Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Protocoalele Francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:47 pm

gaspar, te rog, intelege ca vorbele lor sunt doar provocari in lipsa de adevaruri.

nu mai raspunde provocarilor, nu e cazul sa ne coboram la nivelul lor.
eu postez pe acest forum EVENIMENTELE SEMNIFICATIVE, nu gainariile.
ELITELE NU FAC ALTCEVA DECAT SA-I INVRAJBEASCA PE OAMENII UNII CONTRA ALTORA, SA PRODUCA RAZBOAIE.... IN CARE ALTII SE LUPTA SI MOR, IN TIMP CE EI O DUC BINE MERCI!

pe viitor, hai sa ne abtinem de la a comenta postari LIPSITE DE CONTINUT!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:53 pm

Black velvet a scris:
Sorry, dar pe tine Gaspar nici nu te mai bag in seama, tu nu ai nici macar capacitatea intelectuala de a intelege sensul cuvintelor pe care le citesti!
i-am zis si lui Cyber, hai sa ne masuram nivelul intelectual daca tot esti asa de artagos. cainele care latra nu musca( vorba romaneasca) vi se potriveste de minune
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 6:37 pm

gaspar
Citat :
eu inca mai cred ca forumul asta e o gluma, facut din plictiseala.

tot ce se poate.
insa ce doresc eu, este sa impiedic raspandirea acestor minciuni in mintile tinerilor romani, care dupa ce au fost destul asupriti, saraciti, furati si inselati, si au primit in exces numai propaganda mincinoasa, sunt dezorientati si fara speranta, deci predispusi sa creada astfel de minciuni, care studiate nu au baza logica.
au fost cazuri de tineri acum cativa ani care au intrat si au crezut aceasta propaganda mincinoasa.
bucuria mea este ca am reusit sa expun pe acest forum, informatii sustinute de multe evenimente reale, de realitatea zilelor noastre, am postat pe vocea masoneriei documente foarte importante care pot orienta tanara generatie in vederea cunoasterii adevarului.

fac apel la tineri sa citeasca, sa se documenteze, sa studieze descoperirile stiintei, evolutia istoriei omenirii, sa studieze societatile secrete, istoria si evenimentele din jurul lor, sa inteleaga ca elitele, masoneria, cei care conduc lumea, vor sa ne aduca la sistem de sclavi.
rog tinerii sa nu mai creada propaganda mincinoasa de la tv, sa cerceteze si sa descopere adevarul.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 6:52 pm

black velvet
Citat :
Daca ai chef doar de a face propaganda religioasa,

aici subiectul principal este FRANCMASONERIA DECI DEPARTE PROPAGANDA RELIGIOASA.
pentru religie exista alte topicuri.

NOI SCRIEM PE TOPICUL DEDICAT FRANCMASONERIEI PENTRU TOTI OAMENII, CREDINCIOSI SAU NECREDINCIOSI,

CONSTIENTIZAREA DESPRE SCOPUL SI INTERESELE CELOR CARE CONDUC LUMEA ESTE IMPORTANTA PENTRU TOATA POPULATIA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 7:12 pm

adevarul a scris:

expresia de lumea musulmana este impropriu folosita, in special azi cand pe teritoriul aceluiasi stat gasesti oameni de diverse curente si culte.
cand faci referiri la progresul stiintific nu vorbesti despre lumea crestina sau musulmana, vorbesti despre civilizatii si aportul lor in domeniul stiintei.

Iti accept remarca ...deci vorbim de civilizatia islamica si "aportul" pe care l-a adus ea civilizatiei Umane in ultimii 200 de ani!

Te rog ramai la subiect si nu ma lua cu Grecia antica sau Arhimede sau Tales.

Citat :

CONSTIENTIZAREA DESPRE SCOPUL SI INTERESELE CELOR CARE CONDUC LUMEA ESTE IMPORTANTA PENTRU TOATA POPULATIA!
Poi masoneria conduce lumea de sus ...dar lumea este condusa si de jos!

De jos o conduce Biserica ...in cazul tau Moschea ...si chiar tu esti un exemplu care dovedeste ca este condusa "de jos".

Cum masoneria nu cred ca poate avea 100 mii de membrii in toata lumea ...iar Biserica are peste 5 miliarde de "activisti" ... iata ca am dovedit cine conduce cu adevarat lumea catre razboaie ... Biserica ...dar mai ales Moschea!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 7:22 pm

adevarul a scris:
... deci predispusi sa creada astfel de minciuni, care studiate nu au baza logica.
Poate pentru cei cu capul in cer !
Deocamdata credinta voastra irationala si fara baze stiintifice este ILOGICA!

Noi sustinem Evolutionismul si NU creationismul ...si deocamdata Evolutionismul nu numai ca este LOGIC ...dar este si bine sustinut de dovezi STIINTIFICE!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 7:48 pm

SOIMOS
Citat :
Poi masoneria conduce lumea de sus ...dar lumea este condusa si de jos!

exact este condusa si de jos, de cei care fac jocul elitelor, si putem vedea foarte clar ca sunt destui oameni chiar si aici pe forum care constient sau inconstient fac asta!
soimos, recunosti ca masoneria conduce lumea si o face cum ai zis si tu nu prin mijloace cinstite.
exemple de mijloace necinstite sunt PLANIFICAREA ATACULUI TURNURILOR GEMENE DE CATRE EI, INCRIMINAREA TARILOR ARABE CA VINOVATII ATENTATELOR DESI EI SUNT VINOVATII, CREAREA DE BACTERI VIRUSI IN LABORATOR CU SCOPUL REDUCERII POPULATIEI LUMII, ATENTAREA LA INTERESELE NATIONALE ALE UNEI TARI SI LA INTERESELE INDIVIDULUI!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 10:19 pm

Soimos a scris:
Noi sustinem Evolutionismul si NU creationismul ...si deocamdata Evolutionismul nu numai ca este LOGIC ...dar este si bine sustinut de dovezi STIINTIFICE!

Soimos, tu nu te-ai prins ca pentru credinciosi singura stiinta adevarata este ceea ce spune la biblie, plus ceea ce spune popa?

Degeaba le-am tot adus noi dovezi din stiinta care s-a dezvoltat in cadrul unor discipline consacrate, ca pentru ei astea-s doar minciuni si lucratura Diavolului, special facuta pentru a-i duce pe ei in ispita si a conduce lumea! Cam astfel de idei, rupte de orice realitate si gandire obiectiva, a reusit sa creeze religia prin manipularea pe care o practica de 2000 de ani incoace.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:23 am

Apopii a scris:

Soimos, tu nu te-ai prins ca pentru credinciosi singura stiinta adevarata este ceea ce spune la biblie, plus ceea ce spune popa?

Degeaba le-am tot adus noi dovezi din stiinta care s-a dezvoltat in cadrul unor discipline consacrate, ca pentru ei astea-s doar minciuni si lucratura Diavolului, special facuta pentru a-i duce pe ei in ispita si a conduce lumea! Cam astfel de idei, rupte de orice realitate si gandire obiectiva, a reusit sa creeze religia prin manipularea pe care o practica de 2000 de ani incoace.
Bineinteles ca m-am prins...da eu raspunzand la aceste idiotenii nu ma adresam lor direct ... ci celor care ne citesc

adevarul a scris:

exact este condusa si de jos, de cei care fac jocul elitelor.
Vorbesti prostii.
Chiar tu esti un exemplu ca esti manipulata de biserica si nu de elite!
Citat :

soimos, recunosti ca masoneria conduce lumea si o face cum ai zis si tu nu prin mijloace cinstite.
Ca existe elite care conduc lumea... accept, dar care sunt acelea ... ca o fi masoneria, ca o fi Grupul Bildenberg sau altii ...asta nu am de unde sa stiu!
Tot ce pot spune este ca este muuuuult mai normal ca lumea sa fie conduse de elite decat de de biserici sau moschei pline de fanatici religiosi care conduc cea mai mare parte a lumii, cum zici tu ..."nu prin mijloace cinstite".
Citat :

exemple de mijloace necinstite sunt PLANIFICAREA ATACULUI TURNURILOR GEMENE DE CATRE EI.
Stii ce!
Daca ar fi planificat americanii atacurile asupra gemenelor ...nu ar fi iesit prostimea islamica pe strazi sa jubileze si sarbatoreasca evenimentul ... si nici Bin Laden nu ar fi considerat azi "erou islamic"... asa ca degeaba iti bati gura "a proasta" ca aici pe forum si asa nu te crede nici un om rational!

Citat :

ATENTAREA LA INTERESELE NATIONALE ALE UNEI TARI SI LA INTERESELE INDIVIDULUI!
Lasa tu idioteniile acestea total depasite si absurde in vremurile de azi ... ca exista si alte interese muult mai importante decat interesul unor tari ca Afganistan de a trai din productia de droguri care distrug milioane de tineri si dreptul omului care planteaza mac de a-si vinde opiu...sau dreptul teroristului de a taia capetele turistilor.
Pentru acestea trebuie sa existe "politisti mondiali" care trebuie sa curme activitatea unor state mafiote care latra ca si tine aceleasi "drepturi"!
Vremea in care asemenea idei tampite au fost valabile a trecut odata cu nasterea Globalizarii ...adica de cand lumea a devenit un sat mai mare.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 10:33 am

Soimos a scris:
Stii ce!
Daca ar fi planificat americanii atacurile asupra gemenelor ...nu ar fi iesit prostimea islamica pe strazi sa jubileze si sarbatoreasca evenimentul ... si nici Bin Laden nu ar fi considerat azi "erou islamic"... asa ca degeaba iti bati gura "a proasta" ca aici pe forum si asa nu te crede nici un om rational!
domnule Soimos, inainte sa atacati persoana analizati tot ce a zis acea persoana si apoi dati verdictul, atacand ideea nu facand misto de persoana. in anul 2011 doar simplii americani, manipulati mai cred ca Bin Laden a planuit acele atacuri. prostimea islamica a iesit pe strazi bucuroasa de daramarea turnurilor din acelasi motiv in care si prostimea americana a iesit bucuroasa pe strazi cand, chipurile ar fi fost omorat Bin Laden acum 2 luni, iar asta deoarece si una si alta sunt manipulate de liderii ei. in realitate liderii ambelor tabere sunt aceiasi, chiar daca la prima vedere par dusmani(in trecut fiind si parteneri de afaceri). sa spuneti ca un om rational crede ca Bin Laden a fost vinovat pentru turnuri, doar pentru ca Bin Laden a fost declarat erou islamic, mi se pare o chestie lipsita de bun simt. totul nu este decat o manipulare din partea guvernului american. dumneavoastra chiar credeti ca americanii s-au dus dupa Bin Laden, ca sa combata terorismul? asta e cea mai buna gluma, deoarece adevaratii teroristi sunt chiar la casa alba. daca acele avioane ar fi fost trimise de Bin Laden, ele erau imediat doborate de sistemul antiaviatie american, dar cum ele nu au fost doborate, e logic ca au fost oprite din interior.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 10:52 am

mentionez, ca nu mai raspund la provocari fara baza logica, fara semnificatie.

REPET, EU DEZBAT PE ACEST TOPIC MASONERIA, ORGANIZATIA SECRETA CARE CONDUCE LUMEA SI INTERESELE MESCHINE ALE ACESTEIA, EVENIMENTELE CU SEMNIFICATIE MAJORA PENTRU SOCIETATE SI PENTRU FIECARE INDIVID, FIE EL CREDINCIOS SAU NECREDINCIOS!

Controlul minții

Mecanismul de modificare a mintii umane se bazeaza pe tehnologia purtatorului subliminal: Spectrul de Difuzare a Sunetelor Tacute (SDST) - in engleza SSSS, uneori numit S-quad sau Squad (quadrat) . El a fost dezvoltat de Dr Oliver Lowery din Norcross, Georgia (SUA) si este descris in Patentul SUA nr. 5159703, numit "Sistem de Prezentare Subliminala Tacuta", din 27 octombrie 1992. in introducerea scrisa pentru acest patent, gasim:
"Un sistem de comunicare silentios in care purtatori non-aurali (care nu se pot auzi - nn), din spectrul foarte jos sau foarte inalt al frecventelor audio sau din spectrul ultrasonor adiacent (ultrasunete) sunt modulati in amplitudine sau in frecventa cu informatiile dorite si propagati acustic sau vibratoriu, pentru a ajunge la creier, in mod traditional prin folosirea difuzoarelor, castilor audio sau traductorilor piezoelectrici. Purtatorii modulati pot fi transmisi direct, in timp real, sau pot fi inregistrati si depozitati pe medii mecanice, magnetice sau optice pentru transmisii programate si repetate catre ascultator."

Conform celor sustinute de Silent Sounds Inc., acum este posibil, folosind supercalculatoare, sa se analizeze modelul emotional regasit in electro-encefalograma umana (EEG) si sa se replice (sa se "cloneze") aceste modele, adevarate "semnaturi emotionale", pe alt calculator, si, la vointa, "sa se induca sau sa se modifice starea emotionala a fiintei umane, in mod silentios".

Compania Silent Sounds Inc. declara ca este interesata numai in emotii pozitive, dar cartelul militar american nu este atat de limitat in scopuri. Este deci evident ca acesta este un proiect al Departamentului Apararii al SUA.

Edward Tilton, presedintele companiei Silent Sounds, declara chiar el aceste lucruri despre S-quad intr-o scrisoare din 13 decembrie 1996:
"Toate semnaturile si schemele (referitoare la starile emotionale - nn) au fost declarate secrete de stat de catre Guvernul SUA si nu avem permisiunea de a revela detaliile exacte... Facem casete inregistrate si CD-uri pentru Guvernul German si chiar pentru tarile fostei Uniuni Sovietice! Totul se face, evident, cu permisiunea Departamentului de Stat al SUA... Sistemul a fost folosit pe tot parcursul operatiunii Furtuna in Desert (Iraq) cu un deplin succes."

Ilustratia grafica ce apare in patent, numita "Evolutia semnaturii emotionale prin inducerea undelor alfa - theta" este identificata cu AB 116-394-95 UNCLASSIFIED si este obtinuta de la "cel mai sensibil si versatil electro-encefalograf din lume". Are un raport de amplificare de 200000, fata de celelalte EEG-uri obisnuite care au numai 50000. Este controlat prin program de "cele mai rapide calculatoare" folosind o tehnologie de anulare a zgomotului similara celei folosite de submarinele nucleare la detectia obiectelor foarte mici din apa, la distante foarte mari.
Scopul acestei intregi "creme" de tehnologii avansate este obtinerea unei "harti" a semnaturilor emotionale umane si modificarea lor prin semnale catre creier. Ilustratia arata ecranul EEG-ului de la un subiect uman, atat emisfera stanga cat si cea dreapta, simultan.

Clonarea emotiilor
Folosind aceste EEG-uri asistate de calculator, oamenii de stiinta pot identifica si izola "semnaturile emotionale" electrice de foarte mica amplitudine ale creierului, le pot sintetiza si stoca pe alt calculator. Cu alte cuvinte, studiind modelele subtile ale undelor cerebrale care apar atunci cand un subiect uman experimenteaza o anumita emotie, oamenii de stiinta au identificat aceste modele ale undelor cerebrale si acum le pot duplica, oricand, la vointa. "Aceste semnaturi sunt apoi transmise folosind frecvente purtatoare de tip Silent Sound si ele vor determina exact acelasi tip de emotie in orice alt subiect uman care le primeste!"
Sistemul si aplicatiile
Aici este vorba de mai mult decat un simplu sistem de control prin semnale subliminale. Exista extrem de multe tehnologii patentate care se pot adauga in acest sistem de frecvente purtatoare, in scopul de a obtine toate tipurile de efecte.
Exista doua metode de transmisie cu acest sistem. Una este inductia directa de microunde in creierul subiectului, fiind limitata la operatiuni in imediata apropiere. Cealalta, asa cum a fost descrisa mai sus, foloseste frecventele purtatoare ale radioului si televiziunii, care sunt prezente peste tot.
Nu credem ca sistemul este folosit pentru a controla o singura persoana, insa el poate avea numeroase aplicatii pozitive. Totusi, faptul ca informatiile sunt transmise subliminal, le face virtual imposibil de detectat si, deci, periculoase pentru public.
intr-o utilizare conventionala, S-quad poate folosi comenzi vocale, ca ajutor in sistemele de siguranta. Dar, in spatele placutei melodii pe care o auziti in magazine si in supermarket-uri poate fi un mesaj secret, absolut nedetectabil in mod obisnuit, care va interzice sa furati de pe rafturi, sau va indeamna sa cumparati cat mai multa marfa. Si chiar daca simpla comanda vocala este destul de eficienta, atunci cind sistemul de prezentare subliminal transmite semnaturi emotionale, rezultatul este cu mult mai puternic.
Pe piata libera se foloseste aceasta tehnologie pentru casetele audio de auto-educare prin afirmatii pozitive, relaxare si meditatie, precum si metode de crestere a disponibilitatilor de invatare (mai ales pentru studenti si elevi).
in context medical, aceste sisteme pot fi folosite pentru a rezolva multe probleme grave de natura psihiatrica si psihosomatica.
Se spune ca este cel mai eficient mod de a trata surzenia. Dar acestea sunt numai promisiuni, pentru ca surzii rămân tot surzi desi metoda se foloseste de 30 ani. in schimb, cartelul militar si elita mondiala au acum o arma pe care o folosesc impotriva omului obisnuit care aude normal.

Oficialii nu recunosc nimic
De fapt, Guvernul SUA nu recunoaste nimic si a refuzat sa comenteze pe marginea existentei armelor de control mental, de ani de zile. Numai anul trecut, revista US News & World Report a publicat un articol intitulat "Arme miraculoase" , care este doar o simpla trecere in revista a asa-numitelor arme "care nu ucid". Nici un cuvant insa despre S-quad, desi tehnologia era folosita de sase ani.
Extrase din articol:
"Charles Bernard, fost director de proiecte pentru cercetarea armelor din Marina americana: Nu am vazut inca o astfel de arma care sa si functioneze."
"DARPA (Agentia pentru Proiecte de Cercetare Avansata pentru Aparare) a venit la noi anual pentru a vedea daca sunt cai de a suspenda functionarea sistemului nervos central de la distanta, spune Dr. F. Terry Hambrecht, seful Programului de Proteze Neurale, dar nu a aparut nimic pana acum. Totul pare prea Science-Fiction." Poate parea ca este de domeniu SF, dar nu este deloc asa. Oricum, asta nu este decat ceea ce ei vor sa credem, ca sa-i lasam in pace sa-si urmeze planul...
Ideea care sta la baza acestor arme "care nu ucid" este de a determina ca inamicul sa-si piarda capacitatea de a rationa fara a-l ucide, pentru a-i lua ostateci, pentru a zadarnici orice forma de rezistenta fara a-i rani (fizic), de preferat chiar fara sa-si dea seama. Toate tehnologiile de modificare a starilor mentale pe cale electromagnetica sunt toate in aceasta categorie, dar din moment ce nu sunt recunoscute oficial ele pot fi folosite oriunde si oricand, dupa bunul plac al celor care hotarasc acest lucru.
Si de ce anumite companii din industria divertismentului au recunoscut ca au acces la aceste tehnologii cand chiar existenta acestora este negata fata de marele public?
Chiar in februarie 1998, abordarea de tip "monolit" in negarea existetei acestor tehnologii si totala tacere in ce priveste acest subiect s-a mentinut chiar si in fata comitetelor Congresului american!
Comitetul Economic Unit, condus de Jim Saxton, s-a reunit pe 25 februarie pe tema "Audierea despre Armele de Radio Frecventa si proliferarea lor: impactul asupra economiei". Ca martori au fost invitati numeroase personalitati militare:
Dr. Alan Kehs, de la Laboratoarele Militare SUA, a vorbit despre amenintarea Radio-Frecventelor, in general.. James O'Bryon, director de Testari Operationale si director de Testari Incendii de la Biroul Secretarului Apararii la Pentagon, a discutat rolul testelor la incendiu și implicatiile acestor teste in cazul armelor de radio-frecventa. David Schriner, inginer principal la Studii de Energie Directionala al companiei Electronic Warfare Associates si recent pensionat ca inginer pentru testarea armelor navale, a vorbit despre dificultatea construirii armelor de radio-frecventa si despre amenintarea terorista. Dr. Ira Meritt, seful Diviziei de Identificarea Conceptelor si Analiza a Aplicatiilor, al Directoratului de Tehnologie Avansata, de la Centrul de Rachete Defensive si Tehnologie Spatiala din Huntsville, Alabama (SUA), a vorbit despre proliferarea armelor de radio-frecventa venind mai ales dinspre fosta Uniune Sovietica.
Desi aceste informatii de interes tehnic sunt importante, mult mai importanta este lipsa oricaror informatii despre existenta armelor de radio-frecventa care afecteaza in mod direct creierul si sistemul nervos uman.

Psihotrinica de la KGB
Aceste tehnologii nu au aparut peste noapte. Exista o lunga istorie de dezvoltare si ascundere a acestora de catre Guvernul SUA si probabil ca inca jumatate din celelalte guverne ale lumii.
Noi stim ca fosta Uniune Sovietica era activ angajata in acest tip de cercetari. in timpul anilor 1970 KGB-ul sovietic a dezvoltat un Sistem de Influenta Psihotronic care era folosit pentru a transforma soldatii in adevarati "roboti umani" programabili. Sistemul se baza pe o combinatie de hipnoza si radio-frecventa. Proiectul a fost inceput ca raspuns la o schema de antrenament similara lansata in SUA de presedintele Jimmy Carter, a afirmat Iuri Malin, fost consilier de securitate al presedintelui URSS, MIhail Gorbaciov.
in cartea "Istoria Armelor Electromagnetice" s-a aratat ca timp de peste 60 ani s-au realizat numeroase cercetari in acest domeniu, iar in articolul despre telepatia sintetica am aratat ca primele cercetari in cadrul programului "vocea din creier" s-au realizat in 1961, folosind referinte din literatura stiintifica publica.

Puterea complexului militar-industrial (sau elita mondiala)
Jan Wiesemann a scris o notabila descriere a situatiei care exista acum in SUA, despre "fortele de drept" si cum s-a ajuns la aceasta situatie: "in timpul razboiului rece, Statele Unite nu numai ca s-au angajat intr-o cursa deschisa de inarmare cu tehnica nucleara impotriva Uniunii Sovietice, dar si intr-o cursa secreta de dezvoltare de arme neconventionale. Pe masura ce agentiile de spionaj au continuat sa-si mareasca puterea de influenta si control - de unde pana la al doilea razboi mondial au avut doar un rol de sustinere si de servire a guvernelor - la fel au fost suplimentate si fondurile cheltuite pentru dezvoltarea tehnicilor proiectate pentru surclasarea celorlalti competitori.
"Si pe masura ce grupul american de spionaj avea sa creasca, o cultura secreta s-a raspandit, ceea ce a permis celor din spionaj sa aplice numeroasele tehnici dezvoltate de ei pentru a ocoli in mod perfid procesele si institutiile democratice..."
"Ca multe alte democratii, Guvernul SUA este compus din doua mari parti: cei care au fost votati, adica guvernatorii, judecatorii, cei din Congres si Presedintele, si, a doua parte - birocratia perpetuata de-a lungul timpului, cei care sunt in numeroasele agentii federale."
"intr-o democratie bine echilibrata si care functioneaza corect, partea votata de public controleaza partea birocratica, asigurand poporului o reprezentare reala in cadrul planului guvernamental. "
"in timp ce o parte semnificativa din guvernul SUA urmeaza fara indoiala acest principiu, o alta parte opereaza intr-un deplin secret si urmeaza propriul plan ascuns, fara stirea celor multi, plan care este de cele mai multe ori complet diferit de cel public."
in mesajul sau de adio adresat natiunii americane in 1961, presedintele Eisenhower a spus: "...am fost obligati sa construim o industrie de armament permanenta, care a atins proportii vaste. În plus, trei milioane si jumatate de oameni sunt direct implicati in stabilimentul apararii. Anual cheltuim pe securitate militara mai mult decat profitul net al tuturor corporatiilor americane."
"Aceasta reunire a imensului stabiliment militar cu marea industrie de armament este noua pentru americani. Influenta totala (economica, politica, chiar spirituala) este simtita in fiecare oras, in fiecare casa, in fiecare birou al guvernului federal. Recunoastem nevoia imperativa pentru aceasta dezvoltare. Totusi nu trebuie sa trecem cu vederea gravele sale implicatii. Munca, resursele si chiar viata noastra sunt deplin implicate; la fel si chiar structura societatii noastre."
"in cadrul consiliilor guvernamentale, trebuie sa veghem impotriva influentelor nedorite, voite sau nu, ale complexului militar-industrial. Potentialul unei cresteri dezastruoase a puterii acestuia deja exista si va persista. Nu trebuie sa lasam ca presiunile acestuia sa puna in pericol libertatile sau procesele noastre democratice."

Nelinisti internationale in legatura cu noile arme

Organizația Natiunile Unite a fost infiintata in 1945 cu scopul de a "salva generatiile viitoare de la pericolul razboiului". În 1975 Adunarea generala a ONU a luat in considerare o prima propunere de proiect a Uniunii Sovietice: "Interzicerea dezvoltarii si producerii de noi tipuri de arme de distrugere in masa si de noi sisteme de acest fel".
În 1979 URSS a adaugat la lista acestor sisteme de distrugere in masa:
1. Armele radiologice (cu materiale radioactive) care ar putea produce efecte similare cu cele ale unei explozii nucleare;
2. Armele cu raze de particule subatomice (neutrino, pozitroni, etc) care afecteaza tinte biologice;
3. Arme cu radiatie acustica infrasonora
4. Arme electromagnetice care opereaza prin anumite radiatii de radio-frecventa care au efecte negative asupra functionarii organelor din corpul uman.

Ca raspuns, SUA si celelalte guverne occidentale au ignorat demersul.
În articolul "Armele non-letale nu respecta tratatele", autorul noteaza ca asa-numita Conventie a Armelor Conventionale acopera multe din armele ne-conventionale; "cele care folosesc infrasunete sau energie electromagnetica (inclusiv lasere, microunde, sau radio-frecventa, sau lumina vizibila pulsand la frecvente proprii creierului - unde cerebrale)".
Harlan Gerard, Director executiv al Comitetului International impotriva Armelor cu microunde, a spus ca strategia guvernului care sta in spatele promovarii armelor non-letale este un subterfugiu. Acum se incearca un scrutin pentru aprobarea publica a acestor arme. Tehnologiile de control mental nu sunt deloc mentionale, dar ele vor fi aduse "la lumina" mai tarziu, si integrate sub generoasa umbrela a "armelor non-letale".
Aceste arme au fost recent transferate de la Departamentul Apararii la Departamentul de Justitie. De ce? Pentru ca exista numeroase tratate internationale care limiteaza in mod specific sau chiar exclud folosirea armelor de acesta natura in razboi.
Cu alte cuvinte, arme care sunt interzise intr-un razboi impotriva inamicilor natiunii americane (desi ele au fost folosite in razboiul din Iraq) acum pot fi folosite impotriva propriilor cetateni de catre politia locala, impotriva unor grupuri de protestanti pasnici la adresa politicii nucleare americane.

Spre un control mental la scara planetara
Secretul in dezvoltarea tehnologiei de control mental reflecta uriasa putere care sta in ea. Ca sa o spunem direct, cine controleaza aceasta tehnologie, controleaza populatia. Toata populatia.
Exista dovezi ca Guvernul SUA are planuri de a extinde aplicatiile acestei tehnologii de control mental, pentru a ingloba pe toti oamenii, din toate tarile. Aceasta este posibil si chiar se realizeaza in aceste momente folosind celebrul proiect HAARP pentru zonele externe si reteaua GWEN pentru zonele interne ale SUA. Guvernul SUA nu recunoaste nimic. (Mai stim noi si altii care nu recunosteau nimic... - nn)
Dr Michael Persinger este profesor de psihologie si Stiinte Neuronale la Universitatea Laurentiana din Ontario, Canada. El a mai vorbit despre efectele profund nocive ale radiatiilor electromagnetice asupra creierului uman.
"Stimularea lobului temporal al creierului poate evoca in pacient sentimentul unei prezente stranii, dezorientare si dereglari de perceptie. Poate activa imagini din memoria subiectului, inclusiv cosmaruri si monstri, care in mod normal sunt ascunsi in subconstient."
Dr. Persinger a scris un articol in urma cu cativa ani, intitulat "Despre posibilitatea accesului direct la creierul fiecarui om prin inductia electromagnetica a algoritmilor fundamentali". Citam din articol:
"Stiinta neuronala contemporana sugereaza existenta unor algoritmi fundamentali prin care toate semnalele senzoriale sunt traduse intr-un fel de cod specific creierului. Stimularea (sinteza) directa a acestor coduri in lobii temporali sau corticali prin aplicarea modelelor electromagnetice necesita nivele energetice care sunt deja prezente in mediul inconjurator: activitatea geomagnetica naturala a planetei si retelele de comunicatie contemporana (radio, televiziune, telefonie mobila, etc)."
"În ultimile doua decenii s-au realizat multe care in trecut erau doar la stadiul de posibilitate. Este vorba despre posibilitatea tehnica de a influenta direct cele aprox. sase miliarde de creiere umane, fara intermediere, prin generarea informatiei neuronale in mediu fizic atotcuprinzator (planeta Pamant - nn)".
"Aparitia si dezvoltarea istorica a acestor posibilitati, incepand cu praful de pusca si continuand cu fisiunea nucleara, au determinat schimbari majore in evolutia sociala care a urmat extraordinar de repede dupa inceperea folosirii lor.
Reducerea riscului folosirii gresite a acestor tehnologii necesita discutii deschise in ceea ce priveste implicatiile lor atat pe taram stiintific, cat si in plan public."
Nu poate fi mai clar de atat, insa nu poate fi vorba de discutii deschise atata timp cat Guvernul SUA nu recunoaste existenta acestei tehnologii.

Articol preluat dupa Resonance (Bioelectromagnetic s Special Interest Group), scris de Judy Wall.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 11:01 am

MIHAI 12
Citat :
totul nu este decat o manipulare din partea guvernului american. dumneavoastra chiar credeti ca americanii s-au dus dupa Bin Laden, ca sa combata terorismul? asta e cea mai buna gluma, deoarece adevaratii teroristi sunt chiar la casa alba. daca acele avioane ar fi fost trimise de Bin Laden, ele erau imediat doborate de sistemul antiaviatie american, dar cum ele nu au fost doborate, e logic ca au fost oprite din interior.

corect!
ma bucur sa observ ca mai exista si oameni inteligenti, care studiaza si cerceteaza adevarata istorie a omenirii!
va multumesc si va urez bun venit pe acest forum!

sper ca impreuna sa combatem minciuna si sa dezvaluim oamenilor adevarata fata a elitelor! pentru ca numai stiind adevarul, romanii isi pot schimba mentalitatea, isi pot dirija propriile actiuni intrun mod corect, pot fi liberi!!!!

DEDIC TOT EFORTUL MEU PENTRU LIBERTATEA ROMANILOR CARE SUTE DE ANI AU FOST MINTITI, AU FOST FURATI SI INJOSITI SI REDUSI VOIT LA STAREA DE INCULTURA, IGNORANTA SI PASIVITATE DE AZI!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 11:11 am

adevarul a scris:
MIHAI 12
Citat :
totul nu este decat o manipulare din partea guvernului american. dumneavoastra chiar credeti ca americanii s-au dus dupa Bin Laden, ca sa combata terorismul? asta e cea mai buna gluma, deoarece adevaratii teroristi sunt chiar la casa alba. daca acele avioane ar fi fost trimise de Bin Laden, ele erau imediat doborate de sistemul antiaviatie american, dar cum ele nu au fost doborate, e logic ca au fost oprite din interior.

corect!
ma bucur sa observ ca mai exista si oameni inteligenti, care studiaza si cerceteaza adevarata istorie a omenirii!
va multumesc si va urez bun venit pe acest forum!

sper ca impreuna sa combatem minciuna si sa dezvaluim oamenilor adevarata fata a elitelor! pentru ca numai stiind adevarul, romanii isi pot schimba mentalitatea, isi pot dirija propriile actiuni intrun mod corect, pot fi liberi!!!!

DEDIC TOT EFORTUL MEU PENTRU LIBERTATEA ROMANILOR CARE SUTE DE ANI AU FOST MINTITI, AU FOST FURATI SI INJOSITI SI REDUSI VOIT LA STAREA DE INCULTURA, IGNORANTA SI PASIVITATE DE AZI!
domnule adevarul sa stiti ca eu am ramas uimit. citesc forumul de multa vreme, dar ce m-a facut sa-mi fac cont, au fost afirmatiile moderatorilor sau adminilor( ma refer la domnul Soimos) in legatura cu 11 septembrie 2001. dansul crede ca Bin Laden a fost cel care a planuit acele atacuri. e putin ciudat, tinand cont ca la profilul sau scrie ca are 40 de ani, e ciudat ca in 2011 un domn la o asa varsta sa mai creada aceasta minciuna iar argumentul dansului fiind bucuria musulmanilor si declararea lui Bin Laden ''erou islamic''. e ciudat, caci nici fiul meu de 16 ani nu mai crede asta. sincer e singurul forum in limba romana, unde mai vad astfel de afirmatii.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 11:23 am

da, domnule asa este.
eu am descoperit acest forum acum cateva luni, recent, si am fost ingrijorata de nivelul ridicat al minciunilor, al prezentarii unei false realitati, o propaganda anti-religie cu scopul clatinarii ultimei farame de speranta in sufletul romanilor, al individului, improscarea cu noroi a religiei,
a credinciosilor care sunt invinovatiti pentru toate PROBLEMELE OMENIRII!

faptul pentru care eu postez mai mult pe "FRANCMASONERIA SI ALTE CONSPIRATII", este pentru a DEZVALUI ROMANILOR ADEVARATII CRIMINALI, HOTI SI MINCINOSI,
printro expunere a evenimentelor istorice si a evolutiei societatii in cel mai clar si logic mod cu putinta, argumentat de zeci de documente, articole ale intelectualilor nostrii care au s-au expus pericolului pentru ca noi sa stim adevarul, care au murit pentru DEMNITATEA SI LIBERATATEA NATIUNII SI A INDIVIDULUI, printre care si marele nostru poet EMINESCU, marturisiri si declaratii ale fostilor agenti secreti care au lucrat pentru FMI, pentru CIA, !!

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 11:37 am

elitele, masoneria sunt cele care pun la cale chiar venirea antichristului, stim bine ca aceste societati secrete au ca doctrina secreta, credinta in alucifer, chiar de la gradul 30 in masonerie esti obligat sa i te inchini lui lucifer!!!

Simularea holografica a venirii “Salvatorului” Noii Ordini Mondiale

Proiectul Blue Beam (Raza Albastră) intenționează simularea venirii lui Iisus pentru a manipula oamenii și a distruge credința și religiile.

„Vom avea un guvern mondial, fie că vă place, fie că nu. Singura întrebare este dacă el va fi creat prin cucerire sau prin consimțământ.”. Paul Warburg - membru al Consiliului pentru Relații Externe (CFR), declarație făcută în februarie 1950 în fața Senatului american.

„Suntem în zorii unei transformări globale. Nu mai avem nevoie decât de o criză majoră adecvată și națiunile vor accepta Noua Ordine Mondială.” . David Rockeffeler – președinte de onoare al Consiliului pentru Relații Externe (CFR), președinte de onoare al Comisiei Trilaterale, membru Bilderberg, declarație făcută în septembrie 1994

În 1994 jurnalistul canadian Serge Monaste prezenta un amplu și bine documentat material despre Proiectul NASA Blue Beam. Distrugerea credinței prin false descoperiri arheologice de genul recentului “sarcofag al lui Iisus”. Organizarea unei gigantice mistificări în care se va simula prin proiecții holografice venirea lui Iisus. Utilizarea undelor de joasă frecvență pentru controlul mental. Sunt doar câteva dintre planurile de instaurare a noii religii mondiale satanice cuprinse în acest proiect.

Fost ziarist la publicația canadiană L’Enquete și fondatorul unei agenții de presă independente - International Free Press Network, Serge Monaste este bine cunoscut ca autor al unor numeroase articole despre Noua Ordine Mondială. Serge Monaste a murit în condiții suspecte. Încă din 1994 el spunea într-un interviu că a fost amenințat în mod repetat de primul ministru canadian și de Vatican. Sub pretextul că nu are voie să își educe copiii acasă, autoritățile l-au arestat și i-au sechestrat familia. Întors acasă, Serge Monaste, care nu suferise niciodată de probleme cardiace, a avut un atac de cord în urma căruia a murit. La scurtă vreme, un alt jurnalist care îl ajuta în investigații a murit tot în urma unui atac de cord, la fel de suspect. În dezvăluirile sale Serge Monaste arată pe baza unor documente autentice cum pot fi provocate astfel de atacuri de cord unor persoane incomode.

Vă prezentăm în continuare extrase din prezentarea realizată de Serge Monaste în 1994 în care demască proiectul Blue Beam. Traducerea după înregistrarea audio a fost completată cu comentariile noastre privitoare la o serie de evenimente ce confirmă parcurgerea unora dintre etapele acestui proiect.

“International Free Press Network nu este un grup religios sau o organizație politică, ci o agenție de presă independentă care realizează investigații. Suntem specializați în investigarea și publicarea de rapoarte speciale și casete audio care demască dedesubturile implementării unei Noi Ordini Mondiale.

Scopul nostru este să îi ajutăm pe oameni să realizeze că venirea Noii Ordini Mondiale nu este un vis și nici o presupunere paranoică. Este un proiect satanic în curs de desfășurare.

Care este scopul lui?
Să distrugă religiile tradiționale și mai ales religia creștină și să le înlocuiască cu o religie mondială unică, bazată pe cultul omului. Să abolească familia așa cum o știm noi astăzi și să o înlocuiască cu indivizi (cetățeni mondiali, oameni universali n.n.) care lucrează fiecare pentru gloria guvernului mondial unic. Să distrugă orice formă de creativitate artistică sau științifică pentru a putea implementa o singură viziune, cea a guvernului mondial. Să implementeze apartenența obligatorie la un stat mondial condus de o forță militară unică, de o Justiție mondială, de o singură lege comercială, să îi oblige pe oameni să trăiască într-o pace falsă și să impună o nouă religie și o nouă cultură mondială.”

“Blue Beam (raza albastră) este un proiect al NASA care presupune patru direcții de parcurs pentru implementarea noii religii mondiale New Age. Această religie este chiar baza noului guvern mondial, pentru că fără aducerea omenirii în această sclavie spirituală dictatura Noii Ordini Mondiale nu ar fi posibilă.“

False descoperiri arheologice pentru a submina credința

“Primul pas în acest proiect vizează discreditarea sau re-evaluarea tuturor cunoștințelor religioase de până acum. Prin crearea unor cutremure artificiale în locații precise de pe planetă, în care s-a presupus mereu că se ascund secrete importante, se va urmări scoaterea la lumină a unor așa-zise noi descoperiri arheologice prin intermediul cărora se va “dovedi” că doctrinele marilor religii sunt false.“

Ne vom opri mai mult asupra modului în care această etapă este deja pusă în aplicare, pentru că am asistat de curând la un astfel de „cutremur”… de data aceasta mediatic. În seara zilei de 26 februarie 2007 pe toate posturile TV românești și internaționale James Cameron anunța lumii că a descoperit «sarcofagul lui Iisus» și al familiei sale. Inițial am crezut că este vorba despre un nou film. La urma urmei cel care ne vorbea era un regizor, un creator de ficțiuni precum Terminator, Alien sau Titanic. De data aceasta însă James Cameron vorbea cu convingere despre o mare descoperire arheologică, despre dovezi științifice, despre teste ADN și statistici care puneau la îndoială chiar bazele religiei creștine. Arheologii găsiseră 10 cutii cu oase pe care se aflau inscripționate nume. Pe șase dintre ele se aflau nume cheie din Noul Testament: Joshua - Iisus, Maria, Iosif, Meriem - Maria Magdalena, Matei, Iuda. Despre celelalte patru nume care nu aveau atâta semnificație religioasă, James Cameron nu a amintit însă nimic.

A susținut doar că are dovada că acestea sunt oasele lui Iisus, ale mamei sale Maria, ale tatălui său Iosif, ale Mariei Magdalena (Meriem) - soția sa conform testelor ADN realizate asupra oaselor și fiului lor – Iuda. Testele ADN puteau într-adevăr dovedi că oasele respective aparțineau unui cuplu care avea și un copil, însă nu dovedeau că aparțin lui Iisus. În plus numele respective erau ceva comun în Ierusalimul acelor vremuri. Erau întâlnite la fel de des cum am întâlni noi acum numele de Ion, Maria și Gheorghe. Pentru a elimina și acest impediment din calea mistificării sale Cameron invocă părerea unui expert în probabilități, Andrey Feuerverger. Acesta calculează ce șansă există ca cele șase nume găsite pe sicriele de la Ierusalim să fi făcut parte din familia lui Iisus. O falsă problemă pentru că în realitate nu are cum să existe un sicriu al lui Iisus și chiar dacă ar exista, statistica nu este relevantă pentru a o rezolva. Răspunsul expertului contrazice teoria regizorului: statistic șansa este 1 la 600. Iar acesta, în loc să spună că în proporție de 99% nu are cum să nu fie vorba de familia lui Iisus, spune că există totuși o șansă!

În plus această manipulare atât de intens mediatizată este infirmată chiar de cel care a descoperit osuarele, arheologul Amos Kloner. Într-un interviu publicat în Jerusalem Post, dar nu atât de intens mediatizat el spune: „Ceea ce pretinde documentarul este un fals istoric. Nu există un mormânt al familiei lui Iisus. Nici nu se putea face un astfel de mormânt, astfel încât să cuprindă persoane care au murit în locuri diverse, la distanțe mari în timp.” Cine are interesul ca lui James Cameron să i se acorde minute în șir de emisie pe toate canalele TV din lume, prezentând de fapt o ficțiune? Cine are interesul să mediatizeze atât de intens o așa-zisă descoperire care atacă credința creștină? Aceiași care au conceput și proiectul Blue Beam, la a cărui punere în practică vedem că participă acum celebrul regizor.

http://salwatiromania.wordpress.com/proiectul-nasa-%E2%80%9Cblue-beam%E2%80%9D-simularea-holografica-a-venirii-%E2%80%9Csalvatorului%E2%80%9D-noii-ordini-mondiale/

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 11:58 am

Mihai12 a scris:
[ domnule Soimos, inainte sa atacati persoana analizati tot ce a zis acea persoana si apoi dati verdictul, atacand ideea nu facand misto de persoana.
Unde ai vazut tu asta?
Citat :

in anul 2011 doar simplii americani, manipulati mai cred ca Bin Laden
Aici nu vorbim despre ce se "crede" ci despre ce se stie ... si se stie clar ca Bin Laden si teroristii din organizatia sa ... si-au asumat paternitatea acestui fapt!

Citat :

... sa spuneti ca un om rational crede ca Bin Laden a fost vinovat pentru turnuri, doar pentru ca Bin Laden a fost declarat erou islamic, mi se pare o chestie lipsita de bun simt.
Asa mi se pare si mie ...este vorba de NESIMTIRE sa-l consideri pe Bin Laden ca si erou ... vad asta chiar si pe acest forum ... dar am observat asta cu ochii mei si in calatoriile mele din Egipt si Tunisia in care m-am abtinut din greu sa nu ma pun cu ghida!

Citat :

daca acele avioane ar fi fost trimise de Bin Laden, ele erau imediat doborate de sistemul antiaviatie american, dar cum ele nu au fost doborate, e logic ca au fost oprite din interior.
Nu te supara ...dar nu vreau sa te desfintez total chiar din primele postari, ...dar macar accepta ideea ca aici nu vorbim de avioane "trimise de Bin Laden" ...ci de curse regulare deturnate de teroristii de sub subordinea sa!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 12:03 pm

adevarul a scris:

elitele, masoneria sunt cele care pun la cale chiar venirea antichristului, stim bine ca aceste societati secrete au ca doctrina secreta, credinta in alucifer, chiar de la gradul 30 in masonerie esti obligat sa i te inchini lui lucifer!!!
Poi vad ca le amesteci rau de tot!
Ce naiba nu esti in stare sa joci un simplu joc de puzzle ?
Poi daca Isus Christos recunoaste ca El INSUSI este Lucifer ...atunci in cine cred luciferianistii ?

Ce naiba ...ai ajuns si tu sa contrazici Biblia ...si te crezi mai desteapta decat Dumnezeu ...ca doar nu-i asa ca Isus Christos este Dumnezeu?

Poi atunci cum iti permiti sa faci blasfemia sa il contrazici si mai ales sa-l crezi PROST?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 12:13 pm

Soimos a scris:
Unde ai vazut tu asta?
am observat ca ii cam tratati de sus pe cei ce nu sunt de acord cu dumneavoastra

Soimos a scris:
Aici nu vorbim despre ce se "crede" ci despre ce se stie ... si se stie clar ca Bin Laden si teroristii din organizatia sa ... si-au asumat paternitatea acestui fapt!
domnule Soimos, sunteti un om matur, nu cred ca trebuie sa va aduc aminte, ca asta ati aflat-o doar la programele de stiri, iar toate aceste trusturi sunt pe unelte de manipulare. ca Bin Laden si ''teroristii'' lui si-au asumat aceasta fapta, e doar o momeala. Tatal lui Bin Laden si cel a lui Bush, au fost candva parteneri de afaceri. Totul nu a fost decat o mare propaganda pusa la cale de ambele tabere. Americanii aveau nevoie de un motiv, de a invida lumea musulmana si au inventat acest ''razboi impotriva terorismului'' care este o prostie, caci aceasta Al Quaeda este finantata de de o filiala a C.I.A. E rusinos ca in 2011 sa mai credem tot ce ni se ofera pe tava, fara sa gandim cu propriile noaste minti

Soimos a scris:
Asa mi se pare si mie ...este vorba de NESIMTIRE sa-l consideri pe Bin Laden ca si erou ... vad asta chiar si pe acest forum ... dar am observat asta cu ochii mei si in calatoriile mele din Egipt si Tunisia in care m-am abtinut din greu sa nu ma pun cu ghida!
ambele tabere sunt manipulate si cu parere de rau va spun ca si dumneavoastra intrati in una din tabere

Soimos a scris:
Nu te supara ...dar nu vreau sa te desfintez total chiar din primele postari, ...dar macar accepta ideea ca aici nu vorbim de avioane "trimise de Bin Laden" ...ci de curse regulare deturnate de teroristii de sub subordinea sa!
fiecare avion ce transporta pasageri are un anumit traseu care trebuie respectat. acele avioane chiar daca erau pline cu pasageri, si se indreptau spre oras, trebuiau doborate de sistemul antiaviatie, dar acel sistem a fost oprit, semn ca se stia de acest lucru.

Dar cum se face ca toti evreii bogati nu mai erau in cladiri in acea zi?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 12:28 pm

am mai raspuns acestei intrebari, pe care o repeti fara incetare...

DACA MASONERIA AR CREDE IN ISUS, CHIAR ASA RECUNOSCANDU-L CA FIIND LUCIFERUL LA CARE SE INCHINA EI, NU AR LUPTA IMPOTRIVA CREDINCIOSILOR CARE SI EI CRED IN ISUS!!!!!!!

daca doresti sa stii raspunsul meu detaliat, mergi si citeste paginile precedente.
eu nu mai repet ca o moara stricata, precum fac altii!

"Gerald Celente este conducatorul Institutului de Cercetare a Tendintelor din Statele Unite si , totodata, este omul care a prezis in 1987 prabusirea pietei de valori si destramarea Uniunii Sovietice. Dupa confirmarea acestor previziuni, estimarile sale in privinta viitorului sint luate serios in considerare.

In prezent, Celente prevede o revolutie in America, marcata de o criza alimentara, de un nivel al somajului foarte crescut si de revolte ale cetatenilor impotriva taxelor pe care nu le vor mai putea suporta. In anul 2012, americanii vor fi mai preocupati de ce mincare pot pune pe masa decit de ce cadouri sa cumpere de Craciun. In cel mult patru ani, America va ajunge cea dintii tara “subdezvoltata”.

Multe institutii de presa il apreciaza din punct de vedere profesional pe directorul si fondatorul Institutului de Cercetare a Tendintelor. Ar fi poate suficient sa spunem ca CNN-ul il consulta pe Celente atunci cind vrea sa afle care este topul tendintelor si ca “New York Post” a afirmat ca Nostradamus ar fi avut un rival puternic daca ar fi trait in zilele noastre.

Am vazut anul acesta ca daca America raceste toata lumea face febra. Ce se va intimpla cu lumea daca scenariul lui Celente se va adeveri iar America va deveni o tara subdezvoltata?

DE CE OBAMA A ANUNTAT INTRUN MOMENT DE CADERE LIBERA A DOLARULUI, MOARTEA LUI OSAMA BIN LADEN, DESI NU EXISTA DOVEZI PENTRU ACEASTA AFIRMATIE, pana cand si corpul a fost incinerat si cenusa aruncata in mare???

nu cumva, pentru a mai tine dolarul sub control pana la prabusirea definitiva si intentionata, cu scopul dezechilibrarii tuturor monedelor si a crearii UNEI SINGURE MONEDE LA NIVEL MONDIAL??

CARE A FOST SCOPUL CREARII BACTERIEI E-COLI IN EUROPA?

nu cumva, acela de a dezechilibra moneda euro, pentru a nu prinde prea mare avant in comparatie cu declinul dolarului?

DE CE AU FOST PROVOCATE REVOLUTIILE DIN TARILE ARABE?

nu cumva, pentru cresterea pretului benzinei, petrolului, care produce cresterea tuturor produselor, chiar si cele alimentare si DA NASTERE CRIZEI?

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 1:18 pm

va recomand un link unde se afla FILMUL DOCUMENTAR ENDGAME - PLANUL SUBJUGARII GLOBALE

Niciodată pana acum vreun documentar nu a reușit să semnaleze mai convingător și mai alarmant planurile din agenda celor care doresc să controleze lumea.

http://video.google.com/videoplay?docid=1072276417817018047#

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:12 pm

Mihai12 a scris:
domnule Soimos, sunteti un om matur, nu cred ca trebuie sa va aduc aminte, ca asta ati aflat-o doar la programele de stiri, iar toate aceste trusturi sunt pe unelte de manipulare.
Domnule Mihai ...banuiesc ca sunteti matur si ca intelegeti ca o agentie de presa misi asuma responsabilitati ...in timp ce "informatiile" pe care le culegeti Dvs de la "radio shantz" sau You Tube intra in categoria de "surse neserioase" pentru simplul fapt ca nu exita nici un control si orice idiot este liber sa posteze ce il duce haul negru dintre urechi!

Soimos a scris:
ambele tabere sunt manipulate si cu parere de rau va spun ca si dumneavoastra intrati in una din tabere
Noroc ca Dvs nu sunteti manipulat ...dar totusi e mare pacat ca credeti toate prostiile!

Citat :
fiecare avion ce transporta pasageri are un anumit traseu care trebuie respectat. acele avioane chiar daca erau pline cu pasageri, si se indreptau spre oras, trebuiau doborate de sistemul antiaviatie, dar acel sistem a fost oprit, semn ca se stia de acest lucru.
De unde stiti asta ? ...de la radio shantz? Ce dovezi aveti sa va sustineti parerea ... cumva vorbele unor mincinosi ?

Citat :

Dar cum se face ca toti evreii bogati nu mai erau in cladiri in acea zi?
Se face doar ca nu sunteti informat si vorbiti asa ... sa treaca vremea!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:18 pm

Larry Silverstein, miliardarul american care a achizitionat complexul WTC la 24 iulie 2001, l-a asigurat impotriva unor atacuri teroriste pentru fabuloasa suma de 6 miliarde de dolari, asta cu doar 5 saptamani inaintea atacurilor.

http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/teoria-conspiratiei/4222615-world-trade-center-cronica-unui-dezastru-anuntat

La nouă ani de la atacurile din 11 septembrie, pe locul Turnurilor Gemene este un șantier pe care se lucrează intens. La proiect participă și dezvoltatorul Larry Silverstein, proprietarul turnurilor dărâmate în 2001.

http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Rechinul-_Silverstein_recladeste_0_332967292.html

http://adevarul911.blogspot.com/
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:38 pm

"După ce cele patru avioane au fost deturnate, avioanele de luptă militare americane au fost ținute la sol pentru mai mult de o oră – deci pentru mai mult de șaizeci de minute. Cum este posibil aceasta când aceste minute erau atât de cruciale?"

"Presupusul conducător al teroriștilor, Mohammed Atta, și-a declarat pașaportul furat cu mai multe luni înainte de atacuri. În mod miraculos, dintr-o dată pașaportul apare în vârful dărâmăturilor arzânde ale Turnurilor Gemene… și ghiciți?! Aflat într-o condiție foarte bună!"

"Câteva suspiciuni: Avem aici un plan deosebit de complex de deturnare a avioanelor și de prăbușire a lor în obiective simbolice americane. Este evident că asta a luat ani de pregătiri și planificări. Și ce fac teroriștii? Ei își fac tranzacțiile cu propriile cărți de credit, care sunt pe numele lor! Și de asemenea ei dau instructorului lor de zbor numele lor reale și își „uită” într-un mod convenabil manualele de zbor scrise în aramaică, în propriile lor mașini închiriate. Având în vedere aceste aspecte, Andreas Von Bulow (menționat anterior la alineatul 4) a spus că: „95% din munca serviciilor de spionaj din lume este înșelătorie și dezinformare.”
Serviciile Secrete Americane au spus că nu aveau nicio idee că acest grup de teroriști era pe cale să dea lovitura, dar urmele pe care le-au lăsat teroriștii (vedeți lista de exemple de mai sus), au fost similare cu urmele lăsate de o „turmă de elefanți neîndemânatici”. De-a dreptul convenabil, nu-i așa?"

BBC a relatat pe 18 septembrie 2001: „Lui Niaz Naikia, fostului Secretar de Stat al Afacerilor Externe pakistanez i s-a spus pe la mijlocul lui iulie 2001, de către un important oficial american, că o acțiune militară împotriva Afganistanului va începe pe la mijlocul lui octombrie.”

Dr. Tatyana Koryagina, care era angajata Ministerului Rus de Dezvoltare Economică, spunea în ziarul „Pravda” din 12 iulie 2001: „Statele Unite au fost alese ca obiect al atacului financiar deoarece centrul financiar al planetei este localizat acolo. Efectul va fi maxim. Undele de șoc ale crizei economice se vor împrăștia instantaneu pe toată planeta, și ne vor aminti de balastul unei imense bombe nucleare”.

http://www.conspir.info/2011/01/sua-stiau-despre-atacurile-teroriste.html
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:31 pm

Soimos a scris:

Domnule Mihai ...banuiesc ca sunteti matur si ca intelegeti ca o agentie de presa misi asuma responsabilitati ...in timp ce "informatiile" pe care le culegeti Dvs de la "radio shantz" sau You Tube intra in categoria de "surse neserioase" pentru simplul fapt ca nu exita nici un control si orice idiot este liber sa posteze ce il duce haul negru dintre urechi!
Scotand din ecuatie internetul, ne putem da seama ce s-a intamplat urmarind stirile si ce s-a intamplat cu adevarat. Dupa atentate americanii s-au dus ca hunii in Afganistan, chipurile luptand impotriva teroristilor si cautandu-l pe Bin Laden. Sa fim seriosi, nu trebuie niciun internet ca sa iti dai seama ce s-a intamplat cu adevarat

Soimos a scris:
De unde stiti asta ? ...de la radio shantz? Ce dovezi aveti sa va sustineti parerea ... cumva vorbele unor mincinosi ?
Aceasta afirmatie ma face sa cred ca nu stiti cum functioneaza un sistem anti aviatie

Soimos a scris:
Se face doar ca nu sunteti informat si vorbiti asa ... sa treaca vremea
Nu pot sa spun decat ca sunteti ignorant
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:51 pm

Mihai12 a scris:
Scotand din ecuatie internetul, ne putem da seama ce s-a intamplat urmarind stirile si ce s-a intamplat cu adevarat. Dupa atentate americanii s-au dus ca hunii in Afganistan, chipurile luptand impotriva teroristilor si cautandu-l pe Bin Laden. Sa fim seriosi, nu trebuie niciun internet ca sa iti dai seama ce s-a intamplat cu adevarat

Este foarte adevarat ceea ce spuneti si la prima vedere asa pare sa fie... totusi e bine sa avem si unele rezerve! Trebuie sa ne gandim ca multi incearca sa speculeze aceste evenimente ”fierbinti” lansand diverse ipoteze cu titlu de adevar absolut. Nu e bine, deoarece nu au ca rezultat decat isterizarea oamenilor si dezvoltarea paranoiei!

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:59 pm

adevarul a scris:
REPET, EU DEZBAT PE ACEST TOPIC MASONERIA, ORGANIZATIA SECRETA CARE CONDUCE LUMEA SI INTERESELE MESCHINE ALE ACESTEIA, EVENIMENTELE CU SEMNIFICATIE MAJORA PENTRU SOCIETATE SI PENTRU FIECARE INDIVID, FIE EL CREDINCIOS SAU NECREDINCIOS!

Tu nu faci decat sa creezi isterie si paranoia, prezentand niste teorii ale conspiratiei ca fiind adevaruri absolute!

Tie ti s-a pus ”pata” pe masonerie si de acum tot ceea ce este rau in lume, prezinti ca apartinand acesteia!

Eu nu sustin ca lumea nu este condusa de niste eminente cenusii (oameni, organizatii, partide, mari finantisti, etc), dar sunt constient in acelasi timp, ca nu pot sa ma arunc asa ”cu capul inainte” si sa arunc cu vorbe la adresa unora, doar pentru ca asa este la moda in lumea teoriei conspiratiei...

Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 9:10 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:

Este foarte adevarat ceea ce spuneti si la prima vedere asa pare sa fie... totusi e bine sa avem si unele rezerve! Trebuie sa ne gandim ca multi incearca sa speculeze aceste evenimente ”fierbinti” lansand diverse ipoteze cu titlu de adevar absolut. Nu e bine, deoarece nu au ca rezultat decat isterizarea oamenilor si dezvoltarea paranoiei!
Stiu ca majoritatea teoriilor conspiratiei din ziua de azi au rolul de a crea confuzie in mintea oamenilor, dar aici vorbim de pe pozitia de simplii cetateni ai acestei planete. Facand o analiza mai ampla, chiar si fara ajutor de pe Youtube, desi acolo gasesti niste dovezi care nu pot fi ignorate, ne putem da seama ca acele atentate au fost planificate din interior si ca americanii aveau multe avantaje de pe urma lor. Deja subiectul ''11 septembrie'' e depasit si e cam singurul care nu a avut multe ipoteze, de ex asasinarea lui Kenedy, unde au fost mai multe teorii, care au fost sprijinite de anumite dovezi destul de convingatoare, dar in realitate nu cred ca se stie ADEVARATUL motiv
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 9:24 pm

Mihai12 a scris:
dar in realitate nu cred ca se stie ADEVARATUL motiv

Nici eu nu cred! Poate peste zeci de ani, cand vor fi desecretizate anumite informatii, urmasii nostri vor afla cate ceva... Pana atunci putem sa ne distram emitand fel de fel de ipoteze, toate sunt binevenite, totul este sa nu le prezentam cu valoare de adevar demonstrat, pentru ca suntem oameni rationali si e bine sa ne ferim sa manipulam sau sa dezinformam oamenii. Doar cei ce au interese ascunse fac asa ceva!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 9:40 am

Mihai12 a scris:
Scotand din ecuatie internetul, ne putem da seama ce s-a intamplat urmarind stirile si ce s-a intamplat cu adevarat.
Cum sa va dati seama ce s-a intamplat cand nu sunteti in stare sa va dati seama ca Dumnezeu nu exista in realitate ...ci doar in fantezia din capul Dvs.
Citat :

Dupa atentate americanii s-au dus ca hunii in Afganistan, chipurile luptand impotriva teroristilor si cautandu-l pe Bin Laden. Sa fim seriosi, nu trebuie niciun internet ca sa iti dai seama ce s-a intamplat cu adevarat.
Hai lasati-o mai moale ... se stie chiar foarte bine ca in Afganistan existau tabere de instruire a teroristilor din Al Qaida!
De ex. in Germania au fost arestati toti "absolventii cursurilor de instruire "islamica" din Afganistan ... si au fost cateva zeci de viitor teroristi, tema foarte corect si amplu documentata de Televiziunile germane!
Unde mai punem Warlorzi cultivatori de opiu? sau Talibanii care tin cu forta oamenii in obscurtitate mintala si ataca si azi scolile si chiar fetitele care merg la scoli ... ce naiba ...chiar nu va dati seama ce monstruozitate aparati ?
Da ce aveti de nu puteti sa facetib diferenta intre bun si rau ... adica diferenta pe care orice copil de 1 an o poate face intre kaka si papa ?
Poi ma asteptam mai mult de la un om matur ca Dvs.

Citat :
Aceasta afirmatie ma face sa cred ca nu stiti cum functioneaza un sistem anti aviatie
Si ce ...este asta o rusine ... poi numai ceausescu le stia pe toate ...si uite ce a patit!

Citat :
Nu pot sa spun decat ca sunteti ignorant
Daca o spuneti Dvs ...unul mai ignorant decat mine ...o consider un compliment ...deci multumesc!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 9:50 am

Mihai12 a scris:
Stiu ca majoritatea teoriilor conspiratiei din ziua de azi au rolul de a crea confuzie in mintea oamenilor, dar aici vorbim de pe pozitia de simplii cetateni ai acestei planete.
Simpli cetateni ? ...poi asta nu suna a "ignoranti"?
Citat :

Facand o analiza mai ampla, chiar si fara ajutor de pe Youtube, desi acolo gasesti niste dovezi care nu pot fi ignorate,
O "analiza" a unor ignoranti care doar CRED dar nu STIU ? ... poi ce valoare au acestea?
Da "analiza" asta nu v-a "aratat" ce schimbari s-au petrecut in lumea islamica si faptul ca Islamul dintr-oi religie "a pacii" a devenit o miscare fanatica pentru sustinerea Terorismului?
Nu l-ati auzit pe dictatorul libian cum profetea ca pe toti muntii planetei va flutura flamura verde a Islamului ... nici pe dictatorul Iranului care doreste sa copnstruiasca bomba atomica ptr care se fac scuturi antiracheta la Deveselu?
Dar ce ati patit ca sunteti atat de rupt de realitate?
Ati studiat cumva prea mult Biblia ..o maculatura fara valoare din moment ce nici Isus nu a recomandat-o nimanui?

Citat :

dar in realitate nu cred ca se stie ADEVARATUL motiv
Ba! ... Tocmai realitatea ne arata clar Adevarul ...faptul ca nu cititi decat Biblia si ca in limba romana nu aveti acces la prea multe informatii...nu inseamna ca altii care pun pret pe documentatie nu vad realitatea ...
... si ... realitate=adevar!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 10:32 am

domnule apopii, eu nu prezint lucrurile cu valoare de adevar absolut.
fiecare este deschis sa creada ce doreste in functie de cunostiintele pe care le detine si de logica cu care a fost inzestrat.

subiectele pe care le-am expus, au nascut multe controverse inca de cand specialistii, oamenii de stiinta, cercetatorii le-au facut cunoscute, iar faptul ca au fost numite conspiratii, a fost in interesul elitelor, pentru a ascunde adevarul.

aceste conspiratii cum sunt denumite, sunt argumentate si sustinute prin zeci de analize logice si dovezi, cercetari ale oamenilor de stiinta, specialistilor care nu au fost apreciati pentru ca stim bine care este criteriul dupa care se fac aprecieri in societatea actuala, stim bine ce se intampla cu criticii elitelor.

chiar presedintele kennedy ne a marturisit:
"Este un sistem care a comasat vaste resurse umane si materiale pentru cladirea unei masinarii strans unite si foarte eficienta ce uneste operatiuni militare , diplomatice , de informatii , economice , stiintifice si politice .
Operatiunile sale sunt ascunse , nu publicate , greselile sale sunt ingropate , nu puse pe prima pagina , criticii sai sunt redusi la tacere , nu laudati .

insa trebuie sa fim constienti ca ceea ce se prezinta la tv, subiectele care se mediatizeaza sunt departe de realitate, reprezinta o propaganda mincinoasa sustinuta de elite in scopul indepartarii oamenilor de realitate.
panica este creata de valul de emisiuni care expun doar acea parte a realitatii ce raspunde interelor elitelor gen violenta, falsa teroare cu teroristi creati de CIA, crime, trafic de droguri, prostitutie, sinucideri in scopul mentinerii terorii in randul populatiei.
panica este creata de lipsa hranei, de criza, de situatia tulbure din europa si nu numai, de legiferarea prostitutiei, a homosexualitatii si a drogurilor.

adevarul nu poate crea panica, ci doar elibera oamenii din jugul minciunii.

care subiecte vi se par conspiratii?

- propria declaratie a lui kennedy prin care cere ajutorul poporului american in scopul luptei impotriva societatilor secrete, de a caror actiune negativa este constient?
- declaratiile video ale lui aaron russo, care dupa incercarea lui rockefeller de a-l recruta, a luptat sa arate adevarul despre planurile diabolice ale elitelor de inrobire a lumii?
-declaratiile video ale fostului asasin economic, care a lucrat pentru FMI, care a falimentat tari si a explicat in modul cel mai clar cum este cumparata o tara, respectiv 3 etape:
- asasinii economici sunt instruiti pentru a purta discutii cu presedintii in vederea imprumutului de la FMI si in cazul refuzului, folosesc santajul si amenintarea.
- asasinii propriu-zisi care in cazul refuzului presedintelui, sunt trimisi sa il ucida;
- si ultima arma in cazul in care cele doua nu functioneaza, care a fost folosita vizibil in irak, trimiterea armatei! sadam hussein a fost agent CIA, el le stia tacticile, de aceea a folosit dubluri, fiindu le imposibil sa l ucida, deci au incercat de multe ori, au trimis pana la urma armata, si a avut loc ceea ce stim.
declaratiile acestui om, care explica modul in care a actionat in multe tari, precum si crimele savarsite de asasinii FMI, pe care le cunostem si noi din evenimentele reale, vi se par conspiratii?
- scrisoarea lui Albert Pike (seful ritului scotian al masoneriei,mason de gradul 33), catre Giusseppe Mazzini, poate cel mai important mason al vremii,o scrisoare in care ii prezinta acestuia un plan detaliat si pe termen lung,prin care va fi instalata Noua Ordine Mondial pe glob, si asta este conspiratie?
- cartea lui Albert Pike, Morala si Dogma, in care scrie: “Lumea ne va declara curând ca Suverani și Pontifi. Noi vom constitui echilibrul universului și vom fi conducãtori peste stãpânii lumii” (p. 817).
- cuvantul lui A. Pike, din 14 iulie 1889, adresat ca instrucțiuni cãtre cel de-al 23-lea Consiliu Suprem al Masoneriei Internaționale, ținut la Paris, unde declara: “Ceea ce trebuie sã spunem mulțimii este cã noi adorãm un dumnezeu, dar fãrã vreo superstiție. Însã vouã, Mari Suverani Inspectori Generali, vã spun, și voi s-o repetați fraților din Gradele 32, 31 și 30, cã Religia masonicã trebuie sã fie menținutã, de noi toți cei inițiați în cele mai înalte grade, în puritatea doctrinei luciferice.
- declaratiile masonilor prin care recunosc ca scopul lor este sa distruga credinta si ne marturisesc singuri de noua ordine mondiala, sunt conspiratii?
- declaratiile lui albert vigneau, mare maestru in loja frantei, sunt conspiratii?
- articolul unui fost mason, albert vigneau despre mafia masonica, despre marirea de salariu dupa intrarea in masonerie, despre intrigile politice, anticlericalismul și laicitatea din masonerie sunt conspiratii? despre cele trei scopuri secrete ale masoneriei: distrugerea creștinismului, crearea statului planetar, pervertirea familiei prin “emanciparea” femeilor și copiilor?!
citat albert vigneau "masoneria dezvoltă în ființele umane slăbiciuni pe care le prezintă drept mari calități. În masonerie, umilința este înlocuită de mândrie și orgoliu, caritatea este înlocuită de urmărirea intereselor de grup, iar în locul sentimentelor religioase, aceasta dezvoltă raționalismul. Nu există respect pentru celelalte ființe umane, și cu atât mai puțin respect față de femei – masonii nu au deloc așa ceva. Adulterul este ceva curent în lumea lor, ar trebui numai să îi auziți cum vorbesc despre femei…"

- descoperirea faptului ca in spatele atentatelor se afla teroristi instruiti de CIA, FBI si serviciile de securitate britanica, sunt conspiratii?
- faptul ca in momentul atacului de la WTC, cladirea WTC 7, se prabuseste inexplicabil fara a fi atinsa de vreun avion sau vreun proiectil, este conspiratie?
- faptul ca sua are cel mai dezvoltat sistem de aviatie, si totusi in acea zi nu a fost capabila sa detoneze avioanele, ba mai mult autoritatile s-au lasat asteptate o ora la fata locului, este o conspiratie?
- faptul ca turnurile au fost secerate de pe fata pamantului, si s-au transformat in moloz, pot fi explicate de explozia unor avioane?
- faptul ca in ciuda molozului si disparitiei a ceea ce era odata faima americii, apare pasaportul presupusului conducator al teroristilor Mohammed Atta, in mod miraculos, si aflat intro conditie foarte buna, este cconspiratie?
- faptul ca Larry Silverstein, miliardarul american care a achizitionat complexul WTC la 24 iulie 2001, l-a asigurat impotriva unor atacuri teroriste pentru fabuloasa suma de 6 miliarde de dolari, asta cu doar 5 saptamani inaintea atacurilor, este conspiratie?
- declaratia lui David Rockeffeler – președinte de onoare al Consiliului pentru Relații Externe (CFR), președinte de onoare al Comisiei Trilaterale, membru Bilderberg, declarație făcută în septembrie 1994 „Suntem în zorii unei transformări globale. Nu mai avem nevoie decât de o criză majoră adecvată și națiunile vor accepta Noua Ordine Mondială.” .

pot fi numite aceste realitati, conspiratii?
poate numai de cei care cred a proasta ceea ce li se prezinta la televizor, in loc sa se documenteze si sa faca o analiza logica a evenimentelor.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 10:58 am

Soimos a scris:
Cum sa va dati seama ce s-a intamplat cand nu sunteti in stare sa va dati seama ca Dumnezeu nu exista in realitate ...ci doar in fantezia din capul Dvs.
Domnule Soimos puteti avea amabilitatea sa vorbiti despre Dumnezeu la categoria RELIGIE? Ce vreti sa insinuati dumneavoastra, ca cine crede in Dumnezeu e prost si habar nu are ce se intampla in jurul lui? Analizand tot ce ati scris dumneavoastra pana acum nu ma duce cu gandul decat la un singur lucru si acela ca vorbiti doar ca sa va aflati intreaba. AM observat ca va place sa aveti ultimul cuvant, dar nu conteaza daca acel cuvant chiar merita sa fie ultimul.

Soimos a scris:
De ex. in Germania au fost arestati toti "absolventii cursurilor de instruire "islamica" din Afganistan ... si au fost cateva zeci de viitor teroristi, tema foarte corect si amplu documentata de Televiziunile germane!
Eu urmaresc televiziunile, dar asta nu inseamna ca am sa si cred tot ce aud la ele.

Soimos a scris:
Unde mai punem Warlorzi cultivatori de opiu?
O persoana matura ar trebui sa stie ca banii scosi din droguri sunt de ordinul sutelor de miliarde de dolari si ca acesti lorzi ai drogurilor nu sunt decat paravane pentru servicii secrete, organizatii oculte, oameni politici etc.

Soimos a scris:
sau Talibanii care tin cu forta oamenii in obscurtitate mintala si ataca si azi scolile si chiar fetitele care merg la scoli ... ce naiba ...chiar nu va dati seama ce monstruozitate aparati?
Nu neg ca ar fi fi, dar mai tot ce vedem la toate posturile de televiziune si pe internet, este propaganda.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:27 pm

Mihai12 a scris:

Eu urmaresc televiziunile, dar asta nu inseamna ca am sa si cred tot ce aud la ele.
Poi asa se intampla atunci cand doar le urmariti si nu le si vizionati si mai ales nu le INTELEGETI!!!
(Ma refer la posturile TV din Germania) ptr ca acolo nu exista posturi de prostitutie politica si de vizionare de chiloti ca in cele din Romania ..ci doar posturi TV foooooaaaarte serioase si mai ales informative!
Citat :

O persoana matura ar trebui sa stie ca banii scosi din droguri sunt de ordinul sutelor de miliarde de dolari si ca acesti lorzi ai drogurilor nu sunt decat paravane pentru servicii secrete, organizatii oculte, oameni politici etc.
Fi tu sigur ca pentru o tara ca SUA nubeste nicio problema sa produca droguri in laboratoare ...si ca nu au nevoie de warlorzi pentru asta!
Faptul ca li se permite tacit acestora sa isi continue "activitatea" este doar din cauza ca taindu-le radical aceasta sursa de venit ... le taie si saracimii posibilitatea de a trai intr-o tara ca Afganistanul in care Allah refuza TOTDEAUNA sa ii ajute sa supravietuiasca ...

Citat :
Nu neg ca ar fi fi, dar mai tot ce vedem la toate posturile de televiziune si pe internet, este propaganda.
Noroc ca propaganda mincinoasa bazata pe minciuna si indoctrinare IRATIONALA numita religie ...inventata de Constantin special pentru manipularea si indobitocirea oamenilor astfel incat sa faca din OM o Oaie ... tocmai aceasta manipulare grosolana si primitiva ...nu ti se pare manipulare ...ci adevar ...desi nu o sustineti cu adevaruri din realitate ci numai cu "adevaruri inchipuite" care se numesc ... minciuni!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:34 pm

soimos
Citat :
Fi tu sigur ca pentru o tara ca SUA nubeste nicio problema sa produca droguri in laboratoare ...si ca nu au nevoie de warlorzi pentru asta!
Faptul ca li se permite tacit acestora sa isi continue "activitatea" este doar din cauza ca taindu-le radical aceasta sursa de venit ... le taie si saracimii posibilitatea de a trai intr-o tara ca Afganistanul in care Allah refuza TOTDEAUNA sa ii ajute sa supravietuiasca ...

domnule soimos, elitele chiar sustin proliferarea industriei de droguri, v-am demonstrat asta cu alta ocazie in care vi i-am enumerat pe mafiotii ce fac parte din masonerie.
la fel cum sustin si proliferarea industriei sexului.

asta este scopul lor de a prosti populatia, de a aduce populatia la nivel de incapabilitate, incompetenta si incultura, la nivel de sclavi, pentru a-i supune.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Protocoalele Francmasoneriei   

Sus In jos

Protocoalele Francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: