Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Protocoalele Francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 8:27 pm

EU CRED INTRUN SINGUR DUMNEZEU, ca e el dieu, god sau allah....
EU CRED CA E UN SINGUR DUMNEZEU!
de altfel daca nu exista dumnezeu care este scopul nostru pe acest pamant???
cum am ajuns noi pe pamant fara dumnezeu!?
daca studiati biologia mai in profunzime, va veti da seama cat de vast si PERFECT ESTE CORPUL UMAN! numai ceva divin, superior putea sa l creeze!
nu degeaba multi doctori agnostici, atei .... AU CONSTIENTIZAT EXISTENTA LUI DZEU!
eu cred in acel dumnezeu AL LOGICII, al RATIUNII, al BUNATATII, al CINSTEI, al CORECTITUDINII!
a gasi defecte in toate religiile este usor! GREU ESTE SA INTELEGI ESENTA RELIGIEI ____ CREDINTA! sa intelegi care este ADEVARUL DIN SPATELE ACESTEI TRADARI!
eu va inteleg RATACIREA!
TOT ei au vrut sa AJUNGEM AICI! religia a fost de la origini, a fost un lucru real, a fost motivul existentei noastre, a reprezentat insusi CUVANTUL DOMNULUI! ca ei au distrus ACEL CUVANT, si mai apoi credinta .... E UN INTERES!
interesul diavolului .... CARE AZI VREA SA FORMEZE NOUA ORDINE MONDIALA!
EU STUDIEZ RELIGIA ISTORIILOR! incerc sa vad adevarul din spatele fiecareia!
convingerile mele in urma cercetarilor care continua _______________
crestinismul a fost inventat de acel GRUP DE EVREI de la inceputuri, manat de diavol!
ISUS A EXISTAT PRECUM SI BIBLIA LUI..... numai ca a fost MODIFICATA!
MODIFICATA PENTRU A CREA CRESTINISMUL CU 3 DUMNEZEI! o aberatie!
chiar ctin cel mare, rege pagan a urmarit acest lucru, pentru realizarea IMPERIULUI!
chiar el a luptat toata viata sub semnul pagan al stelei lui david! ctin cel mare a aderat la GRUPUL DE ELITE. care are ca simbol STEAUA LUI DAVID PRINTRE MULTE ALTE SIMBOLURI! ctin cel mare a fost orbit de PUTERE, de FAIMA, de POSIBILITATEA DOMINARII LUMII ______ de aceea s a dat de partea lor! si a distrus cuvantul domnului! el a creat crezul la conciliul din Nicea ( astazi orasul Iznik din Turcia);
Ca pana la acel conciliu nici macar nu se pusesera toti de acord daca Iisus era fiul Domnului la propriu sau la figurat si cum trebuie abordata ideea separarii Tata, Fiu , Sfant Duh sau a unicitatii lor;
ca sa nu mai zic de crestinismul catolic, de papi care sunt total supusi diavolului.... II VEZI FACAND SEMNUL DIAVOLULUI CU DEGETELE SI PRACTICAND TOATE PERVERSIUNILE SEXUALE!
insa pentru cei CINSTITI SI CU INTENTII BUNE ..... LEGILE DATE DE DZEU LUI ISUS RAMAN CAPATAI! sa nu minti, sa nu furi, sa nu inseli etc.... ASTA ESTE ADEVARUL!
PORUNCILE LUI SUNT ADEVARURI CARE POT DUCE LUMEA PE DRUMUL BUN! O POT SALVA IN ZIUA JUDECATII de mania lui dumnezeu!
el ne a creat, el ne a invatat..... EL NE VA JUDECA!
si are dreptul! nu suntem sclavii lui! el este parintele nostru care ne vrea binele! care stie ce este mai bine pentru noi! care ne a creat!
si CINE ARE MINTE POATE INTELEGE!
nu ceea ce ne vinde diavolul este BUN, nu acest mod in care el a folosit stiinta, tehnologia, mass media...... CI CEEA CE NE A LASAT BUNUL DZEU!
SIMPLITATEA, CINSTEA, MODESTIA, STIINTA, EDUCATIA, DREPTATEA, DEMNITATEA..... ACESTEA SUNT VALORILE promovate si de dzeu!
NU PROSTITUTIA, alcoolul, sexul liber, HOMOSEXUALITATEA, negarea valorilor, DROGURILE..... PROMOVATE DE DIAVOL!
vedeti voi dzeu ne iubeste!
ne da ceea ce tanjim.....
VREM DROGURI, minciuna, alcool, sex, bani, faima..... LE PUTEM AVEA PE PAMANT!
insa sunt temporare, sunt pentru cei slabi! pentru cei care vor mai mult, merita mai mult..... pentru cei puternici care rezista.....
EXISTA MAI MULT! EXISTA IMPARATIA LUI DZEU!
daca pana acum nu credeati in DIAVOL, cum puteti sa l mai negati acum cand exista in toata LUMEA! cand se arata in toate ipostazele, in toate domeniile??!!!
cine poate dori reducerea populatiei lumii?
cine poate promova MINCIUNA SI TRADAREA? inventa vaccinuri daunatoare populatiei? inventa boli?
cine poate crea dusmanii sanatatii, ai educatiei, ai copiilor, ai familiei, ai societatii?
cine poate distruge toate aceste natiuni? distruge morala omului, cinstea?
ADEVARUL ESTE TOT MAI EVIDENT!
degeaba il negati!
RAUL EXISTA PE PAMANT DE LA INCEPUT! si in spatele lui este chiar satana!
si daca el exista...... SI DZEU EXISTA SI IL VA BIRUI INTRO ZI!
dar atunci va fi prea tarziu pentru noi sa ne trezim!
asa ca treziti va mai repede!
http://video.google.com/videoplay?docid=1072276417817018047#
http://www.youtube.com/watch?v=Hk8LkvT9ZRw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_L949H5oUEM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ft-42QGLeSQ&feature=related Inrobirea Romaniei prin Indatorare = Metode Sioniste
http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4&feature=related 666: Dovezile ca Lumea este condusa din umbra de MASONI! INCONTESTABIL!
http://www.youtube.com/watch?v=4qPDpgKiCLU&feature=related Lady Gaga Regina Ochiului Diabolesc - Marioneta "Illuminati"
http://www.youtube.com/watch?v=e-k0U3gGaFU&feature=related Celebritatile Sunt Controlate Mental De "Illuminati" ► Pentru A Te Dezumaniza
http://www.youtube.com/watch?v=7EpuXaDG3js&feature=related REVOLUTIA ROMANA 1989 CACEALMA SIONISTA IV
http://fatanevazutaalumii.blogspot.com/2010/11/dezvaluri-cutremuratoare-despre.html
http://theworld-we-live-in.blogspot.com/2011/03/confesiunile-unui-fost-asasin-economic.html
http://www.youtube.com/watch?v=YEWGHhuTa7w
Adevarul despre vaccinuri. Fostul ministru al Sanatatii din Finlanda rupe tacerea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:01 pm

adevarul a scris:
Ah ...tu crezi doar in ideea de Dumnezeu ?
Pai cum sa fie Allah=Dumnezeul crestin ...ptr ca Allah nu are fii?

Citat :

Poi daca in Biblie zice ca sunt mai multi ...de unde scoti tu ca este numai unul?

Citat :

Pai tu crezi ca scopul nostru este sa facem sluj ?
Poi eu zic ca scopul nostru ca omenire este clar definit ...si anume sa evoluam intratat incat noi sa devenim adevarati Dumnezei.
Si vedem clar ca aceasta este directia ..ptr ca absolut nici un Dumnezeu nu face minuni mai mari decat ceea ce fac oamenii competenti si cu Constiinta!

Citat :

Poi noi am ajuns pe pamant tot prin niste adevarati Dumnezei ...si cand zic asta ma refer la parintii care ne-au dat viata !
da tare ma mir ca tu ca femeie nu sti cum se nasc copii?
O fi din cauza ca tu nu te-ai nascut ci pe tine te-a modelat Dumnezeu din noroi ?
Citat :

daca studiati biologia mai in profunzime, va veti da seama cat de vast si PERFECT ESTE CORPUL UMAN! numai ceva divin, superior putea sa l creeze!
Poi sigur ca da ...acel "divin" care ne-a creat ...au fost parintii nostrii ...sau poate parintii tai au fost diabolici?
Citat :

nu degeaba multi doctori agnostici, atei .... AU CONSTIENTIZAT EXISTENTA LUI DZEU!
Ba chiar ca pe degeaba!
Daca ar fi constientizat existenta lui Dumnezeu ...isi trimiteau pacientii la biserica unde se vinde apa sfintita facatoare de minuni !
Citat :

eu cred in acel dumnezeu AL LOGICII, al RATIUNII, al BUNATATII, al CINSTEI, al CORECTITUDINII!
deci tu nu crezi in Dumnezeu sau Allah ...ci in OMUL cu CONSTIINTA!
Citat :

GREU ESTE SA INTELEGI ESENTA RELIGIEI ____ CREDINTA! sa intelegi care este ADEVARUL DIN SPATELE ACESTEI TRADARI!
Ai dreptate ...nu e usor ...dar pina la urma cu ceva stradanie te luminezi si in aceasta privinta si brealizezi ca religia este un instrument de prostit si belit lumea!

Citat :

eu va inteleg RATACIREA!
Ratacire ai zis?
Da sa Crezi ... in loc sa STII ...nu ti se pare tot o ratacire?
Sau este muuult mai usor sa crezi totul asa a proasta ... decat sa faci un minim efort intelectual sa stii si tu putin ?

Sau motivul ptr care tu ai ales Credinta sa fie oare tocmai blocajul mental care nu iti permite sa faci eforturi intelectuale si oricum prin crezul "a proasta" ai posibilitate "sa stii" mult mai multe decat poti stii invatand?

Citat :

Da ordinea aia veche ...in care biserica a ucis bestial sute de milioane de oameni ...cum ti se pare ?
Cumva ... Sfanta?
Citat :

Nu contestam acest lucru ...dar se pare ca ai ajuns cu acest studiu la nivel de gradinita -grupa mijlocie ...dar copacel copacel ...poate cresti si tu odata mare!
Citat :

Nu numai ca nu am cunostinta despre o asemenea Biblie ...dar nici nu l-am auzit vreodata pe Isus sa recomande cuiva sa urmeze Biblia ...desi cica e scribalitura lu tacsu!
Cum crezi ca se explica aceasta minune?
Sau ma insel si tu imi poti da un verset din Biblie in care sa vad si eu ca Isus ne recopmanda sa urmam Biblia!?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 04, 2011 9:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:08 pm

Soimos a scris:
adevarul a scris:
Ah ...tu crezi doar in ideea de Dumnezeu ?
Pai cum sa fie Allah=Dumnezeul crestin ...ptr ca Allah nu are fii?

Citat :

Poi daca in Biblie zice ca sunt mai multi ...de unde scoti tu ca este numai unul?

Citat :

Pai tu crezi ca scopul nostru este sa facem sluj ?
Poi eu zic ca scopul nostru ca omenire este clar definit ...si anume sa evoluam intratat incat noi sa devenim adevarati Dumnezei.
Si vedem clar ca aceasta este directia ..ptr ca absolut nici un Dumnezeu nu face minuni mai mari decat ceea ce fac oamenii competenti si cu Constiinta!

Citat :

Poi noi am ajuns pe pamant tot prin niste adevarati Dumnezei ...si cand zic asta ma refer la parintii care ne-au dat viata !
da tare ma mir ca tu ca femeie nu sti cum se nasc copii?
O fi din cauza ca tu nu te-ai nascut ci pe tine te-a modelat Dumnezeu din noroi ?
Citat :

Poi sigur ca da ...acel "divin" care ne-a creat ...au fost parintii nostrii ...sau poate parintii tai au fost diabolici?
Citat :

Ba chiar ca pe degeaba!
Daca ar fi constientizat existenta lui Dumnezeu ...isi trimiteau pacientii la biserica unde se vinde apa sfintita facatoare de minuni !
Citat :

deci tu nu crezi in Dumnezeu sau Allah ...ci in OMUL cu CONSTIINTA!
Citat :

GREU ESTE SA INTELEGI ESENTA RELIGIEI ____ CREDINTA! sa intelegi care este ADEVARUL DIN SPATELE ACESTEI TRADARI!
Ai dreptate ...nu e usor ...dar pina la urma cu ceva stradanie te luminezi si in aceasta privinta si brealizezi ca religia este un instrument de prostit si belit lumea!

Citat :

eu va inteleg RATACIREA!
Ratacire ai zis?
Da sa crezi in loc sa STII ...nu ti se pare o ratacire?
Sau este muuult mai usor sa crezi totul a proasta decat sa faci efort intelectual sa stii putin ...si motivul ptr care ai ales Credinta sa fie tocmai blocajul mental care nu iti permite sa faci eforturi in acest plan al existentei?

Citat :

Da ordinea aia veche ...in care biserica a ucis bestial sute de milioane de oameni ...cum ti se pare ?
Cumva ... Sfanta?
Citat :

Nu contestam acest lucru ...dar se pare ca ai ajuns cu acest studiu la nivel de gradinita -grupa mijlocie ...dar copacel copacel ...poate cresti si tu odata mare!
Citat :

Nu numai ca nu am cunostinta despre o asemenea Biblie ...dar nici nu l-am auzit vreodata pe Isus sa recomande cuiva sa urmeze Biblia ...desi cica e scribalitura lu tacsu!
Cum crezi ca se explica aceasta minune?
Sau ma insel si tu imi poti da un verset din Biblie in care sa vad si eu ca Isus ne recopmanda sa urmam Biblia!?
hai sa ma pronunt si eu: Soimos poate oi fi tu frate citit, dar inteligenta iti cam lipseste, asta se observa in observatiile pe care le faci si care sunt total || cu subiectul mesajelor. sper sa nu te superi pe mine ca am zis asta. ca si religiosii tu repeti mecaniceste ce zic altii dar nu esti in stare sa cerni acele informatii.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:10 pm

cred ca am s-o las mai moale cu activitatea pe aici, caci nu am cu cine sa discut. mai bine ma duc pe forumurile crestine sa fac misto de fanatici, decat sa stau cu atei care nu isi folosesc deloc creierul( desi se bat cu pumnul in piept ca ei sunt superiori)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:17 pm

GaSpAr a scris:
hai sa ma pronunt si eu: Soimos poate oi fi tu frate citit, dar inteligenta iti cam lipseste,
ce are de-a face inteligenta mea cu Biblia lui Isus ?
Eu am cerut sa mi se dea un singur citat in care Isus ne recomanda sa citim sau sa urmam Biblia!
Pai daca nu mi s-a putut da un raspuns la aceasta intrebare ...e oare din cauza inteligentei mele ?

Pai tu te asteptai sa imi raspund singur la intrebarile mele ?

Poi tu chiar vorbesti de logica .... sau ptr tine logica este doar un soi de fasole ?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:25 pm

Soimos a scris:
ce are de-a face inteligenta mea cu Biblia lui Isus ?
Eu am cerut sa mi se dea un singur citat in care Isus ne recomanda sa citim sau sa urmam Biblia!
e chiar asa greu sa-ti dai seama ca el a dat niste invataturi, acele invataturi au fost date mai departe de apostoli si apoi au fost trecute pe hartie? NT inca nu fusese scris pe in timpul vietii lui, iar acele invataturi trebuiau scrise sa nu se uite si sa se piarda.

Soimos a scris:
Poi tu chiar vorbesti de logica .... sau ptr tine logica este doar un soi de fasole ?
la mine nu, dar la tine da si ai demonstrat-o
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:26 pm

GaSpAr a scris:
cred ca am s-o las mai moale cu activitatea pe aici, caci nu am cu cine sa discut.
Poi cum asa?
Ne lasi asa in plin suspans fara sa ne raspunzi la intrebari despre acei profeti din Tanach care ne povestesc de mantuitorul unei altei religii, ptr ca in Tanach Mantuitorul este chiar Yahwe, si nu ne explici de ce se schimba acel Dumnezeu care ne zice ca el nu se schimba, sau de ce afirmatiile tale referitoare la proroci sunt mai importante ca insasi afirmatiile lui Yahwe referitoare la profetii care vin sa ne vesteasca noi "dumnezei si mantuitori" ...si pleci asa fara sa ne spui despre Biblia lui Isus ...sau macar sa ne dai un link catre versetul in care Isus ne recomanda sa citim sau sa urmam Biblia?

Poi vrei sa creada lumea care ne citeste ca retragerea ta este o forma de F"a lua-o la sanatoasa" tocmai din cauza ca nu esti capabil sa raspunzi problemelor ridicate ?

Vai ce rau imi pare sa te am si pe tine printre cei care au preferat fuga cea atat de rusinoasa ...dar sanatoasa!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:35 pm

GaSpAr a scris:
e chiar asa greu sa-ti dai seama ca el a dat niste invataturi, acele invataturi au fost date mai departe de apostoli si apoi au fost trecute pe hartie?
Tu nu stii ca cei care au scris Evangheliile nici macar nu l-au vazut sau auzit vreodata pe Isus !
Pai tu de la Macin poti stii pe de rost si in detaliu o intamplare perecuta acum 100 de ani la Baia Mare?

Adica vrei sa te cred ca ceva de genul ca "un surd a auzit, ... ca un orb a vazut, ...ca un sontorog a luat-o la fuga ...acum 100 de ani" .... vrei sa cred ca asa ceva este o lucrare originala cu un autor precis?
Ma da imbarligata logica ai !

Citat :

NT inca nu fusese scris pe in timpul vietii lui, iar acele invataturi trebuiau scrise sa nu se uite si sa se piarda.
Poi unde zice Isus ca Noul Tetament trebuie scris si urmat ... da si tu un link catre o asemenea afirmatie a lui Isus!

Poi hai sa vad cum ma dai gata cu logica ta ... privind subiectele in discutie si nu cu "caracterizarile"bazate pe credinta ta (despre mine) cu care tot incerci sa fugi de raspunsuri !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 9:48 pm

Soimos a scris:
Tu nu stii ca cei care au scris Evangheliile nici macar nu l-au vazut sau auzit vreodata pe Isus!
de unde stii tu cine l-a vazut si auzit pe Iisus? hai ca e tare asta. pe langa Iisus erau mereu zeci de persoane, nu numai cei 12 apostoli.

Soimos a scris:
Adica vrei sa te cred ca ceva de genul ca "un surd a auzit, ... ca un orb a vazut, ...ca un sontorog a luat-o la fuga ...acum 100 de ani" .... vrei sa cred ca asa ceva este o lucrare originala cu un autor precis?Ma da imbarligata logica ai !
mai da ce limbaj de lemn ai( banuiesc ca stii ce inseamna) ori ai fost ucenicul lui Iliescu?Laughing

Soimos a scris:
Poi unde zice Isus ca Noul Tetament trebuie scris si urmat ... da si tu un link catre o asemenea afirmatie a lui Isus!
un om care zice ca a venit sa implineasca legea si care a propovaduit la sute de persoane, crezi ca a venit doar asa sa vorbeasca sa nu se plictiseasca lumea? mai da ma da pe spate logica ta. era si normal ca ucenicii sai sa-i scrie invataturile si sa le propovaduiasca mai departe. tie nu ti se pare??
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 10:04 pm

GaSpAr a scris:
de unde stii tu cine l-a vazut si auzit pe Iisus? hai ca e tare asta. pe langa Iisus erau mereu zeci de persoane, nu numai cei 12 apostoli.
Poi o fi fost zeci de persoane la acel WC public in care isi facea Isus nevoile ...dar asta nici pe departe nu insemna ca daca te duci la un WC ... cineva care folosea acelasi WC ca si Isus...dar peste 100 de ani ...va sti pina in ultimul detaliu si ca va reproduce cu amanuntime ce a gandit Isus in acel lacas sfant!
Scuze ptr nivel ...dar am impresia ca in pilde la asemenea nivel pot spera la putina intelegere din partea ta!

Citat :
mai da ce limbaj de lemn ai( banuiesc ca stii ce inseamna) ori ai fost ucenicul lui Iliescu?
Iaca dovada ca am dreptate ...cand nu sti sa raspunzi ...treci la atac la persoana ...

Citat :

mai da ma da pe spate logica ta. era si normal ca ucenicii sai sa-i scrie invataturile si sa le propovaduiasca mai departe. tie nu ti se pare??
Nu mi se pare normal nici asta!
Ce sa inveti de la niste amariti de ucenici?
Unde in lumea in care traiesti tu invataturile se primesc de la ucenici ?
Invatatura se primeste de la Maistru ...daca nu sti asta sau nu te duce mintea sa intelegi asta ...nu mai are rost sa discutam

In plus de asta Evangheliile ... (deci vestea buna ...nu invataturile) nu sunt nici ele scrise de nici unul din ucenici, ci sunt scrise dupa ureche la zeci de ani dupa moartea lui Isus!
Dar ce valoare au niste Vesti ...chiar daca sunt bune?
Nu vezi in ziare ca doar vestile rele sunt interesante ?
Hai cu picioarele pe pamant ...ca in cer(-ul in care zboara pasarile cerului) faci insolatie si iarasi incepi cu atacuri la persoana in loc de raspunsuri cu care sa ma dai gata!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 04, 2011 10:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 10:07 pm

am revenit numai pentru a vedea raspunsul lui soimos la intrebarile mele!
mare varza in mintea omului astuia!
eu nu cred in dzeul crestin care are fii!!! daca ai fi citit cu atentie ai fi inteles!
isus a fost un OM care a transmis mesajul lui dzeu!
in ziua de azi prea putini mai merita sa transmita asemenea mesaje, in varza pe care o au in cap!
dar nu e vina voastra! sistemul e de vina!
cat despre cum ai ajuns tu pe pamant! mai gandeste te! ai putea afla informatii exceptionale! descopera si parintii parintilor parintilor ...... PARINTILOR NOSTRII DE UNDE AU VENIT?
PROBABIL DIN SPATIU! la mintea ta! sau s au incorporat din materie! pentru a constitui in timp adn ul si celula!!!
pacat de toata informatia pe care o ai in interiorul tau!
religia adevarata sustine stiinta sanatoasa! care descopera TAINELE LUMII, ale universului in care traim, ale corpului nostru, ale muntilor////
RELIGIA ADEBARATA SUSTINE TEHNOMOGIA..... IN SENSUL BUN
NU IN ACELA DE INROBIRE A POPULATIEI!
totul este cu DOUA TAISURI! opoziitia BINE - RAU!
daca ai fi actionat in numele domnului ai cunoaste partea pozitiva!
dar asta este caracterul diavolului de a se rascula impotriva celui care l a creat!
asa cum si tu te impotrivesti celui care te a creat ... dumnezeu!
fuga este sanatoasa//// UNEORI
SI EU PREFER SA O PRACTIC IN ACEST CAZ CA SI GASPAR!
cercetati! studiati! poate iese ceva bun.......

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 10:16 pm

Soimos a scris:
Poi o fi fost zeci de persoane la acel WC public in care isi facea Isus nevoile ...dar asta nici pe departe nu insemna ca daca te duci la un WC ... cineva care folosea acelasi WC ca si Isus...dar peste 100 de ani ...va sti pina in ultimul detaliu si ca va reproduce cu amanuntime ce a gandit Isus in acel lacas sfant!
asta este rezultatul fortarii ultimului tau neuron?

Soimos a scris:
Scuze ptr nivel ...dar am impresia ca in pilde la asemenea nivel pot spera la putina intelegere din partea ta!
dc nu recunosti ca altfel nu te poti exprima?

Soimos a scris:
Ce sa inveti de la niste amariti de ucenici?
nu uita, peste acei ucenici cazusera Duhul Sfant, ei devenind un fel de portavoce.

Soimos a scris:
In plus de asta Evangheliile ... (deci vestea buna ...nu invataturile) nu sunt nici ele scrise de nici unul din ucenici, ci sunt scrise dupa ureche la zeci de ani dupa moartea lui Isus!
interesant cum toate evangheliile seamana mult intre ele, desi au fost scrie in locuri diferite.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 10:18 pm

adevarul a scris:
am revenit numai pentru a vedea raspunsul lui soimos la intrebarile mele!
mare varza in mintea omului astuia!
altceva mai destept decat sa-mi faci tu (un incult) caracterizari ...nu sti?

Citat :

cat despre cum ai ajuns tu pe pamant! mai gandeste te!
Poi nu trebuie sa ma gandesc ...ptr ca eu nu am fost presat la fabrica de noroi ca tine ...ci am venit pe lume asa cum vin toti oamenii normali ...adica prin nastere ...asta daca nu te duce mintea sa sti macar atat!

Citat :

PARINTILOR NOSTRII DE UNDE AU VENIT?\
Ma da bita mai esti!
Poi evident ca si ei s-au nascut tot din parintii lor ... si uite asa mai departe ...ptr ca in familia mea nu a fost nimeni presat din noroi si beshiot cu "duh sfant" ca sa capete viata asa cum probabil cred ca a fost cazul in familia ta! (ca doar de aia crezi asemenea prostii monstruoase)

Citat :

asa cum si tu te impotrivesti celui care te a creat ... dumnezeu!
Vorbesti prostii!
Dumnezeul care m-a creat pe mine este MAMA!
Si fara acest adevarat Dumnezeu nu eram om ...ci poate un Mowglii ...ca tine!

Citat :

cercetati! studiati! poate iese ceva bun.......
Sa studiem prostii ca tine?
Nu ...ca doar nu am inebunit!

Vezi ca ai uitat sa-mi dai pasajul din Biblie in care Isus imi cere sa studiez Biblia
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 10:31 pm

GaSpAr a scris:
asta este rezultatul fortarii ultimului tau neuron?
Vad ca nici macar atat n-ai priceput ca este o exprimare "in pilde" ...adica asa ca la tine la biserica unde ai de-a face cu toti prostii !

Citat :
dc nu recunosti ca altfel nu te poti exprima?
Poi vad toti cei care ne citesc ca eu m-a po exprima foarte normal ...numai ca tuai probleme atat cu intelesul cat si cu raspunsurile (lipsa) ...motiv ptr care in loc de argumente ai trecut la atac la persoana!

Citat :
nu uita, peste acei ucenici cazusera Duhul Sfant, ei devenind un fel de portavoce.
Care "duh sfant" ...al prostiei sau al sarlataniei ?
sau poate amandoua ptr ca in religie nimic nu functioneaza fara aceste doua conditii esentiale!
Sau incerci sa ma convingi ca un invatator umil din Betlehem ...care nu cunostea sapunul si nu avea apa curenta ...emana "duh sfant" ... mai ales pe la ciorapi?

Citat :

interesant cum toate evangheliile seamana mult intre ele, desi au fost scrie in locuri diferite.

O fi interesant doar ptr tine ...
altfel poate ai fi stiut ca acele Evanghelii au fost scrise de ucenicii lui Pavel, si au fost selectionate ulterior de Irineu, dintre zeci de alte evanghelii ...tocmai pe acest criteriu ...ca se asemanau (avand aceasi radacina)!
Ai retinut ...acel "alte zeci de Evanghelii" ... (printre care Evanghelia lui Petru Mostenitorul lui Isus. a lui Iacob fratele lui Isus ... a lui Iuda, A Mariei Magdalena (curva lui Isus) +++++ ... zeci de evanghelii care nu se asemanau, pe acest INTERES dar poate se asemanau intre ele in continut ptr ca erau scrise de Adevarati Apostoli ... deci selectia a facut-o Irineu ...un parinte al Bisericii in functie de interesele acestei biserici (adica belitul si sarlatania) cum comentezi acest lucru ?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 8:45 am

Soimos a scris:
altfel poate ai fi stiut ca acele Evanghelii au fost scrise de ucenicii lui Pavel
in mintea ta bolnava, hai ca e ultima data cand mai scriu. ti-am aratat ca Pavel nu era niciun sarlatan, asta fiind doar o teorie tampita de la un om tampit care a crezut ca poate face si el niste bani scotand o teorie, ca tot este la moda. pune mana si studiaza din surse serioase, nu din toti nebunii ca Dan Brown, care si el a recunoscut ca a scos cartile pentru bani, urmeaza si ceilalti zerzeci pe care ii mai citezi, sa zica ca le era putina fomica si s-au gandit sa scoata teorii. acum inteleg dc ceilalti au ales sa nu mai scrie pe aici, nu ca nu mai aveau argumente, ci ci s-au saturat sa te auda cum debitezi nebunii si o faci pe stiutorul, desi nu esti in cunostinta de cauza. defapt ce sa-i ceri unuia care crede masoneria e buna? Laughing
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 8:52 am

Soimos a scris:
Ai retinut ...acel "alte zeci de Evanghelii" ... (printre care Evanghelia lui Petru Mostenitorul lui Isus. a lui Iacob fratele lui Isus ... a lui Iuda, A Mariei Magdalena (curva lui Isus)
acele zeci de evanghelii chiar daca poarta denumirea lui Petru sau Iacov, au fost scrise la 100-200 de ani dupa moartea lui Iisus, de catre gnostici. tu in care ai mai multa incredere, in cele scrise la 20-30 de ani dupa moartea lui sau cele scrise la 200 de ani dupa?

Soimos a scris:
continut ptr ca erau scrise de Adevarati Apostoli
mai omule rad si curcile de tine. care sunt mai adevaratii apostoli, ca nu te-am vazut sa dai niciun nume,inafara de Petru? prin 150 d.H cand au inceput sa fie scrise aceste evanghelii, gasite la Marea Moarta si Qumran, urmasii lui Iisus, deja erau persecutati la greu de romani si tu imi zici mie ca cei care le scriau, gnosticii sunt adevaratii nazariteni. pai faci de ras stiinta ma cu afirmatiile astea

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 9:58 am

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Ai retinut ...acel "alte zeci de Evanghelii" ... (printre care Evanghelia lui Petru Mostenitorul lui Isus. a lui Iacob fratele lui Isus ... a lui Iuda, A Mariei Magdalena (curva lui Isus)
acele zeci de evanghelii chiar daca poarta denumirea lui Petru sau Iacov, au fost scrise la 100-200 de ani dupa moartea lui Iisus, de catre gnostici. tu in care ai mai multa incredere, in cele scrise la 20-30 de ani dupa moartea lui sau cele scrise la 200 de ani dupa?
Scuza -ma dar esti "bata"!
Nici-o evenghelie nu este scrisa dupa 20-30 de ani dupa moartea lui Isus

* Evanghelia după Matei, scrisă c. 70–100.[3] c 80-85.
* Evanghelia după Marcu, scrisă c. 68–73,[3] c 65-70[4]
* Evanghelia după Luca, scrisă c. 80–100, cei mai mulți istorici susținând că a fost scrisă în jurul anului 85,[3] c 80-85[4]
* Evanghelia după Ioan, scrisă c 90-100,[4] c. 90–110.

Nu vezi ca te autoblamezi cu "documentatia" ta atat de "solida"!

Citat :
mai omule rad si curcile de tine. care sunt mai adevaratii apostoli, ca nu te-am vazut sa dai niciun nume,inafara de Petru?
Esti "pe langa" ...total!
Dar Apostolul Iacov fratele lui Isus ...ce era ..."tufa" care arde?

Citat :

prin 150 d.H cand au inceput sa fie scrise aceste evanghelii, gasite la Marea Moarta si Qumran, urmasii lui Iisus, deja erau persecutati la greu de romani
Asta nu este un argument, vezi mai sus datele la care au fost scrise acele evanghelii!

Citat :

si tu imi zici mie ca cei care le scriau, gnosticii sunt adevaratii nazariteni. pai faci de ras stiinta ma cu afirmatiile astea

Slab!
Foarte slab!
Total lipsit de logica!
Pai tu nu sti sa faci diferenta intre gnostici, adica adevaratii urmasi ai lui Isus si falsii crestini dupa invataturile lui Pavel ca astia au fost primii prigoniti (falsi crestini nu numai ca erau instrainati total de invataturile rabinului Isus dar si ptr ca pina in jurul anului 150 erau tot de religie mozaica)
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 10:26 am

Soimos a scris:

* Evanghelia după Luca, scrisă c. 80–100, cei mai mulți istorici susținând că a fost scrisă în jurul anului 85,[3] c 80-85[4]
* Evanghelia după Ioan, scrisă c 90-100,[4] c. 90–110
cand am zis la 20-30 de ani ma refeream la prima care a fost scrisa si vedem ca a lu' Marcu a fost scrisa prin 65, deci la 32 de ani dupa moartea lui Iisus. poate e vina mea ca nu m-am exprimat cum trebuie

Soimos a scris:
bun si inafara de Petru si Iacov, mai ai vreunul? crezi ca erau suficienti 2 apostoli sa duca mai departe treaba lui Iisus????

Soimos a scris:
Slab!
Foarte slab!
Total lipsit de logica!
Pai tu nu sti sa faci diferenta intre gnostici, adica adevaratii urmasi ai lui Isus si falsii crestini dupa invataturile lui Pavel ca astia au fost primii prigoniti (falsi crestini nu numai ca erau instrainati total de invataturile rabinului Isus dar si ptr ca pina in jurul anului 150 erau tot de religie mozaica)
bai omule, cand au aparut gnosticii? pai daca gnosticii sunt adevaratii crestini, asta inseamna ca francmasonii sunt adevaratii crestini, caci francmasoneria isi are originea in gnosticism. spre cunostinta ta existau mai multe secte de gnostici, fiecare cu doctrini cam diferite. aceste secte au aparut undeva, dupa jumatatea secolului II, deci prin perioada cand nazaritenii( crestinii cum ii numeste Josephus) erau deja raspanditi prin imperiu.

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 10:27 am

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:

cand am zis la 20-30 de ani ma refeream la prima care a fost scrisa si vedem ca a lu' Marcu a fost scrisa prin 65, deci la 32 de ani dupa moartea lui Iisus. poate e vina mea ca nu m-am exprimat cum trebuie

Marcu nu este Apostol ...ci un terchea berchea care nici macar ucenic a lui Isus nu era ...

Soimos a scris:
Citat :
bun si inafara de Petru si Iacov, mai ai vreunul? crezi ca erau suficienti 2 apostoli sa duca mai departe treaba lui Iisus????
Evident ca nu!
Invataturile trebuia sa le transmita Petru ...si nu Vestitorii unei vesti bune ...ptr ca si tzigani pocaiti din Ferentari pot aduce neamului lor ... vesti bune ...adica Evanghelii!

Citat :
bai omule, cand au aparut gnosticii?
Stupida intrebare mai pui cand am vazut ca sti ca Evanghelia lui Petru este una gnostica!
Ca nu s-au mutat in manastiri decat in secolul 2 ...nici pe de departe nu inseamna ca au tocmai atunci au aparut din cer!

Citat :

pai daca gnosticii sunt adevaratii crestini, asta inseamna ca francmasonii sunt adevaratii crestini, caci francmasoneria isi are originea in gnosticism.
Poi pana si criminalul in serie care a inventat biserica crestina asa cum o vedem azi, l-a reabilitat pe episcopul gnostic Arianus, tocmai ca era convins ca religia lui este cea corecta ...si ptr ca stia ca religia inventata de el este o facatorie mincinoasa cu scop politic ... motiv ptr care nici nu s-a convertit la aceasta religie inventata de el.
Deci ai dreptate ...francmasonii si toti Luciferianistii sunt mai crestini decat goimii ...adica prostimea care avea nevoie de un Santaj cu Divinitatea ptr a fi dresata si belita financiar!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 11:57 am

Ia zi Gaspare, la cati ani dupa ce Ivan Turbinca a pacalit moartea, a reusit Ion Creanga sa-si scrie Evanghelia? Crezi ca Evanghelia lui Ion Creanga relateaza exact modul in care Ivan a calcat cu moartea pre moarte? Very Happy

Putem sa credem in aceasta Evanghelie, avand in vedere faptul ca Ion Creanga n-a fost martor direct a minunii?

Multi cred ca Ivan Turbinca mai traieste inca si a fost contele de Saint - Germain.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 12:18 pm

Soimos a scris:
mai omule atotstiutor, Marcu era ucenicul pui Petru. auzi la el, stie sigur cine erau ucenicii adevarati lui Iisus.
Mai manelistule ... tu nu intelegi ca ucenicul nu este egalul unui maistru ?
Pai tocmai aceasta generalizare de a crede ca specialistul si urechistul sunt la acelasi nivel, face ca poporul roman sa fie unul de manelisti.

In rest numai prostii ...oricare specialist stie ca acea chestie cu "piatra ptr biserica lui Isus" a fost bagata muuuuult mai tarziu in textul bibliei ...
Asa ca trebuie sa ramai cu piciooarele pe pamant si sa intelegi ca eu nu fac decat un joc in care sa va desfintez tampeniile cu propriul vostru "material" ...dar asta nici pe departe nu inseamna ca eu as crede ca minciuna a devenit "adevar divion" ...doar ptr ca e predicata de niste sarlatani!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iun 05, 2011 12:27 pm

Gaspare... te faci ca nu pricepi morala care se desprinde din ce ti-am spus...

O tragi in continuare cu propriul basm, mai uitate si la alte basme, nu e neaparata nevoie sa te inchini doar la basmele evreilor, mai sunt si altele, ale grecilor... si de ce nu, frumoasele basme romanesti, pline de invataturi, morala si talc!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 8:21 pm

apopii
Citat :
Nu e chiar asa. In plus, tu-l privesti pe Diavol intr-un fel iar ei in alt fel! Pentru unii este doar un simbol pe care nici macar nu-l baga in seama.

cum sa nu l bage masonii in seama, daca de la gradul 30 esti obligat sa crezi in aceste lucifer, respectiv sa te inchini lui?!!

mai da destepti trebuie sa fie masonii, sa elimine credinta in Dzeu din capul crestinilor, pentru a fii ei singurii care cred in maestrul satan!
voi credeti ca ei nu cred in Dumnezeu si lucifer, cand cu aceste "personaje din mintea credinciosilor" isi sustin masonii doctrina secreta!

chiar soimos a recunoscut, citez
"Masoneria (lipsa text) la nivelul celor initiati, este cultul lui Lucifer",

acum iti propun si tie un exercitiu logic,
daca masoneria este de partea lui lucifer, care de altfel o conduce din umbra, iar dupa spusele voastre, isus din biblie este chiar lucifer,
a innebunit masoneria, nu si cunoaste maestrul, lupta impotriva crestinismului, a lui isus, (alias lucifer, dupa mintea voastra), deci impotriva propriului lider???

hai mai ca nu ne au prostit elitele chiar asa sa nu putem DISTINGE BINELE DE RAU

cine poate dori reducerea populatiei lumii?
cine poate promova MINCIUNA SI TRADAREA, FURTUL SI CRIMA? inventa vaccinuri daunatoare populatiei? inventa boli?
cine poate crea dusmanii sanatatii, ai educatiei, ai copiilor, ai familiei, ai societatii?
cine poate distruge toate aceste natiuni? distruge morala omului, cinstea?
ADEVARUL ESTE TOT MAI EVIDENT!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:24 pm

GaSpAr a scris:
GaSpAr a scris:
Soimos a scris:

Marcu nu este Apostol ...ci un terchea berchea care nici macar ucenic a lui Isus nu era ...

Soimos a scris:
Citat :
Evident ca nu!
Invataturile trebuia sa le transmita Petru ...si nu Vestitorii unei vesti bune ...ptr ca si tzigani pocaiti din Ferentari pot aduce neamului lor ... vesti bune ...adica Evanghelii!

Citat :
bai omule, cand au aparut gnosticii?
Stupida intrebare mai pui cand am vazut ca sti ca Evanghelia lui Petru este una gnostica!
Ca nu s-au mutat in manastiri decat in secolul 2 ...nici pe de departe nu inseamna ca au tocmai atunci au aparut din cer!

Citat :

pai daca gnosticii sunt adevaratii crestini, asta inseamna ca francmasonii sunt adevaratii crestini, caci francmasoneria isi are originea in gnosticism.
Poi pana si criminalul in serie care a inventat biserica crestina asa cum o vedem azi, l-a reabilitat pe episcopul gnostic Arianus, tocmai ca era convins ca religia lui este cea corecta ...si ptr ca stia ca religia inventata de el este o facatorie mincinoasa cu scop politic ... motiv ptr care nici nu s-a convertit la aceasta religie inventata de el.
Deci ai dreptate ...francmasonii si toti Luciferianistii sunt mai crestini decat goimii ...adica prostimea care avea nevoie de un Santaj cu Divinitatea ptr a fi dresata si belita financiar!
bai ce naiba se intampla, eu nu am scris niciodata asa ceva? Soimos rezolva problema
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:32 pm

adevarul a scris:
cine poate dori reducerea populatiei lumii

Oameni cu mintea lucida, adica oameni care au inteles ca s-a depasit de mult timp capacitatea planetei de a mai hrani atatea guri! In cativa ani se va ajunge la o criza alimentara, poate fara precedent, atunci cand o sa va mancati unul pe altul sa nu uitati sa-i multumiti dumnezeului vostru pentru asta, ca doar el v-a cerut sa va inmultiti si sa stapaniti planeta! Voua nu va pasa, ca aveti burtile pline si nu mai aveti altceva de facut decat sa dezbateti beneficiile taierii putzei!

Din cauza religiei voastre care v-a cerut sa va inmultiti fara numar, alte miliarde de oameni mor de foame!

”Și acum priviți cu spaimă fața noastră sceptic-rece,
Vă mirați cum de minciuna astăzi nu vi se mai trece?
Când vedem că toți aceia care vorbe mari aruncă
Numai banul îl vânează și câștigul fără muncă,
Azi, când fraza lustruită nu ne poate înșela,
Astăzi alții sunt de vină, domnii mei, nu este-așa?

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:42 pm

Apopii a scris:
adevarul a scris:
cine poate dori reducerea populatiei lumii

Oameni cu mintea lucida, adica oameni care au inteles ca s-a depasit de mult timp capacitatea planetei de a mai hrani atatea guri! In cativa ani se va ajunge la o criza alimentara, poate fara precedent, atunci cand o sa va mancati unul pe altul sa nu uitati sa-i multumiti dumnezeului vostru pentru asta, ca doar el v-a cerut sa va inmultiti si sa stapaniti planeta! Voua nu va pasa, ca aveti burtile pline si nu mai aveti altceva de facut decat sa dezbateti beneficiile taierii putzei!

Din cauza religiei voastre care v-a cerut sa va inmultiti fara numar, alte miliarde de oameni mor de foame!

Astăzi alții sunt de vină, domnii mei, nu este-așa?

Apopii ce ar fi ca tu si familia ta si familia lui Soimos, daca tot sunteti de acord cu reducerea populatiei, sa va sacrificati voi primii, pentru binele celor ce au adus ''democratia si libertatea''. dati vina pe Dumnezeu, ca s-a ajuns pana aici? e ca si cum ai da vina pe parintii tai pentru toate neajunsurile din viata ta. ma uit la pozele acelea si probaile sunt din Africa. stiti dc e lumea saraca acolo( si pe tot globul)? deoarece prietenii vostrii pe care ii pupati in 3 litere, care au adus ei ''libertatea si democratia'' in loc sa foloseasca trilioanele de dolari investite in arme, mai bine le-ar investi in acele tari sarace. daca un om la 48 de ani, zice ca toata vina pentru situatia din lume e din cauza religiei, eu nu pot sa zic despre acel om, decat ca ii lipsteste o doaga. probabil si criza financiara e datorata religiei( in special cea crestina) nu din cauza barosanilor, care vor sa apara in fata populatiei drept salvatori, provocand foamete, razboaie si va zic ca va urma in cativa ani al treilea razboi, probabil sa inceapa de la anul in 2012, caci noua ordine mondiala trebuie formata. sa stii ca toate astea s-ar putea remedia, daca s-ar dori. asa ca terminati naibii odata cu tampeniile si dovediti ca sunteti oameni maturi
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:55 pm

Uite, iti mai spun inca o data versurile lui Eminescu, chiar daca stiu ca nu le poti pricepe!

”Azi, când fraza lustruită nu ne poate înșela,
Astăzi alții sunt de vină, domnii mei, nu este-așa?”

Tot mai multi oameni au inceput sa scape de sclavia mintii numita religie monoteista, iar voi slujitorii raului, va imputinati pe zi ce trece! Poate asa sa aiba vreo sansa sa supravietuiasca rasa umana!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 10:22 pm

Apopii a scris:
Uite, iti mai spun inca o data versurile lui Eminescu, chiar daca stiu ca nu le poti pricepe!

”Azi, când fraza lustruită nu ne poate înșela,

Tot mai multi oameni au inceput sa scape de sclavia mintii numita religie monoteista, iar voi slujitorii raului, va imputinati pe zi ce trece! Poate asa sa aiba vreo sansa sa supravietuiasca rasa umana!
hai ca incepi si tu sa devii penibil. eu care il credeau pe soim penibil dar vad ca il ajungi din urma. exact cum am zis, daca un om la 48 de ani zice ca din cauza religiei e foamete pe planeta inseamna ca ii lipseste o doaga. probabil te-ai sters la cur cu ce am zis mai sus. pai normal, doar se plateste bine propaganda.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 12:04 am

DOMNULE APOPII VREAU SA TI SPUN CA IAR INTERPRETATI DUPA CUM VA SUNA INTERESUL.
EMINESCU SE REFERA LA CEI CARE ARUNCA VORBE MARI, LAUDAROASE PRECUM MASONERIA, GUVERNANTII CONDUSI DE MASONERIE, CARE NUMAI BANUL IL VANEAZA SI CASTIGUL FARA MUNCA!
IAR AZI CAND LUSTRUIELILE LOR,
PRIN FALSA IMPRESIE DE SCOPURI NOBILE, construire de spitale, lozinci mincinoase libertate, egalitate, fraternitate, NU NE MAI POT INSELA, GASESC ALTI VINOVATI, PRECUM RELIGIA,
domnii mei, nu-i asa?????

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 12:13 am

apopii
Citat :
Voua nu va pasa, ca aveti burtile pline si nu mai aveti altceva de facut

nu stiu care sunt cei cu burtile pline.
eu cred ca sunt cei care traiesc ca in ceruri, elitele, chiar dupa spusele lui soimos.
deci daca este sa invinovatim pe cineva, ar trebui sa i invinovatim pe cei care sunt RISIPITORI SI NU STIU CE ESTE ACEEA CUMPATAREA RECOMANDATA DE DZEU!

solutii s ar putea gasi.....
INSA OAMENII NOSTRII DE STIINTA SUNT CONDUSI SPRE DESCOPERIREA DE/
- vaccine ucigatoare
- virusi monstri creati in laborator
- raspandirea de codex alimentarius, antrax
- producere de arme ucigatoare in masa, bombe nucleare

sa nu mai vorbim despre CUMPATAREA AMERICII SI A ELITELOR IN UTILIZAREA RESURSELOR NATURALE FURATE DIN ALTE TARI, SI A BANILOR CASTIGATI DE PE URMA VANZARII DE ARME, INCAT S A AJUNS LA DATORII GIGANTICE ALE AMERICII!
IN LOC SA SPRIJNE CU ACEI BANI DESCOPERIREA UNOR SOLUTII PENTRU DEZVOLTAREA PRODUCTIEI DE HRANA, PRECUM SI ALTI PRODUSI CHIMICE CE POT LUA LOCUL RESURSELOR NATURALE, EI SPRIJINA DEZVOLTAREA ARMATEI SI A UCIGASILOR TRIMISI SA FURE TARI!!!!

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 1:57 am

adevarul a scris:

CUMPATAREA AMERICII SI A ELITELOR IN UTILIZAREA RESURSELOR NATURALE FURATE DIN ALTE TARI, SI A BANILOR CASTIGATI DE PE URMA VANZARII DE ARME, INCAT S A AJUNS LA DATORII GIGANTICE ALE AMERICII! IN LOC SA SPRIJNE CU ACEI BANI DESCOPERIREA UNOR SOLUTII PENTRU DEZVOLTAREA PRODUCTIEI DE HRANA, PRECUM SI ALTI PRODUSI CHIMICE CE POT LUA LOCUL RESURSELOR NATURALE, EI SPRIJINA DEZVOLTAREA ARMATEI SI A UCIGASILOR TRIMISI SA FURE TARI!!!!

Ai uitat ca pe banii americani scrie ”In god we trust”?

De ce sa cheltuiasca banii contribuabililor pentru a hrani chimic populatia, care la fel ca si ei crede in dumnezeu si ii asculta porunca de a se inmulti si a umple pamantul, negandindu-se ca nu vor mai avea ce manca...

Dar, dumnezeul vostru de ce nu vine cu vreo solutie pentru criza? Cand atatia copii nevinovati mor de foame pe planeta asta, ce face dumnezeul vostru... se gandeste cumva la ce porunci sa mai dea?

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 7:20 am

adevarul a scris:
apopii
Citat :
Voua nu va pasa, ca aveti burtile pline si nu mai aveti altceva de facut

nu stiu care sunt cei cu burtile pline.
eu cred ca sunt cei care traiesc ca in ceruri, elitele, chiar dupa spusele lui soimos.
In tarile in care masoneria este la putere de ex SUA si UE Australia Canada ...toata lumea traieste ca in paradis si nu doar elitele.
Citat :

deci daca este sa invinovatim pe cineva, ar trebui sa i invinovatim pe cei care sunt RISIPITORI SI NU STIU CE ESTE ACEEA CUMPATAREA RECOMANDATA DE DZEU!
De de ce nu pe puturosi?
Tu crezi ca daca in UE si SUA se traieste bine este din cuza ca lumea merge des la biserica si se roaga toata ziua?
Nu draga ... se munceste serios si COMPETENT iar competenta cere invatatura de tip Long Life Learning ... si nu Long day sleeping and prayng ...si iata ca in aceste tarii ZILNIC apar noutati tehnologice ...in timp ce in "lumea religioasa" nu se face absolut nimic ... si asta vedem confirmat de faptul ca in lumea musulmana in ultimii 300 de ani nu s-a inventat sau realizat nimic important ... asa ca este cazul sa iti revizuiesti conceptiile gresite si sa realizezi ca NU este corect ca harnicii si competitivii sa imparta fity-fify cu puturosii si retardati mentali care nu inteleg ca este muuuuuuult mai important sa STII ...decat sa CREZI a proasta in cai verzi pe pereti!
Citat :

[b]solutii s ar putea gasi.....
Evident ca da !
Cea mai simpla si eficienta este sa pui puturosii nespalati sa lucreze din greu! ...dar crezi ca puturosii vor accepta asta cu placere?
Citat :

sa nu mai vorbim despre CUMPATAREA AMERICII SI A ELITELOR IN UTILIZAREA RESURSELOR NATURALE FURATE DIN ALTE TARI,

Da este o adevarata bataie de joc sa vezi cum a ajuns Dubaiul din cauza ca tarile dezvoltate ca SUA si UE .... FURA rezervele naturale ale Dubaiului.

Citat :

SI A BANILOR CASTIGATI DE PE URMA VANZARII DE ARME, INCAT S A AJUNS LA DATORII GIGANTICE ALE AMERICII!
Da cum de au ajuns atat de saraci?
Au vandut armele in pierdere?
Hai ma ca te faci de ras cu asemenea afirmatii absurde si necugetate ...

Citat :

IN LOC SA SPRIJNE CU ACEI BANI DESCOPERIREA UNOR SOLUTII PENTRU DEZVOLTAREA PRODUCTIEI DE HRANA, PRECUM SI ALTI PRODUSI CHIMICE CE POT LUA LOCUL RESURSELOR NATURALE,
Esti depasita de mult de realitate!
America produce de mult cereale si legume modificate genetic tocmai ptr dezvoltarea productiei de hrana ...si campiile manoase chiar si ale Romaniei sunt plantate cu rapita tocmai ca sa se obtina un ulei care inlocuieste foarte bine motorina, fara sa mai pomenim de panourile solare si moristile de vand care dau curent electric fara poluarea naturii.
Dar sti care este marea problema cu acestea?
Aceea ca ramane mai putin teren arabil pentru cultivarea produselor agricole pentru alimentatie ... motiv ptr care preturile au crescut razant ...in Germania in ultilmii 10 ani, vad eu cum toate produsele alimentare s-au scumpit cu 200% ...dar asta nu afecteaza prea mult standardul de viata al harnicului german ...ci va fi o lovitura DURA ptr tarile sarace si cele producatoare de petrol care au deserturi imense si nu terenuri agricole ...ptr ca daca bezina se scumpeste ...se va scumpi radical si pretul mancarii ... caci nu-i asa ...fara benzina se poate trai (vezi automobile electrice) ...dar fara mancare NU !
Si cum resursele de titei ale lumii in cca 50 de ani vor fi epuizate ... voi musulmanii veti trai doar din ce va da Allah ...adica din nimic!
Ca de munca nu sunteti buni ...si nici mintea nu va ajuta atat ca sa puteti construi o societate dezvoltata si competitiva cu cea din UE sau SUA!
Asa ca in viitor ... cine nu intelege ca NU ESTE MORAL SA TRAIESTI FARA SA MUNCESTI ...si viseaza la o egalitate intre harnici si puturosi ... asa cum propovaduiesti tu aici pe forum ...vor avea in viitorul nu prea indepartat ...mari surprize ... si nu tocmai pozitive ... ptr ca aici in Germoney este un proverb care suna cam asa: "fara sa muncesti ... nu ai dreptul sa traiesti ... si exact asa este in toate societatiile dezvoltate ...cine nu munceste este EXCLUS total din societate ...si vietuieste de la o zi la alta din mila statului!(dar oricum mult mai decent decat in tarile religioase!_

Citat :

EI SPRIJINA DEZVOLTAREA ARMATEI SI A UCIGASILOR TRIMISI SA FURE TARI!!!!
De Kurdistanul irakian ai auzit?
Dar despre noul dezvoltare razanta a zonei in care locuiesc kurzi din zona petroliera a Kirkuk-ului ai auzit?
Da despre libertatea si democratia si nivelul de trai din acea zona ai auzit? Da de faptul ca Kurzi sunt astazi atat de multumiti incat afirma ca nu au trait niciodata asa in toata istoria lor ...ai auzit?
Na ... asta si exemplul emiratelor este consecinta "furtului" strainilor ...dar si al acelora care au inteles sa colaboreze cu occidentul ...si nu sa-i fie dusmani

Dar de faptul ca in afganistan, fetelor li se interzice sa mearga la scoli si ca nu au nici cele mai elementare drepturi ai auzit? ...dar de faptul ca tot afganistanul supravietuieste NU din munca cinstita ci din traficul de opiu ai auzit ?
Na vezi ...acum poate intelegi de ce aceste lucruri trebuie starpite de pe fata pamantului ...si trebuiesc inlocuite cu harnicia si munca cinstita!
Iar cine are neobrazarea sa combata cu arme sau cu acte de terorism pe cei care impun(chiar si cu forta) normalitatea ...de ex aceea ca soldatii germani din Afganistan construiesc scoli si sosele, blocuri, instalatii de apa +++ si instruiesc armata si politia locala ca acestia sa tina lucrurile si normalitatea sub control ca "ocupatia straina" sa se retraga ... ba chiar se mai si lupta cu "warlordzi" mari producatori si traficanti de droguri care sustin terorismul ... fac ca interventia straina in Afganistan sa fie una CORECTA ...asta chiar daca populatiei locale ocupata cu culturile de maci ptr obtinerea opiumului nu accepta acest lucru!
Da cine va tine cont de niste traficanti de droguri?
Cumva elitele care conduc lumea?
Daca in logica ta pleci de la o premisa atat de falsa pe care o si expui aici pe forum ...ai cam pus-o cu viitorul ...atat tu cat si toti cei care impartasesc conceptia ta gresita despre lume si viata!

Nori mari si negrii se aduna pe cerul lumii vechi ...si cum nu stiti voi sa apreciati NOROCUL pe care Sarkozi si Merkel vi-l ofera pe tava ...cel de a accepta cu bucurie extinderea UE in jurul Marii Mediterane!

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 10:03 am

soimos
Citat :
In tarile in care masoneria este la putere de ex SUA si UE Australia Canada ...toata lumea traieste ca in paradis si nu doar elitele.

ai impresia ca daca elitele incearca sa perverteasca psihicul uman si sa dezinformeze populatia, OMUL A DECAZUT ATAT DE MULT INCAT SA NU PERCEAPA NICI REALITATEA PROPRIE PE CARE O TRAIESTE??
cum poti spune ca lumea traieste ca in paradis cand TOATA LUMEA OBSERVA CA II ASTEAPTA VREMURI SUMBRE!!!!

mai soimos, majoritatea lumii sufera!! trezeste-te si nu mai dezinforma populatia, facandu-i sa creada ca pe alt taram al U.E sau AMERICII se afla PARADISUL, in timp ce ei nu au ce manca!
asa s-a ajuns la un val masiv de imigrari, poate pe atunci nu se observa declinul, insa azi multi imigranti din italia, spania, grecia chiar si franta observa extinderea crizei.
daca dupa asasinarea economiei de FMI, criza a fost vizibila prima data in tarile sarace, este un fapt normal!
INSA CRIZA SE EXTINDE, MULTE TARI REMARCA ACEST ASPECT, CHIAR SII GERMANIA DUPA CUM ZICI INCEPE SA SCARTAIE DATORITA PRETURILOR!
nu contesc ca nu poate rezista mai mult, datorita salariilor enorme in comparatie cu tarile sarace, INSA TOTUL ARE UN FINAL!
ACESTE CRIZE AU FOST VOIT PROVOCATE PENTRU A SE AJUNGE IN STARE DE RAZBOI!!!

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 10:10 am

Apopii a scris:
adevarul a scris:

CUMPATAREA AMERICII SI A ELITELOR IN UTILIZAREA RESURSELOR NATURALE FURATE DIN ALTE TARI, SI A BANILOR CASTIGATI DE PE URMA VANZARII DE ARME, INCAT S A AJUNS LA DATORII GIGANTICE ALE AMERICII! IN LOC SA SPRIJNE CU ACEI BANI DESCOPERIREA UNOR SOLUTII PENTRU DEZVOLTAREA PRODUCTIEI DE HRANA, PRECUM SI ALTI PRODUSI CHIMICE CE POT LUA LOCUL RESURSELOR NATURALE, EI SPRIJINA DEZVOLTAREA ARMATEI SI A UCIGASILOR TRIMISI SA FURE TARI!!!!

Ai uitat ca pe banii americani scrie ”In god we trust”?

De ce sa cheltuiasca banii contribuabililor pentru a hrani chimic populatia, care la fel ca si ei crede in dumnezeu si ii asculta porunca de a se inmulti si a umple pamantul, negandindu-se ca nu vor mai avea ce manca...

Dar, dumnezeul vostru de ce nu vine cu vreo solutie pentru criza? Cand atatia copii nevinovati mor de foame pe planeta asta, ce face dumnezeul vostru... se gandeste cumva la ce porunci sa mai dea?

doamne apara si pazeste si deschide-le odata ochii acestor sarmani . IN GOD WE TRUST. probabil ai vazut acel simbol masonic pe bancnota de 1 dolar ca sa iti dai seama in ce dumnezeu cred ei. mi se pare ca presedintele Roosevelt a fost cel care a tiparit primele astfel de bancnote, iar el ea pana in gat in toata conspiratia. cand ai sa il auzi pe Bush sau pe Obama sau orice alt lider de stat, ca vorbesc de dumnezeu, ar trebui sa-ti dai seama la ce dumnezeu se refera ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   

Sus In jos

Protocoalele Francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: