masonilor vedem orase frumoase si civilizate in care oamenii traiesc viata aceasta ca in paradiosul doar promis de biserica si cauta adevarata Mantuire prin ...STIINTA!
stii vorba aia romaneasca NU ORICINE TE SCOATE DIN CACAT ITI VREA BINELE? va vedem azi orase frumoase nu inseamna ca asta este paradisul. ce paradis este acesta in care ei promoveaza, sexualitatea la maxim care duce la inmultirea curvelor, ce paradis este ala in care homosexualii sunt sprijiniti( nu cred ca ti-ar conveni sa afli ca fiul tau dupa ce a vazut o parada gay s-a hotarat sa se faca si el unul) ce paradis este ala in care criminalitatea organizata este controlata de ei( vezi francmasonul Giusepe Mazzini, intemeietorul Cosa Nostra). toate aceste progrese ale lor, duc fix la NWO , visul lor de milenii.

Soimos a scris:
si mai ales ca nici voi cand sunteti grav bolnavi nu il chemati pe popa sa va indruge rugaciuni
pai cine a atacat medicina? vezi si tu cine a infiintat primul spitate, ''Sf'' Vasile care era un om cu credinta in Dumnezeu, dar a inteles ca medicina vindeca trupul, iar credinta in Dumnezeu si invataturile lui, vindeca sufletul( pe care tu ti-l renegi).

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:46 am

Apopii a scris:
Eu, de ex, analizand faptele prezentate in biblie, am ajuns la concluzia ca Diavolul este Zeul biblic despre care se poate spune ca este bun, iar Dumnezeu este Zeul cel rau!

Voi va razvratiti impotriva masoneriei, la fel cum Diavolul s-a razvratit impotriva conducerii care-i trata pe oameni ca robi (sclavi) ai sai si care cerea supunere totala, ba chiar si iubire!

INCREDIBIL!!!!!!!
mare dreptate ai gaspar!
asta e doctrina cu care i prostesc pe toti! pai diavolul cand a fost aruncat din cer pentru ca nu s a supus, doarme azi??? de ce nu s a supus? a vrut el sa fie mai cu coarne! nu i a placut pacea si linistea oferita de dzeu! a cautat nod in papura ca multi din noi azi! cat de redusi mintal pot fi cei care fac parte din aceasta grupare a diavolului sa creada ca DIAVOLUL E MAI PRESUS DE DZEU!!!!??? sa creada ca libertatea de azi, desfranarea de azi, razboaiele, drogurile, alcoolul le poate face bine?? dzeu cerea supunere si iubire, da! dar nu eram SCLAVI CUM SUNTEM AZI! CE DESARTA DOCTRINA POATE AVEA DIAVOLUL SI CUM MINTILE INCUIATE II DAU CREZARE! diavolul poate sa ne garanteze CINSTE, CORECTITUDINE, DREPTATE, ADEVAR, PACE..... CAND PROPRIA DOCTRINA INSTIGA LA MINCIUNA SI TRADARE??? ce curaj aveti mai fratilor???? VIATA E SCURTA! TREZITI VA! diavolul va vinde idealuri temporare aici pe pamant..... VA VENI ZIUA JUDECATII, ZIUA LUI DUMNEZEU!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:48 am

adevarul a scris:
mai oameni buni! are vreo importanta cum se numea acest grup de elite, din cele mai vechi timpuri si pana azi???

Da, are! Daca n-ai sa intelegi acest lucru, degeaba iti bati capul! Tu constati niste efecte si atat, daca nu reusesti sa intelegi si ceea ce este in spatele lor, lupta ta va fi una total ineficienta, eventual vei participa la niste demonstratii, unde vei arunca cu pietre, apoi vei fi inchis si prezentat ca un element al raului si golan notoriu, iar lumea te va privi ca atare fara sa inteleaga ca tu ai luptat pentru un ideal maret! Nu ti se pare cunoscut scenariul din religie, pana si acei crescatori de oi care au scris biblia l-au inteles si pus in practica!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:50 am

adevarul a scris:
mai oameni buni! are vreo importanta cum se numea acest grup de elite, din cele mai vechi timpuri si pana azi??? ce va bateti capul cu asta? ca sunt masoni, ca sunt illuminati sau grupul bilderberg.... ei vor un singur lucru O NOUA ORDINE MONDIALA IN CARE NOI SUNTEM SCLAVII SUPUSI DIAVOLULUI!
Voi sunteti oricum supusi ai diavolului de cand v-ati vandut sufletul, corpul si mintea unuia care se autointituleaza "stapainul cheilor MORTII si stapanul cheilor IADULUI ..adica lui Lucifer = Christos !

Ce nu puteti voi pricepe este ca in "sclavagismul de tip nou" fiecare "sclav" are asigurata o viata mai mult decat decenta intr-un adevarat paradis si in care societatea dezvoltata lucreaza ptr mantuirea necazurilor fiecarui "sclav" !

Citat :

CINE A MODIFICAT BIBLIA? va spun eu .... acelasi grup!!!
Exact ...adica acelasi grup de sarlatani care se numeste elita bisericii crestine !
Citat :

... TOTUL DUCE SPRE UN SINGUR ADEVAR!
Fals ...ce este bazat pe minciuna nu poate niciodata duce catre adevar ...ci cartre CATASTROFA!

Nui stiu daca realizezi ce catastrofa ar fi fost deja acum in lume daca noii "stapani de sclavi" nu ar fi impus revolutia tehnico stintifica care a dus la dezvoltarea societatii omenesti la un nivel cum nu a fost niciodata pina astazi... bine inteles in "tarile civilizate"!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 04, 2011 12:16 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:51 am

adevarul a scris:
diavolul cand a fost aruncat din cer pentru ca nu s a supus

Daca tu crezi ca ar fi trebuit sa se supuna robiei impuse de dictatorul unic... ma rog... ai spirit de sclav si nu reusesti sa te eliberezi, mai intai mental si apoi fizic!

Sclavie placuta!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 11:57 am

Soimos a scris:
Nui stiu daca realizezi ce catastrofa ar fi fost deja acum in lume daca noii "stapani de sclavi" nu ar fi impus revolutia tehnico stintifica care a dus la dezvoltarea societatii omenesti la un nivel cum nu a fost niciopdata pina astazi!
o lume tehnologizata nu inseamna o lume mai buna. am mai zis, prefer o lume fara tehnologie dar moralista decat una tehnologizata si fara morala.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:00 pm

GaSpAr a scris:
prefer o lume fara tehnologie dar moralista decat una tehnologizata si fara morala

Ce intelegi tu prin morala? La ce raportezi aceasta morala?

In ceea ce priveste tehnologia... sunt de acord ca o lume tehnologizata nu inseamna o lume mai buna, poate doar mai distructiva, dar nu din cauza tehnologiei ci din cauza mentalitatii oamenilor!

adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:02 pm

http://video.google.com/videoplay?docid=1072276417817018047#

priviti asta si treziti va!!!
realizati de inseamna REDUCEREA POPULATIEI GLOBALE! nu e o gluma! ESTE REALITATE!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:06 pm

Cu cat s-a redus populatia lumii in ultimii ani? Eu stiu ca a crescut si este in continua crestere!

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:14 pm

gaspar observ ca tot ceea ce scrii este ceea ce gandesc si eu!
tehnologia de azi, care credeti ca a evoluat lumea a fost de fapt utilizata in alte scopuri.... IN TIMP CE VOI VA BUCURATI DE TELEVIZOR, EI SE BUCURA DE PROPAGAREA IDEILOR NEGATIVE!!!! IN TIMP CE VOI VA BUCURATI DE SISTEMUL DE SANATATE, sau ne bucuram, caci a fost creat cu un scop nobil, sa ne trateze corpul, insa ei au vazut din spectrul lor.... UN SISTEM CARE AZI RASPANDESTE BOALA!
IN TIMP CE VOI VA BUCURATI DE SISTEMUL DE EDUCATIE, EI SE BUCURA AZI DE INDOBITOCIREA TINEREI GENERATII! pana cand si desenele animate, disney world este sub semnul satanei!
PENTRU A INTELEGE LUCRURILE, trebuie sa privim ..... din PUNCTUL DE VEDERE AL NECURATULUI!
toate cate au fost create, au fost utilizate INCET DAR SIGUR..... LA INDOCTRINAREA NOASTRA NEGATIVA! la pierderea credintei, increderii in dumnezeu! ce au vrut cu OZN URILE!!! acelasi lucru! o inventie pentru a distrage lumea, pentru a o face sa creada ca exista ceva mai important, mai presus de DUMNEZEU!
chiar daca biblia a fost modificata, chiar daca totul este IN INTUNERIC azi!
aveti curajul si vedeti LUMINA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:18 pm

adevarul a scris:

priviti asta si treziti va!!!
realizati de inseamna REDUCEREA POPULATIEI GLOBALE! nu e o gluma! ESTE REALITATE!
Poate ai vrut sa zici ca s-a redus populatia inteligenta si cu CONSTIINTA!

In schimb numarul idiotilor a crescut de la 4 miliarde acum 40 de ani .. la 6,5 miliarde .azi ... si stai ... catastrofa inca nu s-a terminat!

Citat :

chiar daca totul este IN INTUNERIC azi! aveti curajul si vedeti LUMINA!
Sa vezi lumina ...nu este o chestie ce tine de curaj ...ci de felul in care iti folosesti inteligenta ...ptr ca lumina vine doar prin invatatura si nu prin "credinta a proasta"!
Cat despre "lumina lumanarii aprinse in biserica ...am avut timp 2000 de ani sa ne convingem de ea ...de aceea o si numim "OBSCURANTISMUL RELIGIOS al evului mediu! ...aceasta "lumina" comparata cu lumina soarelui in miezul zilei este ca cea pe care o are analfabeta tzatza Veta proasta satului care CREDE a proasta absolut tot ... in comparatie cu un om modern serios si competent din societatea dezvoltata ...adica intr-o societate civilizata nu mai e loc pentru idioti incapabili, analfabeti murdari si necivilizati care cred totul a proasta!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 04, 2011 12:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:24 pm

adevarul a scris:
chiar daca totul este IN INTUNERIC azi! aveti curajul si vedeti LUMINA!

Pai, noi o vedem foarte bine!

Voi stati in intuneric si credeti ca intunericul este lumina!

Nu faceti altceva decat sa va inchinati unui zeu inventat de evrei si sa aveti impresia ca el este buricul lumii! Frumos v-au mai imbrobodit! Lucrare de arta, nu alta!

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:25 pm

sunt de acord cu soimos intrun singur ASPECT! cu adevarat biserica crestina de azi nu propovaduieste adevarata CREDINTA! la fel sunt de acord cu soimos referitor la isus! nu cred ca a fost dumnezeu! dumnezeu este unul singur si nu si a trimis loctiitori pe pamant! asta sa fie clar! insa dumnezeu avea nevoie sa trimita mesajul lui divin prin oameni! prin noe, moise, avraam, isus.... CA EI LE AU PONEGRIT IMAGINEA, ASTA A FOST SCOPUL!
crestinismul, cea mai raspandita religie!!!! dupa ce au distrus islamul! i au exterminat pe evrei! se indreapta acum spre distrugerea CELEI MAI MARI CREDINTE, RELIGII______ CRESTINISMUL!!!! si au dreptate pt ca ei au inventat o cu mii de ani in urma si au asteptat momentul sa o demascheze!!!!
ce urmeaza dupa??? doctrina lor/ CREDETI IN SATANA!
ceea ce fac mi e totuna!!! oricum crestinii nu mai sunt adevarati credinciosi demult!!!!
i au manipulat demult si i au indreptat spre libertatea femei spre prostitutie, a barbatului spre homosexualitate, a drogurilor, sexului liber, alcoolului!
dar asta a spus o si GASPAR biserica crestina la ora actuala este si a fost condusa(dupa Costel) de acesti oameni care azi chipurile sunt oameni morali, progresivi!!!
trebuie sa intelegem ca lucrurile incep sa se lege!
PENTRU CEI CARE AU MINTE!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:35 pm

eu nu cred in religia evreilor si nici in crestinism..... sau alte inventii de religii!
eu sunt constienta ca au utilizat religia in cel mai urat sens!
ca evreii au modificat biblia! ca evreii sunt in spatele acestei grupari care se inchina diavolului!
SUNTETI CONSTIENTI CA ACESTE GRUPARI EXISTA! CA SEMNUL LOR ESTE CEL AL DIAVOLULUI! DAR NU CREDETI IN DUMNEZEU!
dar va intreb eu.... DACA DIAVOLUL EXISTA, NU EXISTA SI DUMNEZEU!!!!!!!!!!!???????
faptul ca va puneti intrebari in opinia mea este unul bun, de aceea m am alaturat voua!
CONTINUATI! SUNTETI PE DRUMUL CEL BUN! ADEVARAT CA DUPA DIAVOL...... DUPA CE VA VETI TREZI DIN ACESTE FALSE IDEALURI, CUM S AU TREZIT MICHAEL JACKSON SI 2PAC...... VETI REALIZA CA VIATA E SCURTA..... si il veti intalni pe adevaratul si singurul DUMNEZEU
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 12:50 pm

adevarul a scris:

ca evreii au modificat biblia!

N-au modificat-o, ei au scris-o! Dar nu te gandi la toti evreii, ci doar la unii dintre ei, pe care majoritatea lor ii desconsidera!

Citat :
ca evreii sunt in spatele acestei grupari care se inchina diavolului!

Evreii nu se inchina Diavolului... ei au propria lor religie si o interpreteaza in modul lor specific, neinteles de voi!

Citat :
SUNTETI CONSTIENTI CA ACESTE GRUPARI EXISTA! CA SEMNUL LOR ESTE CEL AL DIAVOLULUI! DAR NU CREDETI IN DUMNEZEU!

Nu putem crede in personaje de basm!

Citat :
dar va intreb eu.... DACA DIAVOLUL EXISTA, NU EXISTA SI DUMNEZEU!!!!!!!!!!!???????

Tot la fel cum exista si Mos Craciun sau Zmeul si Fat Frumos! Daca vorbesti si analizezi basmele si actiunea din ele, nu trebuie sa crezi ca reprezinta vreo realitate obiectiva!

Citat :
il veti intalni pe adevaratul si singurul DUMNEZEU

Doar daca cadem in boala lui Alice in tara minunilor!

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:03 pm

sunt de acord ca nu toti evreii au modificat biblia! de fapt ar fi imposibil sa aduci o intreaga natiune, practicanti ai unei religii la aceeasi idee, la acelasi plan DIABOLIC! doar o mica parte___ un GRUP DE EVREI au modificat o!
intr_adevar ceilalti evrei ii desconsidera! cunosc si eu evrei care practica o religie cinstita!
este adevarat imi cer scuze ca nu am specificat asta!
dar cei care au modificat biblia.... SUNT TOT EVREI, acel GRUP MIC, de la inceputuri, a fost UN GRUP DE EVREI!
chiar daca ceilalti evrei nu au de a face cu ideile diabolice ale acelui grup nebun!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:07 pm

apopii te rog raspunde mi la o singura intrebare!!!!
eu stiu ca si tu te ai dedicat studiului ca si mine! si tu ai ideile tale! e munca ta, rezultatul cercetarilor tale! si te respecct numai pt faptul ca ti ai pus intrebari! in timp ce majoritatea doarme!!!!!
esti constient ca ACESTE GRUPARI EXISTA! CA SEMNUL LOR ESTE CEL AL DIAVOLULUI! DAR NU crezi IN DUMNEZEU!
te intreb eu.... DACA DIAVOLUL EXISTA, NU EXISTA SI DUMNEZEU!!!!!!!!!!!???????
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:25 pm

adevarul a scris:
apopii te rog raspunde mi la o singura intrebare!!!!

esti constient ca ACESTE GRUPARI EXISTA!

Nu este vorba de a fi constient, stiu ca ele exista! Am avut ocazia sa cunosc oameni din multe grupari si poti sa-ti spun ca sunt oameni care cred cu toata convingerea lor ca fac un lucru bun! Manipularea functioneaza si la ei foarte bine, iar ceea ce ajunge prin presa, nu reprezinta mai nimic din realitate!

Citat :
CA SEMNUL LOR ESTE CEL AL DIAVOLULUI!

Nu e chiar asa. In plus, tu-l privesti pe Diavol intr-un fel iar ei in alt fel! Pentru unii este doar un simbol pe care nici macar nu-l baga in seama. Conceptul de Diavol este strict legat de religiile monoteiste, deoarece acestea l-au inventat pentru a creea un inamic imaginar si a uni turma in fata sa.

Citat :
DAR NU crezi IN DUMNEZEU!

Dumnezeu asemenea Diavolului, nu este decat un concept creat de monoteisti. Acesti Zei nu exista in realitate.

In plus, eu sunt pagan si nu ai cum sa vorbesti despre credinta in paganism. Credinta este specifica doar religiilor politeiste si monoteiste. Pentru noi teism=fantastic!

Citat :
te intreb eu.... DACA DIAVOLUL EXISTA, NU EXISTA SI DUMNEZEU!!!!!!!!!!!???????

Nu exista niciunul dintre ei!

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:43 pm

deci tu sustii ca DIAVOLUL SI DUMNEZEU NU EXISTA!!!!
ok!
atunci sa incepem cu aceste grupari! care este scopul lor?
de a DOMINA LUMEA! de a face O SINGURA ORDINE MONDIALA! SI.... CLAR SPUS IN DECLARATIA UNUI MASON PE PATUL DE MOARTE.... DE A UNI TOT GLOBUL INTRO SINGURA RELIGIE .... ACEEA A DIAVOLULUI!
deci unde se ajunge? tot la diavol! pai sigur ca tu nu poti sa stii, ca nici ei cei care practica, cei care indoctrineaza negativ populatia spre aceasta doctrina MALEFICA ______ NICI EI NU S TOTI CONSTIENTI IN CE S AU BAGAT!
doar capetele lor 8-9 din fruntea piramidei, si liderul SATAN .... STIU ADEVARUL!
cum crezi ca ar fi putut sa convinga oamenii sa adere la aceste organizatii daca le ar fi spus .... ADEVARUL DESPRE PLANUL LOR???
I AU MINTIT, I AU MANIPULAT, I AU SANTAJAT .....
CU FALSE IDEALURI, CU O FALSA DEMOCRATIE ..... CU CREAREA UNEI LUMI BUNE, in care tehnologia folosita de ei in scopul INROBIRII NOASTRE, a fost cheia! STIINTA LE A FOST DOCTRINA! dar POATE STIINTA UTILIZATA IN FOLOSUL DIAVOLULUI SA FIE BUNA???
tu nu prinzi ideea..... AMBALAJUL VINDE!!!!!
DAR MARE VA FI DECEPTIA DUPA DESCHIDEREA LUI!

http://fatanevazutaalumii.blogspot.com/2011/03/confesiunile-zguduitoare-ale-unui-mason.html

citeste asta si dupa mai vorbim!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:51 pm

As fi de acord, partial, cu tine daca nu ai amesteca in toata povestea si conceptele religioase!

Religia este o alta manipulare care a vandut lanturi, iar oamenii le-au cumparat uitandu-se doar la reclama de pe ambalaj! Si tu te uiti inca la aceasta, sperand sa mai gasesti in interior cate ceva macar, din ceea ce ai crezut ca este!

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 3:26 pm

apopii vreau sa ti spun in primul rand ca eu nu cred in basme asa cum m ai invinuit tu!
eu cred IN REALITATE!
iar realitatea este SUMBRA asa cum tu ai marturisit!
eu am fost crestina la origini, apoi..... M AM TREZIT!
insa spre deosebire de altii care si au pierdut total increderea in DUMNEZEU.... EU NU MI AM PIERDUT O!
stiu ca ASTA A FOST SCOPUL LOR!
sa ne determine sa uitam religia, sa l uitam pe DUMNEZEU.... TOCMAI SPRE A NE INDREPTA SPRE SATANA! ei nu au creat BIBLIA, ei au MODIFICAT O!!!! spre propriul interes! si ar fi dorit ei sa distruga si celelalte carti sfinte precum coranul, insa nu au reusit!!! ACELA E IDENTIC DE LA ORIGINI PANA AZI! ASA CUM CHIAR DZEU A PROMIS CA VA RAMANE IDENTIC!
LUCRU BIZAR CA N AU REUSIT! ceea ce inseamna ca diavolul nu poate face chiar tot§
in schimb a ponegrit ISLAMUL cum nu se poate mai bine§
i a transformat pe arabi in teroristi! au inventat DUSMANII SOCIETATII SA SE DECLARE PE EI PROTECTORII NOSTRII!!!! CAND DE FAPT EI SUNT ADEVARATII DUSMANI ..... CARE LUCREAZA SUB MASCA!
azi putem vedea foarte bine ce se intampla in tarile arabe, ce a insemnat afganistanul, irakul, sadam hussein si bin laden!!!! ei au nascocit povesti! ei au vandut arme!daca nu crezi priveste video urile

http://www.youtube.com/watch?v=VxsKxc3sz-c&feature=related dezvaluiri cutremuratoare aaron russo partea1
http://www.youtube.com/watch?v=zqtQZ1IPcbI&feature=related aaron russo partea2a
http://www.youtube.com/watch?v=RHmTkATb88c&feature=related partea 3a
http://www.youtube.com/watch?v=n_bIIP7NhL8&feature=related 4
http://www.youtube.com/watch?v=lHeiAnuIN8I&feature=related 5
http://www.youtube.com/watch?v=_XmI6VhpcW0&feature=related 6
http://www.youtube.com/watch?v=HzBg7D3A8IY&feature=related 7
http://www.youtube.com/watch?v=Kqd9Xx6NXbg&feature=related aaron russo ultima parte
http://theworld-we-live-in.blogspot.com/2011/03/confesiunile-unui-fost-asasin-economic.html
http://www.youtube.com/watch?v=YEWGHhuTa7w Adevarul despre vaccinuri. Fostul ministru al Sanatatii din Finlanda rupe tacerea
http://www.youtube.com/watch?v=e-k0U3gGaFU&feature=related Celebritatile Sunt Controlate Mental De "Illuminati" ► Pentru A Te Dezumaniza
http://www.youtube.com/watch?v=4qPDpgKiCLU&feature=related Lady Gaga Regina Ochiului Diabolesc - Marioneta "Illuminati"
http://www.youtube.com/watch?v=7EpuXaDG3js&feature=related REVOLUTIA ROMANA 1989 CACEALMA SIONISTA IV
http://www.youtube.com/watch?v=75UW7Ldkeg0&feature=related Adevarul despre distrugerea economiei mondiale ( subtitrare in romana )

eu nu sunt de partea nimanui!!!
eu sunt de partea DREPTATII!
a ADEVARULUI§
NU VREAU SA MI VAD COPIII SCLAVII SATANEI! cu cip uri, manipulati, si traind o viata A PIERZANIEI!
pentru ca VIATA E SCURTA!
si trebuie sa stim ADEVARUL!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 8:12 pm

adevarul a scris:

insa spre deosebire de altii care si au pierdut total increderea in DUMNEZEU.... EU NU MI AM PIERDUT O!
La care Dumnezeu te referi cand pronunti acest nume?
1) La Dumnezeul religiei mozaice ...adica la Yahwe?
2) La "dumnezeul" cu fiu al religiei crestine care a ajuns in biserica crestina prin confiscarea abuziva a Tanachului ...adica pe principiu furam scriptura evreilor ... si asta inseamna implicit ca l-am furat si pe Dumnezeul din ceruri al acelei religii ...desi acest"dumnezxeu" nu a dat nici un semn vreodata ca si-a schimbat religia?
3) De Dumnezeul de care vorbeste Isus atunci cand zice ca acesta este viu in fiecare dintre noi?

4) la Dumnezeul Tata al lui Isus ...adica Eloah acela caruia i se plange cu Eli Eli Lama Sabachtani ...de-i mai zic islamicii si Allah (Alah - Eloah)

5) Dumnezeul pe care Masonii il numesc Marele Arhitect

6)sau singurului Dumnezeul creator numit Flying Spaghetty Monster?

7 Sau poate unuia din acei Dumnezei pe care ii intalnim in Psalmul 81: unde ni se povesteste de "adunarea lui Dumnezeu" in care Dumnezeu isi cearta colegii ...despre care GaSpar spune ca sunt Treimea ...si dupa continutul reprosurilor ...zau ca imi vine sa cred ca are dreptate ...mai ales in versetul 7 in care vedem ca intradevar e vorba de Isus :
7. Dar voi ca niște oameni muriți și ca unul din căpetenii cădeți.
Iar ceilalti care mor sunt restul de 2 treimi din Treime!

Asta ca sa ne facem mai clar intelesi!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 04, 2011 9:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 8:27 pm

EU CRED INTRUN SINGUR DUMNEZEU, ca e el dieu, god sau allah....
EU CRED CA E UN SINGUR DUMNEZEU!
de altfel daca nu exista dumnezeu care este scopul nostru pe acest pamant???
cum am ajuns noi pe pamant fara dumnezeu!?
daca studiati biologia mai in profunzime, va veti da seama cat de vast si PERFECT ESTE CORPUL UMAN! numai ceva divin, superior putea sa l creeze!
nu degeaba multi doctori agnostici, atei .... AU CONSTIENTIZAT EXISTENTA LUI DZEU!
eu cred in acel dumnezeu AL LOGICII, al RATIUNII, al BUNATATII, al CINSTEI, al CORECTITUDINII!
a gasi defecte in toate religiile este usor! GREU ESTE SA INTELEGI ESENTA RELIGIEI ____ CREDINTA! sa intelegi care este ADEVARUL DIN SPATELE ACESTEI TRADARI!
eu va inteleg RATACIREA!
TOT ei au vrut sa AJUNGEM AICI! religia a fost de la origini, a fost un lucru real, a fost motivul existentei noastre, a reprezentat insusi CUVANTUL DOMNULUI! ca ei au distrus ACEL CUVANT, si mai apoi credinta .... E UN INTERES!
interesul diavolului .... CARE AZI VREA SA FORMEZE NOUA ORDINE MONDIALA!
EU STUDIEZ RELIGIA ISTORIILOR! incerc sa vad adevarul din spatele fiecareia!
convingerile mele in urma cercetarilor care continua _______________
crestinismul a fost inventat de acel GRUP DE EVREI de la inceputuri, manat de diavol!
ISUS A EXISTAT PRECUM SI BIBLIA LUI..... numai ca a fost MODIFICATA!
MODIFICATA PENTRU A CREA CRESTINISMUL CU 3 DUMNEZEI! o aberatie!
chiar ctin cel mare, rege pagan a urmarit acest lucru, pentru realizarea IMPERIULUI!
chiar el a luptat toata viata sub semnul pagan al stelei lui david! ctin cel mare a aderat la GRUPUL DE ELITE. care are ca simbol STEAUA LUI DAVID PRINTRE MULTE ALTE SIMBOLURI! ctin cel mare a fost orbit de PUTERE, de FAIMA, de POSIBILITATEA DOMINARII LUMII ______ de aceea s a dat de partea lor! si a distrus cuvantul domnului! el a creat crezul la conciliul din Nicea ( astazi orasul Iznik din Turcia);
Ca pana la acel conciliu nici macar nu se pusesera toti de acord daca Iisus era fiul Domnului la propriu sau la figurat si cum trebuie abordata ideea separarii Tata, Fiu , Sfant Duh sau a unicitatii lor;
ca sa nu mai zic de crestinismul catolic, de papi care sunt total supusi diavolului.... II VEZI FACAND SEMNUL DIAVOLULUI CU DEGETELE SI PRACTICAND TOATE PERVERSIUNILE SEXUALE!
insa pentru cei CINSTITI SI CU INTENTII BUNE ..... LEGILE DATE DE DZEU LUI ISUS RAMAN CAPATAI! sa nu minti, sa nu furi, sa nu inseli etc.... ASTA ESTE ADEVARUL!
PORUNCILE LUI SUNT ADEVARURI CARE POT DUCE LUMEA PE DRUMUL BUN! O POT SALVA IN ZIUA JUDECATII de mania lui dumnezeu!
el ne a creat, el ne a invatat..... EL NE VA JUDECA!
si are dreptul! nu suntem sclavii lui! el este parintele nostru care ne vrea binele! care stie ce este mai bine pentru noi! care ne a creat!
si CINE ARE MINTE POATE INTELEGE!
nu ceea ce ne vinde diavolul este BUN, nu acest mod in care el a folosit stiinta, tehnologia, mass media...... CI CEEA CE NE A LASAT BUNUL DZEU!
SIMPLITATEA, CINSTEA, MODESTIA, STIINTA, EDUCATIA, DREPTATEA, DEMNITATEA..... ACESTEA SUNT VALORILE promovate si de dzeu!
NU PROSTITUTIA, alcoolul, sexul liber, HOMOSEXUALITATEA, negarea valorilor, DROGURILE..... PROMOVATE DE DIAVOL!
vedeti voi dzeu ne iubeste!
ne da ceea ce tanjim.....
VREM DROGURI, minciuna, alcool, sex, bani, faima..... LE PUTEM AVEA PE PAMANT!
insa sunt temporare, sunt pentru cei slabi! pentru cei care vor mai mult, merita mai mult..... pentru cei puternici care rezista.....
EXISTA MAI MULT! EXISTA IMPARATIA LUI DZEU!
daca pana acum nu credeati in DIAVOL, cum puteti sa l mai negati acum cand exista in toata LUMEA! cand se arata in toate ipostazele, in toate domeniile??!!!
cine poate dori reducerea populatiei lumii?
cine poate promova MINCIUNA SI TRADAREA? inventa vaccinuri daunatoare populatiei? inventa boli?
cine poate crea dusmanii sanatatii, ai educatiei, ai copiilor, ai familiei, ai societatii?
cine poate distruge toate aceste natiuni? distruge morala omului, cinstea?
ADEVARUL ESTE TOT MAI EVIDENT!
degeaba il negati!
RAUL EXISTA PE PAMANT DE LA INCEPUT! si in spatele lui este chiar satana!
si daca el exista...... SI DZEU EXISTA SI IL VA BIRUI INTRO ZI!
dar atunci va fi prea tarziu pentru noi sa ne trezim!
asa ca treziti va mai repede!
http://www.youtube.com/watch?v=Hk8LkvT9ZRw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_L949H5oUEM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ft-42QGLeSQ&feature=related Inrobirea Romaniei prin Indatorare = Metode Sioniste
http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4&feature=related 666: Dovezile ca Lumea este condusa din umbra de MASONI! INCONTESTABIL!
http://www.youtube.com/watch?v=4qPDpgKiCLU&feature=related Lady Gaga Regina Ochiului Diabolesc - Marioneta "Illuminati"
http://www.youtube.com/watch?v=e-k0U3gGaFU&feature=related Celebritatile Sunt Controlate Mental De "Illuminati" ► Pentru A Te Dezumaniza
http://www.youtube.com/watch?v=7EpuXaDG3js&feature=related REVOLUTIA ROMANA 1989 CACEALMA SIONISTA IV
http://fatanevazutaalumii.blogspot.com/2010/11/dezvaluri-cutremuratoare-despre.html
http://theworld-we-live-in.blogspot.com/2011/03/confesiunile-unui-fost-asasin-economic.html
http://www.youtube.com/watch?v=YEWGHhuTa7w
Adevarul despre vaccinuri. Fostul ministru al Sanatatii din Finlanda rupe tacerea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:01 pm

adevarul a scris:
Ah ...tu crezi doar in ideea de Dumnezeu ?
Pai cum sa fie Allah=Dumnezeul crestin ...ptr ca Allah nu are fii?

Citat :

Poi daca in Biblie zice ca sunt mai multi ...de unde scoti tu ca este numai unul?

Citat :

Pai tu crezi ca scopul nostru este sa facem sluj ?
Poi eu zic ca scopul nostru ca omenire este clar definit ...si anume sa evoluam intratat incat noi sa devenim adevarati Dumnezei.
Si vedem clar ca aceasta este directia ..ptr ca absolut nici un Dumnezeu nu face minuni mai mari decat ceea ce fac oamenii competenti si cu Constiinta!

Citat :

Poi noi am ajuns pe pamant tot prin niste adevarati Dumnezei ...si cand zic asta ma refer la parintii care ne-au dat viata !
da tare ma mir ca tu ca femeie nu sti cum se nasc copii?
O fi din cauza ca tu nu te-ai nascut ci pe tine te-a modelat Dumnezeu din noroi ?
Citat :

daca studiati biologia mai in profunzime, va veti da seama cat de vast si PERFECT ESTE CORPUL UMAN! numai ceva divin, superior putea sa l creeze!
Poi sigur ca da ...acel "divin" care ne-a creat ...au fost parintii nostrii ...sau poate parintii tai au fost diabolici?
Citat :

nu degeaba multi doctori agnostici, atei .... AU CONSTIENTIZAT EXISTENTA LUI DZEU!
Ba chiar ca pe degeaba!
Daca ar fi constientizat existenta lui Dumnezeu ...isi trimiteau pacientii la biserica unde se vinde apa sfintita facatoare de minuni !
Citat :

eu cred in acel dumnezeu AL LOGICII, al RATIUNII, al BUNATATII, al CINSTEI, al CORECTITUDINII!
deci tu nu crezi in Dumnezeu sau Allah ...ci in OMUL cu CONSTIINTA!
Citat :

GREU ESTE SA INTELEGI ESENTA RELIGIEI ____ CREDINTA! sa intelegi care este ADEVARUL DIN SPATELE ACESTEI TRADARI!
Ai dreptate ...nu e usor ...dar pina la urma cu ceva stradanie te luminezi si in aceasta privinta si brealizezi ca religia este un instrument de prostit si belit lumea!

Citat :

eu va inteleg RATACIREA!
Ratacire ai zis?
Da sa Crezi ... in loc sa STII ...nu ti se pare tot o ratacire?
Sau este muuult mai usor sa crezi totul asa a proasta ... decat sa faci un minim efort intelectual sa stii si tu putin ?

Sau motivul ptr care tu ai ales Credinta sa fie oare tocmai blocajul mental care nu iti permite sa faci eforturi intelectuale si oricum prin crezul "a proasta" ai posibilitate "sa stii" mult mai multe decat poti stii invatand?

Citat :

Da ordinea aia veche ...in care biserica a ucis bestial sute de milioane de oameni ...cum ti se pare ?
Cumva ... Sfanta?
Citat :

Nu contestam acest lucru ...dar se pare ca ai ajuns cu acest studiu la nivel de gradinita -grupa mijlocie ...dar copacel copacel ...poate cresti si tu odata mare!
Citat :

Nu numai ca nu am cunostinta despre o asemenea Biblie ...dar nici nu l-am auzit vreodata pe Isus sa recomande cuiva sa urmeze Biblia ...desi cica e scribalitura lu tacsu!
Cum crezi ca se explica aceasta minune?
Sau ma insel si tu imi poti da un verset din Biblie in care sa vad si eu ca Isus ne recopmanda sa urmam Biblia!?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 04, 2011 9:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:08 pm

Soimos a scris:
adevarul a scris:
Ah ...tu crezi doar in ideea de Dumnezeu ?
Pai cum sa fie Allah=Dumnezeul crestin ...ptr ca Allah nu are fii?

Citat :

Poi daca in Biblie zice ca sunt mai multi ...de unde scoti tu ca este numai unul?

Citat :

Pai tu crezi ca scopul nostru este sa facem sluj ?
Poi eu zic ca scopul nostru ca omenire este clar definit ...si anume sa evoluam intratat incat noi sa devenim adevarati Dumnezei.
Si vedem clar ca aceasta este directia ..ptr ca absolut nici un Dumnezeu nu face minuni mai mari decat ceea ce fac oamenii competenti si cu Constiinta!

Citat :

Poi noi am ajuns pe pamant tot prin niste adevarati Dumnezei ...si cand zic asta ma refer la parintii care ne-au dat viata !
da tare ma mir ca tu ca femeie nu sti cum se nasc copii?
O fi din cauza ca tu nu te-ai nascut ci pe tine te-a modelat Dumnezeu din noroi ?
Citat :

Poi sigur ca da ...acel "divin" care ne-a creat ...au fost parintii nostrii ...sau poate parintii tai au fost diabolici?
Citat :

Ba chiar ca pe degeaba!
Daca ar fi constientizat existenta lui Dumnezeu ...isi trimiteau pacientii la biserica unde se vinde apa sfintita facatoare de minuni !
Citat :

deci tu nu crezi in Dumnezeu sau Allah ...ci in OMUL cu CONSTIINTA!
Citat :

GREU ESTE SA INTELEGI ESENTA RELIGIEI ____ CREDINTA! sa intelegi care este ADEVARUL DIN SPATELE ACESTEI TRADARI!
Ai dreptate ...nu e usor ...dar pina la urma cu ceva stradanie te luminezi si in aceasta privinta si brealizezi ca religia este un instrument de prostit si belit lumea!

Citat :

eu va inteleg RATACIREA!
Ratacire ai zis?
Da sa crezi in loc sa STII ...nu ti se pare o ratacire?
Sau este muuult mai usor sa crezi totul a proasta decat sa faci efort intelectual sa stii putin ...si motivul ptr care ai ales Credinta sa fie tocmai blocajul mental care nu iti permite sa faci eforturi in acest plan al existentei?

Citat :

Da ordinea aia veche ...in care biserica a ucis bestial sute de milioane de oameni ...cum ti se pare ?
Cumva ... Sfanta?
Citat :

Nu contestam acest lucru ...dar se pare ca ai ajuns cu acest studiu la nivel de gradinita -grupa mijlocie ...dar copacel copacel ...poate cresti si tu odata mare!
Citat :

Nu numai ca nu am cunostinta despre o asemenea Biblie ...dar nici nu l-am auzit vreodata pe Isus sa recomande cuiva sa urmeze Biblia ...desi cica e scribalitura lu tacsu!
Cum crezi ca se explica aceasta minune?
Sau ma insel si tu imi poti da un verset din Biblie in care sa vad si eu ca Isus ne recopmanda sa urmam Biblia!?
hai sa ma pronunt si eu: Soimos poate oi fi tu frate citit, dar inteligenta iti cam lipseste, asta se observa in observatiile pe care le faci si care sunt total || cu subiectul mesajelor. sper sa nu te superi pe mine ca am zis asta. ca si religiosii tu repeti mecaniceste ce zic altii dar nu esti in stare sa cerni acele informatii.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:10 pm

cred ca am s-o las mai moale cu activitatea pe aici, caci nu am cu cine sa discut. mai bine ma duc pe forumurile crestine sa fac misto de fanatici, decat sa stau cu atei care nu isi folosesc deloc creierul( desi se bat cu pumnul in piept ca ei sunt superiori)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:17 pm

GaSpAr a scris:
hai sa ma pronunt si eu: Soimos poate oi fi tu frate citit, dar inteligenta iti cam lipseste,
ce are de-a face inteligenta mea cu Biblia lui Isus ?
Eu am cerut sa mi se dea un singur citat in care Isus ne recomanda sa citim sau sa urmam Biblia!
Pai daca nu mi s-a putut da un raspuns la aceasta intrebare ...e oare din cauza inteligentei mele ?

Pai tu te asteptai sa imi raspund singur la intrebarile mele ?

Poi tu chiar vorbesti de logica .... sau ptr tine logica este doar un soi de fasole ?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:25 pm

Soimos a scris:
ce are de-a face inteligenta mea cu Biblia lui Isus ?
Eu am cerut sa mi se dea un singur citat in care Isus ne recomanda sa citim sau sa urmam Biblia!
e chiar asa greu sa-ti dai seama ca el a dat niste invataturi, acele invataturi au fost date mai departe de apostoli si apoi au fost trecute pe hartie? NT inca nu fusese scris pe in timpul vietii lui, iar acele invataturi trebuiau scrise sa nu se uite si sa se piarda.

Soimos a scris:
Poi tu chiar vorbesti de logica .... sau ptr tine logica este doar un soi de fasole ?
la mine nu, dar la tine da si ai demonstrat-o
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:26 pm

GaSpAr a scris:
cred ca am s-o las mai moale cu activitatea pe aici, caci nu am cu cine sa discut.
Poi cum asa?
Ne lasi asa in plin suspans fara sa ne raspunzi la intrebari despre acei profeti din Tanach care ne povestesc de mantuitorul unei altei religii, ptr ca in Tanach Mantuitorul este chiar Yahwe, si nu ne explici de ce se schimba acel Dumnezeu care ne zice ca el nu se schimba, sau de ce afirmatiile tale referitoare la proroci sunt mai importante ca insasi afirmatiile lui Yahwe referitoare la profetii care vin sa ne vesteasca noi "dumnezei si mantuitori" ...si pleci asa fara sa ne spui despre Biblia lui Isus ...sau macar sa ne dai un link catre versetul in care Isus ne recomanda sa citim sau sa urmam Biblia?

Poi vrei sa creada lumea care ne citeste ca retragerea ta este o forma de F"a lua-o la sanatoasa" tocmai din cauza ca nu esti capabil sa raspunzi problemelor ridicate ?

Vai ce rau imi pare sa te am si pe tine printre cei care au preferat fuga cea atat de rusinoasa ...dar sanatoasa!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:35 pm

GaSpAr a scris:
e chiar asa greu sa-ti dai seama ca el a dat niste invataturi, acele invataturi au fost date mai departe de apostoli si apoi au fost trecute pe hartie?
Tu nu stii ca cei care au scris Evangheliile nici macar nu l-au vazut sau auzit vreodata pe Isus !
Pai tu de la Macin poti stii pe de rost si in detaliu o intamplare perecuta acum 100 de ani la Baia Mare?

Adica vrei sa te cred ca ceva de genul ca "un surd a auzit, ... ca un orb a vazut, ...ca un sontorog a luat-o la fuga ...acum 100 de ani" .... vrei sa cred ca asa ceva este o lucrare originala cu un autor precis?
Ma da imbarligata logica ai !

Citat :

NT inca nu fusese scris pe in timpul vietii lui, iar acele invataturi trebuiau scrise sa nu se uite si sa se piarda.
Poi unde zice Isus ca Noul Tetament trebuie scris si urmat ... da si tu un link catre o asemenea afirmatie a lui Isus!

Poi hai sa vad cum ma dai gata cu logica ta ... privind subiectele in discutie si nu cu "caracterizarile"bazate pe credinta ta (despre mine) cu care tot incerci sa fugi de raspunsuri !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:48 pm

Soimos a scris:
Tu nu stii ca cei care au scris Evangheliile nici macar nu l-au vazut sau auzit vreodata pe Isus!
de unde stii tu cine l-a vazut si auzit pe Iisus? hai ca e tare asta. pe langa Iisus erau mereu zeci de persoane, nu numai cei 12 apostoli.

Soimos a scris:
Adica vrei sa te cred ca ceva de genul ca "un surd a auzit, ... ca un orb a vazut, ...ca un sontorog a luat-o la fuga ...acum 100 de ani" .... vrei sa cred ca asa ceva este o lucrare originala cu un autor precis?Ma da imbarligata logica ai !
mai da ce limbaj de lemn ai( banuiesc ca stii ce inseamna) ori ai fost ucenicul lui Iliescu?Laughing

Soimos a scris:
Poi unde zice Isus ca Noul Tetament trebuie scris si urmat ... da si tu un link catre o asemenea afirmatie a lui Isus!
un om care zice ca a venit sa implineasca legea si care a propovaduit la sute de persoane, crezi ca a venit doar asa sa vorbeasca sa nu se plictiseasca lumea? mai da ma da pe spate logica ta. era si normal ca ucenicii sai sa-i scrie invataturile si sa le propovaduiasca mai departe. tie nu ti se pare??
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   

Sus In jos

Protocoalele Francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: